Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#51 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by fantabox »

arijan@ wrote: Lani je grad brojao oko 3000 registrovanih taxi prevoznika.....
Jesi li sigurna u to?
New York: stanovnika - 19306183, taxi licenci 12053 (prosjek 1 taxi na cca 1600 stanovnika), Sarajevo Kanton: stanovnika 400219, taxi licenci 3000 (prosjek 1 taxi na 133 stanovnika kantona). Je li moguce da nam je standard tako dobar da koristimo taxi-je 12 puta vise od ovih u New York-u (a nesto ne cuh da je nekad neko od taxista odustao od tog posla jer nema zarade, znaci svi zaradjuju)
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#52 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by drama »

@arijana

dobro, je li mi sad trebamo da se sazalimo na taksiste??
mozda hoces da kazes da, kad se sve sabere i oduzme, taksisti nemaju profit :lol:
dika i ponos grada :lol: :lol: :lol: :lol: ma daj
mislim, otac ti je taksist pa ne mozes bit' objektivna al' upravo te 3 km ti govore sve...
jos ispadnes jado :x prljas mu auto za 3km, kako te nije stid :x
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#53 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by in33sa »

Naravno da se treba sazaliti na taksiste, treba podhitno pokrenuti humanitarnu akciju "Dajmo im da voze najskuplje aute bez kreditnih opterecenja", skupimo pare i platimo im nove mecke i folksvagene, a oni ce nas razdragane i vesele tjerati iz svojih novih automobila jer nismo gospoda koja ide na ajrodrom, i ima da plati 40 km za to zadovoljstvo. Bez paljenja taksimetra.

Nisi gospodin ako te sarajevski taksista, ponos i dika Sarajeva, nije izlevatio.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#54 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by drama »

in33sa wrote:Naravno da se treba sazaliti na taksiste, treba podhitno pokrenuti humanitarnu akciju "Dajmo im da voze najskuplje aute bez kreditnih opterecenja", skupimo pare i platimo im nove mecke i folksvagene, a oni ce nas razdragane i vesele tjerati iz svojih novih automobila jer nismo gospoda koja ide na ajrodrom, i ima da plati 40 km za to zadovoljstvo. Bez paljenja taksimetra.

Nisi gospodin ako te sarajevski taksista, ponos i dika Sarajeva, nije izlevatio.
ako se ova nasa, jadna, vlada ne zna brinut' za ovu ugrozenu populaciju, mi znamo...
pomozimo taksistima pozivom na 09455544332 ( cjena poziva 15km+PDV )

i molim da mi ne ulaze svakakve jade u taksi, samo gospoda....
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#55 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by suncica24 »

Da, da, sve sama gospoda koja bi uzela 10-15KM od autobuske do Alipasine (o aerodromu da ni ne pricam!), i da, ako ikako moze, ne voze po kisi, suncu, uzbrdo, klizavom, po noci...
:run:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#56 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by in33sa »

Imam bolju, revolucionarniju ideju, platis taksisti 20 km na izlasku sa autobuske stanice i produzis pjeske.

Ako nemas da platis, daj bubreg.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#57 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by suncica24 »

in33sa wrote:Imam bolju, revolucionarniju ideju, platis taksisti 20 km na izlasku sa autobuske stanice i produzis pjeske.

Ako nemas da platis, daj bubreg.
:thumbup: :D
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#58 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by drama »

in33sa wrote:Imam bolju, revolucionarniju ideju, platis taksisti 20 km na izlasku sa autobuske stanice i produzis pjeske.

Ako nemas da platis, daj bubreg.
al' znas sta je belaj?
hodas ti i zaustavi te drugi taksi i kaze haj plati... i haj ti njemu dokazi da si platio...
al' ako znas kol'ko samo taksisti imaju troskova, sevap bi ti bio da das i drugom cvaju...
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#59 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by in33sa »

Pa imaju one radio stanice, moze kontaktirat kolegu na stanici "halo Mohe, evo uhvatio sam jednog ide pjeske sa stanice a ne znam jel platio, onako, ne izgleda ko gospodin, zelena kosulja i plave pantole".

Ili neke potvrde da izdaju, ausvajs, "ovime ja Hamo Hame Hamic potvrdjujem da je na autobuskoj stanici sve regulisano po pitanju placanja, pa se zamoljavaju kolege da vlasnika ausvajsa puste preko kontrolnog punkta " i dole potpis. Imaju punktove dole kod Tehnicke skole i u Kranjcevicevoj, imaju logor dole na Otoci otvoren za neplatise, vade ti krv kao kaznu za neplacanje, jedna marka jedan litar krvi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#60 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by JThomas »

e čuj mušterije "šlajm", a taksisti gospoda...svačega ću se načitati na ovom forumu :-)

neljubaznost i nekulturnost, prljava auta, biranje relacija i kukumavčenje ako je ista kratka, terorisanje pješaka i drugih vozača...od taksista i konobara u kafićima u centru nema arogantnijih ljudi u gradu sarajevu. oni k'o da su u najmanju ruku neurohirurzi, ponašaju se kao da si ti tu da ti on spasi život, a ne da mu ostaviš pare. čast izuzecima, ali 95% posto je upravo ovakvo.

(a dešavalo mi se i da me noću kad se u sitne sate vraćam kući voze taksisti pijaniji od mene...i ja zato plaćam 10-12 KM od narodne banke do chvile?)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#61 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by suncica24 »

drama wrote:
in33sa wrote:Imam bolju, revolucionarniju ideju, platis taksisti 20 km na izlasku sa autobuske stanice i produzis pjeske.

Ako nemas da platis, daj bubreg.
al' znas sta je belaj?
hodas ti i zaustavi te drugi taksi i kaze haj plati... i haj ti njemu dokazi da si platio...
al' ako znas kol'ko samo taksisti imaju troskova, sevap bi ti bio da das i drugom cvaju...
A da oni uposte ne izlaze iz kuce, a mi im saljemo po cenera, cvaju, stoju...?
Nova humanitarna akcija: "Pomozi ugrozenim taksistima Sarajevo taksija doniranjem 10-20KM-ica" :D
Da se ljudi ne muce, tesko je to. :dance:
globalbih
Posts: 94
Joined: 12/05/2007 14:04
Location: Sarajevo

#62 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by globalbih »

Koristio sam usluge Sarajevo TAXI jako cesto i pored toga sto skoro nikada nisam bio zadovoljan uslugom, nacinom i da ne nabrajam. Sarajevo taxi stand mi je pored prozora.
Sada samo u krajnjoj nuzdi koristim Sarajevo taxi. Vecinom koristim ZUTI taxi.

Mislim da treba izbaciti iz glave nekakav taxi patriotizam i ostala sranja, cast izuzetcima medju sarajevo taxi.

* Dozivio sam par scena da me SARAJEVO TAKSISTA PITA DOKLE I DA NE ZELI DA ME ODBACI ILI MI KAZE EXTRA CIJENU NA KRATKOJ RELACIJI.
* Kod ZUTI TAXI nikada nisam imao nikakvih primjedbi niti da me pita, nego izvolite i ja sjedem i kazem gdje zelim.

druge primjere za i protiv ne zelim navoditi. Svakome je i isaret dovoljan a i komentari na forumu su poprilicno realni.

Znam da s vremena na vrijeme gras prijevoz kasni i odjednom se pojavi bezbroj sarajevo taxi. Ako nisam pametan, nisam glup da ne kontam niti sam pasao travu. To je poznati deal na ustrb gradjana.

PODRZAVAM ZUTI TAXI I ZDRAVU KONKURENCIJU. TO JE NAJBOLJE ZA SVE.

Iskreno, volio bih vidjeti gradski prijevoz kvalitetniji i jeftiji. Dokle god je ove vlasti ne vjerujem da cemo imati nesto bolje.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#63 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by Neelix »

arijan@ wrote: Prije rata taxijem su se vozila samo gospoda,da smo nacisto.... i sada sa visocijim cijenama voze se razno razne spodobe...
Kada su digili cijene taxija,veli mi tata...joj nek mi samo vishe ne sjedaju oni sto mi tri marke,tople od drzanja u ruci,daju....

... i cinjenice da voze svakojaki šlajm ovog grada koji je do jucer znao samo za zaprezna kola....
I ti stvarno ocekujes da te neko podrzi poslije ovakvih recenica ? Nevjerovatno.
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#64 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by jedna »

Simply_Red wrote:normalno.. mi smo rijetka zemlja sa ovako visokim cijenama taxi-ja..
Nisu u svakom gradu iste. Npr, u Tuzli te vozi s jednog na drugi kraj grada za 1,50 KM (ako je pravac). Pa ce te voziti i 10 km za 1,50, a cijenu povecava za skretanje. I nek skrene za 10 metara, uzece ti jos pola marke - marku. Posle 23 sata ta osnovna cijena se sa marke i po penje na 2 KM, a poziv je 3 KM. Taksimetar se nije palio od raspada Jugoslavije :D
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#65 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by in33sa »

Ja sam danas izbrojao tri zuta taxija u mojoj ulici, za samo par sati, sto sam letimicno pogledao kroz prozor, ne mozes ih ne primjetiti onako zute.

Mora da zbog toga ludi nas ponos i dika, Sarajevotaxi.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#66 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by PipiDugaDevetka »

globalbih wrote:...Znam da s vremena na vrijeme gras prijevoz kasni i odjednom se pojavi bezbroj sarajevo taxi. Ako nisam pametan, nisam glup da ne kontam niti sam pasao travu. To je poznati deal na ustrb gradjana...
Odlično zapažanje!

I činovnička jutarnja/poslijepodnevna kiša je bila radost prava za sa-taxiste. Ne vjerujem da je tu bilo ikakvog deala.
Dendrlix
Posts: 1106
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#67 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by Dendrlix »

baby_freak wrote:Kada su digili cijene taxija,veli mi tata...joj nek mi samo vishe ne sjedaju oni sto mi tri marke,tople od drzanja u ruci,daju....

Tuga i zalost moja Arijana-jesi ti procitala sta si napisala..jel ti to kad ides taxijem vadis novcanice od po 50 ili 100 km da platis prijevoz 3 km??? otrcana i jadna recenica- imam osjecaj kao da si iz Londona...znas sta nekome znace te 3 km???
Ne znam koliko ti otac ima godina a ni ti ali znam da svakoga kad tad stigne ono sto zasluzuje!

I onda su jednom takvom covjeku dali da radi u prijevozu-da radi s ljudima a takvo ogorceno i jadno misljenje ima o ljudima od kojih zivi???
Pa ja kad imam one feninge fino ih skupim i platim.bas me briga da li se to gospodinu svidja...ako mu se ne svidja nek ostane kuci ili nek po citav standira ispred ambasada!
Dabogda ih skroz ukinuli--bolje se voziti zutim taxijem..kad sjednem fino uzivam-lijepo se ispricam s taxistom-vozi me gdje god ja hocu i kad god hocu i po kakvom god vremenu hocu, a nikad mi ne kaze ne mogu ici tu otici ce mi auto..itd!Katastrofa!!

I nije mi nikako jasno kako se oni mogu zaliti na to sto hoce Zuti taxi da pojeftini-otkud im to pravo!Pa nece meni niko odredjivati kolike cu ja cijene stavljati za svoj "proizvod"!!OVO SAMO U BIH IMA!
Ja jednom platio porodicnu picu i dvije obicne sa feninzima. Najkrupnije sto je bilo je 2X1 KM. I rijeci mi nije rekao. DaBogda ja primao platu od 3000 sve po 5 feninga.

@Arijana
Sta ti tata veli kad se presabere koliko mu para za zivota treba? Za tvoj dzeparac, knjige, godisnji, amortizaciju auta.... Jel' se zamisli koliko je mogao zaraditi da je prihvatao musterije za tri marke umjesto sto je cekao onu gospodu za cenera.

Najjaci su mi taksisti iz Sa taksija koji nece da voze kratke relacije. Fino im zovnem zutog/crvenog i pri sjedanju u taxi obavezno im mahnem. Pa pa, a ti cekaj do sabaha voznju gospode. Jbt, ja da sam taksista ja bih vozio i metar. Bukvalno. Bujrum brate dvije marke ti je polazna, pa samo sjedi i odmah izadji, ja sam dvicka dobar.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#68 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by drama »

PipiDugaDevetka wrote:
globalbih wrote:...Znam da s vremena na vrijeme gras prijevoz kasni i odjednom se pojavi bezbroj sarajevo taxi. Ako nisam pametan, nisam glup da ne kontam niti sam pasao travu. To je poznati deal na ustrb gradjana...
Odlično zapažanje!

I činovnička jutarnja/poslijepodnevna kiša je bila radost prava za sa-taxiste. Ne vjerujem da je tu bilo ikakvog deala.
i meni je ovo glupost, samo takva...
nisam siguran za one minibusove al' je normalno da nekad prodju 3 trole/tramvaja zaredom,
a da onda cekas po 10-15 min...vikendom i kad je ljetna sema rada, zna se desit' da ih nema po 20 min, posebno navece...
i kad dodje, opet nije pun zato sto se manje ljudi vozi u tom periodu...logicno da ce tada bit' manje vozila u opticaju...

nego, cim nema tramvaja 5 min, haj na taksi...
Hendrix
Posts: 4083
Joined: 27/02/2004 00:00

#69 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by Hendrix »

Dok su one žestoke vrućine bile sjedam ja u nov Golf V Sa-Taxi , kontam klima super idem s njim , unutra lik odmah priču poče kako se sjebo po notarima ovo ono , reko šta je , ma kaže kupio kćerki 1500 kvadrata zemlje i kuću manju , sinu sam stan trosobni ostavio a kupiću sad ovaj novi pa papira ima puno :shock: ja gledam a on ono ko zajebano "Šta je , jebiga zaradilo se...". E kontam kako ovo u PM sve fol nema se love ovo ono a lola kupuje nekretnine okolo i još jedva čeka da se pohvali mušterijama da ispadne zajeban.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#70 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by sheilak »

@ drama

Pa nije bas 5 min. Evo, komercijala ( nekad i trolejbus ) zna " sacekati " i po 35 min dok ne krene. Bas u to vrijeme je pojacan rad taxi vozila. Rekla sam, mozda mi se samo i cini da to ima veze jedno s drugim, ali to je vec postala redovna pojava, narocito ljeti.
User avatar
arijan@
Posts: 478
Joined: 05/05/2008 16:11

#71 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by arijan@ »

Previshe je odgovora upuceno direktno meni da bi svima odgovarala ,pa cu ovako u jednom pokusat da kazem sve.
Zuti i crveni taxi su na mutan nacin dobili dozvole za rad.Imaju po 20-30 auta koji su na cesti.Na jednom autu rade po 2 do 3 vozaca ,a placaju dadjbine za recimo 10-ak ljudi.
S druge strane izrabljuju i same te vozace,jer ljudi rade na procenat i slome se dok zarade platu.
Kako god okrenes nepravda.
To sto sam navela da sjedaju razne spodobe koje drze 3KM tople u ruci ...nije bilo upuceno nikome licno,ali zar mislite da je ok da sjedate u taxi u kojem je sjedila romkinja koja rovi kante(banalan primjer) ...i da je isto kao i vi mogla sebi da priusti taj taxi od recimo 3KM.

Zasto ...zato jer je prejeftin.I zasto dolazi do strajkova i ostalog...razlog je prost.
Crveni i zuti drze vishe vozaca i auta nego sto imaju licence.Sva auta su im 24h u pokretu.Ne placaju drzavi dohodke za sviju,po vrh svega zuti spusta cijene,a vozaci Sa taxija moraju placati sve dadjbine,i jos ako spuste cijene ...kako ljudi da zarade te pare da plate drzavi njen dio,a da ne govorimo o ostalom(cijeni goriva itd i sl)....??!!!

Tacno je da na Sa taxiju ima fuj ljudi.Hvala dragom Bogu,ako vec pominjem svog oca, on vozi sve ....zato i ima tu neku nafaku.
Ali ako vec cijenimo te svoje 3KM...pa zasto ne cijenimo tudje .....
Svi te 3KM tesko zaradimo ...pa i oni sami sjedeci cijeli dan u autu po zimi, vrucini, kisi i dodje na prvo mjesto sjedne mu musterija i taximetar otkuca 3KM.Dok se vrati nazad na stand...vishe izgubio nego sto je zaradio....
Ako vi radite ko konj,a gazda Vam da 200KM....ocete li se buniti...traziti vecu platu il sl?!
Ja ne kazem da su taxisti Sa taxija divni krasni...daleko od toga ima ih uzasni i daju si preveliku slobodu jer su to njihova pvt auta i recimo da mogu da rade sta oce.Tacno je da odbijaju ako je kratka relacija.Tacno je da i medju njima ima primitivaca .....
I sve bi se rijesilo kada bi drzava samo spustila cijene dohodaka koje taxisti placaju,fiksirala cijenu za sve taxi sluzbe (kakva god da je),ukinula sve ne registrovane taxiste bez obzira na kojem su taxiju....i to je to...
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#72 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by ahmed&nedzad »

:? :? :?
@Arijana Čovjek se zapita nad onim što si napisala i pomisli koji je to odgoj i mentalni sklop kad ono može još i gore.
Sad si počela i sa rasizmom. Baš te tata lijepo naučio.
Što se tiče toga da je taxi ''prejeftin'', uvjeren sam da to nije istina jer imam u familiji dvoje koji rade na taksiju i pravo dobro zarađuju.
User avatar
jaza_HZSA
Posts: 169
Joined: 04/06/2008 21:00
Location: s Muzaferom u kadi...

#73 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by jaza_HZSA »

arijan@ wrote:Previshe je odgovora upuceno direktno meni da bi svima odgovarala ,pa cu ovako u jednom pokusat da kazem sve.
Zuti i crveni taxi su na mutan nacin dobili dozvole za rad.Imaju po 20-30 auta koji su na cesti.Na jednom autu rade po 2 do 3 vozaca ,a placaju dadjbine za recimo 10-ak ljudi.
S druge strane izrabljuju i same te vozace,jer ljudi rade na procenat i slome se dok zarade platu.
Kako god okrenes nepravda.
To sto sam navela da sjedaju razne spodobe koje drze 3KM tople u ruci ...nije bilo upuceno nikome licno,ali zar mislite da je ok da sjedate u taxi u kojem je sjedila romkinja koja rovi kante(banalan primjer) ...i da je isto kao i vi mogla sebi da priusti taj taxi od recimo 3KM.

Zasto ...zato jer je prejeftin.I zasto dolazi do strajkova i ostalog...razlog je prost.
Crveni i zuti drze vishe vozaca i auta nego sto imaju licence.Sva auta su im 24h u pokretu.Ne placaju drzavi dohodke za sviju,po vrh svega zuti spusta cijene,a vozaci Sa taxija moraju placati sve dadjbine,i jos ako spuste cijene ...kako ljudi da zarade te pare da plate drzavi njen dio,a da ne govorimo o ostalom(cijeni goriva itd i sl)....??!!!

Tacno je da na Sa taxiju ima fuj ljudi.Hvala dragom Bogu,ako vec pominjem svog oca, on vozi sve ....zato i ima tu neku nafaku.
Ali ako vec cijenimo te svoje 3KM...pa zasto ne cijenimo tudje .....
Svi te 3KM tesko zaradimo ...pa i oni sami sjedeci cijeli dan u autu po zimi, vrucini, kisi i dodje na prvo mjesto sjedne mu musterija i taximetar otkuca 3KM.Dok se vrati nazad na stand...vishe izgubio nego sto je zaradio....
Ako vi radite ko konj,a gazda Vam da 200KM....ocete li se buniti...traziti vecu platu il sl?!
Ja ne kazem da su taxisti Sa taxija divni krasni...daleko od toga ima ih uzasni i daju si preveliku slobodu jer su to njihova pvt auta i recimo da mogu da rade sta oce.Tacno je da odbijaju ako je kratka relacija.Tacno je da i medju njima ima primitivaca .....
I sve bi se rijesilo kada bi drzava samo spustila cijene dohodaka koje taxisti placaju,fiksirala cijenu za sve taxi sluzbe (kakva god da je),ukinula sve ne registrovane taxiste bez obzira na kojem su taxiju....i to je to...
ne laprdaj...... :x :x :x
User avatar
arijan@
Posts: 478
Joined: 05/05/2008 16:11

#74 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by arijan@ »

ahmed&nedzad wrote::? :? :?
@Arijana Čovjek se zapita nad onim što si napisala i pomisli koji je to odgoj i mentalni sklop kad ono može još i gore.
Sad si počela i sa rasizmom. Baš te tata lijepo naučio.
Što se tiče toga da je taxi ''prejeftin'', uvjeren sam da to nije istina jer imam u familiji dvoje koji rade na taksiju i pravo dobro zarađuju.
UH...ugrizoh se za jezik da ne lanem.....odjava sa teme
papa :)
User avatar
Layne
Posts: 5714
Joined: 24/04/2008 14:12

#75 Re: Sarajevotaxi po cijeni GRAS-a?

Post by Layne »

Ma boli arijanu briga, tata joj taxista, sigurno ima dobar stan, golfa V, visok džeparac, adsl i tako to, pa joj valjda i to malo, udarile pare u glavu i sad vamo vazi kako je taxi prejeftin.
Post Reply