Vrane u gradu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

vedderedi

#76 Re: Vrane u gradu

Post by vedderedi » 31/05/2008 12:10

sadness wrote:da je meni znat razliku izmedju vrane, svrake, cavke i gavrana... mozda bih se i ukljucila u temu... :cry:
Djevojacko prezime moje nane je bilo Svraka, tako da kad god vidim neku svraku fino se pozdravim sa njom i kazem joj S'a ima rodice? :D

cheguevara_k1

#77 Re: Vrane u gradu

Post by cheguevara_k1 » 02/06/2008 08:55

Jesu li vrane ili su svrake ili mozda gavrani ne znam, znam samo da su odjednom ulice pune mrtvih ptica :? Ja ne pamtim ikad ranije da sam vidio sta onako :? I da, prava je najezda jezeva na cestama i po gradu i van grada, je li to mozda povezano ??

karanana

#78 Re: Vrane u gradu

Post by karanana » 02/06/2008 08:59

a fakat i ja sam vidio puno mrtvih golubova na cesti. ne znam jeli to zato sto imamo ovu temu pa sam obraco vise paznje ali najmanje 6-7 mrtvih ptica na cesti sam vidio i vrane kako ih jedu.

Comrad

#79 Re: Vrane u gradu

Post by Comrad » 02/06/2008 13:19

Previse pricate, pazite se, vidio sam jucer nekoliko vrana oko internet caffe-a se vrte, valjda cule na forumu ih neko spominje. Pa et, samo da vas upozorim.

*mima*

#80 Re: Vrane u gradu

Post by *mima* » 02/06/2008 13:33

meatoverhere wrote:Ne znam je li ovakva tema vec bila, ali situacija u gradu je katastrofalna. Ne znam kad sam vidjeo neku drugu pticu u gradu. Pored nenormalnog broja, postale su jos i agresivne. Znam za tri primjera u zdnjih sedam dana gdje su vrane "napale" ljude.
Je li jos neko primjecuje ovo?

Brane svoje mlade.

luciferino

#81 Re: Vrane u gradu

Post by luciferino » 02/06/2008 14:56

cheguevara_k1 wrote:Jesu li vrane ili su svrake ili mozda gavrani ne znam, znam samo da su odjednom ulice pune mrtvih ptica :? Ja ne pamtim ikad ranije da sam vidio sta onako :? I da, prava je najezda jezeva na cestama i po gradu i van grada, je li to mozda povezano ??
Neka ježeva...dobro je dok nema zmija...uh... :run:

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#82 Re: Vrane u gradu

Post by mIRCerka » 02/06/2008 14:58

luciferino wrote:
cheguevara_k1 wrote:Jesu li vrane ili su svrake ili mozda gavrani ne znam, znam samo da su odjednom ulice pune mrtvih ptica :? Ja ne pamtim ikad ranije da sam vidio sta onako :? I da, prava je najezda jezeva na cestama i po gradu i van grada, je li to mozda povezano ??
Ima. Jadne spavaju i onda ih prenese i padnu s lipe u vilsonovu. Uglavnom su ove bezopasne vodene, al gadne za vidjeti.

2407

#83 Re: Vrane u gradu

Post by 2407 » 02/06/2008 15:14

U Osijeku(Hr) su imali velikih problema sa vranama, ako se ne varam cak su ih specijalne jedinice policije s snajperima uklanjali.
Jos jedna losa stvar osim ovih koje ste pomenuli je da vrane redovno prebiru po smecu i razbacuju smece svud uokolo. Da ne traze i one kakvo staro gvozdje :D

luciferino

#84 Re: Vrane u gradu

Post by luciferino » 02/06/2008 15:46

mIRCerka wrote:
luciferino wrote:
Ima. Jadne spavaju i onda ih prenese i padnu s lipe u vilsonovu. Uglavnom su ove bezopasne vodene, al gadne za vidjeti.
Uglavnom bezopasne...ajoj... :lol:
Zamisli cirkusa, vozaš se paciklom, a Eustahije ti padne na glavu. I to se zove vodena zmija. :cry:

mIRCerka

#85 Re: Vrane u gradu

Post by mIRCerka » 02/06/2008 15:47

luciferino wrote:
mIRCerka wrote:
luciferino wrote:
Uglavnom bezopasne...ajoj... :lol:
Zamisli cirkusa, vozaš se paciklom, a Eustahije ti padne na glavu. I to se zove vodena zmija. :cry:
ma popne se bona gore u krosnju da odmori da je niko ne dira...ili je vrane ufate pa bace odozgo da je oshamute...ko ce ti ga znat...
kako god, kod mene ih jos nema, imamo jezurke :D a bogam cu komsinicu iseliti ako opet krene tamanit jezeve...ili cu nakupiti stakora i zmija i ubacit joj u stan...

Dori

#86 Re: Vrane u gradu

Post by Dori » 02/06/2008 15:49

mIRCerka wrote:
luciferino wrote:
Joj mIRCi sto me nasmija..... :lol:

Zamisli joj face kad se probudi :shock:

:lol: :lol: :lol:

luciferino

#87 Re: Vrane u gradu

Post by luciferino » 02/06/2008 16:00

mIRCerka wrote: ma popne se bona gore u krosnju da odmori da je niko ne dira...ili je vrane ufate pa bace odozgo da je oshamute...ko ce ti ga znat...
kako god, kod mene ih jos nema, imamo jezurke :D a bogam cu komsinicu iseliti ako opet krene tamanit jezeve...ili cu nakupiti stakora i zmija i ubacit joj u stan...
Zamori li se od pentranja? :lol:
Možda leti ko slonić Dumbo u snu, pa se šokira na drvetu u zoru.

Jedu li ježevi zmije? Možda ih zato i ima ovoliko.

mIRCerka

#88 Re: Vrane u gradu

Post by mIRCerka » 02/06/2008 16:02

luciferino wrote:
mIRCerka wrote: ma popne se bona gore u krosnju da odmori da je niko ne dira...ili je vrane ufate pa bace odozgo da je oshamute...ko ce ti ga znat...
Zamori li se od pentranja? :lol:
Možda leti ko slonić Dumbo u snu, pa se šokira na drvetu u zoru.

Jedu li ježevi zmije? Možda ih zato i ima ovoliko.
Ne znam kako ni zasto, ali kazu gdje jezeva ima, zmija nema...
Lijepa moja jezica i njene bebe koji svi zajedno jedu macije krekere. :D
Btw, juce ja cistim krekere svojih macaka, neko od njih se napravio pametan pa izvrnuo posudu sa vodom po krekerima, ja provirim s balkona kad 10ak gugana...i ja im fino tresnem krekere...sve pometose... i odose...

jedino sto mi fakat smeta kod letecih objekata je sto imaju govno ko kondor, svaki drugi dan ja mamin bibi moram cistiti da ne progrize lak...

Viter

#89 Re: Vrane u gradu

Post by Viter » 02/06/2008 21:11

Ljudi,
vjerovali ili ne,
prije 3-4 dana ja sam sa ulice maknuo udareno mače da bi dvije lude vrane pocele graktati na mene kao lude i nakon toga su me nadlijetale nekih 50 metara. Ma da sam znao da ce mi se to desiti ne bi ga maknuo pa nek smrdi cijela ulica, ali kontajuci imam dvoje dijece pa da se dijeca ne zaraze i da cijeli dan u ulice auta ne gaze lešinu ja ga bacim u kontejener. U dva zadnja dana te dvije vrane kad me vide bilo jutro ili popodne grakću ko lude i nadlijeću iznad glave, a ja kamen i na njih. Veceras mi bas i nije bilo svejedno jer su me pratile do ulaza. Sad vec planiram neku letvu ili neku palicu za ujutro da jednu zakujem za zemlju.

Ljudi ima li neko kakvu ideju kome se žaliti ili pravda u svoje ruke.

Sve ovo se desava na Dobrinji, Trg zlatnih ljiljana, ma pase im šumovita ulica.
Last edited by Viter on 02/06/2008 21:25, edited 1 time in total.

Sammurraj

#90 Re: Vrane u gradu

Post by Sammurraj » 02/06/2008 21:25

Setajuci Sarajevom cujem dvije vrane:

Jah vidis ti ovih ljudi, kako se ponasaju, na sve misle da imaju pravo.
Prave galamu po cijeli dan, cijelo Sarajevo odjekuje. Bacaju smece , a jos se bune kad mi cistimo...Ama cuj im samo fazona, mi im ganjamo mace????? :x ...
Kaze druga Vrana:
Ma nije to nista, idi na Sarajevo-x.com...da vidis sta sve baljezgaju o nama :roll:

:mrgreen:

cleo

#91 Re: Vrane u gradu

Post by cleo » 02/06/2008 22:59

Mirci, blago tebi s tim svim životinjama... dođem ti

I ja sam bila "žrtva" vrane, u Vilsu se jedna zafurala i čvoknula me u glavu!!! Nije mi bilo baš ugodno, fakat boli!!
Ne znam, valjda sam joj prešla preko very important posjeda ili šta već, nebi inače, nisu one toliko loše...

mIRCerka

#92 Re: Vrane u gradu

Post by mIRCerka » 02/06/2008 23:12

Viter wrote:Ljudi,
vjerovali ili ne,
prije 3-4 dana ja sam sa ulice maknuo udareno mače da bi dvije lude vrane pocele graktati na mene kao lude i nakon toga su me nadlijetale nekih 50 metara. Ma da sam znao da ce mi se to desiti ne bi ga maknuo pa nek smrdi cijela ulica, ali kontajuci imam dvoje dijece pa da se dijeca ne zaraze i da cijeli dan u ulice auta ne gaze lešinu ja ga bacim u kontejener. U dva zadnja dana te dvije vrane kad me vide bilo jutro ili popodne grakću ko lude i nadlijeću iznad glave, a ja kamen i na njih. Veceras mi bas i nije bilo svejedno jer su me pratile do ulaza. Sad vec planiram neku letvu ili neku palicu za ujutro da jednu zakujem za zemlju.

kako li je neko uspio na trgu macku zgazit.... deder posijecite i ono 6 stabala sto imate.... :x

cleo

#93 Re: Vrane u gradu

Post by cleo » 02/06/2008 23:28

i ja živim u ulici kojom prolaze automobili a koja se zove Trg taj i taj, također na Dobrinji, trg u Sarajevu nije isto što i trg u npr. Ljubljani

mIRCerka

#94 Re: Vrane u gradu

Post by mIRCerka » 03/06/2008 00:05

cleo wrote:i ja živim u ulici kojom prolaze automobili a koja se zove Trg taj i taj, također na Dobrinji, trg u Sarajevu nije isto što i trg u npr. Ljubljani
ja na dobrinji znam skoro svaki kamen, i skoro svako stablo...

Mozda sve bude bolje kad se shvati konacno da ova Zemlja nije samo za ljude, da postoje i druga ziva bica koja je Bog ili sta vec drugo stavio takodjer da zive tu.......

cleo

#95 Re: Vrane u gradu

Post by cleo » 03/06/2008 00:23

tesko da će, ljudi se komote po zemlji u nedogled, fino krče šume pa onda vrište, uvrijeđeni, što im zmije, vukovi i ostali dolaze pred prag. Čika vuk brate još jučer tu imao brlog

Nuke

#96 Re: Vrane u gradu

Post by Nuke » 03/06/2008 03:52

Vrane su vrlo interesantne i inteligentne ptice. Nije mi jasno odakle dolazi tolika zelja za unistavanjem zivotinjskih vrsta. Umjesto da se divimo nacinu kako su se prilagodile zivotu blizu ljudi, nacinu na koji dolaze do hrane, kako se grupisu kada brane gnijezdo itd, mi bi da ih unistimo. Nekom smeta sto su glasne. Ne znam kako neko u Sarajevu moze cuti vrane pored toliko auta, "muzike" iz kafana, neartikulisane dernjave u smislu dozivanja komsije s jednog kraja mahale na drugi itd. Meni su vrane drage i iz jednog subjektivnog razloga. Naime, imam golubarnik i veoma volim golubove. Zivim na padinskom dijelu grada, koji cesto posjecuju jastrebovi. Poznata je netrpeljivost izmedju vrana i jastrebova, a i jasno je da se jastrebovi hrane golubovima. E sad, kada pustim golubove da obave svoju svakodnevnu "letnju", ne zelim da se jedan od mojih ljubimaca ne vrati. Zato kada god vidim vrane u blizini moje kuce pustim golubove, jer mi njihovo prisutsvo daje vecu sigurnost da ce se svi moji ljubimci vratiti. Mnogo puta se desilo da vrane otjeraju (bukvalno) jastreba (malo ga iskvocaju po glavi :) ).
Evo jedan link vezano za ovu temu: http://onegoodmove.org/1gm/1gmarchive/2 ... crows.html

vjesticanametli

#97 Re: Vrane u gradu

Post by vjesticanametli » 03/06/2008 10:09

Viter wrote:Ljudi,
vjerovali ili ne,

jutros mrtav golub na cesti gdje je ciko prodavao cvijece (ko je otjerao ciku?????)

karanana

#98 Re: Vrane u gradu

Post by karanana » 03/06/2008 10:13

jutros mrtva vrana na ulici. jel to neko kreno u pohod?

Jara

#99 Re: Vrane u gradu

Post by Jara » 03/06/2008 13:14

"Opstanak" je malo janje u odnosu na ovdje opisane zgode i nezgode... :D
Animal Planet uživo... :)

bpsang

#100 Re: Vrane u gradu

Post by bpsang » 03/06/2008 16:51

Ma zakon su one crvene petarde za te crne pticurine,bacis im par komada ispod grane kad ih je stotinu i razbjeze se za tili cas, iz iskustva govorim

Post Reply