Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
KYLIE
Posts: 199
Joined: 05/02/2008 21:21

#451

Post by KYLIE »

Pa mozda ti je pun k.. ali je cinjenica da dosta stvari upereno protiv ucenika koji idu u KSC i cisto iz zavisti napadaju te ucenike, jer nisu mahalasi i shaneri ko u drugim skolama, naravno ne bih da generalizujem ali ako koja skola u sarajevu valja onda je to KSC. Sama cinjenica da niko u tramvaju nije reagovao opravdava cinjenicu koja je gore boldirana. Jos po nekim pricama da li je tacno ili ne kada su ga udarili i kada je pao dole ispao mu je lancic sa krizom i onda ga je ovaj nozem dokrajcio. To objasnjava zasto niko iz tramvaja nece da svjedoci jer se zna o cemu se radi....
A samim tim sto ubica nije pokazao ni trunku kajanja vec sta vise bezobrazno odgovara "nemozete mi nista" dovoljno govori o kakvom se monstrumu radi... I sa takvim samo lincom i istom mjerom treba odgovoriti... da mi je sin najrodjeniji da je tako nesto uradio isto bih mislio.. jer mi takav ne treba ko sin.... :x :x
Mozda Nova sere i to radi da malo digne masu ali nije ni to puno daleko od stvarnosti....[/quote]

dajte da ne generalisemo, ma ko to iz zavisti napada tu djecu, ovdje se radi o nevaspitanim pojedincima kojih ima svugdje,koje nazalost nije imao ko nauciti sta su to prave vrijednosti u zivotu, i ko bi trebalo da su im uzori, ovo je problem danasnjeg drustva, bez obzira na naciju i u koju to skolu dijete ide
User avatar
Truba
Posts: 81631
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#452

Post by Truba »

dok sam ja išao u niže razrede razrede srednje škole KŠCa nas su znali tabati horde oko škole

čak su i cure tukli

međutim imali smo problema kao gimnazijalci s medicinskom školom KŠCa baš na tu furku štreberi - šaneri

:?
ovo se desilo u tramvaju tako da ne vjerujem da je imalo ikakve veze s KŠCom

međutim znate djecu kako se znaju potpisivati na torbe...
pa je moguće ponekad shvatiti ko ide u koju školu i tako to :(
ZEKI-RIKI
Posts: 128
Joined: 07/04/2006 02:43
Location: Sarajevo/Mejtas

#453 Mejats,KSC

Post by ZEKI-RIKI »

-Stanujem u zgradi pored KSC,i stvrano se radi uzornoj skoli,kao i skoli u blizini Bosnjaskoj gimnaziji,djeca mi idu u osnovnu skolu preko puta KSC,S.S.Kranjcevic,i u 99 posto slucajeva sve su to pristojna i normalna djeca.Kvart gdje zivim je izmjesan nacionalno,i cak odmah poslije rata `96,kad je pocela raditi KSC,nikom,sem par idiota kojih ima svugdje,to nije smetalo.
-Na kraju krajeva u tu skolu idu i bosnjacka djeca.Casne sestre koje zive u blizini KSC,su cjeli rat bili u Sarajevu,i pomagale i vise nego sto su mogli cjeli kvart,i nema kome nisu pomogli bez obzira na ime i nacionalnost.
-Nemojte ovo mjesati za nacionalnost,ovo je hir objesne djece i treba ih kazniti najstozije.Bez milosti.Ovo je neoprostivo.
-Na zalost ni to nece vratiti ovog momka.........
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#454

Post by Sarayman »

Jao sto kake ovi koji ruze one koji su bili svjedoci a nisu pomogli malom Denisu... A pojma nemaju ni o cemu.

U vezi nereagiranja ostalih putnika za vrijeme nemilog dogadjaja duzan sam iznijeti svoje misljenje koje je siguran sam maksimalno realno, jer sam se za zivota vise puta susrecao sa slicnim dogadjajima (ali na srecu ne i sa istim epilogom). Konkretno, ja nisam sitne gradje a nisam ni panicar. Ali, u situaciji kada se na 2-3 metra pored tebe u tramvaju desava guzva koja rezultira tucom, pa i sjevanjem noza, ja bih se prvi izmakao, pa neka se biju. Zasto? Jer blage veze niti ja, niti bilo ko drugi (ko nije ucesnik u tuci) pojma nema sta se jebeno dogadja, i ko se tuce! Pored toga, sve se desilo za nekoliko desetina sekundi (realna pretpostavka), i prije nego je iko od putnika ista shvatio, ovi su nestali iz tramvaja. Kraj desavanja.

I zato, nerviraju me ovi "hrabri" i pametni koji djelomicno svaljuju odgvornost na slucajne putnike koji su stajali oko mjesta napada. Sorry hrabri i pametni, nisam vas prepoznao!

S druge strane, da se znalo kakav im je naum, prvi bih priskocio u pomoc i poceo ih bacati po tramvaju, debilsku im majku... Siguran sam i svi ostali putnici bi ucinili isto.


P.S. Nisam bio na mjestu dogadjaja, da otlonim svaku sumnju. Nisam usao u tramvaj 10 godina.
colt
Posts: 1016
Joined: 11/10/2007 00:19

#455

Post by colt »

Sarayman wrote:Jao sto kake ovi koji ruze one koji su bili svjedoci a nisu pomogli malom Denisu... A pojma nemaju ni o cemu.

U vezi nereagiranja ostalih putnika za vrijeme nemilog dogadjaja duzan sam iznijeti svoje misljenje koje je siguran sam maksimalno realno, jer sam se za zivota vise puta susrecao sa slicnim dogadjajima (ali na srecu ne i sa istim epilogom). Konkretno, ja nisam sitne gradje a nisam ni panicar. Ali, u situaciji kada se na 2-3 metra pored tebe u tramvaju desava guzva koja rezultira tucom, pa i sjevanjem noza, ja bih se prvi izmakao, pa neka se biju. Zasto? Jer blage veze niti ja, niti bilo ko drugi (ko nije ucesnik u tuci) pojma nema sta se jebeno dogadja, i ko se tuce! Pored toga, sve se desilo za nekoliko desetina sekundi (realna pretpostavka), i prije nego je iko od putnika ista shvatio, ovi su nestali iz tramvaja. Kraj desavanja.

I zato, nerviraju me ovi "hrabri" i pametni koji djelomicno svaljuju odgvornost na slucajne putnike koji su stajali oko mjesta napada. Sorry hrabri i pametni, nisam vas prepoznao!

S druge strane, da se znalo kakav im je naum, prvi bih priskocio u pomoc i poceo ih bacati po tramvaju, debilsku im majku... Siguran sam i svi ostali putnici bi ucinili isto.


P.S. Nisam bio na mjestu dogadjaja, da otlonim svaku sumnju. Nisam usao u tramvaj 10 godina.
Kad vec ima noz, mozda ima i pistolj. I eto opet jos goreg belaja.
nokturno
Posts: 221
Joined: 04/12/2007 22:32
Location: "zzzzz"

#456

Post by nokturno »

KYLIE wrote:
ovo je problem danasnjeg drustva, bez obzira na naciju i u koju to skolu dijete ide
Meni ide na zivce sto oni, koji su najglasniji na temama protiv segregacije u obdanistima, ovdje pisu hvalospjeve na racun KSC. Segregacija je segregacija, bez obzira na predznak....ili bi bar tako trebalo da bude.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#457

Post by alphonse kauders »

Sa dnevnik.hr, malo su korektniji ovaj put ali opet:

Sarajevo: Prosvjedi zbog ubojstva učenika katoličkog školskog centra
Sarajevo, 09.02.2008., 15:08 | Hina


Na tisuće ljudi okupilo se danas u središtu Sarajeva kako bi prosvjedvali zbog nedavnog ubojstva 17-godišnjeg Denisa Mrnjavca, učenika Gimnazije Katoličkog školskog centra (KŠC) u tom gradu.
Prosvjed
(Foto: Sarajevo-x.com)

Na poziv školskih kolega iz Denisova razreda, na trgu pred sarajevskom katedralom našlo se više od tri tisuće pretežito mladih ljudi no među njima je bio i veliki broj starijih, obuzetih sve većim strahom za sigurnost djece u Sarajevu.

>> Pokopan 17-godišnji Denis Mrnjavac

>> Sarajevo: Ubojstvo 17-godišnjaka uznemirilo hrvatske dužnosnike i crkvu

"Oprosti nam Denise", stajalo je na napisima što su ih uz njegove fotografije držali kolege iz razreda Denisa Mrnjavca.

Uz te bili su istaknuti plakati na kojima su prozivane gradske vlasti zbog opće nesigurnosti u Sarajevu te tražene odlučne kazne za počinitelje ubojstva.

Denis Mrnjavac umro je u srijedu od teških ozljeda koje je zadobio kada su ga u utorak navečer u punom tramvaju pretukli i uboli nožem trojica napadača koje on nije ni poznavao.

Policija je uhitila svu trojicu a objavljeno je kako je za ubojstvo
osumnjičen 17-godišnji Nermin Sikirić dok su za sudjelovanje u ubojstvu i nanošenje teških tjelesnih ozljeda osumnjičeni 18-godišnji Ademir Lelović i 19-godišnji Berin Talić.

Denisovi kolege iz razreda potresnim su iskazima pred okupljenim prosvjednicima svjedočili o njemu kao iznimno dobroj osobi i izvrsnom učeniku.

Ravnateljica gimnazije KŠC-a Beata Krpan ovom je prigodom upozorila kako su učenici Centra svakodnevno izloženi napadima i zlostavljanjima a oni se zbog brojnosti gotovo više i ne prijavljuju policiji.

"Na taj se način naše učenike tjera iz ove sredine. Oni jedva čekaju završiti školu kako bi otišli živjeti negdje drugdje gdje će biti sigurni", kazala je Krpan.


Istaknula je kako je krajnje vrijeme da vlasti u Sarajevu nešto
poduzmu i spriječe nasilnike u njihovu divljanju.

Podsjetila je na nedavnu izjavu ministra unutarnjih poslova Sarajevske županije Željka Mijatovića koji je kazao kako gradom slobodno šeta 26 maloljetnih ubojica koji ne mogu biti nigdje smješteni jer u cijeloj državi nema niti jedne ustanove za boravak takvih osoba i njihovu resocijalizaciju.

"Bojim se da je takvih i deset puta više", kazala je Krpan.

Nakon okupljanja pred sarajevskom katedralom, Denisovi školski kolege te svi oni koji su im se željeli priključiti u dugoj su koloni prošli glavnom gradskom ulicom i potom se zaustavili pred sjedištima županijskog suda i vlade kako bi tamo ponovili zahtjeve za odlučan obračun s kriminalom i posebice maloljetničkom delinkvencijom.

Na stotine ljudi potpisalo je i peticiju u kojoj su istaknuti isti ti
zahtjevi.
User avatar
Sretno Biće
Posts: 92
Joined: 22/01/2006 13:53

#458

Post by Sretno Biće »

Jedan001 wrote: Pa mozda ti je pun k.. ali je cinjenica da dosta stvari upereno protiv ucenika koji idu u KSC i cisto iz zavisti napadaju te ucenike, jer nisu mahalasi i shaneri ko u drugim skolama, naravno ne bih da generalizujem ali ako koja skola u sarajevu valja onda je to KSC. Sama cinjenica da niko u tramvaju nije reagovao opravdava cinjenicu koja je gore boldirana. Jos po nekim pricama da li je tacno ili ne kada su ga udarili i kada je pao dole ispao mu je lancic sa krizom i onda ga je ovaj nozem dokrajcio. To objasnjava zasto niko iz tramvaja nece da svjedoci jer se zna o cemu se radi....
A samim tim sto ubica nije pokazao ni trunku kajanja vec sta vise bezobrazno odgovara "nemozete mi nista" dovoljno govori o kakvom se monstrumu radi... I sa takvim samo lincom i istom mjerom treba odgovoriti... da mi je sin najrodjeniji da je tako nesto uradio isto bih mislio.. jer mi takav ne treba ko sin.... :x :x
Mozda Nova sere i to radi da malo digne masu ali nije ni to puno daleko od stvarnosti....
i ja sam sama zavrsila kšc gimnaziju pa se vrlo dobro razumijem u cijelu situaciju... ali ovdje se ne radi na napadu jer je neko znao da je on iz kšca... u tome je stvar sto me nervira... i vrlo dobro znam da u sarajevu nije divno i bajno jer ima seljaka koji napadaju ljude ako nose križ i još neke situacije...
cijela stvar koja me nervira u ovoj priči oko medija je što objavljuju stvari senzacionalistički, bez ikakve provjere stvari...
Last edited by Sretno Biće on 09/02/2008 18:15, edited 1 time in total.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#459

Post by dimu »

Sarayman wrote:Jao sto kake ovi koji ruze one koji su bili svjedoci a nisu pomogli malom Denisu... A pojma nemaju ni o cemu.

U vezi nereagiranja ostalih putnika za vrijeme nemilog dogadjaja duzan sam iznijeti svoje misljenje koje je siguran sam maksimalno realno, jer sam se za zivota vise puta susrecao sa slicnim dogadjajima (ali na srecu ne i sa istim epilogom). Konkretno, ja nisam sitne gradje a nisam ni panicar. Ali, u situaciji kada se na 2-3 metra pored tebe u tramvaju desava guzva koja rezultira tucom, pa i sjevanjem noza, ja bih se prvi izmakao, pa neka se biju. Zasto? Jer blage veze niti ja, niti bilo ko drugi (ko nije ucesnik u tuci) pojma nema sta se jebeno dogadja, i ko se tuce! Pored toga, sve se desilo za nekoliko desetina sekundi (realna pretpostavka), i prije nego je iko od putnika ista shvatio, ovi su nestali iz tramvaja. Kraj desavanja.

I zato, nerviraju me ovi "hrabri" i pametni koji djelomicno svaljuju odgvornost na slucajne putnike koji su stajali oko mjesta napada. Sorry hrabri i pametni, nisam vas prepoznao!

S druge strane, da se znalo kakav im je naum, prvi bih priskocio u pomoc i poceo ih bacati po tramvaju, debilsku im majku... Siguran sam i svi ostali putnici bi ucinili isto.


P.S. Nisam bio na mjestu dogadjaja, da otlonim svaku sumnju. Nisam usao u tramvaj 10 godina.
haj dobro nije niko priskocio

ali kad su ljudi vidjeli da su zboli momka kako su zaboga izasli iz tramvaja nije ih niko mogao zaustaviti, bar jednog od njih. i to pogotovo uzimajuci u obzir kakve su gradje ta 3 idiota, balavci mali, da su to neki krkani pa hajd...



a sta da se nije saznalo ko su, da ih nisu uhvatili... sto se vrlo lako moglo desiti posto kod nas ima hiljade slucajeva napada i otimanja gdje se pocinioc nikad ne pronadje

ja sam cak i iznenadjen time sto su ih ubrzo uhvatili...
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7535
Joined: 22/01/2008 18:17

#460

Post by Lincoln-Burrows »

dimu wrote:
ja sam cak i iznenadjen time sto su ih ubrzo uhvatili...
Pa vidili su ih ljudi iz tramvaja, kako misliš da ih neće uhvatiti???
Samo što se zločince oslobađa, to ulijeva strah.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#461

Post by obuca »

tempora wrote:
Bea_Trix wrote:zanimljivo. na desetine putnika je posmatralo ono sto su radili denisu, kao i slucajnih prolaznika. danas, ti isti ljudi su ovako bijesni kao i vecina forumasa na ovoj temi. i danas bi, kao, da ih svi VIDE. kao, tad ih nisu vidjeli.

zaista mislite da ce poziv na linc ovih delikvenata nesto promijeniti?

ako se nadje neko da ubije ove mladjahne monstrume, da ih prebije nakon sto ih prepozna na slikama i sretne na ulici kad budu pusteni na slobodu, to ce sprijeciti da se dese neka nova klanja djece po tramvajima?

kao, prepast ce se neki buduci koljaci pa to nece raditi? a kad su se to prepali?

ovi su monstrumi odrastali u ovoj zemlji, u ovom gradu, nisu pali s marsa - MI snosimo dio odgovornosti za ono sto je u njihovim glavama.

i kakvu to poruku saljemo djeci ovim pozivom na linc?

apelirajte na sud, na gradonacelnicu, na gradske vlasti, da mali monstrumi nikad ne ugledaju svjetlo dana, ali ne pozivajte na linc i vjesanje za cune sad kad denisa vise nema.



Moram te ponoviti, da ne bih potpuno izgubila razum, citajuci postove obuce i mnogih drugih, koji pozivaju na demoliranje objekta majke jednog od ubica, imenuju je, pozivaju na linc,a taj je linc valjda od drustvenog znacaja da ga i sam forum nesmetano propusta. :(

Covjek ne zna koga vise da se plasi, pojedinca, koji svuda i svakako moze eksplodirati, ili razularene mase, koja kada je najvise potrebno ne reaguje i poziva se na svoju privatnost, a vec u drugom momentu, otvara oci i kezi krvolocne zube za lijecenje frustracija -opet preko nevinih. :( Opet fuj.
tempora najljubaznije cu te zamoliti da moj nick ubuduce izostavis iz svojih komentara. hvala
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#462

Post by EliasVeskot »

Mene zanima zasto se niko iz porodice ovih maloumnika nije oglasio? Po nekim ljudskim mjerilima trebali su na neki nacin da reaguju?!! ili nisu??? Ili ih nije briga, ili ili jabuka ne pada daleko od stabla... :? :? :?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#463

Post by ladyblue18 »

EliasVeskot wrote:Mene zanima zasto se niko iz porodice ovih maloumnika nije oglasio? Po nekim ljudskim mjerilima trebali su na neki nacin da reaguju?!! ili nisu??? Ili ih nije briga, ili ili jabuka ne pada daleko od stabla... :? :? :?
CD vecerasnji, roditelji Talovica pricali...valjda je momak bio dobro i uzorno dijete..upao u pogresno drustvo
KYLIE
Posts: 199
Joined: 05/02/2008 21:21

#464

Post by KYLIE »

onakvima treba djecu oduzimati jer nisu sposobni da ih vaspitaju, i na kraju eto kakav finalni produkt se dobije
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#465

Post by Tesssa »

ladyblue18 wrote:
EliasVeskot wrote:Mene zanima zasto se niko iz porodice ovih maloumnika nije oglasio? Po nekim ljudskim mjerilima trebali su na neki nacin da reaguju?!! ili nisu??? Ili ih nije briga, ili ili jabuka ne pada daleko od stabla... :? :? :?
CD vecerasnji, roditelji Talovica pricali...valjda je momak bio dobro i uzorno dijete..upao u pogresno drustvo
pazi, to tvrde njegovi roditelji! Sa 18-19 godina imas itekako pameti da skontas kakvo je drustvo za tebe. Najlakse je reci "upao u lose drustvo". I ona ga kao molila da se ne druzi s njima kad je cula da su problematicni! :roll: Kakvo crno moljenje? Tu idu sankcije odmah!
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#466

Post by EliasVeskot »

ladyblue18 wrote:
EliasVeskot wrote:Mene zanima zasto se niko iz porodice ovih maloumnika nije oglasio? Po nekim ljudskim mjerilima trebali su na neki nacin da reaguju?!! ili nisu??? Ili ih nije briga, ili ili jabuka ne pada daleko od stabla... :? :? :?
CD vecerasnji, roditelji Talovica pricali...valjda je momak bio dobro i uzorno dijete..upao u pogresno drustvo
Jah, djeca su po rodjenju nevina, to sto neko napravi debila od njega i zato krivi drustvo, to je vec smijesno.
Vazda ista prica, moje dijete je fino DRUGI su ga napravili takvim, kao da bi to drustvo trebalo da ima vise uticaja od roditelja, al ima izgleda.
:sad: :( :?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#467

Post by ladyblue18 »

EliasVeskot wrote:
ladyblue18 wrote:
EliasVeskot wrote:Mene zanima zasto se niko iz porodice ovih maloumnika nije oglasio? Po nekim ljudskim mjerilima trebali su na neki nacin da reaguju?!! ili nisu??? Ili ih nije briga, ili ili jabuka ne pada daleko od stabla... :? :? :?
CD vecerasnji, roditelji Talovica pricali...valjda je momak bio dobro i uzorno dijete..upao u pogresno drustvo
Jah, djeca su po rodjenju nevina, to sto neko napravi debila od njega i zato krivi drustvo, to je vec smijesno.
Vazda ista prica, moje dijete je fino DRUGI su ga napravili takvim, kao da bi to drustvo trebalo da ima vise uticaja od roditelja, al ima izgleda.
:sad: :( :?
Ima itekako...na ovom opakom vaktu :x :x :(
Ne znam...vejrovatno je za roditelje uvijek tako...upao u pogresno drustvo...al eno rece i pedagogica da je bio krajnje uzoran ucenik :roll:

Ja bih samo voljela da ima jedna osoba koja se zatekla u tom tramvaju, a da je spremna rec sta je bilo kako je bilo...Da znamo ko je Denisa prvi udario, zasto zbog jednog pogleda ubiti dijete :x :x :x :x :x
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#468

Post by UnscarD »

Par komentara:
-gotovo sigurno napad nije imao veze sa tim sto je Denis Hrvat ili sto je isao u KSC.
-da li su gradjani iz tramvaja trebali da reaguju? Nisu. Ja bih se samo sklonio jer ne znam o cemu se radi, a pogotovo ne znam kako ce se zavrsiti a bas da hodam po gradu i rastavljam svaku tucu koju vidim, zvao bih se bat-man ili nesto slicno...Drugo je kada bih znao kako ce zavrsiti, ko su sudionici, da je momak neduzan itd.. tada bih vjerovatno reagovao
-Ako je tacno da nema svjedoka odnosno da putnici ne zele da svjedoce, to je vec strasno. Gdje ce vam dusa i kako mislite spavati?
-Saopstenje iz ureda gradonacelnice je sramotno, pogotovo dio u kojem kaze da je iznenadjena izostankom reakcije gradjana. Sada su gradjani krivi??? Nije do sistema, nije do vlasti , nego je do gradjana??? I za nju smo glasali da bude gradonacelnica??? Tako nam i treba.

Razloga zbog cega nam je drustvo tu gdje jeste je puno i ne mogu da ih elaboriram detaljno ovde ali se u jednoj recenici mogu svesti na :
- pazite kome dajete svoj glas na sljedecim izborima...ovi su ocigledno nesposobna banda.
EliasVeskot
Posts: 784
Joined: 16/05/2007 11:02

#469

Post by EliasVeskot »

-gotovo sigurno napad nije imao veze sa tim sto je Denis Hrvat ili sto je isao u KSC.
mislim da smo ovo utvrdili 1000 puta do sad i dane treba vise da se vracamo na to? ili treba?
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#470

Post by don vito »

UnscarD wrote:-Saopstenje iz ureda gradonacelnice je sramotno, pogotovo dio u kojem kaze da je iznenadjena izostankom reakcije gradjana.
:x Oooo, pleme joj :x gradjani krivi sto ona sa svojim pajdasima daje milione maraka za Kantonalnu TV kako bi se slikala u novom kompleticu umjesto da tim parama otvori ustanovu zatvorenog tipa za maloljetne delikvente.
UnscarD
Posts: 3235
Joined: 27/12/2002 00:00
Location: Na granici koja polako nestaje, tamo izmedju atoma i bita.

#471

Post by UnscarD »

Zaboravih napisati komentar na ove pozive na linc ili demoliranja radnji...bolje je sav taj opravdano nakupljeni gnjev drugacije usmjeriti.
Ako bi ovo sve barem rezultovalo time da se oformi popravni dom za maloljnike, vec bi to bio korak u pravom pravcu. Reforma i efikasnija primjena krivicnog zakona bi bila jos bolja.
Vise od svega, omladini trebaju sadrzaji, sport, kulturni dogadjaji i SIGURNOST da mogu nesto postici sutra svojim radom. Da nije nuzno da Porshe mogu samo kriminalom zaraditi. Na zalost, dok je nezdravog nacionalizma pod cijom krinkom se uglavnom samo otimaju pare, nista od svega toga.

Glasajte pametnije sljedeci put. Kako kazu...kakav narod takva vlast.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#472

Post by ahmed&nedzad »

Ako sam dobro čuo večeras na CD-u, lik sa inicijalima N.S. zove se Nermin SIKIRIĆ, a ne Sikirica?! U tom slučaju trebalo bi ispraviti, jer raja su printala i plakatate sa ovim drugim prezimenom. :roll:
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#473

Post by Bea_Trix »

samo vi printajte plakate...
aferim.
i dajte djeci da lijepe, njih nece uhapsiti.
djeca ce, zauzvrat, nauciti na vrijeme sta je lov na glave. bolje prije nego kasnije.
to ce biti nase novo sarajevo. nasa nova BiH.
sa nekim novim semihama... nekim novim vlastima.
i mnogo novih denisa...
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#474

Post by mamica papucarka »

ladyblue18 wrote:
EliasVeskot wrote:
ladyblue18 wrote: CD vecerasnji, roditelji Talovica pricali...valjda je momak bio dobro i uzorno dijete..upao u pogresno drustvo
Jah, djeca su po rodjenju nevina, to sto neko napravi debila od njega i zato krivi drustvo, to je vec smijesno.
Vazda ista prica, moje dijete je fino DRUGI su ga napravili takvim, kao da bi to drustvo trebalo da ima vise uticaja od roditelja, al ima izgleda.
:sad: :( :?
Ima itekako...na ovom opakom vaktu :x :x :(
Ne znam...vejrovatno je za roditelje uvijek tako...upao u pogresno drustvo...al eno rece i pedagogica da je bio krajnje uzoran ucenik :roll:

Ja bih samo voljela da ima jedna osoba koja se zatekla u tom tramvaju, a da je spremna rec sta je bilo kako je bilo...Da znamo ko je Denisa prvi udario, zasto zbog jednog pogleda ubiti dijete :x :x :x :x :x

Jel ima neko od vas da je student na FPN (znam da ima, zato se javite :oops: )? Svi odsjeci na FPN imaju predmet Socijalna patologija kod profesorice Milanke Mikovic. I upravo veliki dio ispitne knjige (sjetit cu se kako se zove :oops: ) posvecen je bas maloljetnickoj delikvenciji.

da, sva se djeca radjaju nevina i cista.
Mi i ih cinimo i pravimo losim. Kad kazem "mi" mislim na cjelokupno drustvo u kojem djeca odrastaju.
Da, roditelji su u najvecoj mjeri krivi jer vecina zbog vlastite karijere zapostavi odgoj djece. Medjutim, tu istu djecu u velikoj mjeri odgaja i skola, mediji,politicari... Ne mogu se samo roditelji optuziti, nego kompletno drustvo.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#475

Post by madner »

Bea_Trix wrote:samo vi printajte plakate...
aferim.
i dajte djeci da lijepe, njih nece uhapsiti.
djeca ce, zauzvrat, nauciti na vrijeme sta je lov na glave. bolje prije nego kasnije.
to ce biti nase novo sarajevo. nasa nova BiH.
sa nekim novim semihama... nekim novim vlastima.
i mnogo novih denisa...
Ma jašta, zamisli kako će biti neugodno tim mladićima. Treba im uputit izvinjene, pošto možda neće moći da žive mirno i u rahatluku.

Trebalo bi im očitat lekciju iz ponašanja i dodjelit ukor u dnevnik. To bi ih baš ono do kraja sjebalo.
Locked