SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
super_zena
Posts: 90
Joined: 13/10/2010 20:40

#7751 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by super_zena »

sorry, u cemu je razlika izmedu bordera i ovoga? obojica su imali izbor - bordati na predvidenoj stazi, odnosno voziti normalnu voznju. i jedan i drugi su ugrozili druge zivote. no, o mrtvim sve najbolje. ako je tacno da je ovaj momak iz golfa podlegao.
User avatar
BRT
Posts: 164
Joined: 20/04/2009 12:20

#7752 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by BRT »

terra_incognita wrote:
super_zena wrote:ovaj sto je golfa "vozio", bolje reci, sto je letio s njim, iz trake u traku je uzrok ove havarije. nadam se da niko nece glavom zaplatiti.
Nismo ni mislili da je uzrok porodicni karavan a da su alu felge i rora neduzne u svemu tome.
Zato i nemam neko sazaljenje.
Za razliku od bordera kojeg su popljuvali, ovaj je osim svog, rizikovao jos 3 zivota. Tako da ......
:faraon1:
User avatar
Bekir_SA
Posts: 220
Joined: 24/11/2009 01:05

#7753 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Bekir_SA »

terra_incognita wrote:
super_zena wrote:ovaj sto je golfa "vozio", bolje reci, sto je letio s njim, iz trake u traku je uzrok ove havarije. nadam se da niko nece glavom zaplatiti.
Nismo ni mislili da je uzrok porodicni karavan a da su alu felge i rora neduzne u svemu tome.
Zato i nemam neko sazaljenje.
Za razliku od bordera kojeg su popljuvali, ovaj je osim svog, rizikovao jos 3 zivota. Tako da ......
Serete i pljujete opet... pojma nemate šta je bilo!!!!
Momak sa golfom nije kriv. Automobil iz krajnje lijeve trake se prestrojavao u srednju traku u kojoj nije vidio drugi automobil pa je vozac iz srednje gurnuo golfa prema drvetu!!!

R.I.P. Žan Šiljegović

Image
Last edited by Bekir_SA on 02/03/2011 02:56, edited 1 time in total.
kriba
Posts: 39
Joined: 09/11/2010 00:26

#7754 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by kriba »

zivot si posvetio autima, zivot si zavrsio u njemu..

Zane, pocivaj u miru !
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#7755 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by cigara »

ovdje je ljudima fetish pljuvati na poginule osobe, jel se dirate dok kucate ??
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#7756 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Bullet Tooth Tony »

terra_incognita wrote:
super_zena wrote:ovaj sto je golfa "vozio", bolje reci, sto je letio s njim, iz trake u traku je uzrok ove havarije. nadam se da niko nece glavom zaplatiti.
Nismo ni mislili da je uzrok porodicni karavan a da su alu felge i rora neduzne u svemu tome.
Zato i nemam neko sazaljenje.
Za razliku od bordera kojeg su popljuvali, ovaj je osim svog, rizikovao jos 3 zivota. Tako da ......
Jel znas tacno sta je bilo ? .... sram i stid da te bude...nisi nista bolja od onih,ne znam kako da se izrazim, sto su pljuvali po borderu .... jah , i da samo kazem , ne znam jel momak kriv ili nije , zato nista i ne govorim ... samo obuzdajte te mahalske klikove u glavi
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#7757 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zvrcak »

Ja ga ne poznajem i jel trebam da budem tuzan zato sto je sebe odveo u smrt??? Tesko da ga je neko mogao tako jako udariti da njega ni krivog ni duznog nabije na banderu... Realno ljudi, za ovakvim ste do neki dan pljuvali na ovom forumu i govorili kako ove ulicne trkace treba kaznjavati, oduzimati auta itd. sad je covjek nastradao, ZAO MI JE NJEGOVE PORODICE, a drago mi je da on nije nikog ubio...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7758 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by DaysleepeR »

poenta je da covjek ne treba nikad da se stidi svog zivotnog izbora

ako je frajer volio trke i brzu voznju i tackanje po gradu, zasto to sad kriti, cak i ako nije poginuo trkajuci se

ja sam bajker, i da poginem sutra mojom ili tudjom greskom ne zelim da me se pamti nikako drugacije niti da se uljepsava moja biografija

nasi izbori definisu nase zivote i nacin kako isti okoncava, to je cinjenica

jedan zivot je otisao, komentari su suvisni
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#7759 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zvrcak »

DaysleepeR wrote:poenta je da covjek ne treba nikad da se stidi svog zivotnog izbora

ako je frajer volio trke i brzu voznju i tackanje po gradu, zasto to sad kriti, cak i ako nije poginuo trkajuci se

ja sam bajker, i da poginem sutra mojom ili tudjom greskom ne zelim da me se pamti nikako drugacije niti da se uljepsava moja biografija

nasi izbori definisu nase zivote i nacin kako isti okoncava, to je cinjenica

jedan zivot je otisao, komentari su suvisni

POTPIS!!!
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#7760 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by respo »

cega se sve ovi vatrogasci i medicinari nagledaju ovako u ovim nesrecama
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#7761 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zonbirile »

golf2 pogubniji od Mladića
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#7762 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zateznistub »

Ne treba omalovazavati niciju smrt, ali isto tako ne treba umanjivati niciju odgovornost. Naime, onako obmotati vozilo oko bandere nije moguce ukoliko se vozi normalnom brzinom, cak i da je isao malo brze ne bi ono mogao uraditi.
Rahmet mu dusi i sabur familiji, a nadobudnim i onima koji "znaju voziti" opomena za ubuduce.

I da, G2 jeste opasna stvar
User avatar
Svemirco
Posts: 532
Joined: 06/10/2008 16:06
Location: U LOL bunkeru.

#7763 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Svemirco »

http://www.youtube.com/user/zan82ajla#p/u/2/5fC87PsEcOo



Toliko već puta prožvakana tema kad neko od ljudi koji se trkaju po Sarajevu nastrada.

Dva tabora, sa jedne strane ljudi koji su poznavali nastradalog i o njemu sve najbolje i kako on naravno nije kriv. O mrtvima sve najbolje.

Sa druge strane ljudi koji nisu poznavali nastradalog i koji su najčešće imali neugodna iskustva zbog ljudi koji se trkaju po ulicama našeg grada. Nemaju mnogo razumijevanja za nastradalog što budi frustracije kod prve grupe.

Kad podvučete crtu i kad se završi pljuvanje opet imate istu situaciju. Ko se trkao trkaće se i dalje a ostali se moraju paziti a Miljacka i dalje teče...
User avatar
Felid
Posts: 92
Joined: 27/08/2009 15:36

#7764 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Felid »

Image
R.I.P brate
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#7765 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by zateznistub »

Felid wrote:Image
R.I.P brate
R.I.P. i od mene.
Samo pitanje, hocete li vi ostali ista izvuci od ovog događaja, hoce li vam neke stvari makar malo biti jasnije?
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#7766 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by shin »

User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#7767 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by cappy_tempo »

zateznistub wrote:
Felid wrote:Image
R.I.P brate
R.I.P. i od mene.
Samo pitanje, hocete li vi ostali ista izvuci od ovog događaja, hoce li vam neke stvari makar malo biti jasnije?
a hoce li "obicnim" vozacima biti jasno da najmanje sudara imaju ovi trkaci.npr na pofalicima u zadnje 2 godine svaki sudar koji je bio nije ucestvovao trkac nego "trkac" sa truhlom ali bas truhlom dvicom ili neki idiot koji je od starog uzeo golfa 5 ili pasata. nije da branim ovo uljetanje izmedju auta nego razmislite da nisu za sve oni krivi
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#7768 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by fixer »

Koji ti je kriterij po kome razdvajas trkace od "trkaca"? Ja ih ne razlikujem. Gasaju i jedni i drugi.
Moljito
Posts: 140
Joined: 30/03/2009 20:55

#7769 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Moljito »

Jedina razlika u ove divje nesreće Bjelašnica i RTV dom su dovodjenje u opasnost ostale osobe tj učesnike u saobraćaju.

Bjelašnica lično sam vozio po kotlovima bord i opet ću na svoju odgovoronst i ako mi se šta desi sam ću biti kriv ili nastradati ali neću dovesti u opasnost neku porodicu koja je došla na izlet.

Dok za razliku u saobraćaju uvijek za posljedicu imamo nedužne učesnike u saobraćaju.

Nek im je rahmet duši laka zemlja obojici a njihovim porodicama mir i sabur
iami
Posts: 43
Joined: 10/08/2004 15:05

#7770 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by iami »

DaysleepeR wrote:poenta je da covjek ne treba nikad da se stidi svog zivotnog izbora

ako je frajer volio trke i brzu voznju i tackanje po gradu, zasto to sad kriti, cak i ako nije poginuo trkajuci se

ja sam bajker, i da poginem sutra mojom ili tudjom greskom ne zelim da me se pamti nikako drugacije niti da se uljepsava moja biografija

nasi izbori definisu nase zivote i nacin kako isti okoncava, to je cinjenica

jedan zivot je otisao, komentari su suvisni
Imaš pravo izbora sve dok si na strani zakona. Onog trenutka kad pređeš na drugu stranu zakona tvoj izbor ugrožava moj izbor. A moj izbor je da živim normalno i da poštujem zakon. Da poštujem druge učesnike u saobraćaju, da poštujem ograničenje brzine. Svojim izborom da voziš brzo, ugrožavaš moj život, život moje djece i živote svih drugih učesnika u saobraćaju. Ovakvih je 90%+ ljudi. A zbog vas 10%- i zbog vašeg prava na izbor svi ostali moraju strahovati za svoj život i za živote svoje djece koju voze u autima. To je totalni apsurd i pokazatelj koliko je današnje Sarajevsko društvo iskrivilo vrijednosti.

Zbog toga postoje zakoni (kakvi god da su) koji definišu do koje granice čovjek ima pravo izbora - prelazak preko te granice te stavlja u grupu kriminalaca, lopova, ubica i slično po svim zemaljskim i Božijim zakonima. U suprotnom, hajdemo ukinuti sve zakone, pa da svako može voziti kako hoće, nositi oružje kakvo hoće, upucati koga i kad hoće - zato što, zaboga, on ima pravo da izabere kako će živjeti, a ja nemam. Fuj!!!
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#7771 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by delightful »

nemojte na ovoj temi raspravljati o ovome. nije u redu. svaki sljedeci neumjesti komentar ce biti sankcionisan.
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#7772 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by mrtva kokoš »

poznavao sam momka, jednom sam se cak vozio snjim. poslije te voznje mi nije vise naumpalo..
oduvijek je volio brzo voznju, tako da me ovo nije toliko iznenadilo ali opet :( :( :(
opet u pitanju dobar momak, RIP ZANE...
User avatar
gol-man
Posts: 222
Joined: 29/03/2007 11:10
Location: Zanzibar

#7773 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by gol-man »

iami wrote:
DaysleepeR wrote:poenta je da covjek ne treba nikad da se stidi svog zivotnog izbora

ako je frajer volio trke i brzu voznju i tackanje po gradu, zasto to sad kriti, cak i ako nije poginuo trkajuci se

ja sam bajker, i da poginem sutra mojom ili tudjom greskom ne zelim da me se pamti nikako drugacije niti da se uljepsava moja biografija

nasi izbori definisu nase zivote i nacin kako isti okoncava, to je cinjenica

jedan zivot je otisao, komentari su suvisni
Imaš pravo izbora sve dok si na strani zakona. Onog trenutka kad pređeš na drugu stranu zakona tvoj izbor ugrožava moj izbor. A moj izbor je da živim normalno i da poštujem zakon. Da poštujem druge učesnike u saobraćaju, da poštujem ograničenje brzine. Svojim izborom da voziš brzo, ugrožavaš moj život, život moje djece i živote svih drugih učesnika u saobraćaju. Ovakvih je 90%+ ljudi. A zbog vas 10%- i zbog vašeg prava na izbor svi ostali moraju strahovati za svoj život i za živote svoje djece koju voze u autima. To je totalni apsurd i pokazatelj koliko je današnje Sarajevsko društvo iskrivilo vrijednosti.

Zbog toga postoje zakoni (kakvi god da su) koji definišu do koje granice čovjek ima pravo izbora - prelazak preko te granice te stavlja u grupu kriminalaca, lopova, ubica i slično po svim zemaljskim i Božijim zakonima. U suprotnom, hajdemo ukinuti sve zakone, pa da svako može voziti kako hoće, nositi oružje kakvo hoće, upucati koga i kad hoće - zato što, zaboga, on ima pravo da izabere kako će živjeti, a ja nemam. Fuj!!!
Potpis :thumbup: .
Neka je rahmet i pokoj duši, poginulom,porodici iskreno saučešće.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#7774 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by Better Man »

Ne mogu da razumijem određene ljude koji vole da jurcaju, tj. da voze luđački i ugrožavaju druge učesnike u saobraćaju. Jutros na autoputu grozni uslovi za vožnju, a raznorazne budale prolijeću kao manijaci. Nemam ni sekunde sažaljenja, niti poštovanja prema onima koji zbog svojih ludorija stradaju na cesti. Žao mi je samo nevinih učesnika u saobraćaju. Da li je navedeni momak kriv za nesreću, tj. da li je on izazvao je nije važno (na određeni način je kriv), jer je svakako vozio mimo svih pravila i propisa (čitaj prašio kao manijak u autu koje nije za jurnjave). Da je poštovao pravila sobraćaja, ograničenje i uslove na cesti bio bi živ. Ovo je još jedan dokaz da kamere nemaju efekta i da bi trebalo na svakoj raskrsnici postaviti jednu policijsku patrolu.
matilda33
Posts: 35
Joined: 08/07/2009 08:28

#7775 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA

Post by matilda33 »

Sinoc vidim ovog lika oko 21:40 na Titovoj, jurcanje...u sebi rekoh, to brate...prva je tvoja.
I zaista tako i bi. Zao mi je kad neko ovo uradi svojim bliskim. naglasavam svojim bliskim, jer oni pate u svemu, optuzuju se, sto nisam ovo , sto nisam ono...ne shvatajuci nezrelost ovih mladica.
Zao mi je njihovih bliskih.
Njih samih, uopste. Lijepo piše : Ne brže od života. Nadam se da su naučili da čitaju još u osnovnoj školi.
Žao mi je i ljudi koje odvedu u smrt, hospitalizaciju, u stanje šoka. Sve zbog svoje neobuzdanosti i nezrelosti da kontrolišu unutrašnji poriv za adrenalinom.
Locked