Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1926

Post by suncica24 »

fixer wrote:Da ne bi rekli predstavnici vlasti da je nash zadatak da samo kudimo vlast, Pokusajmo se prosiriti i na neke druge sfere drustva i napraviti kakvu korisnu stvar. Imam ideju da kontaktiramo neku socijalnu sluzbu i ponudimo svoje volonterske usluge u cilju rijesavalja nekih problema koje su prisutne u nashem drustvu. Budimo primjer gradjanima ovog grada i drzave kako se radi za zajednicki cilj. Pomozimo onima koji trebaju pomoc. Sta mislite?
ODLICNA IDEJA!
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#1927

Post by [Matrix] »

suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
I ja nikako da ovo zavrsim (mislim rad).Citam na preskoke izmedju foruma i "Internet Galaksija" (Manuel Castells).Da,jos nesta.Danas sam skoro cijeli ulaz povezao na net.Imam Wireless router 10-etak ljudi se nakacilo,uglavnom mladje raje.Bas gledam,trose mi limit uuuuuh.
Jos,jos mislim da je danas na protestu kod Katedrale bio i dr.Priganica.Moze biti vama to nish ne znaci.To je jedni dr filozofije bez posla.napisao je finu knjigu "prodor ka drugom" (mislim jezicke igre Wittgenstein)
Last edited by [Matrix] on 16/02/2008 21:10, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1928

Post by fixer »

suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
ako zakupimo bilborde ljudi ce na nas pocet gledati isto kao i na vlast. reci ce da imamo para za reklame a kome tad objasniti da nitko ne stoji iza nas. jedina nasha reklama treba da bude nash rad. nek se par puta u novinama pojavi naslov "forumashi organizirali ciscenje vrela bosne" "forumashi u posjeti djecijem selu" i ljudi ce shvatiti koja je nasha uloga.
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#1929

Post by Šapat »

Ispred potpisanih NVO-a su danas svi bili tamo. Samo da se zna :)

Cak su i pistaljke dijelili :):):)
Last edited by Šapat on 03/09/2008 12:39, edited 1 time in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1930

Post by DaysleepeR »

fixer wrote:
suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
ako zakupimo bilborde ljudi ce na nas pocet gledati isto kao i na vlast. reci ce da imamo para za reklame a kome tad objasniti da nitko ne stoji iza nas. jedina nasha reklama treba da bude nash rad. nek se par puta u novinama pojavi naslov "forumashi organizirali ciscenje vrela bosne" "forumashi u posjeti djecijem selu" i ljudi ce shvatiti koja je nasha uloga.
nemojte molim vas takvih jeftinih fazona kojima se politicari obilato koriste

ima aktivnost koja se desava ne treba drugi PR

pogotovo ako je u sluzbi skretanja paznje na sebe
nemamo kamenja u dzepovima, ne treba nam tako nesto
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1931

Post by fixer »

suncica24 wrote:
fixer wrote:Da ne bi rekli predstavnici vlasti da je nash zadatak da samo kudimo vlast, Pokusajmo se prosiriti i na neke druge sfere drustva i napraviti kakvu korisnu stvar. Imam ideju da kontaktiramo neku socijalnu sluzbu i ponudimo svoje volonterske usluge u cilju rijesavalja nekih problema koje su prisutne u nashem drustvu. Budimo primjer gradjanima ovog grada i drzave kako se radi za zajednicki cilj. Pomozimo onima koji trebaju pomoc. Sta mislite?
ODLICNA IDEJA!
ovo ako se uradi, uraditi ce se dobro dijelo i zacepiti usta za sva vremena vlasti da smo placenici i rulja. da ne kazem kakav ce ovo odjek imati u javnosti. trebamo konstantno biti prisutni u javnosti. dal kao organizatori protesta ili kao oni koji unapredjuju drustvo.
mirno protesti + bez politike+socijalni rad= forumashi sa-x
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1932

Post by alica.k »

fixer wrote:
suncica24 wrote:
fixer wrote:Da ne bi rekli predstavnici vlasti da je nash zadatak da samo kudimo vlast, Pokusajmo se prosiriti i na neke druge sfere drustva i napraviti kakvu korisnu stvar. Imam ideju da kontaktiramo neku socijalnu sluzbu i ponudimo svoje volonterske usluge u cilju rijesavalja nekih problema koje su prisutne u nashem drustvu. Budimo primjer gradjanima ovog grada i drzave kako se radi za zajednicki cilj. Pomozimo onima koji trebaju pomoc. Sta mislite?
ODLICNA IDEJA!
ovo ako se uradi, uraditi ce se dobro dijelo i zacepiti usta za sva vremena vlasti da smo placenici i rulja. da ne kazem kakav ce ovo odjek imati u javnosti. trebamo konstantno biti prisutni u javnosti. dal kao organizatori protesta ili kao oni koji unapredjuju drustvo.
mirno protesti + bez politike+socijalni rad= forumashi sa-x
protest nema organizatore :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1933

Post by DaysleepeR »

ne kontam sta ce forumasi cistiti vrelo bosne, baviti se socijalnim radom ako vec postoje institucije koje su na budzetu zaduzene da to rade

treba ukazati da oni to ne rade a ne raditi njihov posao

razmislite malo
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#1934

Post by Šapat »

Imam pitanje, generalno.

Zasto o svemu ovome pricamo na ovom forumu, mislim na dio koji se tice Sarajeva. Ovo su vec politicke teme koje se ne ticu samo naseg grada, nego cijele drzave.

Mozda ne bi bilo lose da se i drugi gradovi prikljuce, mozda se animiraju i ljudi iz drugih gradova, jer ovo kako je krenulo ( i neka je, bilo je i krajnje vrijeme), vrlo brzo cemo stici i na Marijin Dvro i zajednicke institucije.

Gdje i trebamo na kraju stici, bar po meni. Zato predlazem da se ova cijela tema prebaci u politicki dio. Neka sve vide svi. Ovako, masa ljudi mozda ovo i ne vidi.
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1935

Post by Skyfox »

fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1936

Post by fixer »

DaysleepeR wrote:
fixer wrote:
suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
ako zakupimo bilborde ljudi ce na nas pocet gledati isto kao i na vlast. reci ce da imamo para za reklame a kome tad objasniti da nitko ne stoji iza nas. jedina nasha reklama treba da bude nash rad. nek se par puta u novinama pojavi naslov "forumashi organizirali ciscenje vrela bosne" "forumashi u posjeti djecijem selu" i ljudi ce shvatiti koja je nasha uloga.

nemojte molim vas takvih jeftinih fazona kojima se politicari obilato koriste

ima aktivnost koja se desava ne treba drugi PR

pogotovo ako je u sluzbi skretanja paznje na sebe
nemamo kamenja u dzepovima, ne treba nam tako nesto
to nisu jeftini fazoni. to postaju jeftini fazoni kad ih ljudi koriste da dodju na vlast. nas vlast ne interesuje. te "jeftine fazone" organizovat treba da unaprijedimo nash zivot.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1937

Post by DaysleepeR »

fixer wrote:
DaysleepeR wrote:
fixer wrote: ako zakupimo bilborde ljudi ce na nas pocet gledati isto kao i na vlast. reci ce da imamo para za reklame a kome tad objasniti da nitko ne stoji iza nas. jedina nasha reklama treba da bude nash rad. nek se par puta u novinama pojavi naslov "forumashi organizirali ciscenje vrela bosne" "forumashi u posjeti djecijem selu" i ljudi ce shvatiti koja je nasha uloga.

nemojte molim vas takvih jeftinih fazona kojima se politicari obilato koriste

ima aktivnost koja se desava ne treba drugi PR

pogotovo ako je u sluzbi skretanja paznje na sebe
nemamo kamenja u dzepovima, ne treba nam tako nesto
to nisu jeftini fazoni. to postaju jeftini fazoni kad ih ljudi koriste da dodju na vlast. nas vlast ne interesuje. te "jeftine fazone" organizovat treba da unaprijedimo nash zivot.
napisao sam ti gore

postoje institucije koje zakonski moraju da rade taj posao

sto ces raditi njihov posao?
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1938

Post by alica.k »

DaysleepeR wrote:
napisao sam ti gore

postoje institucije koje zakonski moraju da rade taj posao

sto ces raditi njihov posao?
slazem se. mi treba da ukazemo na njihov nerad a ne da radimo njihov posao.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1939

Post by -LIBERO- »

Ponosan sam na cijelu ekipu koja je danas bila na ulicama nasega grada,svaka cast,kulturno,urbana,demokratski smo pokazali kolika smo "rulja" i tako im izbili iz ruku jos jedno ,omiljeno,oruzije protiv nas.


Razocaravajuce je da je u gradu od 450hiljada ljudi,nas bilo oko 500-600 :shock: ,a da je u tom periodu samo po kaficima bilo barem 1000ljudi.

Ali eto,borimo se,nadam se da ce i drugi shvatiti svrhu i snagu izlaska na ulicu i borbe za svoja prava.

Mislim da je bolja varijanta odraditi flajere i zasipati grad :D ,lijepiti,dijeliti,poklanjati..svima i na svim mjestima ovoga grada.,od bilborda,jer bi stvarno to mogli poslije koristiti u kampanji kako nas podrzava i finansira CIA,KGB,Vatikan,Dodik...vanzemaljci....

O ovoj alapaci koja je brbljla kod Senada ,ne zelim ni da govorim.
njen nacin komunikacije sve sam po sebi govori o njoj.
I naravno da je napad najbolja odbrana,narocito kada nemas dovoljno argumenta u diskusiji.


Idemo dalje.......
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1940

Post by suncica24 »

fikser: Ako da, mozemo pocrtati da smo mi to platili od nasih, licnih, novaca. A ne kao oglas od strane vlade :D
Ako ne... onda ne! I tacka
PS: Nadam se da ste svjesni da su ljudi tamo bili i zbog drugih problema.
Sapat: Znamo, vidjeli smo, primjetili smo. Samo...niste ponjeli dovoljno pistaljki, neki od nas su ostali bez njih :sad:
Mi ovdje govorimo o organizacionom dijelu. Da li ste spremni na to (zajedno s nama)? Da svi zajedno budemo Valter (bez isticanja medjusobno)?
DaysleepeR: Ja se slazem. Ustvari, ne znam ni slazem li se. Mislim, svi smo mi, na svoj nacin, korisni gradjani drustva. Je li treba sad da to isticemo? Ako ce to potaknuti druge na akciju mislim da trebamo, ako je cilj da se "opravdamo" pred licem vlasti i naroda, mislim da ne.
PS: A sad ljudi stvarno odoh :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1941

Post by alica.k »

jel mislite da bi nam trebao neki znak? nesto sto ce na svim sljedecim protestima bit prisutno? il je i to previse....obiljezavanja?
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1942

Post by Skyfox »

alica.k wrote:jel mislite da bi nam trebao neki znak? nesto sto ce na svim sljedecim protestima bit prisutno? il je i to previse....obiljezavanja?
to sam i ja napisao neki zastitni znak. Nesto sto ce vizuelno predstavljati proteste!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1943

Post by DaysleepeR »

danas ces ocistiti vrelo bosne objaviti to

onda ce Semiha doci sa novinarima i reci juce su neki pojedinci samoinicijativno nestrucno cistili vrelo bosne i unistili to i to i to itd.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1944

Post by fixer »

DaysleepeR wrote:ne kontam sta ce forumasi cistiti vrelo bosne, baviti se socijalnim radom ako vec postoje institucije koje su na budzetu zaduzene da to rade

treba ukazati da oni to ne rade a ne raditi njihov posao

razmislite malo
i u mnogo razvijenijim drzavama nego sto je bosna postoji potreba za volonterima i ljudi razlicitih profesija nekad rade korisnu stvar za drustvo besplatno. ako u nekoj drzavi kao sto je norveska(socijalno na mnogo vecem nivu neg u bih) ljudi volontiraju, ne vidim zasto u bosni ne bi bila potreba za tim.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#1945

Post by -LIBERO- »

alica.k wrote:jel mislite da bi nam trebao neki znak? nesto sto ce na svim sljedecim protestima bit prisutno? il je i to previse....obiljezavanja?
ja mislim da se vec samo po sebi izdvojilo to nesto oko Valtera
E sada,da li je to ok i dali treba nastaviti to forsirati....to i neznam bas.

Ali je cinjenica da je to sa Valterom tu .....
Last edited by -LIBERO- on 16/02/2008 21:28, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1946

Post by vjesticanametli »

Šapat wrote:Nego...vijeh negdje da neko spominje uvezivanje preko MSN-a, pa da pripupitam kome da dam tu adresu da i mene mozete vabit kad se kvalitetno pljuje...
meni na pp :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1947

Post by DaysleepeR »

fixer wrote:
DaysleepeR wrote:ne kontam sta ce forumasi cistiti vrelo bosne, baviti se socijalnim radom ako vec postoje institucije koje su na budzetu zaduzene da to rade

treba ukazati da oni to ne rade a ne raditi njihov posao

razmislite malo
i u mnogo razvijenijim drzavama nego sto je bosna postoji potreba za volonterima i ljudi razlicitih profesija nekad rade korisnu stvar za drustvo besplatno. ako u nekoj drzavi kao sto je norveska(socijalno na mnogo vecem nivu neg u bih) ljudi volontiraju, ne vidim zasto u bosni ne bi bila potreba za tim.
imas volonterska udruzenja

ovdje se radi nesto drugo
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1948

Post by alica.k »

-LIBERO- wrote:
alica.k wrote:jel mislite da bi nam trebao neki znak? nesto sto ce na svim sljedecim protestima bit prisutno? il je i to previse....obiljezavanja?
ja mislim da se vec samo po sebi izdvojilo ti nesto oko Valtera
E sada,da li ej to ok i dali treba nastaviti to forsirati....to i neznam bas.

Ali je cinjenica da je to sa Valterom tu .....
W fino usminkano? i ljubicasta boja, sto neko rece!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1949

Post by fixer »

DaysleepeR wrote:danas ces ocistiti vrelo bosne objaviti to

onda ce Semiha doci sa novinarima i reci juce su neki pojedinci samoinicijativno nestrucno cistili vrelo bosne i unistili to i to i to itd.
e u tom je fazon. mi se trebamo ponuditi a njihovo je da nas il odbiju il nam kazu uradite to i to. jednostavno zar ne.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1950

Post by teAMICA »

Ja sam definitivno za to da zakupimo barem 1 bilboard sa nekom "pametnom", to ipak ljudi moraju vidjeti (iz tramvaja, auta, pješaci...)

dole možemo napisati da smo "Walter - jedva pare skuckali za ovo" :D
Post Reply