Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najbolja čevabdžinica u Sarajevu

Zmaj Željeznička
126
13%
Zmaj Hrasno
133
13%
Ferhatović
157
16%
Željo
140
14%
Petica
148
15%
Hodžić
75
7%
Besko
152
15%
Vezir
8
1%
Mrkva
46
5%
Sport
18
2%
 
Total votes: 1003

User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#2301 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Deriguz »

Al sto su se u Zmaju u Hrasnom cevapi pokvarili.... malo je rec
Uopste vise nema ukusa mesa :roll:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2302 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by vjesticanametli »

Naci i tebi su odrali guzove u zmaju....ma fuj ja 2 pojela i ostavila :run:
User avatar
Deriguz
Posts: 636
Joined: 30/07/2009 21:29

#2303 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Deriguz »

Ne kontam tu pohlepu majke mi, frajer je razvio ogroman biznis, sa 20 kvadrata eno sad ima ogromnu bastu, lokal unutra isto povelik, i umjesto da sad drzi kvalitetu, on opet nesto gleda kako da ustedi :run:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2304 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

golfiista wrote:Do prije nekog vremena najbolji ukus ćevapa je imala Ilidžanka na ilidži, jel. U posljednje vrijeme kao da janjenitna koju koriste nije baš najbolja, pa imaju malo jači šmek. Uglavnom, mali, ukusni i mogu ih preporučiti definitivno.
Zmaj na Željezničkoj je odron. Zmaj u Hrasnom odličan. Ukus, usluga, veličina, znači preporuka ispred Ilidžanke definitivno.
Željo, hm, inače nije dobro jesti tamo gdje jedu turisti i gdje je jako prometno, jer na takvim mjestima prodaš šta hoćeš, pa se tako i politika kvaliteta prilagođava.
Mrkva, prepuni paprike, ukus, ništa posebno.
E sad, sigurno najkvalitetniji, teleći, ali i najskupljni ( 10 KM ) su kod Brajlovića, znači nema fule, tako da ako je ćevap, neka bude Brajlović,
Ha? Janjetina? U cevapcicima?
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#2305 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by TRANCE »

Deriguz wrote:Ne kontam tu pohlepu majke mi, frajer je razvio ogroman biznis, sa 20 kvadrata eno sad ima ogromnu bastu, lokal unutra isto povelik, i umjesto da sad drzi kvalitetu, on opet nesto gleda kako da ustedi :run:
To su ti bosanske gazde, daj za godinu bmw džipa i dva stana, ne može se čekat :mrgreen:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#2306 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Qler »

zateznistub wrote:
golfiista wrote:Do prije nekog vremena najbolji ukus ćevapa je imala Ilidžanka na ilidži, jel. U posljednje vrijeme kao da janjenitna koju koriste nije baš najbolja, pa imaju malo jači šmek. Uglavnom, mali, ukusni i mogu ih preporučiti definitivno.
Zmaj na Željezničkoj je odron. Zmaj u Hrasnom odličan. Ukus, usluga, veličina, znači preporuka ispred Ilidžanke definitivno.
Željo, hm, inače nije dobro jesti tamo gdje jedu turisti i gdje je jako prometno, jer na takvim mjestima prodaš šta hoćeš, pa se tako i politika kvaliteta prilagođava.
Mrkva, prepuni paprike, ukus, ništa posebno.
E sad, sigurno najkvalitetniji, teleći, ali i najskupljni ( 10 KM ) su kod Brajlovića, znači nema fule, tako da ako je ćevap, neka bude Brajlović,
Ha? Janjetina? U cevapcicima?
Ja koliko znam uvijek je isla janjetina u cevape u nekom omjeru. Tacnije bravetina :)
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2307 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Deriguz wrote:Ne kontam tu pohlepu majke mi, frajer je razvio ogroman biznis, sa 20 kvadrata eno sad ima ogromnu bastu, lokal unutra isto povelik, i umjesto da sad drzi kvalitetu, on opet nesto gleda kako da ustedi :run:
Gdje nesta priča o receptima koji se brižljivo čuvaju?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2308 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by pustopoljina »

Qler wrote:
zateznistub wrote:
golfiista wrote:Do prije nekog vremena najbolji ukus ćevapa je imala Ilidžanka na ilidži, jel. U posljednje vrijeme kao da janjenitna koju koriste nije baš najbolja, pa imaju malo jači šmek. Uglavnom, mali, ukusni i mogu ih preporučiti definitivno.
Zmaj na Željezničkoj je odron. Zmaj u Hrasnom odličan. Ukus, usluga, veličina, znači preporuka ispred Ilidžanke definitivno.
Željo, hm, inače nije dobro jesti tamo gdje jedu turisti i gdje je jako prometno, jer na takvim mjestima prodaš šta hoćeš, pa se tako i politika kvaliteta prilagođava.
Mrkva, prepuni paprike, ukus, ništa posebno.
E sad, sigurno najkvalitetniji, teleći, ali i najskupljni ( 10 KM ) su kod Brajlovića, znači nema fule, tako da ako je ćevap, neka bude Brajlović,
Ha? Janjetina? U cevapcicima?
Ja koliko znam uvijek je isla janjetina u cevape u nekom omjeru. Tacnije bravetina :)
Ne.
Samo u travnickim, koje bas zbog toga nikad nisam rado jela.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2309 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

Qler wrote:
Ja koliko znam uvijek je isla janjetina u cevape u nekom omjeru. Tacnije bravetina :)
U sarajevske NIKADA
teletina i junetina da, i So...sve ostalo, jednostavno ne ide
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2310 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by golfiista »

zateznistub wrote:
Qler wrote:
Ja koliko znam uvijek je isla janjetina u cevape u nekom omjeru. Tacnije bravetina :)
U sarajevske NIKADA
teletina i junetina da, i So...sve ostalo, jednostavno ne ide
De ba.ne lupajte. Janjetina je sastavni dio cevapa, bas kao i sve drugo sto.ne znamo. Za janjetinu znam 100%. Ostavite da se ohlade i sve ce biti jasno.
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#2311 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by incognito071 »

golfiista wrote:
zateznistub wrote:
Qler wrote:
Ja koliko znam uvijek je isla janjetina u cevape u nekom omjeru. Tacnije bravetina :)
U sarajevske NIKADA
teletina i junetina da, i So...sve ostalo, jednostavno ne ide
De ba.ne lupajte. Janjetina je sastavni dio cevapa, bas kao i sve drugo sto.ne znamo. Za janjetinu znam 100%. Ostavite da se ohlade i sve ce biti jasno.
jeste u Kalesiji mozda
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2312 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by agent_zero »

Besko ništa posebno, više loše nego dobro, osjete se začini, čak bih rekao lošije i od Zmaja Hrasno (od kojeg više ne uzimam).

Sve u svemu, bolji ćevapi na čaršiji.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#2313 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by i agree »

Niko ne pravi konstantno iste tako da sam na skoro svim mjestima gdje sam jeo nekad pojeo dobre nekad odron cevape.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2314 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

golfiista wrote:
De ba.ne lupajte. Janjetina je sastavni dio cevapa, bas kao i sve drugo sto.ne znamo. Za janjetinu znam 100%. Ostavite da se ohlade i sve ce biti jasno.
Ja ti opet ponavljanje, u sarajevske janjetina NE IDE.
Negdje drugo možda, ali u sarajevske ne...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2315 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

agent_zero wrote:Besko ništa posebno, više loše nego dobro, osjete se začini, čak bih rekao lošije i od Zmaja Hrasno (od kojeg više ne uzimam).

Sve u svemu, bolji ćevapi na čaršiji.
Skvrče se ko da su od gume, tako se i ponašaju prilikom žvakanja, a uglavnom ostanu nepečeni unutra.
Ni ukus nije Bog zna šta.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2316 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Dozer »

zateznistub wrote:
golfiista wrote:
De ba.ne lupajte. Janjetina je sastavni dio cevapa, bas kao i sve drugo sto.ne znamo. Za janjetinu znam 100%. Ostavite da se ohlade i sve ce biti jasno.
Ja ti opet ponavljanje, u sarajevske janjetina NE IDE.
Negdje drugo možda, ali u sarajevske ne...
Tacno. U sarajevske cevape nikad nije isla janjetina. To su neki poslijeratni kerefeci i modiranje, ganjanje boljeg ukusa ili sta vec.
Standardno ide junetina, prezla i zacini, a od omjera sastojaka zavisi i ukus. Zadnjih par godina su poceli praviti i telece, uz iste dodatke naravno, ali se pocelo tu i tamo i s trpanjem janjetine, soje, sode bikarbone, vegete, i ko zna cega sve ne osim mesa, sve s ciljem da se prodje jeftinije u mesu, a da cevap zadrzi velicinu, tezinu i, koliko-toliko, ukus, cime se, logicno, povecava profit. Mnogi ne uspijevaju u ovome.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2317 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

Dozer wrote: Tacno. U sarajevske cevape nikad nije isla janjetina. To su neki poslijeratni kerefeci i modiranje, ganjanje boljeg ukusa ili sta vec.
Standardno ide junetina, prezla i zacini, a od omjera sastojaka zavisi i ukus. Zadnjih par godina su poceli praviti i telece, uz iste dodatke naravno, ali se pocelo tu i tamo i s trpanjem janjetine, soje, sode bikarbone, vegete, i ko zna cega sve ne osim mesa, sve s ciljem da se prodje jeftinije u mesu, a da cevap zadrzi velicinu, tezinu i, koliko-toliko, ukus, cime se, logicno, povecava profit. Mnogi ne uspijevaju u ovome.
Ispravak krivog navoda :)
Ide samo meso i So.
Nikakve prezle, Vegete i druga čuda.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2318 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by muha_sa »

zateznistub wrote:
Dozer wrote: Tacno. U sarajevske cevape nikad nije isla janjetina. To su neki poslijeratni kerefeci i modiranje, ganjanje boljeg ukusa ili sta vec.
Standardno ide junetina, prezla i zacini, a od omjera sastojaka zavisi i ukus. Zadnjih par godina su poceli praviti i telece, uz iste dodatke naravno, ali se pocelo tu i tamo i s trpanjem janjetine, soje, sode bikarbone, vegete, i ko zna cega sve ne osim mesa, sve s ciljem da se prodje jeftinije u mesu, a da cevap zadrzi velicinu, tezinu i, koliko-toliko, ukus, cime se, logicno, povecava profit. Mnogi ne uspijevaju u ovome.
Ispravak krivog navoda :)
Ide samo meso i So.
Nikakve prezle, Vegete i druga čuda.
Tako je birvaktile bilo kod Haseta i buraza mu Ešrefa :-D vjerujem da je i danas tako u vecini cevabdzinica
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2319 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Dozer »

Ne moze ici samo meso i so, jbg... Haj ti uzmi samo mljevenu junetinu i posoli, i onda napravi cevap koji ce pri przenju zadrzati oblik :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2320 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by muha_sa »

Dozer wrote:Ne moze ici samo meso i so, jbg... Haj ti uzmi samo mljevenu junetinu i posoli, i onda napravi cevap koji ce pri przenju zadrzati oblik :D
Osobno sam birvaktile radio u cevabdzinici "Sport" :-D cevapi se pravili u "Devetki" kod Haseta--hejbet puta prisustvovAo izradi cevapa---što znaci, dovoz mesa-rezanje, mljevenje, soljenje i na kraju provlacenje kroz mašinu na kojoj je bio ugradjen lijevak iz kojeg se rucno trgali cevapi :D
što hocu rijet--da znaDEm o cem govorim :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2321 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Dozer »

I koji je recept? :D
More i na PP :D
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2322 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by zateznistub »

Dozer wrote:Ne moze ici samo meso i so, jbg... Haj ti uzmi samo mljevenu junetinu i posoli, i onda napravi cevap koji ce pri przenju zadrzati oblik :D
Posto sam znao neke stare Čevabdzije, a i familija mi ima kucu tik pored rahmetli Hasetove, znam neke stvari kad je sarajevski roštilj u pitanju.
Možda muha zna koji je Osmo Jažić i sta je imao prije rata.
Naime,
U smjesu ide, koliko me sjećanje služi teletine sa vrata i dio plecke te junetina (zaboravio sam koji dio i koliki omjer) i So. To se dva puta isfašira doda So i ostavi 24 sata. Nakon toga se formiraju ćevapčići i opet ostave da prenosi.
Prezle, Vegeta, i ostala čuda jednostavno NE IDE.
Mozda stavljaju danas da uštinu na mesu to ne znam
Ali ovo ti je otprilike recept sarajevskih ćevapčića.
Last edited by zateznistub on 18/03/2019 14:37, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2323 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by muha_sa »

Dozer wrote:I koji je recept? :D
More i na PP :D
veze nemam kunem se--davno je to bilo Dozer :-) kad sam bio mlad i lijep momcic :lol: sad sam samo razljepljen :( :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128479
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2324 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by muha_sa »

zateznistub wrote:
Dozer wrote:Ne moze ici samo meso i so, jbg... Haj ti uzmi samo mljevenu junetinu i posoli, i onda napravi cevap koji ce pri przenju zadrzati oblik :D
Posto sam znao neke stare Čevabdzije, a i familija mi ima kucu tik pored rahmetli Hasetove, znam neke stvari kad je sarajevski roštilj u pitanju.
Možda muha zna koji je Osmo Jažić i stari je imao prije rata.
Naime,
U smjesu ide, koliko me sjećanje služi teletine sa vrata i dio plecke te junetina (zaboravio sam koji dio i koliki omjer) i So. To se dva puta isfašira doda So i ostavi 24 sata. Nakon toga se formiraju ćevapčići i opet ostave da prenosi.
Prezle, Vegeta, i ostala čuda jednostavno NE IDE.
Mozda stavljaju danas da uštinu na mesu to ne znam
Ali ovo ti je otprilike recept sarajevskih ćevapčića.
kako necu znat Osmu :-D

Hase je imAo radionicu i u kuci :-D u prizemlju kuce--jebo sve apoteke kako je to bilo uredno :thumbup: kod njega tad radio Eno-današnji vlasnik "Dzenite" :D
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2325 Re: Najbolja cevabdzinica u Sarajevu

Post by Dozer »

muha_sa wrote:
Dozer wrote:I koji je recept? :D
More i na PP :D
veze nemam kunem se--davno je to bilo Dozer :-) kad sam bio mlad i lijep momcic :lol: sad sam samo razljepljen :( :lol:
Od silnih pojedenih cevapa dok si bio mlad i lijep momcic :lol: :lol: :lol:
Post Reply