Avaz twist tower pred raspadom(prvo-aprilska šala)

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#1 Avaz twist tower pred raspadom(prvo-aprilska šala)

Post by StupskaBitanga »

Kako saznajemo iz pouzdanih nam izvora, novi toranj novinske firme Avaz je u velikim problemima.

Nakon rutinske inspekcije objekta, koja je odradjena 29.03.2008 godine, utvrdjeno je da se na 4 spratu, na nosecem stubu nalaze pukotine koje bi mogle ugroziti cijeli objekat.

Nakon detaljne analize pukotine, strucnjaci su utvrdili da je tokom izgradnje ostao jedan dio drvene konstrukcije u stubu, te da nije na vrijeme otklonjen. Takodjer su utvrdili da nije potpuno sigurno nastaviti sa radovima na objektu, te da je potrebno sacekati ekipu iz Austrije, koja se inace bavi slicnim poslovima, koja ce izvrsiti jos nekolicinu testova, nakon cega ce biti odluceno dali ce se nastaviti sa daljim radovima na objektu.

S obzirom da je ATT trenutno najveci objekat na balkanu, ali i jedan od vecih u ovom dijelu Europe, porazavajuca je cinjenica da su nase firme, koje su inace radile na izgradnji ATT-a mogle napraviti ovakvu katastrofalnu gresku, koja bi mogla ugroziti cijeli projekat.

http://www.sa-c.info

p.s eadove izvodi GP Vranica
Last edited by StupskaBitanga on 02/04/2008 23:26, edited 1 time in total.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#2 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by d2 »

jebiga, ma sta mislili o Fahru i Avazu zao mi je fakat.
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#3 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Taras Buljba »

Mora da zekjat nije platio ...
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by silence_is_sexy »

1. april?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#5 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Asana »

Ne bih rekla... pisalo je u nekom dnevnom casopisu prije par tjedana.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#6 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by nokia6170 »

ne kaze se dzaba da je zena stub kuce...zato fahro dize Avaz queen tower:)

http://www.sa-c.info/projects/117
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#7 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Lesli Eldridž »

Cijelo vrijeme ga kunem i čekam da se sruši. Fala bogu pa da se nešto tako i desi. Ne bih volio da neko nastrada, ali sa nadogradnjama spratova i građenja novih kula po Sarajevu su zaista pretjerali i ovo je treabalo jednom da se desi. Svakako je ukrao te pare.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by vjesticanametli »

tampon se raspada :shock:
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#9 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by JEDRILICA »

Lesli Eldridž wrote:Cijelo vrijeme ga kunem i čekam da se sruši. Fala bogu pa da se nešto tako i desi. Ne bih volio da neko nastrada, ali sa nadogradnjama spratova i građenja novih kula po Sarajevu su zaista pretjerali i ovo je treabalo jednom da se desi. Svakako je ukrao te pare.
Haj da zelis da ga neko preuzme ili otkupi pa da ga Fahro nema, ali zasto bi zelio da se jedna lijepa zgrada srusi?
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#10 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ZZZlica »

Ako je istina da su napravili grešku, bezbeli da treba da se sruši, jel' to možda treba zataškati, pa da se u nekoj budućnosti sama uruši s ljudskim žrtvama pride? Tipičan primjer megalomanije i tranzicijskog fuša! Gdje su sad "eminentni" građevinski BH "experti" statičari koji su odobrili gradnju tog uvrnutog čuda? :shock:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#11 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Lesli Eldridž »

JEDRILICA wrote:
Lesli Eldridž wrote:Cijelo vrijeme ga kunem i čekam da se sruši. Fala bogu pa da se nešto tako i desi. Ne bih volio da neko nastrada, ali sa nadogradnjama spratova i građenja novih kula po Sarajevu su zaista pretjerali i ovo je treabalo jednom da se desi. Svakako je ukrao te pare.
Haj da zelis da ga neko preuzme ili otkupi pa da ga Fahro nema, ali zasto bi zelio da se jedna lijepa zgrada srusi?
Lijepa zgrada? hahahahahaha :lol:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#12 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Lesli Eldridž »

ZZZlica wrote:Ako je istina da su napravili grešku, bezbeli da treba da se sruši, jel' to možda treba zataškati, pa da se u nekoj budućnosti sama uruši s ljudskim žrtvama pride? Tipičan primjer megalomanije i tranzicijskog fuša! Gdje su sad "eminentni" građevinski BH "experti" statičari koji su odobrili gradnju tog uvrnutog čuda? :shock:
To su ti radili ovi SDA statičari koji znaju samo da koče reforme. Izgleda da su to ovi novi po bolonji "isprojektovali" :lol:
JEDRILICA
Posts: 401
Joined: 07/06/2007 00:39

#13 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by JEDRILICA »

Lesli Eldridž wrote:
JEDRILICA wrote:
Lesli Eldridž wrote:Cijelo vrijeme ga kunem i čekam da se sruši. Fala bogu pa da se nešto tako i desi. Ne bih volio da neko nastrada, ali sa nadogradnjama spratova i građenja novih kula po Sarajevu su zaista pretjerali i ovo je treabalo jednom da se desi. Svakako je ukrao te pare.
Haj da zelis da ga neko preuzme ili otkupi pa da ga Fahro nema, ali zasto bi zelio da se jedna lijepa zgrada srusi?
Lijepa zgrada? hahahahahaha :lol:
O ukusima se ne moze raspravljati. O ljubomori vec moze!
User avatar
Taras Buljba
Posts: 148
Joined: 09/02/2008 12:59

#14 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Taras Buljba »

Mislim da u ovom sluchaju postoji velika moguchnost diverzije .
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#15 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Lesli Eldridž »

@Jedrilica - Onda si ti bez ukusa totalno. Kako da budem ljubomoran na sandžu kockaste glave. Ko trenira ninjutsu izbacio je ljubomoru iz srca. :D
User avatar
groar
Posts: 265
Joined: 10/05/2007 22:33
Location: Sarajevo

#16 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by groar »

Divno

U prostoru od 10 metara oko avazove kule nalaze se naseljene kuce i zgrade.......e toga je meni zao.....
da nije toga, uzitak bi mi bilo vidjeti da se to ruglo (narano dok je jos prazno) samo prevrne na stranu.
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#17 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Risto Kuglarić »

groar wrote:Divno

U prostoru od 10 metara oko avazove kule nalaze se naseljene kuce i zgrade.......e toga je meni zao.....
da nije toga, uzitak bi mi bilo vidjeti da se to ruglo (narano dok je jos prazno) samo prevrne na stranu.

ma ja, nek raz.ebe i ono malo željeznice što imamo :D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by karanana »

Ne znam jeli prica istinita ili nije, ali znam, i uvijek sam se pitao kako ce graditi tako visoku zgradu na aktivnom klizistu.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#19 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by fantom slobode »

I nije samo to problem, nego su glupani postavili americku elektroinstalaciju za napon od 110V, tako da ce se sada svi ti kablovi morati uklanjati, jer ne odgovaraju standardima sigurnosti i aparatima koji ce biti prikljuceni na to(da mi je znati koja mu je firma to radila, ako neko zna, neka postavi) , naravno, prvo se mora vidjeti da li ce neboder pasti dole.Sada nas opet Zapad mora spasavati nase lose gradnje i neodgovornosti.Ja sam cuo da polako prave kontakt sa vlasnicima okolnih kuca, kostace to naseg Fahru para, ako ne bude eventualno uzeto od para iz poreza, da se pomogne covjeku:)
perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#20 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by perajic »

Daleko od toga da branim Fahru, ali ste malo pretjerali.
Cuj ruglo, pa onda je kompletan zapad ruglo?
User avatar
New Left
Posts: 39
Joined: 22/02/2008 15:16

#21 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by New Left »

kao prvo, toranj je ružan u najmanju ruku k'o sulejman tihić
kao drugo, svakako nije fahrin nego onog orangutana miškovića
kao treće, koja budala je pustila bosance da grade... pa mi ne znamo asfalt nasuti kako treba - sijevne rupčaga tri dana nakon "svečanog puštanja u promet"...

šuti i trpi!!!!!!!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#22 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by vjesticanametli »

aaaaaaaaa bas su nam ĐŽade ljepe :D
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#23 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by davorf »

"Kompletan zapad" ne gradi nebodere među privatnim kućama i zgradama od 3-4 sprata. Zna se gdje se grade neboderi...u poslovnim središtima, gdje se i stilom i visinom uklapaju, a ovo ovdje je obični cirkus. Pa zamisli da u nekom mirnom predgrađu New Yorka puknu neboder od 50 spratova.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#24 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by Topla voda »

onaj vrh ce kod energoinvesta zavrsiti.
prosto ne vjerujem da zbog nekog neodsalovanog stuba moze biti velikih problema.
ako je tacno,garant je zbog klizista ,i nije mi jasno odakle mu ideja da ga ondje pravi?
ode vranica nizbrdo na berzi,ako se ovo potvrdi...prodaji,prodaji,prodaji :D
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#25 Re: Avaz twist tower pred raspadom

Post by ins »

1. april :dance:
Post Reply