PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Crni Legionar

Post by Crni Legionar » 04/03/2008 11:13

uvjek dobar gost wrote:
Crni Legionar wrote:Šta dijete od 16 godina traži na ulici u 23 sata?

Dobar potez, podržavam
Pitaš li se onda šta je sljedeće na redu da se zabrani... pa alkohol i cigare svi maloljetnici mogu da kupe legalno u BiH... il alkohol se istima legalno toči po kafićima iako je fol zabranjeno...

sve u svemu ja ne podržavam... iz razloga što se pitam šta je sljedeće....
I to bih odmah zabranio naravno, ja kad sam bio dijete pitao sam mamu i tatu da li mogu preko ulice u školsko dvorište da igram lopte, a danas djeca traže upaljač na ulici

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 04/03/2008 11:32

To i jeste bit, Denis je ubijen u tramvaju nekad oko 20. sati.. većina kriminalnih dijela koje počine maloljetnici se desi u pola bijelog dana...
Ja samo mislim da je policijski šminkerski izgovor vlasti i da se tim neće ništa konstruktivno postići... to je neki vid represije, a nama je prijeko potrebna preventiva, potrebne su opcije za konstruktivno trošenje slobodnog vremena.. a ne policijski sat, nindža revizori ili šta već što vlast radi samo da bi se kao pokazala...

Slažem se i ja da mlađi od nekih 17. godina nemaju šta tražiti na cesti poslije 23.ooh ali nije ovo način da im se to zabrani...

cyprus

Post by cyprus » 06/03/2008 16:24

Ne mislim da policijski sat za maloljetnike riješava sve probleme, čak ni izbliza, ali volio bi da mi neko kaže čemu šteti ovaj zakon?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 06/03/2008 16:28

Apstrakno govoreći šteti ljudskim pravima, narušava slobodu kretanja. Policijski sat se donosi samo u vanrednim situacijama... jel sad takva situacija...
Ne rješava ništa a nameće se pitanje šta je sljedeće da se zabrani...

Mada ponavljam lica do 16. godina i nemaju šta da traže na ulici poslije 23.ooh ali zar je policijski način da se to postigne......???

pici

Post by pici » 06/03/2008 16:30

"Živio policijski sat"......seiko :D

Image

cyprus

Post by cyprus » 06/03/2008 16:35

uvjek dobar gost wrote:Apstrakno govoreći šteti ljudskim pravima, narušava slobodu kretanja. Policijski sat se donosi samo u vanrednim situacijama... jel sad takva situacija...

Mada ponavljam lica do 16. godina i nemaju šta da traže na ulici poslije 23.ooh ali zar je policijski način da se to postigne......???
Ovo meni zvuči kao kad se kaže da obavezno obrazovanje šteti ljudskim pravima jer narušava slobodu izbora :-) .

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 06/03/2008 16:39

cyprus wrote:
uvjek dobar gost wrote:Apstrakno govoreći šteti ljudskim pravima, narušava slobodu kretanja. Policijski sat se donosi samo u vanrednim situacijama... jel sad takva situacija...

Ovo meni zvuči kao kad se kaže da obavezno obrazovanje šteti ljudskim pravima jer narušava slobodu izbora :-) .
Možemo se natezati i citirati, ali sjeti se sebe u tim godinama i pomislimo šta je sljedeće...
Jeli sljedeći korak zabrana vožnje određenih automobila poslije 24.oo h ,mislim na model marku i tip vozila koje se najčešće koriste pri kriminalnim djelima..
Ili je sljedeće da se zabrani nošenje "niklsonki" jer ih koriste kriminalci...

Ako je vanredno stanje nek nam to otvoreno kažu, ako nisu sposobni da osiguraju sigurnost nek nam i to kažu...

Poenta moja je da nesposobna vlast ad-hoc rješenjima nastoji baciti prašinu u oči populaciji.....

cyprus

Post by cyprus » 06/03/2008 16:54

uvjek dobar gost wrote:Možemo se natezati i citirati, ali sjeti se sebe u tim godinama i pomislimo šta je sljedeće...
Jeli sljedeći korak zabrana vožnje određenih automobila poslije 24.oo h ,mislim na model marku i tip vozila koje se najčešće koriste pri kriminalnim djelima..

Ako je vanredno stanje nek nam to otvoreno kažu, ako nisu sposobni da osiguraju sigurnost nek nam i to kažu...

Poenta moja je da nesposobna vlast ad-hoc rješenjima nastoji baciti prašinu u oči populaciji.....
Nisam ja daleko od tih godina, al svejedno ne mogu se sjetiti ničega šta bi neko od 16 imao "pametno" raditi iza tog doba napolju.

chuchumbamayumbe

Post by chuchumbamayumbe » 06/03/2008 17:16

cyprus wrote:
uvjek dobar gost wrote:Možemo se natezati i citirati, ali sjeti se sebe u tim godinama i pomislimo šta je sljedeće...

Nisam ja daleko od tih godina, al svejedno ne mogu se sjetiti ničega šta bi neko od 16 imao "pametno" raditi iza tog doba napolju.
Mi smo znali da budemo "iza zgrade" i do 23, ponekad cak i kasnije, dok je ljeto, one vrucine, kada raja tek u 22 izadje vani da malo dahne svjezeg zraka.
Ja ne podrzavam ovaj ublehashki kvazi-zakon, jer dok klinci od 16 godina ne mogu da budu vani kada to zele, dotle se lokalni kriminalci u obliznjem kaficu sastaju sa losim murijasima i tale se, rade sta hoce, itd. Kao da je nase vrijeme do 23 a njihovo poslije.
Ma, ovo je, kako Gost kaze, samo dokaz koliko je vlast koju je narod birao (ja nisam) nesposobna i GLUPA, velikim slovima, boldovano.
I ja se sjetim ISV-a i KUK-a, uzoritog gospodina Archija, protesta pred ekonomijom da ukinu policijski i raznoraznih peticija, a evo nas opet, uvodi se policijski za jedan dio stanovnistva.
Dno dna.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 06/03/2008 19:38

chuchumbamayumbe wrote:
cyprus wrote:

Mi smo znali da budemo "iza zgrade" i do 23, ponekad cak i kasnije, dok je ljeto, one vrucine, kada raja tek u 22 izadje vani da malo dahne svjezeg zraka.
Ja ne podrzavam ovaj ublehashki kvazi-zakon, jer dok klinci od 16 godina ne mogu da budu vani kada to zele, dotle se lokalni kriminalci u obliznjem kaficu sastaju sa losim murijasima i tale se, rade sta hoce, itd. Kao da je nase vrijeme do 23 a njihovo poslije.
Ma, ovo je, kako Gost kaze, samo dokaz koliko je vlast koju je narod birao (ja nisam) nesposobna i GLUPA, velikim slovima, boldovano.
I ja se sjetim ISV-a i KUK-a, uzoritog gospodina Archija, protesta pred ekonomijom da ukinu policijski i raznoraznih peticija, a evo nas opet, uvodi se policijski za jedan dio stanovnistva.
Dno dna.
Citiram jer sve je ovo napisno istina !!!

Problem je u vlasti.. nesposobni, podobni, nedobronamjerni.. a bahate se i prave se pametni.. smiju nam se sa jumbo plakata...

.. Da sad ne navodim cifre, cijene bazena, ski karte dnevne, opreme za skijanje il bordanje, primjere kao što su led u Sarajevu za klizanje, škole raznih sportova i cijene svega toga... sa jedne strane pa sa druge cijene horkana ili drugih droga..

Problem maloljetničke delikvencije neće riješiti policijski.. pa i Denis m je ubijen u tramvaju oko 20.ooh..??? Nama trebaju sistemska rješenja u oblastima kao što su obrazovanje i trošenja slobodnog vremena ali i u drugim oblastima koje utiču na razvoj djece i njihovo odrastanje...
Da ne tupim mislim da se razumijemo...

Alhemicarkaa

Post by Alhemicarkaa » 06/03/2008 22:49

uvjek dobar gost wrote:Jer zamislite samo koliko frke u nekoj kući će izazvati kazna od nekih 600 km ... koliko je to udar na budžet ljudi koji ionako jedva preživljavaju....
Prica mi jedan covjek, koji vjerovatno ima problematicno dijete, kako je katastrofalan taj zakon o kaznjavanju roditelja... Veli, zamislite vi, ja se ionako sa njom natezem, ne mogu joj u kraj stati, cak sam trazio pomoc od policije i nije mi htjela pomoci, i sad jos treba da placam kaznu za nestasluke... Ako izuzmete sta je to izostalo u odgoju (mada ne mora biti ni odgoj kriv), ima logike sto covjek prica...

Ali opet taj covjek nije dosao na proteste :(

GROF_SARAJEVA_22

#37 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by GROF_SARAJEVA_22 » 20/03/2008 18:25

POLICISKI SAT KOLIKO JE I DOBAR TOLIKO I LOŠ

-DOBAR JE ZATO ŠTO: MLADI NEMOGU OSTAJETI DUGO NAPOLJU UZ NARKOMANE ILI TAKO NEŠTO SLICNO DA NE SPOMINJEM UBICE, NEGO UZ SVOJE RODITELJE I TELEVIZOR TO JE SUPER MADA SE KVARE OČI UZ TELEVIZOR. MA I BOLJE JE POKVARITI OČI NEGO DA TI NEKO ZABORAVI NOŽ U TRBUHU.

-LOŠJE ZATO ŠTO: ME POSJEČA NA POLICISKI SAT U DRUGOM SVIJETSKOM RATU JOŠ IM SAMO FALI [*]GESTAPO[*][/color]

:bih: :bih: :bih: ŽIVJELA NAŠA BOSNA I HERCEGOVINA :bih: :bih: :bih:

BSn

#38 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by BSn » 20/03/2008 18:40

GROF_SARAJEVA_22 wrote:
-DOBAR JE ZATO ŠTO: MLADI NEMOGU OSTAJETI DUGO NAPOLJU UZ NARKOMANE ILI TAKO NEŠTO SLICNO DA NE SPOMINJEM UBICE, NEGO UZ SVOJE RODITELJE I TELEVIZOR TO JE SUPER MADA SE KVARE OČI UZ TELEVIZOR. MA I BOLJE JE POKVARITI OČI NEGO DA TI NEKO ZABORAVI NOŽ U TRBUHU.

Znaci, tokom dana mogu biti napolju uz narkomane, ali navecer ne. Umjesto da se suoce s pravim problemom, oni pokusavaju zamazati oci kaznjavajuci one koji s tim istim problemom nemaju nikakve veze.

To je nesto slicno onome sto rade s gradskim prevozom za vrijeme pojedinih sportskih desavanja u gradu.

noviclan

#39 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by noviclan » 24/03/2020 20:31

https://www.bhtelecom.ba/webtv.html#skenderija_cam

jel´ mi se cini ili su pederi iz pu centar zahtjevali da u ovo stanje policijskog sata zatamne ovu kameru jer stoje na mostu :?

vjesticanametli

#41 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by vjesticanametli » 24/03/2020 20:43

GROF_SARAJEVA_22 wrote:
20/03/2008 18:25
POLICISKI SAT KOLIKO JE I DOBAR TOLIKO I LOŠ

-LOŠJE ZATO ŠTO: ME POSJEČA NA POLICISKI SAT U DRUGOM SVIJETSKOM RATU JOŠ IM SAMO FALI [*]GESTAPO[*][/color]

:bih: :bih: :bih: ŽIVJELA NAŠA BOSNA I HERCEGOVINA :bih: :bih: :bih:
a dobar je i za ucenje gramatike :run:

uh sad vidjeh datum.....ovaj je dosad i fax zavrsio

konektovan

#42 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by konektovan » 24/03/2020 23:20

:mrgreen:
:lol: :lol:

noviclan

#44 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by noviclan » 25/03/2020 03:55

Samo jos 65 minuta i ponovo slobodni

noviclan

#45 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by noviclan » 25/03/2020 04:30

E jos pola sahata

noviclan

#46 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by noviclan » 25/03/2020 05:00

E da mi sad hoce neko reci a

Doda37

#47 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by Doda37 » 25/03/2020 05:18

;) prva jutarnja

Pryda

#48 Re:

Post by Pryda » 25/03/2020 16:32

noviclan wrote:
24/03/2020 20:37
Image

Jel ovo života ti gledaš kamere i zaokružujes ljude sto hodaju :D :lol:

Psihoze deru nije ni počelo

konektovan

#49 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by konektovan » 25/03/2020 16:35

Kao prvo, ta osoba zaokruzena na slici kod rtv doma, ne hoda, vec trči, i to se jasno vidi na slici...... :mrgreen:

noviclan

#50 Re: PRVE REAKCIJE NA POLICIJSKI SAT!

Post by noviclan » 26/03/2020 04:50

Jos deset minuta

Post Reply