Stari dio grada - pjesacka zona

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
dimu

#1 Stari dio grada - pjesacka zona

Post by dimu » 15/10/2007 11:42

Stari dio grada bit će pješačka zona

Baščaršijom i užim gradskim centrom prolazit će samo vozila s dozvolom...

Baščaršija će krajem ove ili početkom iduće godine biti pretvorena u pješačku zonu zahvaljujući stubićima koje Općina Stari Grad namjerava postaviti na najprometnijim ulicama.

Bit će postavljeni nepokretni i pokretni stubići, a negdje i kombinacija jednih i drugih kako bi i dalje bio omogućen ulazak dostavnim vozilima.

- Ovo je bio logičan nastavak projekta popločavanja ulica. Novi izgled ulica možemo zadržati samo ako spriječimo automobile da lome ploče. Drugi razlog je to što se Baščaršijom skoro i ne može kretati zbog parkiranih automobila, a zbog njih često ni vatrogasna vozila nisu mogla proći - objašnjava Tarik Poturović, pomoćnik načelnika za investicije i komunalne poslove.

Baščaršijom i užim gradskim centrom prolazit će samo vozila s dozvolom, za koja će biti izrađene specijalne kartice pomoću kojih će moći spuštati stubiće.

Elektronski pokretni stubići opremljeni su lampicama pa su lako uočljivi i u mraku, a njihovo podizanje i spuštanje traje oko šest sekundi. Bit će postavljeni u ulicama Štrosmajerova, Muvekita, Kundurdžiluk, Aščiluk, Bazerdžani, Abadžiluk, Prote Bakovića, Vladislava Skarića, Jelićevoj te s južne strane u ulici Kantardžića.

Zatvaranje ulica
Nepokretnim stubićima potpuno će biti zatvorene ulice Đulagina, Skarića, Oprkanj, Kantardžića sa sjeverne strane, Trg oslobođenja - Alija Izetbegović te Baščaršijski trg. U Ferhadiji kod Tržnice bit će postavljena kombinacija stubića, kao i u Bravadžiluku te kod Katedrale.

-------

dobro su se sjetili, samo kako ce funkcionisati izdavanje tih kartica haha mogu mislit da ce svaka "poznatija" faca u gradu nekako nabavit tu karticu...

ins

Post by ins » 15/10/2007 14:19

Meni se ovo nista ne svidja. Raja nema posla, a i kada ima plate male, nikakve, i sve sto imaju od zivota je da se vozaju autima po Bascarsiji!
Sve je to lopovska vlast smjestila obicnom narodu. Ja mislim da to dolazi licno od Tihica&Silajdzica.
Prvo su uklonili one prodavace iz Ferhadije koji su davali smek gradu, sada ovo!

quantum

#3 Re: Stari dio grada - pjesacka zona

Post by quantum » 15/10/2007 14:47

dimu wrote: ....Baščaršijom i užim gradskim centrom prolazit će samo vozila s dozvolom, za koja će biti izrađene specijalne kartice pomoću kojih će moći spuštati stubiće....
Sve je to fino zamisljeno....ali znajuci nas mentalitet i rad nadleznih u Opcini sve ce ostati isto samo ce "gazde" sada da parkiraju u Strosi legalno...."dostavni" mercedesi i audiji ce imati dozvolu za parking.

Ali_G

Post by Ali_G » 15/10/2007 16:11

Ma nek vala stanu u kraj raznoraznim jebivjetrima koji umisle da su zajebani pa po sred carsije.

Celicna_saka

Post by Celicna_saka » 15/10/2007 18:01

ins wrote:Meni se ovo nista ne svidja. Raja nema posla, a i kada ima plate male, nikakve, i sve sto imaju od zivota je da se vozaju autima po Bascarsiji!
Sve je to lopovska vlast smjestila obicnom narodu. Ja mislim da to dolazi licno od Tihica&Silajdzica.
Prvo su uklonili one prodavace iz Ferhadije koji su davali smek gradu, sada ovo!
:D , jah jazuka, a bas mi bio merak prelaziti preko drvenije kroz silne kutije.

Skyfox

Post by Skyfox » 15/10/2007 18:52

Celicna_saka wrote:
ins wrote:Meni se ovo nista ne svidja. Raja nema posla, a i kada ima plate male, nikakve, i sve sto imaju od zivota je da se vozaju autima po Bascarsiji!
:D , jah jazuka, a bas mi bio merak prelaziti preko drvenije kroz silne kutije.
Jos kad se neka ukopa drito pred tobom kolko u ti carape, a gace... i razguli :shock: a ti cekas u redu jer nemas gdje obic :roll: ma to ce svakako ostati, bas smek, ne?

Post Reply