09. 05 - dogovori za protest

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#276 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

Alhemicarkaa wrote:
Corto Maltese wrote:Da li vas je strah noću izaći iz kuće?
Da!? Vi mora da ste iz Sarajeva. Vidimo se u petak, gdje gori guma.
Uzimam pravo da ovo iskoristim kao sms poziv :D uz preinake, vidimo se u petak, 9. maja, ili kako vec... skontacu pa javim. :thumbup: :bih:
Bujrum! Sve što je napisano ovdje i na blogu je tome i namijenjeno.

http://plamenko.blogger.ba
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#277 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Alhemicarkaa »

Lokalna verzija, za nize nivoe:

DA LI VAS JE STRAH VOZITI SE TRAMVAJEM???
Da!? Vi mora da ste iz Sarajeva! Dodjite na protest 9. maja ispred Vjecne vatre i zatrazite odgovornost onih koji su se trebali brinuti o Vasoj sigurnosti.

Regionalna verzija, za vise nivoe:

DA LI VAS JE STRAH NOCU IZACI IZ KUCE?
Da!? Vi mora da ste iz BiH. Dodjite na protest 9. maja ispred Vjecne vatre i zatrazite odgovornost onih koji se se trebali brinuti o Vasoj sigurnosti.

:bih: :sax:

p.s. "sreca" pa u drugim gradovima BiH nema tramvaja pa je bilo lako napisati dvije verzije...
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#278 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by 45cents »

Ove pitalice su dobre. Ako ljudu znaju/neznaju/foliraju odgovor, doći će kod gume što gori u petak.

Međutim, ako ne znaš gdje se nalaziš, nijedna ti geografska karta ne može pomoći.

Pa da postavimo i treće pitanje naše SWOT analize:

"Navedite mogućnosti, šanse za proteste u narednom periodu (npr. do opštinskih izbora)"

Molim da navedete kratke ideje,crtice, ono što vam prvo padne napamet...

Ponavljam: SWOT analiza je javna i dobrovoljna, kako s vaše strane, tako i s moje. Rezultati će biti ovdje javno objavljeni. Sutra zadnje pitanje. U ponedjeljak rezultati/odgovori...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#279 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

Rodili ste se i živite u BiH?
Mrzite roditelje, uži i širi zavičaj?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!

http://plamenko.blogger.ba
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#280 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by palermo »

45cents wrote:Ove pitalice su dobre. Ako ljudu znaju/neznaju/foliraju odgovor, doći će kod gume što gori u petak.

Međutim, ako ne znaš gdje se nalaziš, nijedna ti geografska karta ne može pomoći.

Pa da postavimo i treće pitanje naše SWOT analize:

"Navedite mogućnosti, šanse za proteste u narednom periodu (npr. do opštinskih izbora)"

Molim da navedete kratke ideje,crtice, ono što vam prvo padne napamet...

Ponavljam: SWOT analiza je javna i dobrovoljna, kako s vaše strane, tako i s moje. Rezultati će biti ovdje javno objavljeni. Sutra zadnje pitanje. U ponedjeljak rezultati/odgovori...
Ako dozvoliš mislim da formulacija pitanja nije najbolja, po njoj ispade da su maltene protesti sami sebi svrha ili kao da postoji zanimanje protestivač :D , čini mi se da bi bilo bolje reći kakve šanse se ukazuju da nešto konkretno uradimo (tako nekako.....)
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#281 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by palermo »

Corto Maltese wrote:Rodili ste se i živite u BiH?
Mrzite roditelje, uži i širi zavičaj?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!

http://plamenko.blogger.ba
ova ti je jako bezveze, ne protestuje se za to što se mrzi..........nego zato što se voli.................
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#282 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by suncica24 »

Pa da postavimo i treće pitanje naše SWOT analize:

"Navedite mogućnosti, šanse za proteste u narednom periodu (npr. do opštinskih izbora)"

Molim da navedete kratke ideje,crtice, ono što vam prvo padne napamet...

Ponavljam: SWOT analiza je javna i dobrovoljna, kako s vaše strane, tako i s moje. Rezultati će biti ovdje javno objavljeni. Sutra zadnje pitanje. U ponedjeljak rezultati/odgovori...
Meni je pitanje grozno. Da budem iskrena.

Jer, u njemu se kaze, da cemo protestvovati do IZBORA! I da je to, neki, neciji, nas...cilj. Sto? Kome? Za koga? U cijem interesu?
A ako ga ja tako shvatam...kako li ce tek gradjani koji ne znaju i nemaju pojma o protestima!?

:?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#283 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

Palermo, samo iskreni vijernik može uroniti u dubinu ovog poziva :)
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#284 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by palermo »

Corto Maltese wrote:Palermo, samo iskreni vijernik može uroniti u dubinu ovog poziva :)
kako god, al opet je bezveze...........u najmanju ruku
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#285 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Alhemicarkaa »

palermo wrote: Ako dozvoliš mislim da formulacija pitanja nije najbolja, po njoj ispade da su maltene protesti sami sebi svrha ili kao da postoji zanimanje protestivač :D , čini mi se da bi bilo bolje reći kakve šanse se ukazuju da nešto konkretno uradimo (tako nekako.....)
Otprilike, imam konkretne razloge sada, a hoce li biti sutra (nadam se da nece) i koji ce razlozi biti... Ebiga, nije mi to profesija, ja jedva cekam da prestanem protestovati...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#286 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

"Rodili ste se i živite u BiH?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!"

Daj malo mašte, neću sve ja sam.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#287 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by nikad_izvini »

45cents wrote:Da bismo krenuli na treće pitanje SWOT analize, moram još jednom pozvati učesnike foruma da dostave svoje odgovore na prethodno pitanje:

"Šta su nedostaci i mane dosadašnjih protesta"

Ujedno se zahvaljujem za ******** koje smo tokom dana dobili...!

Evo izbrisao sam! HvalaVi na napomeni. Yes, yes
Mane:

kako novi članovi da se uključe,kome da se obrate?(da se razumijemo,ja sam odustao od Ovakvog oblika i Ovakve "organizacije" protesta :D )
dogovaranje preko foruma?!
neorganizovanost(reltivna)
nepostojanje hrabrosti da se zaista zatalasa
protesti kao hobi
animiralo se 2000-3000(možda) ljudi i šta sad?
više-manje promašene adrese protesta
moralna odgovornost?! zar je nekoga moral doveo tu gdje jeste? Zar smo moralna država?
pravljenje sijela od protesta,porodičnih sijela sa sladoledima,pitama i muzikom?

Ima masa toga,al da ne peglam više,nema potrebe.

Summarum svega navedenog je: ništa se neće bitno promijeniti,kao što se i nije promijenilo.Bojim se da je momentum izgubljen.Nadam se da griješim,al čisto sumnjam.
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#288 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by 45cents »

# Palermo
# Sunčica

Namjera SWOT analize je provjera orjentacije i (re)pozicioniranje protesta. Prva dva pitanja su se odnosila na proteste, i ostala dva pitanja se trebaju odnositi da buduću dimenziju, ali opet za proteste.
Vremenski opseg - ovi izbori su ključni događaj na političkoj stazi do kraja ove godine. Možemo napisati: "do kraja godine". Nije problem. Sad si me natjerala da se osvrnem oko sebe, pretražio sam cijelu kuću, nema nigdje Lagumžije :-)
Dakle, nema političkog povoda, a poziciona stranka nema razloga raditi ovakve analize, njima je svejedno.


Bolji prijedlozi? Čekam...
45cents
Posts: 1081
Joined: 03/03/2008 20:35
Location: Ono
Contact:

#289 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by 45cents »

Corto Maltese wrote:"Rodili ste se i živite u BiH?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!"

Daj malo mašte, neću sve ja sam.

Corto, sjetio sam se kako ćeš privući mlade poduzetnike i privrednike!
Hoćeš li?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#290 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Alhemicarkaa »

palermo wrote:
Corto Maltese wrote:Rodili ste se i živite u BiH?
Mrzite roditelje, uži i širi zavičaj?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!

http://plamenko.blogger.ba
ova ti je jako bezveze, ne protestuje se za to što se mrzi..........nego zato što se voli.................
ne, toliko si nezadovoljan da si poceo mrziti i ono sto normalna osoba voli, zato protestujem.

p.s. ja svoje roditelje volim :D
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#291 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by palermo »

Corto Maltese wrote:"Rodili ste se i živite u BiH?
Osjećate se ukleti i prokleti?
Dođite 9. maja kod Gume koja Gori!
SKINIMO SIHIRE ZAJEDNO!!!"

Daj malo mašte, neću sve ja sam.
pa slušaj, Corto , ako su tvoja ciljna grupa, dakle oni koje želiš da privučeš na proteste, oni koji se osjećaju ukleto i prokleto što žive u BiH onda si, barem što se mene tiče, na pogrešnom putu. Ne bi trebao tebi biti zadatak da privlačiš frustrirane nezadovoljnike kojima je svak na svijetu kriv zbog toga što nemaju ništa i nisu ništa uradili od svoga života. Ako želiš da protesti uspiju onda se trebaju privući ona većina sarajlija, koja voli grad sarajevo, bosnu i hercegovinu, navija za barbareza i pije sarajevsko pivo, jede ćevape i druge upozorava da burek može biti samo sa mesom, ljude koji osjećaju ovu zemlju svojom, i ne misle da su ukleti zbog toga, i baš zato što je osjećaju svojom žele da se njihova djeca bezbjedno voze tramvajem.I spremni su zbog te ljubavi da dignu glas
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#292 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by suncica24 »

45cents: Zar je samo Lagumdzija opozicija?
Wow, to nisam znala :-)

Do izbora, do kraja ove godine, svejedno... Po kojim kriterijima? Zasto? Po kojoj osnovi? I zbog cega?
Last edited by suncica24 on 17/04/2008 12:05, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#293 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by suncica24 »

palermo: SLAZEM SE!
:thumbup: :bih:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#294 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

Palermo, a šta misliš o tome da ti doprineseš nekom novom parolom ili obradom postoječe parole ili slično. Od sinoć sam objavio gomilu prijedloga, i nemam iluziju da su svi jednako dobri, lijepi i pametni. Zato ih i postavljam da prođu kroz sito i rešeto javnog mišljenja. A javno mišljenje ne podrazumijeva dijeljenje lekcija nego razmjenu ideja.
samo gost
Posts: 397
Joined: 07/02/2008 15:04
Location: Sarajevo, BiH

#295 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by samo gost »

palermo wrote:
45cents wrote:Ove pitalice su dobre. Ako ljudu znaju/neznaju/foliraju odgovor, doći će kod gume što gori u petak.

Međutim, ako ne znaš gdje se nalaziš, nijedna ti geografska karta ne može pomoći.

Pa da postavimo i treće pitanje naše SWOT analize:

"Navedite mogućnosti, šanse za proteste u narednom periodu (npr. do opštinskih izbora)"

Molim da navedete kratke ideje,crtice, ono što vam prvo padne napamet...

Ponavljam:
SWOT analiza je javna i dobrovoljna, kako s vaše strane, tako i s moje.
Rezultati će biti ovdje javno objavljeni. Sutra zadnje pitanje. U
ponedjeljak rezultati/odgovori...

Ako dozvoliš mislim da
formulacija pitanja nije najbolja, po njoj ispade da su maltene
protesti sami sebi svrha ili kao da postoji zanimanje protestivač :D ,
čini mi se da bi bilo bolje reći kakve šanse se ukazuju da nešto
konkretno uradimo (tako nekako.....)
Jah, i ja bih malo preformulisala. Ovo treće pitanje je ono "O" iz SWOT (opportunities), pri čemu se misli na mogućnosti koje postoje a koje još nisu iskorištene, pa čak i na mogućnosti za koje se procijeni da se mogu pojaviti a koje bi se mogle kapitalizirati. Možda bi bilo bolje pitanje formulisati kao:

Koje mogućnosti za ostvarenje postavljenih ciljeva imamo, a do sada ih nismo dovoljno koristili? (npr. može se uzeti u obzir djelovanje nadležnih vlasti u međuvremenu, ali i ono što smo procijenili da je "snaga")

(Ovo podrazumijeva da znamo tačno o kojim ciljevima pričamo.)
palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#296 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by palermo »

Corto Maltese wrote:Palermo, a šta misliš o tome da ti doprineseš nekom novom parolom ili obradom postoječe parole ili slično. Od sinoć sam objavio gomilu prijedloga, i nemam iluziju da su svi jednako dobri, lijepi i pametni. Zato ih i postavljam da prođu kroz sito i rešeto javnog mišljenja. A javno mišljenje ne podrazumijeva dijeljenje lekcija nego dijeljenje ideja.
Izvinjavam se
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#297 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by suncica24 »

Koje mogućnosti za ostvarenje postavljenih ciljeva imamo, a do sada ih nismo dovoljno koristili? (npr. može se uzeti u obzir djelovanje nadležnih vlasti u međuvremenu, ali i ono što smo procijenili da je "snaga")

Ovo podrazumijeva da znamo tačno o kojim ciljevima pričamo.
Ja stalno pokusavam da potenciram ovo zadnje pitanje:
STA SU NASI CILJEVI???
Isti kao na pocetku? Drugaciji?

Mislim da kad odgovorimo na samo ovo pitanje, olaksat cemo si mnogo sta.
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#298 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Alhemicarkaa »

Ne izlazis navece jer u dzepu nemas ni para, ni odbrambeno oruzje?
Ti mora da zivis u BiH! Dodji na protest 9. maja ispred Vjecne vatre i zatrazi odgovornost onih koji su se trebali brinuti o Tvojoj sigurnosti

Evo prijedlog, nekako, od sigurnosti smo poceli, dovoljno samo jos malo pare ukomponovati...
User avatar
sarajovasi
Posts: 338
Joined: 07/04/2008 10:19

#299 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by sarajovasi »

Zasta su ti vise protesti i potiv koga??Pocelo se od sigurnosti nas samih pa doslo do toga da se traze ostavke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LJUDI DIJETE JE BILO UBIJENO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#300 Re: Dogovaramo protest 09.05.

Post by Corto Maltese »

sarajovasi wrote:Zasta su ti vise protesti i potiv koga??Pocelo se od sigurnosti nas samih pa doslo do toga da se traze ostavke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!LJUDI DIJETE JE BILO UBIJENO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Možemo se mi zavaravati do sudnjeg dana, ali činjenica je da kroz prosječan ljudski um, na saznanje o smrti djeteta najčešće prvo prođu ove dvije misli: "Ubiše dijete!"... pa nakon kraće ili duže pauze: "Hvala bogu da nije moje!"

Što se mene tiče, protestujem jer sam se stekao dojam da postoji mnogo mojih sugrađana koji su u takvom stanju duha da su im ove dvije misli prošle kroz glavu obrnutim redom:

"Hvala bogu da nije moje!"... a tek nakon toga: "Ubiše dijete!"

Ta apatije mene ubi. Naravno to je samo jezička figura, jer nije meni što mene ubi, nego što je svima nama ubila Denisa, tetu Ljubicu, Dinu...
Locked