OLIMPIJSKI BAZEN - kad ce vise biti gotov?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#1 OLIMPIJSKI BAZEN - kad ce vise biti gotov?

Post by zlatiborka »

Zna li se ista o bazenu, kad ce biti gotov? Evo, po planu koji stoji na njihovoj tabli, vec smo davno trebali plivati i buckati se u njemu. Znam da je lova u pitanju kao i uvijek kad je rijec o ovakvim stvarima, ali zar nam nije potreban ovakav objekat u olimpijskom gradu?

Ona Termalna rivijera slovenacka na Ilidzi je dobra ali skupa, barem za nas standard. Ima li iko u ovom gradu i kantonu da se pobrine i da se bazen sto prije zavrsi?

Da, neki ce reci, ma pusti bazen, imamo precih stvari da se urade. I mislim da ne treba toliko puno para da se zavrsi i pusti u promet. Kad se tek poceo graditi pomislila sam, evo ga bice brzo gotov i moci cemo ici da plivamo. A sipak, oteglo se k'o teravija, nacekacemo se jos dosta vremena!
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#2

Post by Celicna_saka »

Koji olimpijski bazen? Onaj mauzolej sto se gradi na otoci nije olimpijskih dimenzija.
emchoz
Posts: 17
Joined: 10/09/2007 20:39

#3

Post by emchoz »

Nek je Termalna skupa, da se ne skupljaju cigoši i svakakav ološ! Nama studentima na primjer je 6 KM sa indexom cijeli dan :)
Namjena olimpijskog bazena će biti totalno drugačija i imaće više sportski karakter.
A ja prognoziram otvaranje otprilike dogodine u ovo doba :D
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4

Post by Truba »

jel normalno da u u krugu od 300 metara bude
bogopsovački stadion
bogomoliteljski objekt
i bogomdanagolotinja

:D:D:D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14546
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5

Post by DaysleepeR »

Pazi da se ne naplivaš i u ovom kad ude gotov.

Sve što je državno iliti društveno je dostupno svima, dodaj našu (ne) kulturu, i kad sve ostale faktore i elemente sabreš vjeruj mi da ti se neće baš ići kupati u nečijoj mokraći.

Termalna Rivijera je skupa baš zato da u startu odvrati seljake, papke, cige i ostale.

U Sarajevu imaš već par mjesta sasvim pristupačnih i pristojnih za kupanje od pomenute rivijere, do Aque i kluba Afrika.

Sve ostalo je katastrofa
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#6

Post by zlatiborka »

komi wrote:jel normalno da u u krugu od 300 metara bude
bogopsovački stadion
bogomoliteljski objekt
i bogomdanagolotinja

:D:D:D
Dobar si, mismo ih ja ni ti tu planirali, sta ces? Na tabli pise da je olimpijski bazen od 50 m. A ko zna, mozda i ne bude tako los? Bumo vidjeli.

Nego, mene najvise zanima sto se tako dugo gradi? Ima li veze sa sljedecim izborima, pa da zavrsetak radova i presjecanje vrpce bude tempirano pred izbore, da neko pokupi poene. Sve mi se cini da je tako!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7

Post by uvjek dobar gost »

Februar il mart naredne godine je kao zadnji datum koji treba da se probije... slušao sam skoro damira H.

P.S

70% osnovaca u školama u Sarajevu su neplivači.......a o starijim da ne govorim to su one generacije koje su rasle pod opsadom i nisu imale uslova....
Edoxxx
Posts: 289
Joined: 25/06/2007 22:25

#8

Post by Edoxxx »

komi wrote:jel normalno da u u krugu od 300 metara bude
bogopsovački stadion
bogomoliteljski objekt
i bogomdanagolotinja

:D:D:D
Jos da vatru zapale, pa da Papa sukne iz plamena ... :D :D :D
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#9

Post by klixober »

pred izbore :)
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10

Post by Truba »

ljudi su neplivači svojom krivicom

a za mobitel se ima jarane ocam mog s kamerom još u 7 osnovne jarane s trebom

:D

a na svakom stubu u gradu ima oglas za ljetnu školu plivanja :D

:oops:
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#11

Post by zlatiborka »

uvjek dobar gost wrote:Februar il mart naredne godine je kao zadnji datum koji treba da se probije... slušao sam skoro damira H.

P.S

70% osnovaca u školama u Sarajevu su neplivači.......a o starijim da ne govorim to su one generacije koje su rasle pod opsadom i nisu imale uslova....
Pa bas zato i treba bazen gdje se moze plivati a ne samo brckati. U Termalnoj ti nemas prostora da plivas brze a da nekoga ne udaris, narocito kad su velike guzve. U ostalim gradskim bazenima nisam bila ali pretpostavljam da nisu veliki a za sportsko i rekreativno plivanje treba dovoljno prostora.
ifbbpro
Posts: 490
Joined: 19/05/2006 00:13

#12

Post by ifbbpro »

Kazu u februaru 2008. godine da ga zavrsavaju
User avatar
zlatiborka
Posts: 1820
Joined: 12/12/2006 09:51
Location: Sarajevo

#13

Post by zlatiborka »

Otvorenje olimpijskog bazena na Otoci na proljeće 2008.
Rok za završetak radova na izgradnji olimpijskog bazena na Otoci je 10. februar. Izgradnja ovog kapitalnog projekta započela je još krajem 2004. godine. U razgovoru za Sarajevo-x.com, pomoćnik gradonačelnice za komunalna pitanja Hamdo Karić naglasio je da građani Sarajeva zvanično otvorenje jedinog olimpijskog bazena mogu očekivati na proljeće sljedeće godine.

"Po prvi put se nalazimo u situaciji kada smo ugovorili i definirali sve preostale radove i obezbjedili finansijska sredstva za završetak svih preostalih radova na izgradnji ovog značajnog objekta. Radi se o investiciji vrijednoj oko 15 miliona KM i najveći dio tih sredstava je osigurao Grad Sarajevo iz svog budžeta; tačnije 11,5 miliona KM, a sa tri miliona KM učestvovao je Kanton Sarajevo kao i Vlada FBiH sa iznosom od 900.000 KM“, objasnio je Karić.

Ugovorena je kompletna izgradnja objekta sa svim unutrašnjim sadržajima i vanjskim uređenjem koje podrazumijeva pristupačnu saobraćajnicu bazenu i određeni broj parking mjesta za posjetioce.

"Ovaj bazen je u sportskom i olimpijskom značaju prvi i jedini te vrste u BiH. Dakle, projektovan je i rađen prema posebnim standardima međunarodne plivačke organizacije i može poslužiti za organizovanje svih pa i najvećih takmičenja kada su u pitanju plivački sportovi“, dodao je Karić.

Pored olimpijskog pedesetmetarskog bazena, predviđena je i izgradnja još jednog manjeg bazena, tzv. rekreacionog bazena. Pored toga, prigodni restoranski prostori bit će sastavni dio „Olimpijskog bazena na Otoci“, a predviđene su i dvije prodavnice, jedan frizerski salon i niz drugih elemenata kao što su teretane i svlačionice.

Uporedo sa izgradnjom, početkom ove godine Gradsko vijeće usvojilo jedan elaborat o opravdanosti izgradnje bazena i o načinima daljeg korištenja i upravljanja ovim objektom. Na svojoj septembarskoj sjednici, Gradsko vijeće je donijelo odluku o osnivanju javnog preduzeća koje će biti zaduženo za upravljanje bazenom.

"Ugovoreni rok završetka svih radova na bazenu, i unutrašnjeg i vanjskog uređenja jeste 10. februar. Slijede procedure tehničkog prijema i kada u potpunosti ispoštujemo proceduru prijema i protokol, zvanično otvorenje moglo bi se desiti nekada na proljeće naredne godine“, poručio je Kadrić.



Hajde dobro, nek' se mrda, pa cekamo do februara.....
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#14

Post by dimu »

ma taman za olimpijadu iducu, ali ljetnu :lol:
Post Reply