Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

maki_celo

#1326 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by maki_celo » 13/05/2009 10:13

HAVANA wrote:

LažeVjeronauka u vrtićima ne postoji nigdje.

Ja sam rodjen i odrastao na 'zapadu' i u vrticu sam imao vjeronauku ali je to bilo sve kroz igru. Neopravdavam i nije nikakav argument ali nemozes reci nekome da laze a ne znas da li govori istinu.
Moje dijete nece pohadjati vjeronauku u vrticu vec cu ga ja uputiti u osnove vjere. Djeca ce imati vremena da ih se optereti kad podju u skolu,pustite djecu da odrastaju bez opterecenja.

vratnik

#1327 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 10:15

A najbolje od svega mi je ovo: za NEUPUCENE....
Auuu.. Sta jedete vi, koju vodu pijete?
Evo, ja se sjecam da je ta mirci koja "zloupotrebljava" ovaj forum za licnu promociju prije 6 godina (tad sam forum samo citao, nisam forumao) bila u nakim novinama kao humanitarac.. (mislim da su spomenuti ona i H & D, ne znas ko je, nema veze..). Znaci i da joj je bio cilj dospjeti u novine, to se vec desilo..
Znaci, njen put humanitarca je sigurno poceo prije sest godina. Mislim, ja tebe razumijem: vidjeti da neko stvarno od srca pomaze / dok ti ne cinis nista / moze probuditi u ljudima cudne reakcije.. Neko se pocne inatiti (u stilu: gdje idu te pare) neko pocne vrijedjati ljude koji daruju (kao, koriste to za licnu promociju i sl.). Ti pripadas ovoj zadnjoj grupi: nikad nisi ucinila nikakvo dobro djelo (sem onog koje ti religija nalaze, pretpostavljam, tako da mislis da je to dosta) i valjda te sad grize savjest pa napadas ljude.. Postoji rjesenje. To nije da ti sad napadas ljude koji stvarno nesto rade, vec da se pridruzis..
cccc
U stvari izvini, ja vidim da ti citanje ne ide bas najbolje, evo probacu na tvom jeziku: :shock: :-? :cry: :x

teAMICA

#1328 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by teAMICA » 13/05/2009 10:15

jedna mama wrote:
mIRCerka wrote:jedna mama, da li te je stid sto genocid i tragediju koristis u dnevnopoliticke vrhe? Da li zeno imas prst obraza??????

Ucim od tebe :lol:

ti si doktorirala cinjenje dobrih djela u svrhu licne promocije
Za neupucene: tema Haram im bilo ....i akcija nije nista drugo do podloga za samopromociju u pojedinim sedmicnim listovima nase drage Mirci
KAKO TE NIJE STID? STRAH OD BOGA U KOJEG TOLIKO VJERUJEŠ DA TAKVE NETAČNE, ODVRATNE INFORMACIJE PLASIRAŠ U JAVNOST? VALJA NA ONAJ SVIJET, PRED NJEGA, DRAGA MOJA!

Života ti promijeni nick u jAdna mama

JThomas

#1329 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by JThomas » 13/05/2009 10:16

kako samo izbija duh vjere, duhovnost, dobrota iz njenih postova :D

sve mi nešto lijepo kad čitam :D

HAVANA

#1330 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by HAVANA » 13/05/2009 10:18

maki_celo wrote:
HAVANA wrote:

Ja sam rodjen i odrastao na 'zapadu' i u vrticu sam imao vjeronauku ali je to bilo sve kroz igru. Neopravdavam i nije nikakav argument ali nemozes reci nekome da laze a ne znas da li govori istinu.
Moje dijete nece pohadjati vjeronauku u vrticu vec cu ga ja uputiti u osnove vjere. Djeca ce imati vremena da ih se optereti kad podju u skolu,pustite djecu da odrastaju bez opterecenja.

Napiši mi koja je to zemlja da ima vjeronauku u vrtiću(javna ustanova) a pogotovo na ovaj način.
Ni jednu zemlju ne znam da ima a u puno sam ih bio.

teAMICA

#1331 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by teAMICA » 13/05/2009 10:22

Kad već postoje zakoni ko može auto voziti, ko smije gdje životinje držati, ko može koji posao raditi... Zašto nema zakon ko smije djecu imati? :(

HAVANA

#1332 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by HAVANA » 13/05/2009 10:25

jedna mama wrote:
Kad su tvoji bili na vlasti u mojoj firmi zaposljavali su osobe sa mentalnim smetnjama ali je bilo bitno ime :D

Glede obraza ti i tvoji nemate moralnog kredibiliteta za narednih 1000 godina da je javite po tom osnovu
planetarno su vidljivi vasi doprinosi moralu

A sad mi je i jasno otkud tolika frustracija
nije lahko zadovoljiti sefa stranca :D
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bolje ti je stavi ovaj boikot na avatar. :D

Last edited by HAVANA on 13/05/2009 11:11, edited 1 time in total.

vratnik

#1333 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 10:27

HAVANA wrote:
maki_celo wrote:
HAVANA wrote:

Napiši mi koja je to zemlja da ima vjeronauku u vrtiću(javna ustanova) a pogotovo na ovaj način.
Ni jednu zemlju ne znam da ima a u puno sam ih bio.

Na ovaj nacin ne postoji nigdje.. Postoji naravno bojenje jaja za uskrs, ili praznicno raspolozenje pred bozic, ali vjeronauk, kao onaj skolski, nema.. Makar ja dosad nisam vidio.. A bio sam i u katolickim obdanistima.. Cinjenica je da su recimo u Njemackoj obdanista (80% istih) u nadleznosti biskupije.. Znaci, drzava daje lovu, ovi to sve organizuju.. Ali bez vjeronauka.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1334 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by mIRCerka » 13/05/2009 10:30

jedna mama wrote:
Kad su tvoji bili na vlasti u mojoj firmi zaposljavali su osobe sa mentalnim smetnjama ali je bilo bitno ime :D

Glede obraza ti i tvoji nemate moralnog kredibiliteta za narednih 1000 godina da je javite po tom osnovu

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

vratnik

#1335 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 10:32

mIRCerka wrote:
jedna mama wrote:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mozda ce malo vise detalja podijeliti s nama na Lj & S? Sto ti je iskustvo...

vratnik

#1336 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 10:39

jedna mama wrote:Zaboravio si Helenino dijete ...

Sto ne kazete ljudima gdje doticna boravi vecinu vremena :-D
Ko je Helena,
i gdje boravi doticna?

halo_ba

#1337 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by halo_ba » 13/05/2009 11:08

maki_celo wrote:
HAVANA wrote:

Nije to bila vjeronauka, vec obiljezavanje izvjesnih vjerskih praznika, u zavisnosti koliko djece odredjene vjerske grupe ima.
Dajte, pazite malo kako formulisete to sto kazete, ne dolijevajte ulje na vatru ovim fanaticima.

halo_ba

#1338 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by halo_ba » 13/05/2009 11:11

jedna mama wrote:

Ovo boldiran objasnjava tvoje ponasanje. :roll:
Varam li se ili je ovdje povrijedjena sujeta djeteta gubitnika krenula u revansizam?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1339 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by mIRCerka » 13/05/2009 11:42

Mozda je samo u pitanju nesto sto je naucila na casovima vjeronauke :D

Nemojte se bezze raspravljati sa njom u vezi mene, ne moze ona povezati neke stvari, a samo vas uspijeva iritirati da krsite pravila.

fixer

#1340 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by fixer » 13/05/2009 13:22

a sto volim kad ovi ultra hiper vjernici pokazu svoje pravo lice. :-) :-) :-) na taj nacin samo pokazu ko kakvoj se vjeri radi. hvala vam na tome. nema potrebe da iko od nas pristupi bilo kakvoj religiji dok god vidi sta ona radi s vama.
jAdna mama, ok, moze, mirci se "promovira", a ti se busas u prsa kako si neka vjernica. mirci ni u jednom trenutku nije otisla na stranu zla, iz tebe konstantno izvire zlo. idi malo i ti se "promovisi" na nacin na koji to mirci radi. znas, bog vise voli njenu "promociju" od tvoje promocije kao samoljubljive vjernice.

seln

#1341 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by seln » 13/05/2009 13:33

Evo me, taze s robije... :D
Jesam li nesto propustio?

HAVANA

#1342 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by HAVANA » 13/05/2009 13:34

chuchumbamayumbe wrote:Komunisti dolaze, sad ste gotovi!
8-)

Eto hin a :run:
Kreću se od kozije ćuprije prema zgradi zajedničkih institucija :oops:

fixer

#1343 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by fixer » 13/05/2009 13:35

seln wrote:Evo me, taze s robije... :D
hahhaha
nisi druze. cuvali smo ti bratstvo i jedinstvo. nema razloga da se uzrujavas. :-)

vratnik

#1344 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 13:36

weljkom back seln. :-D

sve je po starom, ovi s islam bosne ne prestaju, ali vidis kako je.. Provale se, onda se pritaje par dana, pa opet po starom..

halo_ba

#1345 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by halo_ba » 13/05/2009 13:42

vratnik wrote:

sve je po starom, ovi s islam bosne ne prestaju, ali vidis kako je.. Provale se, onda se pritaje par dana, pa opet po starom..
sabur je pola imana. :D

seln

#1346 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by seln » 13/05/2009 13:44

halo_ba wrote:
vratnik wrote:

sabur je pola imana. :D
hajde, ba, doci ce i oni tobe....
Image

vratnik

#1347 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by vratnik » 13/05/2009 13:46

Amin!

Kenan-sa

#1348 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by Kenan-sa » 13/05/2009 13:52

Nauka o vjeri treba polsuziti svoj djeci da budu bolja,da se odgajaju u duhu etike i morala,a ne u duhu alkohola i droga! Svaki iole pametan covjek nece imati nista protiv da njegovo dijete od malih nogu uci o svojoj vjeri,u obdanistu je to prilagodjeno djeci tog uzrasta,ne uce oni sigurno o Dzenetu i dzehenemu!
Mislim da je glavni problem u komunistima i ateistima,ta mala sakica ljudi se osjecaju ugrozenim,ja ih razumijem,oni zarko zale za titinim vremenom,ali hvala Bogu,to je vrijeme proslo,vjernici su vecina,90% roditelaj je sa odusevljenjem prihvatilo vjeronauku u obdanistima,i o cemu mi sad pricamo!??? Ateisti i licemjeri mogu kukati do mile volje,ali nikada,bas nikada nece moci ugroziti vjernike u ovom gradu i njihova osnovna demokratska prava!

seln

#1349 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by seln » 13/05/2009 13:58

Kenan-sa wrote:Nauka o vjeri treba polsuziti svoj djeci da budu bolja,da se odgajaju u duhu etike i morala,a ne u duhu alkohola i droga! Svaki iole pametan covjek nece imati nista protiv da njegovo dijete od malih nogu uci o svojoj vjeri,u obdanistu je to prilagodjeno djeci tog uzrasta,ne uce oni sigurno o Dzenetu i dzehenemu!
Mislim da je glavni problem u komunistima i ateistima,ta mala sakica ljudi se osjecaju ugrozenim,ja ih razumijem,oni zarko zale za titinim vremenom,ali hvala Bogu,to je vrijeme proslo,vjernici su vecina,90% roditelaj je sa odusevljenjem prihvatilo vjeronauku u obdanistima,i o cemu mi sad pricamo!??? Ateisti i licemjeri mogu kukati do mile volje,ali nikada,bas nikada nece moci ugroziti vjernike u ovom gradu i njihova osnovna demokratska prava!
PolaHko, majstore, usro si sefa i stanicu...
Niko nema nesto protiv vjeronauke, tamo gdje joj je mjesto, u skoli ili dzamiji. Hoce li Bosna ízmisljati toplu vodu i prva uvoditi vjeronauku u vrtice?
Ovo ostalo sto prdljas o procentima je wannabe misljenje pripadnika klero-kriminalne rulje oko cerica i izetbegovica jr., nista vise...
ko nije za nas, nazovi ga komunjarom...tako si bezbeli, dok si bio sekretar mjesne organizacije SKJ, govorio za one druge..."ko god ide u dzamiju, taj je nacionalista".
No, vrijeme se promijenilo, pa tako i ruka koju moras lizati...sad udaras po komunjarama.

nosara

#1350 Re: Nauka o vjeri u sarajevskim obdaništima.... !?

Post by nosara » 13/05/2009 14:03

Kenan-sa wrote:Nauka o vjeri treba polsuziti svoj djeci da budu bolja,da se odgajaju u duhu etike i morala,a ne u duhu alkohola i droga! Svaki iole pametan covjek nece imati nista protiv da njegovo dijete od malih nogu uci o svojoj vjeri,u obdanistu je to prilagodjeno djeci tog uzrasta,ne uce oni sigurno o Dzenetu i dzehenemu!
Ma blago majci!!! :lol:

Post Reply