SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#9401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by simonese »

Deda je ugledao pile kako prelazi cestu i po gasu
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#9402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Dioda »

Prodjoh veceras, pa vidjeh ovaj sudar :-)
Zao mi onog dede :sad:
Sve dok jednom neko ne uleti na punu tramvajsku, niko se nece sjetiti da mijenja ove ograde.
K'o kad je onaj lik potpuno poravn'o ogradu na tramvajskoj na Cvili (samo sto tad srecom nikog nije bilo).
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#9403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by campa_xxx »

Na Ilidži zboden mladić E.S., ljekari mu se bore za život

Zadobio duboku ubodnu ranu grudnog koša sa oštećenjem plućne maramice i sa obilnim krvarenjem

U Rustempašinoj ulici na Ilidži oko 20.25 sati nožem je zboden E.S. (21).

On je prevezen u KCUS gdje je utvrđeno da ima duboku ubodnu ranu grudnog koša sa oštećenjem plućne maramice i sa obilnim krvarenjem.

- Povrijeđeni je u teškom stanju, potvrdila nam je Biljana Jandrić portparol KCUS-a.

U toku je uviđaj kojeg obavljaju pripadnici MUP-a KS.

Ranjavanje se dogodilo na ulici u blizini objekta Lutrije BiH.

avaz



Image
Image
Image
User avatar
FreeSol
Posts: 768
Joined: 13/06/2011 10:16
Location: +43° 49' 31.31", +18° 20' 6.00"

#9404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by FreeSol »

campa_xxx wrote:Na Ilidži zboden mladić E.S., ljekari mu se bore za život

Zadobio duboku ubodnu ranu grudnog koša sa oštećenjem plućne maramice i sa obilnim krvarenjem

U Rustempašinoj ulici na Ilidži oko 20.25 sati nožem je zboden E.S. (21).

On je prevezen u KCUS gdje je utvrđeno da ima duboku ubodnu ranu grudnog koša sa oštećenjem plućne maramice i sa obilnim krvarenjem.

- Povrijeđeni je u teškom stanju, potvrdila nam je Biljana Jandrić portparol KCUS-a.

U toku je uviđaj kojeg obavljaju pripadnici MUP-a KS.

Ranjavanje se dogodilo na ulici u blizini objekta Lutrije BiH.

avaz


zna li neko ime momka?
User avatar
Mendoza
Posts: 310
Joined: 24/03/2009 10:43
Location: Sarajevo

#9405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Mendoza »

Dioda wrote:Prodjoh veceras, pa vidjeh ovaj sudar :-)
Zao mi onog dede :sad:
Sve dok jednom neko ne uleti na punu tramvajsku, niko se nece sjetiti da mijenja ove ograde.
K'o kad je onaj lik potpuno poravn'o ogradu na tramvajskoj na Cvili (samo sto tad srecom nikog nije bilo).

pa nije valjda problem ograda?!!!!po meni je problem auto i vozac,logicno valjda.sta ce auto na tram stanici???problem je sto je konj prosao kroz crveno i udario pjesaka jer se odbio od drugo auto...pa nece valjda ograde od titanijuma praviti da ova fina raja koja kroz crveno prolazi i vozi kako vozi se samo malo odbije od ogradu...Boze sacuvaj...ja grada i divljaka,nevjerovatno...treba kvalitetan objekat napraviti za hospitalizaciju doticnih jer osoba koja prodje kroz crveno sumnjam da ima vise od 2 miligrama mozga...
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#9406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Dioda »

Mendoza wrote:pa nije valjda problem ograda?!!!!po meni je problem auto i vozac,logicno valjda.sta ce auto na tram stanici???problem je sto je konj prosao kroz crveno i udario pjesaka jer se odbio od drugo auto...pa nece valjda ograde od titanijuma praviti da ova fina raja koja kroz crveno prolazi i vozi kako vozi se samo malo odbije od ogradu...Boze sacuvaj...ja grada i divljaka,nevjerovatno...treba kvalitetan objekat napraviti za hospitalizaciju doticnih jer osoba koja prodje kroz crveno sumnjam da ima vise od 2 miligrama mozga...
Problem jeste ograda, posto je postalo ocito da imamo kamikaze za volanima. S obzirom da je taj problem nemoguce rijesiti (dokaz su ovakve nesrece koje su sve cesce - malo malo pa neko uleti na tramvajsku).
Problem bi bio rjesiv jedino kada bi se malo "zazmirilo", pa pustilo gradjane da nakon ovakvih "ispada" lijepo izvuku iz auta vozaca koji je kriv za ovakvo nesto (a po pravilu nikad ne bude povrijedjen), pa urade ono sto misle da treba.
S obzirom da je i to neizvodljivo, onda je problem jedino ograda.
Ovo sto je sada na tramvajskim stanicama nije nista drugo nego ukrasna ograda koja uopste nema svrhu.
User avatar
Mendoza
Posts: 310
Joined: 24/03/2009 10:43
Location: Sarajevo

#9407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Mendoza »

ja opet mislim da bi efektivnije bilo udariti po dzepu ovakve pa da vidimo kad ce slijedeci put proci kroz crveno ili slicno.da budalu tuces nema poente nikakve...najgore je kad odnese zivot onda ne postoji kazna,a mislim svakako da ograda stvarno nema nikakve veze jer nije trebalo doci do ovoga jer te ne znam kakva ograda ne moze spasiti od udara auta...ove situacije se moraju sprijeciti i budale kaznjavati rigorozno da se ovo ne bi desavalo...jer ovaj ce biti blago kaznjen i moguce je da mu se ponovi,a kad konja po dzepu zestoko udaris,mislim da ce se dobro zamisliti kad sjedne za volan slijedeci put...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#9408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

Dioda wrote:
Mendoza wrote:pa nije valjda problem ograda?!!!!po meni je problem auto i vozac,logicno valjda.sta ce auto na tram stanici???problem je sto je konj prosao kroz crveno i udario pjesaka jer se odbio od drugo auto...pa nece valjda ograde od titanijuma praviti da ova fina raja koja kroz crveno prolazi i vozi kako vozi se samo malo odbije od ogradu...Boze sacuvaj...ja grada i divljaka,nevjerovatno...treba kvalitetan objekat napraviti za hospitalizaciju doticnih jer osoba koja prodje kroz crveno sumnjam da ima vise od 2 miligrama mozga...
Problem jeste ograda, posto je postalo ocito da imamo kamikaze za volanima. S obzirom da je taj problem nemoguce rijesiti (dokaz su ovakve nesrece koje su sve cesce - malo malo pa neko uleti na tramvajsku).
Problem bi bio rjesiv jedino kada bi se malo "zazmirilo", pa pustilo gradjane da nakon ovakvih "ispada" lijepo izvuku iz auta vozaca koji je kriv za ovakvo nesto (a po pravilu nikad ne bude povrijedjen), pa urade ono sto misle da treba.
S obzirom da je i to neizvodljivo, onda je problem jedino ograda.
Ovo sto je sada na tramvajskim stanicama nije nista drugo nego ukrasna ograda koja uopste nema svrhu.
Ograda/stajalište ne treba da ima primarnu svrhu hvatanja vozila i subudalastih vozača.Taman da je od betona neće zaštiti ljude koji stoje na stanici.Treba rješavati neke druge stvari,a ne građenjem Kineskog zida po stajalištima.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#9409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Dioda »

Mendoza wrote:ja opet mislim da bi efektivnije bilo udariti po dzepu ovakve pa da vidimo kad ce slijedeci put proci kroz crveno ili slicno.da budalu tuces nema poente nikakve...najgore je kad odnese zivot onda ne postoji kazna,a mislim svakako da ograda stvarno nema nikakve veze jer nije trebalo doci do ovoga jer te ne znam kakva ograda ne moze spasiti od udara auta...ove situacije se moraju sprijeciti i budale kaznjavati rigorozno da se ovo ne bi desavalo...jer ovaj ce biti blago kaznjen i moguce je da mu se ponovi,a kad konja po dzepu zestoko udaris,mislim da ce se dobro zamisliti kad sjedne za volan slijedeci put...
Ma znas koliko bi njih zabolila bilo kakva novcana kazna :-) Jedino mozda trajno oduzimanje vozacke dozvole za sve one koji prave ovakve stvari.
Kod nas su sve kazne - blage kazne (nazalost), i koliko ja vidim, nema nikakvih naznaka da ce biti bolje.
I dalje tvrdim da ova ograda ku*cu ne valja.
I i dalje ce se ovo desavati. I posto se na to ne moze uticati, makar bi ograde trebale biti kolika-tolika zastita. Imali smo priliku vidjeti tramvajsku na Cvili koja je samo nestala :D
MAN-lion's coach wrote:Ograda/stajalište ne treba da ima primarnu svrhu hvatanja vozila i subudalastih vozača.Taman da je od betona neće zaštiti ljude koji stoje na stanici.Treba rješavati neke druge stvari,a ne građenjem Kineskog zida po stajalištima.
Ja ne vidjeh da sam igdje napisala da je svrha ograde zastita ljudi na stanici?
Poenta je da tog "rjesavanje drugih stvari" nema ni na vidiku.
User avatar
Mendoza
Posts: 310
Joined: 24/03/2009 10:43
Location: Sarajevo

#9410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Mendoza »

Dioda wrote:
Mendoza wrote:ja opet mislim da bi efektivnije bilo udariti po dzepu ovakve pa da vidimo kad ce slijedeci put proci kroz crveno ili slicno.da budalu tuces nema poente nikakve...najgore je kad odnese zivot onda ne postoji kazna,a mislim svakako da ograda stvarno nema nikakve veze jer nije trebalo doci do ovoga jer te ne znam kakva ograda ne moze spasiti od udara auta...ove situacije se moraju sprijeciti i budale kaznjavati rigorozno da se ovo ne bi desavalo...jer ovaj ce biti blago kaznjen i moguce je da mu se ponovi,a kad konja po dzepu zestoko udaris,mislim da ce se dobro zamisliti kad sjedne za volan slijedeci put...
Ma znas koliko bi njih zabolila bilo kakva novcana kazna :-) Jedino mozda trajno oduzimanje vozacke dozvole za sve one koji prave ovakve stvari.
Kod nas su sve kazne - blage kazne (nazalost), i koliko ja vidim, nema nikakvih naznaka da ce biti bolje.
I dalje tvrdim da ova ograda ku*cu ne valja.
I i dalje ce se ovo desavati. I posto se na to ne moze uticati, makar bi ograde trebale biti kolika-tolika zastita. Imali smo priliku vidjeti tramvajsku na Cvili koja je samo nestala :D
MAN-lion's coach wrote:Ograda/stajalište ne treba da ima primarnu svrhu hvatanja vozila i subudalastih vozača.Taman da je od betona neće zaštiti ljude koji stoje na stanici.Treba rješavati neke druge stvari,a ne građenjem Kineskog zida po stajalištima.
Ja ne vidjeh da sam igdje napisala da je svrha ograde zastita ljudi na stanici?
Poenta je da tog "rjesavanje drugih stvari" nema ni na vidiku.

halo dioda,jel ti vidis s koje je strane udarilo ovo auto??pa da je 100 pjesaka bilo povaljao bi ih k'o macice da je ne znam kakva ograda bila...adekvatna kazna po meni bi za ove prekrsaje bila slijedeca:
-prolazak kroz crveno
-povreda pjesaka
-nacinjena materijalna steta na tram stanici a tako i na drugom autu

====== par hiljada km....

kod nas ocigledno nema adekvatan zakon za ovo jer se ova i slicne situacije ponavljaju n-ti put,ali
bi u normallnoj pravnoj drzavi dobio par hiljada € kazne.mislim da smo mi jako siromasna zemlja pa eto nek lupa ko hoce i vozi kako hoce a mislim da kad platis jednom ovu sumu sa tri nule dobro ces se zamisliti nex time bez obzira kolilko love imas.
Last edited by Mendoza on 03/08/2011 01:42, edited 2 times in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#9411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by cyprus »

Jbt ja večeras izašo na onoj stanici oko 8.25... da sam stigo 15 minuta ranije, sad me ne bi bilo :| Joj što je grad pun idiota... :x Nadam se da će ovaj što je nastradao proći dobro. Vidio sam da je bila prilična lokva krvi. Koliko je ozbiljno stanje povrijeđenog? :cry:
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#9412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zvrcak »

ovaj gargamel je sa autom prvo usao u stanicu pa je tek onda udario u unutrasnju stranu ograde, tako da je bila ograda od betona ovom nastradalom nebi pomogla, jedino postoji opcija gradnje podzemne ili nadzemne zeljeznice. jer ovi divljaju li divljaju...
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#9413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Max Bunker »

Meni i dalje nije jasno, kako je ovaj zavrsio na stanici :?
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#9414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Dioda »

@Mendoza, slazem se ja potpuno s tobom da ograda nema puno veze kad lik uleti na stanicu. Nije kriva ograda ba :lol: Samo kazem da je ograda dio problema. I da bi trebali staviti kakvu kombinaciju beton/celik :roll:
Mendoza wrote:kod nas ocigledno nema adekvatan zakon za ovo jer se ova i slicne situacije ponavljaju n-ti put,
Pa to i ja govorim, i dalje se iste stvari ponavljaju, i ponavljat ce se i dalje. I tih par hiljada eura kazne bi bilo super, ali toga kod nas nema. Nazalost.
zvrcak wrote:jedino postoji opcija gradnje podzemne ili nadzemne zeljeznice. jer ovi divljaju li divljaju...
:thumbup:
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#9415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zli_hordas »

to su ti nove fore ismeta hore
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#9416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zvrcak »

Max Bunker wrote:Meni i dalje nije jasno, kako je ovaj zavrsio na stanici :?
prema onom vidjenom, lik se odbio od skodu zanjelo ga i bacilo na sine, i sa unutrasnje strane udario u stanicu... :)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#9417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

Dioda wrote:
MAN-lion's coach wrote:Ograda/stajalište ne treba da ima primarnu svrhu hvatanja vozila i subudalastih vozača.Taman da je od betona neće zaštiti ljude koji stoje na stanici.Treba rješavati neke druge stvari,a ne građenjem Kineskog zida po stajalištima.
Ja ne vidjeh da sam igdje napisala da je svrha ograde zastita ljudi na stanici?
Poenta je da tog "rjesavanje drugih stvari" nema ni na vidiku.
Moj komentar se odnosi na tvoju konstataciju da je "ukrasna ograda koja uopste nema svrhu."
A koja bi kao svrha trebala da bude?
Možda bi bilo najbolje da je u potpunosti uklonimo,zajedno sa nadstrešnicom?Samo bezveze smeta kada neko udara.
S obzirom da često doživljavamo da životinje voze i po 200 km/h sasvim je svejedno da li je od metala ili betona ograda.Policiji bi bilo najbolje da počne raditi svoj posao,da prestane biti potkupljiva i da u uvedu žestoke novčane kazne za ovakve idiote.Jer 20-30KM njima ne znači ništa. 8-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45463
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#9418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Chmoljo »

MAN-lion's coach wrote:
Moj komentar se odnosi na tvoju konstataciju da je "ukrasna ograda koja uopste nema svrhu."
A koja bi kao svrha trebala da bude?
Možda bi bilo najbolje da je u potpunosti uklonimo,zajedno sa nadstrešnicom?Samo bezveze smeta kada neko udara.
S obzirom da često doživljavamo da životinje voze i po 200 km/h sasvim je svejedno da li je od metala ili betona ograda.Policiji bi bilo najbolje da počne raditi svoj posao,da prestane biti potkupljiva i da u uvedu žestoke novčane kazne za ovakve idiote.Jer 20-30KM njima ne znači ništa. 8-)
policija ne može 'uvoditi' kazne.

kao i u svemu problem je u sistemu. kada bi se za prekršaje, ne oduzimala vozila, nego uništavala, sasvim sigurno bi bilo manje divljanja.

kažem manje, jer divljaka će uvijek biti. kome nije stalo do vlastitog života, sasvim sigurno nije ni do auta.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#9419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by MAN-lion's coach »

Chmoljo wrote:
MAN-lion's coach wrote:
Moj komentar se odnosi na tvoju konstataciju da je "ukrasna ograda koja uopste nema svrhu."
A koja bi kao svrha trebala da bude?
Možda bi bilo najbolje da je u potpunosti uklonimo,zajedno sa nadstrešnicom?Samo bezveze smeta kada neko udara.
S obzirom da često doživljavamo da životinje voze i po 200 km/h sasvim je svejedno da li je od metala ili betona ograda.Policiji bi bilo najbolje da počne raditi svoj posao,da prestane biti potkupljiva i da u uvedu žestoke novčane kazne za ovakve idiote.Jer 20-30KM njima ne znači ništa. 8-)
policija ne može 'uvoditi' kazne.

kao i u svemu problem je u sistemu. kada bi se za prekršaje, ne oduzimala vozila, nego uništavala, sasvim sigurno bi bilo manje divljanja.

kažem manje, jer divljaka će uvijek biti. kome nije stalo do vlastitog života, sasvim sigurno nije ni do auta.
Nisam ni mislila na policiju da uvode kazne.Ali čak i da postoje visoke kazne naći će se neki mudrokan da izmišlja karafeke da ne radi svoj posao.Toliko se pohasili za volanom da im više čovjek ne može ni stati u kraj. :skoljka:
Šta uostalom briga drota hoće li neko poginuti od vozača koji ga je počastio cvajom za bircuza?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

zaboravljate da je dozvoljena brzina 60km/h,a toleriše 70km/h bez kazne.Znači i primjeran vozač sticajem okolnosti može napraviti masakr,jer postojeća ograda ne pruža nikakvu zaštitu.Riješenje je samo napraviti adekvatnu ogradu.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55625
Joined: 15/12/2008 16:53

#9421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by ultima_palabra »

zonbirile wrote:zaboravljate da je dozvoljena brzina 60km/h,a toleriše 70km/h bez kazne.Znači i primjeran vozač sticajem okolnosti može napraviti masakr,jer postojeća ograda ne pruža nikakvu zaštitu.Riješenje je samo napraviti adekvatnu ogradu.
Sad je 50 dozvoljena.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#9422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

ultima_palabra wrote:
zonbirile wrote:zaboravljate da je dozvoljena brzina 60km/h,a toleriše 70km/h bez kazne.Znači i primjeran vozač sticajem okolnosti može napraviti masakr,jer postojeća ograda ne pruža nikakvu zaštitu.Riješenje je samo napraviti adekvatnu ogradu.
Sad je 50 dozvoljena.
---------------------
na znakovima 60,uostalom 50 +10=60km/h dovoljno za masakr na stanici.
User avatar
arman1
Posts: 5328
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#9423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by arman1 »

Znali iko išta o crvenom passatu pijačaru nasađenom kraj puta na stupu kod željezničkog podvožnjaka. Izgleda da je malo gorio iznutra, a položaj u kom je govori da je neko u punom smislu izletio s ceste.
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#9424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by terra_incognita »

arman1 wrote:Znali iko išta o crvenom passatu pijačaru nasađenom kraj puta na stupu kod željezničkog podvožnjaka. Izgleda da je malo gorio iznutra, a položaj u kom je govori da je neko u punom smislu izletio s ceste.
Izgorio je i na kod podvožnjaka prema B. Potoku kamion sa lubenicama
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#9425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by metar_drva »

ultima_palabra wrote:
zonbirile wrote:zaboravljate da je dozvoljena brzina 60km/h,a toleriše 70km/h bez kazne.Znači i primjeran vozač sticajem okolnosti može napraviti masakr,jer postojeća ograda ne pruža nikakvu zaštitu.Riješenje je samo napraviti adekvatnu ogradu.
Sad je 50 dozvoljena.
pogledaj malo znakove ograničenja po gradu ;-)
Locked