SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

rimac

Post by rimac » 08/02/2008 12:53

ja šaljem ovo obavještenje - poslao sam na barem 500 email adresa dosad...

SUBOTA, 09.02.2008., 13.00h, ISPRED KATEDRALE.

Spontano okupljanje gradjana - Protest zbog ubistva Denisa Mrnjavca i ugrozene sigurnosti gradjana Sarajeva!

(inicijativa sa sa-X FORUMA)

ŠIRI DALJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Denis Mrnjavac nije više sa nama, otišao je pred našim očima ,a da uradili nismo ništa, nismo pokušali spasiti ga... u tramvaju je napadnut i tri monstruma su mu oduzela život, ubili su ga bez jasnog razloga, bez povoda, nisu se poznavali, nikad prije toga nisu ni sreli se , a bio im je potreban samo bilo kakav povod da dokažu svoju muškost... svoju snagu... ili šta već. Učinili su to u sred prepunog tramvaja, hladnokrvno i okrutno.

Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.

Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.

„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.

U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.

Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.

Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Katedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.

monsisi

Post by monsisi » 08/02/2008 12:57

ja sam stavila na dva foruma, lijepit cu po gradu... a vi dalje preko radija i TV ako je moguce sirite...

bjelica

Post by bjelica » 08/02/2008 13:00

karanana wrote:Acips zove u 12 ispred vjecne vatre, vi u 13 ispred katedrale.....ima li sta da je jedan zajednicki okup ili ce svaki forumcic i organizacijica organizovati svoje okupljanje od po 20 ljudi
Provjerila sam, ACIPS se slozio da se trebamo svi okupiti na jednom mjestu, tako da stoji - ispred Katedrale u 13:00 h.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 08/02/2008 13:04

bjelica wrote:
karanana wrote:Acips zove u 12 ispred vjecne vatre, vi u 13 ispred katedrale.....ima li sta da je jedan zajednicki okup ili ce svaki forumcic i organizacijica organizovati svoje okupljanje od po 20 ljudi
Provjerila sam, ACIPS se slozio da se trebamo svi okupiti na jednom mjestu, tako da stoji - ispred Katedrale u 13:00 h.
Super !!!!

P.S

Samo nemojte se razocarati ako dođe pedesetak ljudi....

EliasVeskot

Post by EliasVeskot » 08/02/2008 13:33

mene su vec nalijepili da je ovo medijski linc, pogotovo sto su objavljene fotografije.
ALi,
treba ako nista pokazati toj neobrazovanoj bagri da im mama i tata ne mogu kupiti sve i da ce jednom odgovarati za svoje postupke. Dosta je vise tolerisanja, nisu oni djeca.
Kad se sjetim gdje sam bila i sta sam radila sa 17 i KOLIKO sam bila samosvjesna.

b.boja

Post by b.boja » 08/02/2008 13:38

uvjek dobar gost wrote:
bjelica wrote:
Super !!!!

P.S

iako nas bude pedesetak,onda u ovom gradu ima pedesetak LJUDI.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 08/02/2008 13:45

b.boja wrote:
uvjek dobar gost wrote:
bjelica wrote: Provjerila sam, ACIPS se slozio da se trebamo svi okupiti na jednom mjestu, tako da stoji - ispred Katedrale u 13:00 h.
Super !!!!

P.S

Slaguvam se.... i svojim prisustvom ću izraziti zabrinutost.
Još jedna stvar trebalo bi par ljudi biti pred katedralom malo prije 13.ooh da se sporazumijemo oko šetnje i svega ostaloga....

teAMICA

Post by teAMICA » 08/02/2008 13:49

uvjek dobar gost wrote:
b.boja wrote:
uvjek dobar gost wrote: Super !!!!

P.S

Još jedna stvar trebalo bi par ljudi biti pred katedralom malo prije 13.ooh da se sporazumijemo oko šetnje i svega ostaloga....
Ma ja ću biti i u 12,00, samo što nikog od vas ne znam, ali nema veze - ko doso, dobrodoso!

Zox

Post by Zox » 08/02/2008 13:54

Bice ljudi, uvjeren sam da ih ima jos u ovom gradu.
Ako je ko u stanju da stampa "humanitarno" molim neka mi se javi da razdijelim po Ferhadiji i kaficima.

anakadabra

Post by anakadabra » 08/02/2008 13:54

teAMICA wrote:
uvjek dobar gost wrote:
b.boja wrote: iako nas bude pedesetak,onda u ovom gradu ima pedesetak LJUDI.

Ma ja ću biti i u 12,00, samo što nikog od vas ne znam, ali nema veze - ko doso, dobrodoso!
I ja ću se potruditi da dođem ranije pa valjda ćemo skontati ko je ko :thumbup:

Inače, obavijestila sam sve koje poznajem i zamolila da oni učine isto. Nadam se da će uroditi plodom. A sad se idem spremati, idem na sahranu malom anđelu :( :( :(

vedderedi

Post by vedderedi » 08/02/2008 13:54

b.boja wrote:
uvjek dobar gost wrote:
bjelica wrote: Provjerila sam, ACIPS se slozio da se trebamo svi okupiti na jednom mjestu, tako da stoji - ispred Katedrale u 13:00 h.
Super !!!!

P.S

Upravo tako!

vedderedi

Post by vedderedi » 08/02/2008 13:56

anakadabra wrote:
teAMICA wrote:
uvjek dobar gost wrote:
I ja ću se potruditi da dođem ranije pa valjda ćemo skontati ko je ko :thumbup:

Inače, obavijestila sam sve koje poznajem i zamolila da oni učine isto. Nadam se da će uroditi plodom. A sad se idem spremati, idem na sahranu malom anđelu :( :( :(
I ja isto, vidimo se oko pola 1.

Oslobodjenje

Post by Oslobodjenje » 08/02/2008 14:00

Pa svaka cast onima kojima bude draze piti kafu u ta doba po kojekavim sarajevskim kaficima, umjesto da odaju pocast nepotrebno izgubljenom zivotu/zivotima.

Vidimo se sutra!

jolia

Post by jolia » 08/02/2008 14:02

I ja obavezno dolazim, potrosila sam kredita da svima javim i da salju dalje poruke, da ne bude vadiona ne radi mi internet il slicno, ja doniram 50 KM za stampanje, samo nek javi ko ce se uvalit da to odstampa i isprinta,ja cu sutra skupit pare i donijet, samo nek mi javi ko ce to printat! Nek se samo stampa

vedderedi

Post by vedderedi » 08/02/2008 14:02

Ima li sanse da kontaktiramo predsjednika Komsica da nam se pridruzi?

jolia

Post by jolia » 08/02/2008 14:04

mozemo mu upast na blog :-D

teAMICA

Post by teAMICA » 08/02/2008 14:04

Oslobodjenje wrote:Pa svaka cast onima kojima bude draze piti kafu u ta doba po kojekavim sarajevskim kaficima, umjesto da odaju pocast nepotrebno izgubljenom zivotu/zivotima.

Vidimo se sutra!
Slažem se,
i onima koji imaju prećih stvari... OTKAŽITE SVE OBAVEZE, ovo je veoma važno!

anakadabra

Post by anakadabra » 08/02/2008 14:07

vedderedi wrote:Ima li sanse da kontaktiramo predsjednika Komsica da nam se pridruzi?
Ne bi bilo loše i mislim da nas ne bi odbio!?

ado-pasha

Post by ado-pasha » 08/02/2008 14:36

Isto tako odstampati male layere, npr. A4 podijelis na 4 dijela i napravis male letkei ubaciti u sanducice zgrada (to ja radim), pozvati ih...nek se pridruze...

Medijima poslati obavijesti, mogu se mailovi preko neta naci, na njihovim stranicama. Radija isto tako prenose podatke o okupljanju.

Grozno...

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 08/02/2008 14:43

Ja sam postavio na neke forume u Sa na koje sam prijavljen, kao i na forume nekih gradova u našem okruženju. S obzirom da kislejački forum ne radi već dugo, postavio sam na kreševski i fojnički..

Sada ću otići na facebook da vidim da li je tamo postavljeno.

U toku dana ću postaviti na još neke BiH forume. Subota je možda nekome ko ne živi u Sarajevu neće biti "mrsko" da došeta do katedrale..

karanana

Post by karanana » 08/02/2008 14:47

Jeli poenta skupa poziv na linch sa dijeljenjem slika ubica ko na divljem zapadu ili je poenta skupa protest protiv nasilja? ako je oboje, nekako mi to ne ide.

da se razumijemo, ja bih ih prvi na drva na trgu alije izetbegovica, ali ne znam jeli to poenta protesta protiv nasilja.

Hahaha

Post by Hahaha » 08/02/2008 15:17

poenta: borba protiv nasilja

Način borbe: djeljenjem letaka i zagovaranjem maksimalne moguce kazne (dozivotne) za pocinioce.. pa ce razmisliti kad slijedeci put napadnu nevino dijete.. onako... jer ih je pogledao...

Eto....

shuriken

Post by shuriken » 08/02/2008 15:51

BIJELO CVIJECE

bijelo cvijece bi trebalo biti neki kod
bilo kakav cvjetic bijele boje
jer je svaki dan i pogotovo subotom
puna Ferhadija danguba i lezilebovica i svercera i svakakvih likova

mislim da su ljudi koji ce doci tamo s razlogom
zasluzili da se razlikuju od slucajnih prolaznika

vani bi neki NGO preko noci napravio hiljade majica i badgeva i trakica
ali realno mi nemamo takav stepen organizovanosti i resursa
ali mozemo pokusati sa bijelim cvijecem

+ nosit cemo to cvijece kroz grad dolazeci tamo, kao sto pitari i manijaci nose svoje salove, da pokazemo da nas ima

please support bijelo cvijeæe!

sa35

Post by sa35 » 08/02/2008 16:33

komeba wrote:Denis Mrnjavac nije više sa nama, otišao je pred našim očima ,a da uradili nismo ništa, nismo pokušali spasiti ga... u tramvaju je napadnut i tri monstruma su mu oduzela život, ubili su ga bez jasnog razloga, bez povoda, nisu se poznavali, nikad prije toga nisu ni sreli se , a bio im je potreban samo bilo kakav povod da dokažu svoju muškost... svoju snagu... ili šta već. Učinili su to u sred prepunog tramvaja, hladnokrvno i okrutno.

Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.
Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.
„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.
U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.
Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.
Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Ktedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.

Image
pa ne mogu da vjerujem. vidi malih balavaca. fuj. treba im kozu oguliti i baciti ih lavovima

branimir_s

Post by branimir_s » 08/02/2008 16:36

Meni nije uopste nije jasan termin MEDIJSKI LINC. Pa zaboga ubijeno je nevino dijete, odlikas, dijete koje nije nikome nista uradilo, dijete koje se normalno vozilo u tramvaju... I to od koga????????
Uvijek se nadju neki koji pametuju... Sta bi bilo da je u pitanju njihovo dijete???

Locked