SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
AANNAA
Posts: 24
Joined: 28/01/2008 00:00

#501

Post by AANNAA »

I da, dolazim u srijedu, naravno... i javila sam ljudima, pa valjda ce se doci... A sto se tice skola, vjerojatno ce doci KSC i Bosnjacka... A mozda i drugi, ako se bude apelovalo na njih...
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#502

Post by Simply_Red »

AANNAA wrote:
valterbranisarajevo wrote:Moj Denis je zaslužio život

Gospođa Ana, majka ubijenog učenika Katoličkog školskog centra "Sv. Josip" u Sarajevu, uputila je zajedno sa svojom obitelji otvoreno pismo pod naslovom: Moj Denis je zaslužio život. Pismo prenosimo u cijelosti: "Iako sam u šoku zbog ove najteže tragedije koja se mogla dogoditi meni, mojoj obitelji, rodbini, prijateljima i svima koji su voljeli i poznavali moje dijete, s tugom u srcu i bolju u grudima, želim vjerovati da ovo neće ostati samo jedna tužna i tragična vijest na stranicama crnih kronika. Vjerujem da će odgovorni ljudi, odgovorne institucije, učiniti ono što su već davno bili dužni učiniti.
Gospodin Safet Kešo, ministar znanosti i obrazovanja Kantona Sarajevo, izjavio je: 'Na žalost, na sastanku na kojem je bila tema maloljetnička delikvencija, konstatirali smo da Tužilaštvo i sudovi ne rade svoj posao'. Prema njegovim riječima, sudovi se često pozivaju na konvencije o dječjim pravima.
ZAR I MOJE DIJETE NIJE IMALO DJEČJA PRAVA? Zar nije imao pravo na život? Zar se ta ista prava oduzimaju mom dragom Denisu, nevinom mom dječaku, a dopuštaju ubojicama koji se kao 'maloljetni zlikovci i delikventi' slobodno šetaju gradom, uz mogućnost da i dalje ponavljaju svoja nedjela i izjavljuju - 'ne možete mi ništa!'? Zar tu postoji autoritet države i prava? Zar tu postoji ikakav odgoj obitelji i škole?
STOGA, APELIRAM NA POLITIČKI VRH BOSNE I HERCEGOVINE, SVE ORGANE I INSTITUCIJE, od obrazovnih, sigurnosnih i pravosudnih, da učine sve kako bi počinetelje ovog gnusnog zločina sankcionarali i kaznili na način koji zaslužuju.
Apeliram i na međunarodnu zajednicu, OHR-u odnosno Visokom predstavniku u svoje ime i u ime svih majki, građana, djece koja imaju pravo živjeti slobodno i kretati se slobodno našim gradom", stoji u izjavi majke ubijenog Denisa Mrnjavca. (kta)



Preneseno sa Bljesak.info
:( :( :( Koliko tuge u ovim rijecima, i jos njene slike... Zena je opet koliko-toliko prisebna...
ja je zbog ovog veoma postujem, jer se nije slomila pred tolikim gubitkom. Mogla je jednostavno reci da je briga za sve nas, kad je ona izgubila sina. Ali nije, jer zna da njena rijec ima puno uticaja, i izgubila je sina, ali pokusava da pomogne narodu, da jos necija majka ne izgubi sina. Svaka vam cast gospodjo Ana
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#503

Post by Truba »

samo da kažem

sljedece kolone treba voditi neko ko se razumije u politički sistem PiH

još uvijek ne mogu doći sebi od gluposti pred predsjedništvom :roll:
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#504

Post by barby02 »

Bojim se da se poslije jos jednog,dva protesta ne desi (po skolama,fakultetima) zabrana, tipa "ne preporucuje se odlazak na proteste" ili "zabranjuje se. . " ipak ovo nisu ucenicki protesti, pa cemo valjda uspjeti. . .
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#505

Post by uvjek dobar gost »

Ostavke !!!!

Kantonalni premijer, naravno sve skupa sa vladom kantona koja je sama sebi svrha, vrla gradonačelnica koja je na službenom putu u Dubaiju, sve skupa sa predsjedavajućim skupštine kantona...

Konkretizujmo peticiju i pokažimo im da se ne šalimo više, da dosta nam je njihovog nerada.... sad su se sjetili da izvedu policiju na ulice... gdje su bili prije... dosta mi je njihovih obećanja... šuplje njihove...

Dešavanja u subotu samo potvrđuju njihovu nesposobnost...

Gospodo.. razgulite i dajte priliku mlađem svijetu da radi ono što vi ne znate...

Protesti pred katedralom i šetnja..... Sarajevo se počelo buditi..... ili?
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#506

Post by jaca78 »

mislim da je bolje zadrzati se na jednom mjestu. tokom setnje ljudi se rasprshe. vidjeli smo i u subotu koliko je otislo od katedrale a koliko je bilo poslije setnje
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#507

Post by accent »

Baby Jane wrote:
amrica wrote:
Baby Jane wrote: :roll: :roll: :roll: u svijetu ljudi danima spavaju na ulici, prave blokade, traze promjene, a kod nas se mogu promjene traziti samo vikendom :roll: :roll: jaki smo, nema sta...
ja ne mogu uzeti slobodan dan kad hocu, sve zavisi od kolicine posla, ima dana kad landaram po netu, tad bih mogla izaci, ali ima dana kad nosim posao kuci, nikad se ne zna, i nisam jedina. Takodjer, ima ljudi kojima su direktori (gazde) naopaki, mogu dobiti otkaz umjesto slobodnog dana.
mislim da je otkaz mala cijena za platiti ako ce se postici nesto....otkaz Vs ljudski zivot ?? hmmm.....teska odluka :roll: u tome je problem...svako ce okrenuti glavu, jer se ne desava u njihovoj basti..a kad dodje do njihove baste,eh onda kuku lele...

first, i didnt speak out when they came for one life
then i didnt speak out when they took another
then they came for me, and i had noone to speak out for me....
***************************************************
vecu glupost u zivotu nisam cuo, garant si na kazanu kod mame i tate
nejse idemo dalje
meni nije jesno sto smo isli do predsednistva (neznam kakve veze ima predsednistvo sa zakonima ali et hajd neka bude)
bolje bi bilo da samo izvizdali kanton, kantonalni sud, policiju ili cak da smo otisli pred zatvor i tamo pozivali na linc, da nas mali debili cuju, ali bilo porslo i ostavlo je traga uglavnom cilj je postignut pokrenula se je neka akcija, ali mislim da kada se prasina slegne da cemo svi zaboraviti na denisa i krenuti dalje sa nasim zivotima
trebalo bi aktivno pratit sudjenje i ako sud donese neku sramotnu odluku opet oraganizirati proteste i otici sud gadjati jajima (ciscenje placamo mi naravno), i takodje pratiti gdje ce te balavce zatvoriti. istina je da nema mjesta u zatvoru i da osudjenici setaju gradom
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#508

Post by uvjek dobar gost »

U srijedu su stacionarne demonstracije pred institucijom kantona Sarajevo..

Ostavke moralne, ostavke zbog ne rada, ostavke...

jel sve pokazuje da su njima fotelje najbitnije... ebe im se za sviju nas
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#509

Post by accent »

samo bi jos voli vidjeti hoce li biti protesta (i ako bude u koliko naroda ce se okupiti) kada dodju racuni za plin i kada jos skoce cijene
User avatar
CAKAL
Posts: 85
Joined: 29/06/2007 20:06
Location: SARAJEVO

#510

Post by CAKAL »

POŠTO SAM DOZNAO DA ČE BITI ORGANIZOVANE DEMONSTRACIJE U SRJEDU PET DO 12 NA SKENDERIJI NE TREBA SAMO TRAŽITI OSTAVKE VEČ I ODGOVORNOST JER ZAŠTO SU SE PRIHVATILI VLASTI KAD SU NESPOSOBNI I NEKA ZA TO ODGOVARAJU.

JEDINA SOLUCIJA JE REVOLUCIJA.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#511

Post by mIRCerka »

Srijeda je 7 dana od ubistva Denisa. Zato ne raspravljajte ZASTO SRIJEDA.
Vec probajte ukalkulisati u raspored.
Stolac92
Posts: 598
Joined: 16/11/2005 15:38

#512

Post by Stolac92 »

Samo par riječi...

Što se tiče vođenja kolone u subotu i incidenta pred Predsjeništvom... kolonu niko nije vodio osim učenika KŠC-a, a incindente su izazvali oni koji su došli spremni i organizovani da prouzrokuje probleme i preusmjere protest u drugom pravcu. Lično mi je pored glave proletio kamen dok sam pokušavao smiriti masu.

U srijedu će doću učenici KŠC kao i mnogi drugi. Studentski Parlament će pozvati studente i profesore, urgira se ne GRAS da obustavi saobraćaj. sutra je konferencija za štampu GROZDA na kojoj će zajedno više udruženja, lično ću biit prisutan, pozvati na protest u srijedu pet do 12. BHF će najvjerovatnije pozvati svoje članove. Pozivaju se Manijaci i Horde ZLA, kao i mnogi drugi. Izaći će se sa konkretnim zahtjevima (pored zahtjeva za ostavke) i protest će se nastaviti prema Federalnoj vladi. Vjerujte da neće biti kao do sada, osim ako vi svi budete kao što ste bili do sada.
vektor68
Posts: 156
Joined: 01/08/2002 00:00

#513

Post by vektor68 »

Citam prvi post , pa onda dalje i pitam se jel okupljanje bilo spontano ili ga je "dosta" organiziro ?? Ako se je nakacio na tuznu povorku to je sramno.

a ovo za aktviste pokreta dosta
U ime koga je i za koji cilj lupanje po predcjednistvu ?? Poruka bi imala vecu snagu -recimo da su se slike politicara ,kojih nam je pun qu...(fer), polozile na asfalt i gadjale jajima (ako njih vec nema in live ) ili na neki drugi nacin iskazali bijes zbog stanja u drzavi. Time bi iskazali postovanje prema drzavi ,a puna su Vam ili nam usta Bosne , dajte se legitimirajte na neki nacin ko bosanci i hercegovci , recimo uzmite zastavu u ruke (sad nebitno jel samo plavo zutu ili sve tri), obicnom promatracu do sada ste izgledali najblaze receno neozbiljno ( ovo imam pravo reci jer sam i ja jednom bio prisutan) .

PS: mislim da ova tema nije za ove price zato od mene isprika a vi otvorite novu temu , pa da nesta konstruktivno prozborimo
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#514

Post by skojotovski »

zna li neko u koliko sati kantonalni majmuni u srijedu imaju sjednicu???
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#515

Post by obuca »

je li to opet nastupamo na ulici? srijeda? hocemo li opet javljati medijima?
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#516

Post by skojotovski »

naravno! srijeda ili subota, treba samo utvrditi. ne smijemo stati!
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#517

Post by homo_sapiens »

Da, izađimo svi u srijedu i tražimo smjene!

Smjena gradske Uprave, Vlade, Gradonačelnice, ne predstavlja samo personalne izmjene, već sistemske . . .
Mijenjajmo komplentnu garnituru gradskog i kantonalnog rukovodtsva, jer do danas nisu pokazali niti opravdali ukazano im povjerenje svih nas, bez obzira na političko opredjeljenje.
Jesu li potrebna ubistva da bi se animirala kantonalna i gradska uprava, da bi se tek nakon toga pokrenula policija? Sramota.
Jesmo li zaboravili gradsku zaobilaznicu, zapadni prilaz gradu . . . Izgradnje mnogih poslovnih objekata u centru grada pod sumnjivim okolnostima, gradski saobraćajni prijevoz i kante u kojima se vozimo, pored milionskog budžeta . . .
Na taj način bismo i prekinuli i nebulozne ideje o maltretiranju tek progledale djece u vrtićima

Ne mogu se sad sjetiti više, nek' me neko dopuni

Moramo s razumijevanjem prihvatiti činjenicu da neki od nas objektivno ne mogu prisustvovati protestu, ali, mnogo je više onih koji mogu i koji moraju doći, jer se radi o višim interesima i za društvo i pojedinca
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#518

Post by ladyblue18 »

Obuco javit obavezno medijima!
meni je krivo sto necu moc prisustvovat u ta doba imam ispite :x :x
Al mislim da ce bit dosta raje
Cula sam da ce poslat pozive svim skolama srednjim...al sada da li ce doci to ej drugo pitanje :roll:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#519

Post by skojotovski »

problem je sto je radni dan :roll:
treba pokusati doznati u koliko sati zasijedaju kantonalni majmuni i okupiti se ispred zgrade kantonalne vlade/skupstine.
User avatar
CAKAL
Posts: 85
Joined: 29/06/2007 20:06
Location: SARAJEVO

#520

Post by CAKAL »

NE TREBA STATI SAMO NAPRJED I JOŠ ŽEŠČE PA ČE REZULTATI SAMI PO SEBI DOČI APSOLUTNA PODRŠKA GRAĐANA SARAJEVA
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#521

Post by pets »

Jel gradonačelnici služba u Sarajevu ili Dubaiju????????????Jel se tamo dešava nešto bitnije za naš grad? SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#522

Post by obuca »

skojotovski wrote:naravno! srijeda ili subota, treba samo utvrditi. ne smijemo stati!
iako bi srijeda bila super mislim da je bolje opet u subotu bas iz razloga sto mnogi nece moci izaci s posla. dajte da se opet organizujemo i izademo u subotu. sve isto neka bude SAMO NEKA NAS BUDE JOS VISE. i naravno medijima opet slati :faraon1:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#523

Post by skojotovski »

mislim da bi trebali otvoriti novu temu, glede novog okupljanja?
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#524

Post by anakadabra »

obuca wrote:je li to opet nastupamo na ulici?
:D

@obuca: Svaka ti čast za printanje onih slika i letaka! :thumbup:

Inače i ja sam tu naravno ako treba nešto pripomoć i to rado. Sviđaju mi se ovi naši nastupi pravo Image
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#525

Post by obuca »

anakadabra wrote:
obuca wrote:je li to opet nastupamo na ulici?
:D

@obuca: Svaka ti čast za printanje onih slika i letaka! :thumbup:

Inače i ja sam tu naravno ako treba nešto pripomoć i to rado. Sviđaju mi se ovi naši nastupi pravo Image
:D abrakadabraka to je bio najlaksi dio posla. ovaj put printamo vise
Locked