murija hvata gasija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#76

Post by skojotovski »

dohakase i azizu!
zutog su maznuli prateci mu telefonsku komunikaciju. ovo je samo dokaz da mogu kad hoce. i svaka cast. meduti, ostaje da se vidi stvarna namjera. obzirom na sve dosadasnje "akcije" i hapsenja, tesko se oteti dojmu da ce i ovo biti prosipanje iz supljeg u prazno. iako mislim da je ovo sada za uprave :D
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#77

Post by anakadabra »

Jeli tačno ovo što su večeras javili na vijestima da je navodno pretučen, te da je završio na Koševu?
User avatar
pun_mjesec
Posts: 257
Joined: 30/07/2007 12:02
Location: Sarajevo

#78

Post by pun_mjesec »

forza milan wrote:Citam ove postove i hocu da povratim na 90% njih. Pa vecini vas je sad krivo sto je - makar i minimalno - pravna drzava pokazala da postoji. Vi se hranite krizama, nevoljama, bijedom, vijestima o kriminalu koji cvijeta itd. i kad cujete nesto pozitivno vi ne mozete da funkcionisete. Ne znam samo otkud vam tolika negativna energija. Od ovog foruma mi se dize kosa na glavi i od 90 % formasa. Hiljadu puta fuj!!!!
ovo si u pravu jarane i super si to formulis'o

kad citam neke teme na forumu, k'o da sam 202 ukljuchio i slusam CZ
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#79

Post by skojotovski »

anakadabra wrote:Jeli tačno ovo što su večeras javili na vijestima da je navodno pretučen, te da je završio na Koševu?
ko je javio?
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#80

Post by anakadabra »

skojotovski wrote:
anakadabra wrote:Jeli tačno ovo što su večeras javili na vijestima da je navodno pretučen, te da je završio na Koševu?
ko je javio?
Listala sam kanale nisam baš sigurna ali mislim da je hayat one vijesti u sedam.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#81

Post by skojotovski »

i treba ih polimit! osim ako nije jedna od Celinih "bolnickih finti".
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#82

Post by Orbini »

Malo ste mi vi sarajlije cudna raja.
Niste se bojali karadjiceve vojske za rata a trtate od par Albanaca do te mjere da cak i na forumu iza anonmnih nickova se ne usudjujete radovati sto je ta posast sklonjena sa ulice. Svima drago a niko se ne usudjuje radovati i otvoreno ponadati da ce ta banda bar za nekoliko godina biti uklonjena.

Svasta.
User avatar
pitarozder
Posts: 103
Joined: 02/08/2007 20:55
Location: na okeanu

#83

Post by pitarozder »

forza milan wrote:Citam ove postove i hocu da povratim na 90% njih. Pa vecini vas je sad krivo sto je - makar i minimalno - pravna drzava pokazala da postoji. Vi se hranite krizama, nevoljama, bijedom, vijestima o kriminalu koji cvijeta itd. i kad cujete nesto pozitivno vi ne mozete da funkcionisete. Ne znam samo otkud vam tolika negativna energija. Od ovog foruma mi se dize kosa na glavi i od 90 % formasa. Hiljadu puta fuj!!!!
kad u zatvoru bude shaja, cengici i ostali politicari-lopovi sto opljackase ovu drzavu onda je mozes nazivat pravnom ... fatanje sitnih riba i gluma ko da nesto rade je smijurija , kao sto ce se i dokazat kad karkin uzme sudstvo u svoje ruke
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#84

Post by Ali_G »

Samo se vi nadajte da ce neko od glavnih riba nekad zavrsit u cuzi. Dobro, mozda hoce neko zrtveno jagnje da se baci. Citav svijet funkcionise na isti nacin i nasli se pametni forumasi na sa-x da prekrajaju.
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#85

Post by sibelius »

Ali_G wrote:Samo se vi nadajte da ce neko od glavnih riba nekad zavrsit u cuzi. Dobro, mozda hoce neko zrtveno jagnje da se baci. Citav svijet funkcionise na isti nacin i nasli se pametni forumasi na sa-x da prekrajaju.
slažem se...koliko god i ja to ne opravdavao, tako je...moc ima vlast, a mi mozemo preko foruma vagati da li je gasi sitna ili krupna riba ili kurban ili čovječja ribica :D

jebote, al capone je zavrsio u zatvoru zbog 'poreza' a mi se zalimo na nasu policiju i tuzilastvo :-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#86

Post by Klodovik »

I sami znate da bez jasnih dokaza nema ništa. Potpisana izjava, svjedočenje na sudu, upiranje prstom... al' ko će to radit'.
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#87

Post by susc_ovjek »

Orbini wrote:Malo ste mi vi sarajlije cudna raja.
Idi na forum nekog grada gdje su svi mud*nje i hrabri i odma rijesavaju
problem svojih kriminalaca.

Pusti nas sarajevske pi**ke da se bojimo ovako po forumu...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#88

Post by d2 »

Drzava moze sve kad hoce samo je problem sto zbog raznih interesa ovih ili onih partija nece. Kad budu htjeli brzo ce se sve to rijesiti. Ne mislim da je problem u policiji, mislim da je problem u drzavi jer policija radi ono sto drzava kaze. U neku ruku mi je i zao te policije jer plivaju par godina u nekom nedefinisanom statusu, zakona o policiji nigdje...

U svakom slucaju ja sam za uredjenu drzavu u kojoj policija radi svoj posao makar to znacilo da i mene privodi ako sam sta zajebao.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#89

Post by Topla voda »

svaka cast muriji i posebno tuzilastvu.
svaka cast i karanani ,al ovdje grijesi.
od neceg se mora krenuti..ako ovo urade kako treba,a vidjelo se da i sipa moze kad hoce i locirati pozive,bar u 2-3 ulaza i dobiti naloge za pretres stanova...to bi moglo znaciti da se koliko-toliko uvezuje sistem obavjestajnih sluzbi,policije i tuzilastva i to treba podrzati...pa sta bude nek bude,jer stanje na ulicama je izmaklo svakoj kontroli i bilo je pitanje dana kad ce pasti mrtve glave nevinih u nekom bombaskom sukobu za prevlast.
o reketiranju ,drogi i lihvarenju da i ne govorim... to je ipak nesto sa cime vecina gradjana i nema dodira i ne tangira ih direktno.....ali indirektno ,samim svojim neiskorijenjivanjem,utice na nestabilnost ,nesigurnost i nezadovoljstvo obicnog svijeta .
bitan je i psiholoski momenat,jer je dosadasnja pasivnost odgovornih uticala takodje i na radjanje nekih drugih kriminalnih aktivnosti,sitnijih kradja,otimanja mobitela djeci,provala u stanove,obijanja auta,siledjijskog ponasanja,neovlastenog posjedovanja oruzja i jos mnogo cega.
treba podrzati svaku akciju koja donosi povecanu sigurnost gradjana,direktno il indirektno,pa ili ili :)
samke4u
Posts: 41
Joined: 03/01/2007 13:02

#90

Post by samke4u »

Kako dokazati reketiranje. Tesko! U principu sve se svodi na rekla kazala - sto?
Pa zato sto niko nema muda reci -To je on!
Valjda se doslo do nekakvih dokaza i ako nista neka ga malo nek lezi. Olegu vjerujem jer cini mi se da je on taj sa mudima koji se moze uhvatiti u kostac sa ovakvima. Klosar - neka je! Sa njima ne mozes drugacije nego se spustiti na njihov nivo. Dosta mi je vise zategnutih likova koji samo pricaju. Sitna riba. Mozda jeste ali tesko je doci do krupne. Vazno je da je krenulo a krupna ce naletiti.
samke4u
Posts: 41
Joined: 03/01/2007 13:02

#91

Post by samke4u »

susc_ovjek wrote:
Orbini wrote:Malo ste mi vi sarajlije cudna raja.
Idi na forum nekog grada gdje su svi mud*nje i hrabri i odma rijesavaju
problem svojih kriminalaca.

Pusti nas sarajevske pi**ke da se bojimo ovako po forumu...
A ti nemoj se toliko paliti. Ja sam rodeni sarajlija i nisam izasao iz Sa evo skoro 30 god niti mislim, ali covjek je u pravu. Kod nas vlada svakakva mafija sem "nasa". Jebo vise i albance i siptare i ko zna koje. Covjek sam za pravnu drzavu ali ako je nemam nek me moj krade.
tehnolog
Posts: 17
Joined: 16/01/2008 00:13

#92 murija hvata gasija

Post by tehnolog »

Kad bude procesuirao vise nego ociti kriminal Nedzada Brankovica onda cu skinuti kapu Olegu Cavki i ostalim tuziocima.Mislim da je sve ovo smisljeno uradjeno da skrenu narodu misli sa sve ocitije pljacke koju vrse vladajuce strukture i sva sve goreg standarda zivota u nasoj zemlji time da se bore protiv kriminala.
Ne branim Gasija ali oni koji zive blizu njega znaju da je mnogima pomagao i da mnoge pomaze i dan danas.
Niko od normalnog svijeta nije kod njega isao da uzme novac na kamatu,zna se da to rade samo oni koji imaju para,jer nije on budala da daje pare svakoj budali kojoj novac zatreba.
KAzu da ima povredu oka i da je u Kosevu smjesten i da ce 3 dana raditi provjere i nalaze.
samke4u
Posts: 41
Joined: 03/01/2007 13:02

#93 Re: murija hvata gasija

Post by samke4u »

tehnolog wrote:Kad bude procesuirao vise nego ociti kriminal Nedzada Brankovica onda cu skinuti kapu Olegu Cavki i ostalim tuziocima.Mislim da je sve ovo smisljeno uradjeno da skrenu narodu misli sa sve ocitije pljacke koju vrse vladajuce strukture i sva sve goreg standarda zivota u nasoj zemlji time da se bore protiv kriminala.
Ne branim Gasija ali oni koji zive blizu njega znaju da je mnogima pomagao i da mnoge pomaze i dan danas.
Niko od normalnog svijeta nije kod njega isao da uzme novac na kamatu,zna se da to rade samo oni koji imaju para,jer nije on budala da daje pare svakoj budali kojoj novac zatreba.
KAzu da ima povredu oka i da je u Kosevu smjesten i da ce 3 dana raditi provjere i nalaze.
Za ovaj prvi dio se slazem. Ima i gorih lopova. Ja sam u nadi da ce i oni jednog dana doci na red. To su te krupne ribe za koje treba strpljenja.
Gasi pomagao. Pazi, lik koji vozi Ferrarija nekom pomaze. Nista neobicno jer ako ima toliku lovu voziti najbolje auto na svijetu u ovom gradicu mozes misliti kako mu je tesko pomoci komsiji sa "cenerom". A druga stvar, nasi lopovi su to uvijek radili i sasvim je logicno; nemoj krasti u svojoj mahali!!!
A sto se oka tice, svi smo mi bili bubice dok nas je murja tukla. Nekad si stajao mirno dok si razgovarao sa njima a sad j... mo im majku na svakom koraku i to u lice a oni zbog demokratije ne smiju nista. Pogledaj nam ulica. Svako peto dijete nam je barem probalo drogu, ulice su nam malo je reci postale staze na kojima vozaci redovno ubijaju pjesake i jedni druge. Nije mi ih zao, sami to traze. Ma ne znam sto se palim na ovu pricu uopse, svakog ceka kazna -kad tad!!
Last edited by samke4u on 16/01/2008 00:38, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45270
Joined: 29/12/2005 01:20

#94

Post by jeza u ledja »

samke4u wrote: Ja sam rodeni sarajlija i nisam izasao iz Sa evo skoro 30 god niti mislim, .
Pa izadji malo, prijace ti svjeza hava.
samke4u
Posts: 41
Joined: 03/01/2007 13:02

#95

Post by samke4u »

jeza u ledja wrote:
samke4u wrote: Ja sam rodeni sarajlija i nisam izasao iz Sa evo skoro 30 god niti mislim, .
Pa izadji malo, prijace ti svjeza hava.
Vidis nikada nisam razmisljao na taj nacin.
Obecavam :-D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#96

Post by and »

svako treba da radi svoj posao.
glupost je govoriti mala-velika riba.fazon je da sve trebaju zavrsiti u akvarijumu,a ne mogu sve odjednom.
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#97

Post by susc_ovjek »

samke4u wrote:
susc_ovjek wrote:
Orbini wrote:Malo ste mi vi sarajlije cudna raja.
Idi na forum nekog grada gdje su svi mud*nje i hrabri i odma rijesavaju
problem svojih kriminalaca.

Pusti nas sarajevske pi**ke da se bojimo ovako po forumu...
A ti nemoj se toliko paliti. Ja sam rodeni sarajlija i nisam izasao iz Sa evo skoro 30 god niti mislim, ali covjek je u pravu. Kod nas vlada svakakva mafija sem "nasa". Jebo vise i albance i siptare i ko zna koje. Covjek sam za pravnu drzavu ali ako je nemam nek me moj krade.
Shta ja kao gradjanin Sarajeva imam s tom mafijom, i kako ja mogu uticat na to koja ce biti a koja nece? I ne kontam kako neko trpa u jedan kosh Sarajlije kao ovakve ili onakve... I zar postoji "nasha" i "njihova" mafija.. kod mene postoji... kriminalac i normalan gradjanin, nije mi bitna boja, porjeklo, naglasak.. .etc.,
A to ti je ona malogradjanska prica sa strane koja govori, u Sarajevu su crni, u Zenici zeleni, Mostaru plavi... smjesno.

Inache, na ovo sa Gashijem gledam kao pozitivnu stvar, ali ne vidim neki razlog za velicanje policije i veselje. Pa covjek mafija vec 5-6 godina i oni ga sad hapse i to je neshto dobro. I kad vidim kolko su ga osudili radovacu se. Da ne bude kao sa Chelom da ga osude na 20 godina, a u sudnici one gorile prijete sudiji, a policija nishta... i onda svjedok promjeni iskaz pa ga puste... Zashto da ne mislim da se nece ponoviti scenario?!?!

I onda "sarajevska raja" je pokunjila glavu, strah je i na forumu napisat neshto protiv velike mafije iz Albanije...ccc
tehnolog
Posts: 17
Joined: 16/01/2008 00:13

#98

Post by tehnolog »

SLazem se da nema razloga da se murija nesto velica.Mislim da je ovo bila scena za siroke narodne mase da vide fol da ce biti bolje.
Dok narod sve teze i teze prezivljava ova poskupljenja oni nas zamajavaju nekim hapsenjima kao iz americkih filmova sto je po meni smijesno.
Narod prica o Gasiju a ovamo se ponovo vracaju kriminalci tipa Bicakcica i njemu slicnih na politicku scenu,struja poskupila,imamo grijanje najskuplje u regionu kao i vodu a najmanje plate.
Od Gasija me licno nikad nije zabolila glava a niije sigurno nijednog normalnog Sarajliju.Od Bicakcica i Brankovica i njima slicnih boli me glava godinama,a oni samo napreduju i napreduju.
Zbog toga Cavku i njemu slicne manekene necu smatrati borcima za pravdu,ima svaki dan po 10-20 stranica za optuznicu protiv pomenutih likova a on nista ne poduzima.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#99

Post by Tesssa »

tehnolog wrote: Od Gasija me licno nikad nije zabolila glava a niije sigurno nijednog normalnog Sarajliju.
Kako se samo varas... :roll:
samke4u
Posts: 41
Joined: 03/01/2007 13:02

#100

Post by samke4u »

@susc_ovjek
Mozes susc. Tako sto ces prijaviti ako vidis nesto neregularno i poslije fino svjedociti. Aaaa, mislim da rijetke Sarajlije za ovo imaju muda. Kazes da se bavi kriminalom 5-6 godina. Kako ga ni jedan Sarajlija nije do sad prijavio.
J... ga mozda je covjek fakat nevin :-)
@ tehnolog
Nije ovo zabava za siroke narodne mase jer boli onoga u Mostaru za naseg gangstera. To sto je on u Sarajevu u zizi javnosti to je nesto drugo. I mislim da se Brankovic i ostali kriminalni milje iz vlade ne moze vaditi na ovo, jer mozda su nama zacepili usta ali kao ce onima u Tuzli, Zenici Bihacu i drugim gradovima. Boli njih uho za Sarajevskog kabadahiju.
A kad je rijec o nasoj policiji ona je jedna od boljih u svijetu. Naravno ne mislim na prasinare nego na pravu policiju koja ode u Ameriku i osvoji 6 mjesto na takmicenju a da im nisu dali njihovo vlastito oruzje kojim su vjezbali. E to je policija. Nazalost njima upravljaju ovi lesinari iz politike a sudovi nerade nista...
Post Reply