Počela gradnja GRAND MEDIA CENTRA u SA.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#26

Post by Celicna_saka »

horns&drums wrote:
callmethebreeeze wrote:meni ovo izgleda pismeno i fino,
Ne znam izgleda li pismeno i fino gospodinu Strausu njegov Holidej In.
Realno, svaka intervencija na onako ruznoj zgradi je dobrodosla.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#27

Post by horns&drums »

Realno, svakom papku je ono sto ne shvata - ruzno.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#28

Post by Celicna_saka »

horns&drums wrote:Realno, svakom papku je ono sto ne shvata - ruzno.
Zuta kocka je onako bas za shvatanje, kao kvadratni monolit, odiseja 1984.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#29

Post by horns&drums »

Dobro, ako je bas svaka intervencija dobrodosla ipak smo trebali dopustiti cetnicima da zavrse posao. A koliko me sjecanje sluzi, sve stranice kocke su iste duzine.


Neka ba, neka je sve k´o Lamela i nema veze sto je Avaz kopija BMW-ove zgrade i neka je Bosmal onako ponosno postavljen kao spomenik novonastaloj ``eliti`` , a olipijske sinbole cemo prepravljati ili jos bolje...srusiti svakom mogucom intervencijom.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#30

Post by Celicna_saka »

Ne budi bukvalan.
Buduca zgrada (ako bude kao na slici sto je postana) nesumnjivo ljepse izgleda od postojoceg kvadrata, nostaligicni elementi u ovoj prici nemaju mjesta, austrijanac platio, austrijanac klatio.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#31

Post by horns&drums »

Kome je platio? Ko ima pravo narusavati prvobitni izgled? Da sam na mjestu gospodina arhitekte ovo bi na sud islo. Holidej je jedan od olimpijskih simbola grada, nije to samo hotel, u tome je kvaka.

Hem sto se otkida ionako oskudna zelena povrsina, hem sto ce veselo biti okolnim stanovnicima zgrada kad im nikne onaj toranj usred avlije. Jebo te, sznaci ako imam dovoljno novaca onda komotno mogu napraviti grad po svojoj perspektivi ma koliko ona bila skucena i papanska. Ma dajte ba...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#32

Post by Umjetnik a »

horns&drums wrote:Dobro, ako je bas svaka intervencija dobrodosla ipak smo trebali dopustiti cetnicima da zavrse posao. A koliko me sjecanje sluzi, sve stranice kocke su iste duzine.


Neka ba, neka je sve k´o Lamela i nema veze sto je Avaz kopija BMW-ove zgrade i neka je Bosmal onako ponosno postavljen kao spomenik novonastaloj ``eliti`` , a olipijske sinbole cemo prepravljati ili jos bolje...srusiti svakom mogucom intervencijom.
neće avaz i bosmal popravljati olimpijske simbole, nisi valjda toliko GLUP, zato se obarti Semihi i kompaniji
avaz uopšte ne liči na BMW zgradu

i još
arhitekta Holiday ina je davno umro, toliko o tvom poznavanju, ako uopšte znaš ko je bio
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#33

Post by Celicna_saka »

horns&drums wrote:Kome je platio? Ko ima pravo narusavati prvobitni izgled? Da sam na mjestu gospodina arhitekte ovo bi na sud islo. Holidej je jedan od olimpijskih simbola grada, nije to samo hotel, u tome je kvaka.

Hem sto se otkida ionako oskudna zelena povrsina, hem sto ce veselo biti okolnim stanovnicima zgrada kad im nikne onaj toranj usred avlije. Jebo te, sznaci ako imam dovoljno novaca onda komotno mogu napraviti grad po svojoj perspektivi ma koliko ona bila skucena i papanska. Ma dajte ba...
Platio je drzavi kroz privatizaciju 44 miliona kerma.
Vjerujem da postoji neki ugovor sa arhitektom oko autorskih prava.
Simbol je i Bjelasnica pa se gore prolama od gradjevine, stajanje u vremenu kao nacin zivota, ne postoji, doduse mi smo najblizi toj vrsti bivstvoanja. Inace, odjel za urbanizam opcine na kojoj se nalazi hotel je mjesto gdje mozes uputiti svoje primjedbe u zakonski predvidjenom roku, koji je vjerujem istekao cim se radi.
O zelenoj povrsini ne bih, dosta ih je se osvrnulo na taj neadekvatan argument. Sto se tice perspektive kroz prozor, pa jebi ga nije mala stvar zivjeti u strogom poslovnom centru grada, ako im se ne svidja uvijek mogu prodati nekretninu i kupiti ogroman plac sa kucom na vracama da uzivaju u pticjoj perspektivi.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#34

Post by horns&drums »

Jok eto moj neboder u kolodvorskoj lici. Pa prosurfaj malo, ima jedna divna stvar na internetu, zove se Google.

Arhitekta Holideja umro? ´ajde neka si mi rekao, da javim covjeku, evo sad cu ga pozvati telefonom.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#35

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

horns&drums wrote:Kome je platio? Ko ima pravo narusavati prvobitni izgled? Da sam na mjestu gospodina arhitekte ovo bi na sud islo. Holidej je jedan od olimpijskih simbola grada, nije to samo hotel, u tome je kvaka.

Hem sto se otkida ionako oskudna zelena povrsina, hem sto ce veselo biti okolnim stanovnicima zgrada kad im nikne onaj toranj usred avlije. Jebo te, sznaci ako imam dovoljno novaca onda komotno mogu napraviti grad po svojoj perspektivi ma koliko ona bila skucena i papanska. Ma dajte ba...
Od kada je hotel olimpijski simbol? Po meni veci simbol je bob staza, skakaonice na Igmanu koje su sto zbog ratnih dejstava i zbog nebrige postali rusevine. A hotela ce biti, ljepsih, vecih i luksuznijih. Svaki gradjevinski projekat je zamah za gradjevinsku industriju i ekonomiju jedne zemlje. Izmedju ekologije i ekonimije ipak moramo malo ici na ustrb ekologije. Ovim principom su se vodile sve zapadne zemlje. Tek kada dostignes odredjeni nivo ekonomskog rasta mozes poceti adekvatno raditi i na ekologiji a ne samo deklarativno kao do sada.
ins
Posts: 2710
Joined: 12/05/2005 10:50

#36

Post by ins »

Celicna_saka wrote:
horns&drums wrote:Kome je platio? Ko ima pravo narusavati prvobitni izgled? Da sam na mjestu gospodina arhitekte ovo bi na sud islo. Holidej je jedan od olimpijskih simbola grada, nije to samo hotel, u tome je kvaka.

Hem sto se otkida ionako oskudna zelena povrsina, hem sto ce veselo biti okolnim stanovnicima zgrada kad im nikne onaj toranj usred avlije. Jebo te, sznaci ako imam dovoljno novaca onda komotno mogu napraviti grad po svojoj perspektivi ma koliko ona bila skucena i papanska. Ma dajte ba...
Platio je drzavi kroz privatizaciju 44 miliona kerma.
Vjerujem da postoji neki ugovor sa arhitektom oko autorskih prava.
Simbol je i Bjelasnica pa se gore prolama od gradjevine, stajanje u vremenu kao nacin zivota, ne postoji, doduse mi smo najblizi toj vrsti bivstvoanja. Inace, odjel za urbanizam opcine na kojoj se nalazi hotel je mjesto gdje mozes uputiti svoje primjedbe u zakonski predvidjenom roku, koji je vjerujem istekao cim se radi.
O zelenoj povrsini ne bih, dosta ih je se osvrnulo na taj neadekvatan argument. Sto se tice perspektive kroz prozor, pa jebi ga nije mala stvar zivjeti u strogom poslovnom centru grada, ako im se ne svidja uvijek mogu prodati nekretninu i kupiti ogroman plac sa kucom na vracama da uzivaju u pticjoj perspektivi.
:thumbup:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#37

Post by horns&drums »

Celicna_saka wrote: Platio je drzavi kroz privatizaciju 44 miliona kerma.
Vjerujem da postoji neki ugovor sa arhitektom oko autorskih prava.
Simbol je i Bjelasnica pa se gore prolama od gradjevine, stajanje u vremenu kao nacin zivota, ne postoji, doduse mi smo najblizi toj vrsti bivstvoanja. Inace, odjel za urbanizam opcine na kojoj se nalazi hotel je mjesto gdje mozes uputiti svoje primjedbe u zakonski predvidjenom roku, koji je vjerujem istekao cim se radi.
O zelenoj povrsini ne bih, dosta ih je se osvrnulo na taj neadekvatan argument. Sto se tice perspektive kroz prozor, pa jebi ga nije mala stvar zivjeti u strogom poslovnom centru grada, ako im se ne svidja uvijek mogu prodati nekretninu i kupiti ogroman plac sa kucom na vracama da uzivaju u pticjoj perspektivi.
Super, cim zaradim prve pare idem kupiti drugi dió M. Dvora. Ce se rusitiiiii....

Naravno da je simbol i Bjelasnica, ali ne vidjeh nesto da ruse skakaonice ili oru po skijaskim stazama. Ali neka, na red je Vilsonovo doslo izgleda, kako ce to samo adekvatan parking biti, odmah pored adekvatne zaobilaznice.

Cuj kupiti plac na Vracama (Dok Vraca ne dodju na red, onda se seli dalje ka periferiji). Znaci ti bi dopustio da ti neko kaze ``Ako ti se ne svidja - kupi plac u Rakovici pa se seli`` . Ko bolan voli da mu neko kaze gdje ce da zivi? Svi su ti ljudi puno ranije doselili tu, kada je postojao neki zdrav urbanisticki plan, neki su radili po 20 -30 godina da bi im neko rekao da se sele?

Postoji i sad urbanisticki plan ali je razlika sto se desetke godina cekalo na usaglasavanje, a sada dodjes, u ovom slucaju sa 44 miliona, i odobris ga ili, jos gore, promijenis ga.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#38

Post by horns&drums »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Od kada je hotel olimpijski simbol?
Od kada su olimpijski simboli na hotelu, eto od kada.
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#39

Post by Celicna_saka »

horns&drums wrote:
Celicna_saka wrote: Platio je drzavi kroz privatizaciju 44 miliona kerma.
Vjerujem da postoji neki ugovor sa arhitektom oko autorskih prava.
Simbol je i Bjelasnica pa se gore prolama od gradjevine, stajanje u vremenu kao nacin zivota, ne postoji, doduse mi smo najblizi toj vrsti bivstvoanja. Inace, odjel za urbanizam opcine na kojoj se nalazi hotel je mjesto gdje mozes uputiti svoje primjedbe u zakonski predvidjenom roku, koji je vjerujem istekao cim se radi.
O zelenoj povrsini ne bih, dosta ih je se osvrnulo na taj neadekvatan argument. Sto se tice perspektive kroz prozor, pa jebi ga nije mala stvar zivjeti u strogom poslovnom centru grada, ako im se ne svidja uvijek mogu prodati nekretninu i kupiti ogroman plac sa kucom na vracama da uzivaju u pticjoj perspektivi.
Super, cim zaradim prve pare idem kupiti drugi dió M. Dvora. Ce se rusitiiiii....

Naravno da je simbol i Bjelasnica, ali ne vidjeh nesto da ruse skakaonice ili oru po skijaskim stazama. Ali neka, na red je Vilsonovo doslo izgleda, kako ce to samo adekvatan parking biti, odmah pored adekvatne zaobilaznice.

Cuj kupiti plac na Vracama (Dok Vraca ne dodju na red, onda se seli dalje ka periferiji). Znaci ti bi dopustio da ti neko kaze ``Ako ti se ne svidja - kupi plac u Rakovici pa se seli`` . Ko bolan voli da mu neko kaze gdje ce da zivi? Svi su ti ljudi puno ranije doselili tu, kada je postojao neki zdrav urbanisticki plan, neki su radili po 20 -30 godina da bi im neko rekao da se sele?

Postoji i sad urbanisticki plan ali je razlika sto se desetke godina cekalo na usaglasavanje, a sada dodjes, u ovom slucaju sa 44 miliona, i odobris ga ili, jos gore, promijenis ga.
Hrpa pausalnih tvrdnji.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#40

Post by horns&drums »

Celicna_saka wrote:
Hrpa pausalnih tvrdnji.
Sjajan odgovor na pitanja :faraon1:
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#41

Post by Celicna_saka »

horns&drums wrote:
Celicna_saka wrote:
Hrpa pausalnih tvrdnji.
Sjajan odgovor na pitanja :faraon1:
Kao i tvoj na iznesene argumente. Ne da mi se obarati svaku tvoju novu tezu nakon sto napustis staru pred argumentima.
neki
Posts: 6674
Joined: 17/02/2005 07:57

#42

Post by neki »

Umjetnik a wrote:
horns&drums wrote:Dobro, ako je bas svaka intervencija dobrodosla ipak smo trebali dopustiti cetnicima da zavrse posao. A koliko me sjecanje sluzi, sve stranice kocke su iste duzine.


Neka ba, neka je sve k´o Lamela i nema veze sto je Avaz kopija BMW-ove zgrade i neka je Bosmal onako ponosno postavljen kao spomenik novonastaloj ``eliti`` , a olipijske sinbole cemo prepravljati ili jos bolje...srusiti svakom mogucom intervencijom.
neće avaz i bosmal popravljati olimpijske simbole, nisi valjda toliko GLUP, zato se obarti Semihi i kompaniji
avaz uopšte ne liči na BMW zgradu

i još
arhitekta Holiday ina je davno umro, toliko o tvom poznavanju, ako uopšte znaš ko je bio
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ivan Straus hvala Bogu ziv i zdrav
Toliko o tvom poznavanju :lol: :lol: :lol:
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#43

Post by horns&drums »

Nemoj ba neki, pusti je/njega da saznamo jos neku flash vijest :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kao i tvoj na iznesene argumente. Ne da mi se obarati svaku tvoju novu tezu nakon sto napustis staru pred argumentima
U redu ti je da lopovi parcaju tvoj grad malo po malo? U redu ti je da te isele na Ilidzu ili u Tarcin? U redu ti je da u gradu ima vise betona nego zelenila?

Svasta...
el flaco
Posts: 110
Joined: 30/08/2007 23:25

#44

Post by el flaco »

Slazem se sa Hornsom.

Vremena nemam za elaborat ali Holidej mi se uvijek svidjao upravo onakav kakav jeste i kao takav postao je jedan od simbola grada. Nadam se da nece mijenjati boju a cuo sam da su i odustali od toga (neko rece ovdje na forumu)

Sto se prava ahitekte tice, ja koliko znam Minhen je zelio preurediti postojeci olimpijski stadion ali nisu dobili dozvolu od arhitekti koji su ga projektovali.
neki
Posts: 6674
Joined: 17/02/2005 07:57

#45

Post by neki »

Od dobro obavjestenih izvora sam cuo da je gospodin Straus jos prije dvije godine od investitora dobio 400 000 KM da se ne mjesa u pitanja izmjene fasade i unutrasnje organizacije objekta.
Na Unisu su krenuli u adaptaciju bez njegove saglasnosti pa su godinama hodali po sudu a otvaranje objekta je kasnilo par godina
Slicno je bilo i sa Elektroprivredom
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#46

Post by Celicna_saka »

neki wrote:Od dobro obavjestenih izvora sam cuo da je gospodin Straus jos prije dvije godine od investitora dobio 400 000 KM da se ne mjesa u pitanja izmjene fasade i unutrasnje organizacije objekta.
Na Unisu su krenuli u adaptaciju bez njegove saglasnosti pa su godinama hodali po sudu a otvaranje objekta je kasnilo par godina
Slicno je bilo i sa Elektroprivredom
Ma pusti, simboli su bitni i komad zemlje oko holideja za ispisavanje cuka.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#47

Post by horns&drums »

el flaco wrote: Vremena nemam za elaborat ali Holidej mi se uvijek svidjao upravo onakav kakav jeste i kao takav postao je jedan od simbola grada.
I akcent je na tom drugom, ne na licnom misljenju, tj ukusu. Meni se, vidi ironije, nikada nije svidio eksterijer, upravo boja ( pamtiti ce stariji gradjani da smo ga zvali ``Jaje na oko`` :) kada padne snijeg ) ali ne mozes ugoditi svima.


Joj pazi ovog...park sa travom, klupama, skolom on zove komadom zemlje . Pa park ti daje stanovima u okolnim zgradama vise na cijeni ako vec ne zelis pricati o ekoloskom aspektu. Znas li ti zasto su ljudi od pamtivjeka gradili parkove? Da se cuke ispisavaju?
el flaco
Posts: 110
Joined: 30/08/2007 23:25

#48

Post by el flaco »

Celicna_saka wrote:
neki wrote:Od dobro obavjestenih izvora sam cuo da je gospodin Straus jos prije dvije godine od investitora dobio 400 000 KM da se ne mjesa u pitanja izmjene fasade i unutrasnje organizacije objekta.
Na Unisu su krenuli u adaptaciju bez njegove saglasnosti pa su godinama hodali po sudu a otvaranje objekta je kasnilo par godina
Slicno je bilo i sa Elektroprivredom
Ma pusti, simboli su bitni i komad zemlje oko holideja za ispisavanje cuka.
Skorojevicima nista nije bitno, ni simboli, ni zemlja, ni izgled grada, urabanizam...apsolutno nista.

Ja nisam za to da se grad konzervira i da se ne gradi nista ali neke norme se trebaju postovati. Onaj ko je imao priliku dozivjeti urbicid kojeg su chobani napravili u Kini npr. za vrijeme Maa i urbicid koji provode danas, zna o cemu pricam. Ta klaustofobija, to se ne da opisati, to se mora dozivjeti.

Za razliku od Evrope u Aziji prolazi ona filozofija po kojoj sve sto je vece uvijek je i bolje, pa se slomise takmiceci se u izgradnji sto vecih oblakodera a u isto vrijeme ruse (ili su vec srusili) sve sto je bilo vrijedno za vidjeti. Mi se izgleda drzimo te azijske filozofije.... tezimo da imamo najveci :-) toranj na Balkanu :D

I bice mi zao Holideja, ukoliko izmjene prvobitni oblik a pogotovo boju. Holidej nije nikakav objekat od istorijskog znacaja za nekog turistu ili stranca ali za mene jeste...kad god ga vidim onako zuckastog podsjeti me na 84', Olimpijadu i Sarajevo iz najboljih dana
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#49

Post by daduli_sa »

komeba wrote:Marin dvor ce biti ludnica za 15 godina.Grand media,Unisovi neboderi,Vlada,koncertna dvorana,vjerovatno ce se graditi Unitic 3,pa i Avaz twist je tu.
Tamo je vec sad ludnica.
User avatar
shana_majka
Posts: 2349
Joined: 25/10/2006 03:34

#50

Post by shana_majka »

el flaco wrote:
Celicna_saka wrote:
neki wrote:Od dobro obavjestenih izvora sam cuo da je gospodin Straus jos prije dvije godine od investitora dobio 400 000 KM da se ne mjesa u pitanja izmjene fasade i unutrasnje organizacije objekta.
Na Unisu su krenuli u adaptaciju bez njegove saglasnosti pa su godinama hodali po sudu a otvaranje objekta je kasnilo par godina
Slicno je bilo i sa Elektroprivredom
Ma pusti, simboli su bitni i komad zemlje oko holideja za ispisavanje cuka.
Skorojevicima nista nije bitno, ni simboli, ni zemlja, ni izgled grada, urabanizam...apsolutno nista.

Ja nisam za to da se grad konzervira i da se ne gradi nista ali neke norme se trebaju postovati. Onaj ko je imao priliku dozivjeti urbicid kojeg su chobani napravili u Kini npr. za vrijeme Maa i urbicid koji provode danas, zna o cemu pricam. Ta klaustofobija, to se ne da opisati, to se mora dozivjeti.

Za razliku od Evrope u Aziji prolazi ona filozofija po kojoj sve sto je vece uvijek je i bolje, pa se slomise takmiceci se u izgradnji sto vecih oblakodera a u isto vrijeme ruse (ili su vec srusili) sve sto je bilo vrijedno za vidjeti. Mi se izgleda drzimo te azijske filozofije.... tezimo da imamo najveci :-) toranj na Balkanu :D

I bice mi zao Holideja, ukoliko izmjene prvobitni oblik a pogotovo boju. Holidej nije nikakav objekat od istorijskog znacaja za nekog turistu ili stranca ali za mene jeste...kad god ga vidim onako zuckastog podsjeti me na 84', Olimpijadu i Sarajevo iz najboljih dana
Holidej zimi =jaje na oko :D
Post Reply