SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Bulk3

Post by Bulk3 » 16/02/2008 21:06

Od vasih protesta nis..
Na televiziji bilo samo da su bili neki mali protesti...
TREBA NAPRAVITI PROTESTE KAO U SRIJEDU
Jedino se onako moze skrenuti paznja...
Treba na svim stranicama i forumima otvorit temu i sazvat raju....
Po gradu dijeliti letke....
Obavijestit preko radija da se odrzava protest...
Sve nevladine organizacije pozvat-.....
Udruzenja studenata,penzionera......
itd...
treba ponovo da se odrze protesti ispred nekih od glavnih zgrada KS
Dajte da se organizujem da bude minimalno 10 000 ljudi. Nek gadaju zgradu jajima,paradajzom,kamenjem cime god im je cejf. Pun nam je k.... svega. Pdv,boljonja,korupcija,nezaposlenost...itd 10000 problema a sve kriva VLAST

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 21:08

Bea_Trix wrote:a zasto du se grozd i DOSTA ogradili od protesta potpuno?

mislim, nije zgorega imati podrsku organizacija koje imaju malo vise iskustava sa organiziranjem protesta...
Nisu se ogradili, samo oni ne zele smositi odgovornost za njih. bili su ispred katedrale.
ja mislim da bi trebalo pozvati svih ovih 20 organizacija da uzmu ucesca u organizaciji, zajedno smo jaci!
Btw. Milim da DOSTA i GROZD nisu bas iskusni po ovom pitanju. Ne kad su veliki brojevi ljudi u opciji

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 21:08

ne daju vise prici zgradi vlade...

suncica24

Post by suncica24 » 16/02/2008 21:12

Bulk3 wrote:Od vasih protesta nis..
itd...
Dajte da se organizujem da bude minimalno 10 000 ljudi. Nek gadaju zgradu jajima,paradajzom,kamenjem cime god im je cejf. Pun nam je k.... svega. Pdv,boljonja,korupcija,nezaposlenost...itd 10000 problema a sve kriva VLAST
Ja ne podrzavam kamenje. Ni jaja bez cilja i smisla (jedno je jaje na zgradi, ciju obnovu placamo svi mi, drugo je na osobi koja se uvalila u tu zgradu, i nece da popusti). Kad bolje razmislim, ne podrzavam ni jaja, jer mi smo takva rulja da ni to ne znamo koristiti kao "napredan" svijet! :roll:

Ovo danas je bilo produktivnije od 100 nereda. I smijem se kladiti da ce slijedeci put biti tri puta vise ljudi.
slazem se da treba pozvati sviju, i na tome i radimo!
A ti bujrum, kamenuj kuci, ako tamo ista postignes... javi :D

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 21:19

ponovo kazem, VANDALIZAM TREBA DA NAM BUDE ZADNJA OPCIJA. kad se nekad skupi 50 000 dusha i oni opet nista ne urade... to je mozda ono....znas. al dje si ti vidio da 3000 ljudi moze kakav nered napravit a da ne ispasta za to. pa vidi sta nam uradise zbog toga, isklevetase nas koliko su god mogli a mi nemamo cime da se branimo.

manite se ljudi vandalizma. za sad, barem.

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 21:22

suncica24 wrote:

mislim, nije zgorega imati podrsku organizacija koje imaju malo vise iskustava sa organiziranjem protesta...
Nisu se ogradili, samo oni ne zele smositi odgovornost za njih. bili su ispred katedrale.
ja mislim da bi trebalo pozvati svih ovih 20 organizacija da uzmu ucesca u organizaciji, zajedno smo jaci!
Btw. Milim da DOSTA i GROZD nisu bas iskusni po ovom pitanju. Ne kad su veliki brojevi ljudi u opciji
povezite se, lakse je imati iza sebe nevladine organizacije i institucije. lakse je zbog sitnih finansija, zbog skupljanja ljudi, i odrzavanja protesta na civiliziranom nivou - sto je najvaznije.

sretno.

Bulk3

Post by Bulk3 » 16/02/2008 21:24

suncica24 wrote:
itd...
Ja ne podrzavam kamenje. Ni jaja bez cilja i smisla (jedno je jaje na zgradi, ciju obnovu placamo svi mi, drugo je na osobi koja se uvalila u tu zgradu, i nece da popusti). Kad bolje razmislim, ne podrzavam ni jaja, jer mi smo takva rulja da ni to ne znamo koristiti kao "napredan" svijet! :roll:

Ovo danas je bilo produktivnije od 100 nereda. I smijem se kladiti da ce slijedeci put biti tri puta vise ljudi.
Hahhahahahha
Jesi li svijesna da za ovo danas nije culo pola sarajeva.
Da se niko od vlasti nije oglasio na danasnje proteste.
Smijeno pravo.
U srijedu se odma sastali svi da razmatraju,da donose zakone.
Poljoprivrednici 2 godine vrsili prosteste nis,mogli su jos 2 boli njih briga.
A i da je bila steta u srijedu od 100 000 hiljada(a nije). Sta je to za kanton Sarajevo kad potrose na toalet papir 500 000 km. Jos 5 onakvih protesta i nece imati cime guzicu brisat.......

mala-i

Post by mala-i » 16/02/2008 21:28

Bea_Trix wrote:
suncica24 wrote:

povezite se, lakse je imati iza sebe nevladine organizacije i institucije. lakse je zbog sitnih finansija, zbog skupljanja ljudi, i odrzavanja protesta na civiliziranom nivou - sto je najvaznije.

sretno.
Ja potpisujem.

Black swan

Post by Black swan » 16/02/2008 21:37

znajte da sam ja s vama od onih originalnih propalih okupljanja kad nas je bilo samo 14

sada sam malo razmišljao... tada kad nas je bilo 14... san je bio okupiti 500 ljudi

a sada mi 500 ljudi izgleda mala brojka :-?

idemo dalje...

da je samo naći način da pokrenemo nezaposlene i borce :-? :-? :-? :-?

imam osjećaj da su na prosvjedima svi ljudi uposlenici dobrih firmi :D

fixer

Post by fixer » 16/02/2008 21:38

mala-i wrote:
Bea_Trix wrote:
suncica24 wrote: Nisu se ogradili, samo oni ne zele smositi odgovornost za njih. bili su ispred katedrale.

sretno.
Ja potpisujem.
e sad je pitanje koja organizacija ima iskrene namjere? ako podrzimo jednu organizaciju a na vidjelo izadje da su necije sluge ode nam ugled ako ga tad budemo imali. zato mislim da trebamo pozivat da budu prisutni al da ne organiziraju. barem ne dok ih ne upoznamo kako treba

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 21:40

ma, treba im vako rec, i njim ai medijima
pozivamo vas KAO GRADJANE SARAJEVA bez obzira iz koje ste organizacije da dodjete na proteste.

jednostavno, ako budemo isli u ove vode, svasta moze bit. zato se drzati dalje od toga.

fixer

Post by fixer » 16/02/2008 21:42

alica.k wrote:ma, treba im vako rec, i njim ai medijima
pozivamo vas KAO GRADJANE SARAJEVA bez obzira iz koje ste organizacije da dodjete na proteste.

jednostavno, ako budemo isli u ove vode, svasta moze bit. zato se drzati dalje od toga.
alica
pametno
idemo ih zvati kao gradjane sarajeva jer upravo tako i mi izlazimo.a nadam se da ce biti uskoro kao gradjani bih :-)

Black swan

Post by Black swan » 16/02/2008 21:44

treba igrati pametno
imamo 7 dana

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 16/02/2008 21:44

A da pozovemo i gradjane iz cijele BiH,jer je ovo sve vise i vise proslo okvire kantona ????????

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 21:46

fixer wrote:

alica
pametno
idemo ih zvati kao gradjane sarajeva jer upravo tako i mi izlazimo.a nadam se da ce biti uskoro kao gradjani bih :-)
meni je ovo najveca nada.
ja od pocetka govorim, zovite ljude iz CCa. jer meni prijatelj od tamo kaze htjeli oni doc onu prvu subotu, al nisu se osjecali pozvanim jer su iz rs-a i niko ih nije zvao.

treba se obratiti rs-u putem njihovih medija i reci im da ne dopuste da nas politicari i dalje razdvajaju, jer im samo cinimo uslugu svojom pasivnoscu. hoce nesto da mi bude kad pocnu FEDERALCI pricat protiv RSOVACA. SVI MI ZIVIMO U BOSNI I HERCEGOVINI, TAKVOJ KAKVA JESTE...a politicari, i "njihovi"i "nasi" su u talu.

treba zvat mostarce, treba zvat iz pocitelja i stoca ljude, zenicani i tuzlaci bi bili velika podrska. biscani.

manite se organizacija. nama trebaju GRADJANI!
Last edited by alica.k on 16/02/2008 21:48, edited 1 time in total.

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 21:47

koje vode? pa neko mora biti organizator, ako ikada dodje do bilo kakvih problema, neko MORA preuzeti odgovornost.

pa nije hipi pokret.

maki_celo

Post by maki_celo » 16/02/2008 21:49

komi wrote:znajte da sam ja s vama od onih originalnih propalih okupljanja kad nas je bilo samo 14

da je samo naći način da pokrenemo nezaposlene i borce :-? :-? :-? :-?

imam osjećaj da su na prosvjedima svi ljudi uposlenici dobrih firmi :D

ima i nas demobilisanih a nezaposlenih,samo smo izvarani pa vise nikome zivom ne vjerujemo

mozda sam iznimka, ja vjerujem u ovo i od sinoc sam tek ukljucio motore.nekad sam bio i predsjednik omladine jedne stranke.pa kad sam im skresao u brk sta su sve obecali a nista nisu ucinili,ne samo da sam izbacen iz te stranke vec sam i bez posla ostao jer nisam politicki podoban ni za poslodavca inace istaknutog politicara.otac sam dvoje djece,nezaposlen,demobilisan borac, u borbi za bolje sutra moje djece,nase djece.
nezaposlenost,jos jedan razlog porasta kriminala.jos nisam dostigao tu titulu kriminalca a ako se ovako nastavi ovaj nepotizam i neodgovornost politicara ,mnogi od nas cemo dobiti tu titulu,titulu koju cemo i zasluziti jer nemamo sredstava da prehranimo porodice a kamo li da skolujemo djecu koja ce poucena iskustvom oceva kriminalaca da nastavljaju tradiciju i sami ce postajati kriminalci.
zbog toga stajem uz WALTER i dok god postoji nada da se moze nesto postici tu sam

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 21:49

Bea_Trix wrote:

koje vode? pa neko mora biti organizator, ako ikada dodje do bilo kakvih problema, neko MORA preuzeti odgovornost.

pa nije hipi pokret.
bea, ako budemo se mi talili sa organizacijama, isto smo klinca. pitanje vremena je kad ce nesto o jednoj od tih organizacija isplivat a onda smo donji...izgubili smo.

toliko o tome. ja sam rekla svoje misljenje.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 16/02/2008 21:50

Mislim da je bolje da sve ostane na varijanti skup individualaca,skup samosvjesnih jedinki :D

Ako bilo ko, nedaj Boze,napravi nesto sto nije u skladu sa nasim pokretom(ili sta je ovo vec :D )nek' samo odgovara za svoje postupke.

teAMICA

Post by teAMICA » 16/02/2008 21:51

da imamo 7 dana, ali nemojte da sve opet ostavimo za petak. Ja sam za to da se napiše neki letak (sto kraće) koji ćemo već od npr. srijede početi dijeliti i hoćemo li se dogovarati za bilboard?

luciferino

Post by luciferino » 16/02/2008 21:52

Bulk3 wrote:
suncica24 wrote:
itd...

Hahhahahahha
Jesi li svijesna da za ovo danas nije culo pola sarajeva.
Da se niko od vlasti nije oglasio na danasnje proteste.
Smijeno pravo.
U srijedu se odma sastali svi da razmatraju,da donose zakone.
Poljoprivrednici 2 godine vrsili prosteste nis,mogli su jos 2 boli njih briga.
A i da je bila steta u srijedu od 100 000 hiljada(a nije). Sta je to za kanton Sarajevo kad potrose na toalet papir 500 000 km. Jos 5 onakvih protesta i nece imati cime guzicu brisat.......
Jesu se sastali, ali su isto tako i vrlo lukavo iskoristili djecu koja su gađala i prozvali svu raju RULJOM. Ti gađaj, nema frke, samo ćeš i ti i SVI koji gađaju biti uslikani, a slike predate policiji. Inače, jel' ti poznat izraz medvjeđa usluga?

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

Post by mIRCerka » 16/02/2008 21:53

Da ne kucam dva puta
Crvala sam se do veceras...trpila sam i sutila, cisto da se vidi da nije u pitanju par ljudi iz Dosta ili Grozda, cisto da vide da je u pitanju NAROD koji nije zadovoljan.

Gledala sam emisiju. Postovana Dijana, obzirom da se vec DOBRO zna ko sam i sta sam, reci cu vam samo ovo:

NEMATE PRAVO VI POZIVATI NA DIJALOG KAD UOPCE NE POZNAJETE FORMU DIJALOGA, VEC STE SAMO VODILI MONOLOG I U TRENUCIMA KADA JE NEKO POKUSAVAO PRISTOJNO DA ZAVRSI SVOJU RECENICU VI STE POVISIVALI TON.
Trk na Wikipediju pa nadjite definiciju dijaloga. O vrijedjanju necu ni govoriti. Snimali su policajci medju demonstrantima, snimali su i iz zgrade vlade kantona, identifikujte izgrednike i provjerite ko ih je poslao.
Pride, pored silnih vladinih institucija, sramota je da vi trazite da nevladin sektor, kao i POKRET (hajmo opet Wikipedija) radi vas posao. Onda nam ne trebate VI.

Postovana gradonacelnice, ako ste vec angazovali nekoga da cita ovaj i neke druge forume, trebali ste to pametnije iskoristiti.
Mene ne interesuje sto ste iz Fojnice, mene interesuje da li radite svoj posao.
Ako vidite da ima neki problem koji zakonski nije vasa nadleznost, vasa je duznost, i to moralna, da ako ne vec JAVNO PROZOVETE, onda telefonom ispitate zasto NADLEZNI ORGANI ne rade svoj posao. A taj sluzbenik koji prati forum, jer cisto sumnjam da vi imate vremena za to, je mogao ovdje na forumu naci definicije milion problema, isto tako prijedloge nekih rjesenja.

Meni se cini da necete ni vi ni g. Samir odstupiti sa vlasti. Onda se, brate i sestro, PRIHVATITE SVOGA POSLA i prestanite VRIJEDJATI SVOJE GRADJANE.

Svi vi koji ste bili danas na protestu, saljem vam jedan veliki poljubac i zagrljaj, jer JA CIJENIM KAD SE NEKO BORI I ZA MENE!
I jos jedan kiss za danas :D

alica.k

Post by alica.k » 16/02/2008 21:54

teAMICA wrote:da imamo 7 dana, ali nemojte da sve opet ostavimo za petak. Ja sam za to da se napiše neki letak (sto kraće) koji ćemo već od npr. srijede početi dijeliti i hoćemo li se dogovarati za bilboard?
ma koje srijede? OD SUTRA. da se to napisat u par recenica al da je efikasno, a bilo bi fakat fino kad bismo recimo imali nekoga ko se razumije u marketing i kako da privuce raju - krajnji produkt bolja BiH

i neko je reko, ljubicasta boja da predstavlja proteste? i neki znak?

billboard bih inace podrzala al ovdje nisam ni za to, jer ce ljudi rec vidi imaju para a hoce nesto...

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 16/02/2008 21:55

alica.k wrote:
Bea_Trix wrote:

pa nije hipi pokret.
bea, ako budemo se mi talili sa organizacijama, isto smo klinca. pitanje vremena je kad ce nesto o jednoj od tih organizacija isplivat a onda smo donji...izgubili smo.

toliko o tome. ja sam rekla svoje misljenje.
ma dobro, ja i dalje mislim da ako se, recimo, neka organizacija bavi lupam - pravima djece, ekologijom da moze imati neke zadnje namjere.

isto tako - vidjela sam u onom potpisu 20 orgnizacija da stoji i PEN centar BiH. to su ljudi koji znaju govoriti, pisati, cija rijec nesto vrijedi, ne da ne vrijedi rijec drugih gradjana - ali povuci cete neke sire krugove.

ne sa svima - ali se lijepo moze probrati. ne da budu organizatori, nego da podrzavaju ili budu su - organizatori ili sponzori, kontas?

to je zrelo i ozbiljno, i zahtjeva samo tel poziv i ljubaznu rijec.
cisto ono, da ne bi bilo nesto izmedju "desavanja naroda" i " organiziranih protesta". jer to bas i nije nesto definirano.

naravno, ovo je samo moje misljenje - ali tako biste privukli i one javne licnosti za koje se pitamo sto ih nema.

Area_51

#50 Re: SUBOTA, 23.2. u 13h, ISPRED KATEDRALE

Post by Area_51 » 16/02/2008 22:03

suncica24 wrote:IDEMO DALJE! :-D
Suncince molim bez HDZ izbornih slogana, smisli nesto bolje mozes ti to, vjerujem. :-D

Osobno nisam nisposto za pozivanje i ukljucivanje tih organizacija, jer sam imao priliku sjediti sa pojedinim koje smaram dobrim prijateljima, a koji pod dirigentskom palicom Fadila Sere, direktora neke nevladine organizacije, koja podsjeca na neko voce, pravi stranku gdje je Danis Tanovic samo brand koji misle iskoristiti za pocetni kapital. Tu su s njima i DOSTA i ova druga grupacija, sto je Danis sam potvrdio. Ne bih nikako da im pravimo politicku promociju, niti bilo sta, jer se radi o apstrakciji, a za mene licno i sminkerskoj prici. Jedan od njih, rece mi da je cilj da se u SDP oslabi na lokalnim izborima, kako bi se Zlatko smijenio radi loseg rezultata. Ocito se radi o nekim licnim antagonizmima, tako da nam nije mjesto s njima, ovo je gradjansko okupljanje.
sijedi wrote: danas, na protestu pored sere je bio i onaj omer tufo sto je branio bima iz grasa,sjecate se. ovo mi govori da taj grozd,sero a bogami tufo vise lice na trojanske atove.ovo citirano mi je jako istinito,jako vjerovatno
Doticni je bio zapisnicar na sastanku inicijativnog odbora stranke Fadila Sere, sa Danisom kao isturenim igracem, tako da je to jasna stvar. Tako da licno necu vise ucestvovati ako se pozovu te organizacije, jer znam da Sero to radi iz licne frustracije, po varijanti ako nije sve po mome, razvalicu te. Nemojete da ova nasa divna aktivnost dobije politicke konotacije, te da nas se iskoristi kao inicijalne mase za bilo cije stranke. Meni Sero osobno nije osnov iza kojeg bi stao.
Last edited by Area_51 on 16/02/2008 22:14, edited 2 times in total.

Locked