Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#4851 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by madesa »

kod Brajlovica je rostilj odlican samo sto ga ljudi ne vole pa im onda i rostilj ne valja :D , Pljeska top :thumbup:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4852 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Raigor Stonehoof »

madesa wrote: 11/01/2022 09:09 kod Brajlovica je rostilj odlican samo sto ga ljudi ne vole pa im onda i rostilj ne valja :D , Pljeska top :thumbup:
Sve si mi rekla s ovim postom. Brajlovic i Hari :D

Ne znas sta je cevap :P
Naslovnica
Posts: 27661
Joined: 20/03/2013 15:38

#4853 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Raigor Stonehoof wrote: 11/01/2022 09:11
madesa wrote: 11/01/2022 09:09 kod Brajlovica je rostilj odlican samo sto ga ljudi ne vole pa im onda i rostilj ne valja :D , Pljeska top :thumbup:
Sve si mi rekla s ovim postom. Brajlovic i Hari :D

Ne znas sta je cevap :P
Još samo fali Venera na spisku.
:gunjastajl:
User avatar
madesa
Posts: 4191
Joined: 26/07/2013 02:37

#4854 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by madesa »

a nek vam je dobar zmaaj i zeljo i besko prljavi
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4855 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by esso_sa »

Naslovnica wrote: 11/01/2022 09:35
Raigor Stonehoof wrote: 11/01/2022 09:11

Sve si mi rekla s ovim postom. Brajlovic i Hari :D

Ne znas sta je cevap :P
Još samo fali Venera na spisku.
:gunjastajl:
Cevapi i jedna zlica Vegete :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#4856 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Hari je travnicki, a sarajevski su sarajevski.

Raja iz Sarajeva nikada nece preferirati travnicki, kao sto ni oni u Travniku nikada nece preferirati sarajevski.

Jeo sam dzankine cevape kod fehre tamo u lasvi, meni su super zanimljiva kombinacija u kajmaku, ali to nije sarajevski cevap i ne moze mi biti bolji. Sarajevski cevap nekad je podrazumjevao cijeli ritual, to ne razumiju ljudi koji nisu iz Sarajeva i to ne znaci da smo mi bolji a oni losiji, samo ne razumiju jer nikada nisu dozivjeli. Ritual od uzivanja u cevapu, ambijentu, carsiji, sve je imalo neki svoj smek. I ono "mlijeko" uz cevape, i muzika u cevabdzinici, i setnja po carsiji nakon toga, kolaci kod Ramisa i tako dalje.
Mislim meni to nije nista posebno iskreno, ali to je nesto nase.
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#4857 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by morelSeLezat »

dječak sa šibicama wrote: 11/01/2022 13:22 Hari je travnicki, a sarajevski su sarajevski.

Raja iz Sarajeva nikada nece preferirati travnicki, kao sto ni oni u Travniku nikada nece preferirati sarajevski.

Jeo sam dzankine cevape kod fehre tamo u lasvi, meni su super zanimljiva kombinacija u kajmaku, ali to nije sarajevski cevap i ne moze mi biti bolji. Sarajevski cevap nekad je podrazumjevao cijeli ritual, to ne razumiju ljudi koji nisu iz Sarajeva i to ne znaci da smo mi bolji a oni losiji, samo ne razumiju jer nikada nisu dozivjeli. Ritual od uzivanja u cevapu, ambijentu, carsiji, sve je imalo neki svoj smek. I ono "mlijeko" uz cevape, i muzika u cevabdzinici, i setnja po carsiji nakon toga, kolaci kod Ramisa i tako dalje.
Mislim meni to nije nista posebno iskreno, ali to je nesto nase.
Cevap kao komad mesa je meni trenutno dosta bolji kod Haria nego bilo gdje u Sarajevu, mlad sam, pa se ne sjecam tih rituala ali u zadnjih recimo 10 godina cevapi u Sarajevu postaju sve gori i gori, pa i oni iz mesnica sto ih mozes uzeti za rostilja.. Ta setnja po carsiji, miris cevapa sa svih strana, domaci kolaci, sve to stoji, ali cevap kao cevap rijetko gdje mozes naci i solidan trenutno u Sarajevu :run:
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 398
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#4858 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by rahmetli dedo »

slažem se, meni u zadnje vrijeme ćevapi nisu neka hrana za poželiti, ali što reče, sa starim prvo ćevapi (devetka uglavnom), pa kod tip topa na bozu, pa u Egipat i na kraju košpice u šaloma albaharija, pa kod nane. nostalgija, šta li.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#4859 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by caseytron »

Ne znam sta vama predstavlja cevap, meni definitivno ne jelo kojim cu se zasititi za sto manje para. Kod Ferhatovica vala nikad ni tragova vegete ni sumnjive teksture mesa. Bitno mi je kad zagrizem cevap da osjetim meso, a ne zacine, pogotovo tragove vegete.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#4860 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Upravo, za nas su cevapi bili nekakav ritual, ruku na srce cevapi kao cevapi i nisu neko jelo. Mljeveni komadici mesa, mljevenici. Tu nista specijalno nema, da kazes oh kakvo jelo.

Za neke male pare pojedes nesto ukusno.

Kvalitet na stranu. Nisu oni nikada ni bili neka premija sto se tice kvaliteta, realno, jedino sto bar mislim da prije nisu krkali toliko dodataka. Soda se uvijek ubacivala, jos ko dijete sam slusao price o sodiranim cevapima ovdje ili ondje. Moj stari kao navijac Zelje vodio nas je u Zelju, za Ferhatovica su oni kao zeljovci pricali da stavlja sodu ja mislim vise da mu suknu nego sto ozbiljno misle, stara voljela banjalucke pa nas vodila tamo kod Sebilja su bili ne znam ime lokala. Iako je ona vise bila za pitu, pa kad sa mamom idemo na carsiju, ide se na pitu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#4861 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by jasib »

dječak sa šibicama wrote: 11/01/2022 13:22 Hari je travnicki, a sarajevski su sarajevski.

Raja iz Sarajeva nikada nece preferirati travnicki, kao sto ni oni u Travniku nikada nece preferirati sarajevski.

Jeo sam dzankine cevape kod fehre tamo u lasvi, meni su super zanimljiva kombinacija u kajmaku, ali to nije sarajevski cevap i ne moze mi biti bolji. Sarajevski cevap nekad je podrazumjevao cijeli ritual, to ne razumiju ljudi koji nisu iz Sarajeva i to ne znaci da smo mi bolji a oni losiji, samo ne razumiju jer nikada nisu dozivjeli. Ritual od uzivanja u cevapu, ambijentu, carsiji, sve je imalo neki svoj smek. I ono "mlijeko" uz cevape, i muzika u cevabdzinici, i setnja po carsiji nakon toga, kolaci kod Ramisa i tako dalje.
Mislim meni to nije nista posebno iskreno, ali to je nesto nase.
Jesi li i ti jeo ćevape rukama, iz papira, hodajući Čaršijom :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 15990
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#4862 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by sime_cipol »

madesa wrote: 11/01/2022 07:03
Haris033 wrote: 11/01/2022 00:05 Hari u Travniku…najbolji ćevapi u dunjaluku (po mom ukusu)
:thumbup:
da hoce jednog dana u sarajevu otvoriti sve bi pomeli :D . Iskreno nema ni meni boljih a sto je najvaznije ne muce te cevapi poslije kao kod drugih :thumbup:
Kad krene iz Travnika nek zaboravi kazan sa poljevusom i neka dogovori somune sa nekim odavde, da nam ne skrnavi tradiciju dibiduz.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#4863 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bilic »

[
Kad krene iz Travnika nek zaboravi kazan sa poljevusom :lol: :lol: :lol:
DonieBrasco
Posts: 15235
Joined: 31/08/2016 16:09

#4864 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by DonieBrasco »

Svako je navikao na svoje u svome mjestu, gradu, ali generlno cevap je cevap. :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#4865 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Edin H. »

Mogu li zamoliti onih sedam forumasa da se jave sto su glasali da VEZIR rules

WTF is Vezir? :D

Besko lagano prilazi GOAT poziciji :D
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#4866 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Entropio »

madesa wrote: 11/01/2022 07:03
Haris033 wrote: 11/01/2022 00:05 Hari u Travniku…najbolji ćevapi u dunjaluku (po mom ukusu)
:thumbup:
da hoce jednog dana u sarajevu otvoriti sve bi pomeli :D . Iskreno nema ni meni boljih a sto je najvaznije ne muce te cevapi poslije kao kod drugih :thumbup:
Normalno. Bolji ne postoje.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4867 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by karanana »

vezir je pokusaj travnickog u sred sarajeva i turisticke zone. ne znam nisam ga nikad jeo kod njih ali se slazem da su i meni travnicki u travniku najbolji. hari, koja je ono pored? lejla? ili sam se zajebo i pomijeso imena cevabdzinica sa pjevacem i imenom njegove pjesme? meni su i oni na plavoj vodi solidni bili, doduse nisam ih dugo jeo a stvari se kod nas pokvare preko noci.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4868 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Entropio wrote: 11/01/2022 21:48

Normalno. Bolji ne postoje.
takoe :thumbup:
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#4869 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by mistek »

karanana wrote: 11/01/2022 21:55 vezir je pokusaj travnickog u sred sarajeva i turisticke zone. ne znam nisam ga nikad jeo kod njih ali se slazem da su i meni travnicki u travniku najbolji. hari, koja je ono pored? lejla? ili sam se zajebo i pomijeso imena cevabdzinica sa pjevacem i imenom njegove pjesme? meni su i oni na plavoj vodi solidni bili, doduse nisam ih dugo jeo a stvari se kod nas pokvare preko noci.
Pored Harija ima Tenić, koliko ja znam :D

Vezir u Sarajevu nije bio loš, ali ne možeš na čaršiji tako lahko upasti i obrtati velike pare pored već postojećih. Mislim da je to generalno greška sviju koji se upuste u posao na čaršiji, što očekuju haos promet, a to jednostavno ne ide tako i moraš istrpiti prvi period koji je težak. Jeo sam tamo par puta dok su bili, ok ćevap i to je to. Ja travničke možda i najviše volim, ali u Travniku. U Sarajevu ipak hoću klasični naš ćevap i somun :D

Otvorila se nova ćevabdžinica pored Begove džamije, od Begove prema Specijalu, inovativnog naziva Beg :D Ima li ko kakve utiske, je li bio? Djeluje moderno, ali opet čisto sumnjam da će se probiti pored ostalih. Glup mi je posao sad otvoriti ćevabdžinicu na čaršiji :D
User avatar
sime_cipol
Posts: 15990
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#4870 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Edin H. wrote: 11/01/2022 20:39 Mogu li zamoliti onih sedam forumasa da se jave sto su glasali da VEZIR rules

WTF is Vezir? :D

Besko lagano prilazi GOAT poziciji :D
Ne prilazi, jer su Ferhatović i Petica jedno te isto :D
dzulijano_pike
Posts: 88
Joined: 16/12/2021 23:28

#4871 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dzulijano_pike »

Ne znam, Ferhatović na prvom mjestu, ostalo redajte kako hocete, meni svejedno :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#4872 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by dječak sa šibicama »

Stvarno, zasto u anketi stoji i Petica i Ferhatovic, kad je to isto. Ili je autor mislio na Devetku, za one koji se jos mogu sjecati tih cevapa.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4873 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by moonca »

Ako se pomenu cevapi u Sarajevu. samo ih je Devetka imala .. najbolje ikad...
User avatar
konektovan
Posts: 40081
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4874 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by konektovan »

dječak sa šibicama wrote: 12/01/2022 00:11 Stvarno, zasto u anketi stoji i Petica i Ferhatovic, kad je to isto. Ili je autor mislio na Devetku, za one koji se jos mogu sjecati tih cevapa.
Ma zeznuo se u startu.....ali nikad nije ispravio.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4875 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by iceman ze »

znaci kod Beska ici samo kad ona zena za rostiljem ne radi?! :-) bio sam kod Nune(ta), nije los interijer, omanji, domacinski, no komercijala, ukus hmmm...malo je mastan, ali ima i dalje prolaz :mrgreen:
Post Reply