Politicke rasprave o protestima

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

pipsforemisiks
Posts: 31
Joined: 18/02/2008 00:22

#51

Post by pipsforemisiks »

alica.k wrote:
pipsforemisiks wrote:
alica.k wrote: ne izokreci moje rijeci. znas ti dobro sta sam ja mislila
stvarno ne znam?
hajde nadji mi gore gdje sam ja to shvatila da je dayton srz svih problema...ustvari znas sta? necu uopce s tobom vise da se raspravljam ;)

kao sto rekoh, vidimo se u subotu, ti u kahvicu a ja s pishtom. svakom njegovo.
ispustila si ovo:
The Federation (of cantons) of Bosnia and Herzegovina was created by the Bosniak-Croat Washington Agreement of 1994. Their present boundaries were defined by the Dayton Agreement in 1995.
eh znaci, rusimo dayton, da mozemo mjenjat granice kantona? jel to? il sam opet pogresno shvatila?
dakle to sam mislio da si shvatila - da bi ukinula kantona moraš srušiti dayton. šteta što nisi ozbiljno mislila, nisam skontao ironiju, sorry.

sretno s pišćama.
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#52

Post by Asana »

Asana wrote:
pipsforemisiks wrote: nisi ti to dobro protabirila, granice kantona su iscrtane tek godinu i po kasnije, tj u Daytonu
OK, kakve god da su Daytonske granice kantona, ja u njemu zelim red, pristojan zivot i ODGOVORNOST funkcionera za stanje u gradu i za trosenje novca.
Nije majka Muju karala kad je koc'ko, neg' kad se vadio.
Promijeni nick u DaytonDown...
pipsforemisiks
Posts: 31
Joined: 18/02/2008 00:22

#53

Post by pipsforemisiks »

sinergija wrote:
pipsforemisiks wrote:
roditelj wrote: opet ti sbih i gotovo.ma ti si kompletno nepismen.jebote odmakni se vise od politike ovo je protest nezadovoljstva prema svima ne prema sbih
protest bez imena, prezimena i adrese, ili kako ga ti nazva "protiv svih", se zove anarhija. Ali to je žešća stranputica, gora i od fašizma, pa vjerujem da nisi to mislio?

Ja pokušavam pomoći da vam se ne bi raja i dalje smijala iz kafića, i jela kokice pored tv ekrana čekajući kad će "prenos demonstracija"...

a zar i ovo sto oni rade nije anarhija. RADE STA HOCE A NIKOME NIZASTA NE OGOVARAJU.
anarhija je rušilaštvo usmjereno prema ukidanju države kao takve, pa je država/vlast suprotnost anarhiji. a ovi iz naše vlasti odgovaraju na izborima. shvatam da vas ima nekolicina isfrustriranih, ali na pogrešnu adresu upućujete zahtjeve, proteste itd.
User avatar
Big Boy
Posts: 1153
Joined: 16/02/2008 03:49
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

#54

Post by Big Boy »

pipsforemisiks wrote: Ja pokušavam pomoći da vam se ne bi raja i dalje smijala iz kafića, i jela kokice pored tv ekrana čekajući kad će "prenos demonstracija"...
Ziv bio, nemoj nam ti takav pomagati.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#55

Post by sinergija »

pipsforemisiks wrote:
sinergija wrote:
pipsforemisiks wrote: protest bez imena, prezimena i adrese, ili kako ga ti nazva "protiv svih", se zove anarhija. Ali to je žešća stranputica, gora i od fašizma, pa vjerujem da nisi to mislio?

Ja pokušavam pomoći da vam se ne bi raja i dalje smijala iz kafića, i jela kokice pored tv ekrana čekajući kad će "prenos demonstracija"...

a zar i ovo sto oni rade nije anarhija. RADE STA HOCE A NIKOME NIZASTA NE OGOVARAJU.
anarhija je rušilaštvo usmjereno prema ukidanju države kao takve, pa je država/vlast suprotnost anarhiji. a ovi iz naše vlasti odgovaraju na izborima. shvatam da vas ima nekolicina isfrustriranih, ali na pogrešnu adresu upućujete zahtjeve, proteste itd.

U pravu si odgovaraju evo vec skoro dvije decenije.
I ja bih da malo odgovaram kao oni. dobro se isplati.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#56

Post by bpsang »

@ pipsforemisiks

ziv bio ne citiraj pola stranice, ne mogu upratiti ko sta diskutuje
4more
Posts: 6
Joined: 15/02/2008 23:37

#57

Post by 4more »

[quote="pipsforemisiks"][quote="sinergija"][quote="pipsforemisiks"][quote="roditelj"][quote="pipsforemisiks"][quote="sijedi"][quote="pipsforemisiks"]jel mi može neko objasnit nešto?

naime
1. zbog čega se protestuje samo protiv SBiH vlasti u KS? koliko znam ta je stranka došla na vlast praktično "jučer" ,pa je valjda i najmanje odgovorna za stanje u Kantonu? u poređenju recimo sa SDA koja je kantonom vladala proteklu deceniju a koja i sad vlada većim dijelom federacije? Što niko ne traži smjenu nijedne SDA vlade, bilo gdje uključujući i federalnu vladu????????
Fakat ne kontam ovo?! (i ne nisam u strankama).

2. zbog čega protestovati protiv POSLJEDICA (cijene, kriminal ,nezaposlenost...ima toga hejbet) a ne UZROKA krize (Dayton)? Je li nam organizatori ovoga poručuju da Sarajlije trebaju ,kao i 1991, uzvikivati "LJUBAV! MIR!" dok oko njih zvecka oružje? Znam da ce se neki sad raplamsat jer sam pomenuo Dayton "kao izgovor", ali nemojte mi samo reć da je situacija bolja u RSu ekonomski (jer niže su im i plate i penzije!) i bezbjedonosno (pa i tamo bodu djecu!) a oni ipak protestuju politički.

3. kad sam kod njihovih protesta, zbog čega se ovi naši lokalni protestanti (da ih tako nazovem) boje pravih političkih tema , kad se niko u regionu i svijetu ne boji protestirati protiv nametnutih politika, npr Palestinci, Kurdi i dr. Svi oni protestiraju protiv nametnutih politika (uzrok!) a ne cijena, kriminala itd (posljedice!). Palestinci su procentualno duplo više nezaposleni od nas pa ipak nisu skrenuli s uma da protestiraju protiv nezaposlenosti ili cijena koje divljaju 5 puta gore nego ovdje.
Nisu valjda svi oni ludi i glupi, ,samo mi Sarajlije normalni i pametni, pa šta vrijedi za čitav svijet ne vrijedi za nas?

4. Kako mislite napraviti normalno stanje ako ne normalnim ponašanjem? tj ,kad ti napadne suverenitet, a ti fino ustaneš protiv uzroka a ne posljedica. ovako ispadate pomalo smješni. mislim da baš zato raja i sjedi u kafićima dok vi demonstrirate. tj ne djelujete ozbiljno.


ako mi neko znadne odgovorit na ovo, možda se i pridruzim. A ako ne , žao mi je da vas je neko zaveo. Jedini put do pravde su [u][b]istina i logika[/b][/u].[/quote]
jadna istina i bijedna logika koju ti zastupaš
Jedina stranak koja ja je od rata u svim sazivima kantonalne, federalne i drzavne vlasti bila je stranaka SBiH
i nemoj molim te da ovoj omladini tušiš maglu[/quote]

izvini ako sam te utušio ,ali koliko znam SBiH nije nikada pobijedila do prošlih izbora. uvijek su popunjavali po neku fotelju nadajući se boljim danima a program im je prilično isti svo vrijeme. Na scenu su u punoj snazi stupili na proslim izborima, upravo na svojoj platformi od koje ne odustaju od početka, što se vidjelo kad su odbranili svoj narod od amandmana. (da ponovim: ne nisam u strankama).

braneći me od amandmana (za šta sam im dao svoj glas ,kao i većina onih koje poznajem) zaslužili su vlast. nažalost dobili su je samo u jednom Kantonu, doduše onom najvažnijem (možda baš zato protesti isključivo u tom kantonu? izvini nije teorija zavjere ali od 10 kantona vi se natakarili baš na ovoj, hebiga nije niko glup jarane).

Vidiš, meni ne smeta protest kao takav, nego navodni povod. Dok srbi razbijaju region baš zbog onog zbog čega sam ja glasao za SBiH, to me samo jača u uvjerenju da sam dobro glasao. Mogu ti reći da mene, a slušajući diskusije i većinu raje "po kafićima", ovolika vaša zajapurenost da dokažete nedokazivo isto jača u tom uvjerenju da sam ispravno glasao.

Živio![/quote]

opet ti sbih i gotovo.ma ti si kompletno nepismen.jebote odmakni se vise od politike ovo je protest nezadovoljstva prema svima ne prema sbih[/quote]

protest bez imena, prezimena i adrese, ili kako ga ti nazva "protiv svih", se zove [b]anarhija[/b]. Ali to je žešća stranputica, gora i od fašizma, pa vjerujem da nisi to mislio?

Ja pokušavam pomoći da vam se ne bi raja i dalje smijala iz kafića, i jela kokice pored tv ekrana čekajući kad će "prenos demonstracija"...[/quote]


a zar i ovo sto oni rade nije anarhija. RADE STA HOCE A NIKOME NIZASTA NE OGOVARAJU.[/quote]

anarhija je rušilaštvo usmjereno prema ukidanju države kao takve, pa je država/vlast suprotnost anarhiji. a ovi iz naše vlasti odgovaraju na izborima. shvatam da vas ima nekolicina isfrustriranih, ali na pogrešnu adresu upućujete zahtjeve, proteste itd.[/quote]

Kad se ovce malo uznemire sto ih gazde isuvise deru, uvijek se pojave KEROVI koji ih nanovo zastrasuju vukovima i vracaju nazad u torove na nova deranja! Stara prica...

Samo sto se ovog puta, na ovom forumu ne radi o ovcama vec o ljudima koji se zalazu za (zamisli!) osnovno ljudsko pravo: pravo na zivot, Da se vozi tyramvajem i da ne bude ubijen! Radi se ljudima koji se principijelno zalazu da vlast bude transparentan servis ljudi-gradjana, a ne da ljudi-gradjani budu samo podanici vlasti. Ako ti treba vise kontra-argumenta, i ako hoces detaljniji odgovor, samo reci !
4more
Posts: 6
Joined: 15/02/2008 23:37

#58

Post by 4more »

Jos jednom: odgovor "pipsoremiksu":

Kad se ovce malo uznemire sto ih gazde isuvise deru, uvijek se pojave KEROVI koji ih nanovo zastrasuju vukovima i vracaju nazad u torove na nova deranja! Stara prica...

Samo sto se ovog puta, na ovom forumu, ne radi o ovcama vec o ljudima koji se zalazu za (zamisli!) osnovno ljudsko pravo: pravo na zivot, Da se covjek slobodno vozi tramvajem i da ne bude ubijen! I da vlast cini sve sto moze da mu to kao servis gradjana omoguci. Radi se o ljudima koji se principijelno zalazu da vlast bude transparentan servis ljudi-gradjana, a ne da ljudi-gradjani budu samo podanici vlasti. Ako ti treba vise kontra-argumenta, i ako hoces detaljniji odgovor, samo reci !
:razz:
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#59

Post by Risto Kuglarić »

Ja se izvinjavam što postam ovdje, ali ne znam gdje bih drugo, znači totalni offtopic, ali jesam ja jedini koji ne može da otvori zadnju stranu glavne teme o protestima? :?

edit: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... start=1075
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#60

Post by karanana »

Nisi jedini, ne moze se otvoriti, desi se ovo cesto, tako da mozes poselamiti onu temu. A bas sam htio nesto da pitam, dobijam neki mail sa adrese "gradjani sarajeva". ko to uzima sebi za pravo da salje mail sa te adrese i da se predstavlja u ime 400,000 ljudi?
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#61

Post by jasminasab »

Risto Kuglarić wrote:Ja se izvinjavam što postam ovdje, ali ne znam gdje bih drugo, znači totalni offtopic, ali jesam ja jedini koji ne može da otvori zadnju stranu glavne teme o protestima? :?

edit: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... start=1075
Nisi, vec je javljeno adminu, nadam se da ce uskoro sanirati to.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#62

Post by jasminasab »

Eno proradilo je. :)
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#63

Post by Šapat »

Vidim, ovdje red nebuloze, pa red suplje, pa red nebuloze...

pipsforemisiks...ocito je da bas i nis ishvatio poentu protesta, ili jesi pa namjerno razvodnjavas.

Iako je fino odgovoreno i opisano sta je poenta ovih gradjanskih protesta, ocito se sad pomalo batrgas jer se boris sa nedostatkom argumenata.

Admini - brisite ovu cijelu temu. Ili na Lock.
SL67
Posts: 67
Joined: 19/02/2008 21:43
Location: SARAJEVO

#64

Post by SL67 »

Alhemicarkaa wrote:
pipsforemisiks wrote: (makar se odnosili na drugu državu, ali barem pokazuju da kontaju život bolje od tebe).
I sta sad, ti si dosao da ubjedis nas nekoliko hiljada kako si ti u pravu a mi nismo? :? Ne kontam... Sta si ti, neki prosvjetitelj, naucices nas zivot u nekoliko postova?

Nego, stvarno, kako se ne umorite prolaziti hiljadu puta prozvakane teme...

Posto imamo problem sa pistama kakav imamo, ima li gdje online kurs zvizdanja na prste? :D
EVO JA SE DOBROVOLJNO JAVLJAM KAO DEMONSTRATOR - ZVIŽDANJE POMOĆU PRSTIJU, MOJ SUPRUG UVIJEK TJERA MENE DA ZVIŽDIM JER KAŽE DA SAM NAJBOLJA. I SVE TO BESPLATNO!!!
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#65

Post by jasminasab »

Ja necu da brisem, da je bio jedan post koji razvodnjava temu pa hajd, ali kad ste mogli pisat tri stranice, ocito da imate potrebu da raspravljate. Pa bujrum ovdje...
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#66

Post by Risto Kuglarić »

Šapat wrote:Vidim, ovdje red nebuloze, pa red suplje, pa red nebuloze...

pipsforemisiks...ocito je da bas i nis ishvatio poentu protesta, ili jesi pa namjerno razvodnjavas.

Iako je fino odgovoreno i opisano sta je poenta ovih gradjanskih protesta, ocito se sad pomalo batrgas jer se boris sa nedostatkom argumenata.

Admini - brisite ovu cijelu temu. Ili na Lock.
E, na sva njegova pitanja davno je odgovoreno ovdje: http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=47595 Ali, sumnjam da je postavljao pitanja sa ciljem da dobije odgovor i nauči nešto... samo većina nas to shvati tek 3-4 stranice kasnije :roll:
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#67

Post by Prenj »

karanana wrote:Nisi jedini, ne moze se otvoriti, desi se ovo cesto, tako da mozes poselamiti onu temu. A bas sam htio nesto da pitam, dobijam neki mail sa adrese "gradjani sarajeva". ko to uzima sebi za pravo da salje mail sa te adrese i da se predstavlja u ime 400,000 ljudi?
Da adresa pocinje kao "svi gradjani Sarajeva" lako bi se slozio s tobom.
Ovako, imamo dvije mogucnosti, da su "Gradjani Sarajeva" upotrijebljeni kao atribut ili da su "Gradjani Sarajeva" koristeni kao registrovana institucija ili zasticeno ime.
Ovo prvo vjerujem da moze koristiti bilo ko kome taj atribut pristaje, ovo drugo, ispravi me ako grijesim, jos uvijek ne postoji, otud i dilemi oko ispravnosti upotrebe zaista nema mjesta.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#68

Post by Maystor »

-> pipsforemisiks, da ti ciko nesto kaze:
1) Glup si. U prinpcipu bi to trebalo formulisati ovako: "tvoje sposobnosti za analiticko razmisljanje nisu bas na vrhunskom nivou". S obzirom na rjecnik koji koristis i na cinjenicu da i sa tako ogranicenim rjecnikom pokusavas vrijedjati druge, ostajem pri pocetnoj formulaciji.
2) Sto se tice tih amandmana na ustav, o tome su vodjene brojne rasprave; nema smisla po hiljaditi put nesto ponavljati. Milorad Dodik je sve rekao "Hvala Silajdzicu sto je ono srusio, mi u RS nikada vise ne bismo pristali na tako nesto". Ima jedna kafanska, kaze "dobar onaj mali, sve leti glavom na saku". E upravo tako Silajdzic brani BiH. Konju jedan, od kako je on clan predsjednistva RS nikada nije bila jaca.
3) Odgovorio bih ti ja i na tvoja pitanja u vezi sa protestima, ali ne isplati se trositi vrijeme. Ako ne razumijes ovo pod 2) tek neces razumjeti ovo u sta nos zabadas. To je, opet, povezano sa ovim pod 1).
4) Ma koliko nepismen ovaj narod bio, ipak nije toliko glup da ne vidi nista. Znacajan broj glasaca SBiH se vec pokajao i nikada vise nece ponoviti gresku. Ti ne spadas u tu statistiku, ali vec na lokalnim izborima ove godine ce se vidjeti neke stvari.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#69

Post by seln »

pipsforemisiks wrote:što se vidjelo kad su odbranili svoj narod od amandmana.
braneći me od amandmana (za šta sam im dao svoj glas ,kao i većina onih koje poznajem) zaslužili su vlast. nažalost dobili su je samo u jednom Kantonu,
Ovo se zove obozavalac lika i djela: sve ce to Hare pozlatiti. :D :D
Vjerujem u Harisa....
vjerujem i u Djeda Mraza...
iako imam utisak da bi pipi bio savrsen podanik bilo kojoj vlasti.
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#70

Post by Tahta »

Samo djela se pikaju a ne šuplja priča.Pa tako stranaka SBiH SDA Kunto Panto ko god RECITE ŠTA STE URADILI ŠTA STE POSTIGLI dok ste bili na vlasti,ako ste uradili dobro ne treba vam reklama ni predizborni plakati ako niste uradili ništa ni bog vas neće spasiti.
Dakle daj jedno djelo zakon bilo šta da je ta stranka uradila za dobro građana Sarajeva ja odma odustajem.
Molim bez šuplje deyton RS ovi oni konkretno?
User avatar
J.B.Tito
Posts: 161
Joined: 26/10/2007 17:24
Location: Sarajevo

#71

Post by J.B.Tito »

pipsforemisiks wrote: vrlo pametno, slažem se! idemo tražiti ukidanje kantona, dakle Daytona.
Malkice si kontradiktoran, zastupas nekoga ko je isti dejtonski sporazum i potpisao :?
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#72

Post by Nazif_Gljiva »

in33sa wrote:Haris je obecao da ce ukinuti RS i mi mu vjerujemo i zeljno cekamo kada ce ispuniti predizborno obecanje zbog kojeg je i dobio izbore, pa smo se okrenuli lokalnim problemima.

Pozdrav.
Isti taj Haris od kojeg ti zeljno ocekujes da ispuni svoje predizborno obecanje, se zalagao za "cisto" muslimansku Bosnu i Hercegovinu... :angry:
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#73

Post by Mikado »

pipsforemisiks wrote:
sijedi wrote:
pipsforemisiks wrote:jel mi može neko objasnit nešto?

naime
1. zbog čega se protestuje samo protiv SBiH vlasti u KS? koliko znam ta je stranka došla na vlast praktično "jučer" ,pa je valjda i najmanje odgovorna za stanje u Kantonu? u poređenju recimo sa SDA koja je kantonom vladala proteklu deceniju a koja i sad vlada većim dijelom federacije? Što niko ne traži smjenu nijedne SDA vlade, bilo gdje uključujući i federalnu vladu????????
Fakat ne kontam ovo?! (i ne nisam u strankama).

2. zbog čega protestovati protiv POSLJEDICA (cijene, kriminal ,nezaposlenost...ima toga hejbet) a ne UZROKA krize (Dayton)? Je li nam organizatori ovoga poručuju da Sarajlije trebaju ,kao i 1991, uzvikivati "LJUBAV! MIR!" dok oko njih zvecka oružje? Znam da ce se neki sad raplamsat jer sam pomenuo Dayton "kao izgovor", ali nemojte mi samo reć da je situacija bolja u RSu ekonomski (jer niže su im i plate i penzije!) i bezbjedonosno (pa i tamo bodu djecu!) a oni ipak protestuju politički.

3. kad sam kod njihovih protesta, zbog čega se ovi naši lokalni protestanti (da ih tako nazovem) boje pravih političkih tema , kad se niko u regionu i svijetu ne boji protestirati protiv nametnutih politika, npr Palestinci, Kurdi i dr. Svi oni protestiraju protiv nametnutih politika (uzrok!) a ne cijena, kriminala itd (posljedice!). Palestinci su procentualno duplo više nezaposleni od nas pa ipak nisu skrenuli s uma da protestiraju protiv nezaposlenosti ili cijena koje divljaju 5 puta gore nego ovdje.
Nisu valjda svi oni ludi i glupi, ,samo mi Sarajlije normalni i pametni, pa šta vrijedi za čitav svijet ne vrijedi za nas?

4. Kako mislite napraviti normalno stanje ako ne normalnim ponašanjem? tj ,kad ti napadne suverenitet, a ti fino ustaneš protiv uzroka a ne posljedica. ovako ispadate pomalo smješni. mislim da baš zato raja i sjedi u kafićima dok vi demonstrirate. tj ne djelujete ozbiljno.


ako mi neko znadne odgovorit na ovo, možda se i pridruzim. A ako ne , žao mi je da vas je neko zaveo. Jedini put do pravde su istina i logika.
jadna istina i bijedna logika koju ti zastupaš
Jedina stranak koja ja je od rata u svim sazivima kantonalne, federalne i drzavne vlasti bila je stranaka SBiH
i nemoj molim te da ovoj omladini tušiš maglu
izvini ako sam te utušio ,ali koliko znam SBiH nije nikada pobijedila do prošlih izbora. uvijek su popunjavali po neku fotelju nadajući se boljim danima a program im je prilično isti svo vrijeme. Na scenu su u punoj snazi stupili na proslim izborima, upravo na svojoj platformi od koje ne odustaju od početka, što se vidjelo kad su odbranili svoj narod od amandmana. (da ponovim: ne nisam u strankama).

braneći me od amandmana (za šta sam im dao svoj glas ,kao i većina onih koje poznajem) zaslužili su vlast. nažalost dobili su je samo u jednom Kantonu, doduše onom najvažnijem (možda baš zato protesti isključivo u tom kantonu? izvini nije teorija zavjere ali od 10 kantona vi se natakarili baš na ovoj, hebiga nije niko glup jarane).

Vidiš, meni ne smeta protest kao takav, nego navodni povod. Dok srbi razbijaju region baš zbog onog zbog čega sam ja glasao za SBiH, to me samo jača u uvjerenju da sam dobro glasao. Mogu ti reći da mene, a slušajući diskusije i većinu raje "po kafićima", ovolika vaša zajapurenost da dokažete nedokazivo isto jača u tom uvjerenju da sam ispravno glasao.

Živio!
Haris Silajdzic je svojom retorikom pomogao Dodiku da ucini RS najjacom i najstabilnijom do sada. Dodik koristi svaku priliku da mu se zahvali na tome. Glas SBiH = Glas za jaku RS.
Last edited by Mikado on 01/03/2008 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#74

Post by Mikado »

Sto se tice protesta u Sarajevu, mnogi medjunarodni zvanicnici izjavljuju da im je drago da građani konacno javnim protestima ispoljavaju svoje nezadovoljstvo radom vlasti nakon silnih godina sutnje i zele da na taj nacin nesto pokusaju promjenit.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#75

Post by jennisjoplin »

dal' da se smijem il' da placem kada se postavljaju ovakva pitanja. Ne protestiramo protiv stranaka (ako ti se cini da je stranka onda je to zato sto stranke postavljaju ljude na polozaje a ne biraci) Semiha-SDA, Tajo-SBiH i to se takodjer izjednacava u nasim glavama. Ne treba se boriti protiv stranaka. Zasto? Pa tri puta na izborima glas naroda daje istim nacionalistickim, nije greska nije napisano nacionalnim vec nacionalistickim, strankama da pobjedjuju na izborima. Zakljucak je veoma jednostavan, birali ste, uzivajte. Ali mama i tajo nisu nista ucinili ni kada je Denis ubijen, ni kada je starica zapaljena, ni kada je ubijen kriminalac na skenderiji, ni kada je eksplodirao dzip na stupu ni kada...., ni kada,,,. tek kada smo izasli na ulice sazvali su kao hitnu sjednicu. trebam li sjediti u parkusi, ferhadiji, na ilidzi i da popijem metak kao slucajni prolaznik/ca ili kako to tajo i mama kao politicari mogu okarakterizirati kao KOLATERALNA STETA. e, necu, hocu slobodu kretanja.
na mirnim protestima ispred Katedrale 23.02.2008, stojeci iza ledja jednog uvazenog profesora islamskog fakulteta, prisao je mladic, obucen u bijelu majicu, ocito jedan od organizatora, koji ga je ocito poznavao i pozvao da da dodje gore na stepeniste, da pokaze da su svi uz protestante, bez obzira na rasu, boju koze, religije. Nije htjeo uz obrazlozenje da je dao svoj doprinos stojeci ispred Katedrale i kao podrzava te zahtjeve sam tim sto stoji u masi ikongnito. Zakljuci. Njegova javna rijec vise ubija nego granate i metci, ali nema mandat svoje stranke ili reisa. Javno prikazivanje moze imati za posledice da se izbaci sa faksa, da izgubi privilegije koje ima, da se izbaci iz stranke, a opet ko zna ko ce sutra biti na vlasti. dobro je biti u masi pa reci bio sam ili bila sam na protestima. ako te klepe tvoji imas opravdanje, pa slucajno sam se nasao/la jer sam isla/o u DM saposlugu. eto zato ti je glupo pitanje, eto zato su ljudi nezadovoljni
valjda ces se na sledecim protestima pridruziti, ali povedi i svoje roditelje, bez obzira na godine
Post Reply