Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#3126 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by pepeljara »

alibaba_i_30_godina wrote: 08/07/2020 11:45
bitanga_sa_otesa wrote: 08/07/2020 10:38
sale07 wrote: 08/07/2020 10:27

Gdje po tvom ukusu valjaju cevapi u Sarajevu, da probam mozda se i meni svide :)
Do sad sve sto sam jeo prosjek i ispod.
ja jedem u besku i kastelu ,u petici su dobri samo malesni moram petnesku mlatnut da se najedem .cisto sumnjam da ce ti se svidjet ako si navikao na neke splacine :lol:
u zenici sam pojeo dobre u nekoj maloj cevabzinici kod one stare dzamije ulicom lijevo od nekadasnjeg vf-a
Meso u Basci kod Ene beton!!
Biftek cjeli komad izdvajam :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3127 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Pirija »

cevapi su za turiste
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#3128 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by iceman ze »

Nisu ba, to smo mi pokusali brandirati pa rumuni predlozise patent, tako da ce ih tamo legalno turisti jesti oriđiđi :lol:
Pirija
Posts: 2138
Joined: 07/08/2013 16:37

#3129 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Pirija »

pored sitnog il hadzijskog dat iste pare za chepave...
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#3130 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Company85 »

pepeljara wrote: 11/07/2020 17:04
alibaba_i_30_godina wrote: 08/07/2020 11:45
bitanga_sa_otesa wrote: 08/07/2020 10:38

ja jedem u besku i kastelu ,u petici su dobri samo malesni moram petnesku mlatnut da se najedem .cisto sumnjam da ce ti se svidjet ako si navikao na neke splacine :lol:
u zenici sam pojeo dobre u nekoj maloj cevabzinici kod one stare dzamije ulicom lijevo od nekadasnjeg vf-a
Meso u Basci kod Ene beton!!
Biftek cjeli komad izdvajam :thumbup: :thumbup: :thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#3131 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

Svaka cast ko ih moze jesti kod Fehre :run: . Isto drva.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3132 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/07/2020 10:38
sale07 wrote: 08/07/2020 10:27

Gdje po tvom ukusu valjaju cevapi u Sarajevu, da probam mozda se i meni svide :)
Do sad sve sto sam jeo prosjek i ispod.
ja jedem u besku i kastelu ,u petici su dobri samo malesni moram petnesku mlatnut da se najedem .cisto sumnjam da ce ti se svidjet ako si navikao na neke splacine :lol:
u zenici sam pojeo dobre u nekoj maloj cevabzinici kod one stare dzamije ulicom lijevo od nekadasnjeg vf-a
To kako si opisao ispade kod Vejzagica. Ali ima tome preko 15 godina jelde :D

Gdje ti dodju besko i petica bas da probam nekad? Mada su meni u Sarajevu premasni i vazda moram kanister kisele popit i reglan poslije njih :(
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3133 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 12/07/2020 09:48

To kako si opisao ispade kod Vejzagica. Ali ima tome preko 15 godina jelde :D

Gdje ti dodju besko i petica bas da probam nekad? Mada su meni u Sarajevu premasni i vazda moram kanister kisele popit i reglan poslije njih :(
prije 5 god mozda :-D (sad sam gledao na mapi,londža se zove ta ulica),besko je blizu zmaja u hrasnom,a petica na carsiji, preko puta blagojevica :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66215
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3134 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by _BataZiv_0809 »

bitanga_sa_otesa wrote: 12/07/2020 10:01 prije 5 god mozda :-D (sad sam gledao na mapi,londža se zove ta ulica),besko je blizu zmaja u hrasnom,a petica na carsiji, preko puta blagojevica :thumbup:
Londza :hm: je li mozda kao u nekom montaznom kiosku PVC, to bi mogao biti Piccolo.

Idemo onda skupa ti i ja na vapaĆe, povescemo i Beter Mena :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3135 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

_BataZiv_0809 wrote: 12/07/2020 10:42
Londza :hm: je li mozda kao u nekom montaznom kiosku PVC, to bi mogao biti Piccolo.

Idemo onda skupa ti i ja na vapaĆe, povescemo i Beter Mena :thumbup:
jeste,bijeli montazni objekat,malo veci od kioska :-D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3136 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser »

sale07 wrote: 08/07/2020 10:27 Gdje po tvom ukusu valjaju cevapi u Sarajevu, da probam mozda se i meni svide :)
Do sad sve sto sam jeo prosjek i ispod.
Petica. Ako im nađeš mane onda ne znaš šta je ćevap taman da si Gordon Ramsey.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16333
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3137 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Naslovnica wrote: 16/07/2020 09:43
redhat wrote: 16/07/2020 09:12
bitanga_sa_otesa wrote: 16/07/2020 08:50

eurokrem je meni bio smece strasno i tvrdo koje se nije moglo razmazat na hljeb,ali sreca pa smo imali kinder ladu ,takodjer mi je agrokomercova maza i onaj hiawata visocki bio bolji od eutrokrema :-D
Svi navedeni su smeće bili i ostali (kinderlada malo manje smeće), samo što smo tada bili mlađi i sve je bilo jednostavnije pa i ukusnije :)
Općenito ovo je čak i sada zatvoreno društvo čim ti na temi o kolačima dominira tufahija a na temi najbolji restoran u sarajevu se lome koplja jel bolji ago ili chipas - što znači da većina ljudi ovde ne znaju ni kako izgleda restoran ni jelo iz restorana - čast izuzecima naravno.
Na temi o restoranima nespomenut "četiri sobe" ili od novijih "dos hermanos" a spomenut agu ili chipas ili se oduševljavat kulom gdje ti blago znojav konobar služi jučerašnju podgrijanu teletinu sa kumpjerima je šega......
Ali da ne idem u OT :)
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Spominjane su 4 sobe, za Dos Hermanos nisam siguran.
Na temi o kolačima - naravno da će dominirati tufahija a ne neko hipstersko preseravanje sa uključenim porezom na budale po cijeni od 10 KM za 2 zalogaja. Vjerovatno bi trebalo da raspravljamo gdje je bolji carrot ili cheese cake, jer tufahija je sranje?
Isto vrijedi i za ove šminkerske restorane sa smiješnim porcijama još smješnijeg sadržaja po smiješnim cijenama.
Ovdje raja u 99% slučajeva više voli pojesti podgrijanu teletinu s kumpijerima od jučer, nego "60 dana specijalno odležalo meso po dry aging tehnici".

Ako za tebe u Sarajevu nema dobre čevabdžinice i ukusne kifle, onda je fakat problem u tebi.
Izvini, na LoL temi te apsolutno podržavam, ovdje baš i ne.

Mirazur
Image
vs

Image

Mirazur
Image
vs
Kulin Dvor
Image
Ja sam seljak i uzet cu ovo kod Kule i zahošefit tufahijom. Konobar može biti sav u goloj vodi.
Hvala.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#3138 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Entropio »

Kaze 4 sobe gospodje Safije najbolji restoran... jeste, ali kad bi se zajebavali.

Bio jednom i nikad vise. Treba navalila, rodjendan, ovo ono. Sve neka fol gospoda, neka fensi imena jela, s posvetom od kuhara. Dobijes jelo, ogroman tanjir, u sredini to jelo, kao da si ptica. Kazem konobaru je li ovo neka proba prvo, degustacija, pa ce onda doci puna porcija? Kaze ne gospodine, to je to. Kazem ovoj svojoj dovrsi to pa idemo kod Dervoza na dopunjavanje.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3139 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

sime_cipol wrote: 16/07/2020 10:42
Naslovnica wrote: 16/07/2020 09:43
redhat wrote: 16/07/2020 09:12

Svi navedeni su smeće bili i ostali (kinderlada malo manje smeće), samo što smo tada bili mlađi i sve je bilo jednostavnije pa i ukusnije :)
Općenito ovo je čak i sada zatvoreno društvo čim ti na temi o kolačima dominira tufahija a na temi najbolji restoran u sarajevu se lome koplja jel bolji ago ili chipas - što znači da većina ljudi ovde ne znaju ni kako izgleda restoran ni jelo iz restorana - čast izuzecima naravno.
Na temi o restoranima nespomenut "četiri sobe" ili od novijih "dos hermanos" a spomenut agu ili chipas ili se oduševljavat kulom gdje ti blago znojav konobar služi jučerašnju podgrijanu teletinu sa kumpjerima je šega......
Ali da ne idem u OT :)
U sarajevu nema dobre čevabdžinice isto kao što nema dobre pekare i ukusne kifle.
Spominjane su 4 sobe, za Dos Hermanos nisam siguran.
Na temi o kolačima - naravno da će dominirati tufahija a ne neko hipstersko preseravanje sa uključenim porezom na budale po cijeni od 10 KM za 2 zalogaja. Vjerovatno bi trebalo da raspravljamo gdje je bolji carrot ili cheese cake, jer tufahija je sranje?
Isto vrijedi i za ove šminkerske restorane sa smiješnim porcijama još smješnijeg sadržaja po smiješnim cijenama.
Ovdje raja u 99% slučajeva više voli pojesti podgrijanu teletinu s kumpijerima od jučer, nego "60 dana specijalno odležalo meso po dry aging tehnici".

Ako za tebe u Sarajevu nema dobre čevabdžinice i ukusne kifle, onda je fakat problem u tebi.
Izvini, na LoL temi te apsolutno podržavam, ovdje baš i ne.

Mirazur
Image
vs

Image

Mirazur
Image
vs
Kulin Dvor
Image
Ja sam seljak i uzet cu ovo kod Kule i zahošefit tufahijom. Konobar može biti sav u goloj vodi.
Hvala.
I meni je tvoj izbor ok :)
Nemam ništa protiv toga
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#3140 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

O tome ja govorim.
Neka svako bira što mu odgovara.
Po meni su ova mjesta sa smiješnim sadržajima/porcijama/cijenama - porez na budale.
Ali ako se ljudi tu dobro osjećaju, ako se opet rado vraćaju, svaka čast, drago mi je zbog njih.
Ja bih u neki od ovih "Noma, Mirazur, Geranium...najboljih restorana na svijetu" otišao samo iz radoznalosti i da se tagujem na FB, a ne zbog obroka.
Lafo jedeš kod njih, a onda trkom kod Beska na 15 u cijeli. :lol:
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#3141 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Entropio wrote: 16/07/2020 10:43 Kaze 4 sobe gospodje Safije najbolji restoran... jeste, ali kad bi se zajebavali.

Bio jednom i nikad vise. Treba navalila, rodjendan, ovo ono. Sve neka fol gospoda, neka fensi imena jela, s posvetom od kuhara. Dobijes jelo, ogroman tanjir, u sredini to jelo, kao da si ptica. Kazem konobaru je li ovo neka proba prvo, degustacija, pa ce onda doci puna porcija? Kaze ne gospodine, to je to. Kazem ovoj svojoj dovrsi to pa idemo kod Dervoza na dopunjavanje.
Išao-pišao šminkerske varijanta...
I onda tutanj na pola kile bureka.
Zaista volim pogledati, čisto iz radoznalosti, koji su top restorani u svijetu i kakva su to jelovnici koji koštaju stotine eura.
Pa se vazda ibretim i dobro ismijem budalama.
Ovima oji daju tolike pare za to treba naplaćivati ne 300 nego 3000 Eura.
:lol: :lol: :lol: :lol:
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3142 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

Naslovnica wrote: 16/07/2020 11:09 O tome ja govorim.
Neka svako bira što mu odgovara.
Po meni su ova mjesta sa smiješnim sadržajima/porcijama/cijenama - porez na budale.
Ali ako se ljudi tu dobro osjećaju, ako se opet rado vraćaju, svaka čast, drago mi je zbog njih.
Ja bih u neki od ovih "Noma, Mirazur, Geranium...najboljih restorana na svijetu" otišao samo iz radoznalosti i da se tagujem na FB, a ne zbog obroka.
Lafo jedeš kod njih, a onda trkom kod Beska na 15 u cijeli. :lol:
Pa ne baš, recimo biftek u 4sobe je 400 grama...ako te 400 grama mesa ne najede onda je to već druga priča a ako poslije bifteka imaš potrebu za ćevapima onda..... :) Dajem primjer ništa drugo.
U Beska ne idem, nešto izbjegavam objekte koji na prvu izgledaju prljavo i neuredno.
Ne tagujem se, ne fura me to niti me ikad furalo.
Izbor je naravno individualan, ko voli nek izvoli
Škobo Habu
Posts: 9037
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#3143 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Škobo Habu »

sime_cipol wrote: 16/07/2020 10:42
Ja sam seljak i uzet cu ovo kod Kule i zahošefit tufahijom. Konobar može biti sav u goloj vodi.
Hvala.
Čuj seljak? A ispred "Kule" nema auta ispod 30.000 hiljada svaki dan da nije parkirano.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3144 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by redhat »

Škobo Habu wrote: 16/07/2020 11:27
sime_cipol wrote: 16/07/2020 10:42
Ja sam seljak i uzet cu ovo kod Kule i zahošefit tufahijom. Konobar može biti sav u goloj vodi.
Hvala.
Čuj seljak? A ispred "Kule" nema auta ispod 30.000 hiljada svaki dan da je parkirano.
Misliš da je to mjerilo ičega sem platežne moći i odraz društva?
I misliš da je 30k skupo auto? Dacia Sandero? VW Polo 1.6TDI, Škoda scala? Polovna oktavija
hahahaha
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#3145 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

redhat wrote: 16/07/2020 11:22
Naslovnica wrote: 16/07/2020 11:09 O tome ja govorim.
Neka svako bira što mu odgovara.
Po meni su ova mjesta sa smiješnim sadržajima/porcijama/cijenama - porez na budale.
Ali ako se ljudi tu dobro osjećaju, ako se opet rado vraćaju, svaka čast, drago mi je zbog njih.
Ja bih u neki od ovih "Noma, Mirazur, Geranium...najboljih restorana na svijetu" otišao samo iz radoznalosti i da se tagujem na FB, a ne zbog obroka.
Lafo jedeš kod njih, a onda trkom kod Beska na 15 u cijeli. :lol:
Pa ne baš, recimo biftek u 4sobe je 400 grama...ako te 400 grama mesa ne najede onda je to već druga priča a ako poslije bifteka imaš potrebu za ćevapima onda..... :) Dajem primjer ništa drugo.
U Beska ne idem, nešto izbjegavam objekte koji na prvu izgledaju prljavo i neuredno.
Ne tagujem se, ne fura me to niti me ikad furalo.
Izbor je naravno individualan, ko voli nek izvoli
OK je 400gr mesa za do večere. 8-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3146 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas »

sve iznad neke granice prodaje priču i marketing. isto kao sa odjećom i obućom. o kvalitetu i materijalima realno pričamo do nekoliko stotina maraka ili eura, a što je iznad toga kupuješ marku, potpis, priču. bio, vidio, probao...neka hvala. daj ti meni da se najedem k'o čovjek.
Naslovnica
Posts: 27930
Joined: 20/03/2013 15:38

#3147 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica »


User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#3148 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Naslovnica wrote: 16/07/2020 11:11
Entropio wrote: 16/07/2020 10:43 Kaze 4 sobe gospodje Safije najbolji restoran... jeste, ali kad bi se zajebavali.

Bio jednom i nikad vise. Treba navalila, rodjendan, ovo ono. Sve neka fol gospoda, neka fensi imena jela, s posvetom od kuhara. Dobijes jelo, ogroman tanjir, u sredini to jelo, kao da si ptica. Kazem konobaru je li ovo neka proba prvo, degustacija, pa ce onda doci puna porcija? Kaze ne gospodine, to je to. Kazem ovoj svojoj dovrsi to pa idemo kod Dervoza na dopunjavanje.
Išao-pišao šminkerske varijanta...
I onda tutanj na pola kile bureka.
Zaista volim pogledati, čisto iz radoznalosti, koji su top restorani u svijetu i kakva su to jelovnici koji koštaju stotine eura.
Pa se vazda ibretim i dobro ismijem budalama.
Ovima oji daju tolike pare za to treba naplaćivati ne 300 nego 3000 Eura.
:lol: :lol: :lol: :lol:
to su oni sto mjere dubinu laka :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3110
Joined: 09/04/2008 18:41

#3149 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by shape of despair »

Entropio wrote: 16/07/2020 10:43 Kaze 4 sobe gospodje Safije najbolji restoran... jeste, ali kad bi se zajebavali.

Bio jednom i nikad vise. Treba navalila, rodjendan, ovo ono. Sve neka fol gospoda, neka fensi imena jela, s posvetom od kuhara. Dobijes jelo, ogroman tanjir, u sredini to jelo, kao da si ptica. Kazem konobaru je li ovo neka proba prvo, degustacija, pa ce onda doci puna porcija? Kaze ne gospodine, to je to. Kazem ovoj svojoj dovrsi to pa idemo kod Dervoza na dopunjavanje.
Kad se pojavio kanal 24kitchen žena mi je to neumorno gledala i mogao sam primjetiti da svi ti poznati restorani zapravo serviraju porcije za ptice. Sve su to kao skupi sastojci, servira se u veeelike tanjire porcija od mozda realno 5 zalogaja.
Tome smo se uvijek smijali.
Ali zato kada su bile emisije o lokalnim nekim restorancicima, e tamo su mega giga porcije uvijek bile.
redhat
Posts: 979
Joined: 28/09/2008 01:32

#3150 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by redhat »

Entropio wrote: 16/07/2020 10:43 Kaze 4 sobe gospodje Safije najbolji restoran... jeste, ali kad bi se zajebavali.

Bio jednom i nikad vise. Treba navalila, rodjendan, ovo ono. Sve neka fol gospoda, neka fensi imena jela, s posvetom od kuhara. Dobijes jelo, ogroman tanjir, u sredini to jelo, kao da si ptica. Kazem konobaru je li ovo neka proba prvo, degustacija, pa ce onda doci puna porcija? Kaze ne gospodine, to je to. Kazem ovoj svojoj dovrsi to pa idemo kod Dervoza na dopunjavanje.
Htjedoh napisat blago tvojoj trebi s tobom, burek kod dervoza i zadnje sjedište golfa dvojke iza RTV doma....onda ti vidjeh avatar i nasmijah se.
Hvala što si mi popravio dan
:D :D :D
Post Reply