VF-Korea

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#26

Post by d2 »

Neelix wrote:
d2 wrote:
neki wrote: Koliko ja znam Konzum je sve preuzeo. Uostalom, dok ih nije preuzeo niko se nije zalio na restoran, osim nekih izuzetaka. Ja sam redovno isao dok ih nije Konzum preuzeo i uvijek je bila svjeza i kvalitetna hrana. Uostalom ni supermarket tamo nije sto je nekad bio. Pa eto uzivajte u Konzumu, mnogi su skakali od srece kad su culi da preuzimaju posao
lose znas, s obzirom kako komsije pljuju po nama ne cudi me tvoja reakcija ipak treba biti posten, koliko ja znam konzum je preuzeo samo supermarkete VFa i nista drugo.
ti lose znas, konzum je preuzeo OBJEKTE VF-a, ne samo supermarkete. i tacno se osjeti razlika, ja sam radio u blizini pa sam znao cesto otici u restoran dok nije dosao konzum...otkako su preuzeli, jeo sam 3 puta, i svaki put sam ostao razocaran gumenom piletinom, prokislim jogurtom i pireom cudnog okusa...
naucio lekciju. sto sam isao, isao sam.
vidi ovako, da pojednostavimo - ok ja lose znam. ti sretan ja i dalje kazem da je konzum preuzeo samo supermarkete jer nema dana da ne procitam vijesti koje se ticu ekonomije. hoces da ti kazem i cijenu - 80 miliona, hoces da ti kazem i period zakupa - 10 godina. svi sretni. uzivaj, u pravu si.
Last edited by d2 on 15/01/2008 17:53, edited 1 time in total.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#27

Post by roki »

U VF-u jednom imao negativno iskustvo i to sa Picom od tune.Mislim da je tuna par dana bila stara, aja sam kasnije imao 2 dana problema sa stomakom
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#28

Post by strong69 »

Miki123 wrote:Brajlović kod Sloge. NIje reklama, ali stvarno najjeftinija i najbolja hrana u gradu.
Najjeftinija? Urban Grill? Pojeftinio ili...? Ja sam bio prije par mjeseci i bilo je skuplje nego u drugim slicnim restoranima...

A vrapci i zohari su tamo otkad je otvoren... Za miseve ne znam ali da jedem sa stola na kojem ptice skakucu necu. Bio 2 puta i nikad vise...
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#29

Post by DobroJutroKolumbo »

Ja vjerujem da je lose tamo , ali da sve odjednom ti se to desi , e to je vec lovacka prica...mislim i zohari i misevi i bajata sirnica i zaledjeni kolac...to ti vala ne vjerujem , pretjerala si...Da kazes vidjela si misa , OK , vjerovao bi ...ili zohare opet OK...kolac ne valja...Ali ovo sve odjednom , prava lovacka prica... :-) :-) :-)
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#30

Post by Dori »

DobroJutroKolumbo wrote:Ja vjerujem da je lose tamo , ali da sve odjednom ti se to desi , e to je vec lovacka prica...mislim i zohari i misevi i bajata sirnica i zaledjeni kolac...to ti vala ne vjerujem , pretjerala si...Da kazes vidjela si misa , OK , vjerovao bi ...ili zohare opet OK...kolac ne valja...Ali ovo sve odjednom , prava lovacka prica... :-) :-) :-)
E moj Kolumbo, da je bila samo bajata sirnica i pokvarena krompirusa, ne bi otvarala temu.....a i bila sa sa rajom, pa ti oni mogu potvrditi istu pricu ;-)

U svakom slucaj, ja necu skoro tamo......
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#31

Post by Comrad »

A imas nesto protiv miseva i zohara. Sram neka te bude!

:D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#32

Post by Dori »

Comrad wrote:A imas nesto protiv miseva i zohara. Sram neka te bude!

:D
Nemam.....bar nista efektivno (ako su svjezi) :D
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#33

Post by Miki123 »

strong69 wrote:
Miki123 wrote:Brajlović kod Sloge. NIje reklama, ali stvarno najjeftinija i najbolja hrana u gradu.
Najjeftinija? Urban Grill? Pojeftinio ili...? Ja sam bio prije par mjeseci i bilo je skuplje nego u drugim slicnim restoranima...

..
Pa dobro gdje možeš pojesti ćevape za 5 km, ogromnu pljeskavicu za 3 km + pomfrit, a ajvara i dodataka toliko ima da moraš reći da ih stave manje? :D
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#34

Post by luciferino »

strong69 wrote:
Miki123 wrote:Brajlović kod Sloge. NIje reklama, ali stvarno najjeftinija i najbolja hrana u gradu.
Najjeftinija? Urban Grill? Pojeftinio ili...? Ja sam bio prije par mjeseci i bilo je skuplje nego u drugim slicnim restoranima...

A vrapci i zohari su tamo otkad je otvoren... Za miseve ne znam ali da jedem sa stola na kojem ptice skakucu necu. Bio 2 puta i nikad vise...
Urban Grill PREDOBAR...

Cijene... 5 KM deset ćvapa, 250 grama mesa (jedan je veličine prsta) dok je kod Hodžića 6 KM deset ćevapa, 200 grama mesa. Vjerovatno postoji razlika u vrsti mesa koje miješaju, ali je opet porcija neuporedivo veća, a ukus je prihvatljiv (bez obzira na žohare i pacove i vrapce). :-) :P
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#35

Post by Dori »

Razglednice iz VF-a (preuzeto sa infobar-a) :bljuv:

Image
Image
User avatar
karanana
Posts: 47211
Joined: 26/02/2004 00:00

#36

Post by karanana »

Photoshop :D

jeli ovo u hali? bljaaaaak. ove bube su gadne same po sebi, a mozes misliti jos kad prosetaju malo po hali i onda skoknu do kuhinje da vide sta ima, sta nema.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#37

Post by Dori »

karanana wrote:Photoshop :D

jeli ovo u hali? bljaaaaak. ove bube su gadne same po sebi, a mozes misliti jos kad prosetaju malo po hali i onda skoknu do kuhinje da vide sta ima, sta nema.
....a ni ruke ne operu! :lol:

Ima ih i po stolovima u restoranima, hodaju po pultovima, ali predpostavljam da u kuhinji ipak ima najvise, jer tamo je hrana

Citam maloprije na infobaru da je cura nasla zvaku u salati! :-?
...i tako ti ja jedem salatu u VF-u i žvaćem sve u šesn'est...kad tamo ŽVAKA...vjerovatno one tete što ju je napravila...
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#38

Post by obuca »

fffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#39

Post by Amazonka27 »

juce je neko skocio i oborio sto...vjerovatno je mishonja protrchao hahhaha :D
incognito071
Posts: 1391
Joined: 24/08/2007 10:34

#40

Post by incognito071 »

ma zohara samo bacis na rostilj :D

meksikanci se dave s tim :lol: :lol:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#41

Post by Dori »

incognito071 wrote:ma zohara samo bacis na rostilj :D

meksikanci se dave s tim :lol: :lol:
Mozda postane IN mjesto za Kineze :lol:
User avatar
furija Strašna
Posts: 193
Joined: 20/09/2007 23:28

#42

Post by furija Strašna »

ifbbpro wrote: Gdje macaka nema, misevi kolo vode :lol:
:lol: :lol: :lol:
karanana wrote:a mozes misliti jos kad prosetaju malo po hali i onda skoknu do kuhinje da vide sta ima, sta nema.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#43

Post by chuchumbamayumbe »

Prestao sam odlaziti u VF-ov restoran na Korei prije jedno 2-3 godine, cisto iz nekih drugih razloga koji ne podpadaju pod "nehigijenu, losu uslugu, itd".
Kako citam ove postove ne mogu da povjerujem da su od tada tako krahirali!
Nekada se tamo moglo pristojno prezalogajiti, a sada, nakon ovog sto sam pocitao, ne pada mi na pamet da ih ikada vise posjetim.
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#44

Post by becu »

bio sam maksuz ! gore nego u joe's apartment :lol:
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#45

Post by skahu »

uuuf :angry: ja šta sve ne napričaste.
Sarajevo je puno žohara i niko ih se ne može riješiti. To je neminovnost bez koje danas ne možemo. Stanovi na Alipašinom polju su ih puni. Prvi na udaru su restorani to je normalno i nema restorana bez žohara, samo se ne vide svugdje.
VF je napravljen od drveta što je idealno mjesto za skrivanje. Tu dezinsekcija ne pomaže. Dezinsekcija u VF Koreji se vrši redovno i bez toga ne bi mogao imati dozvolu za rad. Zadnja je izvršena prije nekih 7 do 10 dana.
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
ovo nije tačno i pisanja o navodnoj bajatoj i staroj hrani.
Hrana na liniji zadrži se najviše jedan sat, a onda se iznosi sljedeće jelo.
Treba samo da stanete dva sata i vidite koliko ljudi prođe linijom. Kod takvog prometa nemoguće je da se hrana zadrži i eventualno prodaje nakon 2-3 dana kako je navela dotična osoba.

Što se tiče ukusa hrane to je individualna stvar i svako može reći da mu jeste ili nije ukusno, ali broj posjetilaca je najbolji sudija.
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#46

Post by becu »

skahu wrote:uuuf :angry: ja šta sve ne napričaste.
Sarajevo je puno žohara i niko ih se ne može riješiti. To je neminovnost bez koje danas ne možemo. Stanovi na Alipašinom polju su ih puni. Prvi na udaru su restorani to je normalno i nema restorana bez žohara, samo se ne vide svugdje.
VF je napravljen od drveta što je idealno mjesto za skrivanje. Tu dezinsekcija ne pomaže. Dezinsekcija u VF Koreji se vrši redovno i bez toga ne bi mogao imati dozvolu za rad. Zadnja je izvršena prije nekih 7 do 10 dana.
uh uh uh. Samo treba uzeti Neopitroid i zaprasiti. Sve se rjesava. Jedini restoran u kojem sam vidio zohare kako slobodno trckaraju je gore navedeni.
tehnolog
Posts: 17
Joined: 16/01/2008 00:13

#47

Post by tehnolog »

Hrana u VF-u se pokvarila onog momenta kada je proradio onaj nas Bosnjacki sitno sicarski interes i kada je zinula guzica za sto vecim profitom a za sto krace vrijeme.
Nekada se cekalo po 10-min da se dodje na redi radile su skoro uvijek 2 kase i bio je puno bolji izbor i puno bolje i kvalitetnije hrane.Sada radi samo jedna kasa i to i ona neredovno(ako gospodjica nije na pus pauzi),hrana je losija,skuplja,salata u vecini slucajeva stara po dva-tri dana i naravno neukusna.
Neko ce to opravdati poskupljenjima ali to opet meni nije nikakav parametar da mi neko uvaljuje bajato i ko zna cime uprljano jelo.
A kad smo kod VFa i u njihovom caffe-u je stanje uzasno. Prije par dana sam otisao na palacinke posle dugo vremena (prvi put kako je Konzum preuzeo njihov hipermarket) i dobio sam porciju sa kuglom ZALEDJENOG SLADOLEDA,ko zna koliko staru i po 50% vecoj cijeni.
A da ne govorim o tome da sam konobara cekao 15-tak minuta da nas posluzi.
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#48

Post by d2 »

skahu wrote:uuuf :angry: ja šta sve ne napričaste.
Sarajevo je puno žohara i niko ih se ne može riješiti. To je neminovnost bez koje danas ne možemo. Stanovi na Alipašinom polju su ih puni. Prvi na udaru su restorani to je normalno i nema restorana bez žohara, samo se ne vide svugdje.
VF je napravljen od drveta što je idealno mjesto za skrivanje. Tu dezinsekcija ne pomaže. Dezinsekcija u VF Koreji se vrši redovno i bez toga ne bi mogao imati dozvolu za rad. Zadnja je izvršena prije nekih 7 do 10 dana.
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
ovo nije tačno i pisanja o navodnoj bajatoj i staroj hrani.
Hrana na liniji zadrži se najviše jedan sat, a onda se iznosi sljedeće jelo.
Treba samo da stanete dva sata i vidite koliko ljudi prođe linijom. Kod takvog prometa nemoguće je da se hrana zadrži i eventualno prodaje nakon 2-3 dana kako je navela dotična osoba.

Što se tiče ukusa hrane to je individualna stvar i svako može reći da mu jeste ili nije ukusno, ali broj posjetilaca je najbolji sudija.
forum ti je isto dobar pokazatelj, a i odlican ti je pokazatelj da ja koji sam tamo isao od kad se otvorilo ne idem unazad jedno 3 mjeseca jer mi se gadi tamo jesti, ako mi se nije gadilo prije a sad mi se gadi zapitaj se sto je tako. Trudan sigurno nisam.

Kad ti trojica kazu da si pijan - lezi i valjaj se.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#49

Post by x0z0y0 »

skahu wrote:uuuf :angry: ja šta sve ne napričaste.
Sarajevo je puno žohara i niko ih se ne može riješiti. To je neminovnost bez koje danas ne možemo. Stanovi na Alipašinom polju su ih puni. Prvi na udaru su restorani to je normalno i nema restorana bez žohara, samo se ne vide svugdje.
VF je napravljen od drveta što je idealno mjesto za skrivanje. Tu dezinsekcija ne pomaže. Dezinsekcija u VF Koreji se vrši redovno i bez toga ne bi mogao imati dozvolu za rad. Zadnja je izvršena prije nekih 7 do 10 dana.
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
ovo nije tačno i pisanja o navodnoj bajatoj i staroj hrani.
Hrana na liniji zadrži se najviše jedan sat, a onda se iznosi sljedeće jelo.
Treba samo da stanete dva sata i vidite koliko ljudi prođe linijom. Kod takvog prometa nemoguće je da se hrana zadrži i eventualno prodaje nakon 2-3 dana kako je navela dotična osoba.

Što se tiče ukusa hrane to je individualna stvar i svako može reći da mu jeste ili nije ukusno, ali broj posjetilaca je najbolji sudija.
zasto ne bi bilo tacno da hrana moze biti stara?
nije mi se jednom desilo da pohovani sir bude star...mozes zube polomit na njega
zohare nisam vidjela priznajem al su mi zato vrapci isli pravo na zivce
pogotovo u ono vrijeme pticije gripe :roll:
mada..nije ovo nista cudno..ja sam i u McDonalds-u vidjela misa..sva ta mjesta jeftine hrane ne mogu drzati na cistoci , brzini i biti jeftina u isto vrijeme
volim jesti vani a zaista je tesko naci mjesto gdje mozes ne misliti o tome hoces li pokupiti herpes sa case i sl. :roll:
bice da cu morat naucit kuhat :-)

bilo bi lijepo kad bi bila i tema o mjestima koja odisu NEcistocom i koja treba izbjegavati..
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#50

Post by Dori »

skahu wrote:
1. Kao prvo uzmem pitu i dobijem 2-3 dana staru sirnicu (bajatu i suhu) i krompirusu, koja se razvalci kad je rezes.....Izvadila noz iz nje, kad ono neki koncici se rastezu za njim....
ovo nije tačno i pisanja o navodnoj bajatoj i staroj hrani.
Hrana na liniji zadrži se najviše jedan sat, a onda se iznosi sljedeće jelo.
Treba samo da stanete dva sata i vidite koliko ljudi prođe linijom. Kod takvog prometa nemoguće je da se hrana zadrži i eventualno prodaje nakon 2-3 dana kako je navela dotična osoba.
Hoces da kazes da ne znam sta sam jela?! Izvini, sta sam trebala? Slikati balavu krompirusu?! :shock:
Ti ako radis za njih toplo ti preporucujem da sto prije potrazis novi posao, prije nego dobijete kakvu tuzbu zbog trovanja hranom. Prijateljski savjet.
Ja znam sta sam ja vidjela, dobila, probala.....I imam jos dva prijatelja koji ti mogu reci isto.
Sirnica-S-T-A-R-A, krompirusa-pokvarena i kolac koji ima okus frizidera :-?
I nemoj meni da pricas da nije tacno, jer jeste.
Uostalom, ja tamo necu uskoro, a Vama neka je sa srecom....
Post Reply