OBILJEZAVANJE PROTESTOM 1.MARTA u 13h ispred Katedrale

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
tajniglas
Posts: 78
Joined: 13/10/2006 11:27

#726

Post by tajniglas »

[quote="mala-i"][b]novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11[/b][/quote]


Ako "kolege sa BBC-a" zele izjavu nekih predstavnika "potpisanih" udruzenja mogu joj dati kontakt telefone
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#727

Post by damirm »

uvjek dobar gost wrote:Ja sam lično pričao sa udruženjem logoraša.... kad sam ljudima rekao zašto ih zovem i ko sam... on mi je sam rekao da su ta udruženja u stvari... udruženja ratnih profitera..... :x
Bilo bi divno da se neke od organizacija koje su navedene kao potpisnice, a ne smatraju da se "boracko" saopstenje slaze s njihovom politikom, javno ograde od navedenog saopstenja i po mogucnosti podrze proteste u subotu. Ovo bi bio boomerang u celo!
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#728

Post by Risto Kuglarić »

mala-i wrote:novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
gdje, kako, kad, ko, otkud dopisništvo u sarajevu... :? Nisam paranoičan, samo zbunjen...
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#729

Post by _veleposlanik »

moze li jedan prijedlog?

sta mislite dali ima efekta i kakav bi isti bio potpisivanjem online peticije svih gradjana Bosne i Hercegovine koji podrzavamo proteste, promjene, nadu za buducnost, a nismo u stanju prisustvovati okupljanjima? vjerujem da i dijaspora pomno prati sve ovo, mislim da i mi mozemo i da smo duzni boriti se zajedno svim mogucim sredstvima. cijela BiH i njena dijaspora je jedna ogromna rulja koja trazi promjene vec dugi niz godina. zajedno smo jaci, a ovo se moze podici na visok nivo i fakat znaciti presedan u historiji Bosne i Hercegovine, uprkos tome sto smo svi pojedinacno nezavisni i nesvrstani, bas kakvi i treba da budemo.

i ponovo cu upitati, da li je pametna ideja otvoriti racun gdje bismo mogli i ekonomski nesto uciniti, staviti na raspolaganje gradjanima s iskljucivom i jedinom namjerom - izmirivanje troskova borbe protiv korupcije, kojih svakako ima.

SVI ZELIMO PROMJENE. SVI ZELIMO BITI DIO TIH PROMJENA! SVI CEMO TO I POSTICI!!!

samo naprijed, krenulo je ono "pravo"!!!

:bih: :bih: :thumbup:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#730

Post by uvjek dobar gost »

damirm wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ja sam lično pričao sa udruženjem logoraša.... kad sam ljudima rekao zašto ih zovem i ko sam... on mi je sam rekao da su ta udruženja u stvari... udruženja ratnih profitera..... :x
Bilo bi divno da se neke od organizacija koje su navedene kao potpisnice, a ne smatraju da se "boracko" saopstenje slaze s njihovom politikom, javno ograde od navedenog saopstenja i po mogucnosti podrze proteste u subotu. Ovo bi bio boomerang u celo!
Predsjednica udruženja je na službenom putu, a sutra opet zoveb NOB-ovce i antifašiste jer kad sam vidio njih... svijet se ok mene okrenuo..

A neki mediji već rade na tome.... 8)
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#731

Post by mala-i »

Risto Kuglarić wrote:
mala-i wrote:novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
gdje, kako, kad, ko, otkud dopisništvo u sarajevu... :? Nisam paranoičan, samo zbunjen...
Nisam ni ja znala...sasvim nova informacija...ali sad je sve ok...i trebalo bi ići na na engleskom (ti što printaš, antenu i rječnik u ruke :D )
User avatar
alica.k
Posts: 8777
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#732

Post by alica.k »

_veleposlanik wrote: i ponovo cu upitati, da li je pametna ideja otvoriti racun gdje bismo mogli i ekonomski nesto uciniti, staviti na raspolaganje gradjanima s iskljucivom i jedinom namjerom - izmirivanje troskova borbe protiv korupcije, kojih svakako ima.
ovo se vec raspravljalo na temama i temama, i mislim da se doslo do zakljucka da bi sve to imalo samo kontraefekat - odakle im pare? na sta ih trose? nije im lose kad imaju para... itd itd
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#733

Post by anakadabra »

damirm wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ja sam lično pričao sa udruženjem logoraša.... kad sam ljudima rekao zašto ih zovem i ko sam... on mi je sam rekao da su ta udruženja u stvari... udruženja ratnih profitera..... :x
Bilo bi divno da se neke od organizacija koje su navedene kao potpisnice, a ne smatraju da se "boracko" saopstenje slaze s njihovom politikom, javno ograde od navedenog saopstenja i po mogucnosti podrze proteste u subotu. Ovo bi bio boomerang u celo!
Moramo naći nekoga ko je član neke od ovih organizacija da govori u subotu na protestu :-D joooooj mama pa šta ti je ovo trebalo izmezetit ćemo i tebe i taju ti u tebe....

službeniKe jel nestalo tonera.....kupit će poreski obveznici samo ti PRINT;PRINT;PRINT :D :D :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#734

Post by uvjek dobar gost »

_veleposlanik wrote:moze li jedan prijedlog?

sta mislite dali ima efekta i kakav bi isti bio potpisivanjem online peticije svih gradjana Bosne i Hercegovine koji podrzavamo proteste, promjene, nadu za buducnost, a nismo u stanju prisustvovati okupljanjima? vjerujem da i dijaspora pomno prati sve ovo, mislim da i mi mozemo i da smo duzni boriti se zajedno svim mogucim sredstvima. cijela BiH i njena dijaspora je jedna ogromna rulja koja trazi promjene vec dugi niz godina. zajedno smo jaci, a ovo se moze podici na visok nivo i fakat znaciti presedan u historiji Bosne i Hercegovine, uprkos tome sto smo svi pojedinacno nezavisni i nesvrstani, bas kakvi i treba da budemo.

i ponovo cu upitati, da li je pametna ideja otvoriti racun gdje bismo mogli i ekonomski nesto uciniti, staviti na raspolaganje gradjanima s iskljucivom i jedinom namjerom - izmirivanje troskova borbe protiv korupcije, kojih svakako ima.

SVI ZELIMO PROMJENE. SVI ZELIMO BITI DIO TIH PROMJENA! SVI CEMO TO I POSTICI!!!

samo naprijed, krenulo je ono "pravo"!!!

:bih: :bih: :thumbup:
I naše oči i uši su uprte u dijasporu... mi smo jedno biće...

Pokrenite peticiju a sa računom neka Vas... za sad imamo mi dovoljno šoldi....radite isto ovo tamo gdje ste...u klubovima il pred našim ambasadama....
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#735

Post by Risto Kuglarić »

mala-i wrote:
Risto Kuglarić wrote:
mala-i wrote:novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
gdje, kako, kad, ko, otkud dopisništvo u sarajevu... :? Nisam paranoičan, samo zbunjen...
Nisam ni ja znala...sasvim nova informacija...ali sad je sve ok...i trebalo bi ići na na engleskom (ti što printaš, antenu i rječnik u ruke :D )
ja, al informacija odakle?
tajniglas
Posts: 78
Joined: 13/10/2006 11:27

#736

Post by tajniglas »

Redovan ucesnik svih okupljanja je Nermin Tulić, cak je isao u kolicima do Marin Dvora sa nama, moze reci koju, moze i Zdravko Grebo koji je uvijek uz nas, ima jos zanimljivih dobrih ljudi koji se pojavljuju na okupljanjima, dajmo im mikrofon....
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#737

Post by damirm »

uvjek dobar gost wrote:
damirm wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ja sam lično pričao sa udruženjem logoraša.... kad sam ljudima rekao zašto ih zovem i ko sam... on mi je sam rekao da su ta udruženja u stvari... udruženja ratnih profitera..... :x
Bilo bi divno da se neke od organizacija koje su navedene kao potpisnice, a ne smatraju da se "boracko" saopstenje slaze s njihovom politikom, javno ograde od navedenog saopstenja i po mogucnosti podrze proteste u subotu. Ovo bi bio boomerang u celo!
Predsjednica udruženja je na službenom putu, a sutra opet zoveb NOB-ovce i antifašiste jer kad sam vidio njih... svijet se ok mene okrenuo..

A neki mediji već rade na tome.... 8)
Ok, super! Nama ovaj demant treba sto prije i jako je bitno da bude razglasen u p.m.!
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#738

Post by photo »

mala-i wrote:novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
provjerena?? kako, da prostis??

provjeravao sam bbc web stranice (koliko ih samo ima, boze dragi) ni na jednoj ni mukajeta o navedenoj novinarki. zato te pitam. to sto neko kaze da je cura u redu, OK, ali nije konkretan dokaz. ovo mi zvuci kao da neko zeli doci do nekog imena na prefigna nacin kako bi mus slozio prijavu. mozda grijesim, ali trbemo biti oprezni da ne bi neko zaplatio "za nasu stvar"
Last edited by photo on 27/02/2008 16:42, edited 1 time in total.
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#739

Post by _veleposlanik »

odlicno dobri goste

to sa ambasadama je sjajna ideja. samo ne mogu da skontam nacin na koji bi im se sluzbeno mogli obratiti i sta bi to uopste za njih, kao predstavnicku ustanovu jedne zemlje van iste znacilo?

a ako neko moze objasniti kako se pokrece peticija, vrlo rado odmah krecem s poslom :)
Vingo
Posts: 3912
Joined: 11/03/2003 00:00

#740

Post by Vingo »

tajniglas wrote:Redovan ucesnik svih okupljanja je Nermin Tulić, cak je isao u kolicima do Marin Dvora sa nama, moze reci koju, moze i Zdravko Grebo koji je uvijek uz nas, ima jos zanimljivih dobrih ljudi koji se pojavljuju na okupljanjima, dajmo im mikrofon....
Oh - samo to ne!
Taj je reko sve sto je imao

( super mi je slusati kad govore "anonimne" cure i momci i penzici i majke i borci...)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#741

Post by uvjek dobar gost »

tajniglas wrote:Redovan ucesnik svih okupljanja je Nermin Tulić, cak je isao u kolicima do Marin Dvora sa nama, moze reci koju, moze i Zdravko Grebo koji je uvijek uz nas, ima jos zanimljivih dobrih ljudi koji se pojavljuju na okupljanjima, dajmo im mikrofon....
Slažem se... mada ne više od jednog govornika po protestu jer mislim da obični ljudi treba da kažu šta misle.....!!

MAda vidio sam i ja njih dvojicu i bilo mi je drago kad sam ih vidio...

Ima li šanse da afirmišemo kulturne radnike pa da opet nekad napravimo predstavu posvećenu tati i mami.....
roditelj
Posts: 147
Joined: 15/02/2008 15:55

#742

Post by roditelj »

mala-i wrote:novinarka bbc-a provjerena, sve ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
ja sam vec poslao mail,nisam znao da treba na engleskom posto nije navedeno,ali jednostavno sam im sopstio da ovdje ne postoji nikakva organizacija osim obicnih ljudi od 7 do 77 god koje tajo nazva ruljom i naveo sam joj da je razlog ne samo bezbjednosna situacija nego:beznade;bijeda;jad;korupcija i sve ono sto ovu drzavu i njene stanovnike vodi u propast i da se ti isti stanovnici odlucili da je dosta,i uljudno ih pozvao na sljedece proteste,provokatori su onda pred KS napravili sto su napravili,ali vise nece.
Jedna stvar je cudna niko nije dao saopstenje o uhapsenima koji su kamenovali zgradu KS:ko su;ko im je dao instrukcije itd.Nesto su se utisali
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#743

Post by mala-i »

Risto Kuglarić wrote:
mala-i wrote:
Risto Kuglarić wrote: gdje, kako, kad, ko, otkud dopisništvo u sarajevu... :? Nisam paranoičan, samo zbunjen...
Nisam ni ja znala...sasvim nova informacija...ali sad je sve ok...i trebalo bi ići na na engleskom (ti što printaš, antenu i rječnik u ruke :D )
ja, al informacija odakle?
iz pouzdanih, da ne može bit pouzdanijih izvora..... :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#744

Post by -LIBERO- »

Ljudi vise je nego ocigledno da se sprema ofanziva na nas.

Mobilisu se svE raspolozive snage.

Potplacuju se razna udruzenja i razni ljudi .

Aktivirani su podobna uduzenja,plus "boracko profiterska"


Pa cak i ako dodje do kontra demonstriranja moramo stisnuti redove i pruziti otpor na sve moguce nacine.

Semiha i Samire,vi stvarno mislite da cete nas zaustaviti na ovaj nacin!!??


Smjesniji ste nego sto sam mislio.!!!!

NO PASARAN!!!!!!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#745

Post by uvjek dobar gost »

_veleposlanik wrote:odlicno dobri goste

to sa ambasadama je sjajna ideja. samo ne mogu da skontam nacin na koji bi im se sluzbeno mogli obratiti i sta bi to uopste za njih, kao predstavnicku ustanovu jedne zemlje van iste znacilo?

a ako neko moze objasniti kako se pokrece peticija, vrlo rado odmah krecem s poslom :)
Možete im poslati saopštenje il kao grupa da ih posjetite i da im kažete istinu... što se tiče peticije bilo je nekih On line peticija.. nisam siguran baš kako se pokreću... pored toga možete podržati proteste u Sarajevu pismeno putem saopštenja nekog ispred kluba nekog il udruženja i poslati medijima u BiH.. a možete simbolično samo printati letke koje mi ovdje pravimo i dijeliti našoj raji ma gdje ona bila.... 8)
User avatar
vedderedi
Posts: 1002
Joined: 20/09/2004 12:50

#746

Post by vedderedi »

tajniglas wrote:Redovan ucesnik svih okupljanja je Nermin Tulić, cak je isao u kolicima do Marin Dvora sa nama, moze reci koju, moze i Zdravko Grebo koji je uvijek uz nas, ima jos zanimljivih dobrih ljudi koji se pojavljuju na okupljanjima, dajmo im mikrofon....
Dobra ideja, to za Nermina Tulica.
Kad se samo sjetim kroz kakva ponizenja je taj covjek prolazio kad su ga izbacili iz stana.
Last edited by vedderedi on 27/02/2008 16:44, edited 1 time in total.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#747

Post by jasminasab »

Online peticija se moze pokrenuti npr. ovdje: http://www.petitiononline.com/create_petition.html

Ne znam koliko ce biti priznata online peticija, ali ce ako nista dici moral onima koji su ovdje i koji protestvuju.
Last edited by jasminasab on 27/02/2008 16:44, edited 1 time in total.
Risto Kuglarić
Posts: 886
Joined: 15/02/2008 09:30

#748

Post by Risto Kuglarić »

mala-i wrote:
Risto Kuglarić wrote:
mala-i wrote: Nisam ni ja znala...sasvim nova informacija...ali sad je sve ok...i trebalo bi ići na na engleskom (ti što printaš, antenu i rječnik u ruke :D )
ja, al informacija odakle?
iz pouzdanih, da ne može bit pouzdanijih izvora..... :D
Aha, dobro onda, I'm a believer :roll:
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#749

Post by photo »

Risto Kuglarić wrote:
mala-i wrote:
Risto Kuglarić wrote: ja, al informacija odakle?
iz pouzdanih, da ne može bit pouzdanijih izvora..... :D


Aha, dobro onda, I'm a believer :roll:
i ja sam bogat k'o abramovich. tako mi kazu pouzdani, da ne mogu biti pouzdaniji izvori :lol: :lol:
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#750

Post by Šapat »

SLUSAJ 'VAMO!

Imamo ulaz kod medija i HITNO je potrebna informacija vezana za pismo borackih udruzenja KS.

- koje su organizacije kontaktirane i potvrdile da nisu ucestvovale na sastanku ili u izradi teksta

- koje organizacije (provjereno) pripremaju demantij svega

- ko je direktno sve ovo provjeravao.

BRZO!
Last edited by Šapat on 27/02/2008 16:57, edited 2 times in total.
Locked