Zavod za zastitu djece i omladine Pazaric - info

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
melb26sa

#1 Zavod za zastitu djece i omladine Pazaric - info

Post by melb26sa » 25/06/2007 12:26

Treba mi mala pomoc - nasla sam njihovu web stranicu ali nema nikakvih informacija o problemu izmedju (bivse/nove/stare) direktorice i radnika. Znam da je po nekoj uredbi lokalnih vlasti (Kanton Sarajevo???) direktorica trebala biti vracena na posao i da su zbog toga bile obustave saobracaja prosle sedmice.

Ima li iko vise informacija, mislim da je nedavno i u Danima ili SB bilo.

Zahvaljujem unaprijed,

melb26sa

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 25/06/2007 13:23

Protesti su bili mislim do subote, onda je odlučeno da se sa istim prekine (blokada magistralnog puta) jer ispaštaju "nedužni" "građani2... razlog je odluka da se stara direktorica vrati uprkos tome što je ista optužena za nesavjesno vođenje ustanove ( sumnjivi tenderi koje je dobio njen suprug, nesavjesna briga o štićenicima...) sad je neko od uposlenika na dužnosti VD direktora....
Proslijedili su materijal tužilaštvu i čeka se šta će biti dalje.....

Strava i užas..... a da ovdje ne spominjem da je škola u novom sarajevu pred kolapsom jer (koliko ja znam) skinuti su sa budžeta......

P.S

Društvo je napredno i humano onoliko koliko se brine o starijim, djeci i svim onima koji zavise od brige države il njenih institicija.....

Gdje smo mi zaista?

melb26sa

Post by melb26sa » 25/06/2007 15:44

Zahvaljujem puno! :D

teAMICA

Post by teAMICA » 04/07/2007 14:05

evo tek sad sam vidjela ovu temu...
Vrlo dobro poznajem situaciju u Zavodu Pazaric jer je moj brat smjesten tamo. Pokusavali smo na razne nacine da sprijecimo povratak Zarfe Dupovac (proglasena krivom pa odjednom nije!!??!!), jer mislim da njen povratak bi znacio kraj. Mi (roditelji i dugogudisnji uposlenici Zavoda) smo uglavnom nailazili na zatvorena vrata, jer doticnoj "gospodji" ocito stoji neko iza ledja... I sad se pitam kakvi su to ljudi koji se svim silama trude da je vrate kako bi svi imali hajra od jedne takve ustanove? Za dobrobit mog brata i stotine drugih sticenika koji nemaju roditelje koji bi se borili za njihiva prava, dat cu sve od sebe da se ona ne vrati. Ne znam vise kome da idem i kome da se obratim za pomoc, ali se jezim od same pomisli da se i priblizi Zavodu...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 05/07/2007 09:32

Ako Vam se na bilo koji način može pomoći... tu smo.... odnosno tu sam... fakat ako treba da se organizuje neka akcija, protesti, da se skuplja neki materijal koji Vam je gore potreban... iil bilo šta... drugo... tu smo..

teAMICA

Post by teAMICA » 05/07/2007 10:57

Hvala puno, ali ne znam vise uopste sta da se uradi po tom pitanju. Nema gdje nismo bili, ali meni se cini da se niko nece mijesati u sudsku odluku. Nebi mozda bilo lose dati svu tu pricu na 60 minuta, opet u Dane, udariti na sve moguce medije... A posto od domacih politicara niko ni habera, mozda bi trebali otici visokom predstavniku. Ne znam, ima li ko kakav prijedlog ?Nisam vise pametna, ocito je da je zena kriminalac, da hoce da se vrati da bi njoj bilo "dobro", a na sticenike Zavoda niko ne misli (osim nas i uposlenika).

Post Reply