PROTESTI, 23.2. U 13h, KATEDRALA

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
spectra

Post by spectra » 20/02/2008 12:59

Sto se tice zvizdaljki za protest, ne mora niko da kupuje pojedinacno brdo zvizdaljki.

Dovoljno je da svako od nas jednom - dva put upita one prodavace igracaka kod Katedrale jel imaju zvizdaljke, i hoce li nabavljati do subote.. :)

Eto, mozemo poceti od danas! :P

fixer

Post by fixer » 20/02/2008 13:01

vedderedi wrote:Treba naglasiti da ce to biti MIRNI protesti.
formulirat treba da nevinije zvuci :D :D
mirno okupljanje gradjana :-D

zlatiborka

Post by zlatiborka » 20/02/2008 13:04

Ja vam prije nekoliko stranica rekoh da sam kupila 36 kom. zvizdaljki. Poklanjam ih kome bude trebalo, to je moj mali doprinos protestima.

Pozvala sam jos 5 poznanika, obecali su doci, vidjecemo.....

tajo

#429 Pa djeco, ruljo, delikventi...

Post by tajo » 20/02/2008 13:37

Opet se vi dogovorate...I sto ste napali na mene...Ko da mene ovi moji iz stranke ne odrzavaju...Sta podrzavaju...Ma placaju me da ostanem tamo gdje jesam...Nego da vas iskreno pitam: Jel vi stvarno mislite da mi svoju politiku definisemo u katedrali...? Nije...Ako ne znate gdje su nam sjedista stranaka mogu ja napisati, nije problem...Ja sam uvijek spreman za dijalog:)

A onda sam se probudio i shvatio da sma opet sanjao da sam tajo...Izgleda da imam krizu identiteta...A tajino pitanje je na mjestu...Mada je poslije TEK POSLIJE taje sto neko ovdje rece, sad stvarno strah sviju nas:)

Stolac92

Post by Stolac92 » 20/02/2008 13:39

Pošto se ne mogu suzdržati od komentara (izvinjavam se) i želim također javno da se izvinem daysleeperu. Nisam mislio ništa loše. Nije me uspio g. premijer izbaciti iz takta ali ti jesi... Malo sam se iznervirao. izvinjavam se.

Što se tiče subote... mislim da je važno da šetnja traje što je moguće duže, jer ljudi prilaze šetnji i važno je pružiti priliku svima onima koji su se prepali ili koji oklijevaju da se pridruže šetnji. Zato predlažem da šetnja traje što je duže moguće i da ruta bude što je moguće duža. Predlažem da ruta bude vječna vatra, skenderija, okret na skenderiji kod Alipašine džamije pa obalom do vijećnice i onda tramvajskim šinama do vječne vatre. Možda ovo nekome izgleda predugo i možda nisam trebao javno iznijeti ovaj moj lični prijedlog ali smatram da nije dovoljno da šetnja traje 1 sat... Trebalo bi barem da traje 2-3 sata. Razmislimo malo. Mislim da je ovo vrlo važno. Neka admin briše ovaj komentar ako mu nije mjesto ovdje.

mala-i

Post by mala-i » 20/02/2008 13:43

Dragi moji, hajde da pokušamo razlike u mišljenjima iskoristiti kao prednost. Znam da vam vjerovatno zvučim idealistički, ali hajde da pokušamo ne " pljuvati" nekoga koje iznio mišljenje i argumentima mu pokušati dokazati suprotno. NE DIŽITE TENZIJE MEDJU NAMA, ONI TO JEDVA ČEKAJU!

Što se tiče prijave skupa, ja sam isto za ovu varijantu najava, a ne prijava.

suncica24

Post by suncica24 » 20/02/2008 13:44

Stolac92: Ja mislim da je preduga setnja kontraproduktivna. Jer, vidi, npr. moja tata je invalid i setat ce i sta, treba da seta tri sata?! Ili da ode?! Ako se ljudi ne pridruze za onih sat...toliko o ljudima.
I da, vrlo je moguce da nakon 2-3 sata ljudi... "izgube kompas", pocnu se "dosadjivati", sto vodi do dvije stvari: rasipanja i kamenovanja (i/ili slicnih belaja)
Drugo, ja jos uvijek mislim da treba "svratiti" :D i do Zgrade zajednickih institucija, cisto da i njih opomenemo da smo tu! :D
Last edited by suncica24 on 20/02/2008 13:49, edited 1 time in total.

Risto Kuglarić

Post by Risto Kuglarić » 20/02/2008 13:44

Stolac92 wrote: Predlažem da ruta bude vječna vatra, skenderija, okret na skenderiji kod Alipašine džamije pa obalom do vijećnice i onda tramvajskim šinama do vječne vatre. Možda ovo nekome izgleda predugo i možda nisam trebao javno iznijeti ovaj moj lični prijedlog ali smatram da nije dovoljno da šetnja traje 1 sat... Trebalo bi barem da traje 2-3 sata....
Ne mislim uopšte da je ruta preduga. Prošli put se išlo do marin dvora i bilo je taman... I moglo se još :D

vjesticanametli

Post by vjesticanametli » 20/02/2008 13:45

ja printammmmmmmmmmm po citav daaaaannnnnnnn
a printate i vi :D jel tako tajo
samo printaj :bih:

alica.k

Post by alica.k » 20/02/2008 13:45

suncica24 wrote:Stolac92: Ja mislim da je preduga setnja kontraproduktivna. Jer, vidi, npr. moja tata je invalid i setat ce i sta, treba da seta tri sata?! Ili da ode?! Ako se ljudi ne pridruze za onih sat...toliko o ljudima.
Drugo, ja jos uvijek mislim da treba "svratiti" :D i do Zgrade zajednickih institucija, cisto da i njih opomenemo da smo tu! :D
ma oni ce opet postavit one cika policajce okolo. al eto da im opet masemo, bilo bi super.

suncica24

Post by suncica24 » 20/02/2008 13:46

mala-i: I ja se slazem. Ne vidjeh da je iko napisao o cemu se radi, pa da napisem: Sta mislite da, faxom, najavimo skup policiji, kazemo kad, gdje, sta, i potpisemo se kao gradjani?
Ionako nismo "u skaldu sa zakonom", sto ovdje i nije bitno,a postovali bi smo njihovu molbu da ih obavijestimo o skupljanju i nacinu istog?! :?: :?: :?:

Big Boy
Location: Sve bitke u životu služe da nas nečemu nauče - uključujući i one koje gubimo.

Post by Big Boy » 20/02/2008 13:47

Stolac92 wrote: Što se tiče subote... mislim da je važno da šetnja traje što je moguće duže, jer ljudi prilaze šetnji i važno je pružiti priliku svima onima koji su se prepali ili koji oklijevaju da se pridruže šetnji. Zato predlažem da šetnja traje što je duže moguće i da ruta bude što je moguće duža. Predlažem da ruta bude vječna vatra, skenderija, okret na skenderiji kod Alipašine džamije pa obalom do vijećnice i onda tramvajskim šinama do vječne vatre. Možda ovo nekome izgleda predugo i možda nisam trebao javno iznijeti ovaj moj lični prijedlog ali smatram da nije dovoljno da šetnja traje 1 sat... Trebalo bi barem da traje 2-3 sata. Razmislimo malo. Mislim da je ovo vrlo važno. Neka admin briše ovaj komentar ako mu nije mjesto ovdje.
Iznio sam i sam slican prijedlog ali mislim da je za ovako nesto ipak potrebna kriticna masa (citaj bar 5 000 ljudi) koji bi napravili dugu setnju kroz citav grad.

Svakako ne treba izbaciti ovu opciju iz razmisljanja... mozda je ostaviti kao plan rute B ukoliko bude dovoljne zainteresovanosti za to.

Ono stvarno, ako su ljudi izasli '92 na ulice da razbijaju barikade uprkos svoj pucnjavi u Sarajevu koja je nagovjestavala rat, pa mozemo i mi u mirne proteste da se posteno prosetamo.

roditelj

Post by roditelj » 20/02/2008 13:48

Šapat wrote:I jos jedan kratki postic. Pisem ga iz razloga da se ne bi ponovila srijeda, a pisacu na kratak nacin.

Prije par dana u jednu Sarajevsku osnovnu skolu dosla policija - traze one koji su bacali kamenje, a bili snimljeni kamerama.
Nasli su ih, njih par iz nekog osmog razreda (znaci 13-14 godina stari). Sinoc se odrzava roditeljski sastanak i roditelji izlaze raspizdjeni do besvijesti. Razlog - te srijede je direktorica samovoljno pustila sve osme (8.) razrede da idu na proteste (!?), iako takav poziv nikada nije postojao, a pogotovo ne za taj uzrast.
Bijes roditelja je razumljiv jer su oni svoju djecu poslali u skolu, a ne na proteste, a ovdje je direktorica uradila veliku glupost raspustivsi i poslavsi tu djecu pred zgradu Kantona.
Lijepo je to sto se direktorica sjetila svega (necu ulaziti dublje u njene razloge, cujem da je ona u SDA, a sto ne mora biti tacno), ali u svakom slucaju ovo se nije smjelo dogoditi i ne smije se ponoviti.

U potpunosti se slazem i pozdravljam ovaj prijedlog,a ja sam i na proslom protestu opalio cusku jedom "nasilniku" koji nije imao ni 13.ne treba dozvoliti nikom da pretori ovo u nesto zbog cega bismo se svi trebali stiditi i prekinuti ubuduce sa protestima.sapat svaka cast
I ovo pisem upravo iz toga razloga - taj uzrast na demonstracijama nije potreban, da ne kazem da je nepozeljan. Ta djeca jos ne razumiju ni pola svega ovoga i kao takvi samo mogu napraviti novi problem.

Dakle, kratko i jasno - ako se ovakvi i pojave u subotu, mi smo odgovorni za njihovo ponasanje, i ja cu licno prvog kojeg vidim da divlja na bilo koji nacin poslati prvo na zemlju, a zatim policiji i kuci.

alica.k

Post by alica.k » 20/02/2008 13:49

meni ej ovo sa faxom i potpis "gradjani" super ideja.

Stolac92

Post by Stolac92 » 20/02/2008 13:49

Naravno da će biti ljudi koji će se umoriti. Moja mama također ne može puno hodati, ali isto tako mislim da ako je šetnja najveća žrtva za dobrobit svih nas neka nas onda barem dobro bole noge nakon svega. Znam šta sam čuo u subotu nakon šetnje od mnogih ljudi... Javljali su mi se i govorili tipa "Taman kad sam krenuo ono se raja razišla." Vrlo je čudan strah, ili boje reči očaj, kod ljudi i treba vremena da se to promijeni. Mislim da bi trebali razmisliti o ovome.

mala-i

Post by mala-i » 20/02/2008 13:50

suncica24 wrote:mala-i: I ja se slazem. Ne vidjeh da je iko napisao o cemu se radi, pa da napisem: Sta mislite da, faxom, najavimo skup policiji, kazemo kad, gdje, sta, i potpisemo se kao gradjani?
Ionako nismo "u skaldu sa zakonom", sto ovdje i nije bitno,a postovali bi smo njihovu molbu da ih obavijestimo o skupljanju i nacinu istog?! :?: :?: :?:
da, bio je neki post na koji je mirci reagovala upravo razgraničavajući prijavu i najavu.

Šapat

Post by Šapat » 20/02/2008 13:52

Ima MUP KS i svoj Web site, pa samim tim i email adresu. Fino otvorimo adresu, recimo - [email protected] i posaljemo im email sa obavjestenjem. To je najmanji problem. A posto se danas i e-mail smatra validnim nacinom informisanja i razmjene informacija - stvar rijesena.

suncica24

Post by suncica24 » 20/02/2008 13:55

Stolac92 wrote:Naravno da će biti ljudi koji će se umoriti. Moja mama također ne može puno hodati, ali isto tako mislim da ako je šetnja najveća žrtva za dobrobit svih nas neka nas onda barem dobro bole noge nakon svega. Znam šta sam čuo u subotu nakon šetnje od mnogih ljudi... Javljali su mi se i govorili tipa "Taman kad sam krenuo ono se raja razišla." Vrlo je čudan strah, ili boje reči očaj, kod ljudi i treba vremena da se to promijeni. Mislim da bi trebali razmisliti o ovome.
Hajde da budemo konstruktivni i ovo ostavimo za slijedeci put. Tj. Veliki 1.Mart! :-D
PS: Neke vec noge "dobro bole nakon svega" bez cega ne bi bilo nicega, i moramo suosjecati i s njima. Ako oni vec su s nama :roll:
Last edited by suncica24 on 20/02/2008 13:56, edited 1 time in total.

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 20/02/2008 13:56

MALI MODERATORSKI SAVJET

jasminasab, pod hitno otvori i stavi na ne propusti temu koju ces drzati zakljucanu i u koju ces samo dogovoreno i konkretno postirati, a ova tema nek stoji kao chatali opcija...
ljudi, server je stekao par dana, upravo sam sklonila 43 duple teme, pa dokleeeee aaaaaaaaaa

:-)

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 20/02/2008 13:59

Stolac92 wrote:Pošto se ne mogu suzdržati od komentara (izvinjavam se) i želim također javno da se izvinem daysleeperu. Nisam mislio ništa loše. Nije me uspio g. premijer izbaciti iz takta ali ti jesi... Malo sam se iznervirao. izvinjavam se.
izvinjenje prihvaceno

post na koji sam ja reagovao je totalna besmislica i nije bilo kraceg puta da to kazem nego da napisem da me ne interesuje

Šapat

Post by Šapat » 20/02/2008 14:00

Adresa otvorena i glasi: [email protected]..
Ko zeli pass neka se javi na priv. Predlazem da odredimo nekoga ko ce brinuti o ovoj adresi, cisto radi postiranja eventualnih komunikacija, a da svi zainteresovani mogu imati password. Znam da je "tricky", ali evo - napisite za koga smatrate da treba imati pass od ove adrese, za koga se zna da nije strano tijelo :)

DaysleepeR

Post by DaysleepeR » 20/02/2008 14:00

MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA

[email protected]

jasminasab

Post by jasminasab » 20/02/2008 14:04

Samo da podsjetim:
dinchy84 wrote:Eh, ovako, cisto da neke stvari budu jasnije:

Veceras je odrzano druzenje nekolicine forumasa portala Sa-x portala, stanovnika Sarajeva, i razgovarano o aktuelnoj problematici u gradu i o proteklim protestnim okupljanima gradjana Sarajeva, u kojima je izrazeno nezadovoljstvo ukupnom bezbjedonosnom situacijom i pojacanom maloljetnickom delinkvencijom u gradu.

Od sada se forumasi obracaju jedni drugima kao gradjani gradjanima, Sarajevo x forum nam je samo jedan vid komunikacije :)

Dosli smo do slijedecih zakljucaka:

- Necemo ni pod kojim okolnostima dozvoliti da ijedna politicka opcija, kao ni NVO zloupotrijebi ovo kao svoju licnu promociju. Naravno, od njih, kao gradjana trazimo da budu dio nas!

- Takodje, pozivamo sve novinare da nam pomognu tako sto ce se i dalje baviti ovom temom i istrazivati na ovu i druge teme koje su vazne, a Kantonalna i Federalna Vlada ne rade na njima.

- Slijedeci protest cemo najaviti i ko god zeli da uradi isto da nam se pridruzi.

- Osudjeni su pojedinci – izgrednici na protestnom skupu ispred zgrade Vklade KS, kao i izjave pojedinih funkcionera, prije svih Premijera, koji je protestante nazvao ruljom, sto je uvrijedilo dostojanstvo svih gradjana.

- Dogovoreno je da se naredni protest odrzi i u subotu, 23.feb, ispred sarajevske Katedrale, sa pocetkom u 13.00 sati.

- Na formulisanju zahtjeva i jasnom definisanju istih se radi.

homo_sapiens i suncica24 hvala :D

Eh, sad...prijedlozi! KONSTRUKTIVNI! :D
Dakle, svi su ovdje kao gradjani i nijedna NVO ili politicka stranka ne stoji iza ovoga niti se ima pravo eksponirati i izvlaciti korist iz onoga sto se desava na ovoj temi. Niko ne govori u ime nikoga, niti mu je neko to dao za pravo (osim meni, da brisem postove koji razvodnjavaju temu :D ). Molim vas jos jednom da licne nesuglasice ostavite po strani i da se fokusirate na nas zajednicki cilj.

Dakle, daysleeper i stolac92 su obojica dobrodosli i pozeljni da ucestvuju na temi kao i bilo ko drugi, dok:
a) ne predstavljaju nikakvi NVO ili stranku, nego sebe kao gradjane i
b) ne razvodnjavaju temu

johnnykola

Post by johnnykola » 20/02/2008 14:05

je li ima ikakvog izvjesca s one debate? dixy, dom mladih.

i'm not gonna sit here, and debate you, dixy, i'm not gonna sit and debate?

http://www.youtube.com/watch?v=yKCBv-XU ... re=related

:D

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 20/02/2008 14:14

Evo kad se pritisne, pocnu raditi svoj posao!!!
Gradonačelnica Sarajeva primila vlasnike objekata u Zvorničkoj ulici

Gradonačelnica Sarajeva Semiha Borovac primila je danas vlasnike 15 poslovnih objekata u Zvorničkoj ulici. Oni su je upoznali o zahtjevu za razmatranje mogućnosti zadržavanja njihovih objekata u okviru izrade projektne dokumentacije i realizacije projekta južne longitudinale.

Objekti se nalaze uz saobraćajnicu na potezu od pekare "As" do stadiona FK "Željezničar" već 30 godina i imaju status objekata privremenog karaktera.

Gradonačelnica im je predočila da je južna longitudinala kao primarna gradska saobraćajnica planirana u Prostornom planu Kantona Sarajeva 2003.-2023. i Urbanističkim planom Grada Sarajeva 1986.-2015. te se kao takva nalazi u Regulacionom planu "Brdo Hrasno".

Ona je obećala vlasnicima poslovnih objekata da će njihovu inicijativu za razmatranje mogućnosti zadržavanja svih ili dijela objekata odmah uputiti Ministarstvu prometa i komunikacija KS-a i Direkciji za ceste KS-a kao nosiocima projekta južne longitudinale, te Ministarstvu prostornog uređenja KS-a, saopćeno je iz Gradske službe za informiranje.

(FENA)
NIJE NJENA NADLEZNOST ALI ODMAH JE KONTAKTIRALA ONE CIJA JE NADLEZNOST!!!

Da nisam jos uvijek ljuta pravo na kompletnu tu svitu, sad bih jos rekla BRAVO! Ovako cu da presutim!!!!

Locked