Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#76 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Brunello »

karanana wrote:E, sjetih se necega cega sam se cesto pitao, ali zaboravio da bilo koga pitam.

U ratu, jeli bilo racuna za placanje rezija kao sto su struja, voda, telefon, smece ili je to bilo besplatno kad ga je bilo? Ili se to placalo nekakvim bonovima? A sta ako ljudi nisu nista radili i nisu imali te bonove? jeli im iskljucivano?


hahahahhahahhahahahahhahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#77 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Jara »

mIRCerka wrote:
Jara wrote:kg šećera jednom platismo 30 DM...a bilo ga je i skupljeg...to valjda kako gdje...
čini mi se da su se one šarene bombone u lanč paketima zvale M &M...
JAra, rekoh ne te vec one druge plastichne, sto je svaka bila cetvrtasta a imala vlastiti celofan...
Mirci, uopšte ih se ne sjećam!!! Sjećam se žvaka, keksa od javora, ali njih...ne...samo mm...mozda ima u muzeju...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#78 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Jara »

Da sad neko ne bi pomislio da smo stalno dobijali lanč pakete i ikar ( ovi što pitaju da li su isključivane struja, voda, telefon i sl. zbog neplaćanja...toliko je sve nevjerovatno da ovakva pitanja i ne čude, nemojte se smijat', hehehe). Bila su nekad mjesečno 2 lanča paketa po osobi, ili ni jedan , nekad nekoliko...I da ne misli neko da je to paket od 20 kila...to je zapravo bio jedan dnevni obrok za američkog vojnika...mozda su se tako rješavali starih zaliha...mo'š mislit' konzervansa unutra...
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#79 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by ludacha »

ikara se ne sjecam...doduse ne sjecam se mnogo toga, a nisam ni iz sarajeva. kod nas na jugu je bilo kudikamo lakse.

sjecam se konzervirane rize u mlijeku. majka bi jos malo u serpici prokuhala, da se zgusne i mljac...
nekad bi otac odnekud donio majusnu vrecicu nekih zutih mekih hm...cokoladica kao..u plavoj vrećici. zvale se Dupin. il tako nesto. jednom oca upitah, a sta to dupin znaci, "delfin sine, delfin"
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#80 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by pitt »

eeee boga pitaj sta smo i delfina pojeli u onim konzervama. :D :D :D Bilo je fine ribe, ali imalo je i one smrdljive haringe neke.....ni macke je nisu htjele :D :D a meni je ikar najvise na konjetinu licio....ono bas crven :D:D
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#81 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by water »

Brunello wrote:
karanana wrote:E, sjetih se necega cega sam se cesto pitao, ali zaboravio da bilo koga pitam.

U ratu, jeli bilo racuna za placanje rezija kao sto su struja, voda, telefon, smece ili je to bilo besplatno kad ga je bilo? Ili se to placalo nekakvim bonovima? A sta ako ljudi nisu nista radili i nisu imali te bonove? jeli im iskljucivano?


hahahahhahahhahahahahhahahahahah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
i ja da dodam:
hahahahahahahahahahhahahahahahahahahahhah :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cuj struja. i voda. svaki put kad zagrabis miljacke, dvajes cigara; a ako ufatis lavor kisnice moras Bogu platit. joj strovale
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#82 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Šeha »

pitt wrote:eeee boga pitaj sta smo i delfina pojeli u onim konzervama. :D :D :D Bilo je fine ribe, ali imalo je i one smrdljive haringe neke.....ni macke je nisu htjele :D :D a meni je ikar najvise na konjetinu licio....ono bas crven :D:D
Ja sam u Ikaru nasao arteriju / aortu sta li... k'o prst debelu i jedno 3-4 cm dugu... Haman pola konzerve to :shock: :-? Nista fino produvao je da izvadim meso iz nje, aortu odstranio i gotovo... Sad?! Sad da to nadjem u konzervi tuzio bih proizvodjaca odmah.

Riba - "Mackerel in Brine" :D Morala se dodatno preraditi. Onako iz konzerve se nije dala jesti... Isto poluraspadnuti riblji les koji pluta po povrsini :| :shock:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#83 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by pitt »

ih pa to je bilo redovna pojava. poslije vidis nekom izmedju zuba visi ona arterija.....ko da je zubima zaklao nekog :D :D

jest jest ta riba.........bljak. nju ni preradjenu nisam mogao. Ona druga je bila dobra, u paradajz sosu :D novogodisnja meza (uz neizostavni ikar) uz pivu od rize :D :D : D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#84 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by manijak1 »

:oops: Jebaji ga :oops: još sam živ :oops: i relativno zdrav :D :D kako u glavi tako i u tijelu .....samo :D :D :D :D moram priznati ....... :D :D čudne se stvari dešavaju :D :D ne mogu kao prije ...... :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#85 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by pitt »

manijak1 wrote::oops: Jebaji ga :oops: još sam živ :oops: i relativno zdrav :D :D kako u glavi tako i u tijelu .....samo :D :D :D :D moram priznati ....... :D :D čudne se stvari dešavaju :D :D ne mogu kao prije ...... :D :D
da ti gluho bilo neko ne stavlja sta u hranu :D ko u vosjci :D :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#86 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by manijak1 »

:oops: Ma sjećam se da sam po okončanju borbenih dejstava :oops: fino spremio u Valter Perić vojnu knjižicu i plaćao struju :D :D :D :D a to kao u vojsci .....joj tebe .....pa tada su mogli stavljat sve :D :D ja mogo pa mogo :D :D ali danas .....vas sam ko ikar :D :D ......enigmatično prozaičan :D :D
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#87 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Dr.Cuddy »

jel zna neko šta je omak? :) :) jes jaje, nije jaje (kajgana) a pravilo se sa brašnom? :? :-? :)
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#88 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by melb26sa »

Jara wrote:Da sad neko ne bi pomislio da smo stalno dobijali lanč pakete i ikar ( ovi što pitaju da li su isključivane struja, voda, telefon i sl. zbog neplaćanja...toliko je sve nevjerovatno da ovakva pitanja i ne čude, nemojte se smijat', hehehe). Bila su nekad mjesečno 2 lanča paketa po osobi, ili ni jedan , nekad nekoliko...I da ne misli neko da je to paket od 20 kila...to je zapravo bio jedan dnevni obrok za američkog vojnika...mozda su se tako rješavali starih zaliha...mo'š mislit' konzervansa unutra...
Lanc paket mi muz i sad jede kad ode na trening sa jedinicom - navodno su povecali raznolikost paketa pa ih ima vise od onih 12 opcija sto smo mi imali. Male dvije zvakice su u osnovi laksativi jer je cijeli lanc paket energetska bomba koliko ima kalorija. I da, rekose mi da su iz nasih bile unaprijed izvadjene one kocke/prasak za grijanje lanc paketa. Zasto, ne znam.
Wenger
Posts: 117
Joined: 23/01/2007 02:05
Location: na drugom spratu

#89 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Wenger »

karanana wrote:E, sjetih se necega cega sam se cesto pitao, ali zaboravio da bilo koga pitam.

U ratu, jeli bilo racuna za placanje rezija kao sto su struja, voda, telefon, smece ili je to bilo besplatno kad ga je bilo? Ili se to placalo nekakvim bonovima? A sta ako ljudi nisu nista radili i nisu imali te bonove? jeli im iskljucivano?

Sve je bilo besplatno...SAMO NIJE BILO NICEGA :D
User avatar
zyymy
Posts: 13
Joined: 11/04/2008 14:15
Location: Sarajevo

#90 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by zyymy »

Wenger wrote:
karanana wrote:E, sjetih se necega cega sam se cesto pitao, ali zaboravio da bilo koga pitam.

U ratu, jeli bilo racuna za placanje rezija kao sto su struja, voda, telefon, smece ili je to bilo besplatno kad ga je bilo? Ili se to placalo nekakvim bonovima? A sta ako ljudi nisu nista radili i nisu imali te bonove? jeli im iskljucivano?

Sve je bilo besplatno...SAMO NIJE BILO NICEGA :D


eeeeeeeeeee ova ti je dobra :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#91 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by alica.k »

Moonlight & Magnolia wrote:jel zna neko šta je omak? :) :) jes jaje, nije jaje (kajgana) a pravilo se sa brašnom? :? :-? :)
ona jaja u prahu?
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#92 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Dr.Cuddy »

alica.k wrote:
Moonlight & Magnolia wrote:jel zna neko šta je omak? :) :) jes jaje, nije jaje (kajgana) a pravilo se sa brašnom? :? :-? :)
ona jaja u prahu?
pa pomjesano sa brasnom i mlijekom...pa se umace hljeb u to, kao da je kajgana (a nije) :cry:
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#93 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Šeha »

Moonlight & Magnolia wrote:
alica.k wrote: ona jaja u prahu?
pa pomjesano sa brasnom i mlijekom...pa se umace hljeb u to, kao da je kajgana (a nije) :cry:
To je nesto preko stele... Ja to ne vidjeh u humanitarnoj... :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#94 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by mIRCerka »

Šeha wrote:
Moonlight & Magnolia wrote:
alica.k wrote: ona jaja u prahu?
pa pomjesano sa brasnom i mlijekom...pa se umace hljeb u to, kao da je kajgana (a nije) :cry:
To je nesto preko stele... Ja to ne vidjeh u humanitarnoj... :D
moyda si cuo za TRUMANOVA JAJA...e to ti je to...a to mijesanje s mlijekom...jarane profiteri...kod nas je bilo ili jaja ili mlijeko u prahu, nikako oboje.,...
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#95 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Šeha »

mIRCerka wrote: moyda si cuo za TRUMANOVA JAJA...e to ti je to...a to mijesanje s mlijekom...jarane profiteri...kod nas je bilo ili jaja ili mlijeko u prahu, nikako oboje.,...
Ma cuo jesam ali dobivao nisam :)

Ovo je caritasova neka stela garant :D ;)
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#96 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Deleter »

Arterija je mila majka. Nas par je jedan dan halisalo taj nesretni IKAR, i iz jedne konzerve nas u jednom momentu, odmah nakon otvaranja, pogleda skor ocijelo OKO! Necije, jal' konjece jal' telece, ali skoro pa cijelo oko... :mrgreen:

Danima..ma sta danima - mjesecima nakon toga nismo prisli IKARu...
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#97 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by zlatiborka »

Deleter wrote:Arterija je mila majka. Nas par je jedan dan halisalo taj nesretni IKAR, i iz jedne konzerve nas u jednom momentu, odmah nakon otvaranja, pogleda skor ocijelo OKO! Necije, jal' konjece jal' telece, ali skoro pa cijelo oko... :mrgreen:

Danima..ma sta danima - mjesecima nakon toga nismo prisli IKARu...
Ikar i ostala govna od hrane su dobijali obicni gradjani i bili su sretni ako i to dobiju!

Ko nije imao para da kupi, ili kojima nisu slali pare njihovi iz inostranstva, nagrabusio je debelo. 10 jaja na Ciglanama bila 40 KM, ja sam jednom to kupila jer su mi rodbina iz Madjarske poslali pare preko Crvenog krsta. Pola od tih jaja su bili smrdljivi mucak, fuj......
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#98 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by exliberal »

ja znam da sam poslije rata davao ikar kerusi....skuvam cijelu konzervu sa rizom i dam joj
nedugo poslije toga pocne joj opadat dlaka prvo na ledjima pa onda i sprijeda i to sve kao krugovi da je neko obrijao.
odvedem je kod veterinara ( bio onaj stari sandjaklija na veterini) kaze cim je ugledao kerusu cime je hranis...rekoh ikar....prestani sa tim ...daj joj nesto drugo....za dvije sedmice dlaka pocela da raste ...dva mjeseca poslije kao da nista nije bilo.....
bas je bio ...uh kad se sjetim
jedina dobra stvar je bio onaj danski feta sir
a kad se sjetim cijena...ulje 40 brasno 7..platih par puta vrecu brasna 350 maraka...ajde sto platih nego ajde je donesi kuci....a murije na svakom koraku...nabaci na biciklo pa se zafuraj prije punkta...uf kad se sjetim
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#99 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Jara »

Šeha wrote:
mIRCerka wrote: moyda si cuo za TRUMANOVA JAJA...e to ti je to...a to mijesanje s mlijekom...jarane profiteri...kod nas je bilo ili jaja ili mlijeko u prahu, nikako oboje.,...
Ma cuo jesam ali dobivao nisam :)

Ovo je caritasova neka stela garant :D ;)
Moguće...
U humanitarnoj za sve nije ih bilo...
Dobijala i djeca koja su isla u mejtef ( u provizornom mezdzidu ) ...izlaze i nose prozirne plastične kese sa necim nalik na kukuruzno brasno...kad ono jaja u prahu...
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#100 Re: Da li je ikad rijesena zagonetka "Ikar" konzervi?

Post by Deleter »

exliberal wrote:ja znam da sam poslije rata davao ikar kerusi....skuvam cijelu konzervu sa rizom i dam joj
nedugo poslije toga pocne joj opadat dlaka prvo na ledjima pa onda i sprijeda i to sve kao krugovi da je neko obrijao.
odvedem je kod veterinara ( bio onaj stari sandjaklija na veterini) kaze cim je ugledao kerusu cime je hranis...rekoh ikar....prestani sa tim ...daj joj nesto drugo....za dvije sedmice dlaka pocela da raste ...dva mjeseca poslije kao da nista nije bilo.....
bas je bio ...uh kad se sjetim
jedina dobra stvar je bio onaj danski feta sir
a kad se sjetim cijena...ulje 40 brasno 7..platih par puta vrecu brasna 350 maraka...ajde sto platih nego ajde je donesi kuci....a murije na svakom koraku...nabaci na biciklo pa se zafuraj prije punkta...uf kad se sjetim

Eto sto sam ja ocelavio...
Post Reply