NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#51 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by helo »

Što se trznu sada, kontam protesti se održavaju u 13h kao i obicno do sada, pitam staru u koliko su ono protesti kaže ona vecera u 18,ili 19 (ebote nije nikada išla i zna ) Tako da je sada ok imam fore veceras sa rajom da se okupim i da kažem DOSTA JE !!!!
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#52 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Tahta »

Svakom istinskom borcu Armije RBiH je čast doći izači na večerašnje proteste u 19 h.Jer se borci nisu borili da djeca ginu na ulici u tramvaju kao u ratu,da budu napadnuta ranjena kao 92 da se njihovi roditelji boje kad zakasne 10 minuta iz škole-počnu da se tresu.Borci su se borili za mir i blagostanje da svima bude dobro a ne samo onima koji raspolažu sa 840 miliona sredstava godišnje -premijeru i nekolicini ministara.
BORCI SE NISU BORILI DA IM PODRUMAŠI NAZIVAJU DJECU RULJOM

Pozdrav rulji ma gdje bila
User avatar
Cica Gorio
Posts: 5
Joined: 04/04/2008 23:19

#53 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Cica Gorio »

Upravo sam dosao sa setnje za mamograf. Bilo je pravo dosta ljudi...minimalno 3000-4000 hiljade po mojoj procjeni. Bila i mama.
Pokusaj lobiranja za veceras je... Uglavnom svi su u nekom fazonu: ma izadjite vi, to je dobra stvar.

Ideja za policiju je podrzana, pogotovo sa zenske strane. Mislim da bi fakat trebali za veceras nesto po tom pitanju uraditi.
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#54 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by sarajevo63 »

.ebo šuplju priču, je l cijelo sarajevo pokriveno s pozivima, mislite li da će nas biti dovoljno da se skonta da smo zaista puni njihovog odvratnog ponašanja, ma šta je SB? samo jedno žensko, koje je po prirodi jače od muška pa se bori, jer ima jezičinu, ima i pameti, nije da nema, samo potpisivanje peticija i dijeljenje letaka samo u centru grada nije ništa, nisu svi u centru grada...dijelite letke, siđite s foruma, mene bole i noge i leđa od sinoć, cijela dobrinja je izljepljena, pokriven skoro svaki ulaz,, a ovdje čitam šupljikate, da smo svi uradili samo malo bilo bi jako puno
a ovog koridaša fakat treba zaobići, on čas jedno, čas drugo, sa nama nije sigurno, il je protiv il potpucava protiv policije..
vozdra ljudi, idite dijeliti letke, al ne samo u području centra i starog grada
super što ja SB bila za mamograf, odlično, nek bude i večeras, nek potpiše peticiju za SS, super, dižem joj kapu!
roditelj
Posts: 147
Joined: 15/02/2008 15:55

#55 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by roditelj »

Dragi moji sugradani!
Kakva nam je solidarnost pokazalo se i na setnji sa koje sam upravo dosao,od okupljenih nekoliko hiljada bar 30% je bilo stranaca sa kompletnom porodicom.Niti jednog od nasih kvazi politicara ne vidjeh osim SB koja se pojavila na otvaranju i odmah otisla u svoj kabinet.Zalosno je da stranci sami primjecuju takve stvari,a mnogi su komentarisali i posjete okolnih kafice sto je isti slucaj u trenutcima protesta pred Katedralom.
Da li ce se ovaj narod ikad probuditi???????
Zelim da vam ovim putem odgovorno potvrdim da Gdin Selimovic nije pripadnik niti jedne stranke i to i jeste njegova najveca "graska" jer covjek samo pokusava raditi svoj posao.Nemojte nasijedati na upiranje prstom na njega i ostale iz policije jer upravo oni su svojim radom dokazali i pokazali da hoce,mogu i zele da ociste grad od otpada.E tu dolazimo do problema a to je oni trebaju vece ovlasti koje su im bile obecane poslije tragicnog dogadaja,ali nikad nisu ispunjene.
Pravi krivci su nasi vajni politicari i sudstvo koje dozvoljava sebi taj luksuz da oslobada sve redom odnosno donosi presude koje su u najmanju ruku smijesne.Ako uzmemo u obzir da policajci svakodnevno privode tkzv povratnike,ljude koji imaju samo za jednu godinu po 50-60 prijava i niti po jednoj nema pravosnazne presude upitajmo se da li ia smisla privoditi iste.Policija je vjerujte frustrirana,ali niko im ne zeli pomoci,govorim o politicarima.
Prebacivanje vruceg krompira na stranu policije je vise nego glupo jer do sada u ovom gradu nije ostalo nerijesenio niti jedno ubistvo,u zadnjih par godina pa samim tim to dovoljno govori o radu policije.Takode svakodnevno u medijima osvane clanak o otimanju mobitela,tasni itd i opet policija rijesi slucaj a grad broji oko 400.000 stanovnika,pa sad vidite kako je pronaci lupeza koji to radi po mraku a zrtve u vecini slucajeva i ne mogu dati tacan opis.E to je upravo ono sto sam gore naveo,a to je da policija zna ko je to uradio jer se upravo radi o osobama koji svakodnevno bivaju privodeni iz istih razloga,ali i pusteni od strane sudstva.
Mi imamo cilj i treba istrajati na njemu,a policiju ostavimo na miru neka rade onoliko koliko im vlast dozvoljava.
19h sto nas je vise-vise cemo se i cuti
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#56 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by mIRCerka »

Nego, moze li neko potvrditi mjesto spontanog okupljanja ;-)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#57 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by mIRCerka »

Corto Maltese wrote:OSP-BGP, ne bih imao dodati ništa svom prethodnom obraćanju

Mirci, zašto se ti mrštiš?
ide mi sunce u oci, naime slikala sam Husu u basti na drvetu pa me podsjetio na vlast na klimavim nogama.
Image

nakon sto sam ovo uslikala, ja sam se morala popeti na drvo da ga spustim na cvrsto tlo. Na nama je veceras da im dokazemo da mi mozemo i zatresti tu granu sa koje ce popadati ili da budemo oruzje koje ce sve dovesti na cvrste noge.
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#58 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by vedderedi »

Predlazem da ponesemo kamere/foto aparate i uslikamo "slucajne" izgrednike, ako ih bude bilo.
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#59 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by delightful »

svoje postove koji nisu imalu direktne veze sa temom mozete naci na
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 25&t=48249
User avatar
Cevljanovici
Posts: 23
Joined: 08/03/2008 20:36
Location: Sarajevo

#60 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Cevljanovici »

ne vidim razlog zasto je moj prijedlog za parolu obrisan.

Zamolio bih Admina da isto vrati..ovo nema smisla. u potpunosti podrzajem sto je nepotrebnu pricu prebacio na drugi post al prijedlog za vecerasnje proteste gdje sam dao prijedlog za parolu:
POLICE (HIMZO S.), WHERE IS YOUR RESPONSIBILITY

verzija jos nije uradjena, prema dogovoru putem pp, vidimo se za pola sata

Za administratora: Prema pravilima potrebno je navesti objasnjenje za brisanje komentara koji ni po cemu nisu prekrsili pravila foruma.

P.S. Da li Himzo S ima uticaja na rad ovog foruma?
User avatar
furija Strašna
Posts: 193
Joined: 20/09/2007 23:28

#61 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by furija Strašna »

Samo da ja još pitam, znači u 19h ispred N.P.-a? Nema neke polazne tačke prije?
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#63 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by vedderedi »

Bilo je odlicno. Svaka cast sugradjani! :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#64 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Truba »

prilog na BHTu je katastrofa

dali snimke 10 sekundi pred razlaz

čak se čuje i u pozadini hajmo se mirno razići sada :cry:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#65 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by O'zone »

SVAKA ČAST SUGRAĐANI!!!! Bilo je odlično!!!

P.S. Hvala momku sa bubnjem na pomoći u zbavljanju majci živio care :thumbup:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#66 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by amrica »

Na Dnevniku FTV u 19.30 dva ukljucenja uzivo, i jos zahvala TVSA (kantonalnoj) sto im je ustupila link za prenos uzivo.
Bilo je super, mada sam ocekivala vise ljudi. Ali je bilo buke za 10.000. Najvaznije da je proslo bez frke. A svI pozvani na Prijem su dosli nekim zaobilaznim putevima, Dobrovaljackom od Drvenije pa preko mosta Cobanija. Jedino mi nije jasno ko je dosao u ona 3 minibusa?
suncandan
Posts: 356
Joined: 16/02/2008 14:44
Location: Mostar - Sarajevo

#67 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by suncandan »

CELO 3 - STAROLJETNI DELIKVENT - SAMIR SILAJDJIC! EXTRA :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

DOBAR PRILOG NA FTV.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Truba »

što dalje?
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#69 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Neelix »

komi wrote:što dalje?
sici s fotelje? :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#70 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by uvjek dobar gost »

... Bilo je super, dobra atmosfera, bez problema, možda sam ja očekivao više ljudi.. ali sve u svemu dobro je, bilo je raje iz svih generacija... idemo dalje...
Hvala svima... , a posebno raji koja radila je transparente, ludi su skroz na skroz...
User avatar
helo
Posts: 641
Joined: 13/03/2005 17:18
Location: Sarajevo

#71 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by helo »

User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#72 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by maki_celo »

ova tema moze pod kljuc :D ne dogovaramo se vise za 06.04. :-D
hvala svima koji su dosli i dostojanstveno pistali :-D i pronoHali bedzeve kojih mi je nestalo u veoma kratkom vremenu.
zamolio bi modratore da otvore novu temu na kojoj bi se dogovarali o sledecim koracima.
naravno,sledeci korak bi trebao biti dizanje na veci nivo,sto svi zeljno ocekujemo.
nasluao sam se prijedloga za dalje korake i imam i nekih pisanih pijedloga al' sam toliko umoran da nemam vise snage da drzim oci otvorene.

bosno i hercegovino,konacno se budis,tuzla je krenula,nadam se da ce i ostali gradovi da konacno krenu.

svaka nam cast,odradjeno je extra.

posebne pohvale za nasu policiju,progurat cemo i vas prijedlog za izglasavanje zakona o sluzbenim licima policije i uvrstiti ga u nase zahtjeve.


:sax: i vas sve redom
justika_sa
Posts: 214
Joined: 10/07/2005 15:40

#73 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by justika_sa »

upravo pogledala prilog u jutarnjem programu tv hayat... totalno bezveze... priča o manifestaciji u pozorištu a onda... a ispred pozorista su građani izrazili svoje nezadovoljstvo i tražili ostavke i snimak kad su protesti već završeni i ostalo par grupica ljudi, svi transparenti složeni uz zid, nekoliko zviždaljki i nečije psovke (cenzurisane sa biiiip naravno)...
pravo bezveze ispade...
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#74 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Big Boy »

justika_sa wrote:pravo bezveze ispade...
Pitam se do kad ce nama neki mediji kreirati javno misljenje !? I koji je to najobjektivniji i najnezavisniji medij od svih.. da li taj uopste postoji !?

Percepcija je cudo... i ako pojedinac svoju percepciju bazira na percepciji nekog drugog naravno da ce mu mnogo toga ispasti bezveze. Sjetimo se svi rata i "izvjestavanja" Beogradske televizije. Moj licni dojam je da smo sinoc bili najbrojniji i najorganiziraniji do sad. I prvi put smo imali prema kome usmjeriti svoj glas... i culi smo se do neba.

Neki to mogu tumaciti ovako, neki onako... kako kome subjektivno odgovara. Jedino oni koji su bili dio toga imaju objektivnu sliku desavanja u svojoj glavi. Pitam se, kakav cilj ima licitiranje sa brojkama jer broj prisutnih uvijek varira od pocetka do kraja protesta. I da, uvijek se moze reci... bilo je 50-ljudi na pocetku i na kraju desavanja. Pa naravno, necemo valjda svi leci i spavati na ulici da bi nas neki lakse prebrojali kao vekne hljeba.

Potpisane peticije dovoljno govore koliko je zaista velika ta "sacica" ljudi. Pozitivan stav javnosti o protestima dovoljno govori o cistoci ciljeva za koji se borimo. A komentari tipa peti-sesti protesti do sada i "NISTA" idu na vagu stpljenja naroda. 12-13 GODINA od kraja rata i NISTA ?!?


Sigurno bi tim nestrpljivima bilo OK da pricaju price iz rata: Oni su ispalili kanonadu granata na Sarajevo, mi smo ispalili pet-sest metaka (jer vise nemamo) i NISTA !? Stavise... tolika sila je bila ukopana na brdima oko Sarajeva i Sarajevo je uprkos tome opstalo i danas zivi.

Stanje koje je gradjeno godinama i u situaciji kada se svi politicari medjusobno drze za gace nece i ne moze pasti preko noci. Ali i gori su padali... samo treba biti uporan a to je vec proces koji zahtjeva veliku snagu i strpljenje.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#75 Re: NEDELJA, 06.04., 19:00 - Dogovaramo se!

Post by Corto Maltese »

Bez brige! Bilo je previše kamera da bi se ovo moglo sakriti. Sačekajmo do večeras de se to smontira i pripremi za udarne emisije. A za one koji nisi dobro čuli:


Štetnoaprilska Nagrda
(naknadni scenario, pisan po sjećanju, za one koji nisu sinoć bili pred Narodnim pozorištem)

Pozdrav Sarajevo!
Skupili smo se da proslavimo 6. april, dan oslobođenja Sarajeva od fašizma, a od večeras, nadamo se i dan oslobođenja od birokratizma. Tu smo da sa borcima I Korpusa proslavimo davno zasluženu i zakašnjelu nagradu. Također da im čestitamo što su prežvjeli proteklih 12 godina obmane, lažnih obećanja... (ne sjećam se šta sam još nabrojao)

Ali, skupili smo se ovdje i drugim povodom. Da skrenemo pažnju na one koji su protekle godine najteže nagrdili Grad. Od danas uvodimo tradicionalnu "Štetnoaprilsku Nagrdu" želeći da ta tradicija što kraće traje.

Konkurencija je bila jaka i brojna, i mnogi su ispali u predtakmičenju. Na primjer, novinar Zvonko Marić je bio nominiran u kategoriji "Dezinformacije" u kojoj je bio nominiran i gospodin Nebojša Radmanović (jebi ga ovog dijela se skoro uopšte ne sjećam. bio mi je pun mjehur, a i žurilo mi se da pređam na Semihu)

Tri kandidata su ušla u veliko finale.

-“Evlija Čelebija” nagrada za geografiju se dodjeljuje Semiha Borovac, kada su svi izišli na ulice ona je završila u Dubaiu. Nagrada joj je mapa grada sa ucrtanom, između ostalog, i raskrsnicom na Pofalićima na kojoj se neradovi izvode već devet dana. Željeli smo gospođi Borovac pokloniti i jedan wireless uređaj, ali bežični internet se ne uvodi u Sarajevu nego u Tuzli. Zbog toga joj poklanjamo autobusnu kartu do Tuzle i Jasmina Imamovića, koga, usput, može pitati kako se vodi grad

A sada slijedi dvostruki laureat, autohtoni miš Samir Silajdžić. Nagrada “Lažni Anštajn” mu se dodjeljuje za nevidljivost i opiranje zakonima fizike. Iako je gospodin Silajdžić od rata na ovamo stalno u nekoj vlasti, niko ga do 13. februara nije vidio niti za njega znao. Javnost je, napokon bila u prilici da ga vidi tog dana, i nakon što ga je vidjela, Javnost je rekla: "Nemoj više!" i on je ponovo postao nevidljiv, tako da je prvi put nakon ’45 Sarajevo u situaciji da mu ilegalci vode grad, zbog čega se Silajdžiću dodjeljuje i nagrada “Lažni Walter” Gipsana bista se, nažalost, slomila, tako da ćemo morati da nađemo neko gipsera da to popravi.

Prekidamo program jer smo upravo dobili informaciju koja će omogućiti da Gospođa Borovac bude oslobođena svake moralne odgovornosti za stanje u gradu. Naime, u međuvremenu se javio pravi krivac sa sarajevska ubistva. Nina izvoli:

Nina:
Gospođo Borovac,
Ja se osjećam moralno odgovornom. A ja nemam nikakvih nadležnosti. Ja se osjećam moralno odgovornom za smrt Denisa Mrnjavca. Ja se ne bih usudila njegovoj majci pogledati u oči. Jer ja se osjećam moralno odgovornom što nisam nešto učinila. Znala sam kakva je situacija u gradu. Mogla sam pretpostaviti čemu to vodi. Ja se osjećam moralno odgovornom što nisam ranije izašla na ulice, pa makar sama, što se nisam lancima vezala za ulaz zgrade kantona, što im nisam do sad napisala 1000 pisama, što ih nisam zivkala telefonom svaki dan, što nisam zaprijetila da ću se samozapaliti pred njihovim vratima...
Gospođo Borovac, to je moralna odgovornost na koju vas pozivaju građani.

A sad prelazimo na glavnog favorita, šampiona demencije i premijera Federacije, Nedžada Brankovića. Ovogodišnju nagrada za nemoral i etniku pod nazivom “Čast je čast ali vlast je vlast!“ poštar će odnijeti na adresu ... moram ovdje napraviti digresiju... dakle u ovoj zemlji se kuće grade dvije, dvadeset i dvije, četrdeset dvije godine. Razgovarao sam sa ljudima koji su kuće gradili i stanove kupovali, i mnogi od njih se ne sjećaju jako važnih događaja iz tog vremena, čak i tačnih datuma rođenja djece koju bi dobili tokom izgradnje, ali sjećaju se svake fakture koju su dobili, svakog računa koji su platili, svakog kamiona koji im je dovezao malter i beton, sjećaju se imena i boje očiju šefova skladišta građevinskog materijala... a naš premijer se ne sjeća koliko je platio i nakoji način stana na sred Ciglana. Samo se sjeća da je bilo po zakonu.

Za nagradu ćemo mu dodijeliti jednu mantru da je ponavlja svaki dan. Slušajte ovo:

"Ja imam redovnu i solidnu plaću, pogotovo u odnosu na službenike na terenu… Uzimajući to u obzir … a duboko odgovorno promišljajući o svim implikacijama koje ovakva vrsta nagrada izaziva na terenu, ja nagradu od 500 KM za preko 30 godina staža sa velikim zadovoljstvom, pri punoj svijesti i čiste savjesti i upotpunjenjem u duši, odbijam.
Ne ulazim uopće u razloge niti izričem pozitivan niti negativan sud o onima koji je primaju, pošto je možda ova nagrada pravno-formalna po zakonu utemeljena Ja se samo u ovom konkretnom slučaju ponašam u skladu sa onim načelom koji učenicima na času etike ponavljam, a ovo je prilika da to načelo u praktičnom životu konkretno na sebi testiram i primijenim. Javno stavljam do znanja sveukupnoj javnosti da sam tu nagradu odbio”
Možete li zamisliti da je neko u ovoj zemlji i gradu rekao: “Za svoj posao dobijam platu i nikakva novčana nagrada mi nije potrebna”
E pa ne morate više zamišljati. Rekao je to prof. GH Medrese u Sarajevu, Mustafa Spahić. A rekao je i

"Djeci na času etike svaki drugi dan ponavljam: nije moralno sve što nam po zakonu pripada."
Hoćemo li svi zajedno ponoviti mantru za Nedžada?
Hoćemo!

"Nije moralno sve što je zakonito!"
"Nije moralno sve što je zakonito!"
"Nije moralno sve što je zakonito!"
"Nije moralno sve što je zakonito!"
"Nije moralno sve što je zakonito!"


(fade out- kraj)

Nije kraj zajebavam se. Kraj će tek za koji dan, kad oni padnu.

http://plamenko.blogger.ba/arhiva/2008/04/07
Last edited by Corto Maltese on 07/04/2008 09:29, edited 1 time in total.
Post Reply