PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#26 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sunčan dan »

Dolazimo i mi, radi se, ali za ovo mogu pauzu propustiti.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#27 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sarajevo63 »

Mene baš briga hoćemo li izgledat kao 20, 30 il malo više budala.
Za mene su badale oni koji kukaju i kukaju i kukajjjjuuuu i kazu ne može se ništa.
Porad ovih prethodnih ja sebe proglašavam budalom. Hvala, ne morate toliko aplaudirat...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#28 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by mIRCerka »

http://www.sarajevo-x.com/clanak/080808061
jole
08.08.2008. u 14:16
shvatite ljudi da ne mozete nista promijeniti.

mogli bi promijeniti kada bi na protest izaslo 100.000 ljudi, a ovako sa 40-50 ljudi ne mozete nista, samo ispadate smijesni. znaci problem je u ljudima koji ne zele izaci na proteste i nemoguce ih je animirati.
jos da je napisao NE MOZEMO umjesto NE MOZETE srce bi mi bilo ko kanta...
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#29 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by fixer »

ma mediji vec objavljuju, i pravilnim pristupom,boljom pr kampanjom, mogli bi ocekivati mnogo ljudi. pozvat sve nvo-e koji se bave zastitom djece, pravima ljudi i slicno. za razliku od proslih protesta gdje se trazila ostavka, ovdje se ne trazi, tako da se ne bi iznenadio da dodje i mnogo politicara. zbog toga ne mislim da ces biti jedna od 30 "budala".
okupljanje gradjana se mora fokusirati na nepravdu pocinjenu ovom djecaku, a temelj svega treba biti solidarnost, a ne osveta, novo nasilje i slicno.
treba inzistirati da je ovo mars solidarnosti za nepravdu ucinjenu jednom malom djecaku, koji je iskusio svu surovost jednog zivota prerano.
treba se takodjer sjetiti i ostalih zrtava.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by mIRCerka »

ima jedna stvar koja mi se dopala kad je NATO bombardovao srbiju, a to je da su svi na protestima obicno nosili METU sto na glavi sto na majicama...
fakat se pitam ko je od vas sljedeci...jer ja sad prvo udaram nogom u glavu nepoznate koji se krecu prema meni pa tek onda pitam STA HOS ...
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#31 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sunčan dan »

mIRCerka wrote:http://www.sarajevo-x.com/clanak/080808061
jole
08.08.2008. u 14:16
shvatite ljudi da ne mozete nista promijeniti.

mogli bi promijeniti kada bi na protest izaslo 100.000 ljudi, a ovako sa 40-50 ljudi ne mozete nista, samo ispadate smijesni. znaci problem je u ljudima koji ne zele izaci na proteste i nemoguce ih je animirati.
jos da je napisao NE MOZEMO umjesto NE MOZETE srce bi mi bilo ko kanta...
Jole, ako ispadamo smiješni što dižemo glas protiv ubistva i silovanja djece, pa eto drago mi je da sam smješna. Bar pokušavamo nešto da promjenimo.
-------------------------------------------------
Ljudi koliko god da nas bude poruka koju namjeravamo poslati sa tog skupa sigurno će stići gdje treba, a i dalje.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#32 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sarajevo63 »

Ovo je poziv Joletu da pokuša izvesti bar 50.000 ljudi. Pridružićemo se. A mogu se i oni nama pridružiti.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#33 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by uvjek dobar gost »

Znam ja da posljedica je "samo" kriminal u svim svojim oblicima danas u Bosni i Hercegovini (samim tim i u Sarajevu), posljedica nerada svih nivoa vlasti, svih činovnika kojem god entitetu ili kantonu oni pripadali. Posljedica je to nezainteresovanosi opštinskih i državnih birokrata koji se bave svojim platama, kvazi nacionalnim interesima ili nekad čak i pukim pričanjem šuplje priče. Zbog tih ljudi bez obraza i morala mi nemamo adekvatne zakone, nemamo ustanove,nemamo ni sistema ni institucije koje treba da se uhvate u koštac sa stvarnim problemima našeg društva. Sve se to već godinama ne deševa, mi postali smo zemlja bezzakonja, zemlja u kojoj pravda nije dostupna svima jednako. Da danas mi jesmo zemlja u kojoj sve ima svoju cijenu, samo što svaki put "obični ljudi" ,"građani" izvuku najdeblji kraj i plate najvišu cijenu ove i ovakve Bosne i Hercegovine.

Na nasilju najočiglednije vidimo kako zbog njihovog neznanja, njihove nebrige i sebičnosti sve oko nas urušava se. Nasilje nas još uvijek šokira, dok na sve ostalo smo se i navikli i sve nam to dođe kao "normalno", moralne vrijednosti su se davno izgubile, sistem vrijednosti ovog društva narušen je, licemjernost i dvoličnost danas su naša svakodnevnica, na korupciju il kriminal niko se više ni ne osvrće, treba li ponavljati da smo do temelja podjeljeno i u jednu ruku zaostalo društvo upravo zahvaljujući ovoj i ovakvoj vlasti, ovoj i pvakvoj političkoj koncepciji. da taoci smo u vlastitoj zemlji već više od deset godina zahvaljujući političkim strankama iz oba entiteta iz sva tri naroda.... Da naroda sva su tri danas ugrožena,ali i svi Bosanci i Hercegovci jer iza njih se samo zaklanjaju likovi koji haju samo za sebe, njih samo interesuje kesa, vlastita korist i lični interes, sebe su obezbijedili, porodice svoje, a nas su raspametili i natjerali su nas da se osjećamo bespomoćno, da ne vidimo izlaz jer utjerali su nas u neko začarano kolo.... O Vi narodi i Vi Bosani i Hercegovci zar Vam više nije jasno gdje Vas vode oni što se iza Vas zaklanjaju... oni sve deblji su , a mi svi sve mršaviji i raspamećeniji...

Izađimo iz začaranog kruga bar na momenat i vidimo da to možemo, priznajmo sebi da su nas prevarili, budimo toliko hrabri i odvažni, budimo ozbiljni jer danas na ulicama svih naših gradova umiru i ginu naša djeca, toliko je kulminiralo da danas ni ta mala djeca nisu imuna na kriminal i sve ono negativno što smo svi mi na neki način svojom šutnjom proizveli u nešto više od deset zadnjih godina. Ako mi mislimo da smo već veliki i da se možemo braniti ili nositi sa posljedicama zlostavljanja... djeca to ne mogu, na djeci ostaju tragovi za cijeli život. Nasilje je na neki način oblikovalo nas, ne dozvolimo da oblikuje i našu djecu.

Ostavimo iza sebe onu krilaticu "šuti i trpi"..... ja ču doći u ponedeljak iskoristiću pauzu za ručak i pojaviti ću se.... pa sve i ako bude tih nekih tridesetak opet znati ću da ima trideset hrabrih i odvažnih ljudi i da nisam sam.
User avatar
cleo
Posts: 164
Joined: 11/02/2008 16:08
Location: SA

#34 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by cleo »

što reče @sunčan dan, "ako ispadamo smiješni što dižemo glas protiv ubistva i silovanja djece, pa eto drago mi je da sam smješna"

vidimo se u ponedeljak
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#35 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by tranquil »

Neću moći 99% :(

Moja podrška i HVALA svima koji će biti tamo.
b.boja
Posts: 2225
Joined: 04/06/2007 20:14

#36 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by b.boja »

cleo wrote:što reče @sunčan dan, "ako ispadamo smiješni što dižemo glas protiv ubistva i silovanja djece, pa eto drago mi je da sam smješna"

vidimo se u ponedeljak
izgleda da cu i ja biti smjesna.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#37 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sarajevo63 »

:D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#38 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by amrica »

Avaz

Podnesene nove prijave za zlostavljanje djece?
Zvanične potvrde o prijavama u MUP-u nema • Žrtve trojice mladića navodno su još dvije djevojčice i dječak...

09.08.2008. 13:30

Roditelji devetogodišnjaka iz Sarajeva, žrtve monstruoznog fizičkog i seksualnog iživljavanja trojice mladića u nedjelju u napuštenoj kući na Gazinom Hanu, došli su u posjed informacije da su roditelji još troje djece iz ovog naselja, dvije djevojčice i dječaka, prijavili da su A. M. (13), H. P. (17) i E. G. (16) zlostavljali i njihovu djecu.

Potvrdu o novim prijavama nismo mogli dobiti u MUP-u Kantona Sarajevo.

Podrška i pomoć

- O tom slučaju ne želimo komentirati - kratka je izjava Dragana Miokovića, portparola MUP-a Kantona Sarajevo.

Dežurni Kantonalni tužilac nadležan za područje Općine Stari Grad Sarajevo potvrdio nam je da u toku jučerašnjeg dana nije obaviješten o novim prijavama protiv trojice mladića.

Majka devetogodišnjaka A. I. kazala nam je da je informaciju dobila od komšija, te da su djeca zlostavljana na isti način. Njihov sin je u više navrata dovođen u napuštenu kuću na Gazinom Hanu, gdje su ga prvo tukli, udarali mu glavom o zid, a potom ga naizmjenično A. M. i H. P. tjerali na oralni seks i to sve snimali.

- Mi sada živimo u jednoj podstanarskoj sobici, jer zbog sina koji je još u šoku ne možemo da se vratimo u našu kuću. Dvojica momaka A. M. i H. P. su u bjekstvu. Komšije su nam kazali da su kuće tih porodica prazne. Još jednom apelujem i na druge roditelje da prijave ako su i njihova djeca zlostavljana - kazala nam je A. I. majka devetogošnjaka.

Ona nam je potvrdila da je nju i njenog supruga I. I. jučer primio Josip Jurišić, zamjenik gradonačelnice Sarajeva, koji im je dao podršku te obećao da će im grad pomoći oko pronalaženja adekvatnog smještaja, te bilo kakve druge pomoći. Pomoć je obećao i Igor Kamočaji, savjetnik načelnika Općine Centar koji je jučer također primio supružnike.

Protestni skup

- Sve ove posjete organizovao nam je ministar za ljudska prava BiH i ovim putem želim da mu se zahvalim. Na njegovu inicijativu našem sinu je također pružena zdravstvena i psihijatrijska pomoć - kazala nam je A. I.

Roditelji su obaviješteni da neformalna grupa građana za ponedjeljak organizuje protestni skup ispred zgrade Kantonalnog tužilaštva Sarajevo zbog odluke da se trojica nasilnika puste na slobodu.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#39 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sheilak »

Ovo je malo off topic , sorry.

Zasto roditelji te druge zlostavljane djece nisu upozorili ostale roditelje u naselju ? Mislim da su trebali.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#40 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by amrica »

Mi ne znamo ko je sta znao i kad je sta saznao, mozda su djeca progovorila tek poslije ovoga slucaja, djeca su djeca, ako su ih siledzije isprepadali, nista nikom nisu rekla.

Ali tesko ppovjerovati da niko nista nije vidio ni znao, ni u porodici, ni u komsiluku, a narocito u skoli, gdje rade strucnjaci, profesionalci kojima nije jedini cilj ucenje djece nego i prepoznavanje problema, i davanje savjeta i pomoci, itd...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#41 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sheilak »

@ amrica

U pravu si, toliko je naznaka koje pokazuju da je dijete zlostavljano - barem je neko trebao primijetiti.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#42 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by fixer »

amrica wrote:Avaz

Podnesene nove prijave za zlostavljanje djece?
Zvanične potvrde o prijavama u MUP-u nema • Žrtve trojice mladića navodno su još dvije djevojčice i dječak...

09.08.2008. 13:30

Roditelji devetogodišnjaka iz Sarajeva, žrtve monstruoznog fizičkog i seksualnog iživljavanja trojice mladića u nedjelju u napuštenoj kući na Gazinom Hanu, došli su u posjed informacije da su roditelji još troje djece iz ovog naselja, dvije djevojčice i dječaka, prijavili da su A. M. (13), H. P. (17) i E. G. (16) zlostavljali i njihovu djecu.

Potvrdu o novim prijavama nismo mogli dobiti u MUP-u Kantona Sarajevo.

Podrška i pomoć

- O tom slučaju ne želimo komentirati - kratka je izjava Dragana Miokovića, portparola MUP-a Kantona Sarajevo.

Dežurni Kantonalni tužilac nadležan za područje Općine Stari Grad Sarajevo potvrdio nam je da u toku jučerašnjeg dana nije obaviješten o novim prijavama protiv trojice mladića.

Majka devetogodišnjaka A. I. kazala nam je da je informaciju dobila od komšija, te da su djeca zlostavljana na isti način. Njihov sin je u više navrata dovođen u napuštenu kuću na Gazinom Hanu, gdje su ga prvo tukli, udarali mu glavom o zid, a potom ga naizmjenično A. M. i H. P. tjerali na oralni seks i to sve snimali.

- Mi sada živimo u jednoj podstanarskoj sobici, jer zbog sina koji je još u šoku ne možemo da se vratimo u našu kuću. Dvojica momaka A. M. i H. P. su u bjekstvu. Komšije su nam kazali da su kuće tih porodica prazne. Još jednom apelujem i na druge roditelje da prijave ako su i njihova djeca zlostavljana - kazala nam je A. I. majka devetogošnjaka.

Ona nam je potvrdila da je nju i njenog supruga I. I. jučer primio Josip Jurišić, zamjenik gradonačelnice Sarajeva, koji im je dao podršku te obećao da će im grad pomoći oko pronalaženja adekvatnog smještaja, te bilo kakve druge pomoći. Pomoć je obećao i Igor Kamočaji, savjetnik načelnika Općine Centar koji je jučer također primio supružnike.

Protestni skup

- Sve ove posjete organizovao nam je ministar za ljudska prava BiH i ovim putem želim da mu se zahvalim. Na njegovu inicijativu našem sinu je također pružena zdravstvena i psihijatrijska pomoć - kazala nam je A. I.

Roditelji su obaviješteni da neformalna grupa građana za ponedjeljak organizuje protestni skup ispred zgrade Kantonalnog tužilaštva Sarajevo zbog odluke da se trojica nasilnika puste na slobodu.
strasnooooooooooo
toliko djece stradalo, a oni i dalje na slobodi. sarajevo, da li se vidimo u ponedeljak?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#43 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by uvjek dobar gost »

Vidimo se, a ako bude "sreće" od mase ljudi i nećemo se moći vidjeti..

Ovo je fakat strašno, koliko je još žratava koje ne smiju da progovore, stvarno nevjerovatno. Niko ništa vidio niko ništa čuo, nastavnici ništa ne primjećuju, roditelji također, pegadozi i psiholozi... komšije, familija.. niko ništa nije primjetio ?

Nešto je trulo u državi "Danskoj".....?!!

P.S

Treba otpustiti sve pedagoge, psihologe i većinu nastavnika škole u koju su išla sva ova djeca, pa i direktora škole čak, roditelje djece koja su počinila sve ovo treba na primjeren način kazniti, otpustiti sve koji rade u opštini na pitanjima mladih, smijeniti u kantonu sve one koji rade na pitanjima mladih..... lista sigurno nije konačna, ali neko mora preuzeti odgovornost za sve ono što se zbiva u našem gradu - društvu (ako je bilo ko od (ne)nadležnih odgovoran ili moralan).....
Ukoliko ovo ne shvatimo kao upozorenje vremena koje nam tek dolazi, biće još gorih stvari, one će se dešavati češće, mediji će se hraniti njima... sve to će na nas ostale koji nismo direktne žrtve ostavljati još gore posljedice.. osjećati ćemo se još nemoćnije i bespomoćnije, možda će čak tad oružija biti još i više na ulici jer populaciju zahvatiće panika i svi će htjeti "sami sebe" da zaštite...

Mislim da "lagano" dotičemo dno i da dublje pasti se ne smije, ali može... neka svako krene od sebe, ja već rekoh dolazim sve da nas bude deset il dvadeset.... a ako nas bude "samo" toliko to je "sramota" za Sarajevo.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#44 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by fixer »

ja necu doci da trazim ostavku. samo sebi postavljam nerealne ciljeve. ja cu doci da trazim objasnjenje zasto su ta djeca u bjekstvu? ocekujem da dodje i milion politicara, neka ih. na taj nacin ih lako priupitamo u lice, kao ocajni gradjani, sta su i sta jos mogu uraditi za nas. tek poslije, ako stanje ostane ovakvo, a dobili smo obecanja, onda dolazi incijativa o smjeni. dolazim vise da se solidarisem s tim roditeljima, nego da protestvujem. to je mars solidarnosti, mars kojim trebamo da trazimo odgovore na pitanja, a stvarno sam umoran od trazenja nerealnog - ostavki. ko zeli, lako moze traziti ostavke. ja dolazim pomoci tim roditeljima,naravno, ako ikako mogu, a mislim da je to jedino moguce uciniti
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#45 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sarajevo63 »

Ali tesko ppovjerovati da niko nista nije vidio ni znao, ni u porodici, ni u komsiluku, a narocito u skoli, gdje rade strucnjaci, profesionalci kojima nije jedini cilj ucenje djece nego i prepoznavanje problema, i davanje savjeta i pomoci, itd...
fol je što je mahala zafrkana i što se sve krije...jer je sramota.. tako mislim...

a što se tiče ostavki...jedino je još ostalo da se predaju potpisane peticije
ovo sutra nema veze s tim, iako ima...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#46 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by amrica »

Veceras FTV objavila i u Dnevniku u 19.30 i u vijestima u 23h da ce biti protesti u ponedeljak.....
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#47 Re: Ako ih ne osude ja ću im presuditi !

Post by Bumbar »

nebojeplavo wrote:
shuriken wrote:a zasto nije podignuta optuznica protiv tog oca od A.M. zbog prikrivanja zlocina
mozda i saucesnistva, pazi gledao je covjek silovanje djeteta!
I meni ovaj lik nikako nije jasan :-? :-? :-?
nikada i nece moci biti jasan :x :x :x a ako ne podignu optuznicu... :x :x
mladoliki
Posts: 173
Joined: 09/09/2006 11:04

#48 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by mladoliki »

Svaka Vam čast!
To je najmanje šta mogu reći za vas i vašu inicijativu, jer ste se i pored strašne medijske i političke presije iz poznatih kuhinja uspjeli oduprijeti i izdržati na putu borbe za normalan život u ovom gradu. Iako je bilo preteško ostati zajedno nakon svega s čim se suočila, kako kažu, neformalna grupa građana, jasno je da je ideja opstala i da će se nastaviti razvijati. Broj ljudi koji su pokrenuli cijelu stvar i koji se konstantno sastaju i apeluju na našu svijest jeste mali, ali postoji dosta prostora da se poveća i da mu se priključe novi ljudi. Vaša borba u ovom trenutku može izgledati kao borba protiv vjetrenjača, (razumijem tu situaciju, jer se i ja u svojoj borbi susrećem sa istim ili sličnim problemima),ali ono što je ispravno, moralno i pravedno, uvijek na kraju pobjeđuje. Zato sam siguran da će vaša inicijativa poprimiti snažnije razmjere. Neka vas ne pokoleba to što o vama misle loše, što vas zbog borbe za pravdu nazivaju budalama, budite hrabri i odvažni, budite normalni, jer svi mi koji nismo s vama na protestima smo zapravo kukavice i budale.
Meni radni prostor ne dozvoljava participaciju, izuzev vikendom, ali u potpunosti podržavam ono što radite i za šta se zalažete (kažem stalno vi, iako po razmišljanjima mogu reći da sam jedan od vas, dakle mi).
Samo, aktivnost se treba pokazati u svim društvenim sferama i na svim mjestima, kao i onda kada se sve može promijeniti-na izborima! Samo naprijed!!!
User avatar
sunčan dan
Posts: 360
Joined: 03/03/2008 14:22

#49 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by sunčan dan »

Hvala na podršci mladoliki, samo, kao što si i sam rekao, da nas je više bili bi i veći rezultati. Nadam se, jer kako stvari stoje, da ćeš nam se moći pridružiti.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#50 Re: PROTEST pon.11.08. Tužilaštvo K.S.

Post by vedderedi »

Sretno ljudi!
Post Reply