SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Locked
Shingen

Post by Shingen » 17/02/2008 19:53

Miuslim da bi Frenkie bio odlicna ideja! Procitao sam jos negdje da je neko spominjao da pozovemo Sarajevo drumm o. To bi isto bilo dobro.

maki_celo

Post by maki_celo » 17/02/2008 19:54

HVALA GOSPODINU PEĆANINU

svakako cemo se obratiti za ponudjenu pomoc

Shingen

Post by Shingen » 17/02/2008 19:55

Ne zaboravimo Dubiozu kolektiv isto tako.

alica.k

Post by alica.k » 17/02/2008 19:55

gospodine Senade, hvala vam PUNO na svemu. super je to za pistaljke i za crvene kartone!

ja mislim ljudi, da sad vec negdje idemo!

poplava

Post by poplava » 17/02/2008 19:56

Evo da i ja kazem koju, mozda bude neke koristi.

Sada je najvaznije zadrzati se na protestima koji pozivaju na odgovornost/ostavke izvrsne vlasti i uticati na ostale clanove drustva da nam se prikljuce. Bitno je da vlast vidi da nece imati mira i da im vise necemo dozvoliti da se uljuljkaju u udobne fotelje. Moramo im biti cir na guzici (oprostite na izrazu, ali ovo mi je nekako najslikovitije) tako da kad god pomisle da sjednu, brzo se predomisle i nastave raditi. Ako to postignemo sa ovima, svaka slijedeca vlast ce znati sta ce se desiti ako se opusti, sto ce joj biti odlican stimulans za rad, ako vec plate nisu. Oni moraju shvatiti da oni pruzaju usluge gradjanima, i da, ako se te usluge gradjanima ne svidjaju, gradjani mogu traziti da se postave drugi koji ce biti bolji. Ne trebamo se zamarati time ko ce doci umjesto njih, zna se kakva je zakonska procedura. Najvaznije je da ubijedimo gradjane da su promjene moguce i prije izbora i da ce u slucaju ostavki doci bolji a ne gori. Vjerujte mi da sam se ovih dana naslusao jako puno prica da ovo nema smisla jer treba cekati redovne izbore ili da cak i ako daju ostavke doci ce neko jos gori?!?
Srecom po nas, nesrecom po vlast, sinoc se ponovo moglo vidjeti dokle ide njihova nesposobnost, neodgovornost, bezobrazluk i bahatost. Prvi primjer - licna savjetnica premijera vlade kantona, koja uz sav trud nije pokazala nista osim da je nekulturna, polupismena, bahata, nadmena i bezobrazna, iako profesor po vokaciji. Kakav sef, takav savjetnik, ili mozda obrnuto... Drugi primjer - direktor doma za maloljetnike na Humu, covjek kaze da je vec petnaest godina vrsilac duznosti, vapi da mu neko pomogne, a svi peru ruke. Dom poluprazan... Ovo me je sokiralo totalno.
Zbog svega ovoga, a znajuci o kome se radi, budite sigurni da ce nam uskoro ponovo prirediti nesto sto ce izazvati revolt gradjana koji treba pozitivno iskoristiti. Pustite sad price o strankama, simbolima, bojama… Ljudi kad su nezadovoljni ne razmisljaju o tome – razlika izmedju nas i njih je sustinska, a ne simbolicna.

Marko99

Post by Marko99 » 17/02/2008 19:56

Senade RESPECT!!!

J.B.Tito

#282 Pozdrav

Post by J.B.Tito » 17/02/2008 19:59

Iako se nekad i ne slazem sa napisima u "Danima", smatrajuci plakat "kupili ste medije - internet je nas" dovoljnim objasnjenjem zasto je to tako, pozdravljam tvoj (ovde smo svi na ti) dolazak kao gradjanina i zahvaljujem na pomoci koju nudis jer je konkretna i dobro osmisljena.
Nadam se da neces u pomaganju saxovcima imati "sukoba interesa" i da ces, ukoliko do njega i dodje, ostati gradjanin Senad Pecanin.
Jos jednom, hvala sto nas podrzavas i lijep pozdrav.

johnnykola

Post by johnnykola » 17/02/2008 20:01

Area_51 wrote:Mali doprinos diskusiji. Prosli izbori koji su bili skoro pa nedavno, imali su rekordan izlazak gradjana na izbore, skoro 70%, tako da ono nije izaslo 55% raje, pada u vodu. Taj rekordan izlazak donio nam je Harisa Silajdzica i 100% a njihov proivod je Samir Silajdzic i ova situacija. Stvar gradjanskog okupljanja je da ukaze da aktuelna vlast ne radi svoj posao. Tada oni imaju dvije aleternative:

1. Da pocnu radit svoj posao kvalitetno, svaki komentar suvisan :-D
2. Da na novim izborima raja glasa drugacije, opet sve jasno :-D

Nasoj raji ovo pod 2. malo teze ide, jer znas ono sad ce opet svi glasati svi za svoje. Nas zadatak ovdje je da zahtjevamo ostavke, kao moralni cin, ne bi li neko novi makar iz ovih stranaka na vlasti bolje radio.

Samo kratko podjsecanje, trenutna koalcija SDA-SBiH samo je 12 godina u vlasti, rat se ne pika. SDP i Alijansa bili samo 17 mjeseci. O rezultatima, nek svako sudi.

E sad, nek neko kaze da ze neko startat od nule i sve ovo rastjerat i doci na vlast, a filma nije snimio ne pamtim, pa se nama ovdje vraca, jer vani nije uspio. Ma dajte.

Nase je, ponavljam opet, da im ukazemo da ne rade svoj posao, bili oni SDA, SBiH, SDP, klinac palac. Suncice uz tebe sam. :-D
ma on ne mora vise nista snimat.
ponovno stajem u obranu pakla.
ne ovog naseg. :D ko nije, neka pogleda ovaj beton!
Image

shuriken

Post by shuriken » 17/02/2008 20:02

respect svakom ko ce pomoci cilju i nece to zloupotrijebit
pogotovo ljudima koji imaju jace poluge u rukama od prosjecnih gradjana

mislim da smo rekli da trg ispred katedrale nije pogodan za frenkija, maajku i dubiozu
jer pozivaju na obracun sa rezimom
a na tom trgu taj rezim nije prisutan

zato bi apelirao na sve da ostanemo pri toj odluci

ja mislim da trebamo ostati na gandijevskim principima i "barsunastoj" revoluciji

znaci ili mijenjamo karakter i lokaciju protesta - ili nema frenkija

nesvjesna

Post by nesvjesna » 17/02/2008 20:03

aaaaaa printanje onih daysleeperovih bi bilo genijalno. i puno bi veći efekat bio nego od samih parola na transparentima. a vjerujem da daysleeper sad pogotovo ima dodatnih ideja, koje ne bi bile vezane za sam kriminal...

gospodine Pećanin, HVAAAAALAAAAAAA!!!

zemljotres

Post by zemljotres » 17/02/2008 20:04

Image
:D

johnnykola

Post by johnnykola » 17/02/2008 20:06

shuriken wrote:respect svakom ko ce pomoci cilju i nece to zloupotrijebit

mislim da smo rekli da trg ispred katedrale nije pogodan za frenkija, maajku i dubiozu

ja mislim da trebamo ostati na gandijevskim principima i "barsunastoj" revoluciji

potpis.

nesvjesna

Post by nesvjesna » 17/02/2008 20:09

zemljotres wrote:Image
:D
:lol: :lol: :lol: :lol: ne do bog

s vetrom uz lice

Post by s vetrom uz lice » 17/02/2008 20:10

ja sam za drum orkestar striktno i bez pogovora, ljubavičasti da ostanemo i dalje; pozdravljam sve što doprinosi građanima
čika Senade? osvane l' to navedeno s Danima hvala! I ti si pozdravljen..

Joj, Johnnykola fakat si u pravu za Pakao, beton, hvala Danise za Selimovića :D

Shingen

Post by Shingen » 17/02/2008 20:10

shuriken wrote:respect svakom ko ce pomoci cilju i nece to zloupotrijebit

Hm, pa vidis tu si upravu. Frenkie bi nas mogao naloziti da izmlatimo kornjace sto nam za sad nikako ne treba! :D :-)

fixer

Post by fixer » 17/02/2008 20:13

Senad Pecanin wrote:Postovani forumasi,

zahvaljujem na porukama dobrodoslice u vase drustvo. Procitao sam nekoliko konkretnih prijedloga za pomoc u organizaciji narednog protesta. Vec sada i u moje i u ime "Dana" mogu da obecam sljedece:
- upravo sam zvao nasu stampariju i dogovorio da uz sljedeci broj budu odstampani crveni kartoni i prilozeni uz naredni broj "Dana" koji izlazi u cetvrtak;
-pokusacemo da uz isti broj budu prilozene i pistaljke; ukoliko to ne bude moguce ( tehnicki) ostaje mogucnost da mi nabavimo jednu kolicinu pistaljki i urucimo ih nekom od organizatora medju forumasima ko ce ih podijeliti gradjanima na protestu;
-vidio sam na postovima nekoliko jako dobrih dizajnerskih rjesenja poruka protesta; pozivam sve zaintersirane forumase da nam salju svoje prijedloge na [email protected] sa naznakom "Za protest", a mi bi preuzeli obavezu da sto vise njih stampamo u formatu pogodnom za transparente.

Jedan od prijedloga za moju pomoc vama bio je da zamolim Pjera Zalicu
( vidio sam ga ispred Katedrale) i Danisa Tanovica da govore na narednom
protestu. Ja cu zamoliti Pjera, mislim da je prijedlog dobar. No, necu zamoliti Danisa i to iz razloga koji je naveden u jednom postu: ja sam prvi potpisnik peticije podrske Danisovoj odluci da sa prijateljima osnuje politicku stranku. U potpunosti postujem sumnju autora posta da bi to moglo voditi politizaciji skupa, sto bi svakako trebalo izbjeci. On je moj prijatelj, ali ga ja svim srcem ne podrzavam zbog toga. Vjerovali ili ne: i Samir Silajdzic je moj prijatelj, ali mislim da iz moralnih razloga, a pogotovo nakon reakcija nakon protesta ispred Vlade, treba i mora podnijeti ostavku ( zajedno sa gosp. Semihom Borovac, naravno). Dakle, ja Danisa necu zvati i moliti ga da govori na protestu. No, umjesto toga, nudim sljedecu ideju: da ja ili vi zamolimo/pozovemo Frenkija da sa svojim bandom nastupi u subotu. Mislim da vama ne treba objasnjavati zasto bas Frenkie. Ukoliko ste "za", javite.

Srdacan pozdrav!
Senade kapa dole. danisa bi podrzao da prica da se nije krenuo baviti politikom. on ima moj glas ako bude dobar politicar kao reziser, ali mislim da nemam ni ja niti netko drug pravoi nametati svoje stavove gradjanima. ovdje na nashem protestu mogu govoriti kulturnjaci, majke, djeca,ocevi, vodoinstaleri,rudari....sve dok njihov govor ne bude imao neku politicku pozadinu. za pjera zalicu moramo da provjerimo. jel pjer ima ambicije da se pridruzi danisovoj stranci? jel se vec pridruzio? ima mnogo stvari koje je potrebno razmisliti. vama svaka cast.

Legolas

Post by Legolas » 17/02/2008 20:16

Ibrahimovski wrote:Ne pišem skoro pa nikako na forumu i član sam možda tek mjesec dana, ali sam uglavnom čitao zanimljive teme. No, bez obzira na to, i ja sam jedan od vas. I tu i na protestima.
Skroz je pozitivno što se građanski protesti "organiziraju" ovako, skoro pa spontano, tek iz volje da se stvari mijenjaju, iz građanskog i političkog morala.
Ako smijem reći... Trebalo bi paziti da protesti ne postanu pro forme ili da se ne zna zbog čega se protestuje ili protiv koga...
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.
U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašćete samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.

alica.k

Post by alica.k » 17/02/2008 20:23

Legolas wrote:
Ibrahimovski wrote:Ne pišem skoro pa nikako na forumu i član sam možda tek mjesec dana, ali sam uglavnom čitao zanimljive teme. No, bez obzira na to, i ja sam jedan od vas. I tu i na protestima.
Skroz je pozitivno što se građanski protesti "organiziraju" ovako, skoro pa spontano, tek iz volje da se stvari mijenjaju, iz građanskog i političkog morala.
Ako smijem reći... Trebalo bi paziti da protesti ne postanu pro forme ili da se ne zna zbog čega se protestuje ili protiv koga...
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.
U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašće te samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.
ako mi sad stanemo uz neku partiju, ako bilo kako pokazemo afinitete nekim a ne nekim drugim stranama - izgubicemo ljude. mi mozemo pozvati "ostale stranke" da se dokazuju i to, ALI ne treba da stajemo ni uz koga.

to je samo moje skromno misljenje. fazon ovdje je sto je neko za sdp, neko je za hdz, cak i sda, neko za bla a neko za drugo bla, ali ovdje to sve stavljamo u stranu, jer nam je cilj zajednicki a to je bolja BiH

mala-i

Post by mala-i » 17/02/2008 20:26

Ovako, glede Frenkija, ja sam za to da ga zamolimo da podrži ove proteste. Što se tiče njegovog nastupa, mislim da kada budemo planirali 1. mart treba pozvati i njega, a možda i promijeniti lokaciju, jer planiramo pozvati sve ljude iz BiH (ispravite me ako griješim)a ispred Katedrale nije pravo mjesto za to..
Gospodine Pećaninu, ja sam nekad manje, a nekad više zadovoljna sadržajem Dana, ali sam već negdje napisala da je posljednji broj bio odličan. Hvala za svu podršku koju nam pružate, to predstavlja obavezu da proteste dodatno uobličimo.
Kada je u pitanju gospodin Tanović, njemu niko od nas neće braniti ako misli da je ovo što radimo ispravno da dođe i prisustvuje protestima i na taj način ih podrži. Ne želimo da što se toga tiče budemo pogrešno shvaćeni. Hvala na razumijevanju, podršci, a neovisno od toga, hvala što se uključujete u ovakav vid komunikacije s nama, običnim građanima, jer na taj način postajete jedan od rijetkih novinara koji shvata da je budućnost u dvosmjernoj komunikaciji, kao i da internetski forumi predstavlju bitan faktor u formiranju javnog mnijenja.

anakadabra

Post by anakadabra » 17/02/2008 20:27

Poštovani gosp. Pećanin,

hvala Vam mnogo na Vašoj podrši koja nam itekako puno znači. Drago nam je da ste jedan od novinara koji je shvatio da iza ove reakcije građana ne stoji nikakvo udruženje, politička stranka, pokret i slično.

Desila se tako jednostavna stvar da su se ljudi koji se nikada u životu nisu sreli, koji jedni drugima neznaju imena osim po nickovima spontano i samoinicijativno organizirali i izašli na ulicu.

Vaša podrška će nam biti od velike koristi jer moramo ljude motivirati da se probude iz svojih "čahura" i izađu na ulicu i da nas podrže u našim zahtjevima, jer jednostavno u ovom gradu ima previše oružja, nasilja i lopovluka i definitivno je došlo vrijeme da se tome stane u kraj.

Da ne dužim puno, moji prijatelji forumaši su u postovima prije mene skoro sve Vam već rekli, dodat ću još samo da ste me ovim svojim potezom ganuli do suza. VELIKO HVALA!!!

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Shingen

Post by Shingen » 17/02/2008 20:29

Legolas wrote:
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.
U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašćete samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.
Podrzavam te djelimicno. Ali nasilja se za sad treba kloniti. Nasilje moramo razumjeti kao sredstvo pritiska na ove sto vladaju. Trenutno smo preslabi za nasilje. Policija je u srijedu reagovala u najmanju ruku blago. Ako bi sada nastavili sa nasiljem pokret bi se potrosio za dvije sedmice, jer bi svi ili dobili batina ili zavrsili u zatvoru. Nas glavni cilj mora biti da sto vise ljudi izvedemo na ulice. Kad izvedes masu od 100 000 ljudi, sama misao da bi oni mogli nasilno reagovati je dovoljna da ovi podnesu ostavku. Tako da ni u tom slucaju nasilje nije potrebno...
Da bi izveli sto vise ljudi na ulicu moramo biti sto glasniji i zastupljeniji u medijima. Moramo se povezati sa ostalim NVO i obespravljenim kao sto su penzioneri, devizne stedise itd...

Shingen

Post by Shingen » 17/02/2008 20:31

alica.k wrote:
Legolas wrote:
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.
U to se nažalost već pretvaraju jer je za ove koji strahuju od "politizacije", dok ustvari veze nemaju šta znači "politički". Protest je politički sam po sebi i sprječavati povezivanje protesta sa zdravim političkim snagama bilo u Federaciji, bilo u RS, vodi rasipanju i propasti istih. Prošli put na protestima nije bilo ni jednog konkretnog zahtjeva. Osuđuje se kamenovanje korumpirane vlade i par razbijenih prozora i od toga se ograđuje, dok se najavljuje ništa drugo do zajebancija i razbibriga - igtranje revolucije. Šta će se vikati, šta će se na majicu staviti, kako ispasti što "pristojniji", kko tamburati. Na kraju će se to pretvoriti u vašar, slično kao što je bilo i sa "Dosta" šetnjama. Vlast će vas ignorirati kao i dosad. U svakoj normalnoj državi bi sve gorilo ako bi vlasti proteste građane nazvali djelovanjem iz inostranstva i to bez dokaza, (da ne govorimo o svim crno, na bijelo dokumentovanim lopovlucima od vrha države, preko entitetskih, kantonalnih i opštinskih vlasti). stvari u BiH su očajne, a oni koji žele party umjesto ozbiljnog odnosto politički zaokruženog protesta se igraju nekog građanskog otpora, na osnovu kojeg će vladajući političari tobože postati fini i dobri. Hoće kur*c. Niko od političara nije reagovao na "fine" proteste u subotu, niti će reagovati na vaše pjsemice, tamburanje isl. Koordinirane radikalne metode su jedini način da se nešto učini. A većina vas će ove "proteste" zaboraviti kada vidite da je i Semihi i Silajdžiću i svima sasvim svejedno hoćete li vi SUBOTOM ("hajmo se malo zabaviti vikendom!!!"), prošetati ulicama igrajući se revolucionara, to jeste kada ponovo zapadnete u apatiju i nađete sebi drugu zanimaciju. Dosadiće vam, ili jednostavno nećete imati vremena da vodite politiku - jer to jednostavno nije vaš posao. Treba tražiti vanredne izbore i pozvati pro bh snage u RS-u, kolike su tolike su da probaju nešto organizirati. Ako se ne bude radilo pametno, kriza oko Kosova će sve zasjeniti i nikom ništa. Bez podržavanja određene političke opcije ili programa koji je kadra promjeniti stvari - ispašće te samo bukači i oni kojima je protest neka vrsta ubijanja vremena.
ako mi sad stanemo uz neku partiju, ako bilo kako pokazemo afinitete nekim a ne nekim drugim stranama - izgubicemo ljude. mi mozemo pozvati "ostale stranke" da se dokazuju i to, ALI ne treba da stajemo ni uz koga.

to je samo moje skromno misljenje. fazon ovdje je sto je neko za sdp, neko je za hdz, cak i sda, neko za bla a neko za drugo bla, ali ovdje to sve stavljamo u stranu, jer nam je cilj zajednicki a to je bolja BiH

Naravno, ne smijemo stati ni uz jednu politicku partiju! Mi smo nezavisni gradjani da tako kazem. Politicke partije nas mogu podrzati, ali opet ne smijemo dozvoliti da nas koriste u svoje predizborne svrhe.

s vetrom uz lice

Post by s vetrom uz lice » 17/02/2008 20:33

da da, đe su sad prevarene štediše kako protestuju s demobilisanim borcima, rudari s metalcima, izbjeglice s poljoprivrednicima .. građani, sve sve redom
dedo reko od bebe do dede

deteficirani

Post by deteficirani » 17/02/2008 20:33

Da sad nebi citirao LEGOLAS-a
Zelim da ti odgovorim

Ono čime se mi sada bavimo jeste buđenje građanske svjesti, a onda bi građani trebali da kada budu svjesni situacije u kojoj žive tražiti promjene ili već nešto drugo.

Ove proteste u subotu je iniciralo ne više od 10 ovih ovdje, a odziv je bio veći nego očekivan.

Ti ako mšliš da su tvoje metode kojima bi se moglo nešto promjeniti, otvori drugu temu i ja bi ti preporučio negdje drugo.

mala-i

Post by mala-i » 17/02/2008 20:35

alica.k wrote:
Legolas wrote:
Tako...
Uključujem se.
Idemo naprijed.

Mislim da nije stvar u tome da se svrstamo-koliko mi se čini već smo se dogovorili da se nećemo vezati ni za jednu političku opciju, ali mislim da nam jeste dužnost pozvati i ljude koji pripadaju političkim opcijama da se kao građani-individue priključe (bez stranačkih obilježja, naravno). Isto vrijedi za NVO sektor. Sada je mislim jasno da su organizatori skupa pojedinci. Mislim da je to jasno i medijima koji koriste sintagmu"navodni organizatori" i vlastima, a svi daljnji pokušaji okarakterisanja nas kao nečijih plaćenika ili produžene ruke bit će rezultat manipuliranja, a ne neznanja.

Locked