Papci sa SFF akreditacijama vol.2

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

hocu i ja jednu

hocu
23
21%
necu
53
47%
samo cetvrtkom
36
32%
 
Total votes: 112

User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#26

Post by shuriken »

mIRCerka wrote:http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 95#1394795

nashlaaaaaaaaaaaaaaaaaa

nady, po cemu je zagreb grad a sarajevo selo ba?
ne znam bas koristit emoticonse
jel tu sad prikladan ovaj :?

ili ovaj :(

po cemu nije, bona mIRCi?
po film festivalu nije
a po skoro svemu drugome je, selendra na kvadrat
nazalost
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#27

Post by Dori »

_BosanaC wrote:Ja ipak jedva cekam Mango u Sarajevu :D
Image
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by _BosanaC »

Dena wrote:
_BosanaC wrote:Ja ipak jedva cekam Mango u Sarajevu :D
Image
:kiss: :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#29

Post by Tesssa »

Ja sam jednom vidjela zensku na Alipasinom sa akreditacijom, strogo koka do granapa krenula :D
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#30

Post by radeljas »

shuriken wrote:po film festivalu nije
a po skoro svemu drugome je, selendra na kvadrat
nazalost
upravo tako. selo na dnu dna. u zemlji koja je uz albaniju na dnu onih sa bruto proizvodom po glavi stanovnika. ipak postoji nada da ce biti bolje, a ona je ta da ce ovi politicari na vlasti koji sada stalno putuju po svijetu (a prije nisu vidjeli dalje od sarajeva pa su pricali o sarajevu kao evropskom gradu) vidjeti kako je to vani sve uredjeno i kako treba da izgleda grad, pa ce mozda nesto promjeniti. naravno, ako ostane sta kad pokradu sve sto se ukrasti moze. jer za promjene treba i para.

a glede sff-a redovan samo od 96. i vidio sam kako se to pretvara u snobizam iz godine u godinu. to me nece sprijeciti da odem i ove. zelja da vidim koji film je jaca od bojkota silnih tatinih i maminih sinova uposlenih na sffu, te silinih povlastenih guzicara i glavonja koji su dobili akreditacije pa ulaze besplatno, a obicni svijet se mora dovijati za karte.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#31

Post by mIRCerka »

stochar wrote:najmilija situacija u mojoj karijeri,
kad dodje ljeto,
18. avgust,
a ja dobijem akreditaciju SFF-a!
tad obuchem bijelo,
okachim okovratnik,
i setam po gradu boli me qratz! :)

stochar nosi akreditaciju,
stochar nosi, salta, nosi,
stochar nosi akreditaciju...

tekst: stochar;
muzika: RASMC;
aranzhman: nikica kalodjera
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#32

Post by Bobi »

dinchy84 wrote:Ja sam jednom vidjela zensku na Alipasinom sa akreditacijom, strogo koka do granapa krenula :D
:lol: ...nek nama ostalim neko objasni u chemu je fora nosat to po gradu...meni to djeluje defektno...:D i sto se vi ostali nervirate :-) ?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#33

Post by Phia »

Ima stvarno freakova koji se hvale s tim ali neki ljudi koji gledaju filmove pa na pauzi odu popiti kafu ili jesti nesvjesno ostavljaju to oko vrata jer će za nekoliko minuta opet ići u kino.Kad bi skidali pri svakom kretanju van zone sff onda bi baš bili opterećeni.. :roll:
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#34

Post by van Basten »

SFF kao festival se već profilirao, krenuo nekim putem za koji smatra da je najbolji. To usmjeravanje festivala se moglo pratiti iz godine u godinu, pogotovo ako si (kao ja) pasivni konzument festivala od prve godine pa do sada. Ja taj njihov put poštujem, donosi rezultate, festival je priznat u svjetskim okvirima kao jedan od važnijih u našoj regiji... međutim, ja iz godine u godinu sve rjeđe i rjeđe idem na projekcije. Zato dolaze drugi ljudi, neki od njih zaista vole film, neki opet vole da su uslikani, neki da budu viđeni ( pa i sa tim akreditacijama gdje im nije mjesto), neki samo da prodefiluju crvenim tepihom (kojeg smo se btw "gnušali" ranijih godina, a onda ga samo jedne godine uredno prostrli)...
Bez obzira na sve, ja podržavam festival i kamo sreće da je više ovako uspješnih manifestacija kod nas. A za one koji smtarjau da je festival seljački jer je sarajevski, ali bi zato, da je samo srećom u Zagrebu metropoli, bio europejski... zašto onda Zagreb nema takav festival? I na šta liči beogradski FEST?
kaokakao
Posts: 396
Joined: 13/04/2007 11:43

#35

Post by kaokakao »

Bobi wrote:
dinchy84 wrote:Ja sam jednom vidjela zensku na Alipasinom sa akreditacijom, strogo koka do granapa krenula :D
:lol: ...nek nama ostalim neko objasni u chemu je fora nosat to po gradu...meni to djeluje defektno...:D i sto se vi ostali nervirate :-) ?
papci...isti je bio fazom i sa debilima koji su nekada masovno radili za OSCE i UN! u grad sa akreditacijama(ne odnosi se na sve, naravno)...i onda fol..Uf zaboravio sam je skinuti... :D
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#36

Post by sulesavic »

A ðe smjestit one ¹to metnu akreditaciju na hlaèni d¾ep?
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#37

Post by basta sljezove boje »

je li ovo tema protiv "filmofila" koji se ne stide javno pokazati akreditaciju? :lol:

nisam bas obozavatelj ovog festivala, jer mi nije furka otici na projekciju filma i vidjeti cijeli komsiluk i onda pricati ko gdje bio, sta gledao i koga vidio. Problem mi predstavlja i to sto nemam sta za obuci za crvenog tepiha, ali to ce se rijesiti cim se otvori Mango :lol:

moj omiljeni festival je Motovun, vreca za spavanje, farmerke, ma milina jedna :lol:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#38

Post by uvjek dobar gost »

Ma kad je direktorica "Oliva" ... promiskuitetna gosppođica koja uz Dinovu djevojku slovi za .... najotvoreniju damu grada... o čemu pričamo....
Celicna_saka
Posts: 902
Joined: 15/07/2005 21:47

#39

Post by Celicna_saka »

uvjek dobar gost wrote:Ma kad je direktorica "Oliva" ... promiskuitetna gosppođica koja uz Dinovu djevojku slovi za .... najotvoreniju damu grada... o čemu pričamo....
Sve na stranu, ali kakve ima veze sa festivalom koliko se i skim doticna "kara"?
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#40

Post by xon_sa »

Od nekada lijepog malog festivala, na koji ste mogli doci bez prevelike pompe, odgledati dobar film, sresti finu, nenafuranu raju SFF se pretvorio u jednu paradu snobizma i kica. Postao je festival za koji morate imati stelu da dobijete kartu. Postao je festival gdje obican covjek vise ne moze doci pogledati film. Cak je i otvoreno kino, koje je namijenjeno sirokim narodnim masama postalo snobovsko, svake godine VIP odjel je sve siri (pitam se hoce li ove godine ostati ista za ove ne-VIP gledaoce). Vise apsolutno nema one fine, opustene atmosfere koja je vladala u pocetku, a zbog kojeg su ga mnogi voljeli. Vise se nicim ovaj festival ne razlikuje od ostalih bezveznih festivala "na silu".

Uglavnom, ja vise iz principa ne idem na ovaj festival. Sretno i vozdra.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#41

Post by Phia »

xon_sa wrote:Od nekada lijepog malog festivala, na koji ste mogli doci bez prevelike pompe, odgledati dobar film, sresti finu, nenafuranu raju SFF se pretvorio u jednu paradu snobizma i kica. Postao je festival za koji morate imati stelu da dobijete kartu. Postao je festival gdje obican covjek vise ne moze doci pogledati film. Cak je i otvoreno kino, koje je namijenjeno sirokim narodnim masama postalo snobovsko, svake godine VIP odjel je sve siri (pitam se hoce li ove godine ostati ista za ove ne-VIP gledaoce). Vise apsolutno nema one fine, opustene atmosfere koja je vladala u pocetku, a zbog kojeg su ga mnogi voljeli. Vise se nicim ovaj festival ne razlikuje od ostalih bezveznih festivala "na silu".

Uglavnom, ja vise iz principa ne idem na ovaj festival. Sretno i vozdra.
Meni je draže uzeti bilo koji film na dvd-u i pogledati, istina malo kasnije, ali barem se neću osjećati kao stoka čekajući u kilometarskom redu za kartu..ako je uopšte dočekam..
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#42

Post by karanana »

Phia wrote:
xon_sa wrote:Od nekada lijepog malog festivala, na koji ste mogli doci bez prevelike pompe, odgledati dobar film, sresti finu, nenafuranu raju SFF se pretvorio u jednu paradu snobizma i kica. Postao je festival za koji morate imati stelu da dobijete kartu. Postao je festival gdje obican covjek vise ne moze doci pogledati film. Cak je i otvoreno kino, koje je namijenjeno sirokim narodnim masama postalo snobovsko, svake godine VIP odjel je sve siri (pitam se hoce li ove godine ostati ista za ove ne-VIP gledaoce). Vise apsolutno nema one fine, opustene atmosfere koja je vladala u pocetku, a zbog kojeg su ga mnogi voljeli. Vise se nicim ovaj festival ne razlikuje od ostalih bezveznih festivala "na silu".

Uglavnom, ja vise iz principa ne idem na ovaj festival. Sretno i vozdra.
Meni je draže uzeti bilo koji film na dvd-u i pogledati, istina malo kasnije, ali barem se neću osjećati kao stoka čekajući u kilometarskom redu za kartu..ako je uopšte dočekam..
To je to.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#43

Post by mIRCerka »

JAvno se odricem svog druga, prijatelja u nevolji, drago lice sa juzne tribine, jer je upravo priznao da se raduje svojoj SFF akreditaciji i kaze JEDVA CEKAM DA BUDEM SHOOPAK!
:x

dzaba mu, ja ga limvo opet...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#44

Post by uvjek dobar gost »

Celicna_saka wrote:
uvjek dobar gost wrote:Ma kad je direktorica "Oliva" ... promiskuitetna gosppođica koja uz Dinovu djevojku slovi za .... najotvoreniju damu grada... o čemu pričamo....
Sve na stranu, ali kakve ima veze sa festivalom koliko se i skim doticna "kara"?
Ona je slika i prilika festivala koji je postao sušta suprotnost... sebi... no kažu mnoga raja moja da je to najvažniji događaj u gradu... ja se sjećam nekadašnjih ... dok nije bilo crvenog ćilima i kojekakvih... likova.,.,. ja se pridružujem bojkotu...

A .... što se tiče "Olive".... zar nije bio neko obrazovan i potkovan da radi taj posao, neko van kruga Purivatrine ekipe za talove..... Ganićeva kći... pa zar fakat nije imao neko drugi... M. Buljubašić je za nju.... profesionalac i po.....
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#45

Post by cico x »

pa cim te toliko bodu u oci ti sa akreditacijama,dovoljno govori koliko si iskomplexiran!
mene ne zanimaju,nek ih nose gdje hoce,njihova stvar!
totalno ne bitna stvar u mom zivotu !
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#46

Post by goshpar »

raja satore postavljala, nocila pred salterima da stignu kupit kartu da, nedoBog, ne bi propustili taj dogadjaj...

a kad ti isti filmovi stignu par mjeseci poslije u kina, nidje nikog...

a sad da pitas ljude sto su hrlili na projekcije koje su filmove pogledali prosle godine na festivalu, e ako bi iko znao nabrojat dva...
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#47

Post by radeljas »

uvjek dobar gost wrote:A .... što se tiče "Olive".... zar nije bio neko obrazovan i potkovan da radi taj posao, neko van kruga Purivatrine ekipe za talove..... Ganićeva kći... pa zar fakat nije imao neko drugi...
nemoj tako, pa onaj ipak zavrsila faks u oxfordu, da bi sad bila direktorica na filmskom festivalu :x i to od para poreskih obveznika ili od onih milion dolara sto je babo jamio dok je stizala pomoc za odbranu. eto koliko je to korisno sto ona radi, pa sad nam niko ne moze reci da kod zaposljavanja ignorisemo oxford-ske diplome i studente koji su zavrsili vani.
a ubjedjen sam da je medju zaposlenim jos puno maminih i tatinih sinova, zasto isticati samo olivu koliko god se exponirala :x
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#48

Post by Phia »

cico x wrote:pa cim te toliko bodu u oci ti sa akreditacijama,dovoljno govori koliko si iskomplexiran!
mene ne zanimaju,nek ih nose gdje hoce,njihova stvar!
totalno ne bitna stvar u mom zivotu !
Right! :thumbup:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#49

Post by uvjek dobar gost »

radeljas wrote:
uvjek dobar gost wrote:A .... što se tiče "Olive".... zar nije bio neko obrazovan i potkovan da radi taj posao, neko van kruga Purivatrine ekipe za talove..... Ganićeva kći... pa zar fakat nije imao neko drugi...
nemoj tako, pa onaj ipak zavrsila faks u oxfordu, da bi sad bila direktorica na filmskom festivalu :x i to od para poreskih obveznika ili od onih milion dolara sto je babo jamio dok je stizala pomoc za odbranu. eto koliko je to korisno sto ona radi, pa sad nam niko ne moze reci da kod zaposljavanja ignorisemo oxford-ske diplome i studente koji su zavrsili vani.
a ubjedjen sam da je medju zaposlenim jos puno maminih i tatinih sinova, zasto isticati samo olivu koliko god se exponirala :x
Slažem se .... najgore prolaze ljudi koji sa puno entuzijazna uđu u sve to....njih uzjašu purivatrini sokolovi i bajraktari...

No jedini odgovor na sve to... moj naravno je bez mene, ja ću kad sve prođe i kad ugrije minus na miru bez puno pompe ići kao i inače u polu-prazna kina.......

A kad su i kad ljudi oko Mire P.... obećali obnovu kina Dubrovnik i gradnju multipleks kina.....
jazuk je što nekolicina ljudi troši naše pare i nikom nikad ne odgovara.....
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#50

Post by mIRCerka »

stochar wrote:
Phia wrote:
cico x wrote:pa cim te toliko bodu u oci ti sa akreditacijama,dovoljno govori koliko si iskomplexiran!
mene ne zanimaju,nek ih nose gdje hoce,njihova stvar!
totalno ne bitna stvar u mom zivotu !
Right! :thumbup:
josh kad bi se citao uvodni post i pratio tok diskusije prije ukljuchivanja u istu, ovo bi bio super forum u super drzhavi...

p.s. ovo nije tema protiv sff-a niti protiv emine ganic, pa vas molim da o tome diskutujete na nekoj drugoj temi. znx
e jebi ga sad stochko, puno trazis...da se SVE procita...

jebes SFF, ja imam keychain argeta, okacila sam mob na njeg...
Post Reply