Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#1176 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Krigla_Sa »

Mashala kako nam je ovaj pametan,ovo samo moze ortodoksni glupan napraviti.
Da Bog da nikad ne im'o za biciklo a kamoli za novo auto.
User avatar
anonimni clan
Posts: 1793
Joined: 25/05/2008 12:10
Location: pod suncem tudjeg neba

#1177 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by anonimni clan »

VR6 wrote:
strong69 wrote:Nisam sporac ali ne divljam u saobracaju. Mislio sam da je u Sarajevu frka ali samo dok nisam otisao u Beograd. Ljudi moji, tamo rastojanja nema, odnosno ono je taman onoliko da nema kontakta izmedu automobila. Jos im rade neke rekonstrukcije pa je totalni haos. Sarajevo je milina za voziti :)
Ma nije to samo u BG, tako je u mnogim gradovima. Tamo po Italiji recimo, gdje su dvije trake, ljudi voze u tri i guraju se stalno.

U Parizu nedavno zavrsio, kad sam se vratio u Sarajevo, ovo mi djelovalo kao autoput u odnosu na ono tamo. Tamo je prava strava za vozit, auta kamaru i motora i skutera jos vise. Ti se vuces 10-ak km/h, skuter prodje na 20 cm od tebe sa 70-ak ili vise km/h. Kontas sta da sam malo trznuo volanom u stranu. I to u jednoj minuti prodje takvih 15-ak pored tebe. Imas osjecaj da ti fali ociju jer ne znas gdje bi gledao, nema nekog pravila da se provlace lijevo ili desno, nego prolaze sa obje strane. I uz to, nema likova koji se vuku kao kod nas. Otvori se semafor i tu bukvalno startas, vozis sa 80% punog gasa od pocetka i koci se u zadnji tren, dok na to nisam navikao, stalno sam kontao da ce se onaj iza zabiti u nas. Al ljudi tako voze, opet za 3 dana voznje tamo nisam vidio nijednog UDESA. Al su vozaci profesionalci za ove nase, da se kod nas tako vozi, dnevno bi bilo 10 puta vise udesa.

Ev jedan primjer, voznja oko Trijumfalne kapije...

http://www.youtube.com/watch?v=lay8aZlsbB0

E VR6 ovo oko Trijumfalne kapije je jos mila majka kakvih raskrsca tamo ima........ :D
U Pariz idem svake godine evo vec nekih 7-8 godina. Kad sam prvi put tamo isao i ulazio u sami grad ........heheheh ma dozivio sam pravi sok.
Nisam htio da me rodbina saceka negdje pred ulazom u Pariz.......heheheh ono ma snaci cu se ja.....pa kad sam usao i nisam mogao skrenuti gdje sam ja htio nego gdje me je usmjerila masa auta oko mene......naravno da sam se vozao po pariskim ulicama do iznemoglosti......
Poslije sam se ko fol navikao ........barem mislim da je tako.

Iako izgleda haoticno ovi ucesnci u saobracaju imaju neka nepisana pravila kojih se pridrzavaju.
Zato sve to i funkcionise tako kako funkcionise.......
A najbolji su mi na semaforu,kad se upali zeleno........voze sistemom juris pa ko se kome uvali,tj ko osvoji metar asfalta ispred drugog.......
Inace je sam grad jako dinamican i saobracaj se odvija 24 sata maltene nesmanjenim intenzitetom.
Najvise me je dojmila obilaznica tkzv. Perferic sa po nekoliko traka u oba smijera.E kako tu izlijecu i uvaljuju se tj kako se iskljucuju sa te obilaznice........sa 80-90 km/h to je posebna prica,jer nema traka za ukljucivanje,vec iskacu iza coskova sa samo njima znanim trikovima.
E a kad sam tu dozivio guzvu.........kada se radni narod vraca s posla..........heheheh 1,5 sata sjedis u autu u tunelu sa 5 traka u jednom smijeru dok oko tebe prolijecu oni manijaci sa skuterima.......ma haos zivi.
Ja se ponadao da ce imati obzira kad vide stranu registraciju.........heheheh ma ne sljivi te ni strucno.........i startuje punim gasom da bi se uvalio ispred tebe i zaustavi se nakon 10 metara ponovo u koloni......
Jedno jako interesantno iskustvo,za mene.......za ljude koji zive u tom mravinjaku od 10 mio. ljudi normala........
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1178 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Skyfox »

u petak stojim na semaforu kod bivse Ljubljanske banke i gledam kad ce se upaliti zeleno kad BOOOM kontam neko se zabio u mene lik sa necim crnim (poslije sam vidio sa se radi o nekom jeep-u) je proletio haman 150-200km/h kroz crveno pored mene :shock: ko aviJon poslije sam ga ganjao do TV da mu vidim tablice... al ne stigoh ga :-x
Da se najezis sta da je neko prelazio zebru...
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1179 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Bullet Tooth Tony »

Da se najezis sta da je neko prelazio zebru...
Dok si ga ti ganjao do TV :?: :?:
wizzard
Posts: 512
Joined: 30/12/2005 13:40

#1180 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by wizzard »

Beg_Babic wrote:
Da se najezis sta da je neko prelazio zebru...
Dok si ga ti ganjao do TV :?: :?:
jedna fina zgrada na alipasinom :D

ili ti cudno kako je uhvatio ritam :D
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#1181 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Skyfox »

Beg_Babic wrote:
Da se najezis sta da je neko prelazio zebru...
Dok si ga ti ganjao do TV :?: :?:
ako se u guzvi u 13h sati nesto moze nazvati ganjanjem onda sam se pogresno izrazio :roll:
User avatar
Chopper_Horrace
Posts: 575
Joined: 13/07/2005 14:17
Location: Ovejaras

#1182 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Chopper_Horrace »

Danas, kod Otoke, lik izgubioo kontrolu nad vozilom i presao na šine. U autu osim vozača bili njegova žena i njihov osmogodišnji sin. Svi prošli sa lakšim povredama.

Image
User avatar
holowey
Posts: 8439
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1183 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by holowey »

Chopper_Horrace wrote:Danas, kod Otoke, lik izgubioo kontrolu nad vozilom i presao na šine. U autu osim vozača bili njegova žena i osmogodišnji sin. Svi prošli sa lakšim povredama.
cesta suha k'o barut... koliko brzo treba voziti da se po suhoj cesti na pravcu izgubi kontrola? ili mozda nije do brzine, mozda je neispravno auto, mozda alkohol... sta god da je u pitanju - vozis svoje dijete, pa izgubis kontrolu... tc tc tc tc
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#1184 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Karabaja »

Image

Image
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#1185 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by ranger »

jbt... uspio je izvalit lijevi tocak....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#1186 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by JThomas »

ovo je trebalo uspjeti...na pravcu i suhoj cesti.
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#1187 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Lady Saray »

zna li neko sta je bilo sinoc na otoci na raskrsnici vidjela sam malo u prolazu oko 22.00... mislim da je bio crni golf III
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#1188 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by slavkoimamodilera »

Lady Saray wrote:zna li neko sta je bilo sinoc na otoci na raskrsnici vidjela sam malo u prolazu oko 22.00... mislim da je bio crni golf III
Dogodio mu se grand cherokee iz suprotnog smijera... :mrgreen:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#1189 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Gray »

Evo još jedna slika ovog Punta.



Image
Image
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#1190 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by dimu »

JThomas wrote:ovo je trebalo uspjeti...na pravcu i suhoj cesti.

sta znas... mozda mu je uletio jedan od onih seljaka koji se prestrojavaju bez gledanja u retrovizor pa covjek trznuo volanom i izletio preko trotoara (ako je recimo isao lijevom trakom)...

nije mi se jednom zamalo takvo nesto desilo zbog raznih majmuna i majmunki :)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1191 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Bullet Tooth Tony »

dimu wrote:
JThomas wrote:ovo je trebalo uspjeti...na pravcu i suhoj cesti.

sta znas... mozda mu je uletio jedan od onih seljaka koji se prestrojavaju bez gledanja u retrovizor pa covjek trznuo volanom i izletio preko trotoara (ako je recimo isao lijevom trakom)...

nije mi se jednom zamalo takvo nesto desilo zbog raznih majmuna i majmunki :)
:thumbup: :thumbup: ,upravo to da napisem
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#1192 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by d2 »

Gray wrote:Evo još jedna slika ovog Punta.



Image
Image
podsjeca na ono auto iz mucki sa tri tocka :D
reliant robin ili kako se vec zvao :D
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#1193 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by dast »

Jes' ova slika stvorena za zbijanje sale i posalice, stvarno ste bolesni... Umalo glava da se izgubi, vi se sprdate :!:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#1194 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by d2 »

dast wrote:Jes' ova slika stvorena za zbijanje sale i posalice, stvarno ste bolesni... Umalo glava da se izgubi, vi se sprdate :!:
znas onu narodnu sam pao - sam se ubio, niko da nije tjerao da budalese
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#1195 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Vincent Raine »

d2 wrote:
dast wrote:Jes' ova slika stvorena za zbijanje sale i posalice, stvarno ste bolesni... Umalo glava da se izgubi, vi se sprdate :!:
znas onu narodnu sam pao - sam se ubio, niko da nije tjerao da budalese

Da nema onoliki auspuh mozda bi i pomislio da je vozac normalan :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#1196 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by d2 »

upravo :D
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#1197 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by Vincent Raine »

Gray wrote:Evo još jedna slika ovog Punta.



Image
Image

Lesli javi se :D :mrgreen:
User avatar
dast
Posts: 137
Joined: 12/03/2008 11:16
Location: Selo Sarajevo
Contact:

#1198 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by dast »

d2 wrote:
dast wrote:Jes' ova slika stvorena za zbijanje sale i posalice, stvarno ste bolesni... Umalo glava da se izgubi, vi se sprdate :!:
znas onu narodnu sam pao - sam se ubio, niko da nije tjerao da budalese
Ma jes', u pravu si, samo jesi li razmotrio i opciju da je recimo bio prisiljen zbog nekoga, ili necega sletiti sa ceste?
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#1199 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by VR6 »

Ma kakvi oni razmotrili nesto :-) Zato ja kazem, najbolje je proletit pored svih i stat na pocetak kolone, tamo nema nesposobnih likova da te izguraju sa ceste. Vazda se provucem na pocetak kolone i tamo je super, kad god sam "zaglavio" na kraju, neki me nesposobnjakovic pokusao izgurati jer jos nije ni skontao kako se koristi volan, zabijali se u mene i slicno. Kako to i svugdje bude, sposobni vozaci su na vrhu kolone i to se jasno vidi. Kad si na pocetku ne trosis toliko ni kocnice na nagla kocenja, ne moras paziti na one koji ne znaju za retrovizore itd, samo te brinu radari i policija...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1200 Re: Izvrno ga je lola...grad opasnog zivljenja....

Post by strong69 »

Karabaja wrote:Image
Niko ovu plavusu na slici nije primjetio? :D Malo sale nije na odmet. Srecom, svi su OK iz ovog Punta...
Locked