U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#1276 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shuriken »

Zox wrote:
suncica24 wrote:
sta rekose vehabije, smije li se ici na Iggijev koncert? ili je i to "sejtan"?
Smije, smije, samo te napale nogom pri ulasku.
Ako uopste skontaju ko je Iggi Pop :D

PS: shuriken, JA CU POLIJEPITI!
A zox nek napravi pripremu, moze zox?
Napravio sam jos sinoc, pa se pogubila u moru postova. Sad cu isceprkati opet.l
color printer mi je u kvaru, fakat,
hoce li to na nesto licit u c/b?

kolko ces komada, S24?
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#1277 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by windas »

Nije problem u ovom festivalu,
najveci problemi tek dolaze , jer su VEHABIJE odlucile da krenu u akciju,
a njima nije cilj Festival, oni nemaju pojma o cemu ide taj Festival,
oni su poceli uredjivati nas zivot po svojim kriterijima ,
koji su nakaradni i nemaju veze sa KURANOM casnim...
Svakodnevni nas zivot je ugrozen ovim vjerskim fanaticima,
koji ce nas dogurati do Dodikovo Teherana..
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1278 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shin »

cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.

Uzmimo slijedeci scenarij:

Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.

Gej festival je prezivio u Jerusalemu, a Vatikan je kinder jaje za Jerusalem.
User avatar
KoKoBilo
Posts: 64
Joined: 18/04/2005 15:10

#1279 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by KoKoBilo »

ama totalno je nebitan ramazan, i ja sam misliman, i vjera je moja privatna stvar, to praktikujem kuci, i medju svojima najblizim,
ovo bi se isto dogodilo da niej ovaj mjesec, i treba da se dogodi,
sasvim je svejedno ko je napravio belaj,
vehabije, navijacke skupine, obicni ljudi (koji nisu anam oni)
ovdje su pojedinci jedva docekali da se tamo nacrtaju vehabije, pa da kazu
"ako su vehabije protiv toga, e onda sam ja za to"
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#1280 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ponosna_manjina »

cevapXXL wrote: Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.
Vatikan je vjerska država a Bosna i Hercegovina sekularna i poređenje ti je samim tim smiješno. Razlika između Ramazana, Božića i Uskrsa i oko toga šta bi se dešavalo da su taj vremenski period uzeli za organizaciju festivala je također značajna jer u slučaju Božića i Uskrsa ne bi bilo vjerski motivisanih napada na učesnike, iz razloga što je broj pripadnika tih religija znantno smanjen, a smanjen je između ostalog i zbog toga što je povećan broj bradatih spodoba u gradu.
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1281 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

windas wrote:Nije problem u ovom festivalu,
najveci problemi tek dolaze , jer su VEHABIJE odlucile da krenu u akciju,
a njima nije cilj Festival, oni nemaju pojma o cemu ide taj Festival,
oni su poceli uredjivati nas zivot po svojim kriterijima ,
koji su nakaradni i nemaju veze sa KURANOM casnim...
Svakodnevni nas zivot je ugrozen ovim vjerskim fanaticima,
koji ce nas dogurati do Dodikovo Teherana..
Pa jarane ako gledas ovako crno sve neznam sta radis jos u Teheranu :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#1282 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by in33sa »

cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.

Uzmimo slijedeci scenarij:

Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.
Jeste, Papa bi ih licno tukao.

Sarajevo nije Vatikan, nauci razliku. Vatikan je drzava koja obitava na vjerskim principima, BiH nije. Mada bi vehabije htjele od Sarajeva napraviti muslimanski Vatikan, po uzoru na Kandahar. I uspjeva im, postepeno, jucer su tukli pedere i novinare, prije toga parove po parkovima, sutra ce naci novu metu. Mozda tebe.

Nije stvar u podrsci pederima, uostalom ovo nije bila gej parada, obicni festival zatvorenog tipa. Stvar je u nametanju misljenja i radikalizaciji drustva.

Nemam ja nista protiv da se od Sarajeva napravi Kandahar (ako to zeli vecina "gradjana"), cemu kumuju aktuelne vlasti, ali javite nam prethodno pa da se mi koji ne zelimo gledati kamenovanje preljubnika na stadionu Kosevo i javne egzekucije sitnih djeparosa na istome, sve po uzoru na Kabulski stadion, da se pokupimo odavde.
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1283 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

ponosna_manjina wrote:
cevapXXL wrote: Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.
Vatikan je vjerska država a Bosna i Hercegovina sekularna i poređenje ti je samim tim smiješno. Razlika između Ramazana, Božića i Uskrsa i oko toga šta bi se dešavalo da su taj vremenski period uzeli za organizaciju festivala je također značajna jer u slučaju Božića i Uskrsa ne bi bilo vjerski motivisanih napada na učesnike, iz razloga što je broj pripadnika tih religija znantno smanjen, a smanjen je između ostalog i zbog toga što je povećan broj bradatih spodoba u gradu.
Ipak se Vatikan tretira kao i demokratska sredina kao i BiH. Ovo je cilj samo da se Sarajevo odsnosno BiH pokaze u pogresnom svijetlu. Nepase vam Vatrikan? Ok...idemo na Filipine. Tamo bi bili svi nabijeni na kolceve jarane jer su bas ti bradati sto ih spominjes Bebe za one sa filipina. Sto ba neodete tamo pa napravite festu i zanjih i za vas ;)
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#1284 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vajkrem »

windas wrote:Nije problem u ovom festivalu,
najveci problemi tek dolaze , jer su VEHABIJE odlucile da krenu u akciju,
a njima nije cilj Festival, oni nemaju pojma o cemu ide taj Festival,
oni su poceli uredjivati nas zivot po svojim kriterijima ,
koji su nakaradni i nemaju veze sa KURANOM casnim...
Svakodnevni nas zivot je ugrozen ovim vjerskim fanaticima,
koji ce nas dogurati do Dodikovo Teherana..
to ti govori u svoje ime, moj nisu niti ce, ni oni, ni Queer festival.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#1285 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shuriken »

evo.mene wrote:
Semiramida wrote:Meni je za nepovjerovati da se niko ili malo ko zapitao - otkud sad queer festival u "olimpijskom" Sarajevu. I ko su ljudi koji ga vode, odakle su isplivali?

I veći mi je crnjak to što toliko vas podržava queer festival, nego što se isti dešava.
meni je veći crnjak što živim pored takvih poput tebe
homoseksualce uopšte ne primijećujem

pola disciplina na zimskoj olimpijadi su razni gejevi
i bilo im je lijepo u Sarajevu 1984
haj sad organiziraj recimo prventstvo u umjetnickom klizanju

promoviraj turizam

hajde privuci dizajnere koji trebaju nasoj industriji recimo tekstilnoj
vise zarade dolce i gabanna nego nasih 100 000 jadnica koje strajkuju gladju po tekstilnim fabrikama
jesi ti drito iz visecih vrtova dosla ili si malo virnula i u XX vijek prije nego sto si nam se pridruzila u 2008?
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#1286 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kockica_kockica »

cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.

Uzmimo slijedeci scenarij:

Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.

Ovdje nije rijec o Vatikanu... svi znamo sta je Vatikan.... mi pricamo o sekularnoj drzavi BiH ( google pa vidi sta to znaci)... i da je u vrijeme Bozica ili Uskrsa katolici sigurno nebi kao vehabije otisli tamo pa isprebijali zenu jer je drugacija... i tamo za tvoju info nije bilo ama bas nista sto podsjeca na to da su u pitanju homoseksualci... bilo je tamo i heteroseksualaca koji su vjernici katolici i muslimani i pravoslavci... i dobili su batine .... zasto??? jer su gledali slike i sklupture...

Molim te daj mi samo jedan citat jednu recenicu kojom oni pljuju po bilo kome... pleaseeeeeeeeeeeeeee :D :-)


i ne mogu da odolim: :D

pokusaje .... pokusava
podrzajem ... podrzavam
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1287 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by suncica24 »

pola disciplina na zimskoj olimpijadi su razni gejevi
i bilo im je lijepo u Sarajevu 1984
haj sad organiziraj recimo prventstvo u umjetnickom klizanju

promoviraj turizam

hajde privuci dizajnere koji trebaju nasoj industriji recimo tekstilnoj
vise zarade dolce i gabanna nego nasih 100 000 jadnica koje strajkuju gladju po tekstilnim fabrikama
jesi ti drito iz visecih vrtova dosla ili si malo virnula i u XX vijek prije nego sto si nam se pridruzila u 2008?
:lol: :lol: :lol:
Bolan shuriken, ne zna ti ona sta su Viseci vrtovi :D
bosanceros_loco
Posts: 79
Joined: 14/02/2008 20:21

#1288 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by bosanceros_loco »

Cestitam vam u Sarajevu je pobijedio primitivizam i fashizam!! Svaka cast primitivci!

Nema razlike izmedju cetnika i onim primitivim majmuna sto su dosli da biju jadne ljude na festivalu samo zato sto su drugaciji od njih. Cudno mi je da se tako nesto moglo da desi u Srajevu, gradu koji je 4 godine na svojoj kozi osjecao naj goru vrsu fashizma i primitivizma. Naj cudnije od svega mi je sto normalni ljudi nisu reagovali i dosli da se suprotstave tim fashistima punim mrznje. Mislio sam da je 4 godine bombardovanja i ubijanja u Sarajlijama stvorilo odbojnost prema mrznji i fashizmu, ali izgleda da je sve sto se desilo to da su cetnici sa brda uspjeli da zaraze Sarajevo i sarajlije i prenesu na njih svoju mrznju..


Ponavljaj zamnom "Svakoga dana u svakom pogledu sve vise i vise nazadujemo".

Naj tuznije nije divljanje tih primitivaca, nego sutnja normalnih ljudi i cak tiho podrzavanje fashizma. Ovo je samo jedan pokazatelj sta se desava u Sarajevu i u BiH drustvu, vrijeme je da se dobro zabrinemo, jer uskoro moze biti kasno...
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1289 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

in33sa wrote:
cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.

Uzmimo slijedeci scenarij:

Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.
Jeste, Papa bi ih licno tukao.

Sarajevo nije Vatikan, nauci razliku. Vatikan je drzava koja obitava na vjerskim principima, BiH nije. Mada bi vehabije htjele od Sarajeva napraviti muslimanski Vatikan, po uzoru na Kandahar. I uspjeva im, postepeno, jucer su tukli pedere i novinare, prije toga parove po parkovima, sutra ce naci novu metu. Mozda tebe.

Nije stvar u podrsci pederima, uostalom ovo nije bila gej parada, obicni festival zatvorenog tipa. Stvar je u nametanju misljenja i radikalizaciji drustva.

Nemam ja nista protiv da se od Sarajeva napravi Kandahar (ako to zeli vecina "gradjana"), cemu kumuju aktuelne vlasti, ali javite nam prethodno pa da se mi koji ne zelimo gledati kamenovanje preljubnika na stadionu Kosevo i javne egzekucije sitnih djeparosa na istome, sve po uzoru na Kabulski stadion, da se pokupimo odavde.
Jarane mozda ti nemas al ja imam protiv da to Sarajevo bude Kandahar isto kao sto imam protiv da bude Sodom ili Gomora. Kontas?
Mi imamo gomilu ekonomskiih problema a vi dizete prasinu oko par pedera sto su dobili po nosu...dajte ba da dignemo prasinu sto radnik nije zasticen. Zelite da stitite pedere a jedan radnik u BiH nit moze da zivi od plate nit ima ikakva prava/zastitu....daj bolan ohladi malo
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1290 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by uvjek dobar gost »

vegetarijanac wrote:U ratu smo sprijecili jedno zlo da udje u grad i preplavi ga mrznjom i bolescu...dok smo cucali po linijama iza ledja nam se gnijezdilo drugo zlo i ocito pustilo korijenje.Ponekad me istinski stid sto sam stanovnik ovog grada u kojem su fasizam i netolerancija postale normalne stvari.Kada prodjem pored Kovaca ili Lava spustim pogled,stid me poginulih saboraca i prijatelja koji su dali zivot za grad po kejem danas gmizu kreature ispunjene mrznjom.




...i jos se jadan ponekad ziv iznerviram sto ne mogu objasniti ljudima oko sebe da je zlocin nabijati janjad na razanj,o cemu ja razmisljam u zemlji kanibala kojim je ocito i homoerektus nedostizan pojam na evolutivnom putu...???
Da ponovim post da se ne izgubi u moru drugih...!
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1291 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

kockica_kockica wrote:
cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.


i ne mogu da odolim: :D

pokusaje .... pokusava
podrzajem ... podrzavam
Mozda u Sarajevu tako...ovdje Doboj lingvisto majstore ;)
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1292 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Zox »

cevapXXL wrote:
ponosna_manjina wrote:
cevapXXL wrote: Ta ista "organizacija" pokusaje da odrzi takav jedan festival u Vatikanu. De neka pokusaju pa cete vidjeti kao ce se provesti. Nije normalno da su uzeli rijeme Ramazana za festival isto tako nebi bilo ok da su uzeli vrijeme Bozica ili Uskrsa. Hoce da se oni postuju i da se priznaju a pljuju po tudjim idealima. Ne podrzajem Vehabije ni jedne sekunde (iako sam i sam Musliman) ali vjeruj te mi da bi ovi jos vise fasovali u Vatikanu.
Vatikan je vjerska država a Bosna i Hercegovina sekularna i poređenje ti je samim tim smiješno. Razlika između Ramazana, Božića i Uskrsa i oko toga šta bi se dešavalo da su taj vremenski period uzeli za organizaciju festivala je također značajna jer u slučaju Božića i Uskrsa ne bi bilo vjerski motivisanih napada na učesnike, iz razloga što je broj pripadnika tih religija znantno smanjen, a smanjen je između ostalog i zbog toga što je povećan broj bradatih spodoba u gradu.
Ipak se Vatikan tretira kao i demokratska sredina kao i BiH. Ovo je cilj samo da se Sarajevo odsnosno BiH pokaze u pogresnom svijetlu. Nepase vam Vatrikan? Ok...idemo na Filipine. Tamo bi bili svi nabijeni na kolceve jarane jer su bas ti bradati sto ih spominjes Bebe za one sa filipina. Sto ba neodete tamo pa napravite festu i zanjih i za vas ;)
Ama dokle vise i Filipine, i Vatikan, i Banjaluka, i Ravnogorski pokret?
Recite brate fino vise da smo isto sto i oni, pa da se dostojanstveno iselimo, kao sto predlaze onaj sto je malo iznad napisao "pa sta radis u Teheranu?"
Jel vakat vise da prestanemo skupljati humanitarnu pomoc i donacije na racun multikulti sarajeva? Jel vakat da ako nista priznamo gdje smo i sta smo.
Nije problem queer festivala, problem je sto su te iste bradonje vec prodefilirale gradom vicuci : "Protiv Vlaha". Vidjeli smo na sta su spremni, znamo PROTIV koga su, niko ne reaguje, niko se ne ogradjuje, sta to sve treba da znaci?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1293 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

Dosta vise dezinformacija...
Prebijena djevojka, koju na slici zvijer suta nogom, je otisla tamo iz istih razloga iz kojih je podrzavala protest istih ovih sto je sutaju kad je bilo problema oko njihovih drzavljanstava.
Otisla je da podrzi ONE KOJI SE BORE ZA SVOJA PRAVA. A ovom sutnjom, ili presutnim odobravanjem, se vidi da su ovdje ljudska prava relativna i da o njima odlucuje saka ljudi. Ne ovih sto su tukli, vec nekih u foteljama.
Aferim
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#1294 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kockica_kockica »

cevapXXL wrote:
kockica_kockica wrote:
cevapXXL wrote:Ne kontam sta vam to nije jasno.


i ne mogu da odolim: :D

pokusaje .... pokusava
podrzajem ... podrzavam
Mozda u Sarajevu tako...ovdje Doboj lingvisto majstore ;)

sjedi 1
tcz
Posts: 1747
Joined: 15/07/2005 12:28

#1295 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by tcz »

Vehabije jesu problem to stoji ali su i pedreri problem.

Neko kaze nisu nasilni jesu i oni su nasilni samo je sreca sto ih nema ko vehabija pa bi vidjeli kako bi napadali. Ljudi desava se to i u vasem gradu gdje pederi napadaju daju malo ''speeda'' malo zagotive cugom dok te ne odvedu u stan i onda napadaju, otvorite oci. Zasto gledate samo gdje vi zelite?
Kad sam bio u vojsci regruta su silovali na putu Tuzla - Sarajevo.
Sta vi ne bi sve podrzali da bi neko rekao da ste in, a da su papci koji ne podrzavaju ljude koji se kresu sa istim spolnim organima?
Ucite li svog sina ''ako ti se svidja jaran nije frka kresi se sa njim'' to je sine in?
Poslje njih dolaze pedofili i isto tako ce ljudska prava govoriti sta ima veze ona ima 13god. ako zeli moze se s kim hoce.
Nama neki Helsinski govori o toleranciji nama koji smo prezivili sve ovo gdje on bio kad su nas ubijali i klali da trazi toleranciju?
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#1296 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shuriken »

KoKoBilo wrote:ama totalno je nebitan ramazan, i ja sam misliman, i vjera je moja privatna stvar, to praktikujem kuci, i medju svojima najblizim,
ovo bi se isto dogodilo da niej ovaj mjesec, i treba da se dogodi,
sasvim je svejedno ko je napravio belaj,
vehabije, navijacke skupine, obicni ljudi (koji nisu anam oni)
ovdje su pojedinci jedva docekali da se tamo nacrtaju vehabije, pa da kazu
"ako su vehabije protiv toga, e onda sam ja za to"

vrlo tacno i vrlo precizno
da se vehabije nisu najavile, ostao bih kuci, dosla mi familija na iftar
medjutim otisao sam tamo iskljucivo zbog njih
i pomogao sam da neke djevojke ne dobiju batina
samim time sto sam hodao pored njih

jer su gazije tukli samo zene
zajebali su se pa su napali Pedju Kojovica
jer su s ledja mislili da je neka plavusa
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#1297 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by in33sa »

Zox wrote: Ama dokle vise i Filipine, i Vatikan, i Banjaluka, i Ravnogorski pokret?
Recite brate fino vise da smo isto sto i oni, pa da se dostojanstveno iselimo, kao sto predlaze onaj sto je malo iznad napisao "pa sta radis u Teheranu?"
Jel vakat vise da prestanemo skupljati humanitarnu pomoc i donacije na racun multikulti sarajeva? Jel vakat da ako nista priznamo gdje smo i sta smo.
Nije problem queer festivala, problem je sto su te iste bradonje vec prodefilirale gradom vicuci : "Protiv Vlaha". Vidjeli smo na sta su spremni, znamo PROTIV koga su, niko ne reaguje, niko se ne ogradjuje, sta to sve treba da znaci?
Paradoksalno ali to je Mladiceva retorika, ko da ga sad slusam "u srpskoj Srebrenici moze ostati svako ko ce postovati nase zakone, a kome se ne svidja, mi smo organizovali autobuse za Tuzlu" :-)

Najsmjesnije je sto se oko ovoga savrseno slazu islamski, katolicki i pravoslavni radikali i fanatici. Ja sam siguran da katolicki fasisti u sebi likuju i aplaudiraju bradonjama, iako ce vec sutra "okrenuti oruzje" jedni na druge :-)

Koliko puta treba reci, vecina ljudi koja se zgrozava desavanjima od prije dvije noci, ne podrzava pedere. Ja prvi smatram da je to nakaradnost, ali nije ono sto rade bradati nacin i opcenito, pederi i ramazan su samo paravan. Nesto puno vece se valja iza brda.
Kako rekoh, pitanje je samo ko je sljedeci, feministkinje, zenski fudbal (ko je vidio da nose kratke pantolice, sram ih bilo, Allah ce im suditi) Coca Cola, Paja Patak :-)
cevapXXL
Posts: 106
Joined: 17/02/2006 22:42

#1298 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by cevapXXL »

Zox wrote: Ama dokle vise i Filipine, i Vatikan, i Banjaluka, i Ravnogorski pokret?
Recite brate fino vise da smo isto sto i oni, pa da se dostojanstveno iselimo, kao sto predlaze onaj sto je malo iznad napisao "pa sta radis u Teheranu?"
Jel vakat vise da prestanemo skupljati humanitarnu pomoc i donacije na racun multikulti sarajeva? Jel vakat da ako nista priznamo gdje smo i sta smo.
Nije problem queer festivala, problem je sto su te iste bradonje vec prodefilirale gradom vicuci : "Protiv Vlaha". Vidjeli smo na sta su spremni, znamo PROTIV koga su, niko ne reaguje, niko se ne ogradjuje, sta to sve treba da znaci?
Izgleda da tebi vala sve crtati. "Pa sta radis u Teheranu" je drugacije misljeno nego sto si ti skonto al nema veze valjda ces skontati. A spuco bi ti davno odavde da si mogao ne radi vehabija nego svojih interesa zato ab nemojh se provaljivati. I da ti jasno kazem da mi idu na onui stvar i Vehabije i ti Q-Festival.
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#1299 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ponosna_manjina »

cevapXXL wrote: Ipak se Vatikan tretira kao i demokratska sredina kao i BiH. Ovo je cilj samo da se Sarajevo odsnosno BiH pokaze u pogresnom svijetlu. Nepase vam Vatrikan? Ok...idemo na Filipine. Tamo bi bili svi nabijeni na kolceve jarane jer su bas ti bradati sto ih spominjes Bebe za one sa filipina. Sto ba neodete tamo pa napravite festu i zanjih i za vas ;)
Pa ako baš hoćeš mogu ti reći da sve i da se održi u Vatikanu nešto ovako mislim da bi prošlo bez nasilja. Bilo bi osude i svega ali nasilja ne bi bilo, posebno ne u Vatikanu. Što se tiče toga da je cilj da se Sarajevo i BiH prikažu u pogrešnom svijetlu... U kakvom pogrešnom svijetlu? Ovo od sinoć i jeste naša prava realnost, i ovog grada i ove zemlje. Banja Luka i Mostar to nikada nisu ni krili samo se Sarajevo uživilo u neku iluziju multikulturalne sredine koja nema nikakvog uporišta u stvarnosti. Ja mislim da je dobro da se ovakve stvari dešavaju i da nas se prikaže onakvima kakvi zaista jesmo umjesto da se valjamo u blatu vlastitih iluzija. Jer isto kao što Srbija mora proći vlastitu katarzu i suočavanje sa samom sobom da bi ozdravila kao društvo, to isto, na neki način, moramo i mi. Treba uništiti lažnu sliku o sebi, progutati vlastiti ego kao što se proguta knedla ili govno i krenuti naprijed.
A za Filipine me baš zaboli, šta ja imam s tim. Ja sam odabrao da živim u zemlji koja će biti dijelom evropske porodice zemalja u kojima vladaju demokratija i ljudska prava. Oni koji me/nas predvode na tom putu, legalno izabrani političari ove zemlje, su kreatori zakona i potpisnici svih konvencija sukladnih mojim željama. A to je Evropa, a ne Filipini, Saudisjka Arabija i šta ti ga ja znam šta sve ne.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#1300 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by madner »

A kako je ovo drugacije od drugih Evropskih gradova?
Tamo dodju celavi ovdje bradati i sta sad?
Locked