Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#1751

Post by PITARKA_SA »

ignoriste MOLIM VAS ove suvisne komentare,nema svrhe i sami znamo da od suplje rasprave sa pojedincima ovdje nemamo nista.lagano ignore i to je to.

i apsolutno je netacno da nas je danas bilo par stotina,ali dobro sve je to informacija od medija do medija.sto se i moglo ocekivati. :)


po onakvoj zimi i mechavi svi oni koji su dosli svaka cast i vidimo se opet u subotu,naravno :) uvjerena sam da ce biti duplo vise raje, jer smo pokazali ljudima da se moze sve provesti bez incidenta.vjerujem da su mnogi koji su htjeli doci bili skepticni zbog desavanja u srijedu i drago mi je da je danas sve proslo kako treba :)

imaju li obraza i dalje tvriditi da smo neciji placenici? rulja?

sljedece subote jos vise pistaljki,parola i rulj..ovaj, raje:) :)
deteficirani
Posts: 22
Joined: 15/02/2008 00:02

#1752

Post by deteficirani »

BSn wrote:
skojotovski wrote:
alica.k wrote:evo ljudi, finalna verzija, de mi pomozite, jesam li pretjerala?
ja mislim da se i ne trebamo potpisivati...
ako pozivamo ostale gradove, onda je suvisno potpisati "Za Sarajevo kakvo zasluzujemo".
prijedlog: Duh Waltera za dostojan zivot u BiH. tako nesto
Ma ne duh Waltera. Izazvace emocije pomijesane s komunizmom i eto odmah otpora kod nekih.
Mislim isto da nebi trebalo potpisivati u "Duhu Wltera"

Hajde probaj ukonponovati nešto u smislu da je konačno vrjeme da oni koji ne rade budu smjenjeni a oni koji rade budu nagrađeni. Nešto u tom smislu.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#1753

Post by Zox »

suncica24 wrote:Zox: ni ja necu nista reci za player. I CD oko kojeg se namucih do neko doba :D Ali, ako nista, naucili smo za slijedeci put (napisah negdje nekoliko prijedloga)
Alica.k: SALJI! (Ko se nije javio...)
Znam da si ostala do neko doba :(
I inace da znate za ubuduce, ja zivim odmah do katerdrale, ako treba zastekati transparente preko noci, ako treba CD player, DVD player, video ili sta vec tu sam!
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#1754

Post by Big Boy »

alica.k wrote:poslala vec ovo, gotovo... kad ste spori.
Ja napisah citav tekst... samo sto se postovi redaju kao gljive poslije kise. :-)
jolia
Posts: 135
Joined: 08/11/2005 19:42
Location: sarajevo

#1755

Post by jolia »

DaysleepeR wrote:
pudlica wrote:a sto su nam se politicari prepali pa poredali policiju po ulicama,sve rade da pokazu da smo mi kriminalci a oni nisu,sljedeci put ce vojsku postaviti da stoji :D
nece vojsku nikad

poznajem jednog od glavnokomandujucih oficira covjeka zaduzenog za operacije takve vrste

on mi je zivotom garantovao da vojska nikad nece vise stati ni uz jednu stranku i da se tu slazu svi vojnici svih nacionalnosti

A kakva smo mi to stranka?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1756

Post by suncica24 »

DaysleepeR wrote:OK,

pouzdano znam da mnogo poznatih lilcnosti ima otvoreno account na sa-x

trebamo ih javno pozvati da nam se pridruze, moze i preko portala, moze i preko medija

neka upotrijebe svoje accounte da bi se ocitovali po pitanju ovoga sto je pokrenuto

od njih se nece traziti da drze govore niti da budu u prvim redovima, samo neka budu tu - ako hoce naravno
Ja mislim, a to je veoma podlozno diskusiji, da mozemo pozvati i sve stranke (i one koje su na vlasti i one koje su u opoziciji) da pozovu, interno, svoje clanove da nam se pridruze (naravno, bez ikakvih parola i obiljezja). Jer ovo je pitanje svih gradjana i samo svi mi mozemo natjerati vlasti da rade za sve nas.
Time bi pokazali da nam nije cilj ici protiv stranaka pojedinacno, vec protiv funkcionera ponaosob, pozvali bi stranke da same smjene svoje nesposobne funkcionere i dali svemu ovome zaista gradjanski pecat.
Tako bismo jasno rekli da nam je samo u cilju da oni koji su izabrani i rade svoj posao. Ako ne rade, ma ko i odakle bili, neka odstupe!
Jos jedom naglasavam: Diskusija na ovu temu je VEOMA POZELJNA!
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1757

Post by alica.k »

Treći po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaći na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća. Također želimo se zahvaliti Sarajevo-x portalu na objektivnosti, korektnosti i ustupljenom prostoru na forumu.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Želimo jos da naglasimo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, već samo "duh Waltera", građani Sarajeva, koji više ne žele da nijemo trpe i koji žele život dostojan čovjeka.

Želimo poručiti svim građanima koji žele da učestvuju ili prate pripreme narednih dešavanja, pridružite nam se na Sarajevo-x forumu! Također se pozivaju građani Banja Luke, Zenice, Mostara, Tuzle, Bihaća i svih ostalih gradova u BiH da nam se pridruže.

U borbi za bolje sutra!
to sam poslala.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1758

Post by skojotovski »

jolia wrote:
DaysleepeR wrote:
pudlica wrote:a sto su nam se politicari prepali pa poredali policiju po ulicama,sve rade da pokazu da smo mi kriminalci a oni nisu,sljedeci put ce vojsku postaviti da stoji :D
nece vojsku nikad

poznajem jednog od glavnokomandujucih oficira covjeka zaduzenog za operacije takve vrste

on mi je zivotom garantovao da vojska nikad nece vise stati ni uz jednu stranku i da se tu slazu svi vojnici svih nacionalnosti

A kakva smo mi to stranka?
hebena! i to su vec i vidjeli! :D
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#1759

Post by Martian_Kyo »

PITARKA_SA wrote:i

sljedece subote jos vise pistaljki,parola i rulj..ovaj, raje:) :)
svakako ovo, vise puta su me pitali, gdje mogu pištaljke nabavit, kad smo ih već sve podjelili.

I ono za CD-player svakako. Razglas je bio odlična ideja, i mislim da je slao poruku da smo ozbiljni, samo što je nakon montiranja staja šuteći.

Dalke idući put, što više stvari za dijelit. Naljepnica, transparenata, zviždaljki i druge MIRNE protest opreme. Za ove slobodne letače sto dođu na proteste :D
Sve što će animrati ljude.
averoes
Posts: 19
Joined: 15/02/2008 19:39

#1760

Post by averoes »

Time bi pokazali da nam nije cilj ici protiv stranaka pojedinacno, vec protiv funkcionera ponaosob, pozvali bi stranke da same smjene svoje nesposobne funkcionere i dali svemu ovome zaista gradjanski pecat.
Tako bismo jasno rekli da nam je samo u cilju da oni koji su izabrani i rade svoj posao. Ako ne rade, ma ko i odakle bili, neka odstupe!
Jos jedom naglasavam: Diskusija na ovu temu je VEOMA POZELJNA![/quote]

suncice24

potpisujem

konacno glas razuma
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1761

Post by alica.k »

Big Boy wrote:
alica.k wrote:poslala vec ovo, gotovo... kad ste spori.
Ja napisah citav tekst... samo sto se postovi redaju kao gljive poslije kise. :-)
:( sori. sljedeci put...
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1762

Post by skojotovski »

Martian_Kyo wrote:
PITARKA_SA wrote:i

sljedece subote jos vise pistaljki,parola i rulj..ovaj, raje:) :)
svakako ovo, vise puta su me pitali, gdje mogu pištaljke nabavit, kad smo ih već sve podjelili.

I ono za CD-player svakako. Razglas je bio odlična ideja, i mislim da je slao poruku da smo ozbiljni, samo što je nakon montiranja staja šuteći.

Dalke idući put, što više stvari za dijelit. Naljepnica, transparenata, zviždaljki i druge MIRNE protest opreme. Za ove slobodne letače sto dođu na proteste :D
Sve što će animrati ljude.
gole koke, pljeske, cevapi... :-)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1763

Post by suncica24 »

Evo link, jesam se ismijala:
http://simpli.blogger.ba/
Dusu dalo za parolu :D
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#1764

Post by newone »

suncica24 wrote:
DaysleepeR wrote:OK,

pouzdano znam da mnogo poznatih lilcnosti ima otvoreno account na sa-x

trebamo ih javno pozvati da nam se pridruze, moze i preko portala, moze i preko medija

neka upotrijebe svoje accounte da bi se ocitovali po pitanju ovoga sto je pokrenuto

od njih se nece traziti da drze govore niti da budu u prvim redovima, samo neka budu tu - ako hoce naravno
Ja mislim, a to je veoma podlozno diskusiji, da mozemo pozvati i sve stranke (i one koje su na vlasti i one koje su u opoziciji) da pozovu, interno, svoje clanove da nam se pridruze (naravno, bez ikakvih parola i obiljezja). Jer ovo je pitanje svih gradjana i samo svi mi mozemo natjerati vlasti da rade za sve nas.
Time bi pokazali da nam nije cilj ici protiv stranaka pojedinacno, vec protiv funkcionera ponaosob, pozvali bi stranke da same smjene svoje nesposobne funkcionere i dali svemu ovome zaista gradjanski pecat.
Tako bismo jasno rekli da nam je samo u cilju da oni koji su izabrani i rade svoj posao. Ako ne rade, ma ko i odakle bili, neka odstupe!
Jos jedom naglasavam: Diskusija na ovu temu je VEOMA POZELJNA!
Ni slucajno ljude iz vladajucih stranaka. Ako u tim strankama ima postenih politicara i smatraju da ono sto njihove stranke rade nije uredu, onda neka istupe iz clanstva istih. Vladajuce stranke vladaju vec 16 godina i pogledaj gdje su doveli cjelokupnu situaciju u zemlji.
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#1765

Post by Martian_Kyo »

suncica24 wrote:Evo link, jesam se ismijala:
http://simpli.blogger.ba/
Dusu dalo za parolu :D
hehehe
A za to mi se čips toliko jeo kad sam došao kući.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#1766

Post by Dasi »

alica.k wrote:poslala vec ovo, gotovo... kad ste spori.
i ja mislim da umjesto ono FORUMASI treba staviti GRADJANI S FORUMA SA-X ili nesto slicno. ono FORUMASI mi zvuci kao sekta
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1767

Post by jasminasab »

Evo malo slikica koje sam ja danas slikovala... :)


Mozda je zima, ali nas ima:

Image


Fleki, jedan od najglasnijih protestanata:

Image


Das Ist Walter:

Image


Kupili ste medije, ali internet je jos nas:

Image


Specijalci koji su nas cuvali (hvala im na tome):

Image


Nemojte ih gadjati, oni jedva cekaju:

Image


Nase je da pitamo, vase da odgovarate, jer rulja placa porez:

Image
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#1768

Post by PITARKA_SA »

newone wrote:
suncica24 wrote:
DaysleepeR wrote:OK,

pouzdano znam da mnogo poznatih lilcnosti ima otvoreno account na sa-x

trebamo ih javno pozvati da nam se pridruze, moze i preko portala, moze i preko medija

neka upotrijebe svoje accounte da bi se ocitovali po pitanju ovoga sto je pokrenuto

od njih se nece traziti da drze govore niti da budu u prvim redovima, samo neka budu tu - ako hoce naravno
Ja mislim, a to je veoma podlozno diskusiji, da mozemo pozvati i sve stranke (i one koje su na vlasti i one koje su u opoziciji) da pozovu, interno, svoje clanove da nam se pridruze (naravno, bez ikakvih parola i obiljezja). Jer ovo je pitanje svih gradjana i samo svi mi mozemo natjerati vlasti da rade za sve nas.
Time bi pokazali da nam nije cilj ici protiv stranaka pojedinacno, vec protiv funkcionera ponaosob, pozvali bi stranke da same smjene svoje nesposobne funkcionere i dali svemu ovome zaista gradjanski pecat.
Tako bismo jasno rekli da nam je samo u cilju da oni koji su izabrani i rade svoj posao. Ako ne rade, ma ko i odakle bili, neka odstupe!
Jos jedom naglasavam: Diskusija na ovu temu je VEOMA POZELJNA!
Ni slucajno ljude iz vladajucih stranaka. Ako u tim strankama ima postenih politicara i smatraju da ono sto njihove stranke rade nije uredu, onda neka istupe iz clanstva istih. Vladajuce stranke vladaju vec 16 godina i pogledaj gdje su doveli cjelokupnu situaciju u zemlji.
slazem se.
ako su vec u vladajucuj stranci onda imaju neki uticaj na desavanja u istoj.
ali mislim da niko ne moze niti zeli bilo kome zabraniti dolazak.
a mozete biti sigurni da iz vladajucih stranki niko nece doci medju nas.
tako da... :) :)
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1769

Post by alica.k »

Dasi wrote:
alica.k wrote:poslala vec ovo, gotovo... kad ste spori.
i ja mislim da umjesto ono FORUMASI treba staviti GRADJANI S FORUMA SA-X ili nesto slicno. ono FORUMASI mi zvuci kao sekta
ukinula sam to forumasi :D
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#1770

Post by Big Boy »

alica.k wrote:
Big Boy wrote:
alica.k wrote:poslala vec ovo, gotovo... kad ste spori.
Ja napisah citav tekst... samo sto se postovi redaju kao gljive poslije kise. :-)
:( sori. sljedeci put...
Volio bih dobiti bar ocjenu teksta od ostale raje... na 71 stranici je... :D
deteficirani
Posts: 22
Joined: 15/02/2008 00:02

#1771

Post by deteficirani »

alica.k wrote:
Treći po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaći na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća. Također želimo se zahvaliti Sarajevo-x portalu na objektivnosti, korektnosti i ustupljenom prostoru na forumu.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Želimo jos da naglasimo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, već samo "duh Waltera", građani Sarajeva, koji više ne žele da nijemo trpe i koji žele život dostojan čovjeka.

Želimo poručiti svim građanima koji žele da učestvuju ili prate pripreme narednih dešavanja, pridružite nam se na Sarajevo-x forumu! Također se pozivaju građani Banja Luke, Zenice, Mostara, Tuzle, Bihaća i svih ostalih gradova u BiH da nam se pridruže.

U borbi za bolje sutra!
to sam poslala.
Super svaka čast.

Ali čekajte to sa diskusijama sa strankama. Ima dosta stranaka koje bi volile okupiti ovoliko ljudi i iskoristiti ih u svoje svrhe. Nemojte nasjedati na bilo kakve pozive i ponude bilo kakve stranke.
To bi se vrlo lako moglo okrenuti protiv naše ideje.
Pa bi morali sve ponovo.
A niti jednu stranku niti bilo čime nećemo natjerati da same skinu svoje poslušnike sa važnih funkcija.
Pa ja sam i izašao pred skup jer su ovi funkcioneri u službi svojih stranaka, a ne u službi građana.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1772

Post by suncica24 »

pitarka: " a mozete biti sigurni da niko iz vladajucih stranki nece doci medju nas". Skontala si poentu :-D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1773

Post by alica.k »

Big Boy wrote:
alica.k wrote:
Big Boy wrote: Ja napisah citav tekst... samo sto se postovi redaju kao gljive poslije kise. :-)
:( sori. sljedeci put...
Volio bih dobiti bar ocjenu teksta od ostale raje... na 71 stranici je... :D
meni je super
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#1774

Post by Dasi »

Image
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1775

Post by mala-i »

Iz pouzdanih izvora sam čula da je Fleki plaćenik i da je za dolazak na današnji skup dobio čak tri vreće hrane za pse. :D
Post Reply