Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#26 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by vjesticanametli »

8-) moze li to biti pred pozoristem sutra :bih:
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#27 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by urbanagerila »

vjesticanametli wrote:8-) moze li to biti pred pozoristem sutra :bih:
Ne moze snima se pred pozoristem :D
ribadori
Posts: 58
Joined: 02/03/2008 12:17

#29 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by ribadori »

ribadori wrote:Poziv za medije

Sarajevo, 20.03.2008.

Poštovani i poštovane,
Pozivamo vas da i ove subote, 22. marta u 13 sati ispred Narodnog pozorišta potpišete peticiju za smjenu Premijera Vlade Kantona Sarajevo, Samira Silajdžića i gradonačelnice Semihe Borovac i na taj način izrazite nezadovoljstvo aktuelnom bezbjednosnom situacijom u našem gradu i Kantonu, ali i cijeloj Bosni i Hercegovini. Još jednom poručimo odgovornima da se prema nama treba odnositi s poštovanjem i razumijevanjem, jer mi smo ti koji ih plaćamo i za koje rade.

Također, želimo obavijestiti stanovništvo da je došlo do promjene lokacije održavanja protesta, pa će se zbog katoličkog praznika Uskrsa, ove subote sve aktivnosti vezane za proteste, umjesto ispred Katedrale, održati ispred Narodnog pozorišta u Sarajevu.

Ujedno, pozivamo sve zainteresirane koji žele dati doprinos našim nastojanjima da se svojim sugestijama, prijedlozima, ktitikama i konkretnim inicijativama, obrate našim aktivistima angažovanim na štandu potpisivanja peticija.

Građani/ke Sarajeva





Simbol jajeta kao promjene i zelje za boljim, novim zivotom i novim pocetkom...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#30 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by uvjek dobar gost »

45cents wrote:Obavijest za inostrane misije i DELEGACIJU EUROPSKE KOMISIJE u BiH

Roditeljska pažnja za Misiju OSCE u BiH!

Roditeljska pažnja za OHR!

Bosna i Hercegovina je zemlja bez odgovornosti za javne funkcije!

Kao najcrnja tradicija 'višestranačke epohe' (od 1991.) dovedeni smo u situaciju da niti jedna politička stranka nema mehanizme i javno potvrđenu praksu pokretanja procesa utvrđivanja ODGOVORNOSTI za vršenje javnih poslova. Ministri i javni radnici koji su u najvećem broju za zelenim stolom dobili javne funkcije u Bosni i Hercegovini, nemaju nikakvu odgovornost prema biračkom tijelu, prema poreskim obveznicima i prema građanima.

Svako pitanje u vezi ODGOVORNOSTI JAVNIH LIČNOSTI u BiH nastoji se osujetiti na veoma rigidan, a često i brutalan način. Funkcioner koji se tako nađe u fokusu javnosti, pitanje svoje odgovornosti shvata kao "napad" na ličnost i prema tom napadu se najčešće revanšistički odnosi. Nikada se nije desilo da funkcioner čija je odgovornost javno prozvana ne reaguje istragom sa ciljem da se ispita da li iza inicijative ne stoji njegov lični oponent iz iste političke stranke ili neke druge stranke koju on smatra opozicijom.

Nikada se nije desilo da pozicione stranke javno opozovu svoje ključne članove koje su političkim igrama postavili na najvažnije javne funkcije u brojnoj administraciji BiH. Nikada se nije dokazalo da te stranke polažu račune i štite interesa poreskih obveznika, interesa biračkog tijela ili građana opozivom neodgovornih i nesposobnih političara.

Niti jedna poziciona (a vjerovatno i opoziciona) stranka nema razrađen mehanizam opozivanja svojih funkcionera. Javnost nema podataka da postoji mehanizam u strankama posredstvom kojeg se redovno vrši preispitivanje učinka imenovanih lica koje je stranka inicirala. Ne postoji niti jedan pozitivan primjer kojim se može označiti napredak na ovom planu.

Funkcioneri, posebno oni na veoma istaknutim pozicijama, jasno dokazuju da nisu odgovorni narodu, građanima, već da svoju potčinjenost i odgovornost duguju isključivo OLIGARHU koji ih je izvukao iz šešira i postavio na javnu funkciju.

OHR i OSCE su dugogodišnjim INTERVENCIONIZMOM potpuno uspavali autoritete političkih stranaka u BiH. S druge strane, eutanaziju biračkog tijela su učinili nacionalni lideri koji do smrti isprepadaju svoje birače pred same izbore sa novim ratnim prijetnjama, ratničkim pokličima i etničko-vjerskim tenzijama.

Posljednji slučaj pozivanja na odgovornost i smjenu premijera Kantona Sarajevo Samira Silajdžića i gradonačelnice Semihe Borovac još jednom dokazuje kolikim ništavilom smatraju biračko tijelo imaju njih dvoje i njihovi politički sponzori.

Svjedoci smo najprljavijeg izbjegavanja javne odgovornosti i beskrupuloznog pranja ruku prozvanih lica. Oni su svjesni da VELIKI LIDER stoji iza njihovih leđa, te svaku drugu vrstu obaveze prema javnosti smatraju gubitkom vremena.

U ovakvoj političkoj i nedemokratskoj klimi nema smisla žuriti sa europskim integracijama. Sutra će ovi isti ljudi prokockati ili opljačkati predpristupne fondove i ponovo izbjeći svaku vrstu javne odgovornosti (bitno je samo da se ne zamjere Velikom Bratu dajući mu dio kolača). Sutra će ovakvi političari donijeti nove međunacionalne, etničke i vjerske tenzije bez trunke odgovornosti prema ustroju Europske Unije i njenog kodeksa ljudskih prava i sloboda. Sutra će ovi političari ponovo istresti javne budžete kroz prozor kao jastuke od perja i plakati za novim donacijama.

ECD, OHR, OSCE, Izborna komisija, skupštinski zastupnici razmislite o životu sarajlija u uslovima:
- gdje nisu osuđena lica za trovanje nekoliko stotina sugrađana u picireiji Pomodorino;
- gdje nisu osuđena lica odgovorna za smrt brojnih beba na pedijatriji;
- gdje je "božije davanje" što je ubijen Denis Mrnjavac, što je zapaljena starica benzinom i što su izgorile bebe u domu Ljubica Ivezić;
- gdje inspekcija ne vrši pljenidbu ukradenih mobitela kod preprodavača na otvorenim pijacama u gradskoj zoni;
- gdje inspekcija ne vrši provjeru porijekla ukradene tehničke robe koja se preprodaje u maloprodajnim objektima, oglasima itd.;
- gdje se jedino u Europi prodaje roba opšte potrošnje sa kartonske kutije na svakoj gradskoj ulici, pješačkoj zoni;
- gdje međunarodni dileri švercovane odjeće i obuće haraju do te mjere da su se pogasile skoro sve prodavnice koje smo prije rata imali (ko je lud da baca pare u maloprodajne objekte kad istu robu može dilati po pijacama i na ulicama izloženu preko kartonskih kutija);
- gdje se javno ne objavljuju imena narko-bosova i lica koja stoje u njihovoj zaštiti (već se isključivo hapse njihovi kuriri i sitni preprodavači);
- gdje drugi kantoni i RS čine ozbiljne ackije i brojna hapšenja auto-mafije, a u Kantonu Sarajevo vam kažu: "Hajde, nek je živa glava, sva šteta u tome" kad vam ukradu automobil;
- gdje je direktor gradskog saobraćajnog preduzeća plaćao "mjenjače za tramvaje" i sa svojom klikom udruženo uzimao javni novac godinama... Sad ga očekuje besplodni decenijski sudski proces, tek toliko da se ne uzrujava - kao ni dobavljači rezervnih i inih dijelova koji su višestruko uvećavali fakture i polovili novce sa direktorom (dobavljači nisu ni pozvani na sud, po sistemu krivice onoga koji je kupovao, a ne onoga koji je nudio po divljim cijenama)

To je pasiji život u gradu gdje nema javne odgovornosti za vršenje javnih funkcija. Čitajte gospodo i šutite, navikli smo da šutite i da ništa ne radite.

Ovo mi je super....
ribadori
Posts: 58
Joined: 02/03/2008 12:17

#31 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by ribadori »

urbanagerila wrote:
vjesticanametli wrote:8-) moze li to biti pred pozoristem sutra :bih:
Ne moze snima se pred pozoristem :D
Okupljanje je pred pozoristem, a ako se snima, eto taman da snime i vash Scream
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#32 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by urbanagerila »

ribadori wrote:
urbanagerila wrote:
vjesticanametli wrote:8-) moze li to biti pred pozoristem sutra :bih:
Ne moze snima se pred pozoristem :D
Okupljanje je pred pozoristem, a ako se snima, eto taman da snime i vash Scream
nas snima "dikos" ... :D
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#33 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by vjesticanametli »

pa ok je to ali vidis da su zamolili da sutra zaobidemo Katedralu pa eto ako mozete dodite pred pozoriste :bih: ako ne onda nista
ribadori
Posts: 58
Joined: 02/03/2008 12:17

#34 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by ribadori »

Ja koliko znam, smrzoka, iliti scream ce biti ispred Ekonomije zar ne? Pa eto onda mozda i ispred narodnog. Pozdrav i jedva cekam da to vidim!
Energični leptir
Posts: 665
Joined: 19/03/2008 14:57

#35 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by Energični leptir »

Biće barem dobre svirke...
Teferič, teferič... ko hebe to što "građane" više niko ne šljivi dva posto... važna je "dobra svirka", naroljati se do daske, pri čemu je daleko lakše sebe ubjeđivati u uspjeh. Pivo, vino, votka, loza, to je "građanska" dijagnoza... :D
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#36 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by Asana »

Energični leptir wrote:
Biće barem dobre svirke...
Teferič, teferič... ko hebe to što "građane" više niko ne šljivi dva posto... važna je "dobra svirka", naroljati se do daske, pri čemu je daleko lakše sebe ubjeđivati u uspjeh. Pivo, vino, votka, loza, to je "građanska" dijagnoza... :D
Za prvi post, i nije ti bas neka konstatacija ... logirao si se da to kazes?
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#37 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by Asana »

ribadori wrote:Ja koliko znam, smrzoka, iliti scream ce biti ispred Ekonomije zar ne? Pa eto onda mozda i ispred narodnog. Pozdrav i jedva cekam da to vidim!
Cuj - da vidis. Ti se znaci ne mislis smrznut? :D
User avatar
kukalatimajka
Posts: 31
Joined: 08/02/2008 12:43

#38 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by kukalatimajka »

Mrzli se ili ne, moramo nastaviti sa okupljanjima pred katedralom. pozoristem... gdje god.
Imajte na umu da smo, bar za sada, jedino po okupljanjima prepoznatljivi i da je fokus svih informativnih emisija subotom na nama i okupljanjima.
Vidimo se sutra, a svi koji strahuju od hladnoce neka se dobro opreme
http://www.onaion.ba/prod_det.asp?ProdID=79338
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#39 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by valterbranisarajevo »

Ne znam zašto bi protesti i prikupljanje potpisa isključivali jedno drugo. Lijepo protesti od jedno pola sata bez šetnje, peticija i razlaz... :) Svaki odgođeni protest nas ipak, malo po malo, udaljavaju od cilja... :)

Prava je šteta što se još uvijek ne planiraju tematski protesti. jednu subotu neka tema bude kriminal i zakon o oružju, a drugu npr rad sudova i tužilaštava.. To će biti dobra priprema za 6. april...

Znaći do 6 aprila možemo održati makar jedan tematski...
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#40 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by maki_celo »

valterbranisarajevo wrote:Ne znam zašto bi protesti i prikupljanje potpisa isključivali jedno drugo. Lijepo protesti od jedno pola sata bez šetnje, peticija i razlaz... :) Svaki odgođeni protest nas ipak, malo po malo, udaljavaju od cilja... :)

Prava je šteta što se još uvijek ne planiraju tematski protesti. jednu subotu neka tema bude kriminal i zakon o oružju, a drugu npr rad sudova i tužilaštava.. To će biti dobra priprema za 6. april...

Znaći do 6 aprila možemo održati makar jedan tematski...
hajd' skontaj nam taj tematski ...
napravi program
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#41 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by valterbranisarajevo »

Ima na temi promjena fokusa i forme okupljanja..Ima dosta prijedloga samo treba sve izdefinisati do kraja...
User avatar
maki_celo
Posts: 231
Joined: 22/08/2007 22:03
Location: SARAJEVO

#42 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by maki_celo »

valterbranisarajevo wrote:Ima na temi promjena fokusa i forme okupljanja..Ima dosta prijedloga samo treba sve izdefinisati do kraja...
ja redovno prikupljam te prijedloge ali n e m o g u sam da stignem.
prikupi i ti pa napravi rezime a onda cemo opet u akciju prebiranja.
pomozi nama i samome sebi
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#43 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by homo_sapiens »

valterbranisarajevo wrote:Ne znam zašto bi protesti i prikupljanje potpisa isključivali jedno drugo. Lijepo protesti od jedno pola sata bez šetnje, peticija i razlaz... :) Svaki odgođeni protest nas ipak, malo po malo, udaljavaju od cilja... :)
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#44 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by valterbranisarajevo »

U kratko !

Moj prijedlog je bio da se svaki protest posveti jednom od zahtjeva koje su vlasti trebale ispuniti do 6.aprila. Neko je to onda lijepo nazvao "tematski protesti". Moj prijedlog je bio da prvi tematski protest bude posvećen ZOONDINOM-u odnosno zakonu o nošenju oružja -odnosno prijedlogu da se nošenje oružja dozvoli samo službenim licima. nakon toga je neko predložio da se taj tematski protest proširi na kompletnu problematiku kriminala u Sarajevu. U svrhu toga ja sam u posljednjih nekoliko dana prikupljao podatke o izvršenim krivičnim djelima i postavljao ih na tu temu..

Mislim da ti tematski protesti ne bi iziskivali nikakvu značajnu promjenu okupljanja. Jedino bi se poziv građanima i medijima trebao dopuniti sa par aktuelnih primjera koji se možda nebi dogodili da je npr. zoondinom malo strožiji, odnosno da je vlast ispunila naš zahtijev...Uz to bi se moglo napraviti i nekoliko parola prilagođenih temi i eto....

Drugi bi protest bio npr posvećen ne radu tužilaštava i sudova. mislim da bi podatak da je kantonalno tužilaštvo u januaru podiglo samo jednu optužnicu bio odličan temelj za taj tematski protest...

I tako. meni je žao što je ta tema lijepo startala, ali je ubrzo zamrla...bilo bi tu sigurno još lijepih prijedloga, a ja sam računao da bi ponešto napisali i ljudi iz struke. Tako bi smo svaki zahtjev upućen vlastima konkretizovali i građanima ukazali na njegov značaj...

Trebalo bi reaktvirati onu temu...
ribadori
Posts: 58
Joined: 02/03/2008 12:17

#45 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by ribadori »

Dragi Valtere, nije zamrla - uvezi se sa makijem i samnom preko pp-a... pa da se i vidimo sutra, moze?

Poz, svima, mozda se i smrznem, vidjecu jos :thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#46 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by valterbranisarajevo »

ribadori wrote:Dragi Valtere, nije zamrla - uvezi se sa makijem i samnom preko pp-a... pa da se i vidimo sutra, moze?

Poz, svima, mozda se i smrznem, vidjecu jos :thumbup:
Ja volim ovako javno... :) Nemojte me pogrešno shvatiti :-)

Pošto ta opcija nije isključena, od mene ćete dobiti što je moguće više materijala za tematske proteste...Ja se ionako zbog drugih projekata zavlačim svuda po Internetu, pa sumnjam da će mi šta promaći...
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#47 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by vedderedi »

valterbranisarajevo wrote:U kratko !

Moj prijedlog je bio da se svaki protest posveti jednom od zahtjeva koje su vlasti trebale ispuniti do 6.aprila. Neko je to onda lijepo nazvao "tematski protesti". Moj prijedlog je bio da prvi tematski protest bude posvećen ZOONDINOM-u odnosno zakonu o nošenju oružja -odnosno prijedlogu da se nošenje oružja dozvoli samo službenim licima. nakon toga je neko predložio da se taj tematski protest proširi na kompletnu problematiku kriminala u Sarajevu. U svrhu toga ja sam u posljednjih nekoliko dana prikupljao podatke o izvršenim krivičnim djelima i postavljao ih na tu temu..

Mislim da ti tematski protesti ne bi iziskivali nikakvu značajnu promjenu okupljanja. Jedino bi se poziv građanima i medijima trebao dopuniti sa par aktuelnih primjera koji se možda nebi dogodili da je npr. zoondinom malo strožiji, odnosno da je vlast ispunila naš zahtijev...Uz to bi se moglo napraviti i nekoliko parola prilagođenih temi i eto....

Drugi bi protest bio npr posvećen ne radu tužilaštava i sudova. mislim da bi podatak da je kantonalno tužilaštvo u januaru podiglo samo jednu optužnicu bio odličan temelj za taj tematski protest...

I tako. meni je žao što je ta tema lijepo startala, ali je ubrzo zamrla...bilo bi tu sigurno još lijepih prijedloga, a ja sam računao da bi ponešto napisali i ljudi iz struke. Tako bi smo svaki zahtjev upućen vlastima konkretizovali i građanima ukazali na njegov značaj...

Trebalo bi reaktvirati onu temu...
Podrzavam ovo, bravo Valtere!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#48 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by pitt »

pjesma za proteste

Three days Grace - Riot

If you feel so empty
So used up, so let down
If you feel so angry
So ripped off so stepped on
You're not the only one
Refusing to back down
You're not the only one
So get up

Let's start a riot, a riot
Let's start a riot
Let's start a riot, a riot
Let's start a riot

If you feel so filthy
So dirty so fucked up
If you feel so walked on
So painful so pissed off
You're not the only one
Refusing to go down
You're not the only one
So get up

Let's start a riot, a riot
Let's start a riot
Let's start a riot, a riot
Let's start a riot

If you feel so empty
So used up, so let down
If you feel so angry
Just get up

Let's start a riot, a riot
Let's start a riot
Let's start a riot, a riot
Let's start a riot
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#49 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by vedderedi »

45cents wrote:Obavijest za inostrane misije i DELEGACIJU EUROPSKE KOMISIJE u BiH

Roditeljska pažnja za Misiju OSCE u BiH!

Roditeljska pažnja za OHR!

Bosna i Hercegovina je zemlja bez odgovornosti za javne funkcije!

Kao najcrnja tradicija 'višestranačke epohe' (od 1991.) dovedeni smo u situaciju da niti jedna politička stranka nema mehanizme i javno potvrđenu praksu pokretanja procesa utvrđivanja ODGOVORNOSTI za vršenje javnih poslova. Ministri i javni radnici koji su u najvećem broju za zelenim stolom dobili javne funkcije u Bosni i Hercegovini, nemaju nikakvu odgovornost prema biračkom tijelu, prema poreskim obveznicima i prema građanima.

Svako pitanje u vezi ODGOVORNOSTI JAVNIH LIČNOSTI u BiH nastoji se osujetiti na veoma rigidan, a često i brutalan način. Funkcioner koji se tako nađe u fokusu javnosti, pitanje svoje odgovornosti shvata kao "napad" na ličnost i prema tom napadu se najčešće revanšistički odnosi. Nikada se nije desilo da funkcioner čija je odgovornost javno prozvana ne reaguje istragom sa ciljem da se ispita da li iza inicijative ne stoji njegov lični oponent iz iste političke stranke ili neke druge stranke koju on smatra opozicijom.

Nikada se nije desilo da pozicione stranke javno opozovu svoje ključne članove koje su političkim igrama postavili na najvažnije javne funkcije u brojnoj administraciji BiH. Nikada se nije dokazalo da te stranke polažu račune i štite interesa poreskih obveznika, interesa biračkog tijela ili građana opozivom neodgovornih i nesposobnih političara.

Niti jedna poziciona (a vjerovatno i opoziciona) stranka nema razrađen mehanizam opozivanja svojih funkcionera. Javnost nema podataka da postoji mehanizam u strankama posredstvom kojeg se redovno vrši preispitivanje učinka imenovanih lica koje je stranka inicirala. Ne postoji niti jedan pozitivan primjer kojim se može označiti napredak na ovom planu.

Funkcioneri, posebno oni na veoma istaknutim pozicijama, jasno dokazuju da nisu odgovorni narodu, građanima, već da svoju potčinjenost i odgovornost duguju isključivo OLIGARHU koji ih je izvukao iz šešira i postavio na javnu funkciju.

OHR i OSCE su dugogodišnjim INTERVENCIONIZMOM potpuno uspavali autoritete političkih stranaka u BiH. S druge strane, eutanaziju biračkog tijela su učinili nacionalni lideri koji do smrti isprepadaju svoje birače pred same izbore sa novim ratnim prijetnjama, ratničkim pokličima i etničko-vjerskim tenzijama.

Posljednji slučaj pozivanja na odgovornost i smjenu premijera Kantona Sarajevo Samira Silajdžića i gradonačelnice Semihe Borovac još jednom dokazuje kolikim ništavilom smatraju biračko tijelo imaju njih dvoje i njihovi politički sponzori.

Svjedoci smo najprljavijeg izbjegavanja javne odgovornosti i beskrupuloznog pranja ruku prozvanih lica. Oni su svjesni da VELIKI LIDER stoji iza njihovih leđa, te svaku drugu vrstu obaveze prema javnosti smatraju gubitkom vremena.

U ovakvoj političkoj i nedemokratskoj klimi nema smisla žuriti sa europskim integracijama. Sutra će ovi isti ljudi prokockati ili opljačkati predpristupne fondove i ponovo izbjeći svaku vrstu javne odgovornosti (bitno je samo da se ne zamjere Velikom Bratu dajući mu dio kolača). Sutra će ovakvi političari donijeti nove međunacionalne, etničke i vjerske tenzije bez trunke odgovornosti prema ustroju Europske Unije i njenog kodeksa ljudskih prava i sloboda. Sutra će ovi političari ponovo istresti javne budžete kroz prozor kao jastuke od perja i plakati za novim donacijama.

ECD, OHR, OSCE, Izborna komisija, skupštinski zastupnici razmislite o životu sarajlija u uslovima:
- gdje nisu osuđena lica za trovanje nekoliko stotina sugrađana u picireiji Pomodorino;
- gdje nisu osuđena lica odgovorna za smrt brojnih beba na pedijatriji;
- gdje je "božije davanje" što je ubijen Denis Mrnjavac, što je zapaljena starica benzinom i što su izgorile bebe u domu Ljubica Ivezić;
- gdje inspekcija ne vrši pljenidbu ukradenih mobitela kod preprodavača na otvorenim pijacama u gradskoj zoni;
- gdje inspekcija ne vrši provjeru porijekla ukradene tehničke robe koja se preprodaje u maloprodajnim objektima, oglasima itd.;
- gdje se jedino u Europi prodaje roba opšte potrošnje sa kartonske kutije na svakoj gradskoj ulici, pješačkoj zoni;
- gdje međunarodni dileri švercovane odjeće i obuće haraju do te mjere da su se pogasile skoro sve prodavnice koje smo prije rata imali (ko je lud da baca pare u maloprodajne objekte kad istu robu može dilati po pijacama i na ulicama izloženu preko kartonskih kutija);
- gdje se javno ne objavljuju imena narko-bosova i lica koja stoje u njihovoj zaštiti (već se isključivo hapse njihovi kuriri i sitni preprodavači);
- gdje drugi kantoni i RS čine ozbiljne ackije i brojna hapšenja auto-mafije, a u Kantonu Sarajevo vam kažu: "Hajde, nek je živa glava, sva šteta u tome" kad vam ukradu automobil;
- gdje je direktor gradskog saobraćajnog preduzeća plaćao "mjenjače za tramvaje" i sa svojom klikom udruženo uzimao javni novac godinama... Sad ga očekuje besplodni decenijski sudski proces, tek toliko da se ne uzrujava - kao ni dobavljači rezervnih i inih dijelova koji su višestruko uvećavali fakture i polovili novce sa direktorom (dobavljači nisu ni pozvani na sud, po sistemu krivice onoga koji je kupovao, a ne onoga koji je nudio po divljim cijenama)

To je pasiji život u gradu gdje nema javne odgovornosti za vršenje javnih funkcija. Čitajte gospodo i šutite, navikli smo da šutite i da ništa ne radite.
Predlazem da se ovo posalje i na adrese Vijeca Evrope, kao i svih ambasada u Sarajevu.
Iz pouzdanih izvora sam cuo da je ambasada SAD-a razocarana ponasanjem Vlade KS, a neki dan je i sama sefica misije Vijeca Evrope govorila o odgovornosti politicara te je spomenula primjer nasih protesta i navela da odgovornost politicara pokriva i ono sto se NIJE uradilo, iz cega se moglo zakljuciti da bi ostavke SS i SB bile sasvim opravdane.
User avatar
Mogly
Posts: 374
Joined: 31/12/2007 11:34

#50 Re: Prijedlog za tematski protest – SUBOTA 22 MART – uoci katoli

Post by Mogly »

valterbranisarajevo wrote:
Ja volim ovako javno... :) Nemojte me pogrešno shvatiti :-)
Za razliku od tebe Valtere, oni imaju šta da kriju, pa pošalji PP i idi na partijski da te provjere, pa onda možda...Da te podsjetim, to ti je ono mjesto gdje se uređuje Građanin...

smajli koji maše ušima
Post Reply