Belaj u tramvaju - mladić zboden

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#351

Post by HiBreeD »

Ova djeca na slikama su pravo balava...ja sam mislio da se radi o nekim razvijenim mrgama, a ovo sve balavo...
Koliko zla moze biti u jednom ovakvom djetetu???..
Ne mogu, kada sam vidio ove slike, da se ne zapitam (iako vise nema nikakve svrhe) zar se njima stvarno niko nije smio suprotstavit???
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#352

Post by Leonid Breznjev »

molim vas da prekinete sa pozivanjem na linc... ne moze se istom mjerom uzvracati... iako shvatam vase osjecaje, ni moji u biti nisu drugaciji.. ipak, ne dozvolimo da budemo isti kao ova tri djecaka...










ah da, da se ne zaboravi!

@sibelius, puno sam stvari cuo, dozivio, na licnoj kozi osjetio.. iako haman uvijek biram rijeci, nikada namjerno ne vrijedjam, a i ako to ucinim, znam zatraziti oprost.. ali ti, stovani @sibelius zasluzujes moje sazaljenje... odrasti sine, u covjeka, vakat ti je.. lahko je biti necovjek.. razmisli malo o tome..
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#353

Post by mala-i »

Tužna je istina da smo gotovo pa nemoćni. Kad odem na forume koje posjećuje velika većina djece/ tinejdžera u ovoj državi, kada prisluškujem njihove razgovore u javnom prevozu, shvatam da smo izgubili bitku. Kad kažem mi, mislim na gro nas koji posjećujemo ovaj forum, bili Sarajlije ili
Istočnjaci, vjernici ili nevjernici, crni ili plavi. Mi koji ovdje komuniciramo o muzici, knjigama, jedni drugima hvalimo/ kudimo fakultete, profesije, analiziramo medije, pri čemu katkad padnu i teške riječi, ali najčešće s obje strane padaju argumenti koji te natjeraju da razmotriš i neku drugu stranu priče, naučiš nešto za što do juče nisi znao ni da postoji.

Pročitajte njihove rasprave. Poslušajte njihove razmjene mišljenja. Pogledajte ih dok se okuplajju pred lokalnim internet klubovima gdje im uzimaju masne pare da bi pucali jedni na druge u virtuelnom svijetu. Iz kojeg im je onda sljedeći korak prenijeti istu akciju u stvarni svijet.

Imam dojam da ovu djecu od malena uče sili kao sredstvu rješavanja problema, sili kao načinu na koji se možeš istaći u društvu, sili kao nečem poželjnom. To što ti gradiš svoj krug ljudi, svoj sistem vrijednosti nije garant da ćeš dočekati jutro. Šta sutra reći svom djetetu? Da uzvrati? Da se pusti? Držati ga u staklenom zvonu?

Gadi mi se ovo društvo. Vidiš nepravdu učinjenu nekom na poslu, šuti da ne bi ti dobio otkaz, vidiš dijete koga ubijaju, okreni glavu! Zato nam i jeste ovako. A bolje, kako stvari stoje, nismo ni zaslužili...
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#354

Post by elSaik »

Da mi je znati mogu li se u ogledalu pogledati ljudi koji su tada bili u tramvaju i nisu učinili ništa... ne spriječiti ove balavce da izbrišu ljudski život... nevjerovatno...
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#355

Post by Simply_Red »

Denis nije uzaludna zrtva. Zao mi je Denisa, jedan mladi zivot je nepovratno izgubljen. Ko zna kakve je Denis snove imao, sta je planirao uraditi sutra, mozda je imao i djevojku koju je volio. Tjesim se da je na boljem mjestu. Zao mi je i njegove majke, neko rece da nije imao oca. Najgore je kad roditelj nadzivi dijete. 17 godina je odgajala svoje dijete, kako je znala i umjela, da bi joj neko to jednostavno uzeo!?!? Zao mi je i momaka koji su to ucinili, jer su odrasli uz "Rane", "Celu", "Gasija" i ostale sci-fi likove. Odrasli su u mrznji, i tjesim se cinjenicom da ce ih ova pouka drzati do kraja zivota, i da ce se do kraja zivota kajati. Vjerujem da ta djecica nisu htjela nikoga da ubiju.Ali najvise me smeta to sto znam da ce se kriminalu vratiti, ukoliko nesto ne poduzmemo. Punimo duse laznim moralnim principima mrznje i sile. Ogorceni ste na ljude koji su bili u tramvaju i nisu nista uradili. Vjerujem da je njima teze bilo uraditi nesto, nego sto je nama sad. Mi jos imamo sansu. Napravicemo plakate, organizovacemo proteste, bilo sta. Jer ukoliko ovo splahne za par dana, opet ce se ista stvar desiti uskoro, a mozda ce zrtva biti neko koga smo voljeli. NE DOZVOLIMO DA DENISOVA ZRTVA PADNE U ZABORAV, I NE DOZVOLIMO DA SE ZRTVOVAO UZALUD
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#356

Post by shuriken »

Simply_Red wrote:Denis nije uzaludna zrtva. Zao mi je Denisa, jedan mladi zivot je nepovratno izgubljen. Ko zna kakve je Denis snove imao, sta je planirao uraditi sutra, mozda je imao i djevojku koju je volio. Tjesim se da je na boljem mjestu. Zao mi je i njegove majke, neko rece da nije imao oca. Najgore je kad roditelj nadzivi dijete. 17 godina je odgajala svoje dijete, kako je znala i umjela, da bi joj neko to jednostavno uzeo!?!? Zao mi je i momaka koji su to ucinili, jer su odrasli uz "Rane", "Celu", "Gasija" i ostale sci-fi likove. Odrasli su u mrznji, i tjesim se cinjenicom da ce ih ova pouka drzati do kraja zivota, i da ce se do kraja zivota kajati. Vjerujem da ta djecica nisu htjela nikoga da ubiju.Ali najvise me smeta to sto znam da ce se kriminalu vratiti, ukoliko nesto ne poduzmemo. Punimo duse laznim moralnim principima mrznje i sile. Ogorceni ste na ljude koji su bili u tramvaju i nisu nista uradili. Vjerujem da je njima teze bilo uraditi nesto, nego sto je nama sad. Mi jos imamo sansu. Napravicemo plakate, organizovacemo proteste, bilo sta. Jer ukoliko ovo splahne za par dana, opet ce se ista stvar desiti uskoro, a mozda ce zrtva biti neko koga smo voljeli. NE DOZVOLIMO DA DENISOVA ZRTVA PADNE U ZABORAV, I NE DOZVOLIMO DA SE ZRTVOVAO UZALUD
izvini, vidim da si pozitivac i idealist, ali jel citas ti druge postove? Denis je zaboravljen. Osim od ljudi koji su iz auta u prolazu vrijedjali djecu koja su dosla upaliti svijece. i jednog drota koji se nezainteresirano setkao okolo ne regulirajuci ni saobracaj. padala je lagana kisa i vladala tisina. neke djevojcice su plakale, jecale ispod glasa. doaso je taksi sa tri cure koje su stavile cvijece. Jedan bracni par sa kisobranom. troje ljudi u sezdesetim godinama. i nekoliko tv ekipa koje nisu imale sta snimiti.

that's it. get real
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#357

Post by HiBreeD »

Simply_Red wrote:Denis nije uzaludna zrtva. Zao mi je Denisa, jedan mladi zivot je nepovratno izgubljen. Ko zna kakve je Denis snove imao, sta je planirao uraditi sutra, mozda je imao i djevojku koju je volio. Tjesim se da je na boljem mjestu. Zao mi je i njegove majke, neko rece da nije imao oca. Najgore je kad roditelj nadzivi dijete. 17 godina je odgajala svoje dijete, kako je znala i umjela, da bi joj neko to jednostavno uzeo!?!? Zao mi je i momaka koji su to ucinili, jer su odrasli uz "Rane", "Celu", "Gasija" i ostale sci-fi likove. Odrasli su u mrznji, i tjesim se cinjenicom da ce ih ova pouka drzati do kraja zivota, i da ce se do kraja zivota kajati. Vjerujem da ta djecica nisu htjela nikoga da ubiju.Ali najvise me smeta to sto znam da ce se kriminalu vratiti, ukoliko nesto ne poduzmemo. Punimo duse laznim moralnim principima mrznje i sile. Ogorceni ste na ljude koji su bili u tramvaju i nisu nista uradili. Vjerujem da je njima teze bilo uraditi nesto, nego sto je nama sad. Mi jos imamo sansu. Napravicemo plakate, organizovacemo proteste, bilo sta. Jer ukoliko ovo splahne za par dana, opet ce se ista stvar desiti uskoro, a mozda ce zrtva biti neko koga smo voljeli. NE DOZVOLIMO DA DENISOVA ZRTVA PADNE U ZABORAV, I NE DOZVOLIMO DA SE ZRTVOVAO UZALUD
Ne bih da ti razbijam iluzije o "djecici" kako ih ti nazva...ali pretjerao si ga momacki...koja to "djecica" na bezazlen pogled uzvracaju udaranjem bokserom u glavu, povlacenjem nozeva, rovanja utrobe...koja to fucking "djecica" kao suvenire i igracke sa sobom nose hladno oruzje i mlate njime kuda i kad hoce i po kome hoce???

Ma...to su prava djecica, nema sta, samo bih ja uz ovu tvoju konstataciju da su to ipak "djecica" dodao i epitet da su to ZLATNA "djecica"... da im dodijelimo orden za hrabrost ili ti imas neku bolju ideju???

(ne bih da ova prica preraste u raspravu, ali bas si me iznervirao svojim dozivljajem ovog slucaja)
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#358

Post by Faust »

mala-i wrote:Tužna je istina da smo gotovo pa nemoćni. Kad odem na forume koje posjećuje velika većina djece/ tinejdžera u ovoj državi, kada prisluškujem njihove razgovore u javnom prevozu, shvatam da smo izgubili bitku. Kad kažem mi, mislim na gro nas koji posjećujemo ovaj forum, bili Sarajlije ili
Istočnjaci, vjernici ili nevjernici, crni ili plavi. Mi koji ovdje komuniciramo o muzici, knjigama, jedni drugima hvalimo/ kudimo fakultete, profesije, analiziramo medije, pri čemu katkad padnu i teške riječi, ali najčešće s obje strane padaju argumenti koji te natjeraju da razmotriš i neku drugu stranu priče, naučiš nešto za što do juče nisi znao ni da postoji.

Pročitajte njihove rasprave. Poslušajte njihove razmjene mišljenja. Pogledajte ih dok se okuplajju pred lokalnim internet klubovima gdje im uzimaju masne pare da bi pucali jedni na druge u virtuelnom svijetu. Iz kojeg im je onda sljedeći korak prenijeti istu akciju u stvarni svijet.

Imam dojam da ovu djecu od malena uče sili kao sredstvu rješavanja problema, sili kao načinu na koji se možeš istaći u društvu, sili kao nečem poželjnom. To što ti gradiš svoj krug ljudi, svoj sistem vrijednosti nije garant da ćeš dočekati jutro. Šta sutra reći svom djetetu? Da uzvrati? Da se pusti? Držati ga u staklenom zvonu?

Gadi mi se ovo društvo. Vidiš nepravdu učinjenu nekom na poslu, šuti da ne bi ti dobio otkaz, vidiš dijete koga ubijaju, okreni glavu! Zato nam i jeste ovako. A bolje, kako stvari stoje, nismo ni zaslužili...
Da, tako je... samo što se to uvijek nekako desi nemoćnima, i nedužnima. Naše propuste ispaštaju drugi.
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#359

Post by Simply_Red »

HiBreeD wrote:
Simply_Red wrote:Denis nije uzaludna zrtva. Zao mi je Denisa, jedan mladi zivot je nepovratno izgubljen. Ko zna kakve je Denis snove imao, sta je planirao uraditi sutra, mozda je imao i djevojku koju je volio. Tjesim se da je na boljem mjestu. Zao mi je i njegove majke, neko rece da nije imao oca. Najgore je kad roditelj nadzivi dijete. 17 godina je odgajala svoje dijete, kako je znala i umjela, da bi joj neko to jednostavno uzeo!?!? Zao mi je i momaka koji su to ucinili, jer su odrasli uz "Rane", "Celu", "Gasija" i ostale sci-fi likove. Odrasli su u mrznji, i tjesim se cinjenicom da ce ih ova pouka drzati do kraja zivota, i da ce se do kraja zivota kajati. Vjerujem da ta djecica nisu htjela nikoga da ubiju.Ali najvise me smeta to sto znam da ce se kriminalu vratiti, ukoliko nesto ne poduzmemo. Punimo duse laznim moralnim principima mrznje i sile. Ogorceni ste na ljude koji su bili u tramvaju i nisu nista uradili. Vjerujem da je njima teze bilo uraditi nesto, nego sto je nama sad. Mi jos imamo sansu. Napravicemo plakate, organizovacemo proteste, bilo sta. Jer ukoliko ovo splahne za par dana, opet ce se ista stvar desiti uskoro, a mozda ce zrtva biti neko koga smo voljeli. NE DOZVOLIMO DA DENISOVA ZRTVA PADNE U ZABORAV, I NE DOZVOLIMO DA SE ZRTVOVAO UZALUD
Ne bih da ti razbijam iluzije o "djecici" kako ih ti nazva...ali pretjerao si ga momacki...koja to "djecica" na bezazlen pogled uzvracaju udaranjem bokserom u glavu, povlacenjem nozeva, rovanja utrobe...koja to fucking "djecica" kao suvenire i igracke sa sobom nose hladno oruzje i mlate njime kuda i kad hoce i po kome hoce???

Ma...to su prava djecica, nema sta, samo bih ja uz ovu tvoju konstataciju da su to ipak "djecica" dodao i epitet da su to ZLATNA "djecica"... da im dodijelimo orden za hrabrost ili ti imas neku bolju ideju???

(ne bih da ova prica preraste u raspravu, ali bas si me iznervirao svojim dozivljajem ovog slucaja)
pazi ja na tu djecu mislim kao na dusevno bolesne ljude.. a zar se lincuju dusevni bolesnici, koji su pri tom i djeca?? znam ljude kojima je jedan dogadjaj u zivotu uzrokovao dusevne bolesti, i sad sjede u jagomiru, da ne bi nikome nanijeli STETU!! kod ove djece je taj dogadjaj tekao sporo.. neprimjetno..dok se jednog dana nisu izjasnili BOLESNIMA. kao sto smo ti i ja rasli na nekim drugim idealima, gledali crtice, i idoli su nam bili lijep i ugodan zivot, oni su rasli bez oceva, majki, uz mafijase, drogu, jos bolesnije roditelje od njih samih. znaci ne pokusavajte da krivicu svalite na djecu, jer su oni samo alatka za ubijanje- SISTEMA

@shuriken.. ljudi koji su vrijedjali, drotovi koji su nezainteresirano setkali, su ista ova gorespomenuta djeca, sa blazim simptomima
Last edited by Simply_Red on 08/02/2008 01:38, edited 1 time in total.
Blue room
Posts: 66
Joined: 28/11/2007 22:52
Location: Sarajevo
Contact:

#360

Post by Blue room »

Uz sve izraze saucesca majci i prijateljima zvjerski ubijenog djeteta .

Ja mislim da je pedagogija i teorija ovdje uzaludna. Starica zapaljena, covjek od 23 godine mucki usmrtio dijete od godinu, djecak zaklan...
Treba radikalizirati policiske mjere !!! Onako kako je to bilo sezdesetih, sedamdesetih, noc u muriji , ujutro na Barama , sta je bilo ? Malo ga propitivali preko bubrega ! Al ne policajac osamari djilkosa sutra je u svim medijima snimak s mobitela . Eto nam demokratije i laznih heroja.
Ok neka i demokratije .Djulijani je na vrlo slican nacin sredio NY ! Ocistio ga radikalnim mjerama.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#361

Post by fixer »

Blue room wrote:Uz sve izraze saucesca majci i prijateljima zvjerski ubijenog djeteta .

Ja mislim da je pedagogija i teorija ovdje uzaludna. Starica zapaljena, covjek od 23 godine mucki usmrtio dijete od godinu, djecak zaklan...
Treba radikalizirati policiske mjere !!! Onako kako je to bilo sezdesetih, sedamdesetih, noc u muriji , ujutro na Barama , sta je bilo ? Malo ga propitivali preko bubrega ! Al ne policajac osamari djilkosa sutra je u svim medijima snimak s mobitela . Eto nam demokratije i laznih heroja.
Ok neka i demokratije .Djulijani je na vrlo slican nacin sredio NY ! Ocistio ga radikalnim mjerama.
u potpunosti se slazem. ovo je jedino primarno. vratiti policiju na nivo koji je imala. sami policajci trebaju da osjete da gradjani ovise o njima. da efikasnost njihovog posla ima direktni utjecaj na nash zivot. ne trebamo policajce koji ne rade za dobro, za pravdu... ne trebamo one koji u opisu svog posla imaju ideju da su oni samo ljudi s malo vishe mochi koju koriste za njihovu licnu dobrobit, a ne zajednice. onog trenutka kad se vrati dignitet u ovu itekako vaznu profesiju bit ce manje talova, korupcije i ostalih maliverzacija. do tada cemo bit suoceni da jedan policajac treba 20 minuta da bi preshao 50 metara i sukobio se sa akterima pucnjave. kome ja placam porez? zar nije bolje za te pare da kupim ak47 ?
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#362

Post by Leonid Breznjev »

sibelius wrote:pu...na kojem je nivou nasa zajednica...na ovaj su se nacin situacije rjesavale jos prije 100 godina...dok se nisu uredila drustva...

MADA OPRAVDAVAM LINČ PREMA OVOJ TROJICI I NJIHOVIM RODITELJIMA
drustva kojim pripadaju ljudi koji dijele tvoja misljenja i uvjerenosti ne bi trebala da se pitaju na kojem nivou se nalazi nasa zajednica.. bas vi i vasa uvijerenja su dobrim dijelom direktno odgovorna za ovakav razvoj socijalnog nam okruzenja..
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#363

Post by HiBreeD »

Simply_Red wrote:
HiBreeD wrote:
Simply_Red wrote:Denis nije uzaludna zrtva. Zao mi je Denisa, jedan mladi zivot je nepovratno izgubljen. Ko zna kakve je Denis snove imao, sta je planirao uraditi sutra, mozda je imao i djevojku koju je volio. Tjesim se da je na boljem mjestu. Zao mi je i njegove majke, neko rece da nije imao oca. Najgore je kad roditelj nadzivi dijete. 17 godina je odgajala svoje dijete, kako je znala i umjela, da bi joj neko to jednostavno uzeo!?!? Zao mi je i momaka koji su to ucinili, jer su odrasli uz "Rane", "Celu", "Gasija" i ostale sci-fi likove. Odrasli su u mrznji, i tjesim se cinjenicom da ce ih ova pouka drzati do kraja zivota, i da ce se do kraja zivota kajati. Vjerujem da ta djecica nisu htjela nikoga da ubiju.Ali najvise me smeta to sto znam da ce se kriminalu vratiti, ukoliko nesto ne poduzmemo. Punimo duse laznim moralnim principima mrznje i sile. Ogorceni ste na ljude koji su bili u tramvaju i nisu nista uradili. Vjerujem da je njima teze bilo uraditi nesto, nego sto je nama sad. Mi jos imamosansu. Napravicemo plakate, organizovacemo proteste, bilo sta. Jer ukoliko (ovo splahne za par dana, opet ce se ista stvar desiti uskoro, a mozda ce zrtva biti neko koga smo voljeli. NE DOZVOLIMO DA DENISOVA ZRTVA PADNE U ZABORAV, I NE DOZVOLIMO DA SE ZRTVOVAO UZALUD
Ne bih da ti razbijam iluzije o "djecici" kako ih ti nazva...ali pretjerao si ga momacki...koja to "djecica" na bezazlen pogled uzvracaju udaranjem bokserom u glavu, povlacenjem nozeva, rovanja utrobe...koja to fucking "djecica" kao suvenire i igracke sa sobom nose hladno oruzje i mlate njime kuda i kad hoce i po kome hoce???

Ma...to su prava djecica, nema sta, samo bih ja uz ovu tvoju konstataciju da su to ipak "djecica" dodao i epitet da su to ZLATNA "djecica"... da im dodijelimo orden za hrabrost ili ti imas neku bolju ideju???

(ne bih da ova prica preraste u raspravu, ali bas si me iznervirao svojim dozivljajem ovog slucaja)
pazi ja na tu djecu mislim kao na dusevno bolesne ljude.. a zar se lincuju dusevni bolesnici, koji su pri tom i djeca?? znam ljude kojima je jedan dogadjaj u zivotu uzrokovao dusevne bolesti, i sad sjede u jagomiru, da ne bi nikome nanijeli STETU!! kod njih je taj dogadjaj tekao sporo.. neprimjetno..dok se jednog dana nisu izjasnili BOLESNIMA. kao sto smo ti i ja rasli na nekim drugim idealima, gledali crtice, i idoli su nam bili lijep i ugodan zivot, oni su rasli bez oceva, majki, uz mafijase, drogu, jos bolesnije roditelje od njih samih. znaci ne pokusavajte da krivicu svalite na djecu, jer su oni samo alatka za ubijanje- SISTEMA

@shuriken.. ljudi koji su vrijedjali, drotovi koji su nezainteresirano setkali, su ista ova gorespomenuta djeca, sa blazim simptomima
Da, uz sve olaksavajuce oklonosti koje ce dobiti u ovoj jebenoj banana drzavi, jos ce im se i pripisati da su psihicki nestabilni, dusevni bolesnici, sizofrenicari i sta jos ne...

Vec sam negdje na pocetku ove teme pisao o porodici, kao o glavnoj celiji drustva, dakle, sve pocinje odatle, sva zla i dobra nosis iz kuce, na sve zivotne situacije, dobre i lose stvari, uspjehe i nedace odgovaras na nacin kako su te ucili u porodici...

U ovom slucaju se radi o klasicnoj demonstraciji sile...sad cemo nas trojica da ti pokazemo kako se u nas smije gledati...i nije im bilo dovoljno to sto su nesretnom djetetu razbili glavu, vec su ga zeljeli i htjeli dokrajcit nozem...ludaci-da, vrlo vjerovatno, i kao sto sam vec rekao to ce im bit, pored mnogih, jos jedna dodatna olaksavajuca okolnost da u zatvoru ili nekoj bijednoj vaspitno popravnoj instituciji (ako se to tako moze uopce zvati kod nas) odleze par mjeseci i opet hop...idemo, u nove pobjede, nova maltretiranja, nova klanja, nove zrtve, jer mi smo ljepi, mi to mozemo, nama niko ne moze nista...

Ne insinuiram nista, ali procitaj sta pisu ljudi koji poznaju ove kloceve vec otprije, gotovo svi su saglasni da su to male drkadzije koji misle da mogu raditi sta pozele...ljudi naravno vec iznose neke price...osudice ih praaaavo malo ili gotovo nimalo, a jedan od debila ima kao "jaku" mamu, koja ima dobre veze sa opasnim likovima u gradu, uzet ce dobrog advokata i sve ce biti kao u bajci...Ha, pa ja, tako to ide u naprednim drustvima

(evo procitaj, ako ti se da)

dosta vise linkova.. administrator

I molim te, samo ih ne zovi "djecicom", jer to su krvolocne UBICE
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#364

Post by valterbranisarajevo »

Moram ovo napisati.

Poslije monstruoznog ubistva gospođe Ljubice Spasojević MUP Kantona Sarajevo je u roku od 40 minuta rasvijetlio ubistvo i pohapsio ubice.

Poslije Denisovog ubistva, ubice su uhapšene nakon dva sata. U proteklih godinu dana policajci su podnosili su nekoliko prijava tužilaštvu za razbojništva koja su vršile ove bitange. Naravno, po običaju, ni jedna prijava nije procesuirana. Da jeste ovi bi ostali samo bitange, a ovako su postali ubice, a Denis bi bio živ.

Zbog rijetke krvne grupe pripadnici MUP-a Kantona Sarajevo su čitavu noć davali krv koja je bila neophodna za vrijeme operacije. Pitam se da li je neko od političara, sudija i tužilaca sinoć zavrnuo rukav? Siguran sam da nije...

Mislim da im zbog toga treba odati priznanje.Jedini su oni obavili svoju dužnost kako treba. Ostali koji su trebali djelovali preventivno i oni koji su trebali sankcionisati nisu ništa uradili.

Ja sam bezbroj puta upozoravao da će se na kraju desiti neka tragedija dok odgovorni ne utvrde prave krivce za užasnu bezbjednosnu situaciju u Sarajevu.

Na žalost, bio sam u pravu. Na jučer održanoj konferenciji o maloljetničkom kriminalu, koji je organizovao Kanton Sarajevo, napokon je javno rečeno: Bezbjednosna situacija u Sarajevu je loša zato što sudije i tužioci loše rade svoj posao. Da nije tragično, bilo bi smiješno. Trebalo im je 12 godina da utvrde nešto što se vidi iz "aviona". nadam se da im neće trebati 12 godina, da urade nešto po tom pitanju, odnosno da rastjeraju ono banditsko-lopovsko leglo u Šenoinoj ulici... Neka dovedu stručne i nekompromitovane ljude koji će pošteno obavljati svoj posao. Siguran sam da niko od građana neće postavljati pitanje njihove plate..

A onda neka prvo pregledaju sve one silne slike balavaca sa oružjem na dernek.ba... :x
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#365

Post by Prozor »

Treba im dati 50 godina minimalno. Obicna objesna bagra koja se ufura u snagu i objesnost misleci da je neko i nesta kad napada nekoga u podredjenoj poziciji, mogu mislit kako se ovaj pelenas unio u ulogu "strasnog" mafijasa kad je eto "sredio" nekoga sto ga je "krivo" gledao u tramvaju, ili ovaj peder sto je pobjeg´o kriti noz sto mu je zamjena za spolni organ kod mame, ili ovaj jado sto je navuk´o koznjak da bude neko i nesta... Mislim da je vrijeme adekvatno ovakve kazniti, i to strogim kaznama jer to jedino pomaze! A ako se sazna da je materesina krila noz, i nju u celiju...

Sto je najzalosnije, svi ce na ovo zaboravit a nista se nece promjenit, i opet ce biti rasprava o zalutaloj omladini, nisu nimalo zalutali, znaju dobro sta rade i zato jedina rasprava treba da bude u smjeru njihovog sto zesceg kaznjavanja, i to za najmanje djelo, jer to treba sasjec u korijenu...

Sve u svemu, bagra objesna, nista od njihovog jadnog zivota, po Serijatu!

P.S. Ove jade iz tramvaja kazniti zestokom novcanom kaznom sve odreda...
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#366

Post by Simply_Red »

HiBreeD wrote:
Simply_Red wrote:
HiBreeD wrote: Ne bih da ti razbijam iluzije o "djecici" kako ih ti nazva...ali pretjerao si ga momacki...koja to "djecica" na bezazlen pogled uzvracaju udaranjem bokserom u glavu, povlacenjem nozeva, rovanja utrobe...koja to fucking "djecica" kao suvenire i igracke sa sobom nose hladno oruzje i mlate njime kuda i kad hoce i po kome hoce???

Ma...to su prava djecica, nema sta, samo bih ja uz ovu tvoju konstataciju da su to ipak "djecica" dodao i epitet da su to ZLATNA "djecica"... da im dodijelimo orden za hrabrost ili ti imas neku bolju ideju???

(ne bih da ova prica preraste u raspravu, ali bas si me iznervirao svojim dozivljajem ovog slucaja)
pazi ja na tu djecu mislim kao na dusevno bolesne ljude.. a zar se lincuju dusevni bolesnici, koji su pri tom i djeca?? znam ljude kojima je jedan dogadjaj u zivotu uzrokovao dusevne bolesti, i sad sjede u jagomiru, da ne bi nikome nanijeli STETU!! kod njih je taj dogadjaj tekao sporo.. neprimjetno..dok se jednog dana nisu izjasnili BOLESNIMA. kao sto smo ti i ja rasli na nekim drugim idealima, gledali crtice, i idoli su nam bili lijep i ugodan zivot, oni su rasli bez oceva, majki, uz mafijase, drogu, jos bolesnije roditelje od njih samih. znaci ne pokusavajte da krivicu svalite na djecu, jer su oni samo alatka za ubijanje- SISTEMA

@shuriken.. ljudi koji su vrijedjali, drotovi koji su nezainteresirano setkali, su ista ova gorespomenuta djeca, sa blazim simptomima
Da, uz sve olaksavajuce oklonosti koje ce dobiti u ovoj jebenoj banana drzavi, jos ce im se i pripisati da su psihicki nestabilni, dusevni bolesnici, sizofrenicari i sta jos ne...

Vec sam negdje na pocetku ove teme pisao o porodici, kao o glavnoj celiji drustva, dakle, sve pocinje odatle, sva zla i dobra nosis iz kuce, na sve zivotne situacije, dobre i lose stvari, uspjehe i nedace odgovaras na nacin kako su te ucili u porodici...

U ovom slucaju se radi o klasicnoj demonstraciji sile...sad cemo nas trojica da ti pokazemo kako se u nas smije gledati...i nije im bilo dovoljno to sto su nesretnom djetetu razbili glavu, vec su ga zeljeli i htjeli dokrajcit nozem...ludaci-da, vrlo vjerovatno, i kao sto sam vec rekao to ce im bit, pored mnogih, jos jedna dodatna olaksavajuca okolnost da u zatvoru ili nekoj bijednoj vaspitno popravnoj instituciji (ako se to tako moze uopce zvati kod nas) odleze par mjeseci i opet hop...idemo, u nove pobjede, nova maltretiranja, nova klanja, nove zrtve, jer mi smo ljepi, mi to mozemo, nama niko ne moze nista...

Ne insinuiram nista, ali procitaj sta pisu ljudi koji poznaju ove kloceve vec otprije, gotovo svi su saglasni da su to male drkadzije koji misle da mogu raditi sta pozele...ljudi naravno vec iznose neke price...osudice ih praaaavo malo ili gotovo nimalo, a jedan od debila ima kao "jaku" mamu, koja ima dobre veze sa opasnim likovima u gradu, uzet ce dobrog advokata i sve ce biti kao u bajci...Ha, pa ja, tako to ide u naprednim drustvima

(evo procitaj, ako ti se da)



I molim te, samo ih ne zovi "djecicom", jer to su krvolocne UBICE
Ali zasto ti i ja ne bodemo ljude kad nas gledaju po tramvaju? Ovo nije bilo u nikakvom afektu, vec jedna mana u toj djeci koju su dobili vaspitanjem.
Sve sto pokusavam reci je da su bili bebe, "tabula rasa" i onda su ih njihove majke i ocevi u ovo pretvorili. A mogli su nesto uraditi od zivota.
Jedini krivac za mene, u ovom svemu je ovaj sistem i vlast. Vec je predodredjeno da ce biti pusteni nakon vrlo kratkog vremena. SISTEM. Semiha Borovac, ili ko je vec zaduzen za to. Sve mijenjati iz korjena. Ja sam da se ovi ljudi potpuno i neodlozno ekskomuniciraju iz svih svera drustvenog zivota. U zatvore, domove, minimalno 10 godina zatvora. Kad izadju, jedan prekrsaj, vracaju se na dozivotnu kaznu, i to je to.
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#367

Post by HiBreeD »

Simply_Red wrote:
HiBreeD wrote:
Simply_Red wrote: pazi ja na tu djecu mislim kao na dusevno bolesne ljude.. a zar se lincuju dusevni bolesnici, koji su pri tom i djeca?? znam ljude kojima je jedan dogadjaj u zivotu uzrokovao dusevne bolesti, i sad sjede u jagomiru, da ne bi nikome nanijeli STETU!! kod njih je taj dogadjaj tekao sporo.. neprimjetno..dok se jednog dana nisu izjasnili BOLESNIMA. kao sto smo ti i ja rasli na nekim drugim idealima, gledali crtice, i idoli su nam bili lijep i ugodan zivot, oni su rasli bez oceva, majki, uz mafijase, drogu, jos bolesnije roditelje od njih samih. znaci ne pokusavajte da krivicu svalite na djecu, jer su oni samo alatka za ubijanje- SISTEMA

@shuriken.. ljudi koji su vrijedjali, drotovi koji su nezainteresirano setkali, su ista ova gorespomenuta djeca, sa blazim simptomima
Da, uz sve olaksavajuce oklonosti koje ce dobiti u ovoj jebenoj banana drzavi, jos ce im se i pripisati da su psihicki nestabilni, dusevni bolesnici, sizofrenicari i sta jos ne...

Vec sam negdje na pocetku ove teme pisao o porodici, kao o glavnoj celiji drustva, dakle, sve pocinje odatle, sva zla i dobra nosis iz kuce, na sve zivotne situacije, dobre i lose stvari, uspjehe i nedace odgovaras na nacin kako su te ucili u porodici...

U ovom slucaju se radi o klasicnoj demonstraciji sile...sad cemo nas trojica da ti pokazemo kako se u nas smije gledati...i nije im bilo dovoljno to sto su nesretnom djetetu razbili glavu, vec su ga zeljeli i htjeli dokrajcit nozem...ludaci-da, vrlo vjerovatno, i kao sto sam vec rekao to ce im bit, pored mnogih, jos jedna dodatna olaksavajuca okolnost da u zatvoru ili nekoj bijednoj vaspitno popravnoj instituciji (ako se to tako moze uopce zvati kod nas) odleze par mjeseci i opet hop...idemo, u nove pobjede, nova maltretiranja, nova klanja, nove zrtve, jer mi smo ljepi, mi to mozemo, nama niko ne moze nista...

Ne insinuiram nista, ali procitaj sta pisu ljudi koji poznaju ove kloceve vec otprije, gotovo svi su saglasni da su to male drkadzije koji misle da mogu raditi sta pozele...ljudi naravno vec iznose neke price...osudice ih praaaavo malo ili gotovo nimalo, a jedan od debila ima kao "jaku" mamu, koja ima dobre veze sa opasnim likovima u gradu, uzet ce dobrog advokata i sve ce biti kao u bajci...Ha, pa ja, tako to ide u naprednim drustvima

(evo procitaj, ako ti se da)



I molim te, samo ih ne zovi "djecicom", jer to su krvolocne UBICE
Ali zasto ti i ja ne bodemo ljude kad nas gledaju po tramvaju? Ovo nije bilo u nikakvom afektu, vec jedna mana u toj djeci koju su dobili vaspitanjem.
Sve sto pokusavam reci je da su bili bebe, "tabula rasa" i onda su ih njihove majke i ocevi u ovo pretvorili. A mogli su nesto uraditi od zivota.
Jedini krivac za mene, u ovom svemu je ovaj sistem i vlast. Vec je predodredjeno da ce biti pusteni nakon vrlo kratkog vremena. SISTEM. Semiha Borovac, ili ko je vec zaduzen za to. Sve mijenjati iz korjena. Ja sam da se ovi ljudi potpuno i neodlozno ekskomuniciraju iz svih svera drustvenog zivota. U zatvore, domove, minimalno 10 godina zatvora. Kad izadju, jedan prekrsaj, vracaju se na dozivotnu kaznu, i to je to.
Uglavnom se slazem s ovim sto si rekao, ali posmatrajuci stvari u ovom trenutku (a gledajuci i dugorocno) i ti i ja znamo da se nista bitno nece promijeniti, niti ce se sistem promijeniti, niti ce maloljetnicka delikvencija biti u padu, niti ce sudstvo raditi svoj posao, niti ce ovim klocevima biti dodijeljena razumna zatvorska kazna za djelo koje su pocinilii, niti ce im biti pruzena bilo kakva vrsta pomoci u smislu lijecenja njihove bolesne psihe...

Neko vec gore rece, ovaj momak je nazalost, vec zaboravljen, bio je tu, sada ga vise nema i znas kako to vec kod nas ide, novi dan, nova nafaka...

Mi, kao cjelokupno drustvo smo postali (ili smo uvijek takvi i bili) potpuno inertni i letargicni, da bi nas iz ovog stanja permanentne hibernacije mogla vratiti, mozda jedino, ekspozija atomske bombe na ovim prostorima...ali samo mozda...

Nemam sta reci vise, ne mogu da se nerviram, nepravda je ucinjena...neka jadno dijete pociva u miru...

pozdrav
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#368

Post by Simply_Red »

HiBreeD wrote:
Simply_Red wrote:
HiBreeD wrote: Da, uz sve olaksavajuce oklonosti koje ce dobiti u ovoj jebenoj banana drzavi, jos ce im se i pripisati da su psihicki nestabilni, dusevni bolesnici, sizofrenicari i sta jos ne...

Vec sam negdje na pocetku ove teme pisao o porodici, kao o glavnoj celiji drustva, dakle, sve pocinje odatle, sva zla i dobra nosis iz kuce, na sve zivotne situacije, dobre i lose stvari, uspjehe i nedace odgovaras na nacin kako su te ucili u porodici...

U ovom slucaju se radi o klasicnoj demonstraciji sile...sad cemo nas trojica da ti pokazemo kako se u nas smije gledati...i nije im bilo dovoljno to sto su nesretnom djetetu razbili glavu, vec su ga zeljeli i htjeli dokrajcit nozem...ludaci-da, vrlo vjerovatno, i kao sto sam vec rekao to ce im bit, pored mnogih, jos jedna dodatna olaksavajuca okolnost da u zatvoru ili nekoj bijednoj vaspitno popravnoj instituciji (ako se to tako moze uopce zvati kod nas) odleze par mjeseci i opet hop...idemo, u nove pobjede, nova maltretiranja, nova klanja, nove zrtve, jer mi smo ljepi, mi to mozemo, nama niko ne moze nista...

Ne insinuiram nista, ali procitaj sta pisu ljudi koji poznaju ove kloceve vec otprije, gotovo svi su saglasni da su to male drkadzije koji misle da mogu raditi sta pozele...ljudi naravno vec iznose neke price...osudice ih praaaavo malo ili gotovo nimalo, a jedan od debila ima kao "jaku" mamu, koja ima dobre veze sa opasnim likovima u gradu, uzet ce dobrog advokata i sve ce biti kao u bajci...Ha, pa ja, tako to ide u naprednim drustvima

(evo procitaj, ako ti se da)



I molim te, samo ih ne zovi "djecicom", jer to su krvolocne UBICE
Ali zasto ti i ja ne bodemo ljude kad nas gledaju po tramvaju? Ovo nije bilo u nikakvom afektu, vec jedna mana u toj djeci koju su dobili vaspitanjem.
Sve sto pokusavam reci je da su bili bebe, "tabula rasa" i onda su ih njihove majke i ocevi u ovo pretvorili. A mogli su nesto uraditi od zivota.
Jedini krivac za mene, u ovom svemu je ovaj sistem i vlast. Vec je predodredjeno da ce biti pusteni nakon vrlo kratkog vremena. SISTEM. Semiha Borovac, ili ko je vec zaduzen za to. Sve mijenjati iz korjena. Ja sam da se ovi ljudi potpuno i neodlozno ekskomuniciraju iz svih svera drustvenog zivota. U zatvore, domove, minimalno 10 godina zatvora. Kad izadju, jedan prekrsaj, vracaju se na dozivotnu kaznu, i to je to.
Uglavnom se slazem s ovim sto si rekao, ali posmatrajuci stvari u ovom trenutku (a gledajuci i dugorocno) i ti i ja znamo da se nista bitno nece promijeniti, niti ce se sistem promijeniti, niti ce maloljetnicka delikvencija biti u padu, niti ce sudstvo raditi svoj posao, niti ce ovim klocevima biti dodijeljena razumna zatvorska kazna za djelo koje su pocinilii, niti ce im biti pruzena bilo kakva vrsta pomoci u smislu lijecenja njihove bolesne psihe...

Neko vec gore rece, ovaj momak je nazalost, vec zaboravljen, bio je tu, sada ga vise nema i znas kako to vec kod nas ide, novi dan, nova nafaka...

Mi, kao cjelokupno drustvo smo postali (ili smo uvijek takvi i bili) potpuno inertni i letargicni, da bi nas iz ovog stanja permanentne hibernacije mogla vratiti, mozda jedino, ekspozija atomske bombe na ovim prostorima...ali samo mozda...

Nemam sta reci vise, ne mogu da se nerviram, nepravda je ucinjena...neka jadno dijete pociva u miru...

pozdrav
onda mi nas je stvarno zao :sad:

pozdrav
User avatar
campa_xxx
Posts: 4082
Joined: 23/11/2007 22:04
Location: Metropola

#369

Post by campa_xxx »

...
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#370

Post by Troll_Happens »

obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#371

Post by obuca »

e ubica izjavi ne mozete mi nista :x nevjerovatno :x :x
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#372

Post by Troll_Happens »

obuca wrote:e ubica izjavi ne mozete mi nista :x nevjerovatno :x :x
dje je izjavio na kantonalnoj?:x
kad pogledamo svu trojicu malo ko bi pomislio da je on izvrsio zlocin najprije bih rekao da je zuti to pocinio.. a onda se dogovorili i ovaj priznao djelo :oops:
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#373

Post by obuca »

eno tema na razne diskusije. izjava je u novinama. ejjjjjjj svjesni su nemoci drzave i ubijaju ljude :x :x :x :x zasto narod ne ide na ulicu. pa sta ce biti sa nasom djecom :x :x :x :x :x :x :x :x :x ubit gamad :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x :x
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#374

Post by ladyblue18 »

obuca wrote:e ubica izjavi ne mozete mi nista :x nevjerovatno :x :x
:shock: :shock: :shock: opet ostadoh bez rijeci
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#375

Post by cico x »

obuca wrote: zasto narod ne ide na ulicu. pa sta ce biti sa nasom djecom
hm,duboko........

zasto,zato sto smo svi PICKE !

dosli ljudi iz kaknja da nam pokazu kako se bori protiv fotelja mi ih osudili kako to ne moze tako!
dosli ljudi sa sela da se bore protiv fotelja,mi se smijali njima!
dodu majke srebrenice,blokiraju saobracaj,mi psujemo jer cemo zakasniti na kafu!

nego smo se mi fino naguzili ovima sa vlasti,oni nas ono laganini karaju,a mi sutimo,i izmedu sebe kukamo,i govorimo... "ma dobro je sad za sad,moglo bi i gore biti,nije lose ovako,suti i trpi !"
Last edited by cico x on 08/02/2008 09:05, edited 1 time in total.
Locked