Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1626

Post by alica.k »

Treci po redu organizovani protesti od strane gradjana Sarajeva protekli su u najboljem redu. Ovime pokazujemo vlastima da mi nismo "rulja" niti "nasilnici", "anarhisti" - kako nas oni nazvase.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu, a za one koje nisu, nadamo se da ce se probuditi i odazvati se sljedecim protestima. Sramota je da od 418 000 gradjana, koliko ovaj grad ima, protestu se odazove samo par stotina.

Mi necemo stati sada, nastavit cemo da se okupljamo dok ne popravimo sve sto ne valja u ovome gradu, i dok ljudi na funkcijama ne shvate da ovako vise ne moze. Necemo izgubiti nadu za bolje sutra.

Jos jednom hvala svima.
de eto, dodajite, brisite, i to...ja nemam ideja
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#1627

Post by maki_celo »

tranquil wrote:
I da ne zaboravim:

DEDO, DEDO, DEDO!!!.....

:D
NE DIRAJ MI AMIDŽU :angry:

bit ce nas vise,sigurno. 'rulja' nije obavijestena na vrijeme a bilo je malo i straha od onih u 'crnim sluzbenim cipelama' koji primaju plate preko nasih ledja. u svakom slucaju,ne treba posustajati,samo naprijed. a ove provokatore na ignore.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1628

Post by alica.k »

Shingen wrote: ne smijemo nasjedati na provokacije
slazem se, treba ici u kontra napad i PROVOCIRATI njih, da sto vise javnih ispada imaju. tako se pokazuju u pravom svjetlu.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1629

Post by fixer »

e ljudi odo jesti nesto a vi zavrsite taj text.
nek koncept bude u stilu pokazali smo da mozemo organizirat miran protest i dokazali da ono u srijedu nije bilo od nas odradjeno.
napisite vishe sluzbeno a mail od senada nek sadrzi offtopic u kojem cemo ga zamoliti na iskreni komentar. pitat da objasni zasto toliko malo ljudi? jel svi tako dobro zive?
al to nek bude nesluzbeno
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#1630

Post by Alija Alijagić »

Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1631

Post by alica.k »

Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
oni nisu dosli jer su ih optuzivalki da su oni organizatori. NIKO.NIJE.ORGANIZATOR. ako prate tako pazljivo ko sto kazu da prate ovaj forum zar im to nije vise jasno???????

ja dostase i ove iz grozda ne krivim. na njima su se u srijedu kola slomila..
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1632

Post by tranquil »

maki_celo wrote:
tranquil wrote:
I da ne zaboravim:

DEDO, DEDO, DEDO!!!.....

:D
NE DIRAJ MI AMIDŽU :angry:

bit ce nas vise,sigurno. 'rulja' nije obavijestena na vrijeme a bilo je malo i straha od onih u 'crnim sluzbenim cipelama' koji primaju plate preko nasih ledja. u svakom slucaju,ne treba posustajati,samo naprijed. a ove provokatore na ignore.
Jel ti fakat amidža ? Ako jeste pozdravi ga i reci mu da je hrabriji od većine sarajevske omladine.

A priznajem, iako sam znao da nam neće ništa, danas je bilo malo jezivo koračati pored onih u crnom sa štitovima. Tjera te da pomisliš kako postoje "mi" i "oni", da se maltene osjećaš kao kriminalac iako znaš da si na pravoj strani.
Sunii
Posts: 57
Joined: 29/09/2007 20:01

#1633

Post by Sunii »

alica.k wrote:
Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
oni nisu dosli jer su ih optuzivalki da su oni organizatori. NIKO.NIJE.ORGANIZATOR. ako prate tako pazljivo ko sto kazu da prate ovaj forum zar im to nije vise jasno???????

ja dostase i ove iz grozda ne krivim. na njima su se u srijedu kola slomila..

slazem se
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1634

Post by tranquil »

alica.k wrote:
Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
oni nisu dosli jer su ih optuzivalki da su oni organizatori. NIKO.NIJE.ORGANIZATOR. ako prate tako pazljivo ko sto kazu da prate ovaj forum zar im to nije vise jasno???????

ja dostase i ove iz grozda ne krivim. na njima su se u srijedu kola slomila..
Nisam siguran, ali mislim da sam pred katedralom vidio onog sijedog čiku iz čini mi se grozd-a - onaj što je bio u srijedu uveče na BHT sa Silajdžićem, i onim trećim - joj zaledio mi se mozak imena mi nikako ne idu danas.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#1635

Post by Alija Alijagić »

pa o tom ti i govorim. pomalo ih i razumijem, vladari su im zajašili za vrat i nije im nimalo lahko.
XMaLLenaX
Posts: 24
Joined: 09/02/2008 15:54

#1636

Post by XMaLLenaX »

Trecim po redu protestom pokazali smo kakav smo narod..I da mirno mozemo izaci na ulicu I izraziti svoje nezadovoljstvo.. Svi oni nezadovoljni situacijom u gradu su izasli na ulicu I razbili barijeru ..Progovorili smo napokon..Sarajevo se radja ponovo ….Za ono sto se desilo na proslim demonstracijma nismo mi krivi..Ne podrzavamo nasilje..Ali danas smo mirno I ponosno koracali nasim gradom..Ulicama naseg grada..
Svi oni koji su bili tu ..djeca su Sarajeva ....Dokazali smo da nas ne mogu pokolebati,dokazali smo da smo jaki I ono najvaznije dokazali smo da nismo ‘’RULJA’’ ili kako nas vec nazivaju ..Hvala svima koji su danas bili tu I uz ovaj grad ..
Mi ne namjeravamo stati… niti cemo ! Hocemo bolje sutra za sve nas ! Bolju buducnost I bolje snove !

Jos jednom, HVALA SVIMA


ja vise nemam nikave ideje ..ali stvarno :-?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1637

Post by fixer »

alica.k wrote:
Treci po redu organizovani protesti od strane gradjana Sarajeva protekli su u najboljem redu. Ovime pokazujemo vlastima da mi nismo "rulja" niti "nasilnici", "anarhisti" - kako nas oni nazvase.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu, a za one koje nisu, nadamo se da ce se probuditi i odazvati se sljedecim protestima. Sramota je da od 418 000 gradjana, koliko ovaj grad ima, protestu se odazove samo par stotina.

Mi necemo stati sada, nastavit cemo da se okupljamo dok ne popravimo sve sto ne valja u ovome gradu, i dok ljudi na funkcijama ne shvate da ovako vise ne moze. Necemo izgubiti nadu za bolje sutra.

Jos jednom hvala svima.
de eto, dodajite, brisite, i to...ja nemam ideja
ovo je dobro. samo treba dodat josh par stvari. ograditi se od srijede i posumnjati malo u to kome je odgovaralo to da u srijedu policija ne reaguje i ne otjera one koji bacaju kamenje, vladi ili nama? zahvaliti se policiji zbog odlicno uradjenog posla danas. i josh nesto nek se doda. ja odo van. vracam se brzo :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1638

Post by alica.k »

XMaLLenaX wrote:Trecim po redu protestom pokazali smo kakav smo narod..I da mirno mozemo izaci na ulicu I izraziti svoje nezadovoljstvo.. Svi oni nezadovoljni situacijom u gradu su izasli na ulicu I razbili barijeru ..Progovorili smo napokon..Sarajevo se radja ponovo ….Za ono sto se desilo na proslim demonstracijma nismo mi krivi..Ne podrzavamo nasilje..Ali danas smo mirno I ponosno koracali nasim gradom..Ulicama naseg grada..
Svi oni koji su bili tu ..djeca su Sarajeva ....Dokazali smo da nas ne mogu pokolebati,dokazali smo da smo jaki I ono najvaznije dokazali smo da nismo ‘’RULJA’’ ili kako nas vec nazivaju ..Hvala svima koji su danas bili tu I uz ovaj grad ..
Mi ne namjeravamo stati… niti cemo ! Hocemo bolje sutra za sve nas ! Bolju buducnost I bolje snove !

Jos jednom, HVALA SVIMA


ja vise nemam nikave ideje ..ali stvarno :-?
nasilje skroz izbaciti iz upotrebe. VANDALIZAM.
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#1639

Post by Martian_Kyo »

ja sam poprilicno zadovoljan kako sve zavrsilo, klimavo je pocelo, ali sve je dobro proslo.

A predlazem da dedo bude maskota.

Najdraze pitanje protesta:
"A ko je ovo organizovao?"

Naravno hvala svima koji su se pojavili.
Last edited by Martian_Kyo on 16/02/2008 16:27, edited 1 time in total.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1640

Post by skojotovski »

ova je prejaka!

Image

:thumbup:
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#1641

Post by maki_celo »

tranquil wrote:
maki_celo wrote:
tranquil wrote:
I da ne zaboravim:

DEDO, DEDO, DEDO!!!.....

:D
NE DIRAJ MI AMIDŽU :angry:

bit ce nas vise,sigurno. 'rulja' nije obavijestena na vrijeme a bilo je malo i straha od onih u 'crnim sluzbenim cipelama' koji primaju plate preko nasih ledja. u svakom slucaju,ne treba posustajati,samo naprijed. a ove provokatore na ignore.
Jel ti fakat amidža ? Ako jeste pozdravi ga i reci mu da je hrabriji od većine sarajevske omladine.

A priznajem, iako sam znao da nam neće ništa, danas je bilo malo jezivo koračati pored onih u crnom sa štitovima. Tjera te da pomisliš kako postoje "mi" i "oni", da se maltene osjećaš kao kriminalac iako znaš da si na pravoj strani.
fakat mi je suprugin amidza!

ne pada iver daleko od klade,kako se u nasem narodu kaze :-D :D zato se moja supruga sad zavukla u sporet da se ugrije :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1642

Post by skojotovski »

zoom66 wrote:
skojotovski wrote:
Bosna10 wrote:

Nsarecu ili nazalost nisam nista u vladi ni ti ima koga na tim funkcijama.
8)
A ako nastavite ovako mozevam samo biti gore.. A ako hocete spalite grad bolime ona stvar samo stace te onda. :?


onda cemo tebe potraziti.
stoga, odjebi u skokovima do Tarasa, pa se igrajte malo sa taajinim igrackama
necemo tako mirko :) upozorenje pred ban :)


ostanimo mirni :D
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#1643

Post by newone »

Zelim da vam cestitam na mirnom protestnom okupljanju. Nemojte dozvoliti da vas pokoleba slabiji odziv gradjana.
Medjutim zalio bih ovdje podcrtati neke cinjenice. Sasvim je ocigledno da nije vise problem maloljetnicke delikvencije jedini razlog vaseg okupljanja. Tu je u pitanju opste nezadovoljstvo politickim i ekonomskim stanjem u zemlji. Da sada ne nabrajam: korupcija, nezaposlenost, mito, neefikasnost vlade....sve to prevazilazi i Semihu i doticnog Silajdzica.
Morate izaci sa ovoga foruma medju studente, radnike, penzionere. Morate se i politicki organizovati ili se uvezati sa nekim politickim opcijama koje su za promjene i koje nisu kompromitovane. Nemozete praviti depolitizirane proteste jer takvi protesti mogu samo ukazati na problem, ali nemogu promjeniti situaciju u drustvu posto ne postoji politicka organizacija uz vas koja bi te promjene mogla izvrsiti. Upravo zbog ovoga vam je odziv gradjana bio malen. Jednostavno ljudi ne vide da vas realno ima iko od politicara i politickih stranaka podrzati. Isto tako veliki je broj i onih koji sumnjaju da ipak iza vas stoje odredjene politicke strukture, ali ne znaju koje, i stoga vam ne pruzaju podrsku.
Znaci morate formirati sirok front borbe sa opozicijom, nevladinim organizacijama, raznim zainteresovanim lobijima, medijima itd. Bez politicke infrastrukture to jednostavno necete moci jer to zahtjeva i vrijeme i novac. Tek tada mozete ocekivati veliki odziv gradjanstva.
Vrijeme radi za vas jer ce situacija u drzavi biti sve gora i gora i stanovnistvo ce sve vise i vise tonuti u siromastvo. Jednostavno svi ekonomski pokazatelji na to ukazuju. Trenutne politicke strukture, osim sto u jednom trenutku mogu rasprodati sve nase blago, realno nista drugo i ne mogu uraditi jer i nemaju potrebna znanja, vjestine i ekspertizu da naprave takav drzavni okvir koji ce stimulisati, a ne gusiti ekonomski progres.
I uvijek ce biti onih koji ce sjediti po kaficima, koji ce podrzavati nacionalisticke opcije, koji ce biti nezainteresovani za politicka zbivanja. Svako drustvo je pluralno u politickom smislu pa i Bosansko. Ali to ne znaci da vecina trezvenih i razumnih ljudi nece stati iza vas i fronta kojeg formirate.
Isto tako morate racunati i biti spremni na sve opcije u buducnosti jer su i trenutne politicke strukture spremne na sve opcije, a to znaci da nazalost morate imati i odgovor na eventualno nasilje.
Slobodu i demokratiju vam niko nece servirati na tanjuru i za to se treba boriti, pa ako treba i svim raspolozivim sredstvima.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1644

Post by alica.k »

Treci po redu organizovani protesti od strane gradjana Sarajeva protekli su u najboljem redu. Ovime pokazujemo vlastima da mi nismo "rulja" niti "nasilnici", "anarhisti" - kako nas oni nazvase, i da mozemo izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo. Pokazali smo da za protest koji je izmakao kontroli iz ko zna kojih jos razloga nije bio nasa krivica, vandalizam nije nas nacin borbe protiv vlasti.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu, a za one koje nisu, nadamo se da ce se probuditi i odazvati se sljedecim protestima. Sramota je da od 418 000 gradjana, koliko ovaj grad ima, protestu se odazove samo par stotina.

Hvala i policiji koji su bili u pripravnosti da smire bilo koji moguci incident.

NE HVALA premijeru Samiru Silajdzicu koji je rekao ako budu mirni protesti, da ce on izaci pred narod i obratiti se gradjanima.

Mi necemo stati sada, nastavit cemo da se okupljamo dok ne popravimo sve sto ne valja u ovome gradu, i dok ljudi na funkcijama ne shvate da ovako vise ne moze. Necemo izgubiti nadu za bolje sutra.

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politika, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Jos jednom hvala svima.
sad?
Last edited by alica.k on 16/02/2008 16:32, edited 1 time in total.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1645

Post by mala-i »

Naravno da je bilo dječijih bolesti, ali ja odajem puno priznanje svima koji su se pojavili (ako ništa makar mi je drago da sam upoznala divne ljude). Hvala onima koji kritikuju, kritika je naravno samo poticaj da bude bolje i pozivam ih da se uključe u organizaciju.
Što se tiče javnih ličnosti, mislim da sam vidjela Senada Pećanina.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1646

Post by mala-i »

alica.k wrote:
Treci po redu organizovani protesti od strane gradjana Sarajeva protekli su u najboljem redu. Ovime pokazujemo vlastima da mi nismo "rulja" niti "nasilnici", "anarhisti" - kako nas oni nazvase, i da mozemo izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo. Pokazali smo da za protest koji je izmakao kontroli iz ko zna kojih jos razloga nije bio nasa krivica, vandalizam nije nas nacin borbe protiv vlasti.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu, a za one koje nisu, nadamo se da ce se probuditi i odazvati se sljedecim protestima. Sramota je da od 418 000 gradjana, koliko ovaj grad ima, protestu se odazove samo par stotina.

Hvala i policiji koji su bili u pripravnosti da smire bilo koji moguci incident.

NE HVALA premijeru Samiru Silajdzicu koji je rekao ako budu mirni protesti, da ce on izaci pred narod i obratiti se gradjanima.

Mi necemo stati sada, nastavit cemo da se okupljamo dok ne popravimo sve sto ne valja u ovome gradu, i dok ljudi na funkcijama ne shvate da ovako vise ne moze. Necemo izgubiti nadu za bolje sutra.

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politika, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Jos jednom hvala svima.
sad?

Ja ću sredit text u formi saopštenja.
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1647

Post by alica.k »

mala-i wrote:
alica.k wrote:
Treci po redu organizovani protesti od strane gradjana Sarajeva protekli su u najboljem redu. Ovime pokazujemo vlastima da mi nismo "rulja" niti "nasilnici", "anarhisti" - kako nas oni nazvase, i da mozemo izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo. Pokazali smo da za protest koji je izmakao kontroli iz ko zna kojih jos razloga nije bio nasa krivica, vandalizam nije nas nacin borbe protiv vlasti.

Hvala svima koji su se odazvali pozivu, a za one koje nisu, nadamo se da ce se probuditi i odazvati se sljedecim protestima. Sramota je da od 418 000 gradjana, koliko ovaj grad ima, protestu se odazove samo par stotina.

Hvala i policiji koji su bili u pripravnosti da smire bilo koji moguci incident.

NE HVALA premijeru Samiru Silajdzicu koji je rekao ako budu mirni protesti, da ce on izaci pred narod i obratiti se gradjanima.

Mi necemo stati sada, nastavit cemo da se okupljamo dok ne popravimo sve sto ne valja u ovome gradu, i dok ljudi na funkcijama ne shvate da ovako vise ne moze. Necemo izgubiti nadu za bolje sutra.

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politika, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Jos jednom hvala svima.
sad?

Ja ću sredit text u formi saopštenja.
jeeeee
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#1648

Post by fantom slobode »

Nastaviti sa radom, ne odustati i razmisljati kako probuditi ljude, oni koji su vec nakon ovog protesta skontali da trebaju da se sele, bolje da ne ucestvuju u protestu, oni svakako nisu zainteresovani za promjene, sto ce im, kada odose.
Razgovori sa ljudima po ulici, fakultetu, firmama, lobiranje medju onima koji imaj uticaj na drustvo, a nisu u vlasti, povezivanje sa slicnim istomisljenicima u drugim gradovima, to je put koji ce dati snagu pokretu.Jasne ideje i ciljevi, ne dozvoliti da se razvodni na mnogo stvari.Borba protiv korupcije i nezavisnog pravnog sistema dovesce do boljeg stanja, jer nece tako isplativo biti samo zaokupljen plackanjem bogatstva ove zemlje, kada shvatis da dobijes 20 godina zatvora za to.Treba pritisnuti i OHR, jer visoki predstavnik je u stanju da poboljsa stanje u tim segmentima koji okupiraju politicare, pa se isti ne bave stanjem u drustvu i zanemaruju sigurnost gradjana.
Osim mase, potrebni su i pametni ljudi koji ce uraditi prijedloge rjesenja za nezavisno sudstvo i antikorupcijski tim.Gradjanima se isplati platiti iz poreza plate clanovima takvog tima, koji ce zbog mase na ulici imati odrijesene ruke da se obracuna sa kriminalom u rukavicama, koji je mnogo gori od onih sto pucaju po ulicama, ti se svakako medjusobno poubijaju ili ih poubijaju novi sto dolaze.
Pritisak na policiju koja nece biti pod stranackim uticajem je jos jedan od vaznih karika u ovoj borbi.
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#1649

Post by [Matrix] »

alica.k wrote:
mala-i wrote:
alica.k wrote: sad?

Ja ću sredit text u formi saopštenja.
jeeeee

Hvala svima.brojcano stanje nije ni vazno ,bolje biti sa par stotina ljudi koji
imaju vlastitu glavu nego sa tisucama ravnodusnih.Hvala i Dedi. :D
Shingen
Posts: 54
Joined: 14/02/2008 10:51

#1650

Post by Shingen »

Mislim da je ipak potrebno da izbjegnemo povezivanje sa bilo kojim politickim partijama! Na taj nacin cemo samo pruziti "vladarima" :-D municiju da nas napadaju i da kazu: "Pa jah... Eno ih... SDP-ovci, SDU-ovci" ili statijaznam. Lijevo orijentisane politicke partije i opozicija ce nas sigurno podrzati, ali mislim da ne smijemo da idemo u krevet sa njima! :D Ako ovako nastavimo moguce je da cemo upravo mi prerasti u politicku partiju, pokret ili nesto slicno.
Post Reply