NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#26

Post by X2000 »

eh sad... nemaju ni vremena....
ma znas sta... sve i da imaju... neke ja ne bih ni trazila... tipa ovog koji je napravio onu skalameriju od papagajke. da nije on prije rata radio i dom staraca.
pa jedina sreca od rata u sarajevu je sto je ono ruglo devastirano i spaljeno... samo da ga jos neko sad hoce fino srusiti. ona je lokacija super za neke dr stvari....
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#27

Post by neki »

P.s. Kvadratni metar izvedebenog projekta ti je manje vise 10-15KM. Kod nekih je i skuplje.
Ko su ti sto rade za 10-15 km? to je prilicno jeftino jer vecina radi za makar 17 km pa ako znas imena interesuje me?
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#28

Post by X2000 »

a sto je uopce tolika cijena? :-) :?

nadjoh negdje na netu da je cijena izvedbenog projekta u hrvatskoj 1 euro po m2.

zasto je kod nas toliko skuplje? ne vjerujem da su nase arhitekte bas toliko evoluirale u odnosu na hrvatske, osim cijenom, naravno. :roll:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#29

Post by shin »

Pogotovo kada dodje do cijene materijala, ako ti treba tri tone armature (ili kubika, kako vec ide) kod njih racunaj da ce trebati pet tona. :D

Mislim ako se prezivas Ganici da nece biti problema 8)
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#30

Post by Zox »

Sori, nevezano za temu, znaci Gvozden je krivac za Papagajku.

Meni se Zec malo ponavlja, ako hoces da ti kuca izgleda kao cevabdzinica, onda bujrum :)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#31

Post by Pasiflora »

Zic - po meni najbolji u gradu
http://www.a4a
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#32

Post by sibelius »

nije bas nas, al kao da u sadasnjem svijetu i ima 'nasih'

renzo piano...gradi i on u sarajevu :D
water
Posts: 1133
Joined: 04/12/2004 02:46

#33

Post by water »

X2000 wrote:a sto je uopce tolika cijena? :-) :?

nadjoh negdje na netu da je cijena izvedbenog projekta u hrvatskoj 1 euro po m2.

zasto je kod nas toliko skuplje? ne vjerujem da su nase arhitekte bas toliko evoluirale u odnosu na hrvatske, osim cijenom, naravno. :roll:
je li ja ovo citam dobro? 1 euro po kvadratu. Za 1,000 kvadrata kucu, projekat kosta 1,000 eura?????? To mi se cini nenormalno jeftino. Usput, ja sam volio Dom Penzionera, ukusi su razlicit.
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#34

Post by neki »

X2000 wrote:a sto je uopce tolika cijena? :-) :?

nadjoh negdje na netu da je cijena izvedbenog projekta u hrvatskoj 1 euro po m2.

zasto je kod nas toliko skuplje? ne vjerujem da su nase arhitekte bas toliko evoluirale u odnosu na hrvatske, osim cijenom, naravno. :roll:
Nisi ti to nesto dobro vidio
U Hrvatskoj ne ide ispod 18 € izvedbeni. za 1€ ne mozes ni odstampati projekat.
Ovdje je pravo jeftino u odnosu na Hrvatsku. Skoro uduplo
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#35

Post by basta sljezove boje »

sibelius wrote:nije bas nas, al kao da u sadasnjem svijetu i ima 'nasih'

renzo piano...gradi i on u sarajevu :D
a Richard Rogers, Rem Koolhaas, Hans Kollhoff? :D

ne znam je li Oscar Niemeyer jos radi, 15.12. je proslavio 100-ti rodjendan :D

@pokretac teme

pogledaj na arhitektonskom portalu http://www.a4a.info/
mozda tamo nadjes pravog arhitektu
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#36

Post by sibelius »

basta sljezove boje wrote:
sibelius wrote:nije bas nas, al kao da u sadasnjem svijetu i ima 'nasih'

renzo piano...gradi i on u sarajevu :D
a Richard Rogers, Rem Koolhaas, Hans Kollhoff? :D

ne znam je li Oscar Niemeyer jos radi, 15.12. je proslavio 100-ti rodjendan :D

@pokretac teme

pogledaj na arhitektonskom portalu http://www.a4a.info/
mozda tamo nadjes pravog arhitektu
ljepoto...naveo sam piana jer je projektovao muzej na marindvoru...a ne bih rekao da je niemeyer nesto projektovao u sarajevu ili koolhaas ili rogers ili courbisier ili groupius ili michelangelo :D

kontaš?
mrmot
Posts: 746
Joined: 26/05/2003 00:00
Contact:

#37

Post by mrmot »

Vuko Zecevic je postratni zlocinac. Treba ga u Hag. (da im napavi par kuca)
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#38

Post by The_Fluid »

ins wrote:Amir Vuk (Vinoteka, Termag, VF korea restoran,...)
Nedzad Hrelja (Orange, i jos nesto dobro al da me ubijes ne mogu da se sjetim...)
Sead Golos (BBI, Merkur, Hotel Evropa, Pivnica,...)
Igor Grozdanic (Alta centar,...)
Mladen Gvozden (Papagajka :-) , Vila u Bakarevicevoj, Austrijska ambasada,...)

E sad, od ovih mislim da niko nema vremena da radi privatne kuce, osim ako se ne radi o necemu vanserijskom.

Rade oni svi privatne kuce odnosno timovi koji rade za njih. Gomila studenata zavrsnih godina te frisko diplomiranih. Samo se treba malo raspitati :D:D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#39

Post by mamica papucarka »

a jel bas moraju biti ti izvikani arhitekti :?
X2000
Posts: 132
Joined: 10/02/2007 19:22

#40

Post by X2000 »

hehhe...
pa kako ja nisam "izvikan" kupac, ne mora biti ni arhitekta :shock: , ali mora biti kvalitetan, a ne da se sutra hvatam za glavu.

pa mami-papi, ako si ti arhitekta, samo reci cijenu i reference
User avatar
sizif
Posts: 89
Joined: 26/11/2007 18:58
Location: Seher

#41

Post by sizif »

PROBAJ SA NAJBOLJIM OD NAJBOLJIH (ING.RECIKLAŽA)
TetraPak
Posts: 19
Joined: 25/01/2008 22:03

#42

Post by TetraPak »

mamica papucarka wrote:a jel bas moraju biti ti izvikani arhitekti :?
Stvarno, je li to sad IN? pogledaj samo ovog referentnog spiska:
Amir Vuk (Vinoteka, Termag, VF korea restoran,...)
Nedzad Hrelja (Orange, i jos nesto dobro al da me ubijes ne mogu da se sjetim...)
Sead Golos (BBI, Merkur, Hotel Evropa, Pivnica,...)
Igor Grozdanic (Alta centar,...)
Mladen Gvozden (Papagajka Roll , Vila u Bakarevicevoj, Austrijska ambasada,...)

Osim zahvalnog rasporeda VF korea restorana, i "neobicne" Vinoteke sta je ovo ostalo?
koji BBI? Jel to ona narandzasta nakarada od plana sto su je s ponosom predstavili? Je li to onaj Golos sto je napravio Bosmal na klizistu? cuj Papagajka, pa ja bih tom obje ruke odbio.
Ima toliko mladih i dobrih arhitekata koji nisu ni skupi ni zauzeti kao ovi.
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#43

Post by suncokret13 »

sizif wrote:PROBAJ SA NAJBOLJIM OD NAJBOLJIH (ING.RECIKLAŽA)
ne !!!!!!!

:-)

on je gradjevinac ( odnosno niskogradnja,putevi,tuneli,usjeci,nasipi,brane...) - reciklirana

ali ima mozda drugi ( bakir izetbegovic on ima titulu dipl.ing.arh) - visokogradnja - arhitektura,projektovanje,urbanizam




nije neskromno :
ja i antonio gaudi

:-)
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#44 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by skahu »

X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
ako mene pitas Zec/Vuk je TITO za arhitekte, al ima mozda alternativa
decko hoce da se afirmise pa mozda prodjes jeftinije
http://www.arhitekta.blogger.ba :-D nije reklama, neznam decka uopste.
andrea_sa
Posts: 9
Joined: 16/10/2006 15:46

#45 NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by andrea_sa »

Ne reklamiram sebe,vec citavu plejadu mladih ljudi,koji u malom prstu imaju vise smisla za novo i kreativno, nego sto ce bilo ko od ovih izvikanih imena,koja su jednom napravila dobru stvar, a potom samo kopije iste, imati za sto godina i hiljade svojih "djela". Ako hoces da ti neko napravi nesto kako treba, za normalnu cijenu, po standardima, a ne a ti naplati 150 KM po kvadratu skrabotine na kutiji cigara, obrati se nama, ljudima koji ne mogu doci do zraka u ovoj bljuvotini "kreacija" modernih i toboznjih, angazovanih arhitekata, koji sebi po gradu prave spomenike.
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#46

Post by malamaca »

Kako ste samo negativni prema svakome ko je na ovaj ili onaj nacin u svojoj bransi izgradio ime... Mozda su neki od spomenutih projektovali objekte u skladu sa zahtjevima investitora... A, mozda su samo ukusi razliciti... Ali, hajd, nije to nista novo.

Moje je skromno misljenje da projekat za bosansku kucu najbolje moze uraditi Garibija (bar po onome sto znam da je radio).
Zec je dobar za interijere - posebno komercijalnih prostora, ali je upravo onaj tip koji ti rukom naskraba konstrukciju na kutiji cigara pa ti se poslije krov urusi...
Golos ne zna kud udara, trenutno aktivno radi na tri velika projekta samo u Sarajevu; nisam sigurna da li bi i njegovi iz biroa imali kad da ti projektuju, a kamoli on. Manje vise je tako sa svim ovim "izvikanim" arhitektima. A da su im cijene izvikane, jesu... idu cak i do 25 KM po kvadratu/izvedbenog/.
Slazem se, treba dati priliku mladim ljudima koji jedva cekaju da pokazu sta znaju i napravit ce fenomenalne stvari za puno manje para. Samo je pitanje koliko je ko spreman da rizikuje s pocetnikom... Mozda uz nadzor nekog dokazanog, onako sa strane, dati pocetniku da proba...
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#47

Post by ins »

Ja sam svom mladom rodjaku, netom diplomiranom arhitekti, dao da uradi idejni projekat za privatnu kucu, na konkretnoj parceli.

To sam uradio duboko vjerujuci u njegov talenat i smisao za lijepo, prakticno, inovativnost i prije svega i drugacije.

Rjesenje koje sam dobio mjesec dana kasnije je bilo grozno, otuzno i totalno neupotrebljivo.... :roll:

Toliko o mladim arhitektima...
malamaca
Posts: 197
Joined: 27/11/2006 16:30

#48

Post by malamaca »

OK, mozda decko nije ispunio tvoja ocekivanja. Ali to valjda nije pravilo. Nadam se da nije...
S druge strane, po meni je veoma bitno znati pruziti projektantu dobru informaciju o tome sta i kako zelimo, koji su nam prioriteti...
Naravno, neka svako radi kako misli da treba.
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#49 Re: NAJBOLJI ARHITEKTA U SARAJEVU? Zec vs Vuk

Post by skahu »

X2000 wrote:Treba mi jedan takav. Ako ko moze nekoga preporuciti uz reference, molim da mi javi. na netu se slabo sta moze naci, a i gradom nicu bezvezni objekti, a meni treba jedan extra dobar.... Kako doci do Amira Zeca Vuka? Hocu modernu varijantu tradicionalne bosanske kuce :P
mozel pomoci ova
Image
Image

:-D
User avatar
kobe_sa
Posts: 179
Joined: 28/07/2003 00:00
Contact:

#50

Post by kobe_sa »

:roll:
Last edited by kobe_sa on 13/09/2011 10:19, edited 1 time in total.
Post Reply