Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#1676

Post by barby02 »

Ovo danas je bilo :thumbup:
Jesam se nahodala okolo, ali nije mi zao, stavise. . Svaka cast x-ovci. Polozen je " popravni" od srijede !!!!
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#1677

Post by BHG »

ruljo jedna pomahnitala...razularena bagro...vandali i huligani...pa sta ono uradiste sunce vam vase...pa onako bezobrazno mahat policiji, jebote ja bi vas sve pozatvaro...koja ste vi rulja :D
iako je mali broj ljudi bio ja sam prezadovoljan...neko rece bolje stotinjak normalnih ljudi nego hiljade bezkicmejaka...svaka cast...idemo dalje...do sljedece subote i sljedece i sljedece...tajoooo ljulja li se teljafoooooo...bojis li se i tiiiiii :D
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#1678

Post by barby02 »

Mali broj ljudi je mogao slomiti puno izloga u gradu a ni jedan jedini kiks nije napravljen :-D
sl@ven
Posts: 220
Joined: 06/11/2005 17:44

#1679

Post by sl@ven »

svaka cast...

vidim da vas pozitiva puca a to je odlicno...

posto volim pozitivu eto i mene na sljedece proteste.... :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#1680

Post by don vito »

skojotovski wrote:
mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
dobar kostur :D
ja bih umjesto "koji su zeljni promjena" ubacio "koji zele zivot dostojan covjeka"? da se opet politika ne pokusa provlaciti kroz "promjene".
...Odgovornu vlast koja ce dijeliti dobro i zlo sa narodom.
(Jeste da malo zvuci utopisticki i "revolucionarno", ali me na ovo natjerao clanak iz danasnjeg Oslobodjenja. Drzavne institucije su oslobodjene placanja PDV-a!! Guzonje sa placama od nekoliko hiljada maraka placaju kafu 50 feninga, dok odbijajaju sirotinji ukinuti PDV na osnovne zivotne namirnice.)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1681

Post by alica.k »

mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
ja samo mislim da bismo trebali izbaciti bilo kakve indicije da smo mi forumasi sve organizovali...jer ce onda biti...NISU GRADJANI, NEGO SAMO DIO GRADJANA SA INTERNETOM. toliko :D. kad doradite, nek mi neko to baci na pp da ja saljem :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1682

Post by skojotovski »

treba pokusati doci do Menija i cjenovnika iz restorana u zgradi Parlamenta, tj. Zgrade institucija BiH
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1683

Post by tranquil »

BHG wrote:ruljo jedna pomahnitala...razularena bagro...vandali i huligani...pa sta ono uradiste sunce vam vase...pa onako bezobrazno mahat policiji, jebote ja bi vas sve pozatvaro...koja ste vi rulja :D
iako je mali broj ljudi bio ja sam prezadovoljan...neko rece bolje stotinjak normalnih ljudi nego hiljade bezkicmejaka...svaka cast...idemo dalje...do sljedece subote i sljedece i sljedece...tajoooo ljulja li se teljafoooooo...bojis li se i tiiiiii :D
eeee

Sada se sjetih gospođe od nekih 35-40 godina, nakon konačnog razlaza ispred katedrale ostala je samo policija, i ide tako ona u Štrosmajerovu i vodi malo dijete za ruku, i dok je prolazila pored grupe policajaca poče da viče iz svog glasa "TAAAATAAAA MENE JE STRAAAAAH!"

:lol:
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#1684

Post by damirm »

Dedo, dedo!!! Hvala svima koji su dosli. Drugi put vise govora :)! Nalazimo li se u srijedu...ili je bolje u utorak?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1685

Post by suncica24 »

tranquil wrote:
BHG wrote:ruljo jedna pomahnitala...razularena bagro...vandali i huligani...pa sta ono uradiste sunce vam vase...pa onako bezobrazno mahat policiji, jebote ja bi vas sve pozatvaro...koja ste vi rulja :D
iako je mali broj ljudi bio ja sam prezadovoljan...neko rece bolje stotinjak normalnih ljudi nego hiljade bezkicmejaka...svaka cast...idemo dalje...do sljedece subote i sljedece i sljedece...tajoooo ljulja li se teljafoooooo...bojis li se i tiiiiii :D
eeee

Sada se sjetih gospođe od nekih 35-40 godina, nakon konačnog razlaza ispred katedrale ostala je samo policija, i ide tako ona u Štrosmajerovu i vodi malo dijete za ruku, i dok je prolazila pored grupe policajaca poče da viče iz svog glasa "TAAAATAAAA MENE JE STRAAAAAH!"

:lol:
MAAAMAAA! :D :D :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1686

Post by suncica24 »

damirm wrote:Dedo, dedo!!! Hvala svima koji su dosli. Drugi put vise govora :)! Nalazimo li se u srijedu...ili je bolje u utorak?
SRIJEDA!
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1687

Post by skojotovski »

SRIJEDA - SUBOTA - SRIJEDA - SUBOTA....
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#1688

Post by don vito »

Dolazi prosjak i trazi sadaku, a neki deda mu kaze "trazi od Silajdzica i Brankovica" :lol:
Last edited by don vito on 16/02/2008 17:14, edited 1 time in total.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#1689

Post by Dasi »

Semiha zamijeni toner :lol:
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#1690

Post by don vito »

Dasi wrote:Semiha zamijeni toner :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#1691

Post by [Matrix] »

tranquil wrote:
BHG wrote:ruljo jedna pomahnitala...razularena bagro...vandali i huligani...pa sta ono uradiste sunce vam vase...pa onako bezobrazno mahat policiji, jebote ja bi vas sve pozatvaro...koja ste vi rulja :D
iako je mali broj ljudi bio ja sam prezadovoljan...neko rece bolje stotinjak normalnih ljudi nego hiljade bezkicmejaka...svaka cast...idemo dalje...do sljedece subote i sljedece i sljedece...tajoooo ljulja li se teljafoooooo...bojis li se i tiiiiii :D
eeee

Sada se sjetih gospođe od nekih 35-40 godina, nakon konačnog razlaza ispred katedrale ostala je samo policija, i ide tako ona u Štrosmajerovu i vodi malo dijete za ruku, i dok je prolazila pored grupe policajaca poče da viče iz svog glasa "TAAAATAAAA MENE JE STRAAAAAH!"

:lol:
Neki su Slijadzicu zamjerili sto nije rekao "babo mene je strah",ovako,ostavio nam je u nasljednje i za dalju upotrebu "taju".
Mada se ne slazem sa licnim napadima na bilo koga,on je samo personifikacija bahatosti i javasluka.Niko mi ne ogovori iako nije ni bilo pitanje.Ko je onaj covjek kojeg sad svi zovemo "Dedo" ? Treba li mu sta,i to.
Pozdrav.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#1692

Post by don vito »

suncica24 wrote:
damirm wrote:Dedo, dedo!!! Hvala svima koji su dosli. Drugi put vise govora :)! Nalazimo li se u srijedu...ili je bolje u utorak?
SRIJEDA!
Razmislite dobro, to je radni dan. Skole, djeca, mogucnost nereda. Samo napominjem. Meni je danas najvise imponovalo dostojanstvo protesta uz toliko prisustvo policije.
Last edited by don vito on 16/02/2008 17:21, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1693

Post by suncica24 »

Matrix: ja nemam pojma, nisam ga ni vidjela, a slabo sam ga cula.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1694

Post by suncica24 »

don vito wrote:
suncica24 wrote:
damirm wrote:Dedo, dedo!!! Hvala svima koji su dosli. Drugi put vise govora :)! Nalazimo li se u srijedu...ili je bolje u utorak?
SRIJEDA!
Razmislite dobro, to je radni dan. Skole, djeca, mogucnost nereda. Nista ne sugerisem, samo napominjem. Meni je danas najvise imponovalo dostojanstvo protesta uz toliko prisustvo policije.
Ne protest, PROTEST JE PONOVO U SUBOTU, isto mjesto isto rastojanje, ista meta!
U srijedu bi se trebali naci forumasi, da se uzivo organizujemo i dogovorimo, kako bi mogli do subote obavjestavati na sve strane!
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#1695

Post by Dasi »

mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...

proteste ne treba ogranicavati samo na sarajevo.
treba pozivati i druge gradove da se dignu ili da dodju u sarajevo da izraze svoje nezadovoljstvo.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#1696

Post by damirm »

don vito wrote:
suncica24 wrote:
damirm wrote:Dedo, dedo!!! Hvala svima koji su dosli. Drugi put vise govora :)! Nalazimo li se u srijedu...ili je bolje u utorak?
SRIJEDA!
Razmislite dobro, to je radni dan. Skole, djeca, mogucnost nereda. Samo napominjem. Meni je danas najvise imponovalo dostojanstvo protesta uz toliko prisustvo policije.
Mene tupana...Danas smo na kafi dogovorili da se svi nadjemo u srijedu da se bolje organizujemo oko same tehnicke organizacije protesta.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1697

Post by mala-i »

hajmo vako, neka svako smo dodaje svoje crvenom za ovo saopštenje jer ja nemam pojma odakle da počnem s finesama.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1698

Post by suncica24 »

Dasi: Ne ogranicavamo. Sarajevo izlazi i slijedecu subotu. A za 1. Mart pozivamo cijelu BiH (FBiH i RS) da nam se pridruzi! :-D
Last edited by suncica24 on 16/02/2008 17:27, edited 1 time in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1699

Post by alica.k »

suncica24 wrote:Dasi: Ne ogranicavamo. Sarajevo izlazi i slijedecu subotu. A za 1. Mart pozivamo cijelu BiH i FBiH i RS) da nam se pridruzi! :-D
al ja u subotu imam ispiiiiiiiiiiiiiiiit
edit: U MOSTARU
Fex
Posts: 29
Joined: 08/04/2007 14:13
Location: Sarajevo

#1700

Post by Fex »

Mislim da je bolje opet u subotu nego radni dan.A nadam se da ce do tada doci do glave,ovima koji danas nisu htjeli doci, zasto su ovi protesti i koji im je cilj.
I mislim da ce broj ljudi biti veci.
Post Reply