Najbolji restoran u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

piupiu
Has thanked: 577 times
Been thanked: 407 times

#2626 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by piupiu » 14/08/2019 13:12

julisiz es grant wrote:
piupiu wrote:
Ništa mu nije valjala hrana. Bar meni.
Nije ni meni. Jednom smo otišli, ono bio spešl okejžn pa da probamo tu.
Preskupa tjestenina, a bolju kod kuće možeš napraviti.
Sve je tako kao što veliš.
Generalno, specijalizirani restorani u Sarajevu i nemaju neku perspektivu, kad se raznovrsna dobra hrana može naći i u jedionicama "opšte prakse" :)
Ma ja mislim da bi bilo kad bi imali dobru ponudu. Ovaj je mogao živjeti od 5 dobrih jela, a meni niti jedno nije valjalo, šest puta bolje njoke i karbonaru i bolonjeze kući napravim. A podješ sa eeee, Sicilijanac (ili šta je već), sad će biti fešta... kad ono... :sad:

Naslovnica
Has thanked: 821 times
Been thanked: 414 times

#2627 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica » 14/08/2019 13:41

Prob'o muda pod bubrege prodavat'...

tempuser
Has thanked: 72 times
Been thanked: 128 times

#2628 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser » 14/08/2019 17:05

Naslovnica wrote:Prob'o muda pod bubrege prodavat'...
Sjecam se bar 3-4 restorana koja su najavljivana kao "dosao talijan, ima da jedemo ko u sred Lombardije", La famiglia na Higijenskom, ne sjecam se kako se zvala ona na mjestu ex Pozorisne kafane kod Dva ribara, sad se ti gradi ona zgrada (bjese li Mamma Mia), onaj Fiori na Kosevskom i svi propadose ko sjekira!

Naslovnica

#2629 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica » 14/08/2019 17:17

tempuser wrote:
Sjecam se bar 3-4 restorana koja su najavljivana kao "dosao talijan, ima da jedemo ko u sred Lombardije", La famiglia na Higijenskom, ne sjecam se kako se zvala ona na mjestu ex Pozorisne kafane kod Dva ribara, sad se ti gradi ona zgrada (bjese li Mamma Mia), onaj Fiori na Kosevskom i svi propadose ko sjekira!
Fiori je dobro kotirao i godinama radio.

tempuser

#2630 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser » 14/08/2019 17:29

Naslovnica wrote:
tempuser wrote:
Fiori je dobro kotirao i godinama radio.
Pa eto, koliko se sjecam otvoren pred kraj 2014, znaci astavio 4,5 god. Fiori nije kalirao na kvaliteti hrane tako da je dobro kotirao sto se tga tice, ali je sam sebe zatvorio cijenama. Pizzu su lagano digli sa pristupacnih 10 na 14 i to je je imali samo jedan dan sedmicno. Kako si digli cijenu pizze tako su digli cijene i svega ostalo, a nisu bas locirani da usput naletis, nego maksuz potegnes na Kosevsko.

Thorgerson
Has thanked: 6 times
Been thanked: 40 times

#2631 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Thorgerson » 15/08/2019 12:19

Otvoriti "restoran" sa 4-5 stolova...meni je to odmah = propast.

U tom slucaju ili moras biti PREJEBENO dobar kuhar i imati neka ULTRA JEBENO DOBRA JELA, te dobra poznanstva, da ti dolazi skupa klijentela.

Misilim nuditi ljudima prosjecne paste, pice i ostala jela po dosta skupljim cijenama koje ne prate kvalitet. Pa ne znam sta je konto talijan?! :roll:

I ja generalno ne volim te prčvarnice. I ne znam kome se to moze svidjati. Ono sjedis i ramenima se dodirujes sa likom za drugim stolom. Nikakve intime, nista. Ne volim to. Ok za brzu hranu, ali ti kao neki restoran ovo ono...

madesa

#2632 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by madesa » 15/08/2019 14:54

fiori je bio ubleha i neka je zatvorio

tempuser

#2633 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser » 15/08/2019 15:59

Thorgerson wrote:
Otvoriti "restoran" sa 4-5 stolova...meni je to odmah = propast.

U tom slucaju ili moras biti PREJEBENO dobar kuhar i imati neka ULTRA JEBENO DOBRA JELA, te dobra poznanstva, da ti dolazi skupa klijentela.

Misilim nuditi ljudima prosjecne paste, pice i ostala jela po dosta skupljim cijenama koje ne prate kvalitet. Pa ne znam sta je konto talijan?! :roll:

I ja generalno ne volim te prčvarnice. I ne znam kome se to moze svidjati. Ono sjedis i ramenima se dodirujes sa likom za drugim stolom. Nikakve intime, nista. Ne volim to. Ok za brzu hranu, ali ti kao neki restoran ovo ono...
Uh imao si, i dan danas imas mjesta sa par stolova sa super hranom, Tratoria Uno, Delikatesna radnja (desni dio dok je Ben Svabo bio kuhar), Noovi, pizza je bila odlicna

tempuser

#2634 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by tempuser » 15/08/2019 16:00

madesa wrote:fiori je bio ubleha i neka je zatvorio
Znatizelje radi, zasto je bio ubleha?

JThomas
Been thanked: 473 times

#2635 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas » 15/08/2019 17:01

u bocconeu se okrenuti ne možeš kako treba, a radi sjajno. on je meni lično s cijenama jedno 2013. izašao iz kategorije "može povremeno i za obrok na poslu" i ušao u kategoriju "stroga mahsuzija". ali jebiga, prolazim stalno i vidim da mu posao ništa nije opao, možda je i porastao iako su cijene za naše uslove sad baš povisoke. a prostor stvarno neuslovan za takve cijene.

Nisrin
Has thanked: 91 times
Been thanked: 67 times

#2636 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin » 28/08/2019 12:03

Nije bas Sarajevo, ali da napisem za Sarajevski Belguk...znaci toliko je izvikan da sam ja zamisljala ne znam ti sta...malooo mjesto, ako dodjes BEZ REZERVACIJE- nigdje i ne pise da treba smjeste te u bezveze dio...cijene su dosta visoke, ali je hrana i jako ukusna, pa vrijedi...ima za djecu parkic, tu je i muzejcic...e onda, ono sto sve nas zanima- ona dio gdje su lezaljke i oni kreveti izmedju drveca - nema ulaska bez prethodne rezervacije!!! Glupost, a Arapima se guzica lize, nije nesto sto vrijedi otici vise puta, ali jednom svakako...

Haris033
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

#2637 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Haris033 » 28/08/2019 13:26

Casa El Gitano na D. Malti jedan od boljih restorana u Sa :izet:

Nisrin

#2638 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin » 28/08/2019 13:29

Haris033 wrote:Casa El Gitano na D. Malti jedan od boljih restorana u Sa :izet:

dobri sendvici + pizze i ugodna fina atmosfera :D

dobar osjecaj
Has thanked: 82 times
Been thanked: 96 times

#2639 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj » 28/08/2019 13:46

Nisrin wrote:Nije bas Sarajevo, ali da napisem za Sarajevski Belguk...znaci toliko je izvikan da sam ja zamisljala ne znam ti sta...malooo mjesto, ako dodjes BEZ REZERVACIJE- nigdje i ne pise da treba smjeste te u bezveze dio...cijene su dosta visoke, ali je hrana i jako ukusna, pa vrijedi...ima za djecu parkic, tu je i muzejcic...e onda, ono sto sve nas zanima- ona dio gdje su lezaljke i oni kreveti izmedju drveca - nema ulaska bez prethodne rezervacije!!! Glupost, a Arapima se guzica lize, nije nesto sto vrijedi otici vise puta, ali jednom svakako...
Nekako čitajući i slušajući o iskustvima ljudi u zadnje vrijeme o šugi mene ne privlači sjediti ni ležati ni na kakvim javnim ležaljkama i krevetima koje može koristiti bilo ko o čijim higijenskim navikama ne znam ništa. Ni da se meni plati ne bi.

mk ultra
Has thanked: 90 times
Been thanked: 123 times

#2640 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by mk ultra » 28/08/2019 14:48

Nisrin wrote:Nije bas Sarajevo, ali da napisem za Sarajevski Belguk...znaci toliko je izvikan da sam ja zamisljala ne znam ti sta...malooo mjesto, ako dodjes BEZ REZERVACIJE- nigdje i ne pise da treba smjeste te u bezveze dio...cijene su dosta visoke, ali je hrana i jako ukusna, pa vrijedi...ima za djecu parkic, tu je i muzejcic...e onda, ono sto sve nas zanima- ona dio gdje su lezaljke i oni kreveti izmedju drveca - nema ulaska bez prethodne rezervacije!!! Glupost, a Arapima se guzica lize, nije nesto sto vrijedi otici vise puta, ali jednom svakako...
tako ti je u svakom sad restoranu
ako ima arap nema nikog drugog

smećarska posla

gurabija78

#2641 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by gurabija78 » 28/08/2019 14:51

JThomas wrote:u bocconeu se okrenuti ne možeš kako treba, a radi sjajno. on je meni lično s cijenama jedno 2013. izašao iz kategorije "može povremeno i za obrok na poslu" i ušao u kategoriju "stroga mahsuzija". ali jebiga, prolazim stalno i vidim da mu posao ništa nije opao, možda je i porastao iako su cijene za naše uslove sad baš povisoke. a prostor stvarno neuslovan za takve cijene.
vadi ga lokacija pored dobre kuhinje...
eno uveo puževe :lol:
biftek sendvič 17 KM :skoljka:
bio te neke 2013 8 KM....

Nisrin

#2642 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin » 28/08/2019 15:26

dobar osjecaj wrote:
Nekako čitajući i slušajući o iskustvima ljudi u zadnje vrijeme o šugi mene ne privlači sjediti ni ležati ni na kakvim javnim ležaljkama i krevetima koje može koristiti bilo ko o čijim higijenskim navikama ne znam ništa. Ni da se meni plati ne bi.

Ista sam, i na moru ne volim lezaljke iz istog razloga...a kakva suga kod nas? :D

dobar osjecaj
Has thanked: 82 times
Been thanked: 96 times

#2643 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by dobar osjecaj » 28/08/2019 15:37

Nisrin wrote: Ista sam, i na moru ne volim lezaljke iz istog razloga...a kakva suga kod nas? :D
Pa otvarao je nedavno lik temu na forumu u potrazi za kremama da se liječi od šuge, sumnjajući da je dobio u kafiću na željezničkoj. Ne znam koliko je realno da je mogao dobiti sjedeći na stolicama na kojima su sjedili ljudi koji imaju šugu ali sumnjao je na to kao izvor.

JThomas

#2644 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas » 28/08/2019 20:42

gurabija78 wrote:
JThomas wrote:u bocconeu se okrenuti ne možeš kako treba, a radi sjajno. on je meni lično s cijenama jedno 2013. izašao iz kategorije "može povremeno i za obrok na poslu" i ušao u kategoriju "stroga mahsuzija". ali jebiga, prolazim stalno i vidim da mu posao ništa nije opao, možda je i porastao iako su cijene za naše uslove sad baš povisoke. a prostor stvarno neuslovan za takve cijene.
kvalitet je stvarno dobar, i poznanstva. ljudi s lovom mahsuz dolaze, k'o hipnotisani, i plaćaju drage volje te cijene koje su ipak postale pobezobrazne, bez obzira na visok kvalitet. ne dolaze ni u boccone ni u "bivši pomodorino" nego kod fahre. bar je to moj utisak.

i mislim da niko u gradu nema ni slične cijene u tako neuslovnom prostoru. ne mogu se sjetiti nikoga.

duga puska
Been thanked: 1 time

#2645 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by duga puska » 28/08/2019 22:05

JThomas wrote:
gurabija78 wrote:
kvalitet je stvarno dobar, i poznanstva. ljudi s lovom mahsuz dolaze, k'o hipnotisani, i plaćaju drage volje te cijene koje su ipak postale pobezobrazne, bez obzira na visok kvalitet. ne dolaze ni u boccone ni u "bivši pomodorino" nego kod fahre. bar je to moj utisak.

i mislim da niko u gradu nema ni slične cijene u tako neuslovnom prostoru. ne mogu se sjetiti nikoga.
Fahro je brand,dobar je i insan, inace najgalntnija osoba koju poznajem. Kuhar odličan. Znam pouzdano da od samog početka svaki racun kuca i da su mu se drugi ugostitelji smijali na tu činjenicu

JThomas

#2646 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by JThomas » 29/08/2019 08:05

sve stoji. odem i dalje i ja. ali stvarno je malo otišlo daleko.

duga puska
Been thanked: 1 time

#2647 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by duga puska » 29/08/2019 08:25

Nisam vala, sad nesto kontam, od proslog SFF-a ni bio na rucku/veceri kod Fahre.Par puta sam jutarnji sendvic omlatio, ali uvijek bude neko pa bude "daj meni, daj njima, neko meni brzinsku turu", pa nisam ni obracao paznju na cijene.Kod njega je fascinantna i kolicina rada koju licno upraznjava, a i na proslim poslovima (sto svojim, sto za nekoga), lik zna mjesecima raditi po 16 sati dnevno.Ali nezavisno od Fahre, mislim da bi se danas mogla poderati muckalica kod Ene :mrgreen:

Nisrin

#2648 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Nisrin » 29/08/2019 08:44

Svima su cijene otisle u tacku. Mrvica, Spazzio, ove francuske pekare, restorani od Zacina, Barhane, Cheersa, Metropolisa, Revolucije, Klope do svih drugih...za nas standard cijene su previsoke, vecina svakako ne moze ni priustiti...ali ko moze, priusti, nisu mu bitne cijene...bitan je valjda taj sendvic sa biftekom!!!
Ja dokle god radim i mogu, nije mi zao ako mi je ceif, ceif se placa...kad ne mognem i necu!
Sasvim razumijem da i oni moraju platiti prostor, rezije, poreze, radnike, sastojke itd...

Naslovnica

#2649 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by Naslovnica » 29/08/2019 08:53

Sendvič s biftekom 17KM kažete?
I dajete pare za TO?! :-)
Po meni je bogohuljenje trpati biftek u štrucu.
Zna se kako se biftek jede, na tanjiru, krvnički krvav.

wewa
Has thanked: 223 times
Been thanked: 76 times

#2650 Re: Najbolji restoran u Sarajevu

Post by wewa » 29/08/2019 08:56

Naslovnica wrote:Sendvič s biftekom 17KM kažete?
I dajete pare za TO?! :-)
Po meni je bogohuljenje trpati biftek u štrucu.
Zna se kako se biftek jede, na tanjiru, krvnički krvav.
Imidz :thumbup:

termicki obradjen tek toliko da ne bjezi s tanjira.

Post Reply