SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
agent_47

Post by agent_47 » 17/02/2008 21:53

Vidim da vas je poprilicno koji me "napadate" oko ti pregovora :D

Kolko znam Demir i predstavnici GROZD-a su bili pozvani na sastanak u srijedu u 11h a ne ko sto je neko spomenio u 5 do 12h. Mislim da su se ipak trebali odazvati da kazu jasne zahtljeve. Fakat je smijesno sto se Demir pojavio poslije tog famoznog protesta par puta na TV da se suceljava sa njima i zbog toga ta "trojka" mogu koristiti kao argument da mi protestanti ne zelimo pregovarati. Ispade na kraju da se Demir malo reklamirao na TV, to njima moze biti jaki argument. Ne kazem da trebamo odustajati od nasih zahtljeva, trebamo se striktno drzati nasih zahtljeva i naravno ti zahtljevi moraju biti jasne i realne. Nazalost s njima na neki nacin moramo pregovarati. Pogledajte samo primjer sindikata koji pozivaju radnike na strajk i pregovaraju sa sefovima i ta im formula valjda bila uspljesna u vecini slucajeva.

Po mom misjenju ovakav scenarij se trebao desiti u srijedu:
Demir i predstavnici GROZD-a odazovu se na sastanak i pokazuju im jasne zahtljeve. Taj sastanak nije uspjesno prosao i oni izadju na glavna vrata i vicu na masu da je sastanak propao i da se protest nastavlja, to znaci da mi imamo dalje argument za protestovanje i jos vise nam se ljudi pridruzuju protestu u narednim protestima.

Ako vi tako hocete da nemate nikakvih predstavnika i da ne zelite te sastanke, okey ja vas postujem i podrzavacu vas i bicu na protestima ne radi vas nego radi mene bez obzira na moje misljenje.

jos jedan Bosnjo

Post by jos jedan Bosnjo » 17/02/2008 21:55

The 51st State wrote:
Ne znam sto si mene qvotovo za to prepucavanje, apsolutno podrzavam sve aktivnosti oko protesta ali to ne znaci da ne treba imati svoj stav, a moj stav je da pjesma i hip hop preseravanje sigurno nije nesto sto ce koristiti dosadasnjim naporima, naprotiv.

Ma sorry, malo mi je puk'o film bio kad sam vidio kuda ode diskusija. Jebat ga vise ociju od samo vas aktivnih forumasa je uprto u ovo, ako se pocnete vi ovdje kacit i psovat bespotrebno...

Ne slazemo se oko toga sa estradom ali postujem tvoj stav. Pozdrav. :)

slatka_mala

Post by slatka_mala » 17/02/2008 21:58

Legolas wrote:
tanje je takvo da je ogroman procenat bh društva sačinjen upravo od nacionalista, a ako nastupimo s ovom slikom automatski niko od njih nikada neće doći na proteste.
A da uputimo poziv i neonacistima možda? Ako podrže smjenu semihe Borovac i onog što ne zna rečenice sastaviti, onda je to u redu, jer su oni "građani" koji se bune. Ako se buni, onda se mora imati alternativa. Šta će te dobiti smjenom Semihe i kolege joj - doći će druga Semiha i drugi koelga joj itd, itd... a ti pozovi i Ravnogoski četnički pokret idući put i podmladak srpske radikalne strane... što da ne.. svi su oni "građani"...
Necemo dobiti nekog drugog njenog kolegu ili kolegocu koji ce se ucahurit na tu poziciju i nista ne radit, jer konacno se formira JAVNO MNIJENJE u BiH i svi koji dodju na tu poziciju poslije Semihe i ostalih bice svjesni toga da MORAJU RADITI U KORIST GRADJANIMA JER IH MI PLACAMO ZA TO!

zemljotres

Post by zemljotres » 17/02/2008 21:58

samo slova:
Image

s umjetničkim dojmom
Image

jos jedan Bosnjo

Post by jos jedan Bosnjo » 17/02/2008 21:59

shuriken wrote:
ja licno mislim da je bolje ignorirat nekog ko nam natura estradu i politicke stranke

ili niste u toku ili provocirate

U toku cega, sine? Protesti su tvoj trejdmark? Patentirao si ih? Ti si glavni i odgovorni? Samo tvoja se slusa?

Hajd malo smiri hormone, nikome ja ovdje nista ne naturam, i izacu na svaki iduci protest ja estradni ja neestradni.

shuriken

Post by shuriken » 17/02/2008 22:00

Bea_Trix wrote:nije svako misljenje provokacija. ja nisam za politicke stranke, a i pjevaci su gradjani, pa neka ih, je li tako?

imala sam i ja nekih negativnih misljenja, odnosno primjedbi i sugestija, pa tako i svako od nas.

nije odmah neko provokator. moramo znati primiti i kritiku.

ali mislim... politicke stranke - da, bas one. :roll: :roll:
ja nemam nista protiv ni da me neko vrijedja i da mi govori ruzne stvari (evo poceo Bosnjo) a kamoli da iznosi primjedbe

svako je dobrodosao osim nacionalista

svi gradjani pojedinci, naravno i pjevaci bilo koje vrste muzike su dobrodosli
ali smo se 100% i apsolutno dogovorili da nema stranaka nikad
a pjevaca nema u ovoj fazi, pa makar imali manji broj ljudi
jer time onda mijenjamo i karakter i lokaciju protesta

stochar

Post by stochar » 17/02/2008 22:04

agent_47 wrote:Nazalost s njima na neki nacin moramo pregovarati. Pogledajte samo primjer sindikata koji pozivaju radnike na strajk i pregovaraju sa sefovima i ta im formula valjda bila uspljesna u vecini slucajeva.
navedi mi jedan primjer gdje je ta formula sindikata bila uspjesna? i, ponavljam: kakvi pregovori na dan protesta u 11? ljudi ne rade svoj posao, trazi se njihova smjena, o cemu pregovarati? da te ubjedjuju kako su potrosili 12 miliona u raznorazne programe, a dom na Humu zjapi prazan? da ih molis da rade svoj posao? o cemu ti ba pricas?!?!?!?!

slatka_mala

Post by slatka_mala » 17/02/2008 22:04

agent_47 wrote:Vidim da vas je poprilicno koji me "napadate" oko ti pregovora :D

Kolko znam Demir i predstavnici GROZD-a su bili pozvani na sastanak u srijedu u 11h a ne ko sto je neko spomenio u 5 do 12h. Mislim da su se ipak trebali odazvati da kazu jasne zahtljeve. Fakat je smijesno sto se Demir pojavio poslije tog famoznog protesta par puta na TV da se suceljava sa njima i zbog toga ta "trojka" mogu koristiti kao argument da mi protestanti ne zelimo pregovarati. Ispade na kraju da se Demir malo reklamirao na TV, to njima moze biti jaki argument. Ne kazem da trebamo odustajati od nasih zahtljeva, trebamo se striktno drzati nasih zahtljeva i naravno ti zahtljevi moraju biti jasne i realne. Nazalost s njima na neki nacin moramo pregovarati. Pogledajte samo primjer sindikata koji pozivaju radnike na strajk i pregovaraju sa sefovima i ta im formula valjda bila uspljesna u vecini slucajeva.

Demir i predstavnici GROZD-a odazovu se na sastanak i pokazuju im jasne zahtljeve. Taj sastanak nije uspjesno prosao i oni izadju na glavna vrata i vicu na masu da je sastanak propao i da se protest nastavlja, to znaci da mi imamo dalje argument za protestovanje i jos vise nam se ljudi pridruzuju protestu u narednim protestima.

Ako vi tako hocete da nemate nikakvih predstavnika i da ne zelite te sastanke, okey ja vas postujem i podrzavacu vas i bicu na protestima ne radi vas nego radi mene bez obzira na moje misljenje.
Ovdje nisu tema ni GROZD ni DOSTA, ali kad te vec zanima sluzbeno nisu pozvani na sastanak vec putem medija i nije im bila duznost da se tako odazovu, kad gospodja gradonacelnica vec komentira da su protesti nelegalni i da nisu sluzbeno i legalno najavljeni, e pa ona je dala taj primjer kad ona moze nesluzbeno i nelegalno putem medija da djeluje, zasto onda to ne bi mogli GROZD i DOSTA?! Vjerovatno su to razlozi zasto nisu otisli na sastanak!

nesvjesna

Post by nesvjesna » 17/02/2008 22:07

shuriken wrote:
Bea_Trix wrote:nije svako misljenje provokacija. ja nisam za politicke stranke, a i pjevaci su gradjani, pa neka ih, je li tako?

imala sam i ja nekih negativnih misljenja, odnosno primjedbi i sugestija, pa tako i svako od nas.

ja nemam nista protiv ni da me neko vrijedja i da mi govori ruzne stvari a kamoli da iznosi primjedbe

stani, neki pojedinac koji inače glasa za hdz, naprimjer, nije dobrodošao na protestima?
ja evo znam momka koji je bio na sva tri protesta, i koji je super što se svega tiče, osim činjenice da ja s njim o politici ne smijem pričati jer ću mu glavu otkinuti, jer je nacionalista. da mu kažem da ne dolazi više? da odjebe od protesta, iako je i njemu pun k...ofer stanja u ovom gradu, i ljudi koji ništa ne rade?
čim kažeš nema nacionalista, staviš sliku na kojoj nacionalizam ukopava sve društvene i moralne vrijednosti kao transparent, ti si sredio sebi da ti ogromna većina građana nikad ne podrži protest, bez obzira na to što se možda slaže sa svim zahtjevima.
ja, kao lijevo orijentisana, se ne nalazim prozvana ni na koji način (i ono pominjanje četničkog pokreta mi je više nego apsurdno) ali pokušavam razmišljati hladne glave.
valjda nam je u interesu što veći odziv. ili sam se ja zajebala, jel trebamo na proteste pozivati samo odabrane?

don vito

Post by don vito » 17/02/2008 22:08

jos jedan Bosnjo wrote:Ono sto bi trebalo postici pod jedan je da se osjecaj sopstvene odgovornosti prema gradjanima kod druge Semihe i Samira bude iole visi nego kod sadasnje garniture.
Pokusaj radikalnih promjena i direktan napad na politicku partiju (jednu ili vise njih) cisto sumnjam da moze biti u ovom trenutku uspjesan. Da ne bude zabune, niti jedna mi nije trenutno draga. Ali napad na individue unutar tih partija sa jasnom naznakom partijskom vrhu - "micite ove ili gubite glasove" bi mogao uraditi plodom tako da iduca garnitura ipak malo bolje radi svoj posao.
Inace mi ovo dodje ko kad buk jurisa na crvenu krpu. Brankovic istupi u medijima bezobrazno i odma' bi pola ljudi rusilo federalnu vladu. Pa polako nismo klinci jeboga, doce i Brankovic na red ali hajmo mi prvo nesto uciniti ovdje u Sarajevu. Konkretni i argumentirani, i fokusirani zahtjevi, na manji broj individua po meni moze upaliti.
Slazem se s Bosnjom, i ja sam nesto slicno pisao.

jos jedan Bosnjo

Post by jos jedan Bosnjo » 17/02/2008 22:09

shuriken wrote: ja nemam nista protiv ni da me neko vrijedja i da mi govori ruzne stvari (evo poceo Bosnjo) a kamoli da iznosi primjedbe

Ama covjece ne vrijedjam te, izvini ako je tako ispalo, samo daj malo smiri sa tim provokatori. Nisam ni tri posta izustio a postadoh provokator. Hajde realno sjedi i razmisli kako to jucer ti, ja, mi pred Katedralom a onolike Sarajlije u kaficima i prolaze pored nas i ni mukajet. Hoces reci da cemo tu inertnu masu ljudi pokrenuti nekakvim romanticarskim revolucijama i udaranjem serpi svake subote? Nemoj me pogresno shvatit, ja cu licno bit tu sve i jedan skup kad se ovdje zakaze, ali ako mozemo malo vise ovih preplasenih, granicnih, koji nikom ne vjeruju izvuc na ulice sa Frenkijem, zasto da ne?

alica.k

Post by alica.k » 17/02/2008 22:10

agent_47 wrote:Vidim da vas je poprilicno koji me "napadate" oko ti pregovora :D

nasi zahtjevi su i tad bili OSTAVKE. sve i da smo otisli i "pregovarali" ono ne bi dali ostavke. i plus bilo bi "m ami smo to mi smo ovo" jer su se pravo bili uprpili st ace se desit u srijedu.

iskreno, da je neko otisao na taj sastanak ja bih prva uprla prst u njega i rekla "izdajnik"

agent_47

Post by agent_47 » 17/02/2008 22:12

Cuo sam dosad da postoji ljudi sa raznim misljenjem ali ovdje ne kontam logiku pojedinaca oko te "estrade".

Prvo da kazem da nije to ona tipicna estrada a la fazon Deen, Hana, Hanka, Beslic, itd. Evo do sad smo vec spomenuli dva rezisera koji su snimili filmove sa problematikom i repera Frenkija koji valjda pjeva socijalne pjesme. A druga stvar oni fakat mogu privuci dosta ljudi, samo se sjetite pojavljivanja Nermina Tulica na onom mitingu 1992 i naravno Josipa Pejakovica.

shuriken

Post by shuriken » 17/02/2008 22:15

nesvjesna wrote:
shuriken wrote:

ja nemam nista protiv ni da me neko vrijedja i da mi govori ruzne stvari a kamoli da iznosi primjedbe

stani, neki pojedinac koji inaèe glasa za hdz, naprimjer, nije dobrodo¹ao na protestima?
ja evo znam momka koji je bio na sva tri protesta, i koji je super ¹to se svega tièe, osim èinjenice da ja s njim o politici ne smijem prièati jer æu mu glavu otkinuti, jer je nacionalista. da mu ka¾em da ne dolazi vi¹e? da odjebe od protesta, iako je i njemu pun k...ofer stanja u ovom gradu, i ljudi koji ni¹ta ne rade?
èim ka¾e¹ nema nacionalista, stavi¹ sliku na kojoj nacionalizam ukopava sve dru¹tvene i moralne vrijednosti kao transparent, ti si sredio sebi da ti ogromna veæina graðana nikad ne podr¾i protest, bez obzira na to ¹to se mo¾da sla¾e sa svim zahtjevima.
ja, kao lijevo orijentisana, se ne nalazim prozvana ni na koji naèin (i ono pominjanje èetnièkog pokreta mi je vi¹e nego apsurdno) ali poku¹avam razmi¹ljati hladne glave.
valjda nam je u interesu ¹to veæi odziv. ili sam se ja zajebala, jel trebamo na proteste pozivati samo odabrane?
mozda koristimo razlicitu terminologiju
neko ko je ponosan na svoju naciju nije nacionalista
neko ko misli da su druge nacije manje vrijedne je nacionalista
i taj nije dobro dosao

ja to u svoje ime

db

Post by db » 17/02/2008 22:15

Pozdrav svima, evo da se i ja prikljucim ovome, kako god se zvalo.
Uz nekoliko prijedloga-ugestija.
Licno mislim da sa Frenkijem ne mozemo puno dobiti iz razloga sto bi njegov nastup "omekašao" stvar za koju se zalazemo, ovo za sada odlicno ide, muzicki nastupi mi se ne uklapaju u bunt, protest šta god, raja zaborave zašto su došla na kraju.

Što se tice ovih obiljezja tek pocinjemo "nešto" tako da je bolje ne srljati nego vidjeti šta će se desiti bar do 1. marta a onda cemo imati više "materijala" za likovna obiljezja.

Umjesto billboarda, ovo iz iskustva velikog govorim - bolje je polijepiti plakate po gradu manje-vece nije bitno samo upoznati narod o novom sakupljanju u subotu, naravno na raspolaganju sam za krajnju realizaciju ovih grafickih ideja - besplatno.

Eto.

alica.k

Post by alica.k » 17/02/2008 22:19

vidite kako je ovo fino, ljudi se tek prikljucuju i hoce da pomazu a vi se tu prepucavate ko je nacionalista i koga zvat...

bezze.

Area_51

Post by Area_51 » 17/02/2008 22:19

slatka_mala wrote: Ovdje nisu tema ni GROZD ni DOSTA, ali kad te vec zanima sluzbeno nisu pozvani na sastanak vec putem medija i nije im bila duznost da se tako odazovu, kad gospodja gradonacelnica vec komentira da su protesti nelegalni i da nisu sluzbeno i legalno najavljeni, e pa ona je dala taj primjer kad ona moze nesluzbeno i nelegalno putem medija da djeluje, zasto onda to ne bi mogli GROZD i DOSTA?! Vjerovatno su to razlozi zasto nisu otisli na sastanak!
Tako je, posebno kao sto rekoz da je GROZD, kroz njihova sefa Seru, osnovni organizator nove stranke, o kojoj smo govorili, a na kojoj se i jedan njih vidjenijih iz DOSTA pojavljuje na inicijativnom sastanku. Ako zelite dati im prostor da im se stvori pocetna politicka pozicija, razumijem vas, ali ne ucestvujem.

Drugo, nasi zahtjevi su receni vec, a to su ostavke Silajzdica i Semihe, o tome nema pregovora. Mislim da nema potrebe ici s njima na bilo kakve razgovore kad su jasno rekli da ostavke nece dati. U Kantonalnoj skupstini nema sanse da se stvori vecina koja bi smijenila Silajdzica, osim ako ne pukne koalicija SDA-SBiH, onda je sve otvoreno.

U Gradskoj upravi, mislim da Semiha vec sad nema vecinu koja bi joj izglasala povjerenje, ali to sam onako odokativno prebrojao, pa kao fol zakljucio. Tu bi SDP mogao biti prelomni element sa svojim vijecnicima.

Nas zadatak, jasan je. Gradjanski pritisak prema ucesnicima u politickom zivotu da smijene ovo dvoje, ako vec nece da se sami povuku. Taj moralni iskorak do sada nije vidjen na nasim prostorima. Jednom je akademik Bozo Matic podnio ostavku, kako je obrazlozio radi nemoci da ista uradi kao predsjedavajuci Vijejca ministara, ali mislim da je to drugi par cipela. Zato samo pritisak i bez odustajanja.
Last edited by Area_51 on 17/02/2008 22:22, edited 1 time in total.

shuriken

Post by shuriken » 17/02/2008 22:21

Ama covjece ne vrijedjam te, izvini ako je tako ispalo, samo daj malo smiri sa tim provokatori. Nisam ni tri posta izustio a postadoh provokator. Hajde realno sjedi i razmisli kako to jucer ti, ja, mi pred Katedralom a onolike Sarajlije u kaficima i prolaze pored nas i ni mukajet. Hoces reci da cemo tu inertnu masu ljudi pokrenuti nekakvim romanticarskim revolucijama i udaranjem serpi svake subote? Nemoj me pogresno shvatit, ja cu licno bit tu sve i jedan skup kad se ovdje zakaze, ali ako mozemo malo vise ovih preplasenih, granicnih, koji nikom ne vjeruju izvuc na ulice sa Frenkijem, zasto da ne?
izvini ti, ali ja nisam nikog sikterao nego sam rekao da ili niste u toku ili provocirate

znam da nije lako upratiti tolike stranice i teme i jos pratit medije i zato uopce nemam problema da niste u toku, nemozemo stalno ispocetka otvarat diskusije o necem vec dogovorenom

Dasi

Post by Dasi » 17/02/2008 22:22

haj prestanite se svadjati vise!!!!
Last edited by Dasi on 18/02/2008 11:05, edited 1 time in total.

alica.k

Post by alica.k » 17/02/2008 22:24

Dasi wrote: Image
radi ovoga je i pocela prica o nacionalizmu :D:D:D

slatka_mala

Post by slatka_mala » 17/02/2008 22:26

Nekako mi se cini da raspravljate o necemu sto nikuda ne vodi! Na skup su dobrodosli svi oni koji zele promijeniti postojece stanje u drzavi na bolje, ali samo da dodju kao gradjani, a bili nacionalisti, politicari, muzicari trenutno je nebitno, bezveze se gubi vrijeme. Skup za subotu je dogovoren ispred katedrale i ne treba sad mijenjati, bar ja tako mislim, nije pozeljno da s emijenja mjesto tako po svemu sudeci Frenkie tu ojevat ne moze, mozda moze na nekom od sljedecih skupova negdje pjevat ako se slozi oko toga, ako ne onda nista. Ja sam misljenja ako Pjer Zalica nije u politici da ne bi bilo lose da se pojavi, mislim da je jako bitna podrska tih poznatih ljudi i naravno ovo malo pravih intelektualaca sto imamo izvan politike! Ljudi nude svoju pomoc i konkretne prijedloge, donacije sta oni mogu uciniti i bitno je na to se fokusirati, iskoristiti tu pomoc na najbolji mogici nacin!

poplava

Post by poplava » 17/02/2008 22:27

alica.k wrote:
Dasi wrote:
radi ovoga je i pocela prica o nacionalizmu :D:D:D
Nemojte sad o nacionalizmu, nema nikakve veze sa ovim konkretno, radi se o nesposobnosti i neradu, nevezano za naciju, i na to se treba fokusirati...
Last edited by poplava on 17/02/2008 22:29, edited 1 time in total.

Dasi

Post by Dasi » 17/02/2008 22:28

nije valjda :) nisam primjetio :) izvinjavam se :) al jeb ga to je i istina nacionalizam nas je sve shebao

mala-i

Post by mala-i » 17/02/2008 22:29

Meni su super grafička rješenja :D
Odoh sad spavat, valja sutra radit dva posla u isto vrijeme :D

[Matrix]

Post by [Matrix] » 17/02/2008 22:29

agent_47 wrote:Cuo sam dosad da postoji ljudi sa raznim misljenjem ali ovdje ne kontam logiku pojedinaca oko te "estrade".

Prvo da kazem da nije to ona tipicna estrada a la fazon Deen, Hana, Hanka, Beslic, itd. Evo do sad smo vec spomenuli dva rezisera koji su snimili filmove sa problematikom i repera Frenkija koji valjda pjeva socijalne pjesme. A druga stvar oni fakat mogu privuci dosta ljudi, samo se sjetite pojavljivanja Nermina Tulica na onom mitingu 1992 i naravno Josipa Pejakovica.
Oprosti sve si sine pobrkao.Ono sto Senad nudi zove se poduzetnistvo,pa jos novinarsko.Nudi mi da budem publika covjeku koga niti znam niti poznam.On da govori a ja da klimam glavom.Nema sanse ! I nemoj molim te 1992 mi spominjat znas kako je zavrsilo.Nikad ni pod ciju zastavu,bolje mi je i sam ko hajvan da hodam gore dole,nikad.Znaci Senad nudi exploataciju vasih napora kao ljudi i gradjana.Pa dragi moji prvi put u zivotu koristite vlastitu glavu za ono cemu ona sluzi.Nismo mi nikakva vjera i religija pa da vazimo da nam neko pridje.Ja sam znao da ce neki mesija da nam se "obrati" sa svojim "ucenjem".Spasitelju spasi prvo sebe !
Ako cete praviti stranku i ako sa Senadom neko kuje pakt mozda ce i dobite te "klimoglave" u velikom broju,dovoljnom da Senadu i Danisu obezbjedi fotelju,ali cete izgubiti sebe a to se nemoze nicim nadoknadit.

Locked