Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#12351 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zdruzdjo »

Ateista wrote: 07/07/2022 15:24 Slazem se da treba imati svjetlo ko vozi nocu, ali ja bih zabranio ona blinkajuca svjetla, to toliko smeta i iritira, ne znam ko je to smislio... jasno je da je cilj stednja baterije, ali fakat smeta.
Blinkajuca svjetla sluze vise za to da "skrenu" paznju onoga ko vam ide u susret, nego da osvjetle.
Ja se uopste ne oslanjam na njih kad mi treba osvjetljenje.
Bušman wrote: 07/07/2022 15:29 Nece, jer su 3.14cke obicne. Lakse zajebavat posten svijet nego se uhvatiti rjesavanja problema. Pocet ce kad se neki zestok hajvanluk dogodi.
Ma dobro ima i toga ali evo unazad par dana cirkulisao je prekrsajni nalog za voznju romobilom na pjesackom u suprotnom pravcu. Znaci moze se, ali treba malo volje. Najtuznije je sto ce se to krenuti kad neko suprotnim smjerom naleti na neko djete biciklom/romobilom. Sve je bilo super dok je bilo mali broj biciklista/romobilista. Sad izmedju 07:00 - 08:00 i 16:00 - 17:30 imas pravo velik broj na biciklistickoj stazi. Znaci zakuhava se a to ce donjeti probleme zbog drzmanluka.
User avatar
kabal1337
Posts: 8112
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#12352 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kabal1337 »

sve ce to da padne na sudu
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#12353 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by agnostic_front »

zdruzdjo wrote: 07/07/2022 14:49 Ovih dana kako je vrucina ali i cijene goriva otisle u visine, pravo puno je biciklista i el.romobilista na biciklistickim stazama. Ja koristim i jedno i drugo.
Situacija postaje sve gora zbog koje-kakvih bolkuraca, drzmana, samozivaca i sl. gamadi.
Osim krembila koji se setaju po biciklistickim stazama, apsolutno ne vidim niti jedan dobar razlog za voznju u suprotnom smjeru na djelovima gdje staza postoji za oba smjera. Najgore stanje je na potezu otoka-nedjarici i obratno. Kulminacija svega je kada sunce zadje pa izadju rekretivci da se malo provozaju ali i izdivljaju. A uz to imas roditelje sa svojim malenim ponosima koje tada izvedu da se malkice prosetaju pa ti samo djete izleti na biciklisticku stazu.
Sto se tice biciklista/romobilista najgori su oni sa rent vozilicama(nisam muski sovinista ali su to najcesce dame) koji izadju pa obavezno u suprotnom smjeru se voze njih 2-3, ali naravno jedno pored drugog da mogu da ćakulaju ćakulu. Ni mladim adrenalin adolescentima nije mane kad voze na zadnjem tocku, ili gari kao da ga lucifer sam tjera.
I boli ih kurxx za sviju ostale. Ok ako vec vozis suprotnim smjerom, onda uzmi u obzir i to da ima i ljudi koji voze ispravnim smjerom pa misli malo i na njih. Mnogi uopste nemaju ili ne pale svjetlo. Ja sam sebi(romobil i biciklo) kupio namjerno blinker svjetlo naprijed a na ruksaku mi isto tako je zakaceno crveno blinker svjetlo. Znaci vidljiv sam maksimalno. I pored toga sinoc me kod bazena na otoci u milimetar spucala kobila na biciklu koja je sa momkom/drugom/muzem jedno pored drugog veselo bez svjetla u surotnom smjeru pedalala lagano i uz sveranje.
Iskreno se nadam da ce policija uskoro poceti bas da kolje za sve to. Vrijeme je vec.
Znam da cu se ja pridrzavati svega maksimalno.
I ja se nadam, ali narod ovdje voli nered, improvizaciju i naopako, pa sve sto je ispravno i po pravilu biva izlozeno sprdanciji.
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12354 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

zdruzdjo wrote: 07/07/2022 17:58
Ateista wrote: 07/07/2022 15:24 Slazem se da treba imati svjetlo ko vozi nocu, ali ja bih zabranio ona blinkajuca svjetla, to toliko smeta i iritira, ne znam ko je to smislio... jasno je da je cilj stednja baterije, ali fakat smeta.
Blinkajuca svjetla sluze vise za to da "skrenu" paznju onoga ko vam ide u susret, nego da osvjetle.
Ja se uopste ne oslanjam na njih kad mi treba osvjetljenje.
Jasno je da je funkcija tih svjetala da te vide vise nego da ti osvijetle put, ali i stalno upaljeno svjetlo je dovoljno da te druhi primijete, a blinkajuca fakat smetaju.
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12355 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

agnostic_front wrote: 07/07/2022 21:26
zdruzdjo wrote: 07/07/2022 14:49 Ovih dana kako je vrucina ali i cijene goriva otisle u visine, pravo puno je biciklista i el.romobilista na biciklistickim stazama. Ja koristim i jedno i drugo.
Situacija postaje sve gora zbog koje-kakvih bolkuraca, drzmana, samozivaca i sl. gamadi.
Osim krembila koji se setaju po biciklistickim stazama, apsolutno ne vidim niti jedan dobar razlog za voznju u suprotnom smjeru na djelovima gdje staza postoji za oba smjera. Najgore stanje je na potezu otoka-nedjarici i obratno. Kulminacija svega je kada sunce zadje pa izadju rekretivci da se malo provozaju ali i izdivljaju. A uz to imas roditelje sa svojim malenim ponosima koje tada izvedu da se malkice prosetaju pa ti samo djete izleti na biciklisticku stazu.
Sto se tice biciklista/romobilista najgori su oni sa rent vozilicama(nisam muski sovinista ali su to najcesce dame) koji izadju pa obavezno u suprotnom smjeru se voze njih 2-3, ali naravno jedno pored drugog da mogu da ćakulaju ćakulu. Ni mladim adrenalin adolescentima nije mane kad voze na zadnjem tocku, ili gari kao da ga lucifer sam tjera.
I boli ih kurxx za sviju ostale. Ok ako vec vozis suprotnim smjerom, onda uzmi u obzir i to da ima i ljudi koji voze ispravnim smjerom pa misli malo i na njih. Mnogi uopste nemaju ili ne pale svjetlo. Ja sam sebi(romobil i biciklo) kupio namjerno blinker svjetlo naprijed a na ruksaku mi isto tako je zakaceno crveno blinker svjetlo. Znaci vidljiv sam maksimalno. I pored toga sinoc me kod bazena na otoci u milimetar spucala kobila na biciklu koja je sa momkom/drugom/muzem jedno pored drugog veselo bez svjetla u surotnom smjeru pedalala lagano i uz sveranje.
Iskreno se nadam da ce policija uskoro poceti bas da kolje za sve to. Vrijeme je vec.
Znam da cu se ja pridrzavati svega maksimalno.
I ja se nadam, ali narod ovdje voli nered, improvizaciju i naopako, pa sve sto je ispravno i po pravilu biva izlozeno sprdanciji.
Ja kad idem na posao, u jednom smjeru kad vozim ispravno imam oko 80% puta biciklisticku stazu, a u drugom smjeru nekih 50-60%.
U tom smjeru da bih vozio pravilno, prvo imam dio gdje ne mogu nikako preci na ispravnu stranu i moram jedan dio boziti pogresnom jer je nemoguce drugacije, onda imam dio gdje bih mogao preci na ispravnu stranu ali u neka doba nema vise staze pa opet ima, morao bih avaki.cas prelaziti ulicu vamo tamo.
Izvini ali, ako negdje ima samo u jednom smjeru i nema u drugim, vozicu radije pogresnim smjerom nego trotoarom, ili jos gore cestom.
zdruzdjo
Posts: 5213
Joined: 16/08/2009 00:27

#12356 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zdruzdjo »

Ateista wrote: 07/07/2022 23:40
Ja kad idem na posao, u jednom smjeru kad vozim ispravno imam oko 80% puta biciklisticku stazu, a u drugom smjeru nekih 50-60%.
U tom smjeru da bih vozio pravilno, prvo imam dio gdje ne mogu nikako preci na ispravnu stranu i moram jedan dio boziti pogresnom jer je nemoguce drugacije, onda imam dio gdje bih mogao preci na ispravnu stranu ali u neka doba nema vise staze pa opet ima, morao bih avaki.cas prelaziti ulicu vamo tamo.
Izvini ali, ako negdje ima samo u jednom smjeru i nema u drugim, vozicu radije pogresnim smjerom nego trotoarom, ili jos gore cestom.
Moj osvrt je na voznju gdje se namjerno vozi surpotnom stranom a ima ispravna. Znaci konkretno otoka nedjarici je skroz pokrivena u oba pravca. Nema nikakvih zapreka niti problema da se to radi ispravno. Isto to sto ti radis, radim i ja. Samo se u skladu sa tim ponasam. Ne smetam ljudima koji idu u ispravnom smjeru i ne batatim se.
Od dobrinje do nedjarica ima samo jedna biciklisticka. Kada idem sa dobrinje prema nedjaricima vozim maksimalno oprezno suprotnim smjerom i sklonim se svakome ko ide ispravnim smjerom.
Ali biti govno i rasiriti se preko cijele trake a jos ides u suprotnom smjeru ili voziti tako ko sumanut.....e to je fakat drugi nivo bezobrazluka i zbog toga prizeljkujem da pocnu se ruke zavrtati.
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12357 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

zdruzdjo wrote: 08/07/2022 10:27
Ateista wrote: 07/07/2022 23:40
Ja kad idem na posao, u jednom smjeru kad vozim ispravno imam oko 80% puta biciklisticku stazu, a u drugom smjeru nekih 50-60%.
U tom smjeru da bih vozio pravilno, prvo imam dio gdje ne mogu nikako preci na ispravnu stranu i moram jedan dio boziti pogresnom jer je nemoguce drugacije, onda imam dio gdje bih mogao preci na ispravnu stranu ali u neka doba nema vise staze pa opet ima, morao bih avaki.cas prelaziti ulicu vamo tamo.
Izvini ali, ako negdje ima samo u jednom smjeru i nema u drugim, vozicu radije pogresnim smjerom nego trotoarom, ili jos gore cestom.
Moj osvrt je na voznju gdje se namjerno vozi surpotnom stranom a ima ispravna. Znaci konkretno otoka nedjarici je skroz pokrivena u oba pravca. Nema nikakvih zapreka niti problema da se to radi ispravno. Isto to sto ti radis, radim i ja. Samo se u skladu sa tim ponasam. Ne smetam ljudima koji idu u ispravnom smjeru i ne batatim se.
Od dobrinje do nedjarica ima samo jedna biciklisticka. Kada idem sa dobrinje prema nedjaricima vozim maksimalno oprezno suprotnim smjerom i sklonim se svakome ko ide ispravnim smjerom.
Ali biti govno i rasiriti se preko cijele trake a jos ides u suprotnom smjeru ili voziti tako ko sumanut.....e to je fakat drugi nivo bezobrazluka i zbog toga prizeljkujem da pocnu se ruke zavrtati.
Ok, samo sto mi se ne da prelaziti svaki cas vako tamo gdje ima ispravan smjer, vozim uvijek istom stranom, pa jedan smjer ispadne ispravno a drugi pogresan.
Slazem se za sklanjanje i opreznost, ja i kad vozim ispravnim smjerom drzim se desne strane staze.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#12358 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by nlt »

Prije par dana oko možda 21h od Otoke pa prema Ilidži neko je sa bicikla nekom super svemirskom lampom sve po vozilima i pješacima obasjavao. Lampa je znači možeš do mjeseca dobaciti sa njom. Mlađa je osoba bila u pitanju, tipa 15-16 god.
Šta je ono onako hahah, ko reflektor sa stadiona
noviclan
Posts: 10978
Joined: 31/10/2013 06:48

#12359 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by noviclan »

nlt wrote: 08/07/2022 11:39 Prije par dana oko možda 21h od Otoke pa prema Ilidži neko je sa bicikla nekom super svemirskom lampom sve po vozilima i pješacima obasjavao. Lampa je znači možeš do mjeseca dobaciti sa njom. Mlađa je osoba bila u pitanju, tipa 15-16 god.
Šta je ono onako hahah, ko reflektor sa stadiona
Da nije onaj sto su ga udesili u vilsonovom, hammercina
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#12360 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by nlt »

Nije nije
Ovaj je srednjoškolac neki 100%. Prestigao ga ja biciklom negdje oko Stupa
User avatar
drag_gost
Posts: 5537
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#12361 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by drag_gost »

nlt wrote: 10/07/2022 08:11 Nije nije
Ovaj je srednjoškolac neki 100%. Prestigao ga ja biciklom negdje oko Stupa
Nadam se da si mu nesto rekao, nema nista gore nego kada te oslijepi tako bilmez.
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#12362 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by nlt »

drag_gost wrote: 12/07/2022 16:27
nlt wrote: 10/07/2022 08:11 Nije nije
Ovaj je srednjoškolac neki 100%. Prestigao ga ja biciklom negdje oko Stupa
Nadam se da si mu nesto rekao, nema nista gore nego kada te oslijepi tako bilmez.
Nisam ništa, samo sam ga prestigao i pobjegao što dalje :D
sarajevosa
Posts: 306
Joined: 29/06/2014 21:45

#12363 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by sarajevosa »

Da li ima neka mapa gdje sve mozes parkirati biciklo u sarajevu kao javni parking, privatne trgovine itd
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#12364 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by xamp »

sarajevosa wrote: 13/07/2022 14:38 Da li ima neka mapa gdje sve mozes parkirati biciklo u sarajevu kao javni parking, privatne trgovine itd
Nema.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#12365 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

sarajevosa wrote: 13/07/2022 14:38 Da li ima neka mapa gdje sve mozes parkirati biciklo u sarajevu kao javni parking, privatne trgovine itd
mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
sarajevosa
Posts: 306
Joined: 29/06/2014 21:45

#12366 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by sarajevosa »

holowey wrote: 13/07/2022 21:02
sarajevosa wrote: 13/07/2022 14:38 Da li ima neka mapa gdje sve mozes parkirati biciklo u sarajevu kao javni parking, privatne trgovine itd
mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
Barem da ima ovakvo nešto

Image
Concord
Posts: 952
Joined: 14/12/2017 15:51

#12367 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Concord »

Giro di Sarajevo je nedavno u saradnji sa Ministarstvom Saobracaja KS napravio anketu o urbanoj mobilnosti grada Sarajeva. Pri samom kraju ankete ima mapa na kojoj su prikazani svi sigurni parkinzi po gradu, kao i mogucnost da naznacite na mapi gdje bi trebao biti sljedeci. Isto tako, postoji i mapa svih staza po gradu i imate mogucnost da ucrtate nove staze kao prijedlog.

Link za anketu: https://new.maptionnaire.com/q/3v9egc4rfp99?lang=bs
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#12368 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

sarajevosa wrote: 14/07/2022 00:47
holowey wrote: 13/07/2022 21:02

mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
Barem da ima ovakvo nešto

Image
ne ostavljaj bic na ovakvim "parkinzima" da ti se ne desi da samo tocak zateknes... uvijek vezi bic za ram i nesto jako tipa saobracajni znak ili stub...
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12369 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

holowey wrote: 13/07/2022 21:02
sarajevosa wrote: 13/07/2022 14:38 Da li ima neka mapa gdje sve mozes parkirati biciklo u sarajevu kao javni parking, privatne trgovine itd
mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
Kad bude dovoljno pravih parkinga za bicikla, nece boti potrebe koristiti bandere, kao sto nece biti potrebe koristiti pjesacke staze kad bude dovoljno bicillistickih staza, do tad me boli neka stvar ko ce mi sta reci kad vozim trotoarom ili ako ostavim bicikl vezan za banderu.

Ono ostavljanje ovih novih romobila vezanih za bandere mi je papanluk, firma koja ih iznajmljuje je trebala da napravi parkinge za njih.
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#12370 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Better Man »

Ateista wrote: 14/07/2022 08:29
holowey wrote: 13/07/2022 21:02

mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
Kad bude dovoljno pravih parkinga za bicikla, nece boti potrebe koristiti bandere, kao sto nece biti potrebe koristiti pjesacke staze kad bude dovoljno bicillistickih staza, do tad me boli neka stvar ko ce mi sta reci kad vozim trotoarom ili ako ostavim bicikl vezan za banderu.

Ono ostavljanje ovih novih romobila vezanih za bandere mi je papanluk, firma koja ih iznajmljuje je trebala da napravi parkinge za njih.
Ja kao biciklista smatram da ne bi smio da voziš trotoarom, jer on nije za bicikliste. Ali ako već voziš, onda moraš poštovati pješake i polako voziti i shvatiti da nemaš nikakvo prvenstvo prolaza trotoarom.
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12371 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

Better Man wrote: 14/07/2022 09:28
Ateista wrote: 14/07/2022 08:29

Kad bude dovoljno pravih parkinga za bicikla, nece boti potrebe koristiti bandere, kao sto nece biti potrebe koristiti pjesacke staze kad bude dovoljno bicillistickih staza, do tad me boli neka stvar ko ce mi sta reci kad vozim trotoarom ili ako ostavim bicikl vezan za banderu.

Ono ostavljanje ovih novih romobila vezanih za bandere mi je papanluk, firma koja ih iznajmljuje je trebala da napravi parkinge za njih.
Ja kao biciklista smatram da ne bi smio da voziš trotoarom, jer on nije za bicikliste. Ali ako već voziš, onda moraš poštovati pješake i polako voziti i shvatiti da nemaš nikakvo prvenstvo prolaza trotoarom.
A kuda cu voziti kad nema biciklisticke staze, i kuda da vozi moj sin od 6 godina, treba da vozimo cestom?

Slazem se da treba biti oprezan i postovati pjesake kad se vozi trotoarom, te da oni imaju prednost. Nikad im ne zvonim na trotoaru, ako je guzva usporim i sacekam da se napravi prolaz. Brzinu prilagodjavam uslovima, ako nema pjesaka ili ih je jako malo i ima dovoljno prostora da ih zaobidjem u sirokom luku, vozicu brzo kao i na bic stazi, ako naletim na guzvu, djecu i slicno, tad cu usporiti, sve zavisi koliko sirine ima.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#12372 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Altsa »

Treba da uradim mali servis na dva bicikla. Neki serviser sto dode po bicikle uradi posao i vrati ih? Znali neko?
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#12373 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Better Man »

Ateista wrote: 14/07/2022 09:44
Better Man wrote: 14/07/2022 09:28

Ja kao biciklista smatram da ne bi smio da voziš trotoarom, jer on nije za bicikliste. Ali ako već voziš, onda moraš poštovati pješake i polako voziti i shvatiti da nemaš nikakvo prvenstvo prolaza trotoarom.
A kuda cu voziti kad nema biciklisticke staze, i kuda da vozi moj sin od 6 godina, treba da vozimo cestom?

Slazem se da treba biti oprezan i postovati pjesake kad se vozi trotoarom, te da oni imaju prednost. Nikad im ne zvonim na trotoaru, ako je guzva usporim i sacekam da se napravi prolaz. Brzinu prilagodjavam uslovima, ako nema pjesaka ili ih je jako malo i ima dovoljno prostora da ih zaobidjem u sirokom luku, vozicu brzo kao i na bic stazi, ako naletim na guzvu, djecu i slicno, tad cu usporiti, sve zavisi koliko sirine ima.
Nije problem vožnja bicikla trotoarom ako voziš normalno i po propisu. Znam i ja nekad trotoarom voziti, ali vozim polako i pazim na pješake. Problem su oni što voze biciklo trotoarom kao da su na reli pisti.
User avatar
Ateista
Posts: 46577
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#12374 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Ateista »

Better Man wrote: 14/07/2022 09:47
Ateista wrote: 14/07/2022 09:44
A kuda cu voziti kad nema biciklisticke staze, i kuda da vozi moj sin od 6 godina, treba da vozimo cestom?

Slazem se da treba biti oprezan i postovati pjesake kad se vozi trotoarom, te da oni imaju prednost. Nikad im ne zvonim na trotoaru, ako je guzva usporim i sacekam da se napravi prolaz. Brzinu prilagodjavam uslovima, ako nema pjesaka ili ih je jako malo i ima dovoljno prostora da ih zaobidjem u sirokom luku, vozicu brzo kao i na bic stazi, ako naletim na guzvu, djecu i slicno, tad cu usporiti, sve zavisi koliko sirine ima.
Nije problem vožnja bicikla trotoarom ako voziš normalno i po propisu. Znam i ja nekad trotoarom voziti, ali vozim polako i pazim na pješake. Problem su oni što voze biciklo trotoarom kao da su na reli pisti.
To je ok, treba se prilagoditi uslovima.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#12375 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by holowey »

Ateista wrote: 14/07/2022 08:29
holowey wrote: 13/07/2022 21:02

mislis mapa svih bandera, saobracajnih znakova, gelendera i tsl?
Kad bude dovoljno pravih parkinga za bicikla, nece boti potrebe koristiti bandere, kao sto nece biti potrebe koristiti pjesacke staze kad bude dovoljno bicillistickih staza, do tad me boli neka stvar ko ce mi sta reci kad vozim trotoarom ili ako ostavim bicikl vezan za banderu.

Ono ostavljanje ovih novih romobila vezanih za bandere mi je papanluk, firma koja ih iznajmljuje je trebala da napravi parkinge za njih.
apsolutno se slazem... do tada, sto jaci stub, na sto vidljivijem mjestu...
Post Reply