Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 17:29

kad ce bit to u subotu ponovo? u 13?

johnnykola

Post by johnnykola » 16/02/2008 17:30

vidio fatkica.
fala mu! :-D
dobro je bilo.
iznijeti svoj stav.
sve do jednog od likova ilikica
koje sam tamo vidio
volio bih vidjeti
na vlasti.
no, tesko da ce se
to desiti.
i opet ce se glasati
za odrone.
ali, eto s vladom
adamovicem se uspjelo,
valjda i od ovog nesto bude.
najjaci transparent:
svaki tuzitelj
je glup na svoj
nacin, a i
onaj za sljivara
u potrazi za deytonskim
ugovorom.
keep up with good work!
ovakvo sarajevo volim!
apel za billboard!
:-D

Black swan

Post by Black swan » 16/02/2008 17:30

dajte ba ljudi nemojte sada razvodnjavati

jel subota ili srijeda

J.B.Tito

#1704 Svaka nam cast.

Post by J.B.Tito » 16/02/2008 17:30

Ja bih samo zamolio vas koji ste duze na saxu da kontaktirate momke koji su ovo zatalasali i sada ne ucestvuju u diskusijama iz ne znam kojih razloga.
Ja ih takodje molim da budu ovde i sa nama.
uvjek dobar gost
mIRCerka
DaysleepeR
valterbranisarajevo

i svi ostali koji su zapoceli ovu temu.
Sta god da je bilo, zaboravite, hajmo dalje zajedno!

Dasi

Post by Dasi » 16/02/2008 17:31

Nevidljiva Pilotkinja wrote:
alica.k wrote:
Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
oni nisu dosli jer su ih optuzivalki da su oni organizatori. NIKO.NIJE.ORGANIZATOR. ako prate tako pazljivo ko sto kazu da prate ovaj forum zar im to nije vise jasno???????

ja dostase i ove iz grozda ne krivim. na njima su se u srijedu kola slomila..

Što se tiče "ovih i onih" iz DOSTA!, grozd ne zelim spominjati :) bili/e smo tu u velikom broju, skori svi/e koji/e su ukljuceni/e od samog pocetka u borbu, danas su se mrznuli/e skupa i uzvikivali/e i zahtijevali/e zajedno sa vama tj nama forumašima i forumašicama.

TAJO JA SE BORIM, MAMA GDJE SI TI? MOŽDA NA FLORIDI DANAS?
svi ljudi iz dosta su bili danas na protestu osim Sanjina i Demira iz razumljivih razloga a bili su i Sefko i Fadil iz grozda. TAKO DA PREKINEMO O TIM SRANJIMA KO SE BOJI KO NE JER VISE NEMA MJESTA STRAHU!!! IDEMO DALJEEE
Last edited by Dasi on 16/02/2008 17:34, edited 1 time in total.

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 17:32

alica.k wrote:
suncica24 wrote:Dasi: Ne ogranicavamo. Sarajevo izlazi i slijedecu subotu. A za 1. Mart pozivamo cijelu BiH i FBiH i RS) da nam se pridruzi! :-D
al ja u subotu imam ispiiiiiiiiiiiiiiiit
edit: U MOSTARU
A mene bole noogee... i nemam cipela za kisu :D :D :D

mala-i

Post by mala-i » 16/02/2008 17:34

Samo ovlaš pregledom portala mogu konstatovati da imamo nevjerovatnu medijsku vidljivost. Do sada nijedan negativan članak.

Alija Alijagić

Post by Alija Alijagić » 16/02/2008 17:36

[Matrix] wrote:
tranquil wrote:
BHG wrote:ruljo jedna pomahnitala...razularena bagro...vandali i huligani...pa sta ono uradiste sunce vam vase...pa onako bezobrazno mahat policiji, jebote ja bi vas sve pozatvaro...koja ste vi rulja :D
iako je mali broj ljudi bio ja sam prezadovoljan...neko rece bolje stotinjak normalnih ljudi nego hiljade bezkicmejaka...svaka cast...idemo dalje...do sljedece subote i sljedece i sljedece...tajoooo ljulja li se teljafoooooo...bojis li se i tiiiiii :D
eeee

Sada se sjetih gospođe od nekih 35-40 godina, nakon konačnog razlaza ispred katedrale ostala je samo policija, i ide tako ona u Štrosmajerovu i vodi malo dijete za ruku, i dok je prolazila pored grupe policajaca poče da viče iz svog glasa "TAAAATAAAA MENE JE STRAAAAAH!"

:lol:
Neki su Slijadzicu zamjerili sto nije rekao "babo mene je strah",ovako,ostavio nam je u nasljednje i za dalju upotrebu "taju".
Mada se ne slazem sa licnim napadima na bilo koga,on je samo personifikacija bahatosti i javasluka.Niko mi ne ogovori iako nije ni bilo pitanje.Ko je onaj covjek kojeg sad svi zovemo "Dedo" ? Treba li mu sta,i to.
Pozdrav.
Da Silajdžić mali kao i onaj veliki kada dolaze po selima i prigradskim naseljima glumiti muslimančine onda kažu; mene moj sin zove Babo, pa mi kaže to i to. Silajdžić mali se u afektu izlanuo i sebe prikazao kao munafika.¸
Ejvallah

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 17:37

Komi: U SUBOTU!!! Ko hoce od forumasa da se nadjemo, utalimo za novac i organizujemo, dan je srijeda. Ali PROTESTI SU U SUBOTU!
J.B.Tito: Ti forumasi su kontaktirani, oni se ne pojavljuju na forumu jer su nickovi spojeni sa imenima (a neki su iz DOSTA!) i nisu htjeli da oni ovo vode, jer... vec su prozivani i vec su "platili" cijenu. Ali, bili su danas pred Katedralom! Ja sam vidjela valtera, gosta, mislim da je daysleepeR takodjer bio, a on je i dalje tu na forumu (procitaj postove od jucer)
Last edited by suncica24 on 16/02/2008 17:38, edited 1 time in total.

Asana

Post by Asana » 16/02/2008 17:37

Ne znam o kakvih par stotina prisutnih govorite, bilo je par hiljada ljudi sigurno, dovoljno je pogledati sirinu i duzinu kolone na Titovoj...

Zahvaljujem se svima koji su bili danas, a i policiji bez cijeg bi se brojnog i dostojanstvenog prisustva skupu sigurno opet prikacili huligani. Skup bio bio duplo brojniji, ali - cemu bi to vodilo!

Nadam se da su svi sada iskusili koliko je efektniji dostojanstveni i miran skup. Kako god pozitivno utjece na moral onih koji su ucestvovali, tako ce utjecati i na moral onih koje su mediji i dirigirana obavjestenja za javnost kojekakvih udruzenja, ovoga puta pokolebali.

Treba se samo sjetiti Brankovicevog cinicnog osmjeha i sugestije sugovornicima, da se kandidiraju na slijedece izbore. Jako dobro on zna da nije bio biran, nego postavljen od svoje stranke, a samouvjeren je upravo zato jer iza stranaka na vlasti stoje duge godine rada, uspostavljanja javnih i tajnih veza i talova, oni u znacajnoj mjeri upravljaju medijima, naucili su manipulirati masama,,, zato i jesu na vlasti.

Zato je uspjeh ovako sarolike nezavisne grupe OGROMAN, da okupi toliiko ljudi ovog ledenog dana, ljudi svih generacija, usprkos hajci zastrasivanja ljudi koja se vodila prethodnih dana.

Treba samo nastaviti dostojanstveno, pokazati snagu jedinstva u zahtjevima za odgovarajucu brigu vlasti za potrebe gradjana.
Dovoljno dugo smo im dozvolili da brinu samo o svojim vlastitim potrebama.

Jos jednom, cestitam svima, i samo ovako treba nastaviti, uz malenu doradu, naravno ...

Dasi

Post by Dasi » 16/02/2008 17:37

sad su vlastodrsci vidjeli da mozemo biti i agresivni gradjani i mirni huligani:) pa nek sami izaberu kakvi hoce da budemo ubuduce:) BRAVO SARAJEVOOOOOO

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 17:39

suncica24 wrote:
alica.k wrote:
suncica24 wrote:Dasi: Ne ogranicavamo. Sarajevo izlazi i slijedecu subotu. A za 1. Mart pozivamo cijelu BiH i FBiH i RS) da nam se pridruzi! :-D
al ja u subotu imam ispiiiiiiiiiiiiiiiit
edit: U MOSTARU
A mene bole noogee... i nemam cipela za kisu :D :D :D
znam da se cini banalno al to mi je psoljednji rok inace obnavljam godinu.

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 17:40

mala-i wrote:Samo ovlaš pregledom portala mogu konstatovati da imamo nevjerovatnu medijsku vidljivost. Do sada nijedan negativan članak.
hocel taj tekstic, da saljem?

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 17:40

alica.k: Ispit nije banalna stvar! I... kad polozis, ceka te 1. Mart! :D

mala-i

Post by mala-i » 16/02/2008 17:40

alica.k wrote:
mala-i wrote:Samo ovlaš pregledom portala mogu konstatovati da imamo nevjerovatnu medijsku vidljivost. Do sada nijedan negativan članak.
Onda samo ubaci one sugestije i šalji.

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 17:42

mala-i wrote:
alica.k wrote:
Onda samo ubaci one sugestije i šalji.
OKKKKKKKKKKK

zimomor

Post by zimomor » 16/02/2008 17:45

skojotovski wrote:SRIJEDA - SUBOTA - SRIJEDA - SUBOTA....
Nemojte molim vas u srijedu, pa ljudi rade, idu u skolu... bolje je samo u subotu, a sedmica dana je dovoljan vremenski period da podsjetimo vlasti da "rade posao za koji su placeni" i to nasim parama.

tetakk

Post by tetakk » 16/02/2008 17:48

Image
Image
Bilo je hladno i dobro...

J.B.Tito

Post by J.B.Tito » 16/02/2008 17:49

suncica24 wrote:Komi: U SUBOTU!!! Ko hoce od forumasa da se nadjemo, utalimo za novac i organizujemo, dan je srijeda. Ali PROTESTI SU U SUBOTU!
J.B.Tito: Ti forumasi su kontaktirani, oni se ne pojavljuju na forumu jer su nickovi spojeni sa imenima (a neki su iz DOSTA!) i nisu htjeli da oni ovo vode, jer... vec su prozivani i vec su "platili" cijenu. Ali, bili su danas pred Katedralom! Ja sam vidjela valtera, gosta, mislim da je daysleepeR takodjer bio, a on je i dalje tu na forumu (procitaj postove od jucer)
OK, do mene, nisam upucen u sve :)
Povlacim molbu!

DaysleepeR

#1720 Re: Svaka nam cast.

Post by DaysleepeR » 16/02/2008 17:50

J.B.Tito wrote:Ja bih samo zamolio vas koji ste duze na saxu da kontaktirate momke koji su ovo zatalasali i sada ne ucestvuju u diskusijama iz ne znam kojih razloga.
Ja ih takodje molim da budu ovde i sa nama.
uvjek dobar gost
mIRCerka
DaysleepeR
valterbranisarajevo

i svi ostali koji su zapoceli ovu temu.
Sta god da je bilo, zaboravite, hajmo dalje zajedno!
ja sam tu, samo sam imao problem profesionalne prirode juce je dosao nekakav kontrolor iz austrije pa sam bio neplanirano okupiran u 21:30 sam napustio posao o ostalom da ne pricam...

ja imam moralni sukob interesa jer sam cvrsto odlucio da budem 100% apolitican i proteste podrzavam i ucestvujem sve dok su za opste dobro

cim neka organizacija (bilo koje vrste, formalna, neformalna, NVO kako god) politicke vrste preuzme mene nema jer imam svoje razloge

damirm

Post by damirm » 16/02/2008 17:51

zimomor wrote:
skojotovski wrote:SRIJEDA - SUBOTA - SRIJEDA - SUBOTA....
Nemojte molim vas u srijedu, pa ljudi rade, idu u skolu... bolje je samo u subotu, a sedmica dana je dovoljan vremenski period da podsjetimo vlasti da "rade posao za koji su placeni" i to nasim parama.
Jos jednom. U srijedu je predviđen sastanak vezan za tehnicki dio organizacije protesta (plakati, mediji, organizacija tokom protesta i sl), a u subotu su protesti.

homo_sapiens

Post by homo_sapiens » 16/02/2008 17:52

Poslije nekoliko proteklih dana i razvoja dogadjaja, ja moram naglasiti:

Sarajevo-x.com – HVALA na prostoru i razumijevanju

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 17:56

evo ljudi, finalna verzija, de mi pomozite, jesam li pretjerala?
Treći po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja", "nasilnici", niti "anarhisti", kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaći na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća. Također želimo se zahvaliti Sarajevo-x portalu na objektivnosti, korektnosti i ustupljenom prostoru na forumu.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Želimo jos da naglasimo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, već samo "duh Waltera", građani Sarajeva, koji više ne žele da nijemo trpe i koji žele život dostojan čovjeka.
Želimo poručiti svim građanima koji žele da učestvuju ili prate pripreme narednih dešavanja, pridružite nam se na Sarajevo-x forumu! Također se pozivaju građani Zenice, Banja Luke, Mostara, Tuzle, Bihaća I svih ostalih gradova u BiH da nam se pridruže u ovoj borbi protiv dobro uštimane mašine vlasti.

Za Sarajevo kakvo zaslužujemo!
ja mislim da se i ne trebamo potpisivati...

tranquil

Post by tranquil » 16/02/2008 17:57

averoes wrote:Da li je slucajnost da se okupljanje desava bas pred Katedralom.
I da li je slucajno da ismijavate babu.

Daleko cete tako dogurati
Nije slučajno, nego namjerno smo se okupili pred katedralom, mada ne iz vjerskih razloga. Pokrivene gospođe koje su bile tamo, neke s djecom, nisu pravile problem oko toga, ne znam koje probleme ti imaš. Zna se zašto smo se okupili.

I nije slučajno nego namjerno je bilo ismijavanja, ali ne babe nego TAJE. I to ismijavanje je najmanje što je zaslužio.

Ne trpaj tu svoju paranoju na ovu raspravu. Zna se zašto smo bili tamo i ako ti se ne sviđa, otvoreno reci, a ne pravi ovakve hinjske insinuacije

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 17:57

DaysleepeR: Podrzavam! Ista sam, bez obzira na moje politicko ubjedjenje, OVO JE STVAR GRADJANA A NE POLITIKE!
Politicke skupove nek prave politicke stranke, ako bilo koja iskoristi ovo, treba minirati sve! :roll:
Last edited by suncica24 on 16/02/2008 18:00, edited 1 time in total.

Post Reply