U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1051 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by uvjek dobar gost »

Law_and_Order wrote:Grad u kojem se odrzava najveca homo-parada Keln:
Neonacistima nije uspjelo da podignu mase na odbranu od "bauka islama", koji kako tvrde, kruži Evropom. Građani Kelna uzeli su u zaštitu i muslimane i "svoju džamiju".

Keln se suprotstavio, glasila je parola. Planirani Kongres protiv islamizacije, u organizaciji desno-populističkog pokreta "Pro Köln" nije održan. Desnica, među kojom su se našli neonacisti i njihovi istomišljenici iz drugih evropskih zemalja, nije imala šansi protiv otpora desetina hiljada ljudi. Iza najavljenog Kongresa krili su se posve drugi ciljevi. Bauk islama, kako oni to tvrde, trebao je u Kölnu poslužiti kao motor za povezivanje evropskih desničara i kao alternativa sadašnjoj političkoj klasi.
Dok u Sarajevu vri od Fashizma
:thumbup:
Da se post ne izgubi....

Festival će se nastaviti ali na tajnim lokacijama... bez prisustva publike ,a možda čak i novinara...

Bilo bi glupo od nas da zaboravimo sve ovo za par dana kao što smo i masu drugih stvari zaboravili ! Ovdje svakako mislim da bi bilo glupo preći preko ovoga kao što smo prešli preko milion stvari do sada.
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#1052 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ponosna_manjina »

komeba wrote:Vidim na dnevniku da je festival otkazan.Organizatori,duboko ste me razocarali! Ovo je posustajanje pred fasizmom i pobjeda fasista!
Ja sam jučer spomenuo ovo:
Mislim da je vrijeme da se razgovara i o opciji kontraprotesta tj. masovnije i organizovanije podrške festivalu od strane progresivnijih dijelova društva, bilo da je riječ o pojedincima, organizacijama i pokretima ili liberalno-lijevim partijama. Dakle gdje su Dostaši i Građani, organizacije civilnog društva, nezavisni mediji i intelektualci, SDP-ovci, liberali i ostali. Svi večeras trebamo biti živi štit ispred homofobne i ksenofobične rulje nacionalista i vjerskih fanatika. Ovdje se brani puno više od prava na slobodno izražavanje seksualne orijentacije. Brani se sloboda. Razočaran sam u naše društvo ali ipak se nadam da fašizam (još jednom) neće ostvariti pobjedu.
NO PASSARAN!
Šta su drugo mogli organizatori? Oni su ok i nenasilna ekipa, a ovdje je potrebna organizovana, konkretna i militantna podrška samoorganizovanog građanstva koja će u situacijama poput jučerašnje uzvratiti istom mjerom. S fašistima nemožeš drugačije... baš kao i u Kelnu koji se na forumu zadnjih dana često citira kao pozitivan primjer.

Evo baš nas i Nova tv ponovo "pere"...
User avatar
shizim
Posts: 94
Joined: 29/09/2007 01:08

#1053 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by shizim »

BHG wrote:E stvarno zasta su se ljudi borili i ginuli sve one godine da ti sad brdo balave i za zivot nesposobne djece zajedno sa bradatim govnima i njihovim ninja zenama uredjuju avliju i odredjuju sta valja a sta nevalja i to sve uz tihu podrsku vladajucih struktura! Jebemti rat, ovaj glupi narod, odvratni balkan! Kud ostah ovdje, nabijem ja na qraz svoj optimizam u zivot u bosni! :x



potpisujem :D
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#1054 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by harka »

da se ova parada odrzala u Banja Luci i isto se desilo(u sta vjerujem 100% )
sta bi onda bili oni ako su ovo bile samo vehabije a nisu,jer bilo je i drugih
a ne samo muslimani.Moj radni kolega(danas pricala s njim o ovome) koji je homoseksualac ne odborava
te parade.Nije on izgleda normalan :-)
User avatar
Olympus C170
Posts: 432
Joined: 29/04/2008 00:23
Location: Sarajevo

#1055 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Olympus C170 »

Nazalost,svijet ide ka propasti!Ovo je samo djelic cega jos ima u svijetu,a ulazak u EU su neminovni ovakvi festivali!sad ce mnogi reci;"Pa sta ce nam takva Europa?"Tacno,ali se vecina nas obicnih smrtnika ne pitamo,a homoseksualci imaju vrlo jak,vrlo jak lobi u svijetu!Strahovito su bogati!A pare sve vrte!Mozemo se samo nadati da nas Bog postedi takvih negativnih misli i djela,a drugima nek je Bog na pomoci!Sve u svemu kad se malo dublje sagleda(ko sto se kaze citati medju redovima),sve je to djelo neke pogane organizacije,mozemo ih nazvati i "Novi svjetski poredak"!? :twisted:
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#1056 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by klixober »

ponosna_manjina wrote:
komeba wrote:Vidim na dnevniku da je festival otkazan.Organizatori,duboko ste me razocarali! Ovo je posustajanje pred fasizmom i pobjeda fasista!
Ja sam jučer spomenuo ovo:
Mislim da je vrijeme da se razgovara i o opciji kontraprotesta tj. masovnije i organizovanije podrške festivalu od strane progresivnijih dijelova društva, bilo da je riječ o pojedincima, organizacijama i pokretima ili liberalno-lijevim partijama. Dakle gdje su Dostaši i Građani, organizacije civilnog društva, nezavisni mediji i intelektualci, SDP-ovci, liberali i ostali. Svi večeras trebamo biti živi štit ispred homofobne i ksenofobične rulje nacionalista i vjerskih fanatika. Ovdje se brani puno više od prava na slobodno izražavanje seksualne orijentacije. Brani se sloboda. Razočaran sam u naše društvo ali ipak se nadam da fašizam (još jednom) neće ostvariti pobjedu.
NO PASSARAN!
Šta su drugo mogli organizatori? Oni su ok i nenasilna ekipa, a ovdje je potrebna organizovana, konkretna i militantna podrška samoorganizovanog građanstva koja će u situacijama poput jučerašnje uzvratiti istom mjerom. S fašistima nemožeš drugačije... baš kao i u Kelnu koji se na forumu zadnjih dana često citira kao pozitivan primjer.

Evo baš nas i Nova tv ponovo "pere"...
Trebalo se sa festivalom ici do kraja.Organizatori su znali da ce biti ovakvih icnidenata.Policija bi sigurno bila bolje organizovana iducih dana jer je cak i mama stala u odbranu festivala.Ovo je samo posustajanje pred fasizmom i na ovaj nacin dopustamo fasistima da nam odreduju sta se smije,a sta ne smije u ovom gradu.
A bas me boli briga sta Nova tv govori.Isti oni koji su jedva docekali da objave kada je Denis ubijen,da su Bosnjaci ubili Hrvata.Stoka nacionalisticka.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#1057 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by trinaesti »

mIRCerka wrote:meni lik sa ANIMAL na majici lici na onog forumasha sto je dobio batine kad je isporucivana alyirska grupa, bila je slika u danima meScini...

Kao i da je bitno, zna policija ko su i sta su...
:x
e pa vidis super da si ovo pomenula. iako mozda to nije on.
pitam se zasto je bh javnost mirno i cutke gledala kako se u gvantanamo salju 6-orica iz famozne alzirske grupe, za koje se ni do dan danas ne moze sa sigurnoscu reci:
jesu oni su kriminalci a kamoli teroristi. uz to neka su djeca ostala bez oceva, neke supruge bez muzeva, jer je eto trebalo pokazati kako smo na strani lidera u krsenju ljudskih prava u svijetu, sjedinjenih americkih drzava.

te noci je ovaj momak, ako ne on onda zasigurno neki drugi dobio batine, pokusavajuci se po hladnom vremenu izboriti za pravo ljudi da ostanu zasticeni od strane drzave koja im je dala svoje drzavljanstvo. no medjutim ona ih je macehinski, nakon sto joj vise nisu trebali predala svjetkom policajcu broj jedan sad-u.
te noci je policija krsila ljudska prava. a prije njih politicari koji su donijeli tu sramnu odluku.
od tog dana pa sve do danas, tih 6 ljudi svakodnevno su izlozeni torturi.
ali sta nas briga. ionako su dosljaci. ionako su vehabije.

ne sjecam se saopcenja za javnost nevladinih organizacija kako osudjuju djelo izrucenja.

jer svakako to su samo bradonje. oni kvare sliku naseg grada. oni nam ne trebaju jer su drugaciji od nas i ne uklapaju se u model bosanskog muslimana.

njihva prava manje su prava nego prava nekih drugih i drugacijih.

pa nije li to pomalo nelogicno. traziti svoja prava, a zatvoriti oci kad se krse tudja.

za kraj, da ne bude zabune: osudjujem sinocnje ponasanje skupine vehabija i huligana. osudjujem svaki oblik nasilja i verbalnog i fizickog koji se sinoc desio.
User avatar
LSD
Posts: 27289
Joined: 24/07/2007 08:26

#1058 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by LSD »

Nije trebalo uopšte doci do ovog festivala (nebitno jeli za ramazan ili ne)...znalo se da ce do ovog belaja doci.
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#1059 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by trinaesti »

i da evo, da dodam. organizujte isto ovo u banjaluci, vec sljedece sedmice. tamo nema vehabija. a imat cete isti problem.
zasto. zasto sto je krsenje ljudskih prava IN.
i bas zato sto kad se krse ljudska prava jedne grupe, ova druga grupa suti.
pa onda ocekuje pomoc cijelog drustva kad pocne ugrozavanje njenih prava.
ne ide to tako.
ili prava za sve jednako, ili nikome!
ponosna_manjina
Posts: 444
Joined: 18/04/2006 13:05

#1060 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ponosna_manjina »

harka wrote:da se ova parada odrzala u Banja Luci i isto se desilo(u sta vjerujem 100% )
sta bi onda bili oni ako su ovo bile samo vehabije a nisu,jer bilo je i drugih
a ne samo muslimani.Moj radni kolega(danas pricala s njim o ovome) koji je homoseksualac ne odborava
te parade.Nije on izgleda normalan :-)
Ma ja, lakše je živjeti s mišlju da jesmo zatucani ali zatucani su i oni u Banja Luci. K'o da je neko takmičenje...
Jesi li razmišljala možda o tome da tvoj kolega ne želi ili ne smije da ti kaže šta stvarno misli i odobrava? Ja da sam na njegovom mjestu ne bih se otvorio takvoj osobi... I ovdje nije riječ ni o kakvoj paradi nego festivalu
Olympus C170 wrote:Nazalost,svijet ide ka propasti!Ovo je samo djelic cega jos ima u svijetu,a ulazak u EU su neminovni ovakvi festivali!sad ce mnogi reci;"Pa sta ce nam takva Europa?"Tacno,ali se vecina nas obicnih smrtnika ne pitamo,a homoseksualci imaju vrlo jak,vrlo jak lobi u svijetu!Strahovito su bogati!A pare sve vrte!Mozemo se samo nadati da nas Bog postedi takvih negativnih misli i djela,a drugima nek je Bog na pomoci!Sve u svemu kad se malo dublje sagleda(ko sto se kaze citati medju redovima),sve je to djelo neke pogane organizacije,mozemo ih nazvati i "Novi svjetski poredak"!? :twisted:
Opet neka teorija zavjere. Sve ovo nam je smjestila svjetska masonerija... Najbolje nam je zatvoriti granice kad smo već toliki vjernici i kad nam je Bog dao da živimo u ovakvoj ljepoti.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1061 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

trinaesti wrote:
te noci je ovaj momak, ako ne on onda zasigurno neki drugi dobio batine, pokusavajuci se po hladnom vremenu izboriti za pravo ljudi da ostanu zasticeni od strane drzave koja im je dala svoje drzavljanstvo. no medjutim ona ih je macehinski, nakon sto joj vise nisu trebali predala svjetkom policajcu broj jedan sad-u.
te noci je policija krsila ljudska prava. a prije njih politicari koji su donijeli tu sramnu odluku.
od tog dana pa sve do danas, tih 6 ljudi svakodnevno su izlozeni torturi.
ali sta nas briga. ionako su dosljaci. ionako su vehabije.

ne sjecam se saopcenja za javnost nevladinih organizacija kako osudjuju djelo izrucenja.

jer svakako to su samo bradonje. oni kvare sliku naseg grada. oni nam ne trebaju jer su drugaciji od nas i ne uklapaju se u model bosanskog muslimana.

njihva prava manje su prava nego prava nekih drugih i drugacijih.

pa nije li to pomalo nelogicno. traziti svoja prava, a zatvoriti oci kad se krse tudja.

za kraj, da ne bude zabune: osudjujem sinocnje ponasanje skupine vehabija i huligana. osudjujem svaki oblik nasilja i verbalnog i fizickog koji se sinoc desio.
Ne slazem u razlogu ondasnjeg protesta. Oni su isli braniti BRACU a ne ljudska prava. Jer kad su naturalizovani BiH drzavljani protestirali pred zgradom Zajednickih institucija sa djecom, imali su podrsku i od DOSTA, jer tu se jeste borilo za ljudska prava i prava te djece.
I uopste nije bitno sto su ovo bradate vehabije, i uopste nije bitno sto sam ja milion puta ovdje rekla da sam PROTIV gay parade kakvu vidimo u medijima, ono sto je bitno jeste da ostatak grada SHUTI, isto onako kako su sutili kad je Denis krvario u tramvaju. To je ono cega je mene stid i od cega mi se povraca.
User avatar
niskoprofilni
Posts: 344
Joined: 17/12/2006 04:12
Location: Canada

#1062 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by niskoprofilni »

emra_a wrote:komentari po drugim forumima su skroz drugaciji od komentara na sa-x...ljudi se ZALE sto nije bilo vise ljudi da ih prebije


ipak je ovo Bosna i Balkan
FUUUUUUUUUUJ!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1063 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by vjesticanametli »

jel se meni ucinilo il smrdihaca rece da osuĐŽuje organizatore festivala zbog narusavanja sigurnosne situacije u sarajevu

semihaaaaaaaaaaaaaa sutiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vise
mo_ne_ra
Posts: 33
Joined: 03/04/2008 21:02

#1064 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mo_ne_ra »

Ovo je samo potvrda onoga što se odavno zna, a to jeste da Sarajevo sve više postaje rularni grad u kome sve manje vrijede ljudske vrijednosti. Nije sada riječ samo o ovom festivalu ali on otkriva da je gore napisano točno. Potpuno sam protiv homoseksualaca ali eto ih tamo kada nikoga ne diraju, imaju valjda svoja prava da žive. Dešavalo se da homoseksualce napadaju i u drugim većim centrima, ali ovaj put u Sarajavu su se pojavili vjerski fanatici koji su to organizirali. Nije do onih navijača, da su samo oni protestirali ne bi se diglo ovoliko prašine oko toga, ali dobro je rekao napadnuti novinar rekao da ako se olako pređe preko ovoga slijede daljnji incidenti koju će od ove države napraviti mjesto u kome nitko normalan neće htjeti da živi.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#1065 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by damirm »

España! España!

Nasilje je bilo očekivano. Ponašanje policije također.

No, još jednom su granice ljudske slobode pomaknute. Prije samo par godina, sama pomisao na organizaciju gay festa nije mogla postojati. Čestitam Sarajevu.
Što se tiče onih koji pokušavaju da zaustave vrijeme i slobodnu misao, nemaju šanse. Sve što mogu je da od jacije do akšama siluju svoja čula, tuku svoje hanume i u svojim čoporima jedni druge u zabludi ohrabruju.

A la salud! :bih: :sax: :thumbup: :run:
User avatar
perke
Posts: 2316
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: Rade Paprica - pitarima cuclica

#1066 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by perke »

aferim Sarajevo, sjedi i suti dok ti vehabije kroje kulturni zivot
sta je iduce...metalci i pankeri? curice u kratkim suknjama? muskarci nepropisne duzine brade?

a ti Sarajevo, suti... e, moj grade
:(
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#1067 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by harka »

ponosna_manjina wrote:
harka wrote:da se ova parada odrzala u Banja Luci i isto se desilo(u sta vjerujem 100% )
sta bi onda bili oni ako su ovo bile samo vehabije a nisu,jer bilo je i drugih
a ne samo muslimani.Moj radni kolega(danas pricala s njim o ovome) koji je homoseksualac ne odborava
te parade.Nije on izgleda normalan :-)
Ma ja, lakše je živjeti s mišlju da jesmo zatucani ali zatucani su i oni u Banja Luci. K'o da je neko takmičenje...
Jesi li razmišljala možda o tome da tvoj kolega ne želi ili ne smije da ti kaže šta stvarno misli i odobrava? Ja da sam na njegovom mjestu ne bih se otvorio takvoj osobi... I ovdje nije riječ ni o kakvoj paradi nego festivalu
ovdje to zovu parada i nema veze sa(kako kod nas kazu) kulturno-umjetnicki dogadjaj.Moj kolega i ja se odlicno slazemo,
postujemo i tolerisemo.Uvijek smo na koffie pauzi zajedno svi skupa,cak se i salimo nekad na tu temu,a neljuti se kad ga zovem moja kona,naprotiv kaze da mu je simpaticno.Sto bi se on mene bojao.Kaze da je hetero da bi me zenio :lol: Upoznala sam mu i partnera sto dovoljno govori o mome i njegovom odnosu,prema tome ova tvoja opaska da nesmije nesto
uopste nije na mjestu.On se pita sta su drugo i ocekivali organizatori ovoga po tebi kulturno-umjetniskog festivala,kad jos ovdje imaju predrasude o tome istome,ali u manjem obimu.Smatra da je prerano bilo za tako nesto u BiH.On smatra da ovim festivalima(po tebi) i nacin na koji ga pokazuju,pokazuju sebe ustvari onako kako homoseksualci uopste nisu.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1068 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by VjecitiStudent »

Jos jednom, za pamcenje, kako hrabre gazije tuku zenu

Image

Pogledajte samo koje zadovoljstvo sija na tim licima
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#1069 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by pape »

trinaesti wrote:i da evo, da dodam. organizujte isto ovo u banjaluci, vec sljedece sedmice. tamo nema vehabija. a imat cete isti problem.
zasto. zasto sto je krsenje ljudskih prava IN.
i bas zato sto kad se krse ljudska prava jedne grupe, ova druga grupa suti.
pa onda ocekuje pomoc cijelog drustva kad pocne ugrozavanje njenih prava.
ne ide to tako.
ili prava za sve jednako, ili nikome!
U pravu si. I u Banja Luci bi bilo isto, ... imaju i oni svoje vehabije, samo se drugacije nazivaju.
uroborus
Posts: 465
Joined: 08/04/2008 20:24
Location: Balvan-grad

#1070 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by uroborus »

perke wrote:aferim Sarajevo, sjedi i suti dok ti vehabije kroje kulturni zivot
sta je iduce.
..metalci i pankeri? curice u kratkim suknjama? muskarci nepropisne duzine brade?

a ti Sarajevo, suti... e, moj grade
:(
Ako se ovakvi napadi budu tolerisani t.j ako izostane bilo kakva reakcija,mozemo se nadati da za iduci Ramazan,bilo koga od nas,moze zaustaviti neki frustrirani selefija ili bosnjacki nacionalista,i lezerno nas isamarati iz razloga sto se zvace zvaka u vrijeme posta.
Iz napada na Pedju Kojovica,Pecanina i mnogih drugi moze se zakljucii da ti ljudi nisu vise vodjeni samo klasicnom homofobijom,postoje tu mnogo veci razlozi,a jedan je i taj da se zastrase i usutkaju svi oni koji ne misle u skladu sa aktuelnom politickom vlasti i njezinim elitama.
sveti tamantije
Posts: 32
Joined: 26/09/2005 21:55
Location: Djavolja Varos

#1071 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by sveti tamantije »

VjecitiStudent wrote:Jos jednom, za pamcenje, kako hrabre gazije tuku zenu

Image

Pogledajte samo koje zadovoljstvo sija na tim licima
pa na ovom idiotu i pise da je ANIMAL -ŽIVOTINJA
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1072 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by VjecitiStudent »

sveti tamantije wrote:
VjecitiStudent wrote:Jos jednom, za pamcenje, kako hrabre gazije tuku zenu

Image

Pogledajte samo koje zadovoljstvo sija na tim licima
pa na ovom idiotu i pise da je ANIMAL -ŽIVOTINJA
Njih CETVORICA mlate zenu!
Lenjinova
Posts: 46
Joined: 14/07/2008 16:19

#1073 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Lenjinova »

Sta bi vi uradili da jednog dana, vas sin dodje i sjedne vas za sto i saopsti: Mama, tata, ja sam derpe????
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#1074 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by zlatiborka »

LSD wrote:Nije trebalo uopšte doci do ovog festivala (nebitno jeli za ramazan ili ne)...znalo se da ce do ovog belaja doci.
O tome su trebale odluciti kantonalne i gradske vlasti i to na vrijeme. Oni su im dozvolili odrzavanje festivala a istovremeno su znali ili morali znati da Sarajevo jos nije spremno na takav stupanj tolerancije.

Sto je jos gore, u medijima se u zadnje vrijeme podrgrijavala atmosfera linca ucesnika festivala, vidi sad, istog onog kojeg su odobrile te iste vlasti. Policija je postupila onako kako su joj naredili iz gradske i kantonalne vlasti. I...vidjeli smo sta se desilo....

Napaljene izjave politicara i posebno reisa Cerica odradile su posao do kraja.

Svi su oni povezani i imaju sumnjive namjere prema Sarajevu i BiH. Uskoro cemo saznati koje.....
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#1075 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by tataratira »

bilo prošlo, dogodine opet i jedni i drugi
Last edited by tataratira on 25/09/2008 20:30, edited 1 time in total.
Locked