Gdje cete za Bajram?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#1 Gdje cete za Bajram?

Post by Amy82 »

.
Last edited by Amy82 on 18/10/2013 19:19, edited 1 time in total.
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#2

Post by Koshpa »

dok niko neodgovara vjerovatno niko il nezna gdje ce ili nece nigdje ja prvi neznam ni gdje cu ni hocu li :)
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#3

Post by _BosanaC »

Ja cu na posao :D
bibliotekar
Posts: 126
Joined: 19/02/2007 23:21

#4

Post by bibliotekar »

stoka ostaje stoka
HiBreeD
Posts: 329
Joined: 23/01/2007 17:05
Location: Travnik

#5

Post by HiBreeD »

bibliotekar wrote:stoka ostaje stoka

:roll: :? :roll:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#6

Post by IlijaLadin »

Normalno kod kuće!
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#7

Post by karanana »

Ja cu toliko da se oleshim da ce mi biti apsolutno nebitno gdje cu. Mozda odem do Coloseuma dok jos uvijek budem pri sebi da zavrtim rulet i da odigram koju ruku black jacka. Uh vec se najezim koja ce to ludnica da bude. Moram naci dobrovoljce koji ce me unijeti u kucu na kraju veceri, a i da pripremim lavor za povracanje pokraj kreveta.
spijun_KA
Posts: 748
Joined: 08/04/2007 18:06
Location: Sarajevo

#8

Post by spijun_KA »

Negdje... Gdje i Salko bude prisutan:D:D:D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20511
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#9

Post by Bullet Tooth Tony »

Nigdje , Bajram je za mene krug porodice uz nanine podnevne ruzice,rahatlokum i kafu a ne zadimljena kafana gdje je svaki drugi "musliman" pijan
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#10

Post by Bosanac_21 »

Bajram cu, ako Bog da, provesti sa svojom porodicom uz Bajramske zijafete i
sevdalinku :-D Red je takodjer obici komsiluk, stare majke i djedove, oni se
nekako najvise obesele.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#11

Post by patrius »

Beg_Babic wrote:Nigdje , Bajram je za mene krug porodice uz nanine podnevne ruzice,rahatlokum i kafu a ne zadimljena kafana gdje je svaki drugi "musliman" pijan
Svaki drugi :? Mislis?A sta oni ostali,piju limunadu u kafani :D
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#12

Post by van Basten »

Vidim... ima raje već u niskom startu za trk do kafane... čekali 30 dana pa im puno još 3 Bajrama barem... onda niste morali ni tih 30... ekskluzivitet bh prostora.
No dobro, svakom svoje... za mene je Bajram prije svega porodični praznik, obilazi se porodica, eventualno drugi i treći dan prijatelji i tako laganini...
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#13

Post by patrius »

Bajram "porodicni" praznik :? Ma bjez'te tamo!!!Pa ako Bajram nije taj svecani trenutak kojeg treba podijeliti sa sto je moguce vise ljudi,onda jebi ga,"muslimani",totalno ste "promasili liniju" :x
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#14

Post by patrius »

bosmen wrote:
patrius wrote:Bajram "porodicni" praznik :? Ma bjez'te tamo!!!Pa ako Bajram nije taj svecani trenutak kojeg treba podijeliti sa sto je moguce vise ljudi,onda jebi ga,"muslimani",totalno ste "promasili liniju" :x
Cuj promashili liniju?
Ne , nego se muslimani trebaju narokat ko stoka.Tad si na pravom putu i liniji.
Fakat je nekad bolje i ne rec nesto nego svasta rec.
Nek ga provodi ko kako hoce, ali govorit da se treba napit i ulesit nidje veze.
Sa Bajramom pogotovo.
Mozda josh zapec kakvo kvalitetno krme za mezu i gust je potpun 8-)
@bosmen,jesi l' ti p'jan :? ko je reko da se treba il' ne treba narokat :? slazem se s tobom:fakat je da je bolje ponekad drzat jezik za zubima nego lupetat :oops:
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#15

Post by patrius »

Naravno,hocu samo reci to,da je Bajram praznik svih ljudi koji ga istinski slave,(a takvih nije malo,nadam se) te da ga ne treba "ogranicavati" na najuzi krug,vec naprotiv,podijeliti ga sa sto je moguce vise dobronamjernih ljudi.Kako rekose nasi dragi "ujaci" u "Svjetlu rijeci":"njihova bol je nasa bol",tako je i "nase slavlje" i njihovo slavlje,ili se nadam da jeste.A ovi uskogrudi,sitnodusni pojedinci koji misle da su pametni tako sto ionako dovoljno satjeranu i suzbijenu duhovnu dimenziju Bosnjaka-muslimana nastoje jos vise "reducirati",zaista su promasili liniju!!!Onaj ko nema prijatelja da s njima slavi,ili su mu "prijatelji" tek onako usput,"ako-ako",odavno je na stranputici :sad:
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#16

Post by Amy82 »

Cudno kako se svaka tema na ovom forumu iskomplikuje i kako neki jedva docekaju da pametuju i drze moralne...uopste ne ulazim u to ko kako slavi taj praznik, ko ce sta piti i koliko...

Cinjenica je da dosta mladih ljudi u Sa izlazi tu noc, unaprijed planira tu noc i da su sve kafane pune......to je tako u nasem drustvu i nesto sumnjam da ce se to promijeniti u narednih nekoliko godina.... :roll: :roll:
sekretar
Posts: 250
Joined: 22/10/2006 06:28

#17

Post by sekretar »

Da se vratimo na temu :)

bajram namaz
roditelji,
djed,
tetka & ostali...

I et' :)
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#18 Re: Gdje cete za Bajram?

Post by Semiramida »

Amy82 wrote:Imate li vec planove? Sta se desava u gradu? Potrebna ideja / inspiracija, a bogami i motivacija da se uopste izadje... :D :D
Posjedit' sa svojima, a onda naveče u votaži! :-D

Kruženje: Ferhadija - Titova - Ferhadija - Baščaršija (Havana, Bagdad, Hacienda). Ma ima da bude super. Jedva čekam.
big_bud
Posts: 156
Joined: 06/05/2007 22:00

#19

Post by big_bud »

kako od bajrama napravit turbofolk...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#20

Post by BHG »

cuj dje cu...kuci s familijom...ko i svake godine...
vani nikad neizlazim jer mi se gadi stoka koja fol nepije za ramazan jer je to sad in a jedva cekaju da prodje isti nebili se opet razvalili uz mile im zvuke turbofolka....povraticu po ko zna koji put....
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#21 Re: Gdje cete za Bajram?

Post by BHG »

Semiramida wrote:
Amy82 wrote:Imate li vec planove? Sta se desava u gradu? Potrebna ideja / inspiracija, a bogami i motivacija da se uopste izadje... :D :D
Posjedit' sa svojima, a onda naveče u votaži! :-D

Kruženje: Ferhadija - Titova - Ferhadija - Baščaršija (Havana, Bagdad, Hacienda). Ma ima da bude super. Jedva čekam.
a to ce biti nesto drugacije nego sto je inace? hajd barem neces na bazene
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#22

Post by terapija »

patrius wrote:Naravno,hocu samo reci to,da je Bajram praznik svih ljudi koji ga istinski slave,(a takvih nije malo,nadam se) te da ga ne treba "ogranicavati" na najuzi krug,vec naprotiv,podijeliti ga sa sto je moguce vise dobronamjernih ljudi.Kako rekose nasi dragi "ujaci" u "Svjetlu rijeci":"njihova bol je nasa bol",tako je i "nase slavlje" i njihovo slavlje,ili se nadam da jeste.A ovi uskogrudi,sitnodusni pojedinci koji misle da su pametni tako sto ionako dovoljno satjeranu i suzbijenu duhovnu dimenziju Bosnjaka-muslimana nastoje jos vise "reducirati",zaista su promasili liniju!!!Onaj ko nema prijatelja da s njima slavi,ili su mu "prijatelji" tek onako usput,"ako-ako",odavno je na stranputici :sad:
Hajde onda, uputi nas :) ili suti zauvijek :D
Kako istinski proslaviti Bajram :)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#23

Post by mIRCerka »

bosmen wrote:
patrius wrote:Bajram "porodicni" praznik :? Ma bjez'te tamo!!!Pa ako Bajram nije taj svecani trenutak kojeg treba podijeliti sa sto je moguce vise ljudi,onda jebi ga,"muslimani",totalno ste "promasili liniju" :x
Cuj promashili liniju?
Ne , nego se muslimani trebaju narokat ko stoka.Tad si na pravom putu i liniji.
Fakat je nekad bolje i ne rec nesto nego svasta rec.
Nek ga provodi ko kako hoce, ali solit pamet da se treba napit inace nisi na pravoj liniji nidje veze.
Sa Bajramom pogotovo.
Mozda josh zapec kakvo kvalitetno krme za mezu i gust je potpun 8-)
Zapece se samo prasic, odraslo krme sluzi za sunku i spek...



Mozda otic ovdje
Image


Ja cu do Majke i dede... :(
Fleischfresser
Posts: 94
Joined: 26/06/2007 12:10
Location: Hamville, Dbr.
Contact:

#24

Post by Fleischfresser »

Na bazene, pa malo do Boema, pa malo do Aque ocam' :-) :-)

Salim se, okupljanje porodice kod Nane kao svake godine, pa navece sa rajom negdje na sok, ja postim cijeli ramazan i ne bi mi palo napamet da pijem za bajram, a znam ljudi koji takodje poste veci dio ramazna pa se onda narokaju za bajram :roll:
Al nek svako radi sta hoce, ja cu dakle negdje na sokic i malo da razgledam ''trebice'' koje ce, nevazno temperaturama koje budu vani, kao svake godine obuci svoje najbolje miniće i lagano kroz Ferhadiju kenuti ka Centralu :)
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#25

Post by Celicna_saka »

Eto, ubiremo i prve internet plodove opsteg seljacenja i vulgarizacije, barem kada je Bajram u pitanju.
Post Reply