Projekat: Giro di Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

fishtrija

#26 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija » 15/06/2008 17:18

Izgleda da samo ja radim nedjeljom u ovom gradu, pa još iz čistog entuzijazma... :-) Da bude jednostavnije objavljivati informacije i da je lakše ljude uputiti gdje da prate šta se dešava... Predstavljam vam blog stranicu naše skromne utrke. Benvenuti...

Image

debela

#27 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by debela » 15/06/2008 17:30

pa sta ce ti blog ako si na njemu samo nalijepio obavjestenje da se za sve dogovore koristi link lijevo? zar diskusija ne bi trebala biti javna?
pratim ovu temu iako nemam bic (nazalost) sto ne znaci da ne bih ucestvovala u akciji ako bih nadosla na neku dobru ideju.

Ashrafieh

#28 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Ashrafieh » 15/06/2008 17:42

Super ideja :thumbup:

Bilo bi dobro da odredite tačan datum. Pokušati ću animirati i prominentnije
bicikliste u gradu da se priključe.

pudlica

#29 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica » 15/06/2008 18:05

ne bi bilo lose kad bi se izganjali letci i plakati tipa A4,A3 pa da se po vilsonovom,vrelu bosne,darivi al to kad se odredi tacan datum pa uraditi i poljepiti po navedenim mjestima i da se letci djele

bavka

#30 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka » 15/06/2008 19:06

ibrahim_tanovic wrote:Mislim da je vrijeme za početi konkretno razmišljati o datumu ove manifestacije.

Moj prijedlog je nedelja, 06.07.08. To je drugi dan Tour de France, pa bi uz to mogli dodatno dobiti na popularnosti kroz taj medijski spektakl. Isto tako mislim da je lijepo vrijeme možda najvažniji uslov za ovaj događaj, tako da bi u slučaju lošeg trebalo odgoditi termin za možda sljedeću subotu ili nedelju...
meni ama bas nikako ne odgovara taj datum...naime,bas tada odoh u Bihac zbog sad vec tradicionalnog maratona BIHAC-SREBERNICA...vracam se 11.07. navece...pa vas molim da uvazite moju molbu,odnosno,odbacite Ibrahimov prijedlog i pomjerite datum odrzavanja ove nase male manifestacije :D
gledam na tv-u...u B.Luci se desila slicna stvar...izasli biciklisti na ulice i traze staze,prava,oznake...
evo maloprije se vratih sa Skakavca...i usput pomenuh kolegama ovaj Giro...ma odusevljeni su :D
cak jedan od drugova rece:"ma ako treba,nek' se invalidi zakace za nas,vozicemo ih na kraj svijeta...da se ne umaraju" uglavnom,min. nas 20 dolazi.
pozdrav :sax:

fishtrija

#31 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija » 15/06/2008 19:49

Odlično, više nego odlično. Moram istaći jednu stvar, samo da bude jasno ubuduće - iako ja radim ovu većinu posla i pokušavam koordinirati stvari, i apsolutno mi nije teško, dapače uživam u tome - ovo nije moja tema niti moja privatna inicijativa. Tako da komentari tipa, "što će 'TI' to i to..." mislim da ne stoje. Sve što radim radim za dobro biciklista u čitavom gradu, i pokušavam animirati ljude da se pridruže ovoj inicijativi. Ako ne uradimo sve što želimo zajedno i samo zajedno, onda ni od čega nema ništa.

* Kontakt služi za dogovaranje direktnih akcija. Mislim da nema smisla da se ja, npr., dogovaram sa nekim drugim forumašem gdje ćemo se naći kako bi posjetili Upravu saobraćajne policije... Ili da kažem ljudima iz neke eminentne firme, "dođite vi na forum, registrujte se, pa ćemo se dogovarati tamo oko pokroviteljstva..." To ne ide ako ćemo biti profesionalni. Diskusija je ovdje, ali između nas koji je organizujemo. Sve što se dogovori van foruma, biće transparentno i otvoreno predstavljeno i ovdje i na blogu, da bi SVI znali ŠTA se dešava. Također, blog postoji iz razloga što je lakše promovirati informacije i plasirati ih tamo za ljude sa strane, nego ovdje. URL bloga možemo staviti i na promo materijale, možemo ga objavljivati i u reklamama, a možemo i ljude efikasnije upućivati na informacije ako im kažemo adresu bloga, a ne ove šifre koje stoje gore kada otvorite temu na forumu... Na blogu nema informacija jer je tek otvoren, i zato stoji samo link na ovu temu. Ako ko ima vremena da pomogne, bujrum. Ja ipak sve sam radim, i uradiću sve ako treba, ali treba vremena.

* Što se tiče datuma - evo uvažićemo Bavkin prijedlog i pomjerićemo datum za slijedeći vikend. Taj maraton sam i ja zaboravio, i ne bi bilo lijepo da se poklapaju termini. Znači, evo oficijelno, radni datum održavanja Gira neka bude 12. juli 2008., subota. Vrijeme nećemo određivati, još je rano. Neka bude oko podneva. Mislim da je subota bolja od nedjelje jer ljudi su letargičniji nedjeljom i obično više odmaraju nego subotom. Naravno, diskutujmo o ovome, možda naletimo na bolje rješenje.

* Što se tiče plakata i flyera, to je svakako planirano i bez toga ne možemo ni djelovati. Treba nam sponzor za to, ali mislim da nećemo imati problema pronaći ga. Izganjaćemo nešto. Ovo treba također koordinirati i sa reklamom na radio stanicama. Evo uputićemo ovim putem i zvaničnu molbu portalu Sarajevo-x.com da nam ustupe prostor za neki banner na početnoj stranici ili gdje već misle da je zgodno mjesto. Ako nije problem moderatorima i administratorima da prenesu molbu, bili bismo im zahvalni...

Još jednom - sve ideje, prijedlozi, sugestije... štagod mislite da može pomoći, objavite ovdje ili koristite mail.

bavka

#32 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka » 15/06/2008 20:00

fishtrija wrote:Odlično, više nego odlično. Moram istaći jednu stvar, samo da bude jasno ubuduće - iako ja radim ovu većinu posla i pokušavam koordinirati stvari, i apsolutno mi nije teško, dapače uživam u tome - ovo nije moja tema niti moja privatna inicijativa. Tako da komentari tipa, "što će 'TI' to i to..." mislim da ne stoje. Sve što radim radim za dobro biciklista u čitavom gradu, i pokušavam animirati ljude da se pridruže ovoj inicijativi. Ako ne uradimo sve što želimo zajedno i samo zajedno, onda ni od čega nema ništa.

* Kontakt služi za dogovaranje direktnih akcija. Mislim da nema smisla da se ja, npr., dogovaram sa nekim drugim forumašem gdje ćemo se naći kako bi posjetili Upravu saobraćajne policije... Ili da kažem ljudima iz neke eminentne firme, "dođite vi na forum, registrujte se, pa ćemo se dogovarati tamo oko pokroviteljstva..." To ne ide ako ćemo biti profesionalni. Diskusija je ovdje, ali između nas koji je organizujemo. Sve što se dogovori van foruma, biće transparentno i otvoreno predstavljeno i ovdje i na blogu, da bi SVI znali ŠTA se dešava. Također, blog postoji iz razloga što je lakše promovirati informacije i plasirati ih tamo za ljude sa strane, nego ovdje. URL bloga možemo staviti i na promo materijale, možemo ga objavljivati i u reklamama, a možemo i ljude efikasnije upućivati na informacije ako im kažemo adresu bloga, a ne ove šifre koje stoje gore kada otvorite temu na forumu... Na blogu nema informacija jer je tek otvoren, i zato stoji samo link na ovu temu. Ako ko ima vremena da pomogne, bujrum. Ja ipak sve sam radim, i uradiću sve ako treba, ali treba vremena.

* Što se tiče datuma - evo uvažićemo Bavkin prijedlog i pomjerićemo datum za slijedeći vikend. Taj maraton sam i ja zaboravio, i ne bi bilo lijepo da se poklapaju termini. Znači, evo oficijelno, radni datum održavanja Gira neka bude 12. juli 2008., subota. Vrijeme nećemo određivati, još je rano. Neka bude oko podneva. Mislim da je subota bolja od nedjelje jer ljudi su letargičniji nedjeljom i obično više odmaraju nego subotom. Naravno, diskutujmo o ovome, možda naletimo na bolje rješenje.

* Što se tiče plakata i flyera, to je svakako planirano i bez toga ne možemo ni djelovati. Treba nam sponzor za to, ali mislim da nećemo imati problema pronaći ga. Izganjaćemo nešto. Ovo treba također koordinirati i sa reklamom na radio stanicama. Evo uputićemo ovim putem i zvaničnu molbu portalu Sarajevo-x.com da nam ustupe prostor za neki banner na početnoj stranici ili gdje već misle da je zgodno mjesto. Ako nije problem moderatorima i administratorima da prenesu molbu, bili bismo im zahvalni...

Još jednom - sve ideje, prijedlozi, sugestije... štagod mislite da može pomoći, objavite ovdje ili koristite mail.
kao sto rekoh...stojim ti na raspolaganju...svaki dan posle 4.jbg,nekad na poslu izleti malo vremena,al nije to-to.
i ne obaziri se na kojekakve komentare i "nizerazredne" postapalice. istrajacemo u ovome,pa makar samo ti i ja vozili glavnom dzadom :D
vidim da se ljudi javljalju i drago mi je :D idemo dalje!

pudlica

#33 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica » 15/06/2008 20:12

evo i ja sam sada na raspustu pa mogu uletiti ako treba nesto pomoci

fishtrija

#34 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija » 15/06/2008 20:22

Hvala bavka, ima da je odvezemo pa makar i da me šleper pokupi taman pred ciljem... :-D

* * * RULES AND REGULATIONS (radna verzija) postavljeni na blog. * * *

Ashrafieh

#35 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Ashrafieh » 15/06/2008 20:25

Ima li neko da radi u Coca-Coli ili Kiseljaku? Ovo se "ubilo" za sponzoriranje

ibrahim_tanovic

#36 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic » 16/06/2008 07:45

bavka wrote:kao sto rekoh...stojim ti na raspolaganju...svaki dan posle 4.jbg,nekad na poslu izleti malo vremena,al nije to-to.
i ne obaziri se na kojekakve komentare i "nizerazredne" postapalice. istrajacemo u ovome,pa makar samo ti i ja vozili glavnom dzadom :D
Drago mi je da smo našli vremenski termin. Moj prijedlog nije bio ni manje ni više nego - prijedlog.

I ja sam 100% tu. Idemo dalje!

Jutros sam bio 49. posjetioc bloga gira. Samo 49. Treba se ovo puno više promovisati.

Mislim da se treba malo iše posvetiti mlađem uzrastu, srednjoškolskom i studentima. Možda bi tu dernek.ba bio dobar ili facebook, što se weba tiče. A što se letaka tiče, ima li neki nastavnik prisutan koji bi ištampao letke (nakon što se ovdje kreiraju) i podjelio ih svojim učenicima da ih kače po gradu?

Dirty Harry

#37 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Dirty Harry » 16/06/2008 08:48

Pitanje:

Talijanski naziv, boje Italije ...? Ima li BiH gdje u priči ili sam nešto propustio?

bavka

#38 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka » 16/06/2008 08:50

Dirty Harry wrote:Pitanje:

Talijanski naziv, boje Italije ...? Ima li BiH gdje u priči ili sam nešto propustio?
ma gledaj da ne propustis ovo...a kakav je naziv i cije su boje...manje je bitno :D

Dirty Harry

#39 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by Dirty Harry » 16/06/2008 08:54

bavka wrote:

ma gledaj da ne propustis ovo...a kakav je naziv i cije su boje...manje je bitno :D
Ma nije frka, i sam sam (rekreativni) biciklista ... ali malo promovisanja naše zemlje ne bi bilo zgoreg, malo je zbunjujuće ... samo jedna konstruktivna kritika ...

bavka

#40 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka » 16/06/2008 08:59

Dirty Harry wrote:
bavka wrote:

Ma nije frka, i sam sam (rekreativni) biciklista ... ali malo promovisanja naše zemlje ne bi bilo zgoreg, malo je zbunjujuće ... samo jedna konstruktivna kritika ...
:bih:

pudlica

#41 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by pudlica » 16/06/2008 09:40

ibrahim_tanovic wrote:
bavka wrote:kao sto rekoh...stojim ti na raspolaganju...svaki dan posle 4.jbg,nekad na poslu izleti malo vremena,al nije to-to.
Drago mi je da smo našli vremenski termin. Moj prijedlog nije bio ni manje ni više nego - prijedlog.

I ja sam 100% tu. Idemo dalje!

Jutros sam bio 49. posjetioc bloga gira. Samo 49. Treba se ovo puno više promovisati.

Mislim da se treba malo iše posvetiti mlađem uzrastu, srednjoškolskom i studentima. Možda bi tu dernek.ba bio dobar ili facebook, što se weba tiče. A što se letaka tiče, ima li neki nastavnik prisutan koji bi ištampao letke (nakon što se ovdje kreiraju) i podjelio ih svojim učenicima da ih kače po gradu?

to je malo tesko posto je raspust al sad ce knjizice ubrzo pa bi se po skoli moglo zaljepiti

cnermina

#42 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by cnermina » 16/06/2008 10:19

tek sad vidjeh ovu temu i ODUSEVLJENA sam inicijativom :)

ako se bude islo na to da se, pored biciklista ukljuce i osobe u kolicima, onda bi se i mi iz Udruzenja DOBRO rado uljucili (ovo jos potvrdim dok se konsultujem sa ostalim clanovima).

mislim da bi to koliko toliko pomoglo od toga da se onda mogu zvanicno slati dopisi sa memorandumom i pecatom, pa mi imamo vec saradnju sa odredjenim medijima i slicno.

ako ste zainteresovani za saradnju javite mi se na [email protected] pa da se dogovorimo kako i sta.

munevera44

#43 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by munevera44 » 16/06/2008 10:55

Ja sam ZA i sigurno učestvujem.
Što se tiče organizacije, de popustite malo, Svi smo mi odrasli i ozbiljni učesnici u saobraćaju. Odakle god da krenemo, pored RTV doma ćemo proći. Ma kakvi proći, stati, to je naša TV eto nas njima.
A što se tiče sponzora ni tu nebi trebao biti problem. Kada objavimo mjesto našeg okupljanja, na tom mjestu je svaki sponzor dobro došao. A i cijelu trasu naše vožnje treba objaviti ranije. Pa sponzori ako želite naprimjer ispred RTV doma, plato ispred bazena na Otoci, itd. mi učesnici biciklijade ćemo stati, popiti kolu ili sok, obući majicu sponzora ili staviti kapu sa logom sponzora, a zauzvrat slikajte nas dobro i sponzorima, a nama neće biti na odmet. A na cilju naše vožnje, odmoriti se, družiti, popiti sok iz ruksaka, sendvič, podjeliti sa onima koji nisu ponijeli, i to je to. Ko želi nek se pridruži, dobri ljudi sa dobrim namjerama
dodjite, vidite, pridružite nam se.

jasminasab

#44 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by jasminasab » 16/06/2008 10:58

Wooow, ja sam taman kupila novi bike, samo da ga sastavim i dolaziiiiim. :D :D Saljem pp za kontakt.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: za inicijativu!

Sto se tice sponzora, moze se kontaktirati i neka od radnji s biciklima i opremom, ako to kod nas uVopste postoji, nisam u toku...

fishtrija

#45 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija » 16/06/2008 11:01

Evo da odgovorim na brzinu... Ideja je bila identificirati se sa nekom od major biciklističkih utrka - Tourom, Vueltom ili Girom. Nekako nam je Giro najbliži a raja u Sarajevu oduvijek govori djir za krug, pa odatle i naziv i boje... A što se tiče lokalne identifikacije, tu je grb grada. Doduše, nema nikakvog kolorita ni simbola države, ali ne znači da ih neće ni biti na zvaničnim promo materijalima. Mada, utrka nije međunarodnog karaktera tako da je svima jasno da smo u BiH, i zbog naziva i zbog grba grada... Ali ovo su sve radne verzije i podložne su promjenama.

fishtrija

#46 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by fishtrija » 16/06/2008 11:04

Muštuluk:

* Štampa promo materijala (plakata, flyera, letaka, štatijaznam čega već ne...) je dogovorena kao sponzorstvo, ali treba nam sponzorstvo u vidu pripreme za štampu. Računarska priprema nije problem, ali treba nam sponzor za izradu offset ploča za štampu. To radi nekoliko firmi u gradu, ako neko zna nekoga, zadajte se...

zlatiborka

#47 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by zlatiborka » 16/06/2008 12:25

jasminasab wrote:Wooow, ja sam taman kupila novi bike, samo da ga sastavim i dolaziiiiim. :D :D Saljem pp za kontakt.

Sto se tice sponzora, moze se kontaktirati i neka od radnji s biciklima i opremom, ako to kod nas uVopste postoji, nisam u toku...
Joj, biciklisti sto ste me upalili! Dodje mi da odem i kupim sebi biciklo, jer vec odavno razmisljam da se vise krecem napolju po cistom zraku, nego sto sjedim u kuci i buljim u TV i kompjuter!

Ko mi moze preporuciti gdje da kupim jeftino, a kvalitetno biciklo i takodje prodavnicu gdje mogu nabaviti onaj lanac ili lokot za zakljucavanje bicikla ukoliko ga negdje usput ostavim, pa da ga neko ne ukrade. Isto tako me zanima gdje mogu kupiti korpu (ili metalnu mrezu) koju bih stavila naprijed na volan, da tu napr. mogu staviti torbu ili nesto sto ne mogu drzati u rukama dok vozim.

Svaka informacija je dobrodosla, jako bih voljela da ucestvujem u djiru, a i poslije da se cesto vozikam.....

ibrahim_tanovic

#48 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by ibrahim_tanovic » 16/06/2008 12:36

zlatiborka wrote:Joj, biciklisti sto ste me upalili! Dodje mi da odem i kupim sebi biciklo, jer vec odavno razmisljam da se vise krecem napolju po cistom zraku, nego sto sjedim u kuci i buljim u TV i kompjuter!
Super! Neka ti ovo onda bude prvi djir. ;-) Pa nam se opet vrati...

bavka

#49 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by bavka » 16/06/2008 12:39

zlatiborka wrote:
jasminasab wrote:Wooow, ja sam taman kupila novi bike, samo da ga sastavim i dolaziiiiim. :D :D Saljem pp za kontakt.

Joj, biciklisti sto ste me upalili! Dodje mi da odem i kupim sebi biciklo, jer vec odavno razmisljam da se vise krecem napolju po cistom zraku, nego sto sjedim u kuci i buljim u TV i kompjuter!

Ko mi moze preporuciti gdje da kupim jeftino, a kvalitetno biciklo i takodje prodavnicu gdje mogu nabaviti onaj lanac ili lokot za zakljucavanje bicikla ukoliko ga negdje usput ostavim, pa da ga neko ne ukrade. Isto tako me zanima gdje mogu kupiti korpu (ili metalnu mrezu) koju bih stavila naprijed na volan, da tu napr. mogu staviti torbu ili nesto sto ne mogu drzati u rukama dok vozim.

Svaka informacija je dobrodosla, jako bih voljela da ucestvujem u djiru, a i poslije da se cesto vozikam.....
Ciklocentar na Malti,odmah pored imamexa :D odes i ljudi te posavjetuju.Tamo imas sve sto trazis :D

munevera44

#50 Re: Giro di Sarajevo - Inicijativa

Post by munevera44 » 16/06/2008 13:41

Čini mi se ljudi krenulo je krenulo.
Evo jedan prijedlog.
Obavezno pozvati kao učesnike naše policajce, one na biciklu, baš su fora.

Locked