U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#1426 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by luciferino »

nema nikakvog protjerivanja bilo koga i pored sto je fasisoidna, ideja je i realno neizvodiva. ALI, izvodivo je fatanje i kaznjavanje onih koji govore jezikom mrznje, potpiruju vatru i sutaju cure po ulicama...pa ako su to Vehabije koji stampaju plakate i nosaju nozeve, neka to budu oni...ako su to kvirovci, neka to budu oni...ako su to balavci koji su sutali novinare, treba im obezbijediti udoban smjestaj u Zenici, bez obzira na to sto su maloljetni, ako su to politicari, mediji...za njih vazi isto. Zabrinjavajuce je sto mi ustvari imamo zakone koje niko ne sprovodi, pa se vazda moze naci neko ko ce krsiti ljudska prava drugih, ali ce se pozivati na vlastita kada ih drugih pritisnu...znate kako se kaze...tko bi doli, sad je gori...uglavnom...svima su puna usta ljudskih prava, ali se ljudskim pravima na balkanu realno moze dupe obrisat.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1427 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

Posto je Q. festival odrzan u Sarajevu , ucesnike tog festivala su napale , vehabije, balije i navijaci Sarajeva, ili Zelje! Da je festival odrzan u Banja Luci, tamo bi bili napadnuti od strane cetnika, pripadnika "Izbor je nas" i navijaca Borca , da je festival odrzan u zapadnom dijelu Mostara , tamo bi dobili batine od ustasa i navijaca Zrinjskog , mozda bi cak dosli BBB ili Torcida da pomognu braci!

Prva stvar u kojem se vecinski narodi u BiH slazu! SMRT PEDERIMA bi nam mogla biti DRZAVNA HIMNA , USTAV , ZAKON ,i sta sve ne!?

UBIJ , UBIJ , PEDERA , PEDERAAAA... To bi nam mogla biti himna!

U ustav dodati zakon da treba pobiti svu gamad pedersku!

NAGRADNA IGRA : DANAS SAMO U KONZUMU , UBIJ PEDERA AKO GA ZATEKNES PRED "WISOM" I DOBIJES NAGRADNO PUTOVANJE U SAN FRANCISCO I LOVACKU PUSKU , SA KOJOM CES MOCI UZIVATI U LOVU NA OVU DIVLJAC ,SA KOJOM JE OVA REGIJA DOSTA BOGATA!
User avatar
A-R-N-I
Posts: 599
Joined: 14/02/2007 00:06
Location: Sarajevo

#1428 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by A-R-N-I »

E da i ja nesto kazem : ne zanimaju me ni homoseksualci a ni Selefije ( Vehabije ), al ovo sto se moze procitati na ovoj temi je sve osim suzivota i tolerancije.
Svi ovi koji pozivaju na izgon linc Selefija nisu ni malo bolji od njih, jedina razlika je sto nemaju muda nego po forumima lapandaju, O kakvom vi suzivotu i toleranciji i zapadu pricata???? Hebete majku, psujete, pozivate na linc Selefija zato sto su oni to radili homoseksualcima??? Kao sto rekoh isti ste ko i oni, pojedini bi isto tako nogetali pokrivenu zenu kao sto su ovi lezbejku, da imaju ovo gore spomenuto, i jos nesto, price o zapadu ne prolaze kod onih koji su taj zapad malo vise vidjeli od Vijeca Evrope, prohodajte malo po predgradjima Londona, Pariza, Berlina a o Becu necu ni da govorim, pa da vidite sta je Vehabija, ovi nasi su malecni macici za one recimo u Londonu, sve mrmonje od 120+ kila misica, brade do pupka i najmanje ih je uvijek 15-20 u grupi... Toliko o zapadu,, a niko nam nije kriv sto smo se na balkanu rodili, pa homoseksualci ce uvijk dobiti batine u Srajevu, Zagrebu, Beogradu a njavise u Splitu, bez obzira ima li Selefija ( Vehabija ) ili ne..
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1429 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mala-i »

Mislim da smo malo skrenuli sa suštine. A ona nije uopste u vehabijama. Njima je samo najlakse manipulisati, jer im samo nesto smjestis u kontekst onoga sto narusava islam, Ramazan, poslanika -bingo. Krivi su oni koji su to pripremili. Kriv je Avaz, zbog sramnog agenda settinga i framinga, Saff. Krivi su svi politicari koji su huskali na ovo: Semiha, Amila Allikadic-Husovic, Beriz Belkic, Bakir Izetbegovic. Kriv je vrh Islamske zajednice, Ceric i Smajkic. Jer oni su svjesni onog sto vehabije rade islamu u BiH. Oni su svjedoci onoga sto vehabije rade vjernicima po dzamijama sirom BiH. Oni znaju sta se desava u Fahdovoj dzamiji. Oni znaju sta se desava u studentskim domovima. I sute. Jer im to odgovara. Jer ce neko za njih odraditi prljavi posao, a oni naizgled ostaju nevini i neutralni. Malo nahuskaju i onda osudjuju. Mada Islamska zajednica i nije osudila. Niti Stranka za PiH. Niti SDA.
Ja vrlo dobro znam sta vehabije rade. Koji teror su sprovodili po Nedzaricima. Ja sam imala licnu zastitu od njihovih poganluka, ali nisi mogao nikome iz uprave da se pozalis na njih.jer ih svi stite i niko im ne smije nista. Jer ih ASSD podržava. Jer snimka na nekoj od televizija pokazuje kako vehabija koji je licno meni rekao da ce me puknuti stosem govori policajcu: Neću da se pomaknem! I ovaj ga ne pomiče.
Sta je iduce? Što god to bilo, oni koji sute ce ih pustiti, jer im se ne smiju suprotstaviti. E pa, meni su gori ti koji sute i sad bi da raspravljaju o homoseksualnosti, je li im se gadi ili ne, nego 100 bivsih narkomana, sadasnjih kriminalaca i siledzija s nozevima. Ovi neutralni sute kao misevi: eto ja osudjujem i jedne i druge, bla, bla, sto nisu odgodili. Bosna i Hercegovina je sekularna drzava i u njoj se događaji ne planiraju po vjerskim kalendarima. Ja necu nikome ko ne pije uz Ramazan ponudit pivo i silom ga tjerat da ga popije, po sistemu po kojem ovi djeluju. Organizatorice festivala nisu nikog tjerale da dodje tamo. Hoces, neces, ne moras. I gotovo.
Oni su imali legalno pravo da protestuju. sve dok to cine mirno, niko im to nije mogao zabraniti. Niti bih ja, iskreno, htjela da im se zabrani. Ali s nozevima, praveci sacekuse u gradu. Jezivo.
Samo kad pogledam imena ljudi koji su prebijeni, lica onih koji su bili tamo, prepoznajem časne građane ove zemlje i prije svega jako dobre i kvalitetne ljude. Za koje ne znam o čemu danas razmišljaju i kako se osjećaju. Jer ne znam kako bih se ja osjećala.
I ovako se osjećam jadno i gadno.
User avatar
hrasno38
Posts: 31268
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1430 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by hrasno38 »

Dakle ovdje smo svi vise manje pobjegli od najvaznije stvari a to je tko je u ovome gradu duzan da odrzava miri i red, provodi zakone itd itd. Na ovom primjeru a i na primjeru Careve dzamije (koliko se sjecam) te zakone su provodile vehabije. Znaci za sve ovo sto se desilo krivo je prvo politicko rukovodstvo ovoga grada a poslije toga policija. Ramazan je vjerski da ne kazem privatni praznik svakoga covjeka ponaosob i on nikako ne svije da diktira zivot ovoga grada kao niti jedan drugi vjerski praznik. Da su homesexualci dosli pred neku dzamiju pa postavili izlozbu, pred neki mekteb ili da su nekom vjerniku zakucali na vrata onda bi to bila provokacija. Ovako bila je neka izlozba koju su organizovali recimo homosexualci na kojoj niti na jednoj slici nije bilo prikazano praktikovanje njihove razlicitosti i sve to u zatvorenom prostoru likovne akademije. Sve dok se bilo koji vjerski praznik bude tretirao kao nesto vanzemaljsko i nesto sto treba da zaokupi i sve one koji ga ne slave to nece biti biti ta vrsta praznika i bar za mene ce biti beznacajno. Vjerski praznik a posebno post u bilo kojoj vjeri bi trebalo da bude nesto sto je najprivatnije i najduhovnije kod svakoga vjernika.Onoga trenutka kada me pocne maltretirati sa tim tu vjere i moga postovanja prema njemu vise nema. Vehabije pokusavaju na sve moguce nacine da od BH muslimana naprave muslimane koji bi se ponasali po njihovim principima. Oni su postali izuzetno kanceregoni po samo tkivo BH muslimana i ako ne regauju na njih na kraju oni ce najvise i ispastati. Vehabije se mogu jebati gdje su Srbi i Hrvati u vecini.
Da se razumijemo ja isto tako niti volim niti podrzavam homesexualce ali mi ne pada na pamet sve dok me ne ugrozavaju da i ja njima stajem na put i da im drzim lekcije. Vehabije polako i sve cesce pocinju da ugrozavaju gradjane Sarajeva i siguran sam 100% da ce kad tad radi toga pasti krv. Kad tad naletit ce na nekoga tko ce im sasuti sanzer u glavu i onda ce za sve biti kasno.
Sarajevo mora pod hitno promjeniti svoje politicke celnike i pod najhitnije se moraju policiji totalno odrijesiti ruke da rade svoj posao za koji su placeni. Sve one koji pozivaju na bilo kakav linc najstrozije kazniti a one koji ga provode kazniti da ga zaboli glava a ako je naturalizovani BH drzavljanin oduzet drzavljanstvo i nogirati. IZ se treba jasno i glasno izjasniti da li podrzava ili ne podrzava vehabijski pokret i njihov nacin djelovanja i samim tim ih primiti pod svoje skute ili ih odbaciti i ostaviti onda organima reda da porade na njima.
Malo po malo ma koliko to ruzno zvucalo Sarajevo postaje grad opasnog zivljenja, netolerancije i gnjezdo za sva ona govna koja ne mogu da isplivaju nigdje drugo.
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#1431 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by delightful »

Ostrvljanin, ban.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1432 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

ostvrljanin ti si..... nemam rijeci.
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#1433 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Risto Kuglarić »

nego na stranu zajebancija i preseravanje da prostite, jel iko upratio jesu li vehabije fakat slikale posjetioce izložbe (zaključih tako iz postova na jednoj od hejterskih grupa)? Hoćel to bit raspisane potjernice? :shock:
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#1434 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Baby Jane »

Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
Master.DKP
Posts: 351
Joined: 05/04/2008 22:49

#1435 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Master.DKP »

Mislim da na kraju nije bitan Queer Festival, niti ljudi drugacijeg pogleda na sexualne slobode itd. To je potpuno nebitno, bitan je "efekat" koji se desava u drustvu ! Da li vi znate da policajac u recimo Becu odmah puca u noge ako vidi da 4 muskarca udaraju zenu na ulici ! ( Da, dobre ste procital, PUCA prvo u zrak pa potom u te ljude koji ugrozavaju slobodnu i zivot drugih ljudi ! )

Da li vi znate da u jednom Londonu ( u kojem ima Vehabija i ostalih slicnih njima, isti te vehabije pognute glave proplaze pored policiske kontore itd)

Radi se o sekularnoj drzavi koja BiH nije, nije nikada ni bila, i defintivno nece nikada nit biti ! Velika Britanija, Austrija itd su odavno sekularne drzave u punom smislu te rijeci ! Kada da u tim zemljama "napadne" neko onda stoje sankcije i posljedice bez obzira na sve ! Sigutnost covjeka, u toj "mrskoj" Europi kako tumaci prosjecan bosnjak, je na prvom mjestu ! Uvijek !

Zar vi stvarno mislite da je "moguce" da u EU 4 covjeka za ukupnom kilazom od pola tona tuku rukama, nogama ( a zamalo i nozem) djevojku od 50 KG ? Jel to onako ramazanski, poslije iftara ? Jel to od "Boga" ? Cerica ? :) Od koga je to ?

Jos jednom molim vas razmliste kako bi bilo da je umijesto ove dijevojke na slici, bila vasa majka,sestra, djevojka, zena !?
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1436 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

Jos nesto me interesuje , zasto ako je neki pripadnik gay populacije sa festivala pretucen , a takodje je Srbin ili Hrvat , nije odbranjen od strane svog naroda , zasto sad mediji iz RS-a ili zapadnog Mostara , ne pisu o nacionalnoj netrpeljivosti u Sarajevu???
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1437 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
sta tebe boli ko ce i kakav festival organizovati.ko si ti da to odredjujes?ako hoces hetero festival organizuj nesto.ja mislim da ti ni roditelji nebi stali iza organizacije u kojoj si ti na celu.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1438 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mala-i »

Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
Pa, ako ti je intrigirajuće, onda te očito briga. Jer da te nije briga, ne bi o tome ni razmišljala.
I kada bi sve kategorije društva, po bilo kojoj osnovi, organizirale predstavljanje svojih posebnosti ( jer svi i jesmo posebni) onima koji o njima ne znaju ništa, to bi bilo odlično.
A tvoj je izbor hoćeš li doći ili nećeš. I, zamisli, niko te neće tjerati da ideš.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1439 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

DobroJutroKolumbo wrote:Jos nesto me interesuje , zasto ako je neki pripadnik gay populacije sa festivala pretucen , a takodje je Srbin ili Hrvat , nije odbranjen od strane svog naroda , zasto sad mediji iz RS-a ili zapadnog Mostara , ne pisu o nacionalnoj netrpeljivosti u Sarajevu???

pederi nemaju nacionalnost.oni su izrod drustva i nacije.o njime niko ne smije voditi racuna.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#1440 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by in33sa »

To sto je gmaz zgazio duplo manju djevojku od sebe, to je nista vise nego obicna mrznja, ni ramazan, ni religija, ni cist mozak, najobicnija mrznja i cisti dokaz o kakvim se ljudima radi.

Koliko postuju zene, koliko postuju ono u sto se zaklinju, dakle svoju vjeru. Ono je na ramazan islo tamo udarati zene.

I jos se nadju advokati koji staju na njihovu stranu. Time vise kazu o sebi (advokati) nego o bilo cemu drugome.

Kakvu to oni religiju i kakve to oni moralne i eticke principe zagovaraju? ako je kod njega u kuci normalno zgaziti zenu, ova drzava se treba pobrinuti da to po ulici nekaznjeno nece moci raditi. Ali drzava ce, kao i stotine puta do sada, sutiti.

I onda neko kaze "jedva cekate pljuvati po svojoj drzavi". Naravno da da, ovakva drzava bezakonja i poganih moralnih normi i ne zasluzuje nista drugo do ogromnu hrakotinu po sred lica.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#1441 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by DobroJutroKolumbo »

kirby wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:Jos nesto me interesuje , zasto ako je neki pripadnik gay populacije sa festivala pretucen , a takodje je Srbin ili Hrvat , nije odbranjen od strane svog naroda , zasto sad mediji iz RS-a ili zapadnog Mostara , ne pisu o nacionalnoj netrpeljivosti u Sarajevu???

pederi nemaju nacionalnost.oni su izrod drustva i nacije.o njime niko ne smije voditi racuna.
Pa i meni se cini , posto ovo mediji iz Banja Luke , Pala , zapadnog dijela Mostara itd. presutno odobravaju!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1442 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

trinaesti wrote:
vjesticanametli wrote:samo da ponovim ili neka se prilagode ili protjerati u vraziju mater :mrgreen: noga trans :mrgreen:
isto se moze reci i za queerovce onda
koji zakon su oni prekrshili?
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#1443 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Baby Jane »

kirby wrote:
Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
sta tebe boli ko ce i kakav festival organizovati.ko si ti da to odredjujes?ako hoces hetero festival organizuj nesto.ja mislim da ti ni roditelji nebi stali iza organizacije u kojoj si ti na celu.
Bolje bi ti bilo da si, vrijeme koje si potrosio da pokusas mene uvrijediti, potrosio na pravilu koji kaze da se rjecca "ne" uvijek pise odvojeno od glagola. Toliko o sposobnosti.
Last edited by Baby Jane on 26/09/2008 13:14, edited 1 time in total.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1444 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

Baby Jane wrote:
kirby wrote:
Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
sta tebe boli ko ce i kakav festival organizovati.ko si ti da to odredjujes?ako hoces hetero festival organizuj nesto.ja mislim da ti ni roditelji nebi stali iza organizacije u kojoj si ti na celu.
Bolje bit ti bilo da si, vrijeme koje si potrosio da pokusas mene uvrijediti, potrosio na pravilu koji kaze da se rjecca "ne" uvijek pise odvojeno od glagola. Toliko o sposobnosti.

ozbiljno? :lol: :lol: :lol: :lol: to je sve sto imas reci?
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#1445 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by dezurni_ucenik »

cude se svi sto su napadnuti gay-evi,,,to je bilo potpuno ocekivano..
ja ne podrzavam ni vehabije ni gay-eve
mi treba da se zapitamo kakvo smo drustvo postali u kojem sinovi kolju svoje majke ,oceve,sestre..a ne da brinemo zbog nekog homica iz danske
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1446 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

Gramaticari VOZ!
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1447 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

DobroJutroKolumbo wrote:
kirby wrote:
DobroJutroKolumbo wrote:Jos nesto me interesuje , zasto ako je neki pripadnik gay populacije sa festivala pretucen , a takodje je Srbin ili Hrvat , nije odbranjen od strane svog naroda , zasto sad mediji iz RS-a ili zapadnog Mostara , ne pisu o nacionalnoj netrpeljivosti u Sarajevu???

pederi nemaju nacionalnost.oni su izrod drustva i nacije.o njime niko ne smije voditi racuna.
Pa i meni se cini , posto ovo mediji iz Banja Luke , Pala , zapadnog dijela Mostara itd. presutno odobravaju!

pa ovi se ne bi bolje proveli ni tamo,samo sto meni smeta sto se sarajevo busa svojom multi,kulti i tolerancijom.a neku noc smo vidjeli tu toleranciju na djelu.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1448 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

mIRCerka wrote:Gramaticari VOZ!

danke
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1449 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Bušman »

Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
Ovo je bio kulturni festival. Zasto neko ne bi postavljo izlozbe, predstave, kino projekcije? A ono nasilje preksinoc je pokazalo da im je osnovno ljudsko pravo, pravo na zivot, ugrozeno. Queer festival nije bila gay parada pa da prodefiluju kroz grad. Uostalom, ni to nije lose ako je u pitanju samo borba za prava.
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#1450 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

Bušman wrote:
Baby Jane wrote:Ne branim niti prve niti druge, ali mislim da su organizatorI i ucesnici Q-festivala, trazili sve ovo. Ne vidim uopce svrhu organizovanja festivala. U cemu je svrha? Da kazu ljudima kako su oni gej i kako su oni posebni ? Po cemu su to posebni, i sta ako su gej ??? Sta trebaju onda heteroseksualci ? I oni organizovati festival ? Da cijeli svijet zna da su oni hetero ? Meni je to stvarno intrigirajuce kad je rijec o gej populaciji. Trude se cijelom svijetu reci da su oni tako i tako seksualno orijentisani. KOGA BRIGA? Zivi za sebe, nema potrebe da se organizuju skupovi da bi se to objavilo. To sto su uradili je cisti inat i prkos koji nicemu ne vodi.
Naravno, ne branim ni one koji su neku vece fizicki nasrnuli na ucesnike, novinare i organizatore, ali zaista, hocemo li onda i mi heteroseksualci napraviti jedan festival ? Sta fali ? Ko zna, mozda i hetero grupacija ima svoje neprijatelje, pa cemo pricati kako smo mi ugrozeni, kako nas niko ne prihvata i bla bla bla....Nemaju samo gej ljudi tih problema, mislim da je krajnji vakat da to i skontaju.
Ovo je bio kulturni festival. Zasto neko ne bi postavljo izlozbe, predstave, kino projekcije? A ono nasilje preksinoc je pokazalo da im je osnovno ljudsko pravo, pravo na zivot, ugrozeno. Queer festival nije bila gay parada pa da prodefiluju kroz grad. Uostalom, ni to nije lose ako je u pitanju samo borba za prava.

eh busman,ti si pravi dusman .................................................................sarajevu :D :D :D :D
Locked