Biciklom kroz Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#3026 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by bombašica »

meki wrote:
adnandus wrote: OK
Hvala na pojašnjenju jer nisam fakat dugo na ovom forumu tako da neznam ni tebe iako mislim da znam ko si :-D
niti trimija. :bih:

A što se tiće učlanjenja poslije ramazana sigurno
i apel dajte malo više ovh početničkih tura i ja sam tek počeo ovim da se bavim pa me strah prijavljivati se na ove kad pogledam staze i kilometražu :run:
No frks, drago mi je da smo se skontali ;)

Elem, što se kilometraže tiče, ovo vazda svima napominjem, sve je to jako relativno. "Na prvu" ti se 40km čini nemogućim, ali vjeruj mi da sa ispravnim razmišljanjem, pzitivnim stavom "ja mogu" i "ja vozim ovo zato sto uzivam" a ne "ja ovo ne mogu, ko me je na ovo natjerao", te dobrim vodičem koji će ponekad malo slagat, ponekad preuvelicat a nekad umanjit kilometrazu i uspon, pola raje koja se plaši takvih "poduhvata" može odraditi bez većih problema. Evo recimo, sad kad bih ti rekao da smo nas trojica (da ne govorim ko sve), od kojih jedan na visinu od oko 182cm ima preko 110kg, u subotu odradili cestom turu Sarajevo-Omiš, 300km, za jedan dan, tačnije za 13h efektivne voznje, sigurno ne bi vjerovao? Daleko je bilo ko od nas pravi biciklista, bez sala i stomaka, nabrijan na brzinu, kadencu, kilometre i vrijeme. Ne, većina nas su ljudi "čudnog mentalnog sklopa" kojima nije problem ustati u pola 4 ujutro, sjest na biciklo i voziti cijeli dan radi nekog svog meraka, slobode, čega li već... Nešto jako slično ribarima (jako često se i srećemo u odlasku/dolasku) :D

Živa istina, samo se jednom zaleti i izađi iz grada...sam ćeš se sebi ibretiti koliko ustvari možeš pedalati.
I ja nisam napuštala asfalt, ali nedavno, sluačajno, ničim izazvana uputih se na Lukomir...i bez kondicionih problema, osvojih Bjelašnicu :))
Raska
Posts: 132
Joined: 04/09/2008 01:07
Location: jako daleko

#3027 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by Raska »

Koliko znam Giro od prvog dana ima svoje volontere, poneki odu dosta ih dodje. Smatram da sam kvalifikovana da vam napišem da svi mi iz Gira, a i velika većina biciklista Sarajeva a i šire dodje na Giro zato što voli VOZITI BICIKL.
OS tim je ekipa dobirh poštenih i čestitih momaka i cura. Svi volonteri na Giru su i učesnici a kad su dresovi u pitanju pokrenut ću pitanje dresova OS tima.... Predložit ću da u dogovoru sa sponzorima i nas iz Gira svi ama baš svi kupimo dres po punoj cijeni, a prikupljene pare doniramo u humanitarne svrhe.

Pozivam sve bicikliste dodjite pridružite nam se vozite s nama naš Giro, ponesite kaciguu i pokažimo kritičarima i skepticima da smo mi jedinstveni..

PS kao volonter dobila sam majicu, ta majica je sada u Kaliforniji.........a ove godine majica ide u Sidnej.......obećavam fotografiju ..........
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3028 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

a dres u svoj prici je bitan zbog ? :) :)
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#3029 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus »

meki wrote:
adnandus wrote: OK
Hvala na pojašnjenju jer nisam fakat dugo na ovom forumu tako da neznam ni tebe iako mislim da znam ko si :-D
niti trimija. :bih:

A što se tiće učlanjenja poslije ramazana sigurno
i apel dajte malo više ovh početničkih tura i ja sam tek počeo ovim da se bavim pa me strah prijavljivati se na ove kad pogledam staze i kilometražu :run:
No frks, drago mi je da smo se skontali ;)

Elem, što se kilometraže tiče, ovo vazda svima napominjem, sve je to jako relativno. "Na prvu" ti se 40km čini nemogućim, ali vjeruj mi da sa ispravnim razmišljanjem, pzitivnim stavom "ja mogu" i "ja vozim ovo zato sto uzivam" a ne "ja ovo ne mogu, ko me je na ovo natjerao", te dobrim vodičem koji će ponekad malo slagat, ponekad preuvelicat a nekad umanjit kilometrazu i uspon, pola raje koja se plaši takvih "poduhvata" može odraditi bez većih problema. Evo recimo, sad kad bih ti rekao da smo nas trojica (da ne govorim ko sve), od kojih jedan na visinu od oko 182cm ima preko 110kg, u subotu odradili cestom turu Sarajevo-Omiš, 300km, za jedan dan, tačnije za 13h efektivne voznje, sigurno ne bi vjerovao? Daleko je bilo ko od nas pravi biciklista, bez sala i stomaka, nabrijan na brzinu, kadencu, kilometre i vrijeme. Ne, većina nas su ljudi "čudnog mentalnog sklopa" kojima nije problem ustati u pola 4 ujutro, sjest na biciklo i voziti cijeli dan radi nekog svog meraka, slobode, čega li već... Nešto jako slično ribarima (jako često se i srećemo u odlasku/dolasku) :D

Čini mi se da se i ja ubrajam među te čudne mentalitete :-) jer nisam ni totalni amater što se tiče bicikla, samo nekih 15-ak godina nisam baš jahao, gdje je ustajanje kad sam bio mlađi u 4 ujutru nije bio stran pojam, te vezivanje štapova za bicikl odnosno kombinovanje vožnje i ribolova bio skoro dio maltene svakodnevne aktivnosti.
Ali se onda takoreć uozbiljih 8-) porodica poso,kuća (što bi rekao jedan strašni poeta) kancelarijski posao, pa onda na par zadnjih sistematskih pregleda sa duplim vrijednostima holesterola i trigla me ponuka da se ponovo aktiviram.
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#3030 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by madtv »

maximilijana wrote:a dres u svoj prici je bitan zbog ? :) :)
da budes cool :-) :-)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3031 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

madtv wrote:
maximilijana wrote:a dres u svoj prici je bitan zbog ? :) :)
da budes cool :-) :-)

Aha ja glupa pa ne skontah :P
poneta znaci Giro i ostaloga je zbog dresa? :D
a moze li se kupiti taj dres? ili je poenta da se dobije besplatno? :D :D
User avatar
madtv
Posts: 4562
Joined: 11/04/2009 00:31
Location: cvajta

#3032 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by madtv »

poenta svega treba da bude: "vozite biciklo i uzivajte u tome..."

a ova bezvezna prepucavanja :-) :-) :-) su bespotrebna i nebitna
User avatar
trimi68
Posts: 1589
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#3033 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by trimi68 »

maximilijana wrote:a dres u svoj prici je bitan zbog ? :) :)
због фурке и фолирања, нешто као СФФ акредитације ионо око врата црвено, да се лола по селу фолира
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#3034 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zaphodia »

@Maxi

Evo se i ja tek "štelim" i istražujem kuda i kako biciklom kroz Sarajevo. Od juče sam ponosni vlasnik VB Pofalići - Vrelo Bosne :D
Ako si još u toj fazi, šta misliš da jedan dan pokušamo skupa? Ako ništa, lakše je.

(Sve pokušavam da nađem neku priču o vožnji bicklom kroz Sarajevo, ali osim o Nini i Nininom džipu - slabo šta :D )
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3035 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

ja sam vazda za :D samo da hoce vrijeme nekako da posluzi (kao klasicno zensko jelte bojim se grmljavine :P)

mene zanima i ona staza iznad Kozje ćuprije..nesto ne bi sama onuda i nikako da raju svoju uganjam
a vec mi je dojadilo sama na relaciji Dobrinja - Kozja cuprija.
i jel trebam imati dres :P ili samo obicnu majicu :P :lol: :lol:
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#3036 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zaphodia »

I meni bilo dodijalo s Pofalića na Kozju, pa juče obrnuh, protiv uroka, i skroz je dobro.

Meščini da je ovo još danas ovako... U mom selu ne grmi, ne znam kako je - da prostiš - kod vas. Ja ću na majici napisati DRES flomasterom, to je 2 u 1 :D
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3037 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

ma meni ce biti promjena cim ja do Pofalica dodjem :D
ideja za dres je :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#3038 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zaphodia »

Eh eto nama dogovora: haj'mo u subotu onom stazom iznad Kozje :thumbup: Pa ko živ, ko nažuljan.
Dogovor na PP
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#3039 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus »

maximilijana wrote:ma meni ce biti promjena cim ja do Pofalica dodjem :D
ideja za dres je :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
A samnom nećeš na vožnju haaa :oops: :x
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3040 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

ti si odustao jer te ispravih oko pisanja negacija i glagola :D :) na kraju kako je krenulo ja cu sve vas iskupiti pa cemo se vozati.. :)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#3041 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by kokuz_sa »

maximilijana wrote:ja sam vazda za :D samo da hoce vrijeme nekako da posluzi (kao klasicno zensko jelte bojim se grmljavine :P)

mene zanima i ona staza iznad Kozje ćuprije..nesto ne bi sama onuda i nikako da raju svoju uganjam
a vec mi je dojadilo sama na relaciji Dobrinja - Kozja cuprija.
i jel trebam imati dres :P ili samo obicnu majicu :P :lol: :lol:
kad pogledam ko je na adnandusovoj slici..mislim da ce on pristati da vozas s njim i bez dresa i obicne majice :D

ps: ne znam kako cete Vi svi al ja evo pripremio bajk da odem jednu turu vb-dariva
PhotoGirl
Posts: 7
Joined: 31/12/2010 11:27
Location: Tuzla

#3042 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by PhotoGirl »

Ja sam vozilica pocetnica, koja se tek nedavno usudila probati voznje "odvaznije" od K.cuprija/V.Bosne.

Prvo sam iskusala Cirinu prugu, i to je zaista super, uopce nije tesko. Uz groznu uzbrdicu (na kojoj ima rukohvat) sam gurala biciklo i kad sam se penjala, i na povratku, a sve ostalo je (skoro) ravno.
Druga vjezba je bila Vlasic sa MTB i tu sam se zaljubila, do usiju, i preko! Isla sam na Igman (sa Velikog polja na Hrasnicki stan), i penjala se na Zmajevac (naravno, sa stajanjima, i osjecaj kad se popnem vrijedi sveg znoja).

S obzirom da idem na godisnji, u septembru smo (mi=nasa mala grupica za lagane voznje) dogovarali da idemo na Bjelasnicu (Sabici, Sinanovici), ili cemo nesto skontati za Skakavac, opet Igman i sl.

Pocetnici, bujrum s nama :) Mi vrtimo polako, ali sigurno :)))

P.s. Da nije MTB clanova, ja bih vjerovatno i danas ceznutljivo gledala bicikliste i slusala o njihovim dozivljajima. Oni su mi pokazali i Cirinu prugu, i Vlasic, i Igman, i odveli me na Zmajevac, pokazali mi kako da vozim polako, kako da se spustam niz makadam i sl. Guys, thanks!
U septembru osnivamo MTB-chicks :D 8) Nama ne trebaju dresovi, mi samo hocemo da vozimo i uzivamo.
User avatar
adnandus
Posts: 548
Joined: 05/04/2011 13:16
Location: Tu negdje

#3043 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by adnandus »

maximilijana wrote:ti si odustao jer te ispravih oko pisanja negacija i glagola :D :) na kraju kako je krenulo ja cu sve vas iskupiti pa cemo se vozati.. :)
Osjećao bi se kao da idem sa profesorom Senahidom Halilovićem na vožnju pa bi me uhvatila trema morao bi paziti na svako izgovorenu riječ
User avatar
zaphodia
Posts: 272
Joined: 30/06/2006 15:18
Location: InBeTween

#3044 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by zaphodia »

PhotoGirl wrote: Pocetnici, bujrum s nama :) Mi vrtimo polako, ali sigurno :)))
PG, I'm in, samo javi detalje :)
maximilijana
Posts: 509
Joined: 11/01/2006 23:44

#3045 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by maximilijana »

adnandus wrote:
maximilijana wrote:ti si odustao jer te ispravih oko pisanja negacija i glagola :D :) na kraju kako je krenulo ja cu sve vas iskupiti pa cemo se vozati.. :)
Osjećao bi se kao da idem sa profesorom Senahidom Halilovićem na vožnju pa bi me uhvatila trema morao bi paziti na svako izgovorenu riječ
ma jok :D ja sam samo dobronamjerno skrenula paznju na to malo sitno pravilo :D :D

@PhotoGirl
e super je ta ideja za septembar..
a vidim svasta su ti MTB momci pokazali ;) :P
User avatar
trimi68
Posts: 1589
Joined: 11/03/2004 00:00
Location: East Sarajevo
Grijem se na: Plin
Horoskop: Stirjelac

#3046 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by trimi68 »

PhotoGirl wrote:U septembru osnivamo MTB-chicks :D 8) Nama ne trebaju dresovi, mi samo hocemo da vozimo i uzivamo.
Цхицкс без дресова на бициклима. Мој тисућљетни сан постаје јава.

Image
User avatar
naja22
Posts: 475
Joined: 22/07/2011 12:59

#3047 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by naja22 »

PhotoGirl wrote:Ja sam vozilica pocetnica, koja se tek nedavno usudila probati voznje "odvaznije" od K.cuprija/V.Bosne.

Prvo sam iskusala Cirinu prugu, i to je zaista super, uopce nije tesko. Uz groznu uzbrdicu (na kojoj ima rukohvat) sam gurala biciklo i kad sam se penjala, i na povratku, a sve ostalo je (skoro) ravno.
Druga vjezba je bila Vlasic sa MTB i tu sam se zaljubila, do usiju, i preko! Isla sam na Igman (sa Velikog polja na Hrasnicki stan), i penjala se na Zmajevac (naravno, sa stajanjima, i osjecaj kad se popnem vrijedi sveg znoja).

S obzirom da idem na godisnji, u septembru smo (mi=nasa mala grupica za lagane voznje) dogovarali da idemo na Bjelasnicu (Sabici, Sinanovici), ili cemo nesto skontati za Skakavac, opet Igman i sl.

Pocetnici, bujrum s nama :) Mi vrtimo polako, ali sigurno :)))

P.s. Da nije MTB clanova, ja bih vjerovatno i danas ceznutljivo gledala bicikliste i slusala o njihovim dozivljajima. Oni su mi pokazali i Cirinu prugu, i Vlasic, i Igman, i odveli me na Zmajevac, pokazali mi kako da vozim polako, kako da se spustam niz makadam i sl. Guys, thanks!
U septembru osnivamo MTB-chicks :D 8) Nama ne trebaju dresovi, mi samo hocemo da vozimo i uzivamo.
A koliko vi imate otprilike godina ? Ja bi rado se vama pridruzio mada bi bio najmladji vjerovatno, 16 godina ? :D
PhotoGirl
Posts: 7
Joined: 31/12/2010 11:27
Location: Tuzla

#3048 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by PhotoGirl »

@ z: javim za sept :)

@ maxi: ja brzo ucim, pa sam zahvalan ucenik MTBa, njihov veliki fan i hodajuca/zivuca reklama :)

@ trimi68: hahha, sanjaces jos malo :) kazu ne valja tako izmedju dva bajrama, a i zima ide :)

@naja: ako te mama i tata puste, zasto da ne :wink:
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#3049 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by hakazvaka »

Evo jos malo inside info :D

GIRO 2011 ce biti odrzan 4. septembra, a ruta je promjenjena kako bi bila prilagodjena vecini gradjana:

START: OS Skender Kulenovic, prekoputa Merkatora, na Dobrinji
CILJ: BBI Centar

Uskoro vise informacija :)
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#3050 Re: Biciklom kroz Sarajevo

Post by cappy_tempo »

po meni je glupost mjenjati rutu jer brzina je kao da hodamo pa svi mogu izdrzati ali eto kako god 99% se vidimo :D
Post Reply