Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

mirzza
Posts: 25
Joined: 11/07/2006 18:43

#101 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mirzza »

nakon sinocnje emisije, morao sam da pohvalim gospodina Bicica i gospdoju Selimu, koji su stvarno osvjetlali obraz gradajana Sarajeva. Nasuprot Plamenka (parodija na top listu nadrealista) Muratovica, koji je svojim ponasanjem izazvao zgrazanje,

lutanje sa teme, upadanje u rijec, nedostatak kulture u diskusiji, jednostavno pogresan covjek na pogresnom mjestu, mozda je covjek imao i najbolju namjeru ali po mom skromnom misljenju totalno je nezrelo nastupio i samo izazvao kontraefekat.

tesko da ce se nesto promijeniti nakon sinoc, ali napokon medijsko suceljavanje gradonacelnice i gradjana je dobro doslo i predstavlja pozitivnu stvar.

savjet za ubuduce, dobro se pripremiti za ovakve emisije jer sa druge strane sjede iskusni vukovi.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#102 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mIRCerka »

mirzza wrote:nakon sinocnje emisije, morao sam da pohvalim gospodina Bicica i gospdoju Selimu, koji su stvarno osvjetlali obraz gradajana Sarajeva. Nasuprot Plamenka (parodija na top listu nadrealista) Muratovica, koji je svojim ponasanjem izazvao zgrazanje,

lutanje sa teme, upadanje u rijec, nedostatak kulture u diskusiji, jednostavno pogresan covjek na pogresnom mjestu, mozda je covjek imao i najbolju namjeru ali po mom skromnom misljenju totalno je nezrelo nastupio i samo izazvao kontraefekat.

tesko da ce se nesto promijeniti nakon sinoc, ali napokon medijsko suceljavanje gradonacelnice i gradjana je dobro doslo i predstavlja pozitivnu stvar.
Eto koliko pratis...

A sta je sa TVSA, Semiha i Jakubowski?


Svi ste mi super i jaki na tipkama, kad treba otici i pokazati svoje lice, hau jes nou nece niko. Ja ne zelim. Ne zelim da se GRADJANI povezuju sa DOSTA, ne zelim da se GRADJANI povezuju sa cinjenicom da imam familije koji su u clanstvu SDPa...
A to se sve ispovezivalo jos 13.02.2008.g.
I drago mi je. Znaci da nas prate. Sto opet znaci da nas se boje. I nakon sinocnjeg nepojavljivanja Samira, sad javno govorim:
Postovana Semiha, i ja bih voljela da se moze vratiti vrijeme pa da niste otisli u Dubai i da ste konacno rekli DOSTA VISE SUPLJE DAJTE GRADU OVLASTI DA JEDNOM ZA SVA VREMENA SREDIMO OVAJ GRAD. Ja sam ubijedjena da Vi necete napustiti tu poziciju dok vam ne istekne mandat, i zato imam konstruktivan prijedlog:
Iskoristite ovo vrijeme da ispravite mnoge greshke, izborite se za ovaj grad pa da umjesto kompletica i frizure pamtimo prvu Gradonacelnicu koja je pokazala da ima veca mooda od Premijera.


A postovani Samire,
Pokazao si se kao obicni sarajevski carsijski ficifiric izjavom da si ti "veci gradjanin od vecine onih koji protestuju" i ja cu ti reci, ja kojoj je samo otac rodjeni Sarajlija, da si papak kakvog odavno srela nisam.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#103 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Truba »

ko je ZA samira i semihu


a od njih nema DIREKTNU korist

nije normalan odgovorno tvrdim :)


i nije OK porediti gadonačelnicu koja je sate i sate provela pričajući pred kamerama i na skupovima s ljudima koji su prvi put izašli pred kamere...

ja iskreno od nervoze nisam mogao gledati neke dijelove emisije pa sam prebacivao na piramidu gdje je MIRNES rekao jednu dobru stvar (parafraziram)

u finskoj se čitava stranka a i država digla da smijeni svoga ministra koji je dobar ministar ali je spavao sa drugom zenskom... a oženjen je :D
a vamo SAMIR ne da vlast kao da je njegova TAJOVINA a stranka ne misli na ugled niti na buduće izbore


a jeste čuli onog dedu... sebi je posadio lipe ispred.. a nama.... i ušuta i ode
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#104 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Mikado »

Sinoć se pokazalo da su protesti nas građana apsolutno ispravni i da to više nemože nikako biti stavljeno pod upitnik jer su sami političari koji su prozvani to potvrdili.
Stekao sam utisak da oni nesmiju dati ostavku zbog onih koji su iznad njih, jer ako podnesu ostavke onda se klima stolica i Brankoviću i ostalim političarima na višim nivoima vlasti. Vladu FBiH nesmijemo zaboraviti i mora se vršiti pritisak i na njih jer ako bi počele padat ostavke u vladi Federacije što u ovom trenutku izgleda nezamislivo, onda ni Samir ni Semiha nebi imali drugog izbora. U svakom slučaju od novembra nebi trebali gledat Semihu i Samira na pozicijama gradonačelnice Sarajeva i premijera KS.
Mislim da je potrebno napraviti peticiju u kojoj se traži izmjena izbornog zakona, pa i samog statuta grada Sarajeva po kojoj bi mi građani na izborima mogli neposredno birati gradonačelni(cu)ka.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#105 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by vjesticanametli »

Hahahaha! Bilo je odlilcno! A i oplakah par puta

Kad smo izasli, kaze mi jaranica koja je sjedila medju onim njenim pulenima koje je, usput receno, dovela Semihina cerka koja je takodjer bila sinoc tamo, kako je pored sebe cula konverzaciju izmedju neko dvoje njenih.

Kaze ta neka cura frajeru do nje: "Sta se mi ofiramo ovako...samo joj mi pljescemo...vidi kako nas raja tupo gleda..."
A tip ce: "Ma sta me briga...ja cu reci da su mi platili da dodjem!"

A jos krvavije bi na kraju kada su se dizali listici - zuti=gradjani pobjedjuju, crveni=vlast pobjedjuje. Pola njenih diglo zuti listic :evil:
moljac
Posts: 10
Joined: 28/01/2008 09:19
Location: Sarajevo

#106 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by moljac »

Plameniku svaka cast, samo je trebao popiti leksilijum prije emisije. Ja bih trebala barem tri popiti, toliko me Samir Silajdzic nervira i gradonacelnica sa svojim upadanjem i pricom bez prestanka. Niko od njenog glasa se ne moze cuti ni u jednoj emisiji.
Nerviraju me ove kritike na racun Plamenkovog nastupa, jer je lako supljirati na forumu. Bas bih voljela vidjeti i druge kako bi se ponasali u emisiji da su tamo sjedili umjesto njega. Inace smo postali drustvo u kome svako ima svoje glasno i jasno misljenje, osim kad treba to reci u javnosti ili kad treba nesto konkretno uraditi. U vecini slucajeva mi podvijemo rep.
Plava gospodja se zove Sevima Sali-Terzic. Gospodji svaka cast!!!
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#107 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Alhemicarkaa »

Mislim da nije treba piti nikakve apaurine, bio je odlican bas onakav kakav jeste, i bas se ono trazilo, i bas se nasuprot njega trazio jedan atko. Jednostavno, niste mogli biti bolji :)
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#108 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mamatajo1965 »

Moj pionir bio najhrabriji,prisao gospodji Semihi jos prije pocetka emisije,pruzio ruku,predstavio joj se i sve joj rekao sta misli,od toga da je upropastila grad pa sve ostalo......a ona se smjeskala,kontala doslo dijete da je pozdravi jer je voli......
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#109 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by malamaca »

Gospodin Muratovic, po mom misljenju, nedorastao je ucescu u ovakvoj emisiji u kojoj trebaju zivci rastegljivi ko sajle od fapa. Mislim da je negativno uticao na cijelu situaciju svojim neuroticno-sanerskim nastupom. Ali, to sam samo ja. A, mozda ni ja ne bij bila bolja.
Sevima Sali Terzic me je odusevila elokvencijom i smislenoscu. Zena tako koncizno i suvislim a iapk prostim recenicama pogadja u srz stvari, bez puno palamudjenja. Skidam kapu.
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#110 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Luce »

Ma i ja mislim da je Plamenko bio super..covjek barem zna svoje misli pretociti u recenice za razliku od SS iliti gospodina OVAJ!
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#111 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by privremeni »

Bilo je odlicno. :thumbup:
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#112 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mamatajo1965 »

Nasi predstavnici su bili odlicni....
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#113 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Luce »

Poslije ovog sinoc mi se vratila nada da MI bez obzira na sve, mozemo napraviti promjenu! U stvari ona se vec desava, strah i stav SS i SB je najbolji dokaz za to...
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#114 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Alhemicarkaa »

Ma cak i ovi sto misle da je Plamenko bio los pokazuju nam da je bio dobar, uspio im je taknuti zicu i isprovocirati. Svaka ti cast Plamenko, ti i Atko i Dino i Sevima imate pivu od mene :D
TM1987
Posts: 153
Joined: 06/05/2007 13:15

#115 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by TM1987 »

maki_celo wrote:
zanatlija wrote:mislim da je aplauz publike bio za iskrenost, a ti kako hoces.
a ne recemi, mora da si joj nesto dobro zamjerio dok ste se druzili cim je toliko ne mozes gledati u "fotelji"..Ako nista, pises sa jednom znacajnom dozom frustracije.
ja protiv nje licno nemam nista,ali protiv njenog NE RADA imam i uvijek cu imati protiv onih koji NE RADE A MI IH PLACAMO


za tvoju informaciju ima nas i u 'foteljama' pa smo na strani gradjana
Mnogi su placeni za rad,ali su SS i SB placeni za nerad
mamatajo1965
Posts: 224
Joined: 19/03/2008 14:55

#116 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mamatajo1965 »

Alhemicarkaa wrote:Ma cak i ovi sto misle da je Plamenko bio los pokazuju nam da je bio dobar, uspio im je taknuti zicu i isprovocirati. Svaka ti cast Plamenko, ti i Atko i Dino i Sevima imate pivu od mene :D
Slazem se.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#117 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by malamaca »

Jel se to u zaru borbe za demokratske promjene izgubilo mjesto za kritiku?!
I koji smo to MI a koji su to ONI?
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#118 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Luce »

Najbitnije je vjerovati u nesto, pogotovo ako osjecas da je ono sto radis ispravno. Jer kako rekose: nemojte misliti da mali broj ljudi ne moze promijeniti svijet, samo oni su ga uvijek i mijenjali ....MI smo oni koji vjerujemo da mozemo nesto uraditi po pitanju svoje buducnosti u ovoj zemlji
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#119 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Corto Maltese »

Upravo mi javiše iz TV Pink BiH, da je sinoćnji Zabranjeni forum imao rejting gledanosti 6.9 (šta god to značilo) i da je u datom terminu bio najgledanija emisija u cijeloj Bosni i Hercegovini.
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#120 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by melb26sa »

Ima li to gdje na internetu za nas koji nismo bili u mogucnosti gledati sinoc?
User avatar
fackat
Posts: 1
Joined: 24/03/2008 10:49

#121 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by fackat »

Corto Maltese wrote:Upravo mi javiše iz TV Pink BiH, da je sinoćnji Zabranjeni forum imao rejting gledanosti 6.9 (šta god to značilo) i da je u datom terminu bio najgledanija emisija u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Nadam se da ti nije previse tesko zbog svog nastupa i silnih promasaja koje si imao.

Tvoj odgovor vec znam, zelim me diskreditirati..
ali ja ti samo mogu reci da onakvim nastupom moj gradjanski predstavnik ne mozes biti. Mnogi se sada pitaju ko daje legitimitet nasim predstavnicima.
Covjece, djeca iz Kaknja i Jajca su dosli u emisiju da nam podizu rejting i naravno popune mjesta u studiju. To je nasa realnost i najlakse je jednolicno na forumu trabunjati...
Pitam te, gdje taj intelektualniji milje da nam da snagu sinoc u emisiji.
Promasaja je dosta, bilo je i dobrih stvari u emisiji. Ali masa koja je gledala vidjela je samo jedno, a to je da nije bitna teska situacija u drzavi nego da nam SB smeta. Hebote Semiha i svi nebitni u ovoj opste drustvenoj krizi kojoj se i mi protestanti pridruzujemo.

Vjerujem da ce ovo poreci, sto je i logicno..ali nemas priliku da sve sagledas i nepristrasnog ugla..
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#122 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by delightful »

melb26sa wrote:Ima li to gdje na internetu za nas koji nismo bili u mogucnosti gledati sinoc?
http://www.divshare.com/flash/video2?myId=4125604-b71
cackalica
Posts: 16
Joined: 07/03/2005 02:23

#123 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by cackalica »

semiha- forumaši-fis? niko ne spominje?
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#124 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by mala-i »

fackat wrote:
Corto Maltese wrote:Upravo mi javiše iz TV Pink BiH, da je sinoćnji Zabranjeni forum imao rejting gledanosti 6.9 (šta god to značilo) i da je u datom terminu bio najgledanija emisija u cijeloj Bosni i Hercegovini.
Nadam se da ti nije previse tesko zbog svog nastupa i silnih promasaja koje si imao.

Tvoj odgovor vec znam, zelim me diskreditirati..
ali ja ti samo mogu reci da onakvim nastupom moj gradjanski predstavnik ne mozes biti. Mnogi se sada pitaju ko daje legitimitet nasim predstavnicima.
Covjece, djeca iz Kaknja i Jajca su dosli u emisiju da nam podizu rejting i naravno popune mjesta u studiju. To je nasa realnost i najlakse je jednolicno na forumu trabunjati...
Pitam te, gdje taj intelektualniji milje da nam da snagu sinoc u emisiji.
Promasaja je dosta, bilo je i dobrih stvari u emisiji. Ali masa koja je gledala vidjela je samo jedno, a to je da nije bitna teska situacija u drzavi nego da nam SB smeta. Hebote Semiha i svi nebitni u ovoj opste drustvenoj krizi kojoj se i mi protestanti pridruzujemo.

Vjerujem da ce ovo poreci, sto je i logicno..ali nemas priliku da sve sagledas i nepristrasnog ugla..
Ja se nadam da tebi nije isuviše teško nakon silnih promašaja u briefiranju nadređene. A taman ste pohvaljeni zbog njene " hrabrosti" da se suoči s tim krvoločnim forumaškim nemanima i novinarskim alama.
Djeca iz Kladnja (koji nikako nije Kakanj, capisci?) i tuzle su bila tu, jer Bosna i Hercegovina nije samo Sarajevo i naši problemi su i njihovi problemi i obrnuto. To što mnogi, poput tebe, takvo nešto često zaboravljaju je drugi par rukavica.
Intelektualniji milje? Intelektualnost se komparira? Tako imamo pomalo intelektualne, strašno intelektualne, neizmjerno intelektualne, i najintelektualnije od najintelektualnijih, gdje se izdvaja Semiha Borovac. :D
Da, bilo je promašaja, a ja ću ti ukazati na jedan, po meni najveći. Dovesti u publiku osobe koje nisu znale ni o čemu se govori, koje su govorile: kad će ovo više završiti, treba li gradonačelnica kao žandar da hoda po tramvaju i naposljetku individuu koja nikada nije adekvatno kažnjena za ubistvo koje je svojim divljanjem počinila, je za mene kiks kikseva.
U pravu si, to je naša društvena kriza. Da takva divljanja po ovom gradu ostaju nekažnjena, počinioci se slobodno šeću i na kraju za nagradu dobiju i priliku da zaplješću bravurama Semihe Borovac.
I tražiš nepristrasan pristup?
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#125 Re: Zabranjeni forum, 3. april PROTESTI

Post by Alhemicarkaa »

fackat wrote:Pitam te, gdje taj intelektualniji milje da nam da snagu sinoc u emisiji.
..
Sta je po tebi intelektualni milje, i zasto Sevima, Atko, Dino i Plamenko nisu intelektualni milje?
Post Reply