U Sarajevu protest protiv queer festival

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#576 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by StupskaBitanga »

Babsy wrote:
StupskaBitanga wrote:..
Zato i kažem, super ako samo Queer populacija traži svoja prava.. pa jbte.. mi smo super država. Sve funkcionira ko po loju.. nema kriminala, korupcije, gladi, siromaštva, lijekovi su svima dostupni, penzioneri pijuckaju kafu na čaršiji planirajući ljetovanje/zimovanje, studenti se ne pitaju zašto ih se bezrazložno obara a potom ne daje rad na uvid.. političari nisu kriminalci već političari, usput i obrazovani.. mladi se ne pitaju da li će imati od čega živjeti nakon studija, poslovi su im osigurani.. ono.. zaista.. super nam je.

Pogledajte sliku to je realnost
ako je quuer festival koji btw nije parada jedini problem u BiH onda sam ja multimilioner
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#577 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Babsy »

A ja ne dam svoj pasoš ni za milijardu. :ponosna:
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#578 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by suncica24 »

Sve je to okej, ali imam utisak da ti odgovara ovakav zaplet/rasplet. A, to nikako ne valja, razmisli zašto. Da ne bude zabune, ja sam bio i u galeriji i ispred ALU, sa svojom gospođom, da podržim prava učesnika festivala. I nisam se ispario na početku niti ću se sutra i prekosutra ispariti. To tvoje "toplo oko srca" nakon "umri kurvo" je upravo ono što bradonje od tebe očekuju i što će ih mobilisati još više. Meni nije bilo toplo, nego gadno i jadno i bijedno. Naravno, i meni je bila čast biti na ALU večeras.
NKVD: Ne znam ima li se smisla raspravljati, ali, da se pojasnim:
Nisam se isparila, otisla sam kad je vecina posla odlaziti, kad je sestri postalo hladno, kad sam mozda i podcijenila rasplet dogadjaja.
Ne vjerujem da, kad je doslo do tuce, sam mogla ista pomoci, jer, prvo, nisam dobra u mlacenju, drugo, puno policije?, trece, mogla sam se samo svadjati, a i to... ko je jos budali pamet u glavu utjerao?
Ali, svejedno, da sam procijenila da ce do iste doci, ostala bih, makar da masem kisobranom u...pravom pravcu.
Trece: Bilo mi je toplo, iako sam ga poslala u p.m., jer ako me takvi kao on nazivaju kurvom, cast mi je biti kurva.
Cetvrto: meni nije bilo bijedno, jer nije tu bilo mojih sugradjana (ne znam za sugradjane drugih forumasa), vec samo sacica isfrustriranih vehabija koji uvijek traze belaja i maloljetnih delikvenata, gdje smo mi usrali motku i pustili ih da jos uvijek slobodno setaju gradom.

I na kraju...
Last edited by suncica24 on 24/09/2008 23:32, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#579 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

suncica24 wrote:
Sve je to okej, ali imam utisak da ti odgovara ovakav zaplet/rasplet. A, to nikako ne valja, razmisli zašto. Da ne bude zabune, ja sam bio i u galeriji i ispred ALU, sa svojom gospođom, da podržim prava učesnika festivala. I nisam se ispario na početku niti ću se sutra i prekosutra ispariti. To tvoje "toplo oko srca" nakon "umri kurvo" je upravo ono što bradonje od tebe očekuju i što će ih mobilisati još više. Meni nije bilo toplo, nego gadno i jadno i bijedno. Naravno, i meni je bila čast biti na ALU večeras.
NKVD: Ne znam ima li se smisla raspravljati, ali, da se pojasnim:
Nisam se isparila, otisla sam kad je vecina posla odlaziti, kad je sestri postalo hladno, kad sam mozda i podcijenila rasplet dogadjaja.
Ne vjerujem da, kad je doslo do tuce, sam mogla ista pomoci, jer, prvo, nisam dobra u mlacenju, drugo, puno policije?, trece, mogla sam se samo svadjati, a i to... ko je jos budali pamet u glavu utjerao?
trece: Bilo mi je toplo, iako sam ga poslala u p.m., jer ako me takvi kao on nazivaju kurvom, cast mi je biti kurva.
Cetvrto: meni nije bilo bijedno, jer nije tu bilo mojih sugradjana (ne znam za sugradjane drugih forumasa), vec samo sacica isfrustriranih vehabija koji uvijek traze belaja i maloljetnih delikvenata, gdje smo mi usrali motku i pustili ih da jos uvijek slobodno setaju gradom.

I na kraju, zaista je mi bila cast biti u ALU veceras, sa ljudima koji...
Mi? Ne. Pravosudje DA.
nego da probamo rezimirati.


U skladu sa zakonom Q organizuje Festival. Demokratskim pravom neistomisljenici pozivaju na proteste. Q ima ime i prezime, dok se neistomisljenici kriju ko prave kukavice.
Na proteste se odazvala uglavnom gomila balavaca i nesto "brace".
Sve prolazi na pocetku ocekivano, kasnije DVA NOVINARA bivaju pretucena. Ostvaruje se prijetnja poslana medijima prije par dana.
Policija jos uvijek ne izlazi u javnost sa informacijama, kao sto ni vlada Kantona jos uvijek ne odgovara na ono moje jednostavno pitanje.
Sve ce se smiriti jerbo u utorak pada bajram. I sve ce se to zaboraviti. A kad sljedeci put neko kaze da je Sarajevo kasaba i selo, ja cu cista obraza reci JESTE. Jer tramvaj i ulicna rasvjeta mjesto ne cine gradom. cine ga Ljudi. A toga nam fali.
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#580 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Babsy »

Po onom što čujem, vehabije su pratile par frajera.. koji su išli taxijem.. jednog su izvukli iz auta i onak cipelarili. Pa sad.. Kako to okarakterizirati, a ne biti subjektivan.. ne biti uvrijeđen i uplašen.
Ono jbte, sutra kad odem na pivo.. trebam očekivati da će me neki bradonja nalemati et zato što vrijeđam njegova uvjerenja. :|
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#581 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by d2 »

sta bi bilo da je situacija obrnuta... da su queer u vecini a ovi drugi u manjini, da li bi onda ovi drugi šutali queer... o kako samo sumnjam u to....
najlakse je biti mudonja kad vas je 20...
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#582 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by homar »

mIRCerka wrote:
homar wrote:
Koliko čuh ovdje "tolerantnih izjava", ako ste vi oličenje tolerancije, onda ja nisam u vašem društvu, sramota...
1. Nauci citirati
2. Oni koji se zovu necijim robom ne bi smjeli glumiti tog nekoga na dunjaluku, ako cemo vec
3. Iskreno se nadam da policija nece podviti rep i progutati ovo ko knedlu vec da ce locirati i identificirati organizatore i pozabaviti se njima.
To što "neznam citirati" manje je opasno od uvreda na vjerskoj osnovi koju ovdje upućuju pojedinci "ateisti" a moderatori to tolerišu. Protiv sam svakog eksrtemizma sa "obje strane". Dopuštanjem ekstremističkih izjava "sa obje strane", dopuštate propagandu nacionalizma na jednoj strani i nemorala na drugoj strani. Niste ni svjesni da ste uvučeni u jeftinu propagandu pojedinih stranaka koje žele da se stvarni problemi prenesu sa polja ekonomije i politike na polje homoseksualaca, a tu je najlakše homogenizirati glasače.
User avatar
Mehmed Fatih
Posts: 87
Joined: 26/08/2008 17:34
Location: Sarajevo, Horde, Bog i Čaršija

#583 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Mehmed Fatih »

d2 wrote:sta bi bilo da je situacija obrnuta... da su queer u vecini a ovi drugi u manjini, da li bi onda ovi drugi šutali queer... o kako samo sumnjam u to....
najlakse je biti mudonja kad vas je 20...
Njih 20 a ti i frajer sami 8-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#584 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

homar wrote:
mIRCerka wrote:
homar wrote:
Koliko čuh ovdje "tolerantnih izjava", ako ste vi oličenje tolerancije, onda ja nisam u vašem društvu, sramota...
1. Nauci citirati
2. Oni koji se zovu necijim robom ne bi smjeli glumiti tog nekoga na dunjaluku, ako cemo vec
3. Iskreno se nadam da policija nece podviti rep i progutati ovo ko knedlu vec da ce locirati i identificirati organizatore i pozabaviti se njima.
To što "neznam citirati" manje je opasno od uvreda na vjerskoj osnovi koju ovdje upućuju pojedinci "ateisti" a moderatori to tolerišu. Protiv sam svakog eksrtemizma sa "obje strane". Dopuštanjem ekstremističkih izjava "sa obje strane", dopuštate propagandu nacionalizma na jednoj strani i nemorala na drugoj strani. Niste ni svjesni da ste uvučeni u jeftinu propagandu pojedinih stranaka koje žele da se stvarni problemi prenesu sa polja ekonomije i politike na polje homoseksualaca, a tu je najlakše homogenizirati glasače.
Ja lijepo zamolih da se prestane koristiti ona uvrjedljiva sintagma. A tebi ako je ZAMOTANA HAMSA jednake tezine kao UBIJMO BOLESNE PEDERE, zapitaj se malo je li moguce da je nas 50 na ovom forumu blesavo a samo ti normalan....
I nek koriste ovo u predizborne svrhe, jer opet ce na vlast doci nacionalne stranke...dok za nekih 100 godina ne dodje drugi Tito i ne posamara sve ovo...
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#585 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Babsy »

Teorija zavjere, jel? :lol:
User avatar
sarajevac071
Posts: 192
Joined: 25/02/2008 20:52
Location: kome BA da se mi prilagođavamo ...

#586 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by sarajevac071 »

mIRCerka wrote:Ja lijepo zamolih da se prestane koristiti ona uvrjedljiva sintagma. A tebi ako je ZAMOTANA HAMSA jednake tezine kao UBIJMO BOLESNE PEDERE, zapitaj se malo je li moguce da je nas 50 na ovom forumu blesavo a samo ti normalan....
I nek koriste ovo u predizborne svrhe, jer opet ce na vlast doci nacionalne stranke...dok za nekih 100 godina ne dodje drugi Tito i ne posamara sve ovo...
drug stari bi i pedere pošamarao ....
šta bi tad ...
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#587 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by NKVD »

mIRCerka wrote:
suncica24 wrote:
Sve je to okej, ali imam utisak da ti odgovara ovakav zaplet/rasplet. A, to nikako ne valja, razmisli zašto. Da ne bude zabune, ja sam bio i u galeriji i ispred ALU, sa svojom gospođom, da podržim prava učesnika festivala. I nisam se ispario na početku niti ću se sutra i prekosutra ispariti. To tvoje "toplo oko srca" nakon "umri kurvo" je upravo ono što bradonje od tebe očekuju i što će ih mobilisati još više. Meni nije bilo toplo, nego gadno i jadno i bijedno. Naravno, i meni je bila čast biti na ALU večeras.
NKVD: Ne znam ima li se smisla raspravljati, ali, da se pojasnim:
Nisam se isparila, otisla sam kad je vecina posla odlaziti, kad je sestri postalo hladno, kad sam mozda i podcijenila rasplet dogadjaja.
Ne vjerujem da, kad je doslo do tuce, sam mogla ista pomoci, jer, prvo, nisam dobra u mlacenju, drugo, puno policije?, trece, mogla sam se samo svadjati, a i to... ko je jos budali pamet u glavu utjerao?
trece: Bilo mi je toplo, iako sam ga poslala u p.m., jer ako me takvi kao on nazivaju kurvom, cast mi je biti kurva.
Cetvrto: meni nije bilo bijedno, jer nije tu bilo mojih sugradjana (ne znam za sugradjane drugih forumasa), vec samo sacica isfrustriranih vehabija koji uvijek traze belaja i maloljetnih delikvenata, gdje smo mi usrali motku i pustili ih da jos uvijek slobodno setaju gradom.

I na kraju, zaista je mi bila cast biti u ALU veceras, sa ljudima koji...
Mi? Ne. Pravosudje DA.
nego da probamo rezimirati.


U skladu sa zakonom Q organizuje Festival. Demokratskim pravom neistomisljenici pozivaju na proteste. Q ima ime i prezime, dok se neistomisljenici kriju ko prave kukavice.
Na proteste se odazvala uglavnom gomila balavaca i nesto "brace".
Sve prolazi na pocetku ocekivano, kasnije DVA NOVINARA bivaju pretucena. Ostvaruje se prijetnja poslana medijima prije par dana.
Policija jos uvijek ne izlazi u javnost sa informacijama, kao sto ni vlada Kantona jos uvijek ne odgovara na ono moje jednostavno pitanje.
Sve ce se smiriti jerbo u utorak pada bajram. I sve ce se to zaboraviti. A kad sljedeci put neko kaze da je Sarajevo kasaba i selo, ja cu cista obraza reci JESTE. Jer tramvaj i ulicna rasvjeta mjesto ne cine gradom. cine ga Ljudi. A toga nam fali.
Fasovalo je i par drotova, jedan ma moje oči. Interesanta će biti reakcija policije koja je, dok su tenzije rasle, gurala posjetioce festivala u Akademiju puštajući bradonje da se skupe pred samim ulazom. Hoće li, politicly correct, izjednačiti zasluge napadača i napadnutih? Moja procjena je, a ja se time bavim, da je anti-Q efendija i njihgovih sluga bilo oko 120, pred ALU, prema mostu i preko Milje.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#588 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by suncica24 »

Mi? Ne. Pravosudje DA.
nego da probamo rezimirati.


U skladu sa zakonom Q organizuje Festival. Demokratskim pravom neistomisljenici pozivaju na proteste. Q ima ime i prezime, dok se neistomisljenici kriju ko prave kukavice.
Na proteste se odazvala uglavnom gomila balavaca i nesto "brace".
Sve prolazi na pocetku ocekivano, kasnije DVA NOVINARA bivaju pretucena. Ostvaruje se prijetnja poslana medijima prije par dana.
Policija jos uvijek ne izlazi u javnost sa informacijama, kao sto ni vlada Kantona jos uvijek ne odgovara na ono moje jednostavno pitanje.
Sve ce se smiriti jerbo u utorak pada bajram. I sve ce se to zaboraviti. A kad sljedeci put neko kaze da je Sarajevo kasaba i selo, ja cu cista obraza reci JESTE. Jer tramvaj i ulicna rasvjeta mjesto ne cine gradom. cine ga Ljudi. A toga nam fali.
Da mirci, mi! KRIVI SMO MI!
a u drugom slucaju se slazemo. S jednom razlikom: Ja sam neki fucking utopista kojem je ovo malo ljudi veceras dalo nadu da za Sarajevo ima nade.
Kad...
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#589 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by stochar »

kada su bili protesti pred Pozoristem, nije se smjelo prici ulazu na 100 metara jer je skup ocijenjen skupom velikog rizika. veceras su vehabije stajali pred samim ulazom u galeriju gdje je bilo nekoliko ambasadora, direktori stranih kulturnih centara u sarajevu, cak je bio i jedan lik iz gradske uprave... govorili su da imaju pravo jer ne rade nista. ok. ali zasto su onda gradjani svojevremeno udaljeni od ulaza u pozoriste?

ili ovo veceras nije bio dogadjaj visokog rizika ili je nekome u vlasti odgovaralo da se desi ovo sto se desilo?
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#590 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by pape »

kirby wrote: sta je sljedece? prebiti svakog ko popije pivu za vrijeme ramazana?
Nije to slijedece, .... toga je vec bilo, sa tragicnim zavrsetkom po pivopiju. Treba li ime?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#591 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

Babsy wrote:Teorija zavjere, jel? :lol:
hajd da probamo...
SDA je organizovala Q Fest znajuci da ce SAFF reagovati, dok je SDP potplatio par vehabija da naprave belaj da bi okrivili SDA.
:zzzz:

suncice, i ja sam utopista, ali pod kozu vise ne moze....
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#592 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by valterbranisarajevo »

Sada će biti dnevnik na FTV-u
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#593 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by suncica24 »

mIRCerka wrote:
Babsy wrote:Teorija zavjere, jel? :lol:
hajd da probamo...
SDA je organizovala Q Fest znajuci da ce SAFF reagovati, dok je SDP potplatio par vehabija da naprave belaj da bi okrivili SDA.
:zzzz:

suncice, i ja sam utopista, ali pod kozu vise ne moze....
Ma... znam... :roll:
User avatar
Babsy
Posts: 1294
Joined: 21/02/2002 00:00
Location: Sarajevo

#594 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Babsy »

mIRCerka wrote: hajd da probamo...
SDA je organizovala Q Fest znajuci da ce SAFF reagovati, dok je SDP potplatio par vehabija da naprave belaj da bi okrivili SDA.
:zzzz:

suncice, i ja sam utopista, ali pod kozu vise ne moze....
Pa da.. ono zapravo i ne zvuči loše. Taman je pred izbore. ;)

A teško da ikom pod kožu može. :(
Last edited by Babsy on 24/09/2008 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#595 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Dioda »

Od ove teme mi postaje pomalo muka :D
Cccc kako se ko budale palite :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#596 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by Neelix »

d2 wrote:sta bi bilo da je situacija obrnuta... da su queer u vecini a ovi drugi u manjini, da li bi onda ovi drugi šutali queer... o kako samo sumnjam u to....
najlakse je biti mudonja kad vas je 20...
vala ne sumnjam, ja nikad ne vidjoh zajebanog homica :D
User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#597 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by kirby »

pape wrote:
kirby wrote: sta je sljedece? prebiti svakog ko popije pivu za vrijeme ramazana?
Nije to slijedece, .... toga je vec bilo, sa tragicnim zavrsetkom po pivopiju. Treba li ime?

onda je dodo u pravu.ako nije sad, za par godina ce biti teheran. :sad:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#598 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by mIRCerka »

Mehmed Fatih wrote: Zar nisi zadovoljen na festivalu? Nisi valjda frigidan?
e drugi put ti ga necemo brisati vec upozoriti pred ban. :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#599 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by ladyblue18 »

Htjedoh iscitati temu ispocetka al reko prvo da napisem sta.
Nisam vise ni tuzna, ni ogorcena, ni bjesna...nekako sam oguglala na sve ovo.
Boli me srce i dusa kada vidim sta se desava u mom Sarajevu.
U Sarajevu iz kojeg nazalost zbog ovakvih pojedinaca, sve cesce razmisljam o odlasku vani.
Nije ovo samo ni Sarajevo, ovo je BiH, vidjela sam postove sa derneka koje je mirci na pocetku kopirala.
Mislim da o tim profilima ne vrijedi raspravljati.
Ne mogu da vjerujem da je tramvaj sjedio mirno i gledao kako dijete ubijaju, a spremni su biti ljude zbog izlozbe.
Gdje mi ovo zivimo?
Mi hocemo u Evropu?
Ne daj Boze, mozel kako de se apeluje na EU da nas ne prima nikada ni slucajno, ni za zivu glavu.
Pozivaju se na Ramazan, a hoce da biju ljude na taj isti Ramazan?
Ovo sto se danas desilo je jos jedna kap koja kod mene preliva casu vec odavno.
Stidim se Sarajevo kakvo je danas, i stidim se ovog naroda koji u njemu zivi.
Nije bitno jesul to doslje il su domaci...bitno je da je to sve odron :(
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#600 Re: U Sarajevu protest protiv queer festival

Post by d2 »

Moj Mehmedaga, iako prosle godine nisam izasao na izbore jer nisam vidio neke razlike ove godine samo zbog tebe cu izaci na izbore ponovo.
Oni koje ne mozes smisliti su ti zahvalni na mom glasu... A i ja sam ti zahvalan sto mi ponovo pokaza da TREBA GLASATI, radi takvih kao ti.
Cestitam ti na autogolu, sam si ga sebi zabio... EOD od mene... vidimo se na izborima.
Last edited by d2 on 24/09/2008 23:56, edited 2 times in total.
Locked