SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

fixer

Post by fixer » 16/02/2008 22:05

mIRCerka wrote:Da ne kucam dva puta
Crvala sam se do veceras...trpila sam i sutila, cisto da se vidi da nije u pitanju par ljudi iz Dosta ili Grozda, cisto da vide da je u pitanju NAROD koji nije zadovoljan.

Gledala sam emisiju. Postovana Dijana, obzirom da se vec DOBRO zna ko sam i sta sam, reci cu vam samo ovo:

NEMATE PRAVO VI POZIVATI NA DIJALOG KAD UOPCE NE POZNAJETE FORMU DIJALOGA, VEC STE SAMO VODILI MONOLOG I U TRENUCIMA KADA JE NEKO POKUSAVAO PRISTOJNO DA ZAVRSI SVOJU RECENICU VI STE POVISIVALI TON.
Trk na Wikipediju pa nadjite definiciju dijaloga. O vrijedjanju necu ni govoriti. Snimali su policajci medju demonstrantima, snimali su i iz zgrade vlade kantona, identifikujte izgrednike i provjerite ko ih je poslao.
Pride, pored silnih vladinih institucija, sramota je da vi trazite da nevladin sektor, kao i POKRET (hajmo opet Wikipedija) radi vas posao. Onda nam ne trebate VI.

Postovana gradonacelnice, ako ste vec angazovali nekoga da cita ovaj i neke druge forume, trebali ste to pametnije iskoristiti.
Mene ne interesuje sto ste iz Fojnice, mene interesuje da li radite svoj posao.
Ako vidite da ima neki problem koji zakonski nije vasa nadleznost, vasa je duznost, i to moralna, da ako ne vec JAVNO PROZOVETE, onda telefonom ispitate zasto NADLEZNI ORGANI ne rade svoj posao. A taj sluzbenik koji prati forum, jer cisto sumnjam da vi imate vremena za to, je mogao ovdje na forumu naci definicije milion problema, isto tako prijedloge nekih rjesenja.

Meni se cini da necete ni vi ni g. Samir odstupiti sa vlasti. Onda se, brate i sestro, PRIHVATITE SVOGA POSLA i prestanite VRIJEDJATI SVOJE GRADJANE.

Svi vi koji ste bili danas na protestu, saljem vam jedan veliki poljubac i zagrljaj, jer JA CIJENIM KAD SE NEKO BORI I ZA MENE!
I jos jedan kiss za danas :D
mirci citavo vrijeme ovo kad smo organizirali sam se pitao gdje si ti? :?
jednostavno su ljudi navikli na tebe i tvoju aktivnost. treba josh prikljuciti mnoge forumashe; lady minerol (nadam se da je dobro napisano, svaki post njen mene frapira ) danas (iako je u americi njena ideja moze povesti na pravi put) jeza u ledja(isto kao i danas) i josh mnogo drugih. :-)

Black swan

#52 Re: SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Post by Black swan » 16/02/2008 22:05

Area_51 wrote:
suncica24 wrote:IDEMO DALJE! :-D
Suncince molim bez HDZ izbornih slogana, smisli nesto bolje mozes ti to, vjerujem. :-D
pa zar oni imaju patent na te dvije riječi 1 glagol i 1 PoM :D :D :D :D

Area_51

#53 Re: SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Post by Area_51 » 16/02/2008 22:17

Baby Blue wrote:
Area_51 wrote:
suncica24 wrote:IDEMO DALJE! :-D
Suncince molim bez HDZ izbornih slogana, smisli nesto bolje mozes ti to, vjerujem. :-D
:lol: Eh, za ovaj slogan bi ih Hadzifejs haman pa mogao tuziti :D
Sad jos samo neko da poveze brojeve jedan nula nula i znak %, pisem namjerno slovima da i Haris ne zatrazi zastite patenta. Iako ja kazem za njega u sali, jedan nula nula % je isto sto i pet nula plus pet nula %, aludirajuci na potpis reforme policije po entitetima te da covjek stvarno ne laze. :-D

pitt

Post by pitt » 16/02/2008 22:21

obamin slogan.....YES WE CAN!

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 22:22

pitt wrote:obamin slogan.....YES WE CAN!
ja se svaki put rasplacem na njegove govore.

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 22:24

ma ja se rasplacem, ali bas iz ... vise razloga :D :oops: :oops: brr :D

nego, da vam ne zachatavam temu :D

sijedi

#57 Re: SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Post by sijedi » 16/02/2008 22:25

Area_51 wrote:
Baby Blue wrote:
Area_51 wrote: Suncince molim bez HDZ izbornih slogana, smisli nesto bolje mozes ti to, vjerujem. :-D
:lol: Eh, za ovaj slogan bi ih Hadzifejs haman pa mogao tuziti :D
Sad jos samo neko da poveze brojeve jedan nula nula i znak %, pisem namjerno slovima da i Haris ne zatrazi zastite patenta. Iako ja kazem za njega u sali, jedan nula nula % je isto sto i pet nula plus pet nula %, aludirajuci na potpis reforme policije po entitetima te da covjek stvarno ne laze. :-D
prije mnogo godina bio jedan film odjeci bez roditelja, zarobljenim nijemcima i učitelju(lepi gaga) koji je stalno govorio IDEMO DALJE.tamo sam to prvi put cuo
oprostite na digresiji

pitt

Post by pitt » 16/02/2008 22:28

ma nece ba.........ako izgubi nek dodje i formira stranku sa komsicem i danisom :D:D:D:

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 22:28

Baby Blue wrote:
pitt wrote:obamin slogan.....YES WE CAN!
Usvajamo, ako nas nece tuziti :D

Ako kod vas :D izgubi, posaljite ga nama :-D Taman, onda mozemo osnovati stranku 'Walter' sa Obamom na celu :-) :lol:
"mi to mozemo"? da i penzioneri razumiju

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 22:30

ma necete valjda uzeti od nekoga vec postojeci slogan :?

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 16/02/2008 22:31

Bea_Trix wrote:ma necete valjda uzeti od nekoga vec postojeci slogan :?

Prilagodimo ga narodnom govoru:

"Moremo mi to"

:D

barby02

Post by barby02 » 16/02/2008 22:32

Parola: " Ne POkreci se sine" :-)

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 22:33

Prpa.ba wrote:

"Moremo mi to"

hahahahahahhahahhahahahahahaha

meremo

mala-i

Post by mala-i » 16/02/2008 22:34

Rulja mulja

ovo nije ozbiljan prijedlog, opucala me dobrila

teAMICA

Post by teAMICA » 16/02/2008 22:34

Prpa.ba wrote:

"Moremo mi to"

oli ti:
"More to "rulja"!

pitt

Post by pitt » 16/02/2008 22:35

zasto ne Now or Never :D:D:D
prevedite po volji :D:D:D

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 22:36

sad il nikad, BA

maki_celo

Post by maki_celo » 16/02/2008 22:40

MLADI I LIJEPI A NE SLIJEPI :-)

[Matrix]

Post by [Matrix] » 16/02/2008 22:42

komi wrote:znajte da sam ja s vama od onih originalnih propalih okupljanja kad nas je bilo samo 14

sada sam malo razmišljao... tada kad nas je bilo 14... san je bio okupiti 500 ljudi

a sada mi 500 ljudi izgleda mala brojka :-?

idemo dalje...

da je samo naći način da pokrenemo nezaposlene i borce :-? :-? :-? :-?

imam osjećaj da su na prosvjedima svi ljudi uposlenici dobrih firmi :D
Pa ja sam borac.ARBiH 102.brigada Izvidjacko-div. ceta br 23.(nikad nas nije bilo vise od 30). vise od tri godine. Vojnu knjizicu sam izgubio nedje na planini Zvijezdi a ionako se izlizala. Nemam dobar posao i nisam primjetio da je Dedo direktor. :)

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 22:46

alica.k wrote:
Prpa.ba wrote:

"Moremo mi to"

hahahahahahhahahhahahahahahaha

meremo
jerbo mi to moremo :D

a, obama - sta sad kazes :D

pitt, meni ono Now or never podsjeca na Elvisa:

"Tomorrow will be too late
it's now or never
my love won't wait."

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 22:46

dedo je bio prejak. i ono sa crvenim kartonom........

pitt

Post by pitt » 16/02/2008 22:47

alica.k wrote:sad il nikad, BA
inspiracija....upravo slusam...... http://de.youtube.com/watch?v=2N-6l2mLNxk

lady midnight

Post by lady midnight » 16/02/2008 22:52

fixer wrote:
mIRCerka wrote:Da ne kucam dva puta
Crvala sam se do veceras...trpila sam i sutila, cisto da se vidi da nije u pitanju par ljudi iz Dosta ili Grozda, cisto da vide da je u pitanju NAROD koji nije zadovoljan.

Gledala sam emisiju. Postovana Dijana, obzirom da se vec DOBRO zna ko sam i sta sam, reci cu vam samo ovo:

NEMATE PRAVO VI POZIVATI NA DIJALOG KAD UOPCE NE POZNAJETE FORMU DIJALOGA, VEC STE SAMO VODILI MONOLOG I U TRENUCIMA KADA JE NEKO POKUSAVAO PRISTOJNO DA ZAVRSI SVOJU RECENICU VI STE POVISIVALI TON.
Trk na Wikipediju pa nadjite definiciju dijaloga. O vrijedjanju necu ni govoriti. Snimali su policajci medju demonstrantima, snimali su i iz zgrade vlade kantona, identifikujte izgrednike i provjerite ko ih je poslao.
Pride, pored silnih vladinih institucija, sramota je da vi trazite da nevladin sektor, kao i POKRET (hajmo opet Wikipedija) radi vas posao. Onda nam ne trebate VI.

Postovana gradonacelnice, ako ste vec angazovali nekoga da cita ovaj i neke druge forume, trebali ste to pametnije iskoristiti.
Mene ne interesuje sto ste iz Fojnice, mene interesuje da li radite svoj posao.
Ako vidite da ima neki problem koji zakonski nije vasa nadleznost, vasa je duznost, i to moralna, da ako ne vec JAVNO PROZOVETE, onda telefonom ispitate zasto NADLEZNI ORGANI ne rade svoj posao. A taj sluzbenik koji prati forum, jer cisto sumnjam da vi imate vremena za to, je mogao ovdje na forumu naci definicije milion problema, isto tako prijedloge nekih rjesenja.

Meni se cini da necete ni vi ni g. Samir odstupiti sa vlasti. Onda se, brate i sestro, PRIHVATITE SVOGA POSLA i prestanite VRIJEDJATI SVOJE GRADJANE.

Svi vi koji ste bili danas na protestu, saljem vam jedan veliki poljubac i zagrljaj, jer JA CIJENIM KAD SE NEKO BORI I ZA MENE!
I jos jedan kiss za danas :D
mirci citavo vrijeme ovo kad smo organizirali sam se pitao gdje si ti? :?
jednostavno su ljudi navikli na tebe i tvoju aktivnost. treba josh prikljuciti mnoge forumashe; lady minerol (nadam se da je dobro napisano, svaki post njen mene frapira ) danas (iako je u americi njena ideja moze povesti na pravi put) jeza u ledja(isto kao i danas) i josh mnogo drugih. :-)
fixeru, tu sam ja :), barem forumski...
ovako... protestima se fizichki ne mogu prikljuchiti, poshto sam daleko.
rado, veoma rado cu vas podrzhati koliko se iz daljine mozhe i na nachin na koji se to iz dijaspore mozhe uraditi.
i da, podrzhavam masovna okupljanja kao signal i kao formu pritiska. bez ovih izlazaka na ulice nikada se ne bi organizovale hitne sjednice vladajucih organa ovim tempom kao sada.
ali da budem iskrena, meni nedostaje neki jasan cilj u svemu ovome.
nedostaje mi jasna linija: SHTA SE TACHNO ZHELI POSTICI? koji su krajnji ciljevi?

jasno je meni shta su uzroci, i shta je povod, ali meni nije jasno a) PROTIV KOGA se ovdje protestuje, b) SHTA SE TRAZHI.

pod a:
protiv neefikasnosti gradskih vlasti?
protiv neefikasnosti vlade kantona?
protiv neefikasnosti vlade federacije?

pod b:
shta se trazhi, osim smjene kantonalnog premijera i gradonachelnice i osim otvaranja ustanove za maloljetnichke delikvente? ovi zahtjevi su okay, ali po meni nisu dovoljni, a i ne pogadjaju srzh problema.
kad se radi o zakonu o prevenciji i sprechavanju maloljetnichke delikvencije, onda je krivac vijece ministara, koje dotichni zakon drzhi u ladici jer ne mozhe naci nacionalno "podobne" struchnjake za oformljenje komisije.
i da li su protesti zaista iskljuchivo vezani za sigurnosu situaciju u gradovima, ili se misli preci na druge teme? koje?

dalje, govorimo li ovdje samo o sarajevu ili i o drugim gradovima?
za mnoge nesarajlije, iako se slazhu sa protestima i podrzhavaju ih, ovo izgleda kao da se sarajlije po starom dobrom obichaju opet brinu -- samo za sebe. shto je shteta, jer su problemi zbog kojih bi se trebalo dici na noge prisutni i u drugim gradovima.
mozhda bi bilo pametno da se razmisli o jednoj zajednichkoj akciji diljem BiH, tj. da se utvrdi jedan datum, i koordinira izlazak na ulicu u razlichitim gradovima.

ali prije svega: za to je potrebna koncepcija. za to se mora znati shta se ustvari trazhi.
ovi protesti dosada nemaju nikakve koncepcije. jedino shto su postigli, i shto je dobro, jeste da se pokazalo da ipak postoji spremnost da se neshto pokrene. ali na tome se ne smije stati.
ja mislim da je hitno potrebno da se porazgovara o toj koncepciji i o sadrzhajima i o tome na koji nachin bi se ciljevi mogli ostvariti. ako se nechemu protivimo, moramo biti u stanju reci KAKVU ALTERNATIVU ZHELIMO. nazhalost, koliko ja vidim, ovdje su svi vishe zaokupljeni razmishljanjem o FORMI protesta, nego o SADRZHAJU (svaki pokushaj da se o ovome porazgovara je ignoriran). nishta protiv toga, vazhna je i forma, dabome, i masovno prisustvo, ali fokus ne smije ostati na tome. inache --- inache ce ovo ostati na shetnjama kroz sarajevo, a svaki dalji pokushaj organizovanja bilo chega nece se shvatiti ozbiljno.
eto, to bi bili neki moji savjeti... a ako je iko voljan porzgovarati o ovome, bujrum.

i nije minerol, al nema veze :D

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 22:54

pitt wrote:
alica.k wrote:sad il nikad, BA
inspiracija....upravo slusam...... http://de.youtube.com/watch?v=2N-6l2mLNxk
you inspire me, dude :D

meni samo neka sentimentala pada na pamet :D

..you raise me up to more then I can be...

no ova pjesma ima neko posebno znacenje za mene.

sad ili nikad je super.

eto, ne pokradosmo obamu :D

pitt

Post by pitt » 16/02/2008 22:58

evo onda trixie jos malo sentis inspiracije :D:D

Its a new dawn
Its a new day
Its a new life
For me
And Im feeling good

Locked